برگزیده های پرشین تولز

راجع به ديويد كاپر فيلد شعبده باز

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
البته تا حالا هیشکی رو دست شیخ بهائی خودمون نیومده!تو هر زمینه غولی بوده واسه خودش کیمیا سیمیا لیمیا و...دیود کاپرفیلد ناخن چیدش هم نمیشه

RoniJeng

Registered User
لایک‌ها
0
Method
David Copperfield is supported by a pair of arrays of many fine wires that remain invisible to the audience when viewed against the light blue background. Each wire is individually too weak to support the performer but their combined strength is sufficient. The wire arrays are mounted at the hips, conveniently near the human center of mass, to a harness worn under the clothing. This creates a balance point that allows Copperfield a wide range of natural movement while suspended. The wires are attached to a computer-controlled rig above the stage that ensures each wire is taut, and keeps each fan of wires "in a plane substantially perpendicular to the viewing direction of the audience so as to maintain the integrity of the illusion." During the hoop demonstration, two loops are used simultaneously, and the way they are moved in unison creates an optical illusion that he has fully passed through each loop, when he has not actually passed through either of them. In the glass box demonstration, the top of the box is threaded between the two sets of wires in a vertical position, before being rotated ninety degrees and lowered into place. The wires remain in place while Copperfield is in the glass box, passing through crevices between the lid and the sides. Since the wires are trapped in a single position while he is in the box, he is only able to rotate on one axis, so he stays side on to the front of the audience throughout this part of the performance. When he flies with the girl, he holds her in front of him, and she does not come into contact with the wires.

U.S. patent No. 5,354,238 for the apparatus used in the trick was filed by John Gaughan in 1993.

RoniJeng

Registered User
لایک‌ها
0
راستي كسي مثلث برموداشو يادش هست؟

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
.ولي به هر حال خطاي ديد حرف نپخته ايه.همش كه خطاي ديد نمي تونه باشه يا حقه سينمايي. حقه سينمايي در ملا عام نمي تونه انجام بشه .

کی گفته که افرادی که در آنجا حضور داشتند مردم معمولی بودند ؟

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
كاپرفيلد چند سال پيش يكي از اهرام ثلاثه رو هم غيب كرد !

بعدها خودش گفت صرفا استفاده از خطاي ديد مردم بوده ، با صدها پروژكتور قوي و نورپردازي ويژه و الخ ! (بديهي كه هر چيزي كه ما ميبينم نور هست و بس !)

اگر كسي نميخنده (!) و به بنده انگ امي بودن (!) يا ديوانه بودن و ... نميزنه !! ميتونم بگم كه تقريبا تمامي اينها با وجود جن ميتونه توجيه بشه !

كسي دوست داشت ، ميتونم بهش منبع معرفي كنم ، ميتونم براش توضيح بدم و ... !

وقتي دو تا از مجموعه كارهاي خيابوني ديويد بلين رو ديدم ، واقعا شاخ در آوردم ، خيلي هاش تردستي بود ، ولي بعضي كارهاي خرقه عادت داشت كه آدم رو به تعجب وا ميداشت !
ماهها بعد ، بعد از خوندن چند كتاب در مورد جن (بدون اينكه هيچ ربطي به كارهايي كه از بلين ديده باشم داشته باشه) برام قابل توجيه شد خيلي از كارهايي كه ميكنند !

مثل پرواز كردن ، روي آب راه رفتن و ...

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62

بعدها خودش گفت صرفا استفاده از خطاي ديد مردم بوده ، با صدها پروژكتور قوي و نورپردازي ويژه و الخ ! (بديهي كه هر چيزي كه ما ميبينم نور هست و بس !)

اگر كسي نميخنده (!) و به بنده انگ امي بودن (!) يا ديوانه بودن و ... نميزنه !! ميتونم بگم كه تقريبا تمامي اينها با وجود جن ميتونه توجيه بشه !

وقتي دو تا از مجموعه كارهاي خيابوني ديويد بلين رو ديدم ، واقعا شاخ در آوردم ، خيلي هاش تردستي بود ، ولي بعضي كارهاي خرقه عادت داشت كه آدم رو به تعجب وا ميداشت !
ماهها بعد ، بعد از خوندن چند كتاب در مورد جن (بدون اينكه هيچ ربطي به كارهايي كه از بلين ديده باشم داشته باشه) برام قابل توجيه شد خيلي از كارهايي كه ميكنند !

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
:lol::lol::lol::lol::lol:
:):):):)

سخت ترين قسمت كار براي شما دوستي كه ميخندي ، اينه كه وجود جن رو باور داشته باشي !

سحر و جادو چيزيِ كه وجود داره ، جن و احضار جن و استفاده از جن چيزيِ كه به كرّات ديده ، شنيده ، نقل شده ، تزكيه نفس و رياضت كشيدن و رسيدن به برخي مقام هاي خاص (نه معنوي !!) چيزيِ كه وجود داره !

لطف كنيد و سفاهت بنده رو با خنده هاي زيباتون به رخم نكشيد :) من صرفا براي اون دسته از دوستاني ميگم كه به اندازه 1 صدم درصد به اصل وجودي موجودي بنام جن اعتقاد داشته باشند :)

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
:):):):)

سخت ترين قسمت كار براي شما دوستي كه ميخندي ، اينه كه وجود جن رو باور داشته باشي !

سحر و جادو چيزيِ كه وجود داره ، جن و احضار جن و استفاده از جن چيزيِ كه به كرّات ديده ، شنيده ، نقل شده ، تزكيه نفس و رياضت كشيدن و رسيدن به برخي مقام هاي خاص (نه معنوي !!) چيزيِ كه وجود داره !

لطف كنيد و سفاهت بنده رو با خنده هاي زيباتون به رخم نكشيد :) من صرفا براي اون دسته از دوستاني ميگم كه به اندازه 1 صدم درصد به اصل وجودي موجودي بنام جن اعتقاد داشته باشند :)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

خدایا یه پولی هم به ما بده

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

خدایا یه پولی هم به ما بده
خوب اميدوارم و ممنون كه براي معقول شدن من دعا كرديد !

Anyway ! خوشحال ميشم دليل خنده اتون رو بدونم :)
وجود جن باعث خنده است ؟ استفاده از جن ؟ مرتاض هاي هندي ؟ سحر و جادويي كه توي قرآن اومده ؟ اعتقادات ديني مذهبي ؟ خوندن چند تا كتاب و تحقيق و تفحص من ؟

اين روزا يكمي از نظر عصبي ناراحتم ، بگيد نكته خنده دارش چيه بلكه منم خنديدم و كمي از بار ناراحتي هام كم شد :)

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

دوست عزيز شما زياد توجهي به خنده ها وتمسخر ها ي بعضي ها نكن.شما اگر به من منبع بدي ممنون ميشوم.
بالاخره بايد اول گوش كنيم و بخوانيم. بعد قضاوت كنيم.بالاخره هر كسي هم برداشت و نظري داره.

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب اميدوارم و ممنون كه براي معقول شدن من دعا كرديد !

Anyway ! خوشحال ميشم دليل خنده اتون رو بدونم :)
وجود جن باعث خنده است ؟ استفاده از جن ؟ مرتاض هاي هندي ؟ سحر و جادويي كه توي قرآن اومده ؟ اعتقادات ديني مذهبي ؟ خوندن چند تا كتاب و تحقيق و تفحص من ؟

اين روزا يكمي از نظر عصبي ناراحتم ، بگيد نكته خنده دارش چيه بلكه منم خنديدم و كمي از بار ناراحتي هام كم شد :)

جن وجود ندارد چون تا حالا دیده نشده هیچ مدرکی دال بر وجود چنین موجودی یافت نشده است
سحر و جادوی قرآن : در کتاپ هری پاتر در مورد سحر جادو خیلی مفصل تر صحبت شده :D
اعتقادات دینی و مذهبی هر شخص به خودش مربوط است دین چیزی هست بین شخص و خدای آن شخص نه فرا تر از آن

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
جن وجود ندارد چون تا حالا دیده نشده هیچ مدرکی دال بر وجود چنین موجودی یافت نشده است
سحر و جادوی قرآن : در کتاپ هری پاتر در مورد سحر جادو خیلی مفصل تر صحبت شده :D
اعتقادات دینی و مذهبی هر شخص به خودش مربوط است دین چیزی هست بین شخص و خدای آن شخص نه فرا تر از آن
ببينم شما تا حالا خدا رو ديدي ؟ چون نديديش وجودش رو انكار ميكني ؟
همونطور كه با برهان هاي مختلف ميشه وجود خدا رو ثابت كرد ، برهان هاي زيادي هم براي وجود جن وجود داره ! من جن ديدم پس ميگم هست (نه براي توجيه كردن شما و نه براي اينكه بخوام بحث رو به نفع خودم تموم كنم اينو ميگم ، گرچه اينكه جن وجود داشته باشه يا نداشته باشه براي من به شخصه هيچ نفع مادي ، معنوي نداره ! : تا قبل از اتفاق افتادن يكسري حوادث و .. براي خود من ، نه تنها وجود جن رو نفي ميكردم ، بلكه به هر كسي كه ميگفت جن و ... ميخنديدم !) به هر حال شما دلايل خودتون رو داريد و من هم دلايل خودم رو و نظر هردو محترم هستش ! فكر ميكنم كار پسنديده اين باشه كه هر دو طرف با احترام با همديگه برخورد و رفتار كنند ، نه با خنده و تمسخر و ... ! از همسطح پنداشتن قرآن و هري پاتر هم ممنون دوست جان .
دانشمندان و پژوهشگران و محققان ، وجود جن رو رد ميكنند ! چرا ؟
چون نميتونند تحت شرايط آزمايشگاهي بررسيش كنند ! به هر حال من فكر نميكنم در اينجا و اين تاپيك جاي مناسبي براي اثبات وجود جن و ... فراهم باشه ، كسي علاقه مند بود در تاپيكي كه به همين منظور وجود داره ، ميتونيم به تبادل نظر بپردازيم .

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان

اما بله ما هم جادو گری داریم و هم تردستی. و این هم بدونید که جادوگری بالای تردستی قرار میگیره...

اما در مورد این افرادی که میگید و بعضا هم اسامیشونو اشتباه میگید، مثلا کریس انجل نفر اولی بود که روی آب راه رفت! و یا دیوید کاپرفیلد نفر اولی بود که پرواز کرد! و اگه دیدوید بلین روی آب راه میره کار انجل رو انجام میده... یا فردی به نام پاول لی پال، اولین شخصی بود که هنر کارت بازی رو یاد میداد. اگه اینا کارهای همو انجام می دن به دنبال معامله ی کلکای هم هستن....بگذریم

اما اینا چه جوری انجام میدن؟؟؟

ببینید یه شخصی مثله دیوید بلین کاملا یک تردست هست! این رو من نمی گم اینو خودش میگه. و حتی توی آموزشهای تصویریش هم اینو قشنگ نشون میده...البته آموزشهای پابلیک شدش! منتها اینقدر قشنگ انجام می دن که آدم فک می کنه دارن جادو می کنن! من خودم زمانیکه دیدم دیوید بلین چه جوری پرواز میکنه نزدیک بود شاخ درآرم!!!!! شاید یه ماهی تو کفش بودم! تا اینکه وارد این دنیا شدم و فهمیدم که چطوریه... اما اینا دو نوع تردستی دارن، اما هردوش جلوی جمعه:
1. اون دسته ای که ما فقط نتیجه رو میبینم، مثل فکر خوانی
2. اون دسته ای که سیر کار از اول تا آخر می بینیم. مثل روی آب راه رفتن

اما چطور میبینم

بلین و انجل بنیانگذار street magic هستن. بطوریکه کارهایی که انجام می دن رو تو خیابون می کنن که درکش راحت تر باشه. بعد سی دیش رو می دن بیرون!! اگه بخوام توضیح بدم که چرا اینکا رو میکنن و چطور انجام می دن خیلی طولانی میشه ... که اگه علاقه مند بودید میگم...

اما یکی مثه کاپرفیلد که هنرشو مدیون special effect سینماست کارش با اون دو نفر قبلی جدا کرده... تا زمانیهم که براد کریستیان مدرسه ی illusionist رو راه ننداخته بود کارش خوب گرفته بود!!!! بعد که مدرسه اومد تو کار خیلی محترمانه کناره گرفت!!! اما خودش گفته بوده که من شیطان پرستم و می گفته که تعلیماتی هم از سای بابا داره...

(سای بابا یکی از مشهورترین جادوگران معاصر هست که در هند هست)

اینا باهم بد جوری رقابت دارن. مثلا انجل رو آب راه رفت بعدش بلین 44 روز توی شیشه پلمپ شده وسط زمینو هوا جلوی پل کمبریج لندن معلق بود!!!بدون اینکه چیزی بخوره!!!! البته گفته شده که آب می خورده...

یا اینکه انجل تونسته توی دستگاه کمباین سالم دربیاد و ... ازینا که اگه باز بخوام بگم خیلی طولانی میشه....

اما یه بار یکی از فیلمبردارهای بلین میاد و بعضی از مشهورترین کارای بلین رو لو میده... البته بلین بعدا گفته که اونا قدیمی بودن و اشکالی نداره...

در حالت کلی بعضی از این کارها تردستیه بعضی ها هنر سینماییه!! اگه هم بعضیاش واقعا جادوگری باشه (مثل معلق کردن کارت! که یکی جلوی چشمام انجام می داد و می گفت ریاضت دیده) دیگه جادوگریه...مگه اینکه یکی مثل براد کریستیان بیاد و با تردستی کازه و کوزشو بهم بریزه!!!!

یکی از سایتهای خوب در این زمینه www.ellusionist.com هستش

اگه سوالی هست در خدمتم

ممنون از توضيحات بسيار خوبتون.اين رو هم به همه دوستان عزيز بگويم كه خوب بالاخره من هم براي دونستن اطلاعات بيشتر و رفع سوالات اوبهاماتي كه در ذهن داشتم اين تايپيك رو راه انداختم.اگر مي دونستم كه نميپرسيدم. چو داني و پرسي سوالت خطاست.
راستش با توضيحات زيباي شما بيشتر علاقه مند شدم.از شما هم خواهش ميكنم دريغ نكنيد و ما رو از اطلاعاتتون بي نصيب نگذاريد.اما سوالات من:
1-در مورد ساي بابا اگر اطلاعاتي بديد خيلي عالي ميشه.
2-اين جمله عجيبه "اما خودش گفته بوده که من شیطان پرستم و می گفته که تعلیماتی هم از سای بابا داره...". شيطان پرستي ديگه چه صيغه ايه؟ آيا درسته كه اون در تبت رياضت كشيده؟
3-"ازاگه هم بعضیاش واقعا جادوگری باشه (مثل معلق کردن کارت! که یکی جلوی چشمام انجام می داد و می گفت ریاضت دیده) دیگه جادوگریه صحبتهاي شما نيجه گرفم كه فرق جادو با تردستي اينه كهجادو واقعيه و تردستي حقه است.درسته؟؟"
اين آقا يا خانم كي بودن؟؟؟ ميشه معرفي كنيد.(اگر خواستيد پي ام بزنيد)
4-ميشه در مورد نصف كردن آدمها بگيد كه آقاي كاپرفيلد از چه شيوه اي استفاده ميكنه؟
ممنون

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
دوست عزيز شما زياد توجهي به خنده ها وتمسخر ها ي بعضي ها نكن.شما اگر به من منبع بدي ممنون ميشوم.
بالاخره بايد اول گوش كنيم و بخوانيم. بعد قضاوت كنيم.بالاخره هر كسي هم برداشت و نظري داره.
دوست جان ، شما ميتونيد كتاب دنياي مرموز جن ، اثر ستار پور ابراهيم گل رودباري ، از موسسه انتشاراتي صبح پيروزي رو تهيه كنيد .

قيمت كتاب 1800 تومان هستش ، و ميتونيد از مركز پخشش تهيه كنيد :

1 - پخش روح الله : 09123530274
2 - صبح پيروزي : 77748233

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ببينم شما تا حالا خدا رو ديدي ؟ چون نديديش وجودش رو انكار ميكني ؟
همونطور كه با برهان هاي مختلف ميشه وجود خدا رو ثابت كرد ، برهان هاي زيادي هم براي وجود جن وجود داره ! من جن ديدم پس ميگم هست .

پس من هم می توانم ادعا کنم که در جنگل های مازندران دایناسور وجود دارد و چون شما آن را ندیدید دلیل بر نبودن آن نمی باشد در حالی که جامعه علمی قطعا به این حرف من خواهد خندید ولو اینکه من بگم که با چشم خودم آن را دیدم

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
اولا -من هيچ چيزي رو تا راجع بهش تحقيق نكنم و نتونم وجودش رو ثابت كنم نميپذيرم !
خدا ، اسلام ، زندگي (!!) ، آخرت ، جن ، روح و ... از اين دست موارد هستند !

ثانيا - من ميتونم وجود جن رو با برهان ثابت كنم و دلايلي براي خودم دارم كه وجودش جن رو برام موجه ميكنه !
اينكه شما ميتونيد چنين ادعايي بكنيد ، بله ! كاملا درسته ! شما جاي پاي اين حيوان ، اثري از اين جانور ، نشوني به بنده بديد تا من هم باور كنم !

فكر ميكنم اصلا مثالي كه زديد مصداق نداشت و ارتباطي هم با حرفهاي من نداشت .

پ.ن : از اونجا كه اين تاپيك به منظور ديگه اي ايجاد شده ، ادامه اين بحث رو جايز نميبينم :) اگر مايل بوديد در تاپيكي ديگر ادامه اش ميديم

تبصره : من ادعا نكردم كه حتما برادر كاپرفيلد و دوست جان بلين و يا ساير رفقا با جن در ارتباط هستند و كارهاشون رو با توسل به اين برادارن مرموز انجام ميدن ! بنده حقير گفتم كه براي خودم اين كارها با وجود جن و استفاده از اون قابل توجيه هستش ! بدان معنا كه ممكنه ، امكان دارد ، احتمالش هست ، شايد اينگونه باشد و ... كه اينان نيز چنيند !!!

فعلا So long

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
پس من هم می توانم ادعا کنم که در جنگل های مازندران دایناسور وجود دارد و چون شما آن را ندیدید دلیل بر نبودن آن نمی باشد در حالی که جامعه علمی قطعا به این حرف من خواهد خندید ولو اینکه من بگم که با چشم خودم آن را دیدم

دوست عزيز !‌

در اين كه جن وجود دارد شكي نيست !

بنظر من شما بايد ابتدا پايه اي ديني و فكريه خود را قوي كنيد و بعد به كل كل با كساني كه با زحمت و تجربه به چيزي رسيده اند بپردازيد !

ولي در كل ميگم : اين كه فردي ميتونه پرواز كنه يا روي آب راه بره يا هزار كار ديگه بكنه كه بنظر مردم عجيب باشه !

كار سخت و مهمي نيست !

كار سخت و مهم اينه كه انسان بتونه در بين مردم رفت و آمد كنه و زندگي كنه بدون اينكه به كسي ضرري برسونه و بتون انسان مفيدي با شه و از اينجور حرف ها !

حيف كه وقتم تنگه و حوصله نوشتن و خوندن موتون طولاني رو ندارم وگرنه يه بحث اساسي راه مينداختم !

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
بر چه اساسی داری این حرف را می زنی ؟
بر اساس فلسفه پشم که نمی تونی بگی که جن وجود دارد
عزيز دل ، شما بر اساس چه فلسفه اي ميگي وجود نداره !؟ (گرچه وجود جن و روح و خدا رو كسي با فلسفه اثبات نميكنه !) توي فلسفه هميشه نقضيات وجود داره !

اگر آزارتون ميده ، شما ميتوني توجيهات بنده و كساني كه به جن اعتقاد دارند رو در زمينه كارهاي برادارن شعبده باز ناديده بگيري .

بالا