برگزیده های پرشین تولز

شاد بودن و داشتن روحیه خوب بدون داشتن خیلی چیزا

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
بترکین چقد حرف میزنین
حالا چجوری این 8 تا صفحه رو بخونم
9lfwh6l2n8vay7ghp2cic.gif

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
زندگی هر انسانی نیاز به یه سری ویتامین داره،
حالا این ویتامین ها چیه ؟
همسر خوب
خونواده ی خوب
دوست های خوب
کار خوب

تحصیلات
حس مفید بودن
جسم سالم
ورزش
تغذیه مناسب

وضعیت مالی متوسط و متوسط رو به بالا

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk
داش پوریا تو همین 1 هفته گذشته میلیون دلاری پول به جیب زدی، بعد میگی درگیر کار نیستی فعلا؟ :D:D
خوش به حالت برادر. من که از این چیزایی که نوشتی، اونا رو که بولد کردم محروم هستم کاملا. یعنی دیگه خودت تا عمق فاجعه شنا کن داداش :دی

samanrahimi

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2,387
اقا یکی پول نداره اما درس خونده . یکی درس نخونده اما زن خوب داره و دلش بهش خوشه. یکی پول داره درس نخونده . نمیشه که هیچ کدوم اینارو نداشت. پس تو زندگی چیکار کردی ؟ حالا میگیم پول رو نمیشه به راحتی دراورد. دیگه 4 تا رفیق خوبم نداشتی با هم خوش باشین؟ حالا گیریم پول نداشتی. رفیق هم نداشتی. زن هم نداشتی. پس چرا درس نخوندی؟ مگه خدایی نکرده معلولی؟ نه داداش من . اینایی که تو گفتی اره همش دنیویه. اما یادت نره ادم یه بخشش کاملا مادی و دنیویه. نمیشه که هیچ کاری نکرد . اینایی که شما نوشتی میخوای نداشته باشی دقیقا حکم یه ادم که هم از نظر ذهنی هم از نظر جسمی معلوله. پس اون دل به چی میخواد خوش باشه ؟ همین مولوی و اینا که میگی بی سواد که نبودن (تحصیلات عالیه نداشته باشه...) . همه عارف بودن. بالاخره هر ادمی یه چیزی هست دیگه. تو میخوای هیچی نباشی دلتم خوش باشه ؟ به چی خوب ؟

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
داش پوریا تو همین 1 هفته گذشته میلیون دلاری پول به جیب زدی، بعد میگی درگیر کار نیستی فعلا؟ :D:D
خوش به حالت برادر. من که از این چیزایی که نوشتی، اونا رو که بولد کردم محروم هستم کاملا. یعنی دیگه خودت تا عمق فاجعه شنا کن داداش :دی
ای بابا
پولم کجا بود.دلت خوشه ها ...
جدا از این حرفا کار خوب و همسر خوب٬اوکی.شاید فعلا شرایطش رو نداری
اما باق چیزا چه بهونه ای براش هست جز تنبلی و ولش کن و بیخیال ؟؟
مثلا ورزش !‌ خوب باید هم بیارید دیگه ! هم نمیارید.هیکلتون به هم میریزیه‌(حالا لاغر یا چاق) فرقی نداره.حال نمیکنید با بدن خودتون. ! این تر میزنه تو روحیتون
جسم سالم هم به جز مسایل مادرزادی و یه سری چیزا واقعا دست خود آدمه.مخصوصا تغذیهوخیلی رو جسم اثر میزاره.و بعد از اون استرس.که داغون میکنه آدمو
تغذیه هم باز دست خودته.منظورم از تغذیه مناسب این نیست که خاویار بخوریا٬ نه !‌ اصلا.
منظورم اینه که درست بخوری.مثلا من چندشم میشه از اینایی که ساعت 10-11 شب شام میخورن !!‌وای خدای من ! آخه چه معنا داره ؟؟ بدن از 8 شب به بعد باید آب و میوه بهش برسه فقط (البته ماهی 1 شب هیچ اشکالی نداره ها) من خودم پیش میاد با رفیقام میرم بیرون ساعت 1 نصفه شب میریم رستوران شبانه روزی یا فست فود !‌ پیتزا میخوریم :دی
اما رویه معمول زندگیم اینه که ساعت 1 ناهار میخورم.عصر هم آب و یکم آجیل (کم) بعد هم میرم باشگاه.میام خونه هم آب و آب میوه طبیعی .اصلا انقد همین چیزای کوچیک تو روحیه آدم اثر میزاره که خدا بدونه
من الان تو فامیلمون زیاد دارم آدمایی که وضعشونم خوبه.اما شعور تغذیه درست ندارن.گند زدن تو سلامت جسمشون.روح و راونشونم بهم ریخته.قیافشونم بهم ریخته.کلا تر زدن به خودشون !
ساعت 1 شب میرن برنج میخورن !‌کارد بخوره به شکمت.
خوب اینا دست خود آدمه دیگه .هی نگید هییییییییییییییییی.بدبختم.الم بلم جیمبلم.نه ! دست خودته
سالمتر زدنگی کن
رعایت همین چیزای کوچیک٬مثه تغذیه و ورزش مرتب و گشت و گزار با دوست ها ( آدم باید حداقل 2 هفته یه بار با دوستاش یه بیرون توپ بره) به قدری رو روحیه و احساس خوب نسبت به زندگی اثر میزاره که خود خدا هم نمیدونه :دی

SILENT_66A

Registered User
لایک‌ها
2,923
ای بابا
پولم کجا بود.دلت خوشه ها ...
جدا از این حرفا کار خوب و همسر خوب٬اوکی.شاید فعلا شرایطش رو نداری
اما باق چیزا چه بهونه ای براش هست جز تنبلی و ولش کن و بیخیال ؟؟
مثلا ورزش !‌ خوب باید هم بیارید دیگه ! هم نمیارید.هیکلتون به هم میریزیه‌(حالا لاغر یا چاق) فرقی نداره.حال نمیکنید با بدن خودتون. ! این تر میزنه تو روحیتون
جسم سالم هم به جز مسایل مادرزادی و یه سری چیزا واقعا دست خود آدمه.مخصوصا تغذیهوخیلی رو جسم اثر میزاره.و بعد از اون استرس.که داغون میکنه آدمو
تغذیه هم باز دست خودته.منظورم از تغذیه مناسب این نیست که خاویار بخوریا٬ نه !‌ اصلا.
منظورم اینه که درست بخوری.مثلا من چندشم میشه از اینایی که ساعت 10-11 شب شام میخورن !!‌وای خدای من ! آخه چه معنا داره ؟؟ بدن از 8 شب به بعد باید آب و میوه بهش برسه فقط (البته ماهی 1 شب هیچ اشکالی نداره ها) من خودم پیش میاد با رفیقام میرم بیرون ساعت 1 نصفه شب میریم رستوران شبانه روزی یا فست فود !‌ پیتزا میخوریم :دی
اما رویه معمول زندگیم اینه که ساعت 1 ناهار میخورم.عصر هم آب و یکم آجیل (کم) بعد هم میرم باشگاه.میام خونه هم آب و آب میوه طبیعی .اصلا انقد همین چیزای کوچیک تو روحیه آدم اثر میزاره که خدا بدونه
من الان تو فامیلمون زیاد دارم آدمایی که وضعشونم خوبه.اما شعور تغذیه درست ندارن.گند زدن تو سلامت جسمشون.روح و راونشونم بهم ریخته.قیافشونم بهم ریخته.کلا تر زدن به خودشون !
ساعت 1 شب میرن برنج میخورن !‌کارد بخوره به شکمت.
خوب اینا دست خود آدمه دیگه .هی نگید هییییییییییییییییی.بدبختم.الم بلم جیمبلم.نه ! دست خودته
سالمتر زدنگی کن
رعایت همین چیزای کوچیک٬مثه تغذیه و ورزش مرتب و گشت و گزار با دوست ها ( آدم باید حداقل 2 هفته یه بار با دوستاش یه بیرون توپ بره) به قدری رو روحیه و احساس خوب نسبت به زندگی اثر میزاره که خود خدا هم نمیدونه :دی
بترکی چقدر حرف میزنی تو عینک بفرست بیاد

trex2008

Registered User
لایک‌ها
180
هیچ تغییری تو زندگی پیش نمیاد مگه اینکه خودمون بخوایم
شادی رو باید یا تفسیر کنیم یا ایجاد

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
برای شاد بودن بدون داشتن این چیزها باید لذتها رو ترک کرد به قول شاعر
اگر لذت ترک لذت بدانی دگر شهوت نفس را لذت نخوانی

trex2008

Registered User
لایک‌ها
180
برای شاد بودن بدون داشتن این چیزها باید لذتها رو ترک کرد به قول شاعر
اگر لذت ترک لذت بدانی دگر شهوت نفس را لذت نخوانی
یعنی باید سر به بیابون گذاشت و درویش شد؟
مثالا همین الان شب عیدی کسی که پول نداره باید چشماش رو به لباس و خوراکی و عشق و حال ببنده ؟
نسبت به بچه هاش چطور؟ (اگه فرزندی و مسئولیتی در قبال خانواده داشته باشه!)

trex2008

Registered User
لایک‌ها
180
گاهی حتی خواستن هم چیزی رو عوض نمیکنه...

Sent from my Awesome LG P713
فرمایش شما صحیح هست
من نگاه استعاره ایی به زندگی رو اون موقع ترجیح میدم (یعنی همین الان در حال انجامش هستم)

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
مثالا همین الان شب عیدی کسی که پول نداره باید چشماش رو به لباس و خوراکی و عشق و حال ببنده ؟
فعلا که دراویش رو هم دارن به طرز گسترده ای دستگیر میکنن
یعنی مضحک تر از اینا تو تاریخ نداریم
آخه درویش گوشه گیر بنگی (؟) چیکار به شما داره

جدای از این اگر آدم اینقدر از درون پر باشه که لذت های بیرون نتونن راضیش کنن
میتونه بدون لذتهای مادی بیرونی از زندگی لذت ببره
البته اینجور آدما واقعا کم ان

Last edited:

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
من فکر میکنم یک عامل شادی، دنبال نکردن اخباره!
چون تعداد خبرهای بد چندین برابر خبرهای خوبه! که اون یک ذره حال باقی‌مانده را از آدم میگیره!

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
من فکر میکنم یک عامل شادی، دنبال نکردن اخباره!
چون تعداد خبرهای بد چندین برابر خبرهای خوبه! که اون یک ذره حال باقی‌مانده را از آدم میگیره!
کاملا موافقم
5 سال بیشتره تلویزیون دیدنم از روزی 8ساعت به طور میانیگن به هفته ای یک ربع تقلیل یافته!
اثراتش بی نظیره.منظورم از تلویزیون چه داخلی وچه خارجی بود
از نظر خبر هم هروقت میرم تابناک تا نصف روز حالم بده(تابناک استعاره از منبع خبرها بود :D)

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
حاجیکس چیرا بحث رو سیاسی میکنی؟منظورم این بود باید دل و دیده رو بر لذتها بست نه اینکه تارک دنیا شد

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
جیکزجیکز والا کوجا 30یا30 میکنم...
دل و دیده رو برلذتها بستن خیلی سخته یعنی غذای خوب نخوریم یعنی لباس خوب نپوشیم با امکانات روز نباشیم
در کل با نظرت موافقم ولی برای همه ممکن نیست شاید 10 درصد بتونن انجامش بدن
نه عزیز مثلا میشه لباس خوب ولی ارزون خرید
یا میشه غذای ارزونی تو خونه درست کرد و نرفت رستوران گرون قیمت
میشه یه موبایل ساده داشت حتما نباید یه گوشی اپل یا ایفون داشت با اینها میشه زندگی کرد
در کل باید ساده گرفت زندگی رو

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
والا چه عرض کنم رستوران رفتن پیش کش
غذای ارزون خوردن هرروز تخم مرغ خوردن نیست یا سویا خوردن
گوشت + میوه تازه و سبزیجات و ماهی و لبنیات
سرانه مصرفی میانگین به نظرت هرسال کم میشه یا زیاد میشه؟
و اگه این ها کم بشه نرخ افسردگی به علت کمبود ویتامین بیشتر میشه کمتر میشه؟
مراسم روحیه عوض کن شادی بخش تو جامعه چقدر داریم؟ سن ازدواج وطلاق هر روز چطوری میشه تو جامعه؟
مردم عقلشون تو چشمشون هست یا مدرک و تحصیلات و مولوی شناس فرد؟
باور کن من هم مثل شما دوست دارم همین طور باشه که میگین ولی نیستش متاسفانه و شدنی هم نیست ...
ما مسول بیماری خودمون نیستیم ولی مسول بهبودی خودمون هستیم

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
وقتی جامعه بیماره وقتی تو جمعی هستی بیماری و مالیخولیا پخش میشه و جو سمی هست همه بیمار میشن
من هیچ سیاه نمایی نکردم چون خودتون تو این جمع زندگی می کنین و نظر شخصی خودم که جز حداقل حقوق ازادی بیانم هست رو دادم همین.
عزیز بحث فلسفیه نمیدونم چیرا دوس دارین بحث رو سیاسی کنین؟

trex2008

Registered User
لایک‌ها
180
چشم به بحثتون ادامه بدین
ببخشید که اسپم کردم ویرایش می کنم ارسال هام رو
موفق باشید.
شما هم ویرایش کنید نقل قول ها رو .

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
اگه فلسفه می‌تونه گرونی و بیکاریو اینارو درست کن بسم الّه!
عزیز من فلسفه واسه گول زدن خودمونه که بگیم با غذای‌ ساده خوشحال باشیمو اینا
چند بار می‌خوای با یه غذای‌ ساده توی خونه خوشحال باشی‌؟!
با اینهمه تجملات چیزای لوکس که دور‌ت میبینی‌ باید خیلی‌ اهل دل باشی‌ ک بتونی‌ با یه گوشی شکسته خودتو قانع کنی‌!!
این دیگه شاد بودن نیس فریب دادن خودمونه

بالا