برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد خرید خودرو از سایپا

912

Registered User
لایک‌ها
472
فقط این موضوع رو نمیدونم که با وجود طراحان خوب خودرو که ما داریم، چرا استاد زشت طراحی کردن ماشین هستیم! شاید چون با همین قیافه هم فروش بالایی دارند!
نمونه اش ، پراید 132، 111، تیبا ، 206 اس دی، تندر ال 90، وانت سایپا و ....
این مدل ها همه تغییر یافته یک مدل قبلی هستند، نوآوری نیستند، چیزی که تغییرش بدی زشت میشه دیگه!
الان ظاهر پراید صبا و نسیم قدیم ، که خیلی زیباتر از مدل 132 و 111 جدیده! یا 206 نسبت به اس دی!
چی بگیم والا!
ببین انصافا پرایدا رو خوب کار کردن 132 111 قشنگن انصافا این نظر خیلیاس

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
بله دوست عزیز اتفاقا به خوب نکته ای توجه کردی منم با شما موافقم اتفاقا مشکل صندوق 141 رو بارها شنیدم ولی 206 اصلا همچین چیزایی رو دربارش نشنیدم اولین باره میشنوم
شما تونستی ثابت کن که حرف من اشتباهه هاچ بک از صندوق دار نرم تره ! یا تعادل هاچ بک بهتره! مدرک بذار خوب اگرم چیزی در بساط نداری بسنده کن به نظر یکی دیگه !

912

Registered User
لایک‌ها
472
هر 206 غیر هاچبکی همه من دراوردیه منتاژ کننده های دیگر مثل اینرانخودرو در کشور های مختلف هستن
پژو فرانسه 206 رو فقط هاچ بک زده
مثلا ایرانخودرو اومده صندارق دارش کرده
یه کشور دیگه اومده یه مدل دیگه ازش دراورده
اما اصلش هاچبکه

912

Registered User
لایک‌ها
472
شما تونستی ثابت کن که حرف من اشتباهه هاچ بک از صندوق دار نرم تره ! یا تعادل هاچ بک بهتره! مدرک بذار خوب اگرم چیزی در بساط نداری بسنده کن به نظر یکی دیگه !
در قسمت عقب شاید اس دی یه کن نرمتر باشه اما دلیل به برتری نمیشه ما داریم میگیم هاچ بک نه سدان! از لحاظ فنی هم هاچبک کمکاش باید سفتر باشه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
هر 206 غیر هاچبکی همه من دراوردیه منتاژ کننده های دیگر مثل اینرانخودرو در کشور های مختلف هستن
پژو فرانسه 206 رو فقط هاچ بک زده
مثلا ایرانخودرو اومده صندارق دارش کرده
یه کشور دیگه اومده یه مدل دیگه ازش دراورده
اما اصلش هاچبکه
شما ثابت کن اول SD مشکل فنی داره تا به اونش برسیم! ایران خودرو طراجی اولیه داده فقط این صد بار! در مورد اکسل هم صفحه قبل گفتم بد نیست بخونی پس همجین من در آوردی نبوده
http://fa.wikipedia.org/wiki/پژو_۲۰۶
پژو آریان یا پژو ۲۰۶ اس‌دی (صندوق‌دار)[ویرایش]
پنجمین مدل پژو ۲۰۶ با همکاری پژو و ایران‌خودرو و با نام پژو ۲۰۶ اس‌دی یا پژو آریان تولید شده‌است. این خودرو در سال ۲۰۰۶ رونمایی شد. صندوق عقب کوچک ۲۰۶ علت اصلی رفتن به سمت تولید این خودرو بود حجم صندوق این خودرو ۳۸۵ لیتر است و از طریق ایران به ترکیه، روسیه والجزایر صادر می‌شد. نام اس دی (SD) برگرفته از واژه سدان (sedan) می باشد. این خودرو یکی از محصولات شرکت ایران خودرو واقع در تهران است و در تیپ های مختلفی به بازار وارد شد و با توجه به تیپ و آپشن استفاده شده در خودرو در قیمت های مختلفی مورد خرید و فروش واقع می شد. تولید این خودرو در اکتبر ۲۰۰۸ در آمریکای جنوبی و با نام "Passion 207" آغاز گردید. همچنین در بازار های چین و مالزی این خودرو با نام 207 به فروش رسید.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
در قسمت عقب شاید اس دی یه کن نرمتر باشه اما دلیل به برتری نمیشه ما داریم میگیم هاچ بک نه سدان! از لحاظ فنی هم هاچبک کمکاش باید سفتر باشه
چرا دلیل به برتری نمیشه ؟ شما مگه نمیگی اس دی زشته ؟ حالا قبول کن نرم تره! چرا میگی شاید!؟ چون تا حالا نشستی یه چیزی تو ذهنت بافتی فکر میکنی من از خودم میگم ولی n مدل 206 توش نشستم که دارم توضیح میدم از هندلینگ بهتر اس دی هم حرفی نزنم بهتره! چیکار کنیم شاهکار ایران خودرویه زود چپ میکنه :D

912

Registered User
لایک‌ها
472
شما ثابت کن اول SD مشکل فنی داره تا به اونش برسیم! ایران خودرو طراجی اولیه داده فقط این صد بار! در مورد اکسل هم صفحه قبل گفتم بد نیست بخونی پس همجین من در آوردی نبوده
http://fa.wikipedia.org/wiki/پژو_۲۰۶
پژو آریان یا پژو ۲۰۶ اس‌دی (صندوق‌دار)[ویرایش]
پنجمین مدل پژو ۲۰۶ با همکاری پژو و ایران‌خودرو و با نام پژو ۲۰۶ اس‌دی یا پژو آریان تولید شده‌است. این خودرو در سال ۲۰۰۶ رونمایی شد. صندوق عقب کوچک ۲۰۶ علت اصلی رفتن به سمت تولید این خودرو بود حجم صندوق این خودرو ۳۸۵ لیتر است و از طریق ایران به ترکیه، روسیه والجزایر صادر می‌شد. نام اس دی (SD) برگرفته از واژه سدان (sedan) می باشد. این خودرو یکی از محصولات شرکت ایران خودرو واقع در تهران است و در تیپ های مختلفی به بازار وارد شد و با توجه به تیپ و آپشن استفاده شده در خودرو در قیمت های مختلفی مورد خرید و فروش واقع می شد. تولید این خودرو در اکتبر ۲۰۰۸ در آمریکای جنوبی و با نام "Passion 207" آغاز گردید. همچنین در بازار های چین و مالزی این خودرو با نام 207 به فروش رسید.
ویکی پدیا اصلا منبع قابل قبولی نیست کسی ویکی پدیا رو قبول نداره
هرکسی متونه توش همه چی بنویسه به هیچ عنوان قابل قبول نیست

912

Registered User
لایک‌ها
472
چرا دلیل به برتری نمیشه ؟ شما مگه نمیگی اس دی زشته ؟ حالا قبول کن نرم تره! چرا میگی شاید!؟ چون تا حالا نشستی یه چیزی تو ذهنت بافتی فکر میکنی من از خودم میگم ولی n مدل 206 توش نشستم که دارم توضیح میدم از هندلینگ بهتر اس دی هم حرفی نزنم بهتره! چیکار کنیم شاهکار ایران خودرویه زود چپ میکنه :D
باشه کلا اینجا هیچ کس تو 206 نشسته فقط شما نشستی
اخه نمیدونم این حرفا چیه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
ویکی پدیا اصلا منبع قابل قبولی نیست کسی ویکی پدیا رو قبول نداره
هرکسی متونه توش همه چی بنویسه به هیچ عنوان قابل قبول نیست
اااا جدی شما منبع معتبر داری خوب چرا نمیذاری؟ یه چیز بدیهی هست که فنی با پژو بوده اگر نبوده که فکر اکسل rc و میل تعادل رو نمیکردن مومن

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
با این حرف شما کل کمپانی هارو داری زیر سوال میبری! 206 خودش کم سری نداره از اون اصلیه که 2 تا در بقل داره نه 4 در بگیر تا 206 CC یا کروک ! اینجوری بخوای بگی هیچ کدوم اینا اصالت ندارن! هر چیزی بر مبنای استفاده و علاقه است دلیل بر بد بودن نمیشه! الان ال 90 تو ایران استیشن ش هم هست باید بگیم بده؟ عزیز هر کی یه استفاده ای داره میگیره
خیلی از ماشین ها هم مدل هاچ بک دارن هم صندوق دار یه نمونه مزدا 3! کدومش الان اصلیه پس!!!منظورمو متوجه میشی؟؟
کی گفته به خوبی اولیه نمیشه؟ چون شما میگی؟ 206 SD چه اشکال فنی داره که هاچ بک بهتره ازش؟ چطور از شاخصه هایی مثل تغییر اکسل عقب و نرم تر شدنش میگذری؟ نه عزیزم همه جوره 206 سوار شدم همین بوده من عاشق 206 ام هستم ولی یه چیزایی واقعیته
اینکه ایرانخودرو هر ماشینی رو به 10 شکل در میاره مشکل پژو نیست پژو اگه 206 رو سدان کرده فکری پشت سرش بوده! کی گفته مثلا پارس خوبه؟ پارس خودش فیس لیفته فیس لیفتی که امنیت فوق العادی پایینی داره بخاطر طراحیش (مثلا صاف بودن ماشین تا انحنا داشتن که در تصادفات ضربه رو جذب کنه بدنه نه اینکه به سرنشین آسیب برسونه) یه چیزی بین پراید و 206
خب ما هم سوار همه مدل های 206 شدیم ، بله صندوقدار نرم تره چون بایدم نرم تر باشه! کم کم بخاطر شکل ماشینشم شده باید نرمتر باشه ، ولی زشت تر شده و اینکه خود پژو اگه این مدل رو میساخت حرفی نبود چون خودش عادیشم ساخته ! مثلا ما پراید میسازیم ، صد نوعشم میسازیم، این عیب نداره ، ولی ماشین بقیه رو نباید دستکاری کنیم!
بهر حال ، کلا خودرو های تولید سال 90 به بعد ایرانخودرو به نظر میرسه دیگه به کیفیت مدل های قدیمشون نیستند، ماشین های چینی هم اگه مفت هم دادند نخرید!
مدل پایین با کارکرد بالا هم نخرید! ولی با کارکرد کم و سالم بد نیست

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
باشه کلا اینجا هیچ کس تو 206 نشسته فقط شما نشستی
اخه نمیدونم این حرفا چیه
شما فقط داری حرف میزنی ثابت کن که ایران خودرو حرف اول آخر زده مدرک معتبر بذار مثلا!!!
از sd بدت میاد قرار نیست زیر سوال ببری همه چیو

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
خب ما هم سوار همه مدل های 206 شدیم ، بله صندوقدار نرم تره چون بایدم نرم تر باشه! کم کم بخاطر شکل ماشینشم شده باید نرمتر باشه ، ولی زشت تر شده و اینکه خود پژو اگه این مدل رو میساخت حرفی نبود چون خودش عادیشم ساخته ! مثلا ما پراید میسازیم ، صد نوعشم میسازیم، این عیب نداره ، ولی ماشین بقیه رو نباید دستکاری کنیم!
بهر حال ، کلا خودرو های تولید سال 90 به بعد ایرانخودرو به نظر میرسه دیگه به کیفیت مدل های قدیمشون نیستند، ماشین های چینی هم اگه مفت هم دادند نخرید!
مدل پایین با کارکرد بالا هم نخرید! ولی با کارکرد کم و سالم بد نیست
این شد حرف خیلی خوبه آدم قبول کنه واقعیتو نه اینکه چون از ی چیزی بدش میاد بد بگه
مشتری خودش عقل داره هاچ بک دوست داشته باشه اونو میگیره نخواد اس دی. قرار نیست که بگیم اس دی مشکل داره هاچ بک بدون عیبه!

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
شما فقط داری حرف میزنی ثابت کن که ایران خودرو حرف اول آخر زده مدرک معتبر بذار مثلا!!!
تولید اس دی رو پژوی فرانسه انجام نداد، یادمه اون موقع که ایران تولید کرد این مدل رو ، خود فرانسه هم تعدادی رو از ایران خریداری کرد، فکر ایرانی ها پشت سرش بود ، البته نمیگیم بده ، ولی منظورم در کل این بود که 206 مدل پایین قطعات فرانسوی بیشتری داره و سرحال تر میمونه تا اس دی مدل پایین! بدمون نمیاد که از ماشین خاصی

912

Registered User
لایک‌ها
472
مدرک من اینه که 206 ساخت پژو فرانسه اس بقیه اش ساخت ناکجااباده دیگه از این معتبرتر تر محکمتر واسه من نیست
والسلام
دیگه هم بحث نمیکنم

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
تولید اس دی رو پژوی فرانسه انجام نداد، یادمه اون موقع که ایران تولید کرد این مدل رو ، خود فرانسه هم تعدادی رو از ایران خریداری کرد، فکر ایرانی ها پشت سرش بود ، البته نمیگیم بده ، ولی منظورم در کل این بود که 206 مدل پایین قطعات فرانسوی بیشتری داره و سرحال تر میمونه تا اس دی مدل پایین! بدمون نمیاد که از ماشین خاصی
یعنی میگی اس دی مدل 86 از هاچ بک 86 ایرانیزه شده تره؟ بر چه اساس؟اگر مقایسته با مدل 82ه مثلا که بازم اشتباهه چون لش شده اون 82 و امثال هم بازم به 2 زار نمیارزه! قطعه فرانسوی که میگی همین اکسل sd کمپلت از فرانسه میومد اینکه 206 ایرانیزه شده مربوط به sd نیست هاج بک هم هست
در کل من یه 206 مدل 89 اینا مثلا به 85 یا 93 94 ترجیح میدم بنا به دلایل خودم که اولی ازش سواری کشیدن معمولا و عمرشو کرده دومی اسم 206 رو فقط یدک میکشه!

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
من هنوز گواهینامه هم نگرفتم راستش رانندگیم اصلا خوب نیست من بیشتر تو دید آیننه های بقل و عقب مشکل دارم یعنی فاصله خودروهای پشت سرم رو درست تشخیص نمیدم از داخل آینه میترسم تصادف کنم بمیرم راحت بشم شما این مشکل نداشتید اوایل که رانندگی کردید

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
مدرک من اینه که 206 ساخت پژو فرانسه اس بقیه اش ساخت ناکجااباده دیگه از این معتبرتر تر محکمتر واسه من نیست
والسلام
دیگه هم بحث نمیکنم
چه ربطی داره اصن من دارم میگم طراحی اولیش با ایرانخودرو بوده نه کلش ایشونه زده تو جاده خاکی ! شما به خیر مارو به سلامت منم کارم با شما تمومه
همچین میگی پژو فرانسه ما با بنزی پوشی چیزی اشتباه گرفتیما :rolleyes:

Last edited:

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
یعنی میگی اس دی مدل 86 از هاچ بک 86 ایرانیزه شده تره؟ بر چه اساس؟اگر مقایسته با مدل 82ه مثلا که بازم اشتباهه چون لش شده اون 82 و امثال هم بازم به 2 زار نمیارزه! قطعه فرانسوی که میگی همین اکسل sd کمپلت از فرانسه میومد اینکه 206 ایرانیزه شده مربوط به sd نیست هاج بک هم هست
در کل من یه 206 مدل 89 اینا مثلا به 85 یا 93 94 ترجیح میدم بنا به دلایل خودم که اولی ازش سواری کشیدن معمولا و عمرشو کرده دومی اسم 206 رو فقط یدک میکشه!
بله ایرانی تر شده چون اصلا ایران این مدل اس دی رو اختراع کرد!
برای خرید 206 هم اصلا مدل زیر 85 حال هر مدلی بود توصیه نمیشه چون کارکردشون بالاست ، بین 85 تا 90 خوبه! البته کم کارکرد!
دیگه اگه موافقید این بحث اس دی رو 206 رو خاتمه بدیم!

بالا