برگزیده های پرشین تولز

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
با سلام به همه دوستان و تشکر از kako و x عزيز .
چند سوال ديگر در مورد نرم افزار:
1- آيا نرم افزار پارسپورتفوليو همان ره آورد است؟
2- مگر نرم افزار در پنجره Command Prompt ويندوز اجرا نمي شود؟ اگر بشود كه مي توان مثلا دو نسخه در دو پنجره اجرا كرد يا پنجره را از حالت فول اسكرين خارج كرد و با پرينت اسكرين از آن عكس گرفت!
3- تحليل هايي كه نرم افزار ارائه مي دهد چگونه است؟ (اگر ممكن است توضيحات كامل بدهيد)
4- تحليلهاي 2 و 3 كه بايد جداگانه بخريم شامل چه تحليلهايي است؟
5- كلا نرم افزار شامل چه اطلاعات خامي (قيمت سهم در پايان روزهاي مختلف - آمار معاملات روزهاي مختلف - چيز ديگري هم دارد؟) وچه تحليلهايي مي باشد؟
6- يه جايي آقاي متحدين نوشته اند كه با آموزش و با كمك نرم افزار مي توانيد چشم بسته سهام انتخاب كنيد. آيا شما با اين گفته موافقيد؟
7- اگه يه نفر يه كپي از نرم افزارو از كس ديگه بگيره و فايلهاي روزانه رو هم همونطور كه گفتيد با اي ميل ازش بگيره به نظر شما اشكالي داره؟ (البته با هم حساب مي كنند ها :p ;) )

با تشكر

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از Hooman :
پرشين تولز يك فروم تخصصي براي رفع اشكال در زمينه توليد متتواي فارسي بر روي اينترنت مي باشد.

نه بازار بورس!!!

آهان! فهميدم. حرف زدن در مورد پوشك، شير خشك، ماه پري، داريوش، مهد كودك، استنلي كوبريك، خوش رقصي، حجاب و . . . اشكال نداره! اما حرف زدن در مورد بورس اشكال داره؟
بده بچه هاي با معرفت ميان اينجا و خالصانه و صادقانه و بدون هيچ چشمداشتي اطلاعاتشون رو در اختيار همه قرار مي دهند؟
ضمنا در صفحه اول سايت آمده است:

از اين محل براي رفع اشکال و پرسش و پاسخ در زمينه هاي مختلف استفاده ميشود.

و اشاره اي نكرده كه حتما موضوعات بايد مرتبط با كامپيوتر باشد. ضمنا من اين موضوع را در قسمت گفتگوي آزاد ايجاد كرده ام.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
به نقل از sye :
آهان! فهميدم. حرف زدن در مورد پوشك، شير خشك، ماه پري، داريوش، مهد كودك، استنلي كوبريك، خوش رقصي، حجاب و . . . اشكال نداره! اما حرف زدن در مورد بورس اشكال داره؟
بده بچه هاي با معرفت ميان اينجا و خالصانه و صادقانه و بدون هيچ چشمداشتي اطلاعاتشون رو در اختيار همه قرار مي دهند؟
ضمنا در صفحه اول سايت آمده است:

از اين محل براي رفع اشکال و پرسش و پاسخ در زمينه هاي مختلف استفاده ميشود.

و اشاره اي نكرده كه حتما موضوعات بايد مرتبط با كامپيوتر باشد. ضمنا من اين موضوع را در قسمت گفتگوي آزاد ايجاد كرده ام.
دوست عزیز SYE ،
هومن فردی مشکل دار است که اگر متوجه شده باشید در چند روزه اخیر جو این فروم رو به شدت به هم ریخته.
من BAN کردمش ولی باز با ID های مختلف وارد می شه و مطالب بی ربط می نویسه و در گاهی موارد پاش رو از گلیمش خیلی بیشتر دراز می کنه.

بحث در مورد بورس یکی از بحث های شیرین و جذاب است. خود من اطلاعات خیلی خوبی می گیرم. چند وقتی است که اولین قسمتی رو که می خونم همین جاست.
خیلی جالبه. اگه افراد زیادتر ی باشند که بتونند اطلاعات بدن من دلم می خواد یه قسمت جدا برای بورس و سهام باز کنم.
چون بورس و سهام موضوع وسیعی است که جدابیت های خاص خودش رو هم داره.

به هر حال از اطلاعات مفید شما و دیگر دوستان متشکرم.

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
ساي عزيز
اول ميشه يه اسم باحال بگي ما صدات كنيم
دوم شما بدون اگه فكر كردي يك خواننده بيشتر نداري بازم ادامه بده
سوم اگه هم ديدي اينجا ناراحتي كلبه محقري داريم در خدمت شما قابلي نداره
چهارم همين كه داش ممد رضا مون گفت

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
از اظهار لطف knowhow و بلكي عزيز بسيار متشكرم. من هم اميدوارم با مشاركت ساير دوستان اينجا به محيط خوبي براي تبادل نظر و افزايش اطلاعات هممون در مورد بورس و سهام تبديل بشه.
در مورد اسم: راستش اون موقعي كه من اين يوزر رو ايجاد كردم همينجوري يه آي دي براي خودم انتخاب كردم.(كه براي خودم با معنيه) ولي حالا مي بينم براي بقيه زياد با معني نيست و تلفظشم مشكله. حالا هم اگه بخوام يه آي دي ديگه ايجاد كنم كه نمي شه! چون تمام پستها از بين ميره. آيا مي تونم فقط خود آي دي رو عوض كنم و بقيه مشخصات و پستها و . . . تغيير نكنه؟

amir

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2
سلام ساي!!! عزيز
يوزر جديد رو كه مي خواي براي من Pm كن، برات عوضش مي كنم. فقط قبلش يه چك كن كه يوزر با اين اسم نداشته باشيم.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
سلام.
من همون sye سابق هستم. با توجه به اينكه تلفظ اسمم واسه بقيه سخت بود، از امير آقا خواهش كردم اگه ميشه زحمت بكشه و اسممو بزاره Persia .
بلكي جون پرشيا خوبه؟ ميتوني از اين به بعد پرشيا صدام كني.

بازم ممنون آقا امير. :)

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Persia :
با سلام به همه دوستان و تشکر از kako و x عزيز .
چند سوال ديگر در مورد نرم افزار:
1- آيا نرم افزار پارسپورتفوليو همان ره آورد است؟
2- مگر نرم افزار در پنجره Command Prompt ويندوز اجرا نمي شود؟ اگر بشود كه مي توان مثلا دو نسخه در دو پنجره اجرا كرد يا پنجره را از حالت فول اسكرين خارج كرد و با پرينت اسكرين از آن عكس گرفت!
3- تحليل هايي كه نرم افزار ارائه مي دهد چگونه است؟ (اگر ممكن است توضيحات كامل بدهيد)
4- تحليلهاي 2 و 3 كه بايد جداگانه بخريم شامل چه تحليلهايي است؟
5- كلا نرم افزار شامل چه اطلاعات خامي (قيمت سهم در پايان روزهاي مختلف - آمار معاملات روزهاي مختلف - چيز ديگري هم دارد؟) وچه تحليلهايي مي باشد؟
6- يه جايي آقاي متحدين نوشته اند كه با آموزش و با كمك نرم افزار مي توانيد چشم بسته سهام انتخاب كنيد. آيا شما با اين گفته موافقيد؟
7- اگه يه نفر يه كپي از نرم افزارو از كس ديگه بگيره و فايلهاي روزانه رو هم همونطور كه گفتيد با اي ميل ازش بگيره به نظر شما اشكالي داره؟ (البته با هم حساب مي كنند ها :p ;) )

با تشكر

1-بله
2-چون برنامه تحت Dos هستش وقتي از حالت فول اسكرين خارج شود ديگر حروف فارسي رو درست نشون نميده.اينطوري:

dena.gif

اما من نفهميدم براي چي شما ميخواهيد از صفحه عكس بگيريد :confused: :confused:
همونطور كه قبلا گفتم گزارشهاي برنامه رو ميشه روي هارد ذخيره كرد.همچنين نمودارهاي برنامه رو. اينهم يه نمونه:

chart.gif

3-تحليلها ( اگه بشه اسمشونو تحليل گذاشت! ) به شرح زير هستند:
تحليلگر 1:
سهم ياب شهاب (مقايسه 3 عاملي EPS)
بازده مجموع EPS آينده (قبل از مجمع)
بازده آينده كاوش(بعد از مجمع)
تحليلگر 2:
نسبت نقدشوندگي سهام
پيش بيني تغييرات فردا
پيش بيني 1 به 3 بعد از مجمع
پيش بيني تحليلي نمودگر
پيش بيني تحليلي صاعقه
تحليلگر 3:
ريسك و بازده
رتبه بندي سهام

در واقع اين باصطلاح تحليلها از يك فرمول استفاده ميكنند و محاسباتي رو بر روي سهامهاي مختلف انجام ميدن ونتيجه فرمول رو نمايش ميدن.
از بين اينها نسبت نقد شوندگي-ريسك وبازده و رتبه بندي كمي(فقط كمي) بدرد ميخورند و بقيه بي مصرفند.جالب اينه كه بابت اينها بايد پول اضافه هم بدي!

4-اون بالا نوشتم
5-اطلاعات اين نرم افزار عبارتند از:
عنوان اطلاعيه هاي صادر شده از بورس- مشخصات شركتها(آدرس تلفن و...)-عرضه و تقاضا-مجامع عادي و فوق العاده - ترازنامه ونسبتهاي مالي-روند بازده- روند سود- توليد وفروش-سود وزيان واطلاعات مياندوره اي- تركيب سهامداري- تركيب مديران
6-نه به اين سادگي هم نيست.به حرف فروشنده اعتماد نكن حتي اگه مجيد متحدين باشه!
7- :eek: واي واي چه كار زشتي! ;)

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
ممنون از پاسخ كاملت x عزيز.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام به همه
می بینم من چند روز نبودم اینجا رو تر کوندین . من خیلی خوشحالم که اینجا یکی از تخصصی ترین تاپیک های pt شده و یکی از پر بیننده ترین ها !
پرشیا جان ! iD جدید مبارک . خدائیش منم سختم بود اسمت ولی روم نمی شد بگم !
راستی x عزیز : از راهنمائیت درباره نحوه SAVE کردن گزارشات خیلی ممنونم . حالا معتقدم با کمی تسلط به EXCEL و شاید ( فقط شاید ) به یک بانک اطلاعاتی دیگه میشه از این اطلاعات استفاده خیلی خوبی کرد . و من فعلا حاضرم سالانه این 170 تومنو به ازای اطلاعات روزانه و مرتب از بازار سهام بدهم . هر چند اینتر فیس برنامه اینقدر مزخرف باشه ! خوب از اکسل استفاده می کنم . چشمم کور . می رفتم تو یه کشور حسابی تر بدنیا میومدم ! که رقابت بر سر سرویس رسانی به مشتری باشه تا یه شرکت که با فاکس پرو !!!!!!! نرم افزار ره آورد رو نوشته اونو به این قیمت نده !
پرشیا ! من و دوستانم درسته از یک نسخه استفاده می کنیم . ولی در هر صورت پولشو به شرکت میدیم . فقط بجای یک نفر یه تیمیم ! منم مثل X خیلی با اون پیشنهادت موافق نیستم .
ولی دنبالشم یه سری سایت که بدونم اطلاعات مورد نیازم رو میشه از توش پیدا کرد درست پیدا کنم و از شر ره آورد خلاص شم . اینجوری که میگفتی اون سایتها خوبند و حتی خروجی اکسل میدهند اگه بتونم یه الگوریتم که اطلاعات مورد نیازو بده پیدا کنم اینکارو میکنم .
تو هم اینقدر به حرف این و اون اعتبار نکن . هیچ چیز مطلقی وجود ندارد ! ( نسبیت همه جا جاریست ) و حتی اگر حرف کسی درست در بیاید نمیشود گفت حرفش مطلق و درست است . من که هیچ وقت به یک جعبه در بسته که نمیدونم توش چیه اطمینان نمیکنم و این نرم افزاره اینطوریه ! گیرم بگه نتایج تا بحال اینطور نشون داده که ... . این که دلیل نمیشه ! ( یاد یه جک افتادم : یه بار یکی به یه ترکه میگه : آقا شما ترکی ؟ ترکه میگه : آره ولی این که دلیل نمیشه !! )
آره عزیز . اونمم داره سنگ فروش نرم افزارشو به سینه میزنه و بدرد کسایی میخوره که به فکر کردن نیازی ندارند و ترجیح میدند نرم افزار جاشون تصمیم بگیره و فردا اگه غلط از آب در اومد یه دستاویزی داشته باشند برای اتهام ! نه مثل من و تو که سعی میکنیم خودمون از قضایای تو بازار سر در بیاریم و تحلیلش کنیم .
راستی x ! تو آی دیتو عوض نمیکنی ؟ یا خوشت میاد هنوزم در پرده ای از ابهام باقی بمونی ؟
راستی X . این نرم افزار FUND MANAGER رو تست کردی ؟ فکر کنم فقط بدرد مدیریت سبد سهام میخوره و بدرد تحلیل پارامتر های بازار نه ؟ درسته ؟

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
سلام به همه خصوصا kako
کجایی عزیز؟ دلمون واست یه ذره شد.
این یکی دو روز که نبودی x زحمت کشید و به سوالات من جوابهای خوب و کاملی داد. اگر شما هم چیز جدیدی می تونی اضافه کنی دریغ نکن. ممنون از هر دو تون.
در مورد رها شدن از شر ره آورد اینجوری که x نوشته نرم افزار شامل اطلاعات خام زير مي باشد:

عنوان اطلاعيه هاي صادر شده از بورس- مشخصات شركتها(آدرس تلفن و...)-عرضه و تقاضا-مجامع عادي و فوق العاده - ترازنامه ونسبتهاي مالي-روند بازده- روند سود- توليد وفروش-سود وزيان واطلاعات مياندوره اي- تركيب سهامداري- تركيب مديران

اطلاعاتي كه فكر كنم نشه تو اينترنت پيدا كرد يا با تحليل بدست آورد:
ترازنامه و نسبتهاي مالي - توليد و فروش - سود وزيان واطلاعات مياندوره اي - تركيب سهامداران - تركيب مديران

به نظر شما اين اطلاعات چقدر در تحليلها مهم هستند؟

راستي kako يك سوال قبلا پرسيده بودي:
سوای تعداد نفری که میروند و دستور خرید میگذارند پیش کارگزار و گفتید که پارامتر مهمیه ، تعداد یعنی چی ؟ یعنی یکنفرمیره پیش کارگزار و مثلا 1000 تا سهم میخواد دو تا دستور 500 تائی بهش میده که میشه 2 بار ؟ یا نه ؟ یعنی اگر کارگزار 1000 تا سهم درخواستی اونو از دستور فروش 3 نفر تهیه کرد تعداد میشه 3 ؟ اگه ممکنه یکم راجع به چرائی مهم بودن اینها و نحوه نتیجه گیری از این اطلاعات توضیح بدید .

جواب: تا جایی که من می دونم، ملاک، ثبت شدن دستورهای خرید و دستورهای فروش توسط کارگزاران(منظورم کارگزاران سازندگی نیستا!) در تالار بورس و در سیستم کامپیوتری بورس می باشد. يعني كارگزار يك دستور خريد به تعداد 1000 تا و فلان قيمت در سيستم بورس ثبت مي كنه. بعد ممكنه اين دستور خريد رو از سه تا دستور فروش (با قيمت يكسان يا مختلف) تامين كنه. تو سيستم بورس يه دستور خريد ثبت شده و سه تا دستور فروش.
یکی از پارامترهایی که در محاسبه نقد شوندگی سهام مورد استفاده قرار می گیره تعداد خریداران و تعداد دفعات معامله است. (البته من فرمول دقیق که مثلا پارسپورتفولو استفاده می کنه رو نمی دونم. اگه شما می دونید راهنمایی کنید)
یعنی اگر سهم A به تعداد صد هزار سهم يكجا معامله شود و سهم B در 10 معامله ده هزار تايي معامله شود، رتبه نقد شوندگي B پايينتر است. (سهم B نقد شونده تر است.)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
من نمیدونم میشه یا نه ! ولی باید این فرمولهای تحلیل ره آورد رو در آورد . یا فهمید از کدوم متود استفاده میکنند . این خیلی عالیه اگه بشه .
در باره اون پارامتر ها که گفتی رو net پیدا نمیشه میگم من تو تحلیلهام از اونها استفاده نمیکنم . البته این ایراد منه . تراز نامه و نسبت سود و زیان رو اگر بخوای بصورت مکتوب و بروز در کتابخونه بورس ( ساختمان بغل بورس طبقه 10 یا 11 ) میشه پیدا کرد .
و تنها چیزی که فکر کنم بدرد میخوره از اونهایی که گفتی نسبت سود به فروش که در باره ایران خودرو دیشب میدیدم کاملا سعودیه ولی هنوز درست بلد نیستم از این پارامتر در تحلیل هام استفاده کنم .
در ضمن اگه گزارش شرکتی ( هر شرکت و هر گزارشی ) رو خواستی بگو برات میگیرم و میفرستم. با کمال میل . فعلا عجله است
ایشالله بعدا بیشتر میگم /.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
سلام به همه.
بعيد ميدونم بشه فرمولها و متدها رو از تو نرم افزار كشيد بيرون! فكر كنم بايد تو اينترنت و كتابها و پايان نامه ها دنبال فرمولها و متدهاي تحليل بگرديم كه به نظر من كار آسوني نيست. تازه بعد از پيدا كردن فرمولها پياده سازيشون هم مشكله. (هرچند اگه بيش از حد پيچيده نباشه ميشه تو اكسل يه كارايي كرد)
راستي اون قضيه كتابخانه بورس چيه؟ استفاده از مدارك براي همه آزاده؟ ميشه از مدارك كپي گرفت؟ اطلاعاتش چقدر آپديته؟

يه سوال هم در مورد نرم افزار ره آورد(اگه زحمت نبود هر دو تون x و kako نظرتون رو بگيد. همينطور بقيه دوستان)
x عزيز ليست تحليلهاي موجود در نرم افزار رو نوشته:

پيش بيني تغييرات فردا
پيش بيني تحليلي نمودگر
پيش بيني تحليلي صاعقه

شما كه چند وقته از اين نرم افزار استفاده مي كنيد و از طرفي اوضاع بازار و قيمتها رو هم زير نظر داريد، چقدر تا حالا پيش بيني هاي اين نرم افزار درست از آب در اومده؟ چقدر به پيش بيني هاي اون اعتماد مي كنيد؟
مثلا همين پيش بيني تغييرات فردا: تا حالا چقدر درست بوده؟

ممنون. ;)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من مدت کمیه که وارد بازار شدم . چند ماه . حدود 4 - 5 ماه . و در ره آورد هم ناواردم . همونطور که دیدی بلد نبودم گزارش ها رو ذخیره و یا وارد اکسل کنم . ولی تا جایی که میدونم بعنوان منبع اطلاعاتی قابل اعتماد میشه بهش نگاه کرد . ولی تحلیلهاشو قبول ندارم . چون حتی یکنفرو که صلاحیت دونستن مطلب کافی و یا تسلط به متد های بررسی بازار بورس باشه نمیشناسم و تا حالا ندیدم که بعد بگم شاید همون این نرم افزارو نوشته . به همین راحتی ممکنه یکی از تئوری های منسوخ و یا با خطای بالا توش باشه و آدم نفهمیده بهش اعتماد کنه . واقعیت خیلی هم باهاشون کار نکردم . فقط چند بار . چون یه پارامتر هایی از آدم میخواد که با اونها معادلاتشو حل میکنه و من خیلی از اوقات نمیدونم چی بهش بدم .
:rolleyes:
سمت راست بازار بورس بری توی کوچه یه دره . طبقه 10 یا 11 (یادم نیست ) سمت چپ کتابخونه است . میتونی نت برداری ولی نمیشه کپی کرد . اطلاعات هم کاملا بروزه . حتما برو ببین .
میدونستید بورس ایران رتبه 1 در اطلاع رسانی رو داره ؟ برا خود منم عجیبه ولی گویا هست !
تا ریز حسابهای بانکی شرکت و بدهیش به کیه و ... هست . حداقل اگر خواستی سهمی رو بخری برو اونجا یه نیگا به تراز نامه و سود و زیانش بنداز .

این دو فایل از تحلیلهای خوب یاهو گروپ tsm :

فایل های ضمیمه

• ????.DOC
    40 KB · نمایش ها: 19

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ببشید :eek: :confused:
مثل اینکه نمیشه دو تا فایل اتچ کرد !
اینم دومیش .
اینو حتما بخونید .
;)

فایل های ضمیمه

• boali.doc
    28 KB · نمایش ها: 10

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان عزيز و تشكر از زحمتي كه ميكشيد

به نقل از Kako :
راستی x ! تو آی دیتو عوض نمیکنی ؟ یا خوشت میاد هنوزم در پرده ای از ابهام باقی بمونی ؟
راستی X . این نرم افزار FUND MANAGER رو تست کردی ؟ فکر کنم فقط بدرد مدیریت سبد سهام میخوره و بدرد تحلیل پارامتر های بازار نه ؟ درسته ؟

آقا اين آي دي من كلي مشتري پاش خوابيده ;) با اجازتون فعلا با همين ادامه ميدم تا ببينم چي پيش مياد :rolleyes:
نرم افزار FUND MANAGER علاوه بر مديريت سبدسهام يه سري امكانات براي تحليل تك سهم هم داره هرچند محدود. ولي مشكلي كه اين نرم افزار داره اينه كه اين نسخه اي كه ما دانلود كرديم نسخه EVALUATION هستش.مسلما بعد از مدتي از كار ميافته و بايد براي استفاده بيشتر پول بدي :(

به نقل از Persia :
اطلاعاتي كه فكر كنم نشه تو اينترنت پيدا كرد يا با تحليل بدست آورد:
ترازنامه و نسبتهاي مالي - توليد و فروش - سود وزيان واطلاعات مياندوره اي - تركيب سهامداران - تركيب مديران

به نظر شما اين اطلاعات چقدر در تحليلها مهم هستند؟

اين اطلاعات خيلي مهم هستند (بخصوص براي تحليل فاندامنتال)
تو اينترنت هم پيدا ميشن در همين سايت www.parsportfolio.com يا سايت www.abanbroker.com
در واقع اطلاعيه هايي كه بورس منتشر ميكنه شامل اين اطلاعات هم هست ولي خب شما بايد هر روز اين اطلاعيه ها رو از سايتهاي بالا دانلود كني وبراي استفاده آينده يه گوشه اي از هاردت ذخيره كني .بهر حال همه اين اطلاعات همانطور كه kako عزيز گفت در كتابخونه بورس ويا بخش اطلاع رساني بورس هم در دسترس هست.

به نقل از Persia :
شما كه چند وقته از اين نرم افزار استفاده مي كنيد و از طرفي اوضاع بازار و قيمتها رو هم زير نظر داريد، چقدر تا حالا پيش بيني هاي اين نرم افزار درست از آب در اومده؟ چقدر به پيش بيني هاي اون اعتماد مي كنيد؟
مثلا همين پيش بيني تغييرات فردا: تا حالا چقدر درست بوده؟

هيچي!
البنه اينم بگم هيچ روشي كه همه پيش بيني هاش درست در بياد وجود نداره و بقول خود آقاي متحدين بهترين روشها دقتي حدود 70 درصد دارند.اما تحليل هاي اين نرم افزار خيلي ضعيف تر از اين حرفا هستن :(
پيش بيني تغييرات فردا رو كه اصلا حرفشو نزن :mad:

آقا اين تاپيك كه همه اش شده نرم افزار ره آورد
بهر حال اين نرم افزار بعنوان منبع اطلاعات خام بدرد ميخوره و براي تحليل بايد از امكانات ديگه اي استفاده كرد.
البته يه شركت ديگه هم هست كه يه نرم افزار مشابه ره آورد نوشته شايد هم قويتر و البته تحت ويندوز و ظاهرا كاملا سازگار با اكسل و....(هنوز من اين نرم افزار رو نديدم)
اگه دوست داشتيد با شركتش تماس بگيريد: شركت تدبيرپرداز 8888480

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
سلام به همه
اول: ممنون از kako براي اون مطلب در مورد كتابخانه بورس.
دوم: x جون(و بقيه دوستان)! چند تا سوال برام پيش اومد. اگه زحمت نبود راهنمايي كن:

1- اين نرم افزار Fund Manager تفاوت بين نسخه هاي شخصي، پيشرفته و حرفه اي چيه؟
2- طبيعتا اين نرم افزار واحد ريال را براي قيمت سهام و EPS و ... ندارد. به نظر شما اشكالي دارد كه از واحد دلار(يا سنت) بجاي ريال استفاده كنيم؟ اين موضوع روي تحليلها و . . . تاثير نمي گذارد؟
3- آيا با استفاده از اين نرم افزار و اطلاعات موجود در سايتهاي بورس مي توان از نرم افزارهاي داخلي بي نياز شد؟
4- آيا تحليلهايي كه مثلا در ره آورد وجود داره، در اين نرم افزارها هم وجود داره؟ كدام تحليلها هست و كدامها نيست؟
5- من تو نت گشتم كرك آخرين ورژنش(كه لينك دانلود گذاشتم) نبود. اما براي ورژنهاي پايينتر كركش تو نت هست. فكر كنم ورژنهاي پايينتر هم كار ما رو راه بندازه. در كل نظرت چيه؟ Fund Manager بدرد مي خوره؟ كدوم ورژنش(شخصي، پيشرفته، حرفه اي) بهتره؟ ارزش داره وقت بذاريم و ورژن با كرك رو دانلود كنيم؟

ممنون! ;)

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Persia :
1- اين نرم افزار Fund Manager تفاوت بين نسخه هاي شخصي، پيشرفته و حرفه اي چيه؟
2- طبيعتا اين نرم افزار واحد ريال را براي قيمت سهام و EPS و ... ندارد. به نظر شما اشكالي دارد كه از واحد دلار(يا سنت) بجاي ريال استفاده كنيم؟ اين موضوع روي تحليلها و . . . تاثير نمي گذارد؟
3- آيا با استفاده از اين نرم افزار و اطلاعات موجود در سايتهاي بورس مي توان از نرم افزارهاي داخلي بي نياز شد؟
4- آيا تحليلهايي كه مثلا در ره آورد وجود داره، در اين نرم افزارها هم وجود داره؟ كدام تحليلها هست و كدامها نيست؟
5- من تو نت گشتم كرك آخرين ورژنش(كه لينك دانلود گذاشتم) نبود. اما براي ورژنهاي پايينتر كركش تو نت هست. فكر كنم ورژنهاي پايينتر هم كار ما رو راه بندازه. در كل نظرت چيه؟ Fund Manager بدرد مي خوره؟ كدوم ورژنش(شخصي، پيشرفته، حرفه اي) بهتره؟ ارزش داره وقت بذاريم و ورژن با كرك رو دانلود كنيم؟

سلام
1-تفاوت در امكاناتيه كه دارن.اينجا رو ببين: http://www.beiley.com/fundman/versions.html
همينطور كه ميبينيد نسخه professional بدرد ما ميخوره.
2-به نظر من اشكالي نداره.
3- ميشه بي نياز شد(حتي بدون اين نرم افزار) ولي خيلي بيشتر بايد وقت بذاري و زحمت بكشي (براي جمع كردن و به روز نگهداشتن اطلاعات)
4-بيبنيد دو نكته رو بايد تذكر بدم: اول اينكه اون چيزهايي كه ره آورد داره تحليل نيست بلكه يكسري محاسباته كه ممكنه به تحليلگر كمك كنه تا تحليل درستي انجام بده (در واقع گذاشتن اسم تحليل روي اين محاسبات فقط يك شگرد تبليغاتي براي فروش نرم افزاره) بعلاوه اين محاسبات هم خيلي جامع وكامل نيست.
نكته دوم هم اينكه همونطور كه در پست قبلي گفتم نرم افزارFUND MANAGER يكسري "امكانات براي تحليل" داره نه خود تحليل رو.اين امكانات هم فقط بدرد TECHNICAL ANALYSIS ميخوره.مثلا يكي از اين امكانات محاسبه RSI هست كه قبلا در همين تاپيك معرفي شده بود.
و خلاصه اينكه هيچكدام از اونايي كه در ره آورد هست در اين نيست و برعكس(البته بجز SMA كه هر دو دارن)
5-در كل نرم افزار بدي نيست و بدرد ميخوره .براي TECHNICAL ANALYSIS ميشه ازش استفاده كرد.همونطور كه در شماره 1 نوشتم نسخه professional كار ما رو راه مياندازه.نسخه advisor امكانات بيشتري داره ولي اين امكانات بيشتر براي ما كاربردي نداره.خلاصه اگه خواستي يكي از اين دو نسخه رو دانلود كن.
بهر حال اين نرم افزار براي بورسهاي خارجي بخصوص امريكا تهيه شده و استفاده كردن ازش براي ما يكم سخته.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
سلام
اول: من واقعا خوشحالم كه اينجا اطلاعات خيلي خوبي توسط اعضا (خصوصا x و kako) ارائه ميشه. چيزهايي كه شايد جاي ديگه پيدا كردنشون خيلي سخت باشه. من كه واقعا استفاده مي كنم.
من درك مي كنم كه براي نوشتن يه پست يا پاسخ به سوالات، وقت زيادي لازمه. دستتون درد نكنه. شرمنده كه سوادم اونقدر نيست كه منم بتونم بخش كوچكي از اين لطفو جبران كنم.
كاري كه فعلا از دستم بر مياد: دارم يه وبلاگ درست مي كنم كه تمام اطلاعات پايه و اوليه شامل: معرفي بورس، تعاريف اصطلاحات، تمام لينكهاي مرتبط با بورس، قوانين و مقررات، راهنمايي هاي كلي و كلا هر موضوعي كه براي ورود به اين بازار لازمه رو يكجا جمع آوري كنم.
هدفم اينه كه يه شخص تازه وارد (مثل خودم) بتونه در اون وبلاگ پاسخ قسمت اعظم سوالات خود رو پيدا كنه.
سواد خودم به هيچ وجه براي رسيدن به اين هدف كافي نيست. لذا از برخي مطالب مفيد موجود در سايتهاي ديگر با ذكر منبع استفاده خواهم كرد. اما همه اطلاعات مورد نظر من در سايتها و وبلاگها وجود ندارد. لذا به كمك شما دوستان كه با سواد تر و با تجربه تر هستيد نياز دارم. اميدوارم مرا تنها نگذاريد.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
دوم: چند سوال از x عزيز:
1- نوشتي:
به نقل از x :
3- ميشه بي نياز شد(حتي بدون اين نرم افزار) ولي خيلي بيشتر بايد وقت بذاري و زحمت بكشي (براي جمع كردن و به روز نگهداشتن اطلاعات)
منظورت استفاده از اكسله؟ يا اينكه اصلا دور نرم افزار رو خط بكشيم؟

2-
به نقل از x :
4-بيبنيد دو نكته رو بايد تذكر بدم: اول اينكه اون چيزهايي كه ره آورد داره تحليل نيست بلكه يكسري محاسباته كه ممكنه به تحليلگر كمك كنه تا تحليل درستي انجام بده (در واقع گذاشتن اسم تحليل روي اين محاسبات فقط يك شگرد تبليغاتي براي فروش نرم افزاره) بعلاوه اين محاسبات هم خيلي جامع وكامل نيست.
فرض كنيم دو تحليل گر خوب، از نرم افزار استفاده مي كنند. آيا با مشاهده نتايج محاسبات ارائه شده توسط نرم افزار براي يك شركت تحليلهاي مشابهي خواهند داشت يا نه؟ آيا ممكن است تحليلهاي آنها تفاوت 100% با هم داشته باشد؟ (مثلا يكي به اين نتيجه برسد كه موقع خريد سهم آن شركت است و ديگري نتيجه بگيرد كه موقع فروش سهم همان شركت است؟ )

3- ميشه يه توضيحي در مورد TECHNICAL ANALYSIS بدي؟ هر چه كاملتر بهتر.

4-
به نقل از x :
و خلاصه اينكه هيچكدام از اونايي كه در ره آورد هست در اين نيست و برعكس(البته بجز SMA كه هر دو دارن)
يعني فرمولها و متد هاي محاسبه فرق مي كنه يا اصلا تحليل فرق مي كنه؟ مثلا گفتي اي تحليلها تو ره آورد وجود داره:
نسبت نقدشوندگي سهام
پيش بيني تغييرات فردا
پيش بيني تحليلي نمودگر
پيش بيني تحليلي صاعقه

حالا تو Fund Manager مثلا اصلا پيش بيني تغييرات فردا يا پيش بيني تحليلي وجود نداره يا اسمش(و متد و فرمولاش) فرق مي كنه؟

5-
به نقل از x :
5-در كل نرم افزار بدي نيست و بدرد ميخوره .براي TECHNICAL ANALYSIS ميشه ازش استفاده كرد.
بهر حال اين نرم افزار براي بورسهاي خارجي بخصوص امريكا تهيه شده و استفاده كردن ازش براي ما يكم سخته.
از چه نظر مي گي استفاده كردن ازش سخته؟ چون محيطش انگليسيه ميگي سخته يا اصلا محاسبات و متدها طوريه كا با بورس تهران سازگار نيست و نتايج درستي ارائه نميده؟

ممنون. :)

بالا