برگزیده های پرشین تولز

شاد بودن و داشتن روحیه خوب بدون داشتن خیلی چیزا

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
شاد بودن خیلی عوامل نیاز داره ولی اکثرشون درونی هستن .
یه گوشی شکسته دارم چند ساله و باهاش خوشم ! برای تولدم گوشی 700 تومنی خریدن برام نتونستم باهاش کار کنم نگهش نداشتم دادمش به کسی.
هر وقت سرتو از زندگی مردم بکشی بیرون نصف راهو رفتی .

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
اگه فلسفه می‌تونه گرونی و بیکاریو اینارو درست کن بسم الّه!
عزیز من فلسفه واسه گول زدن خودمونه که بگیم با غذای‌ ساده خوشحال باشیمو اینا
چند بار می‌خوای با یه غذای‌ ساده توی خونه خوشحال باشی‌؟!
با اینهمه تجملات چیزای لوکس که دور‌ت میبینی‌ باید خیلی‌ اهل دل باشی‌ ک بتونی‌ با یه گوشی شکسته خودتو قانع کنی‌!!
این دیگه شاد بودن نیس فریب دادن خودمونه
اتفاقا برعکس این تجملات و زرق و برق دنیاست که ما آدمها رو گول میزنه چون هر چی میریم دنبالش حریص تر میشیم
ثروتمند واقعی کسی نیست که بیشترین ها رو داره ثروتمند واقعی کسیه که به کمترین ها نیاز داره

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
هر چند که پول تاثیر داره تو شاد بودن ولی عشق و علاقه معجزه میکنه اگه تو زندگی عشقی نباشه هر چقدر هم که پولدار باشی زندگی برات جهنمه مشکل ما ادمهای امروزی اینه که دورمون حصار کشیدیم و انتظار داریم از عالم غیب یدفعه عشق و عاشقی بیاد سراغمون
مورد داشتیم طرف تو تابستون ظهر توی گرمای 50 درجه تو آبادان با عشقش تو گرما بوده اما شاد بوده ;) خودمو میگم

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
شاد بودن خیلی عوامل نیاز داره ولی اکثرشون درونی هستن .
یه گوشی شکسته دارم چند ساله و باهاش خوشم ! برای تولدم گوشی 700 تومنی خریدن برام نتونستم باهاش کار کنم نگهش نداشتم دادمش به کسی.
هر وقت سرتو از زندگی مردم بکشی بیرون نصف راهو رفتی .
مورد شما تو این بحث صادق نیست چون شما نتونستی با تکنولوژی کنار بیای ربطی به شاد بودن نداره!

Sent from my Awesome LG P713

SILENT_66A

Registered User
لایک‌ها
2,923
هر چند که پول تاثیر داره تو شاد بودن ولی عشق و علاقه معجزه میکنه اگه تو زندگی عشقی نباشه هر چقدر هم که پولدار باشی زندگی برات جهنمه مشکل ما ادمهای امروزی اینه که دورمون حصار کشیدیم و انتظار داریم از عالم غیب یدفعه عشق و عاشقی بیاد سراغمون
مورد داشتیم طرف تو تابستون ظهر توی گرمای 50 درجه تو آبادان با عشقش تو گرما بوده اما شاد بوده ;) خودمو میگم
نومدی مارا با این عشق عاشقی فرهاد شیرین کردنت
شادی فقط تو الکل بریز بینیم با به سلامتی

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
اتفاقا برعکس این تجملات و زرق و برق دنیاست که ما آدمها رو گول میزنه چون هر چی میریم دنبالش حریص تر میشیم
ثروتمند واقعی کسی نیست که بیشترین ها رو داره ثروتمند واقعی کسیه که به کمترین ها نیاز داره
صفحه قبل گفتم اگه این جمله های زیبا مشکلات رو حل میکرد هیچکس الان مشکلی نداشت
من کسیم که اصلا ناراحتی تو کتم نمیره یعنی ذاتا شادم اما دیگه ادم خسته میشه از مشکلات از همه چی
دیگه الکی نمیتونم خوش باشم متاسفانه

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
مورد شما تو این بحث صادق نیست چون شما نتونستی با تکنولوژی کنار بیای ربطی به شاد بودن نداره!

من بچه مغز نیستم که دست کسی آیفون دیدم دلم بخواد.
مثل یه آدم بالغ فکر میکنم که ممکنه چه کاربردی برام داشته باشه و خیلی سریع به این نتیجه میرسم مثل 90 درصد کاربران گوشی های گرانقیمت ایران ، این گوشی گران برام هیچ کاربرد قابل توجیهی نداره و در نهایت از داشتنش ( حتی به قیمت رایگان ) سر باز میزنم چون چیز گرون تو جیب داشتن مسئولیت هم میاره وگرنه رایگانش رو هیشکی پس نمیزنه.
تا همین 3-4 سال پیش خیلی هم بچه مغز بودم ولی خب بزرگ شدم .
اون حرف الهه آتش که نقل قول کردم رو آسون از کنارش رد نشید .
شما الان مشکل روشنفکر ستیزی داری و هر جمله ای که قشنگ باشه رو نمیخونی و فکر میکنی از جملات روشن فکری بدرد نخوره ولی خیلی از این جملات هم قشنگ هستن و هم واقعا درستن.
تقصیری هم نداری روشنفکر نما خیلی زیاد شده تو ایران . یکیش خود من .

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
به نظر من شادی رابطه مستقیمی داره با سطح انتظارات از خودت، اطرافیانت، جامعه‌ات و کلاً زندگی!
هرچی سطح انتظارت کمتر باشه و حاضر باشی از چیزهای کوچکتری لذت ببری شادتر خواهی بود!
(نمیگم برای بهتر شدن تلاش نکن، تلاشت را بکن اما از همین چیزی که امروز داری و همین جایی که امروز هستی و همین امکاناتی که امروز داری لذت ببر!)

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
من فکر میکنم یک عامل شادی، دنبال نکردن اخباره!
چون تعداد خبرهای بد چندین برابر خبرهای خوبه! که اون یک ذره حال باقی‌مانده را از آدم میگیره!
کاملا موافقم
5 سال بیشتره تلویزیون دیدنم از روزی 8ساعت به طور میانیگن به هفته ای یک ربع تقلیل یافته!
اثراتش بی نظیره.منظورم از تلویزیون چه داخلی وچه خارجی بود
از نظر خبر هم هروقت میرم تابناک تا نصف روز حالم بده(تابناک استعاره از منبع خبرها بود :D)

ما یکی پیرمردهای فامیلمون هیچ وقت TV نگاه نمیکرد فقط یه رادیو دستی داشت موقع اذان روشن میکرد اذان که تموم میشد off صد و ده سال عمر کرد!!!

ولی من به شخصه اخبار دوز دارم:p
روزی یه ساعت تو خبرها میچرخم، ببینم دنیا دست کیه:D

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
حالا فرض کنید دوتا شخص داریم
یکی خیلی پولدار
یکی فقیر
به نظرتون احساس درونی کدوم بهتره؟

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
یکی خیلی پولدار
یکی فقیر
جواب به این سوال رو با یه مقدمه شروع میکنم ؛
مشکل ما اینه یکمی غرق در احساسات و حرفای کلیشه ای میشیم . قدیما میگفتیم علم بهتر است یا ثروت ؟ از بچگی بهمون یاد دادن بگیم علم با اینکه ته دلمون با ثروت بود :D جالبه هنوزم بعضیا هستن میگن علم بهتره . نمیگم علم خوب نیست ولی من هرجوری حساب میکنم الان ثروت بهتره .
فرض کن شما مریضی باید عمل کنی ( البته دور از جون )
بری بیمارستان اول میپرسن تحصیلات شما چیه یا میگن برو صندوق حساب کن ؟
دیگه اون زمانی که علم بهتر بود گذشت . زمان خیارشورشاه بود .
و اما جواب سوالتون ؛
واقعا سخته جواب بدی . شاید یکی تو وهله اول بگه اون شخص خیلی پولدار ولی ملاک درستی واسه سنجش نیست.
فقیر میشناسم که اندازه صد تا پولدار از زندگیش لذت میبره .
پولدارم داریم که تو زندگیش اندازه یه جو آسایش نداره .
چیزی که شما به نام احساس درونی ازش یاد میکنی بستگی به شیوه زندگی و سطح توقع هرکسی داره . قانع بودن بیش از حد خوب نیست جاه طلبی هم خوب نیست .
ولی من میگم تو زندگی امروزی باید جاه طلب باشی تا بتونی به یه جایی برسی . قانع باشی تا ابدالدهر تو زندگیت پیشرفتی حاصل نمیشه چون به همین خونه ای که توش نشستی و به همین ماشینی سوارشی راضی هستی.

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
یکی خیلی پولدار
یکی فقیر

نمیشه از وضع مالی گفت که احساس طرف به زندگی خوب هست یا نه؟
ثروت خوبه اما از یک حدی به بعد دیگه بالاتر رفتنش باعث خوشحالی آدم نمیشه!

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
ما یکی پیرمردهای فامیلمون هیچ وقت TV نگاه نمیکرد فقط یه رادیو دستی داشت موقع اذان روشن میکرد اذان که تموم میشد off صد و ده سال عمر کرد!!!

ولی من به شخصه اخبار دوز دارم:p
روزی یه ساعت تو خبرها میچرخم، ببینم دنیا دست کیه:D
کیفیت زندگی مهمه نه کمیت

• Like
Reactions: poq

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
نمیشه از وضع مالی گفت که احساس طرف به زندگی خوب هست یا نه؟
ثروت خوبه اما از یک حدی به بعد دیگه بالاتر رفتنش باعث خوشحالی آدم نمیشه!
منظورم به شما نیستا کلا میگم انقدر تو مخ ما خوندن که پول بد فلان هیچکس نمیگه پول کم بدبختی میاره!
پول نبودش بیچارگی میاره
ماهارو ترسوندن که پول با خودش مریضی میاره غم و غصه میاره شادیو از بین میبره
شوربختانه البته

VEET

Registered User
لایک‌ها
287
از وقتی ...... اومد تو این مملکت
خیلی چیزا از بین رفت!

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
منظورم به شما نیستا کلا میگم انقدر تو مخ ما خوندن که پول بد فلان هیچکس نمیگه پول کم بدبختی میاره!
پول نبودش بیچارگی میاره
ماهارو ترسوندن که پول با خودش مریضی میاره غم و غصه میاره شادیو از بین میبره
شوربختانه البته

پول خوشبختی نمیاره ولی نبودش بدیختی میاره!
اما افزایشش تا وقتی نیازهای ضروری‌ات را برآورده میکنه باعث احساس شادی برایت میشه اما اگر از اندازه نیازهای ضرروری‌ات بیشتر بشه دیگه اون تاثیر را نداره!

مثلاً اگر شما درآمدت ماهی 2.5 میلیون تومان باشه و مخارجت هم نزدیک این رقم باشه اگر حقوقت شد 2.8 شادتر زندگی میکنی؟ 2.9 شادترت از قبل زندگی میکنی؟ اگر درآمدت 2 برابر شد معنی‌اش اینه که تو نسبت به وقتی که درآمدت اینگونه نبود خیلی بیشتر شادی؟
الزاماً نه!

باز هم میگم ثروتمند بودن خیلی خوبه و عالیه ولی معنیش این نیست که هر چه ثروت بیشتر شادی بیشتر!

بالا