برگزیده های پرشین تولز

دانشگاه برم یا نه؟ مسئله این است!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
شما هم هنوز دانشگاه و کار رو با هم نرفتی که ساعت 7 شب سر کار باشی بعد یادت بیاد که امروز نهار نخوردی!!!!!
هر کس بر اساس چیزی که بلده میره سر کار(ایران که فقط بنا و کارگر لازم نداره)
من توی سن 17 سالگی 3 سال رنگ زدن کار میکردم و دقیقا میدونم سر کار رفتن یعنی چی دوست عزیز(اوستا هم داشتم)
بنده شغلم فروشندگی نیست(موبال - بوتیک و .....) و شغلم سختیهای خودش رو داره
در ضمن امروزه اونی موفق هست که با مغزش پول در بیاره نه با بازو ;)
منظور از پستم این بود که کسی که درسو رها میکنه میره سرکار تنبل نیست ;)

Sent from my C5303 using Tapatalk

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
دادا دیگه اینطوریم نیست فقط خودت بدونی کار کردن چطوریه. من از بچه گی زیر دست اوستا کارای زیادی بودم ینی فکو فامیلامون که اوستا کار بودن اوقات فراغت میرفتم پیششون کار میکردم . آلمینیوم کاری، ام دی اف کاری، لوله کشی، بنایی، گچکاری، باغبونی(خیلی زیاد) اینا کارایی بود که کردم به جرأت میتونم بگم کار کردن نه تنها واسم سختی نداره بلکه لذت هم میبرم. ولی شما بگو یه ساعت بشین درس بخون غصم میشه و بسختی میتونم بخونم
من اصلا چیزی گفتم؟:eek::eek:
من گفتم فقط من تاحالا رفتم سرکار؟؟:oops::eek::D

Sent from my C5303 using Tapatalk

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
این دوستمون gheysar. بیراه نمیگه قطعا کار کردن پیش اکثر اوستاها خیلی سخته نوع کار زیاد سخت نیست اون تحقیرهایی رو که باید تحمل کنی سخته.
باید طرف چند سال تو سری بخوره تا اوستا شه. چون بهت کارشون رو یاد نمی دن مطمئنا به این زودی یاد نمی دن.
اونقدر تو سری باید بخوری تا بتونی اوستا شی . اینجاش سخته.

قضیه کارمندی هم همینه ولی یه جور دیگه. اونجام یه جور دیگه باید تحقیر شی بهتر بگم یه جور دیگه باید تو سری بخوری .
جدا از اینکه ساعات کاری و حقوقت دست خودت نیست باید گوش به فرمان خیلی از چیزام باشی . شاید حتی اختیار لباس پوشیدنتم رو هم نداشته باشی.

پس فکر می کنین چرا خیلیا کارمندی رو دوست ندارن چون می خوان آزادی بیشتری تو شغلشون داشته باشن
اینجا که مثل بعضی کشورهای دیگه نیست که هر چی تو کارمندی تلاش کردی بهت تشویقی بدن یا پستت بره بالا .
اینجا هرچی چاپلوستر باشی یا بقولی زرنگتر باشی زیر آب این و اون رو بزنی پیشرفت می کنی شاید رئیس هم شدی
اگرم پارتی داشته باشی که زودتری می ری بالا.

این که اکثرا می رن تو این دانشگاههای تجاری کشورمون مدرک میگرن یا بخاطر جو فرهنگیه هست که هر جا بریم بگن امثالی مثل من لیسانسیم یا تحصیلکرده ایم بهمون احترام بذارن .یا بخاطرچشم همچشمیه خانوادهاست .
اگرم بگین بخاطر شغل پشت میز هست معلوم که از وضعیت کار خبر ندارین.

در کل موضوع علم نیست موضوع گرفتن مدرک بخاطر یه سری معذورات فرهنگیه.
وگرنه اگر رقابت سرعلم بود که خیلی عالی میشد. و کشورمون هم خیلی پیشرفت میکرد.
سیاستهای دانشگاهها هم که ول معطل.....

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
این دوستمون gheysar. بیراه نمیگه قطعا کار کردن پیش اکثر اوستاها خیلی سخته نوع کار زیاد سخت نیست اون تحقیرهایی رو که باید تحمل کنی سخته.
باید طرف چند سال تو سری بخوره تا اوستا شه. چون بهت کارشون رو یاد نمی دن مطمئنا به این زودی یاد نمی دن.
اونقدر تو سری باید بخوری تا بتونی اوستا شی . اینجاش سخته.

قضیه کارمندی هم همینه ولی یه جور دیگه. اونجام یه جور دیگه باید تحقیر شی بهتر بگم یه جور دیگه باید تو سری بخوری .
جدا از اینکه ساعات کاری و حقوقت دست خودت نیست باید گوش به فرمان خیلی از چیزام باشی . شاید حتی اختیار لباس پوشیدنتم رو هم نداشته باشی.

پس فکر می کنین چرا خیلیا کارمندی رو دوست ندارن چون می خوان آزادی بیشتری تو شغلشون داشته باشن
اینجا که مثل بعضی کشورهای دیگه نیست که هر چی تو کارمندی تلاش کردی بهت تشویقی بدن یا پستت بره بالا .
اینجا هرچی چاپلوستر باشی یا بقولی زرنگتر باشی زیر آب این و اون رو بزنی پیشرفت می کنی شاید رئیس هم شدی
اگرم پارتی داشته باشی که زودتری می ری بالا.

این که اکثرا می رن تو این دانشگاههای تجاری کشورمون مدرک میگرن یا بخاطر جو فرهنگیه هست که هر جا بریم بگن امثالی مثل من لیسانسیم یا تحصیلکرده ایم بهمون احترام بذارن .یا بخاطرچشم همچشمیه خانوادهاست .
اگرم بگین بخاطر شغل پشت میز هست معلوم که از وضعیت کار خبر ندارین.

در کل موضوع علم نیست موضوع گرفتن مدرک بخاطر یه سری معذورات فرهنگیه.
وگرنه اگر رقابت سرعلم بود که خیلی عالی میشد. و کشورمون هم خیلی پیشرفت میکرد.
سیاستهای دانشگاهها هم که ول معطل.....
جدا از باقی مسایل این موضوع تو سری خوردن از اوستا هم بسیار موضوع احمقانه ای
منظورم به حرف شما نیست دوست من اما اینکه میگن باس تو سری خوردو تجقیر شدو اینا خیلی حرف مضخرفیه کما اینکه با احترام و رفاقت بهتر میشه چیزیو یاد گرفت
اونیم ک بخواد با تو سری چیزی رو یاد بده بهتره تنها تو حرفه اش بمیره

Sent from my F**king life

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
آزاد تا آزاد هم فرق داره . دقیقا" یکی از بستگان بنده هم آزاد رشت دهنش سرویس شد ( رشته برق صنعتی (الکتروتکنیک) ) ، بعدا" از رشت پا میشد میرفت واحدهای سخت رو تو صومعه سرا پاس میکرد :D:general304:
تو صومعه سرا مگه میشه واحد پاس کرد؟:eek:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
دانشگاه تا دانشگاه فرق داره یکی اقوام رشته برق تو یکی از آزادها پوستشو کندند وجدانا از دولتی سخت گیر تر بودند یک ترم رفت مهمانی یک واحد دیگه قسم می خورد تو کل ترم10 روز نرفته دانشگاه معدل ترمش هم شده بود 16
آزاد تا آزاد هم فرق داره . دقیقا" یکی از بستگان بنده هم آزاد رشت دهنش سرویس شد ( رشته برق صنعتی (الکتروتکنیک) ) ، بعدا" از رشت پا میشد میرفت واحدهای سخت رو تو صومعه سرا پاس میکرد :D:general304:
اقا شما ها که هنوز دانشگاه نرفتین از منه دانشگاه رفته بشنوین. سخت بودنو اسون بودن پاس کردن واحدا به دانشگاه ربط نداره به استاد مربوط میشه. تو یه دانشگاه یه استاد اصلا سر کلاسشم نری برگه امتحانم سیاه کنی فقط حداقل 15 رو میده تو همون دانشگاه یه استاد کل جلساتشم باشی واسه امتحانشم مثل چی بخونی بازم میندازتت مثل یکی از استادای ما که هر ترم 50تا شاگرد میگیره شاید 5 نفرشونم پاس نکنه

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
منظورم به حرف شما نیست دوست من اما اینکه میگن باس تو سری خوردو تجقیر شدو اینا خیلی حرف مضخرفیه کما اینکه با احترام و رفاقت بهتر میشه چیزیو یاد گرفت

خب دوست من منظورم همینه دیگه طرف اگه بخواد اوستا شه تحقیرش میکنن( تو سرش می زنن) چیزی رو با احترام بهش یاد نمی دن.
مگه آموزشگاه باشه طرف پول بده تو سری نخوره.
قطعا موضوع احمقانه ای چه تو شاگردیش چه تو کارمندیش من در واقع دارم به این موضوع انتقاد می کنم.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اقا شما ها که هنوز دانشگاه نرفتین از منه دانشگاه رفته بشنوین. سخت بودنو اسون بودن پاس کردن واحدا به دانشگاه ربط نداره به استاد مربوط میشه. تو یه دانشگاه یه استاد اصلا سر کلاسشم نری برگه امتحانم سیاه کنی فقط حداقل 15 رو میده تو همون دانشگاه یه استاد کل جلساتشم باشی واسه امتحانشم مثل چی بخونی بازم میندازتت مثل یکی از استادای ما که هر ترم 50تا شاگرد میگیره شاید 5 نفرشونم پاس نکنه
حاجی جدا فکر می کنی من دانشگاه نرفتم !!

blake

Registered User
لایک‌ها
531

کاملا موافقم
به اون شخصی که این عقیده رو داره که شاگرد باید با تو سری خوردن اوستا بشه پیشنهاد میکنم یه کتاب کارآفرینی بخونه
تا طرز برخورد با شاگردها و زیردستهای خودش رو بفهمه

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
حالا ما واسه چند سال دیگه میتونیم انتظار ماشین زمان رو داشته باشیم؟ قبل از مرگمون ساخته میشه که بکشیم عقب نمیریم؟

ما الانش هم توی ماشین زمان هستیم . فیزیک مدرن میگه که جهان ما بخشی از یک سیاهچاله هستش که اون سیاهچاله در کنار میلیاردها سیاهچاله دیگه تازه بخشی از
یکی از جهان های موازیه . و احتمالا وقایع جهان ما هر چند وقت یکبار در داخل اون سیاه چاله از اول تکرار میشه . در حقیقت در یک چرخه ی بسته ی زمانی هستیم . مثلا
توی عکس زیر اون حباب بنفشه جهان 4 بعدی ( یا طبق نظریه ریسمان 11 بعدی ) ماست ( که توش تا جایی که ما میدونیم حدود 150 میلیارد کهکشان هست که هر کهکشان
به طور متوسط 150 میلیارد ستاره داره ) که با تعدادی زیادی از جهان های دیگه بخشی از یک جهان بزرگتر با بعد های بیشتر هستند . خود اون جهان بزرگتر یکی از بیشمار
جهان های موازیه که توی ابرفضای بینهایت بعدی شناور هستند .

3.jpg

Last edited:

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
کاملا موافقم
به اون شخصی که این عقیده رو داره که شاگرد باید با تو سری خوردن اوستا بشه پیشنهاد میکنم یه کتاب کارآفرینی بخونه
اون اوسا هم كه هاروارد نرفته كه!! اونم همينطوري شاگردي كرده و تحقير شده همين روش و ادامه ميده!

Sent from my iPhone using Tapatalk

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
ما الانش هم توی ماشین زمان هستیم . فیزیک مدرن میگه که جهان ما بخشی از یک سیاهچاله هستش که اون سیاهچاله در کنار میلیاردها سیاهچاله دیگه تازه بخشی از
یکی از جهان های موازیه . و احتمالا وقایع جهان ما هر چند وقت یکبار در داخل اون سیاه چاله از اول تکرار میشه . در حقیقت در یک چرخه ی بسته ی زمانی هستیم . مثلا
توی عکس زیر اون حباب صورتیکه جهان 4 بعدی ( یا طبق نظریه ریسمان 11 بعدی ) ماست ( که توش تا جایی که ما میدونیم حدود 150 میلیارد کهکشان هست که هر کهکشان
به طور متوسط 150 میلیارد ستاره داره ) که با تعدادی زیادی از جهان های دیگه بخشی از یک جهان بزرگتر با بعد های بیشتر هستند . خود اون جهان بزرگتر یکی از بیشمار
جهان های موازیه که توی ابرفضای بینهایت بعدی شناور هستند .

مشاهده پیوست 587981
اینجوری نه که. از این ماشین زمانا که میشینی توش میری یه زمانه دیگه رو میگم

blake

Registered User
لایک‌ها
531
اون اوسا هم كه هاروارد نرفته كه!! اونم همينطوري شاگردي كرده و تحقير شده همين روش و ادامه ميده!
Sent from my iPhone using Tapatalk

پس اون سرچشمش عقده ای بوده باعث شده به اینا هم انتقال پیدا کنه(باید سرچشمش قطع بشه :D )
ولی جدا اصلا این روش درستی نیست
توی شرکت ما اولا که کارآموز میومد اذیتشون میکردیم و وقتی میخاستن برن چندتا چی بلند میکردن و میبردن دیگه پیداشون نمیشد
ولی با این جدیدا که درست و مهربون رفتار میکنم،دست کجی که نمیکنن هیچ تازه وقتی دورشون تموم میشه بعدش شیرینی میارن هر از گاهی هم میان سرمون میزنن

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
اینجوری نه که. از این ماشین زمانا که میشینی توش میری یه زمانه دیگه رو میگم

اون ها بیشتر تخیلی هستند . اون هایی که توی فیلم ها میسازند زیاد علمی نیستند . البته از لحاظ تئوری هیچ قانون فیزیکی سفر تو زمان رو غیر ممکن نمیدونه و فقط
مشکلات فنی و تکنولوژی جلوی ساخت ماشین زمان رو گرفته . مثلا فیلم Contact یا همون تماس با بازی جودی فاستر درباره ی همین ماشین زمان و سفر توی کرمچاله
و جهان های موازی هستش . البته فیلمش یکم قدیمیه ولی باز علمی تر از بقیه است .

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
کاملا موافقم

فکر خوبیه یه کتاب بااصطلاح کارآفرینی بردارین برین بدین به این اوساهای میکانیک و تراشکار و کابینت ساز و امثال و ذالک
بگین این کتاب رو بخونید بعد با شاگرداتون با احترام برخورد کنید تا عقیدشون درست شه.

یه سری هم برین تو ادارات یا شرکتهای خصوصی این کتاب کارآفرینی یا یه کتاب حقوق شهروندی رو بدین به مدیران عزیز بگین با کارمنداتون درست برخورد کنید.

بعد همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم. تا حالا نمی دونستیم.

خب مرد مومن احترام پیشکش طرف باید بره تو این شرکتهای خصوصی کار کنه آخرشم معلوم نیست حقوق اولیه اش
که حقوق اداره کار هست بهش می دن یانه ؟
تازه اصلا بیمش می کنن یا نه؟ بعد ما براشون کتاب بخونیم. اینا اصلا می فهمن احترام کیلویی چنده؟

blake

Registered User
لایک‌ها
531
فکر خوبیه یه کتاب بااصطلاح کارآفرینی بردارین برین بدین به این اوساهای میکانیک و تراشکار و کابینت ساز و امثال و ذالک
بگین این کتاب رو بخونید بعد با شاگرداتون با احترام برخورد کنید تا عقیدشون درست شه.

یه سری هم برین تو ادارات یا شرکتهای خصوصی این کتاب کارآفرینی یا یه کتاب حقوق شهروندی رو بدین به مدیران عزیز بگین با کارمنداتون درست برخورد کنید.

بعد همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم. تا حالا نمی دونستیم.

خب مرد مومن احترام پیشکش طرف باید بره تو این شرکتهای خصوصی کار کنه آخرشم معلوم نیست حقوق اولیه اش
که حقوق اداره کار هست بهش می دن یانه ؟
تازه اصلا بیمش می کنن یا نه؟ بعد ما براشون کتاب بخونیم. اینا اصلا می فهمن احترام کیلویی چنده؟

منظور من اوسا مکانیک و تراشکار نبود
البته هرچند فقط فکر کنم اونا هستن که شاگردهاشون رو توسری خور میکنن
اونایی هم که تو شرکتها به نوعی مدیر یا .... هستن مطمئنا دوره کاردانی رو گذروندن و 100% کارآفرینی رو پاس کردن(البته هرچند امکانش هست با این که کارآفرینی رو بلدن بازم بر اساس عقده درونی رفتار کنن و ....)
نیاز نیست شما کتاب براش بخونی شما بهش پیشنهاد بدین که فلان کتاب به کسب سرمایه کمک میکنه(اینجوری اگر علاقه ای هم به کتاب خوندن نداشته باشه ترقیب میشه به خوندن که کسب سرمایش بیشتر بشه)

Atlanta

Registered User
لایک‌ها
168
دانشگاه باید دانشگاه باشد ، دانشگاهی که دانشگاه نباشد دانشگاه نیست.

دانشگاه مبدا همه تحولات است. عمام خ0مینی

javad93

Registered User
لایک‌ها
758
به یارو میگند 3 تا دروغ تو یک جمله میتونی بگی؟
میگه *دانشگاه ازاد اسلامی*
نه دانشگاهه!نه ازاده!نه اسلامی|:

• Like
Reactions: xms
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا