برگزیده های پرشین تولز

كالبد شكافي هارد ديسك

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ARH :
سلام
من هارد رو پريروز خريدم 53500 تومان . آره كاملا مشكي و فوق االعاده سبك هست .
تا اونجايي كه من ميدونم هاردهاي وسترن جديد كه سياه‌رنگ هم هستند single platter هستند كه قاعدتا بايد access time پايينتري نسبت به double platter ها داشته باشن. دليل سبكي هارد شما هم همين تك پلتر بودن اونه درحاليكه هارد من كه دوتا پلتر داره خيلي سنگينه.
ولي چيزي كه براي من جالبه اينه كه با وجود تك پلتر بودن هارد شما، چرا هارد من access time پايينتري داره؟ حتي از هاردهاي بزرگتر از خودش هم سريعتره!
در مورد حرارت بالاي هارد، ممكنه تك پلتر بودن به اين خاطر كه پلتر بزرگتري به كار برده ميشه باعث ايجاد حرارت بيشتر بشه؟

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
توي يكي از اين تاپيك ها بود كه ميگفتند سرعت هاردهاي USB و Flash Memory‌ ها خيلي بيشتر از هاردهاي IDE‌و SATA هست !
خوب نتيجه تست يك فلش مموري كه با USB2 به كامپيوتر وصل شده رو نگاه كنيد حدود 20 برابر كند تر از يك هارد SATA پهناي باند داره

attachment.php

فایل های ضمیمه

• HDTune_Benchmark_CREATIVEMuVo V200.png
    HDTune_Benchmark_CREATIVEMuVo V200.png
    32.4 KB · نمایش ها: 35

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
ديروز يك هارد 80 از Segate گرفتم مدل Baracoda 7200.7 و SATA . برخلاف هارد wetern Digital WD800 اين يكي خيلي درجه حرارتش پايين بود انگار نه انگار كه روشن هست و داره مثل چي كار ميكنه فقط از صداش زيادش ميشه فهميد كه روشنه وگرنه زياد از دماي اتاق گرم تر نيست .
پرفورمنس زياد چشم گير نيست ميتونيد مقايسه اش كنيد با هارد هاي 80 ساتا از Maxtor و WD‌ اما نكته قابل توجهش اينه كه NCQ‌ساپورت هست و امنيت اطلاعات بيشتري نسبت به Diamond Max 10 كه تنها هارد ديگه اي هست كه NCQ پشتيباني ميكنه داره .

attachment.php

attachment.php

فایل های ضمیمه

• HDTune_Info_ST380817AS.png
    HDTune_Info_ST380817AS.png
    35.3 KB · نمایش ها: 35
  • HDTune_Benchmark_ST380817AS.png
    HDTune_Benchmark_ST380817AS.png
    35.7 KB · نمایش ها: 35

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ARH :
ديروز يك هارد 80 از Segate گرفتم مدل Baracoda 7200.7 و SATA . برخلاف هارد wetern Digital WD800 اين يكي خيلي درجه حرارتش پايين بود انگار نه انگار كه روشن هست و داره مثل چي كار ميكنه فقط از صداش زيادش ميشه فهميد كه روشنه وگرنه زياد از دماي اتاق گرم تر نيست .
پرفورمنس زياد چشم گير نيست ميتونيد مقايسه اش كنيد با هارد هاي 80 ساتا از Maxtor و WD‌ اما نكته قابل توجهش اينه كه NCQ‌ساپورت هست و امنيت اطلاعات بيشتري نسبت به Diamond Max 10 كه تنها هارد ديگه اي هست كه NCQ پشتيباني ميكنه داره .

attachment.php

attachment.php

هارد منم همين حدوده دماش حتي 1 كم خنك تر!:cool:

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
به نقل از ARH :
اين هارد 200 مكستوري كه ميگي 8 مگ هست PATA ي يا SATA‌؟ Diamond max plus 9 ي يا Diamond max 10 ؟؟؟
sata max10.
اينفو برنامه تو پست قبليم هست.

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
در حال حاضر هاردديسك هاي به روز سيگيت در دو مدل Barracuda 7200.7 و Barracuda 7200.8 عرضه ميشند كه 7200.8 از گنجايش 250 گيگ به بالا عرضه ميشه . اخيرا كمپاني سيگيت نسل جديد سخت ديسك هاي خودش رو كه ميشه نسل نهم سخت ديسك هاي 7200RPM معرفي كرده Barracuda 7200.9 به همراه تمامي تكنولوژي ها و فن آوري هاي روز از جمله NCQ و SATAII در تمامي ظرفيت هاي موجود از 40 تا 500 گيگ عرضه ميشه كه به نظر مياد رقيب قدرتمندي براي هارد ديسك هاي Diamon Max 10‌ از مكستور باشد :
جدول بررسي مشخصات نسل نهم هارد ديسك هاي سيگيت
specs.png

500gb.jpg

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
اينم تست من با هارد 300 ماكستور و 16 مگ بافر.
منتها اين چرا NCQ نداره؟؟؟
attachment.php

TETS.jpg

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
زمان دسترسيت كه خوبه احتمالا پهناي باندت هم به خاطر مشكلات سيستمت كم شده ! برام جالبه بدونم چرا نام گزاري هارد شما با هارد من تفاوت داره ! باسه من 6Y160M0 هست . ببينم نكنه هارد شما Diamond Max 10 نيست ؟
اون NCQ هم مورد عجيبيه !!! اگه Diamon max 10 و SATA‌باشه حتمي NCQ بايد داشته باشه

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از من :
این یه نمه مشکوک میزنه ها . چرا انقدر کاراییش پایینه ؟ :blink:
قطعا يه برنامه با disk access بالا موقع تست فعال بوده...
مثلا آنتي ويروس...

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از ARH :
زمان دسترسيت كه خوبه احتمالا پهناي باندت هم به خاطر مشكلات سيستمت كم شده ! برام جالبه بدونم چرا نام گزاري هارد شما با هارد من تفاوت داره ! باسه من 6Y160M0 هست . ببينم نكنه هارد شما Diamond Max 10 نيست ؟
اون NCQ هم مورد عجيبيه !!! اگه Diamon max 10 و SATA‌باشه حتمي NCQ بايد داشته باشه

راستش براي خود من هم عجيبه.توي سايت ماكستور هم كه زده Diamond Max 10.
البته اين توضيح را بدم كه از اين هارد فقط براي نگهداري اطلاعات و Backup استفاده ميشود وكلا از يك پارتيشن هم بيشتر تشكيل نشده است.ولي NCQ كه براي خود من هم عجيب بود!
نكته ديگه اينكه چرا مقدار بافر را اشتباه زده؟؟
اينم توي سايت خود ماكستور بود.
ولي فرق سري L با سري B چيه.من خدمم هم چيزي پيدا نكردم.
DiamondMax 10
Desktop Storage

Model Number

Model Number
6B080M0
6B080P0
6B120M0
6B120P0
6B160M0
6B160P0
6B200M0
6B200P0
6B200R0
6B200S0
6B250S0
6B300P0
6B300S0
6L100P0
6L120M0
6L120P0
6L160M0
6L200M0
6L200P0
6L200R0
6L200S0
6L250R0
6L250S0
6L300R0
6L300S0

"M" in model number = SATA with 8MB buffer
"S" in model number = SATA with 16MB buffer

mehdixp

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از ARH :
برام جالبه بدونم چرا نام گزاري هارد شما با هارد من تفاوت داره ! باسه من 6Y160M0 هست . ببينم نكنه هارد شما Diamond Max 10 نيست ؟

راستش به نظر من مال شما Diamond Max 10 نباشه.چون توي ليست مدلهاي Y نيست.مال شما جزو سري قبلي DiamondMax Plus 9 هست.

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
حق با شماست من اسم هاردم رو عوضي نوشتم هارد من 6L160M0 هست . كه ميشه MAx 10 با 8 مگ بافر .
اگه در مورد ميزان بافر هاردت هنوز شك داري روي مدارچاپي هاردت رو نگاه كن . كنار اون تراشه هاي گنده يك تراشه SDRAM مستطيل شكل هست . مشخصات دقيق اون تراشه رو برام بنويس تا بهت بگم چقدر هاردت كاشه داره !

اصلا تعجب نكنيد چون Cache هارد ديسك ها از نوع SDRAM با باس 100 هست !!!!! خيلي مرام بگذارند باس 133 :)

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
پرسيدند كه هارد هاي SATAII چه مزيتي در حال حاضر دارند .
به نظر من افزايش پهناي باند واقعي دسرتسي كنترلر هارد ديسك به هارد ديسك در حدود حداقل 20 درصد بهترين مزيتش هست . اين افزايش پهناي باند براي هارد هاي SATAI ; كه از كنترلر هاي SATAII مادربردهاي nForce 4 استفاده ميكنند در حدود 15 درصد هست !

one.step.above

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با توجه به این که سرعت 3Gb/s فقط می‌تونه سرعت باس باشه و عملی نیست هنوز و همه توانایی‌های دیگه مانند Hot Plug و NCQ و Staggered Spin-up و Link Power Managemenet می‌تونند در درایوهای 1.5Gb/s هم وجود داشته باشند، پس این SATA-IO چه برتری مهمی داره؟

به نقل از ARH :
پرسيدند كه هارد هاي SATAII چه مزيتي در حال حاضر دارند .
به نظر من افزايش پهناي باند واقعي دسرتسي كنترلر هارد ديسك به هارد ديسك در حدود حداقل 20 درصد بهترين مزيتش هست . اين افزايش پهناي باند براي هارد هاي SATAI ; كه از كنترلر هاي SATAII مادربردهاي nForce 4 استفاده ميكنند در حدود 15 درصد هست !

ARH عزیز، این در کارایی و دنیای حقیقی چقدر موثره؟ نمودی داره یا نه؟ می‌شه حسش کرد؟ شما تا حالا مثلن یک درایو با نام 3Gb/s را بار نخست به ICH6R (با پهنای باند اسمی 1.5Gb/s) و بار دیگر به ICH7R که 3Gb/s هست بستید و مقایسه کردید؟

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ARH :
حق با شماست من اسم هاردم رو عوضي نوشتم هارد من 6L160M0 هست . كه ميشه MAx 10 با 8 مگ بافر .
اگه در مورد ميزان بافر هاردت هنوز شك داري روي مدارچاپي هاردت رو نگاه كن . كنار اون تراشه هاي گنده يك تراشه SDRAM مستطيل شكل هست . مشخصات دقيق اون تراشه رو برام بنويس تا بهت بگم چقدر هاردت كاشه داره !

اصلا تعجب نكنيد چون Cache هارد ديسك ها از نوع SDRAM با باس 100 هست !!!!! خيلي مرام بگذارند باس 133 :)
برنامه‌هايي مثل Aida32 و Everest هم مقدار بافر هارد رو نشون ميدن...
با وجود اينكه براي Cache هارد از SDRAM استفاده ميشه ولي همچنان سرعت SDRAM از سرعت هاردهاي امروزي بيشتره. فقط سوال اينجاست كه دليل اينكه از DDR با باس بالاتر استفاده نميشه چيه؟ قطعا دليلش نميتونه قيمت بالاي رم باشه چون قيمتي نداره...
شايد تفاوت سرعت بحدي نيست كه ارزش داشته باشه از رم DDR استفاده بكنن... (بدليل محدوديتهاي فيزيكي هاردها)
نظرتون چيه؟

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از one.step.above :
ARH عزیز، این در کارایی و دنیای حقیقی چقدر موثره؟ نمودی داره یا نه؟ می‌شه حسش کرد؟ شما تا حالا مثلن یک درایو با نام 3Gb/s را بار نخست به ICH6R (با پهنای باند اسمی 1.5Gb/s) و بار دیگر به ICH7R که 3Gb/s هست بستید و مقایسه کردید؟

راستش من تجربه شخصي نداشتم و شايد 90 درصد حرف هايي كه مزنم هم از روي تجربه شخصي نباشه . شما ميتونيد مثل من به بنچ مارك هاي مقايسه هارد ديسك هاي SATA II با SATA رجوع كنيد . اونچه كه شما ازش تجربه در دنياي حقيقي نام ميبريد روي بنچ مارك ها به صورت علمي بيان ميشه .

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از gray_wolf :
برنامه‌هايي مثل Aida32 و Everest هم مقدار بافر هارد رو نشون ميدن...
با وجود اينكه براي Cache هارد از SDRAM استفاده ميشه ولي همچنان سرعت SDRAM از سرعت هاردهاي امروزي بيشتره. فقط سوال اينجاست كه دليل اينكه از DDR با باس بالاتر استفاده نميشه چيه؟ قطعا دليلش نميتونه قيمت بالاي رم باشه چون قيمتي نداره...
شايد تفاوت سرعت بحدي نيست كه ارزش داشته باشه از رم DDR استفاده بكنن... (بدليل محدوديتهاي فيزيكي هاردها)
نظرتون چيه؟

بگذار اينجوري بگيم : هنوز به تكنولوژي نرسيدند كه بتونه با كاشه سريع كار كنه . وگرنه SDRAM هم به خاطر فركانس 100 مگاهرتزيش هم بخاطر باطن DRAM يش خيلي حافظه سريعي به شمار نميره . دقيقا حرف شما درسته اين محدوديت ها به خاطر فيزيك هارد و وجود عناصر مكانيكي در آن است .

بالا