برگزیده های پرشین تولز

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
ممنون از شما مثلاً برای نماد تنوین این اطلاعیه پرداخت سود رو نتونستم پیدا کنم، به نظرتون ثبت شده؟

یا برای یکی دیگه نوشته با در دست داشتن کارت ملی و اصل برگه سهام به هریک از شعب بانک تجارت مراجعه کنید
که من برگه سهام رو ندارم و به صورت آنلاین خریداری کردم. این یکی رو چطوری باید دریافت کنم؟

اصل برگه سهام لازم نیست فقط با کارت ملی و کد بورسی به بانک مراجعه کنید.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
photo_2019-06-18_19-04-10.jpg

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
الان زمان مناسبی برای ورود به بورس هستش؟

شما چند درصد سرمایتونو بورس گذاشتید؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
الان زمان مناسبی برای ورود به بورس هستش؟

شما چند درصد سرمایتونو بورس گذاشتید؟

بله الان زمان مناسبی برای ورود به بورس است. به دلیل بالا رفتن نرخ ارز خیلی از شرکت ها با وجود بهره وری کم اوضاع خوبی پیدا کرده اند :D:general509:

سرمایه ای که از دست رفتنش برایمان مهم نیست ...

saxp

Registered User
لایک‌ها
342
هفته گذشته همانطور که پیش بینی میشد تعدادی ازبانکیها یک تکانی خوردن ولی با افزایش دلارنیمی از سرمایه ها به سمت سهام های دلاری رفت این هفته به احتمال زیاد نوسانات مثبت در پالایشیها و پتروشیمیها به علت بالا رفتن قیمت نفت وبرخی محصولات پتروشیمی باز تکرار بشه ضمن اینکه سیمانیها هم این هفته منتظر اعلام نرخ جدیدن که اونها رو هم زیر نظر داشته باشید
این خبر برای 10 روزه پیشه که طرف گفته کمتر از یکماه قیمت گذاری اابلاغ میشه یعنی این هفته یا نهایتا هفته آینده اعلام میشه
  • رضا جمارانیان مدیرعامل سیمان تامین با بیان این خبر، جزئیاتی از نشست اختصاصی درباره صنعت سیمان با وزیر صنعت، معدن و تجارت را ارائه کرد. وی با اشاره به نتایج این جلسه گفت:در دیدار اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با رضا رحمانی وزیر صمت، دو تصمیم مبارک برای رونق تولید ملی در حوزه صنعت سیمان اتخاذ شد که به زودی با ابلاغ وزیر صمت نهایی می‌شود.
  • وی افزود: با ابلاغ وزیر صمت قیمت گذاری و تنظیم بازار و مسئولیت‌های این حوزه به دست فعالان واقعی این صنعت انجام خواهد شد و در سویی دیگر هم به واسطه نامه‌ای که وزیر به گمرک ارسال خواهند کرد، واسطه ها از مسیر صادرات و تخریب منافع رونق تولید کشور در بخش سیمان برداشته خواهند شد.
    • جمارانیان در خصوص زمانبندی اجرای این دو تصمیم هم تاکید کرد: به نظر می ‌رسد با همراهی وزیر محترم صمت به زودی و در کمتر از یکماه آینده این اقدامات اجرایی شود

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
بعضی از کارشناسا میگن که بورس حبابی شده به زودی این حباب میترکه
راجبع این تحلیل نظرتونو بفرمایید

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
بعضی از کارشناسا میگن که بورس حبابی شده به زودی این حباب میترکه
راجبع این تحلیل نظرتونو بفرمایید

به نظر بنده هنوز کمی برای ترکیدن حباب جا است اما در حالت کلی نظر آن دسته از کارشناسان صحیح است.

هرچند سهم های پربازده خوبی هم در بازار هستند. نمونه آن هم #شپترو. در بازه ای که کل بازار سبز پوش است این لعنتی منفی می خورد. اگر جنگ نشود این سهم قطعا سال آینده بازده خوبی دارد.

در کل ماجرای سال 93 تکرار می شود :(

اما برادر من نکته اساسی اینجا است که این کارها مناسب ما جوان ها نیست. در واقع ما هم از روی ناچاری روی به این کارها آورده ایم. هرچند من چند نفر را در دنیای واقعی می شناسم که با همین بورس امرار معاش می کنند. اما شما بگو من جوان با 30 میلیون تومان در کجا می توانم سرمایه گذاری کم ریسکی را انجام دهم؟ پاسخ هیچ جا است.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
من میخواستم یه مبلغی رو توی این صندوق های سهامی بزارم
حالا که دارم چک میکنم تقریبا همشون بازده یک هفته گذشتشون منفی بوده !
شاخص که منفی نبوده تا اونجا که من میدونم پس اینا چرا همشون منفی شدن ؟
کلا یه خرده دو دل شدم برای گذاشتن پول تو این صندوق ها

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
این قضیه صندوق هام یه خورده گنگه اصن معلوم نیست باید با چه شاخصی بسنجی و مقایسه کنی
مثلا یه صندوق بازده از ابتدا 150% بوده اون یکی 1000% بعد اما اون اولی سوده بیشتر داده در کل اگه یه نفر این بحثو باز کنه خیلی خوبه

p.m.e.c

Registered User
لایک‌ها
180
به نظر بنده هنوز کمی برای ترکیدن حباب جا است اما در حالت کلی نظر آن دسته از کارشناسان صحیح است.

هرچند سهم های پربازده خوبی هم در بازار هستند. نمونه آن هم #شپترو. در بازه ای که کل بازار سبز پوش است این لعنتی منفی می خورد. اگر جنگ نشود این سهم قطعا سال آینده بازده خوبی دارد.

در کل ماجرای سال 93 تکرار می شود :(

اما برادر من نکته اساسی اینجا است که این کارها مناسب ما جوان ها نیست. در واقع ما هم از روی ناچاری روی به این کارها آورده ایم. هرچند من چند نفر را در دنیای واقعی می شناسم که با همین بورس امرار معاش می کنند. اما شما بگو من جوان با 30 میلیون تومان در کجا می توانم سرمایه گذاری کم ریسکی را انجام دهم؟ پاسخ هیچ جا است.
شما ماهانه چقدر درامد از بورس داری؟

p.m.e.c

Registered User
لایک‌ها
180
من بورس رو بلد نیستم ولی شما فرض کنید اگر پارسال سهام شمواد رو به مقدار صد میلیون خرید کرده بودین الان سرمایه شما ارزشش دو میلیارد شده بود.

این درسته؟ کجا همچین سرمایه گذاری میشه کرد؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
شما ماهانه چقدر درامد از بورس داری؟

هیچ تومان، من هم تازه وارد شدم.

البته من یک نکته ای را اضافه کنم. دلیل من برای ورود به بورس چند تن از دوستانی بودند که در دنیای واقعی آن ها را می شناختم و بنابر ترغیب این افراد تصمیم برای ورود به بازار سرمایه گرفتم.

خودشان افراد موفقی بودند.

امیدوارم بنده هم موفق شوم :general709:

Last edited:

p.m.e.c

Registered User
لایک‌ها
180
هیچ تومان، من هم تازه وارد شدم.

البته من یک نکته ای را اضافه کنم. دلیل من برای ورود به بورس چند تن از دوستانی بودند که در دنیای واقعی آن ها را می شناختم و بنابر ترغیب این افراد تصمیم برای ورود به بازار سرمایه گرفتم.

خودشان افراد موفقی بودند.

امیدوارم بنده هم موفق شوم :general709:
دوستان شما درامدشان خوب هست؟

حالا شما هم عجله نکنید مثل من ابتدا اطلاعاتتون رو بالا ببرید . و رفتار این ملت دمدمی مزاج رو بشناسید بعدا با اطلاعات کامل خرید کنید.

p.m.e.c

Registered User
لایک‌ها
180
من الان داشتم یه سهم رو نگاه میکردم متوجه شدم بعضی از سهام داران سهام رو با قیمت پایین عرضه میکردن تا قیمت سهم رو عمدا پایین بکشن
ملت چ راههای واسه دزدی بلدن.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
دوستان شما درامدشان خوب هست؟

حالا شما هم عجله نکنید مثل من ابتدا اطلاعاتتون رو بالا ببرید . و رفتار این ملت دمدمی مزاج رو بشناسید بعدا با اطلاعات کامل خرید کنید.

یکی از آن ها بله، می توانم بگویم جزو متمولین جامعه به حساب می آید و درآمدش را از بورس کسب کرده است.

دو نفر دیگر از آن ها نیز به قدری در می آورند که از پس اداره یک زندگی معمولی بر بیابند.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سامانه جامع توزیع سود راه اندازی شد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی، «حسین فهیمی» افزود: برای نخستین بار، سود سهام بورس انرژی ایران و قند نیشابور از طریق سامانه جامع توزیع سود به حساب سهامداران این دو شرکت واریز شد تا مقدمات لازم برای رفع یکی از دغدغه های مهم سهامداران بازار سرمایه مهیا شود.

وی اظهار داشت: به طور کلی می توان از طریق سامانه جامع توزیع سود، عایدی سهامداران شامل سود سهام شرکت‌ها، سود در مقاطع و در سررسیدهای مختلف، وجوه حاصل از سررسید اسناد خزانه و حتی وجوه حاصل از معاملات را به صورت متمرکز به حساب آنها واریز کرد.

فهیمی ادامه داد: فرض کنید یکی از هموطنان در چند شرکت بورسی، فرابورسی و در کنار آن اوراق صکوک هم داشته باشد و یا پیمانکاری باشد که اسناد خزانه در اختیار دارد و یا کشاورزی باشد که گواهی سپرده کالایی و یا سهام عدالت دارد، این فرد دیگر نیازی به مراجعه به شرکت‌ها برای دریافت سود ندارد و به موجب این سامانه، تمام سود این فرد توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی دریافت و به حسابش واریز می‌شود.

https://www.irna.ir/news/83378005/سامانه-جامع-توزیع-سود-راه-اندازی-شد

بالا