برگزیده های پرشین تولز

كالبد شكافي هارد ديسك

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از davood3d :
منم 5سال قبل يه همچين مشكلي داشتم كه يه سري از فايلهام به اسمهاي چرت و پرت تبديل شد و از دست رفت
دقيق يادم نيست ولي فكر كنم مال ويروس
One Half
باشه با كلي بدبختي هم ورش داشتم اين آنتي ويروسهاي معروف هيچ كدوم نتونستن البته نورتون رو يادم نيست
ولي من آخر با اين آنتي ويروس
IRISH
پاكش كردم!؛؛
توي بوت ركورد رفته بود
One Half كه خيلي قديمي.الان ديگه همه ضد ويروسا مي شناسنش تازه اگرم نشناسنش فكر كنم ديگه نسلش منقرض شده باشه.

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام عليرضا جان
بالاخره چه كردي اين هارد رو؟ من خودم مكستور 60 داشتم كه مشكل بد سكتور داشت كه بعد از پاك كردن پارتيشن‌ها برطرف شد ولي چيزي كه هيچوقت درست نشد، صداي سوت گوشخراش بلبرينك پلاتر هارد بود كه سازگارارقام قبول نميكرد! بار اول بردم اونجا گفتم اين صدا ميده... بعد يه هفته پسش دادن گفتن بد سكتور داشت! الكي! بار دوم دوباره بردم گفتم اين هنوز سوت ميكشه گفتن كو؟! (خوب خودتون كه ديدين سازگار توي خيابان نسبتا شلوغيه و صدا به صدا نميرسه!) منم بردم فروختمش
39.gif

ولي مساله بدسكتور رو يكي ديگه از بچه‌ها هم داشت...
مساله مهمي كه دوستان هم گفتن مساله پاوره... احتمالش هست. اگه بتوني تحت load با ولتمتر يه تست 12 ولت و 5 ولت بزني عالي ميشه...

majidweb2005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.....
این که هارد هی صدای خرت خرت :p می ده یعنی بد سکتور داره.....
مکستور ساتا 80GB ....
گارانتی قبول می کنه ؟

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از majidweb2005 :
سلام.....
این که هارد هی صدای خرت خرت :p می ده یعنی بد سکتور داره.....

29.gif
29.gif

مال منم يه همچين صدايي ميده ...

يكي بگه اين عاديه ؟؟؟!!!!

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از afshiun_dks :
29.gif
29.gif

مال منم يه همچين صدايي ميده ...

يكي بگه اين عاديه ؟؟؟!!!!

صداي غير طبيعي هارد زماني شنيده ميشه كه هد هارد مدام در حالت تغيير وضعيت باشه يعني ميان داده هايي كه ميخونه Fragment وجود داشته باشه . اين Fragment ها شرط لازم براي ايجاد كردن بدسكتور روي هارد هستند يعني اگه داده ها روي هارد هيچ نظم و ترتيبي نداشته باشند و هارد Maxtor باشه :) بدسكتور خوراكشه .
چارش هم يك Difragment هست . اما بعضي مواقع ما Fragment‌ رو خودمون ايجاد ميكنيم يعني دو تا برنامه رو از دو بخش مختلف هارد با هم اجرا ميكنيم و اين دو برنامه هم به شدت نياز به داده هاي خود دارند يا مثل من بي چاره كه هاردم به عنوان رم اضافي استفاده ميكنم هر كاري بكنم سكتور هاي اوليه درايو C ام مشغول هستند باسه همين هم همون سكتور ها الان بد سكتوري شدند :( البته بگم كه اين مشكل رو هارد هاي NCQ دار حل كردند (خير سرش هارد منم داره) اما بايد كنترلر هارد روي مادربرد كه همون تراشه پل جنوبي هست هم NCQ رو ساپورت كنه .

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از ARH :
صداي غير طبيعي هارد زماني شنيده ميشه كه هد هارد مدام در حالت تغيير وضعيت باشه يعني ميان داده هايي كه ميخونه Fragment وجود داشته باشه . اين Fragment ها شرط لازم براي ايجاد كردن بدسكتور روي هارد هستند يعني اگه داده ها روي هارد هيچ نظم و ترتيبي نداشته باشند و هارد Maxtor باشه :) بدسكتور خوراكشه .
چارش هم يك Difragment هست . اما بعضي مواقع ما Fragment‌ رو خودمون ايجاد ميكنيم يعني دو تا برنامه رو از دو بخش مختلف هارد با هم اجرا ميكنيم و اين دو برنامه هم به شدت نياز به داده هاي خود دارند يا مثل من بي چاره كه هاردم به عنوان رم اضافي استفاده ميكنم هر كاري بكنم سكتور هاي اوليه درايو C ام مشغول هستند باسه همين هم همون سكتور ها الان بد سكتوري شدند :( البته بگم كه اين مشكل رو هارد هاي NCQ دار حل كردند (خير سرش هارد منم داره) اما بايد كنترلر هارد روي مادربرد كه همون تراشه پل جنوبي هست هم NCQ رو ساپورت كنه .

هارد من WesternDigital 160 GB 8 MB هست ... اينم از اين مشكل ها كه ميگي داره ؟؟؟؟؟؟؟

NCQ چطور؟؟؟؟

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
حالا غیر از Maxtor شما چه هاردی پیشنهاد میکنید بخریم؟
من میخوام چند روز دیگه یک 120GB Sata بخرم

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ....P30.... :
حالا غیر از Maxtor شما چه هاردی پیشنهاد میکنید بخریم؟
من میخوام چند روز دیگه یک 120GB Sata بخرم
Western Digital
Seagate
Samsung
Hitachi

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از gray_wolf :
Western Digital
Seagate
Samsung
Hitachi
مرسی گرگی جان
پس فکر کنم سامسونگ بگیرم بهتر باشه چون یکی از دوستانم 80 سامسونگ داره خیلی عالیه
قیمت 120 Sata ی سامسونگ رو ندارید؟

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ....P30.... :
مرسی گرگی جان
پس فکر کنم سامسونگ بگیرم بهتر باشه چون یکی از دوستانم 80 سامسونگ داره خیلی عالیه
قیمت 120 Sata ی سامسونگ رو ندارید؟
سامسونگ هاردهاي خوبي ميسازه كه هم فوق العاده بيصدا هستن و هم كمتر پيش مياد كه خراب بشن. البته اين به اين معني نيست كه اصلا خراب نميشن هااا...
قيمت ندارم ولي تا اونجايي كه اطلاع دارم قيمتش از هاردهاي ديگه بالاتره...

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نظرم هيتاچي هم بدك نيست .
164.gif

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
فکر کنم هیتاچی تکنولوژی شبیه هاردهای ibm باشه

vahid1359

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام
من سیستمی با مشخصات زیر دارم
cpu:64bit 3ooo 939
m.b:neo4
hard:maxtor 80gig SATA
vga:6600gt
مشکلم اینست که در بعضی از بازیها سیستم هنک میکند و وقتی که ریستارت میکنم سیستم هارد را نمیشناسد ومجبورم فیشهای پشت هارد را دستکاری کنم تا هارد شناخته شود چرا؟
اگر کمک کنید ممنون میشوم

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
آقا مشكل از مادربردت هست

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از afshiun_dks :
هارد من WesternDigital 160 GB 8 MB هست ... اينم از اين مشكل ها كه ميگي داره ؟؟؟؟؟؟؟

NCQ چطور؟؟؟؟

سلام
هاردت اگه مدلش Caviar و SATA هست NCQ‌ داره . كلا اين NCQ خيلي تكنولوژي رديفي هست دوستان كه ميخواند سيستم بخرند فراموش نكنند مادربرد NCQ ساپورت بخرند .
از كدوم مشكلا ؟

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
والا من كه اصصصصلا از اين مشكل ها تا حالا تو عمرم نداشتم. نه بد سكتوري نه كوفتي.
تازه من با هاردم بدترين رفتارو دارم. البته ناگفته نمونه كه من پدر همه قطعاتمو در ميارم. اما خوب اونها ميدونن كه من قاطم قزبيت بازي در نميارن.
نميدونم والا! آرا هم دشمن مكستوره.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
چي چرا اينقدر زود؟!

بالا