برگزیده های پرشین تولز

سيستم حرفه اي براي كارهاي ميكس فيلم

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از Same :
- من در حال حاضر یه VCD Producer دارم که فیلمهایه VHS را به VCD تبدیل میکنم و تقریبا ازش راضی هم هستم. اما می خوام از این به بعد به DVD تبدیل کنم. برخی دوستان میگن از نرم افزار استفاده کن ، ما در عمل خیلی کنده و جواب نمیده. بعضیا میگن Dazzle بگیر. لطفا شما منو راهنمایی کنید.
- در مورد DVD Writer آیا همه روی Plextor اتفاق نظر دارند؟
ممنونم

در مورد كارت كپچر من يه پيشنهاد عالي ولي يه كم گرون بهت دارم.
Canopus ACEDVio (تو بازار بهش ميگن "اسيد ويو")
از لحاظ كارايي و سازگاري با فرمت هاي گوناگون ( حتا DV) واقعا كامله. اين كارت اولين كارتيه كه با فرمت هاي آنالوگ و ديجيتال به صورت همزمان مي تونه كار كنه. از لحاظ كيفيت از يك كارت يك ميليون تومني چيزي كم نداره و از لحاظ توانايي هاي Real-Time هم تو رنج قيمتي خودش از بقيه سر تره. يكي از مشخصات بارز اين كار سرعت بسيار بالاي اونه (مخصوصا وقتي با نرم افزار Vegas كاركني حيرت آوره) با اين نرم افزار ها هم كاملا سازگاره:
Final Cut Pro, Xpress DV,Adobe Premiere, Vegas, Edition,Ulead MediaStudio Pro, Windows Movie Maker
قيمتش هم حدود 250 تومنه. يه كم گرونه ولي ارزشش رو داره.

اما در مورد دي وي دي رايتر توي پلكستور شك نكن ولي اگر جيب باهات راه نمي آد و مي خواي يه رايتر خوب و ارزون بگيري من RICOH رو پيشنهاد مي كنم. قيمتش خيلي مناسبه ( حدود 70 تومن) و گارانتي خوبي هم تو ايران داره.

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- ممنونم از دوستان

- در ضمن XPlod عزیز این لینکی که شما دادی شامل سه مدل از ACEDVio است که من به نظر می رسه 250 تومنیش Vegas Video رو ساپورت نمی کنه. شما باهاش کار کردی؟ کدومون مدلش الان در بازار موجوده و شما پیشنهاد می کنی؟(البته با توجه به بودجه!!!).

ممنون و اگه امکان داره ID یا Email خودت رو بنویس.

Same

Registered User
لایک‌ها
0
-راستی ACEDVio در گروه محصولات Realtime Editing قرار داره نه در گروه Digital Video Converters که خودش شامل محصولات زیادی در این موارد است. آیا دلیل خاصی داره؟ این سوال از این جهت پرسیدم چون محصولات گروه Realtime بیشتر برای کارهایه میکس بکار برده میشن نه Converter.

بازم ممنون

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
برا كانورت ميخواي چرا virtual dub نميگيري؟ خيلي قوي و مجانيه!!
www.virtualdub.org

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من اين كارت رو از اون جهت پيشنهاد كردم كه خودم تجربه خوبي از كارتهايي كه فقط كانورت مي كنن ندارم. جدا از بحث كيفيت تقريبا امكان نداره كه شما يه چيزي رو كانورت كني و وسوسه نشي كه يه تغيير هر چند كوچيك توش بدي. اون وقته كه آدم درك ميكنه كه كاشكي يه كم بيشتر سر كيسه رو شل كرده بود. من فكر مي كنم ارزش داره دوبرابر پول بدي 8 برابر آش بخوري.

كارت موجود تو بازار همون كارتيه كه هيچ نرم افزار Bundle نداره. خب دليلش هم كه واضحه! الكي چرا 200-300 دلار اضافه تر بدي؟ همه اش روي دوتا سي دي فوقش ميشه هزار تومن.

كارت هاي Canopus تماما بر اساس نرم افزار بنا شدند و كارت هاي يك كلاس هيچ تفاوت سخت افزاري با هم ندارن. يعني تمامي نسخه هاي جديدي كه از كارت مياد نرم افزاريه و شما با يك Update ساده نرم افزاري توانايي هاي كارتت رو ارتقا مي دي.
خدا خير بده "اوسيپ او" رو. هر موقع Update جديدي بياد سه سوت استادش ميكنه. همين چند روز پيش يه سي دي Xplode Platinum Edition رو كه خودش 300 دلار خريده بود برام رايت كرد 5000 تومن.

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- میلاد عزیز VirtualDub رو گرفتم نرم افزار خوب و سریعی است البته برای Capture و بریدن فیلم. اما مشکلی که داره خروجی AVI میده و اصلا برای Convert نیست.

- Xplod عزیز نه ID Yahoo خودت رو وارد کردی و نه ایمیلت رو!! می خواستم بپرسم که ACEDVio تا چه حد توانایی تغییرات روی فیلم رو داره مثلا برای شطرنجی کردن گوشه تصویر آیا لازم نیست کارته دیگه ای بگیریم؟
در ضمن محصولات Canopus رو از کجا تهیه کنیم بهتره؟ منظورم اینه که آیا شرکت خاصی در کشور اونا رو وارد و گارانتی میکنه؟

بسیار ممنونم

yPlod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نمي دونم چر اينجا اينجوري شده.
از ديروز عصر ID من (xPlod) تغريبا تبديل به يك Guest شده. نه مي تونم چيزي بفرستم، نه مي تونم پست هاي قبلي ام رو تغيير بدم و از همه بدتر حتا نمي تونم Profile خودم رو توي Control Panel اصلاح كنم. نمي دونم چرا يهو اينجوري شد. به Admin هم گفتم، ولي خبري نشده.

Same

Registered User
لایک‌ها
0
Xplod یا yplod عزیز!! خلاصه نگفتی ACEDVio تا چه حد توانایی تغییرات روي فیلم رو داره مثلا برای شطرنجی کردن گوشه تصویر آیا لازم نیست کارته دیگه ای بگیریم؟
در ضمن محصولات Canopus رو از کجا تهیه کنیم بهتره؟ منظورم اینه که شرکت خاصی در کشور اونا گارانتی میکنه یا از هر جا بگیریم فرقی نداره؟

ممنون

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اقا گروه ما يه rtx100 داره میگیره و آموزشش میفته گردن من...
البته من خودم میرم اموزش میبینم! تهران فراژه مرکزشه. کسی آشنا نداره؟ اکپلود جان تو خودت اونجا نیستی؟!

yPlod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Same عزيز
كارت ACEDVio از تكنولوژي Effect پشتيباني نمي كنه براي همين افكت Real-Time نداره ولي توي افكت هاي Canopus يه دونه اش هست به اسم Region Effect كه محدوده مورد نظرت رو انتخاب مي كني و افكت دلخواهت رو بهش مي دي، ولي رندر مي خواد كه خيلي وقت گير نيست.
اگر فقط در همين حد كارت راه مي افته و نيازي به تدوين بيشتر نداري همين كارت خوبه ولي اگه مي بيني كه مي خواي بعدا كارهاي پيچيده تر بكني كارت DVRaptor يا DVStorm رو بگير.... ولش كن بابا، یک کم گرونن.
گارانتی کارت ویدئو یه قضیه ی خیلی مهمه. همه چیز که نصب و راه اندازی نیست. خدمات پس از فروشش خيلي مهمه. يعني اول يه آدمي بايد باشه كه بفهمه چي ميگي، بعد بايد اينقدر با مرام باشه كه هر وقت كارت گير كرد كارت رو راه بندازه. يه زماني ما يدونه DVStrom گرفته بوديم يه كم جفتك مينداخت. بردم پيش فروشنده گفت برو فردا بيا سيستمت رو ببر. فرداش اومدم ديدم تمام درايوها رو فرمت كرده و يه ويندوزم نصب كرده. رفتم ديديم دوباره اذيت ميكنه، زنگ زدم گفت سیستمت رو وردار بیا اینجا....!

8746223-8511941
شرکت او سیپ او
اوسیپو یه کم قیمتاش از بقیه بالاتره (اگه جرات داري بهش بگو چرا!) خودش هم خيلي قالتاقه ولي همشون آخر مرام اند. كلا با ارمني جماعت خيلي خوب ميشه كار كرد، تازه اینا باحالاشون اند. زنگ بزن سراغ يكيو بگير به اسم "تئوديك" . هر چي مي خواي ازش بپرس. اينا از لحاظ گارانتي بهترين جايي اند كه من ديدم، اگه تصميم گرفتي كه همين كارت رو بگيري حتما از اينا بگير. اگه يه كم بالاتر هم گفتن شك نكن، از الان بهت میگم ارزشش رو داره. (درضمن من هيچ ارتباطي با اونا ندارم)
[email protected]

yPlod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قدر اين آموزشا رو بدون. مهم اين دوستيا و صميميتاست!
ولي آخره صفاست، برو حالشو ببر.

نه بابا، منو چه به فراژه؟!

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از yPlod :
قدر اين آموزشا رو بدون. مهم اين دوستيا و صميميتاست!
ولي آخره صفاست، برو حالشو ببر.

نه بابا، منو چه به فراژه؟!

بي تعارف ميگم...فراژه بايد بياد جلوت لنگ بندازه!
ظاهرا اطلاعات خوبي داري از اين دم و دستگاه ها! تبريك و مبروك!

چيه آموزش رو ميگي صفاست؟! يه جلسه يه روزه است فكر كنم...ببينم rtx100 خيلي با rt2500 فرق داره؟؟
قيمتش همونطور كه ميدوني حدود 700 و خورده ايه. من از ماتروكس خيلي خوشم اومده. البته فقط پيناكل رو امتحان كردم غير از ماتروكس و كانوپوس رو اصلا نديدم!

عزيز تو در دوربين هم سررشته داري؟ يه دوربين توپ ميخوام زير 10 تومن. چيزي سراغ داري امتحانش رو پس داده باشه؟ حقيقتش هنوز تو سايت سوني نرفتم...گفتم اگه ميشناسي با اگاهي برم. چون الان هيچ اطلاعي ندارم.
اقا سر تاپاتو مخلصيم!

yPlod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
والاا من تو عمرم تا حالا اين قدر شرمنده نشده بودم. بابا اطلاعات كدومه؟ لنگ چيه؟!
ببخشيد آقا اشتباه گرفتي.

از شوخي گذشته آموزش مگه بايد چقدر باشه؟ منظورم اين بود كه تا جايي كه مي توني رس طرف رو بكش، هر چي ميدونه تو هم بدون. (كي بود ميگفت من ادبيات فارسي ام خوب نيست؟!) قبلش سعي كن تمام Feature ها رو حفظ كني بعد برو يارو رو سئوال پيچش كن. مي گن جواب ميده.
براي اينكه بهت ثابت بشه كه چيزي بارم نيست اينجا رو كليك كن. من فقط ميدونم كه كارت RT2500 خيلي قديميه.

ضمنا تمام انواع دوربيني كه من ميشناسم بالاي 20هزار تومنه! ولي تو اول بگو دوربين عكاسي مي خواي يا DV تا من بهت بگم توي كدوم سايت بري...

به هر حال ما بيشترتر

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
هههه! دمت گرم!
ميرم حال يارو رو ميگيرم!!

بابا قربونت برم! منظور 20 ميليون بود! كارت 800 تومني بايد به دوربين 20 ميليوني بهش بخوره يا نه!!
از جيب خودم كه نميدم!! ههههه!

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- yplod یا همون Xplod سابق!! عزیز ممنونم از راهنماییهات
- بعنوان آخرین سوال البته در این زمینه ! می خواستم بدونم اگه ACEDVio قابلیت افکت بصورت Real time رو نداره و باید بصورت نرم افزاری تدوین کرد پس فرقش با یه Coverter مثل ADVC100 چیه؟

- اگه امکان داره برای این کار یه مادربورد خوب (البته زیر 100 تومن!!) برای AMD معرفی کن.

- ممنونم

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
ببخشید same جان می پرم وسط حرف..اما اینهمه پول کارت میدی، اگه مادربوردت خوب نباشه (زیر 100 تومن!) کل کار خراب میشه! کمتر بستنی بخور، پولتو جمع کن یه مادربورد قوی بخر. به نظر من!

Same

Registered User
لایک‌ها
0
- yplod عزیز خلاصه نگفتی گه ACEDVio قابلیت افکت بصورت Real time رو نداره و باید بصورت نرم افزاری تدوین کرد پس فرقش با یه Coverter مثل ADVC100 چیه؟

ممنون

yPlod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اشتباه نكن
بين تدوين Real time و افكت Real time خيلي تفاوته. اين كارت يك كارت تدوينه و يكي از مهمترين قابليت هاي كارت تدوين خروجي همزمان بر روي تلويزيونه. از طرفي اين كارت در نرم افزار Vegas به صورت كامل Real time است و در Premier Pro هم بسياري از ترانزيشن ها و افكت ها را بدون رندر انجام ميده. در ضمن زمان رندر ها هم بسيار كمتر از حالت عاديه. و در آخر از همه اينا مهم تر اين كه كيفيت ورودي و خروجي اين كارت بهتر از يك كارت كانورت معموليه.

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
avio-matrix.jpg
به نقل از xPlod :
اگر واقعا مي خواي به صورت حرفه اي كار ميكس و مونتاژ انجام بدي بايد به اطلاعت برسونم كه بهترين گزينه براي اينكار در شرايط موجود بازار ايران كارتCanopus DVStorm 2-Pro هستش با قيمت حدودي 950 هزار تومن. اين كارت از لحاظ توانايي هاي Real-Time در نوع خودش كم نظيره و مي تونه 5 لايه Video به همراه Effect و بينهايت لايه گرافيك و زيرنويس رو به صورت Real-Time نمايش بده .(يعني ديگه نيازي به رندر نداري). همچنين اين كارت يك قسمت مجزا داره كه روي كارت نصب مي شه به اسم Storm Encoder كه قابليت خروجي Real-Time با فرمت هاي Mpeg1 و Mpeg2 رو داره كه واقعا بي نظيره. توانايي هاي بسيار زياد ديگري هم داره كه زياد واردشون نمي شم.

حالا اگر تصميم داشتي اين كارت رو بگيري سيستم پيشنهادي من كه كاملا با اين كارت سازگاره اينه:

--CPU: Intel Pentium4 HT, 2.8 GHz
--MB: Asus P4C800-Deluxe
-- Ram: 512MB Kingstone pc 3200 (DDR400) *2
-- VGA : nVidia Geforce FX 5200 (or Up) *1
-- HDD هر چي بيشتر بهتر (حتما دور بالا-اگر دو تا SATA باشه كه محشره)
-- ...

حالا دو تا نكته:
اول اينكه گول قيمت كارتاي ارزون تر رو نخور. فكر مي كنم عمر تو ارزش 100 تومن اضافه تر رو داشته باشه. كارتايي مثل Pro-One RTDV و يا Edition Pro واقعا پدر آدم رو در ميارن. كارت Matrox كه دوستمون پيشنهاد داده بود فقط 120 تومن ارزون تره ولي نصف قابليت هاي اين كارت رو هم نداره.

دوم اينكه اگر خواستي همين كارت رو بگيري فقط از "اوسيپ او" بگير. به نظر من بقيه ول معطلن.

مرسي سيستم توپي هست ولي نمي دونم شما چرا فكر مي كنيد كار ايشون اينقدر حرفه اي است
دوست من Pro one و يا كارتهاي شبيه به اون براي فيلم سازي و مستند سازي و فقط AVI كپچر مي كنه
خوب اين دوستمون مي تونه يه كارت Snazzi* DV.AVIO بگيره با قيمت 210000 توامان

دو تا خروجي و ورودي Fire Wire و ورودي و خروجي تصوير وصدا و مهم تر از اون كپچر كردن ريل تايم سخت افزاري
MPEG 1 , MPEG 2 , MPEG 4 , AVI

خيلي را حت و سريع مي تونه فيلم هارو بصورت MPEG 2 كپچر كنه و رايت كنه روي DVD

اگه هم كار ويرايش Real-Time Editing هم مي كنه كه مي تونه مدل Snazzi* Premiere Pro
رو بگيره فكر مي كنم در حدود 350 تومان باشه

اينم لينكش http://www.snazzi.com/newsite/pages/products/premierepro.asp

اينم عكسش

DV-avio-pci-lo.jpg

و اينم باكسش

BOB-lo.jpg

=====

موفق باشي :lol:

yPlod

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مثله اين كه اين دوستمون با *Snazzi خيلي حال ميكنه، خوب مگه اشكالي داره؟ منم با Canopus صفا مي كنم.

حالا كه بحث Real-Time ارزون شد پيشنهاد من +Canopus Let's Edit RT اه كه قيمتش حدود 360 تومنه . بسياري از قابليت هاي ACEDvio رو داره (البته مثل اون با اين تعداد زياد از نرم افزار ها سازگار نيست) با همون تكنولوژي و تقريبا همون كيفيت و لي با قابليت هاي بلادرنگ قابل قبول.

فقط تورو بخدا نگو كه گرونه و يه كارت 100 تومني مي خواي با همه اين توانايي ها!!!

بالا