برگزیده های پرشین تولز

سيستم حرفه اي براي كارهاي ميكس فيلم

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اولش كه وارد ميشد بايد A/B Editing رو انتخاب كني. بعدش ديگه صدا رو يه لايه و تصوير رو يه لايه ديگه مياد. براي سينك هم خودش اتوماتيك تنتظيم ميكنه. خيلي راحته جون تو!!

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از milad_sm :
اولش كه وارد ميشد بايد A/B Editing رو انتخاب كني. بعدش ديگه صدا رو يه لايه و تصوير رو يه لايه ديگه مياد. براي سينك هم خودش اتوماتيك تنتظيم ميكنه. خيلي راحته جون تو!!
آقا ميلاد راست ميگه خيلي راحته از اون راحت تر هم Ulead media studio 7 هست كه كارش حرف نداره

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
بد نبود يه برنامه ميساختن تو چشمای آدم نگاه کنه خودش بفهمه چيو با چی بايد ميکس کنه ها !:d

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از amin007110 :
بد نبود يه برنامه ميساختن تو چشمای آدم نگاه کنه خودش بفهمه چيو با چی بايد ميکس کنه ها !:d
:eek: !!!!!!!!!!!!!!!!!

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اوووواه...چقدر كار...يه دفعه خودش سليقه به خرج بده و ميكسش رو هم جوري كه خودش بر اساس سليقه ما تشخيص ميده انجام بده بره پي كارش ديگه!

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از mori_nokia_6230 :
يكي از دوستان يك سيستم ميخواد كه باهاش كارهاي حرفه اي تبديل انواع فيلم هاي هندي كم و VHS و ديجيتال رو به همراه ميكس و مونتاژ صوتي/تصويري انجام بده
CPU مناسب با مادر بورد چيه؟
كارت كپچر و كارت صداي خوب براي اين كار؟
Ram مورد نياز چقدر هست؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

اگر واقعا مي خواي به صورت حرفه اي كار ميكس و مونتاژ انجام بدي بايد به اطلاعت برسونم كه بهترين گزينه براي اينكار در شرايط موجود بازار ايران كارتCanopus DVStorm 2-Pro هستش با قيمت حدودي 950 هزار تومن. اين كارت از لحاظ توانايي هاي Real-Time در نوع خودش كم نظيره و مي تونه 5 لايه Video به همراه Effect و بينهايت لايه گرافيك و زيرنويس رو به صورت Real-Time نمايش بده .(يعني ديگه نيازي به رندر نداري). همچنين اين كارت يك قسمت مجزا داره كه روي كارت نصب مي شه به اسم Storm Encoder كه قابليت خروجي Real-Time با فرمت هاي Mpeg1 و Mpeg2 رو داره كه واقعا بي نظيره. توانايي هاي بسيار زياد ديگري هم داره كه زياد واردشون نمي شم.

حالا اگر تصميم داشتي اين كارت رو بگيري سيستم پيشنهادي من كه كاملا با اين كارت سازگاره اينه:

--CPU: Intel Pentium4 HT, 2.8 GHz
--MB: Asus P4C800-Deluxe
-- Ram: 512MB Kingstone pc 3200 (DDR400) *2
-- VGA : nVidia Geforce FX 5200 (or Up) *1
-- HDD هر چي بيشتر بهتر (حتما دور بالا-اگر دو تا SATA باشه كه محشره)
-- ...

حالا دو تا نكته:
اول اينكه گول قيمت كارتاي ارزون تر رو نخور. فكر مي كنم عمر تو ارزش 100 تومن اضافه تر رو داشته باشه. كارتايي مثل Pro-One RTDV و يا Edition Pro واقعا پدر آدم رو در ميارن. كارت Matrox كه دوستمون پيشنهاد داده بود فقط 120 تومن ارزون تره ولي نصف قابليت هاي اين كارت رو هم نداره.

دوم اينكه اگر خواستي همين كارت رو بگيري فقط از "اوسيپ او" بگير. به نظر من بقيه ول معطلن.

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون اكسپولد! استفاده كرديم!
من اين كارتو نميشناختم. بايد جالب باشه با 5 تا لايه گرافيك اونم بدون رندر! 3دي هم شامل ميشه؟ ترانزيشن ها رو كه راحت انجام ميده ديگه نه؟

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از milad_sm :
ممنون اكسپولد! استفاده كرديم!
من اين كارتو نميشناختم. بايد جالب باشه با 5 تا لايه گرافيك اونم بدون رندر! 3دي هم شامل ميشه؟ ترانزيشن ها رو كه راحت انجام ميده ديگه نه؟

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اين جانب در اين لحظه با قاطعيت هر چه تمام تر اعلام مي دارم كه هم اكنون بيش از 95 درصد كارهاي ميكس، مونتاژ و تدوين غير خطي انجام شده در ايران (البته اونايي رو كه بشه بهشون گفت كار !) با اين كارت صورت مي پذيرد. 20 درصد باقيمانده هم شبها در رويا خواب اين كارت را نظاره مي نمايند.

بله، خیلی جالبه ولی یه کم باید تصوراتت رو اصلاح کنی. اصولا كارت هاي ويدئو (اونايي كه مربوط به تدوين و كپچر هستند) هيچ ارتباطي به گرافيك خروجي دستگاه در زمينه هاي ديگه ندارند. يعني توي ميحط هاي ديگه مثل 3D و يا حتا After Effects هيچ كار خاصي نمي كنن (البته كاراي غير خاص مثل تداخل زياد مي كنن).

اما در مورد افكت و ترانزيشن توي Premier و EDIUS واقعا كارت كامليه. 30 تا افكت تصويري و 7 تا هم افكت صوتي Real-Time داره. خودش هم حدود 20 ترانزيشن Real-Time داره. همچنين يه Plugin داره به اسم XPLODE (قبلا هر گونه رابطه اي رو با Canopus تكذيب مي كنم!!) كه همراه كارت ارائه مي شه كه بيش از 1000 ترانزيشن عالي Real-Time داره كه واقعا پوز Hollywood FX رو مي زنه.

ولي در مجموع مهمترين قابليت اين كارت Scalability اونه. يعني بر خلاف تمام كارتاي موجود تو ايران كه از لحاظ توانايي يه سقف محدوي دارن، قابلیت های این کارت کاملا وابسته به قدرت CPU و مقدار و سرعت Ram هستش. به عبارت ساده تر هر چي سيستم سريع تر باشه توانايي هاي Real-Time كارت هم بيشتر ميشه. تمام قابليت هايي رو كه گفتم رو ميشه با يه CPU معمولي 1 گيگاهرتزي و 256 مگ رم بهش رسيد، ولی مینیمم توصیه من همونیه که گفته بودم.

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اقا ممنون!!
من بايد بگم كه 3 ساله كه اصلا سراغ اين چيزا نرفتم و اصلا تو باغ چيزاي جديد نيستم. (جديد و البته به صرفه!!)
من البته منظورم از realtime 3D قابليت اجراي ماژول هاي 3 بعدي در حين پخش زنده بود. خوب اين كارا صددرصد بايد ريل تايم باشه و كاملا فرق داره با سيستم هاي موجود.
به هر حال...فهميدم چي ميگي! خيلي مخلصيم!

Same

Registered User
لایک‌ها
0
لطفا یک کارت خوب برای تبدیل VHS به DVD و همچنین یه نرم افزار خوب برای تبدیل VCD به DVD معرفی کنید.
در ضمن DVD Writer چه مارکش از بقیه بهتره؟

لطفا در موارد منو راهنمایی کنید.
ممنونم

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از Same :
لطفا یک کارت خوب برای تبدیل VHS به DVD و همچنین یه نرم افزار خوب برای تبدیل VCD به DVD معرفی کنید.
در ضمن DVD Writer چه مارکش از بقیه بهتره؟

لطفا در موارد منو راهنمایی کنید.
ممنونم
من نرم افزارشو ميدونم كه Ulead media studio 7 خوبه كه بعد از نصب 1 برنامه داره به اسم ..... DVD كه كارش حدف نداره
رايتر هم كه ديگه معلومه Yamaha خيلي خوبه ولي گرونتر از رايتراي ديگست

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از xPlod :
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اين جانب در اين لحظه با قاطعيت هر چه تمام تر اعلام مي دارم كه هم اكنون بيش از 95 درصد كارهاي ميكس، مونتاژ و تدوين غير خطي انجام شده در ايران (البته اونايي رو كه بشه بهشون گفت كار !) با اين كارت صورت مي پذيرد. 20 درصد باقيمانده هم شبها در رويا خواب اين كارت را نظاره مي نمايند.
20=95-100!!!!!!
icon8.gif

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
هاهاها!
بابا چه دقتي! متن رو بچسب بابا!!

راستي...با دفتر نمايندگي ماتروكس و پيناكل و نميدونم....ليچ و همه جور دستگاه ويديو در ايران صحبت ميكردم اصلا از xplod تعريفي نكرد...البته نمايندگيش رو هم داشت...
بيشتر از matrox xt 100 تعريف ميكرد....

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از amin007110 :

دكي!! وقتي به قول بعضيا "65درصد آماده ايم، 45 درصد بقيه اش هم تو راهه..." اون وقت 95 و 20 فوقش مي شه 105!

در مورد Xplode بايد بگم كه فقط يه Plugin براي Premiere هستش كه حدود 1000تا transition داره كه با كارت DVStorm تمام اونا Real-Time اجرا ميشه ( دقيقا مثل HollyWood FX براي Pinnacle). كارت Matrox RTX-100 فقط 3 لايه ويدئو داره و از لحاظ توانايي Chromakey , Luminakey نصف قابليت هاي DVStorm رو هم نداره. بعد از طرفي قيمتش هم حدود 100هزار تومن كمتره كه اصلا نمي ارزه.

در مورد DVD-Burner هم پيشنهاد من Plextor PX-708A هستش. ضمنا تبديل VCD به DVD رو هم بيخيال.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
به نقل از xPlod :
دكي!! وقتي به قول بعضيا "65درصد آماده ايم، 45 درصد بقيه اش هم تو راهه..." اون وقت 95 و 20 فوقش مي شه 105!
يادم باشه امشب براي خوارزمي و غياث الدين جمشيد كاشاني و خيام و بقيه بر و بچ آف
icon13.gif
بذارم كه از فردا بيان كلاس بازآموزي:lol:

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- من در حال حاضر یه VCD Producer دارم که فیلمهایه VHS را به VCD تبدیل میکنم و تقریبا ازش راضی هم هستم. اما می خوام از این به بعد به DVD تبدیل کنم. برخی دوستان میگن از نرم افزار استفاده کن ، ما در عمل خیلی کنده و جواب نمیده. بعضیا میگن Dazzle بگیر. لطفا شما منو راهنمایی کنید.

- در مورد DVD Writer آیا همه روی Plextor اتفاق نظر دارند؟

- ببخشید که از بحث میکس دور شدیم.

ممنونم

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اگه پلكستور گيرت اومده و پولت بهش ميرسه, شك كردن گناهه.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از milad_sm :
اگه پلكستور گيرت اومده و پولت بهش ميرسه, شك كردن گناهه.

سي دي رايتراي توپيم داره.سگش ميارزه به asus.

mori

Registered User
لایک‌ها
14
asus كه خداييش آشغاله ديگه! خداييش

بالا