برگزیده های پرشین تولز

كسي در مورد لايتنر (جي 5) چيزي ميدونه؟

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
خوب حال ادامه....

روز بعد شما ابتدا از خانه اول شروع به خواندن مي كني . انهائي كه بلد نبودي در خانه اول قرار ميدي و انهائي كه بلد

هستي در خانه دوم ميذاري !

توجه : شما بايد طوري از جلوي خانه دوم فيش بر داري كه به اندازه همان علامت فيش در خانه دوم باقي بماند و نه

اينكه به اندازه ان علامت فيش برداري اينكار فقط براي زماني است كه خانه مورد نظر ما كاملا پر است

روز بعدي ...

خانه اول را مي خوني به همان تعداد كه به خانه دوم فيش وارد مي كني به همان تعداد هم از جلو فيش

بر ميداري مثلا اگر 10 تا فيش پشت فيش ها گذاشتي همان 10 عدد حق برداشت از جلو داري و نه بيشتر!!!!

اينكار را ادامه ميدي تا خانه سوم هم پر بشه!!!!

هنگامي كه خانه سوم پر شد حالا به اندازه همان علامت كه 1 سانتي متر است فيش بر ميداري مي خوني

اگر بلد بودي در خانه 4 قرار ميدي و اگر بلد نبودي در خانه اول ميذاري و نه خانه دوم

توجه بسيار مهم : در هر خانه اي كه بوديد و بلد نبوديد بايد در خانه اول قرار بديد

بقيه ان هم مثل قبل است

موفق باشي

منم در كار با اين جعبه زياد اشتباه كردم و چندين بار تكرار كردم تا ياد گرفتم

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
پس فرق طرز كار ان را با لايتنر ديديد

Majid_21

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام...
کلاً به من زیاد ربطی نداشت من چون خودم یه جعبه باز حسابی بودم این پیشنهاد و دادم .. کلاً 6 مدل جعبه ای را که توی بازار بود رو امتحان کردم قلم چی ، جی 5 ، لایتنر 3 مدل ! و یکی دیگه هم مربوط به چین بود.. من حرف های شما ها رو قبول دارم که می گین باید باهاش حسابی کار کرد ولی تنها جعبه ای که متوجه شدم 7 خانه هستش و برداشت و گذاشت کاغذ توش خیلی خیلی راحت تره به خاطر تغییر ارتفاع و کف جعبه اش شیار داره و استاندار آموزش و پرورش هم داره و مراحل مختلفش اسم های لااقل مناسب تری داره ثانیاً روی میز هی لق و لوق نمی خوره و قیافه اش خیلی مدل 2006 هست و مثل جعبه جی 5 عکس مرتیکه اردنگ مالکی رو روش نداره تا حالت به هم بخوره و مجبور نباشی جلوی دوستات اونو قایم کنی و اینکه دیواره هاش هی به هم نمی ریزه یه فرمول شب امتحانی رو هم ساپورت می کنه رنگاشم قشنگه و مواد دست دو توش نزدن و ثبت اختراع جدید هم داره و برگشت الکی مثل همه جعبه ها به خانه اول نداره و دستورالعمل تکمیلی اش هم بدک نیست و قیمتش بین جی 5 و لایتنر هستش به شما معرفی کردم و اونم جعبه یادیار هستش من اینو به اونایی گفتم که یه دفعه هوایی می شن می خوان جعبه بخرن نمی دونن کدوم رو انتخاب کنن بد نیست آدم تجربه هایی که در زندگی کرده رو در اختیار دیگران بزاره.. البته من میگم آدم باید خودش بره دنبال چیزی که میخواد ولی یه وقت می بینی طرف درگیره و وقت نداره او نوقته که تجربه دیگران براش مهم میشه مثلاً از اون شب امتحانی هاست و می خواد با جعبه کار کنه یا از لایتنر خوشش نمی آد خصوصاً الان که میگن دیگه لوووس شده.. لطفاً اگر شیوه های جدید تری از یادگیری رو بلدید بزارید تا ما هم یاد بگیریم مثلاً اگر یه چیز جدیدی تو بازار هست و...
راستی این شرکت حافظه پایدار درس های مختلفی رو هم فیش نویسی کرده که لغات انگلیسی هم داره ببینید به دردتون می خورده لينكشو ميزارم اينجا www.yadyar.ir تازه می تونید اول یه کیف همراه بگیرید امتحان کنید.
تو سایت بالا در قسمت http://www.yadyar.ir/Yadyarbox.aspx عکس جعبه 7 خانه ای جدید رو هم گذاشته که اینکاره ها می تونن روی آن نظر بدهند...

خود سایت کلاً مزیت هاشو اینجور نوشته :

برخی از مزایای جعبه یادیار:

یادیار بعلت طرح زمان بندی مطالعه خودکار و مناسب ، یادگیری را در زمان کوتاه تر امکان پذیر کرده و زمان بیشتری را برای انجام کارهای دیگر در اختیار فراگیر قرار می دهد که در اصطلاح به این حالت انبساط زمان می گوییم.

در روش یادیار ورود و انتقال اطلاعات در حافظه بصورت ریز شده و پیوسته انجام می گیرد، به همین علت حافظه ، اطلاعات بیشتری را پذیرش مینماید که در اصطلاح به این حالت انبساط حافظه می گوییم.

زمان بندی علمی و صحیح مطالعه در جعبه یادیار، از خستگی معمول حین مطالعه جلو گیری می نماید.

به علت ورود آسان و مداوم اطلاعات در حافظه ، کاربر به مرور تثبیت و باز آوری پیوسته را تجربه می نماید.

شاد مانی درونی از یادگیری راحت تر ، برنامه ریزی شده و پیوسته مطالب و اطلاعات ، انگیزه و نشاط یادگیری در فراگیر بیشتر می شود و فراگیر با امید و انرژی خاصی یادگیری خود را ادامه می دهد.

به علت ماندگاری مطالب یادگرفته شده با استفاده از این روش ، از فراموشی اطلاعات جلوگیری شده و فراگیر میتواند در هر زمان که بخواهد از مطالب به خاطر سپرده شده خود استفاده نماید.

در یک مقایسه ساده میتوان گفت به طور متوسط سرعت انتقال اطلاعات و یادگیری فراگیر در هنگام مطالعه با یادیار تا چهار برابر روش هاي معمول می باشد که موجب جهش در یادگیری افراد می شود.

جعبه یادیار را می توان در گستره اي نامحدود و مختلف از یادگیری، مانند کتب درسی،آموزشگاهی و اختصاصی مانند شعر، سرودهایی الهام بخش و یا بخاطر سپردن قرآن کریم و احادیث و غیره استفاده نمود.

در مرحله آغازین فراگیر از نوع درس و یا مطلبی که قرار است در طی مراحل مختلف جعبه یادیار به خاطر بسپارد مطلع می شود و در این مرحله نیز از بر هم ریختگی ریز درسهای باز شده جلوگیری میشود.

یکی از امتیازات بارز جعبه یادیار داشتن فرمول طلایی است که با روشی خاص می توان از جعبه یادیار در شب امتحان و زمان هایی که فرصت محدودی برای یادگیری داریم استفاده کنیم .

در نظر گرفتن اختلاف سطح جهت برداشت راحت تر ریزدرس ها نیز یکی دیگر از ویژگی های بارز یادیار است که در هیچ یک از جعبه های یادگیری به این مهم توجه نشده است.

جلوگیری از برگشت های اضافی که در سایر جعبه های یادگیری بسیار انجام می شود.

نکته مهم و قابل توجه در طراحی جعبه یادیار که یکی از امتیازات منحصر به فرد آن می باشد ایجاد شیارهایی جهت جلوگیری از سر خوردن و برهم ریختگی ریزدرسهای چیده شده درون هر یک از خانه های یادیارمی باشد و این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که بدون نگرانی از بر هم ریختگی برگه های درون هر یک ازخانه ها با خیالی راحت به مطالعه و مرور ریز درس های خود بپردازد .

و حتی می تونید از آن سایت آن لاین لا اقل یه دفترچه اشو سفارش بدین:)

یا اینکه فیلم ها شو درخواست کنید فیلم هاشم از جی 5 خیلی تمیز تره و نسخه DVD هم داره که کیفیتش می ترکونه و عملاً قسمت به قسمت جعبه رو شرح می ده ... پس در کل مجموعه یادیار خیلی بهتره و دنبال جی 5 و قلم چی زیاد نباشید چون جعبه هاشون خیلی خیلی حرفه ای نیستن...

به امان خدا...

sara95

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آره.. دستت درد نکنه ظاهراً این یادیار جعبه قشنگ تر و بهتری هستش ..

راستی من متوجه شدم که جعبه اش کلاً فرق می کنه یعنی روشش هم فرق داره.؟

این لینکش خیلی با حاله http://www.yadyar.ir/goya.aspx از دستش ندید....

من تبلیغات این حافظه پایدار رو چند بار از تلویزیون می شنیدم ولی نمی فهمیدم چیه.. خصوصاً صدای همون باقی رو گوینده ارو می گم... قبول کنید صداش کم نظیره...

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب مجید خان، یک خواهشی از شما داشتم و اینکه لطف کنید اندازه فیشهای یادیار رو بنویسید، ممنون.

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
سلام دوستان من این تاپیک رو از اول نخوندم اما فرصت رو غنیمت شمردم تا منم عرضی که داشتم رو بگم
من از تابستون یک جی 5 گرفتم نه اون مدل جی تا که 30 تومن بود یک مدل پایینتر که همه چیز جی تا رو داره اما جعبش کوچیکتره !دوتا سیدی آموزشی هم داره و خودم برام 18 تموم شد استفاده هم اگر کرده باشم 100تا یا 50 تا جی برگ بوده که عوضش 1000 تا جیبرگ اضافی خریدم .من خودم این رو نمیخوام
15 تومن هم میفروشم خداییش 18 تموم شد و استفاده هم نکردم فقط یک گیره فسقلیش نیست ! زیر این ضرره برام به بالاترین پیشنهاد میفروشم
لطفا اگر تمایل به خرید این دارید بهم پی ام بدید چون من کم میام نت برای همین نمیام تو این تاپیک پس پی ام بگذارید ! تازه طراحیش طوری هست که 2 ردیف جی برگ توش جا میشه و کیف و همه این مخلفات رو داره که کلا مخلفاتش 2 3 تومن نمیشه همه پولش اون اصلیشه !
اگر خواستید پی ام بدید اکازیونه ! فوری فروشی ! به علت نیاز به پولش

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
كسي در مورد لايتنر (جي 5) چيزي ميدونه؟

در واقع لایتنر یه دانشمند بوده که جعبه لایتنر رو اختراع کرده و مثل همیشه!! یه ایرانی اومده اون رو تو ایران به اسم جی 5 به نام خودش ثبت کرده !!(مسخره س نه؟!)

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من منظورم خود فایل بود.

دریا خانوم، می گم بد فکری هم نیست که اون فایل رو (بدون نت های خودتون)، آپلود کنید ها:happy:
من متوجه نشدم که درست کردن یه فایل اکسل چه ارتباطی به تنبلی در یادگیری می تونه داشته باشه
42.gif

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دریا خانوم، می گم بد فکری هم نیست که اون فایل رو (بدون نت های خودتون)، آپلود کنید ها
من متوجه نشدم که درست کردن یه فایل اکسل چه ارتباطی به تنبلی در یادگیری می تونه داشته باشه

بابا به خدا چیزی نیست، حالا میذارم ببینید چقدر پیش پا افتاده هست. حالا کجا آپلودش کنم؟

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
چقدره حجمش؟ اگر کمه (زیر 10 مگ)برای من میل کنید تا آپلودش کنم
[email protected]

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
جواب اين است كه در واقع هيچ كدام! لایتنر جعبه بسيار ساده‌ايست كه از پنج خانه تشكيل و اندازه هر خانه براساس منحني فراموشي ابينگ هاووس محاسبه شده است.در داخل اين خانه‌ها فيشهاي لایتنر قرار مي‌گيرد. اين فيشها حاوي مطالبي است كه شخص فراگير، خواهان يادگيري آنهاست و توسط خود شخص نوشته مي‌شود.

لایتنر يك معماى ناشناخته بزرگ است كه تحولى عظيم در يادگيرى و حافظه ما ايجاد مى كند. "لایتنر" در حقيقت يك وسيله – روش است كه بر اساس منحنى فراموشى ابينگ هاووس طراحى شده است بطورى كه با تكرارهاى علمى هر مطلبى از يك لغت گرفته تا نكات مهم درسى و يا يك شعر براى هميشه وارد حافظه دراز مدت ما مى شود. علاوه بر اين "لایتنر" بر اساس پاداشهاى فورى اسكينر طراحى شده است و هنگام يادگيرى با آن شما احساس لذت و شادابى مى كنيد تا احساس كسالت و يكنواختي

منبع سایت :

www.wordupiran.com

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5

skyx433

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از این آدرس هم می توانید یک نرم افزار یادگیری با روش Leitner را download کنید. البته برای اجرا به جاوا (JRE)نیاز دارید. لازم است برای استفاده از نرم افزار دیکشنری خودتان را ایجاد کنید.
http://jmemorize.org

g7hp.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من مدیر سایت شرکت حافظه پایدارم
داشتم سرچ می کردم دیدم دوستان در مورد جعبه های یادگیری و فلش کارت صحبت می کنند گفتم اینجا آرس سایت رو بزارم تا هم محصولات جدید رو ببینند و هم سوالاتشون رو اونجا مطرح کنند
با تشکر
www.g7hp.com
www.yadyar.com
www.the7steps.ir

بالا