برگزیده های پرشین تولز

مهریه یا دیه؟؟؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من كه هميشه ميگم خدا مردي رو گرفتار زن خيانتكار شوهر كش نكنه.
چون خيانت زنها اكثرا با قتل شوهر تموم ميشه!
حالا اگه شوهرش رو نكشه چي؟
تصور كنيد مردي رو كه مسافرتش بهم ميخوره و زودتر از وقت به منزل بر ميگرده، زنش رو با مرد غريبه اي در تختخواب منزلش ميبينه، چون شاهدي براي خيانت زنش نداره براي طلاقش مجبور ميشه كلي پول مهريه بده و از اونجايي كه همچين پولي نداره يه مدتي به زندان ميفته و بعد كه از زندان آزاد ميشه بصورت قسطي حدود چند صد ميليون تومن رو تا آخر عمر به زن خيانتكارش ميپردازه!
جالبه نه؟:D... جالب نيست؟!:blink::hmm:

شما تو ايران زندگي ميكنيد ديگه؟

يك نمونه از اين سناريو مثال بزنيد ممنون ميشم. تا اونجا كه من ديدم، اگر اتفاقي كه شما ميگيد بيفته زنه سنگسار ميشه. ولي حالا اگر عكس قضيه باشه، آب از آب هم تكون نميخوره و زن هم دستش به جايي بند نيست، مگر اينكه بره مهريشو بذاره به اجرا.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
شما تو ايران زندگي ميكنيد ديگه؟

يك نمونه از اين سناريو مثال بزنيد ممنون ميشم. تا اونجا كه من ديدم، اگر اتفاقي كه شما ميگيد بيفته زنه سنگسار ميشه. ولي حالا اگر عكس قضيه باشه، آب از آب هم تكون نميخوره و زن هم دستش به جايي بند نيست، مگر اينكه بره مهريشو بذاره به اجرا.
حداقل تو صفحات حوادث روزنامه ها هر هفته اين موارد يعني توطئه زن و قتل شوهر براي رسيدن به معشوق رو ميشه پيدا كرد! حالا اين فقط موارد عشقي هست و براي رسيدن به مهريه راه آسونتري وجود داره كه به اجرا گذاشتن اون هست و اين به راحتي زندگي رو از هم ميپاشونه.
در ضمن براي متهم كردن يك فرد به زنا چه همسر و چه غير بايد 2 شاهد عادل مرد يا 4 زن صحنه رو مشاهده كنند و شهادت بدن در غير اين صورت كسي كه بدون شاهد ادعا كرده به جرم تهمت زدن شلاق ميخوره و هيچ سنگساري هم در كار نيست!

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
به نظر من مهریه باید باشه ، خداییش بعد از طلاق دختره بدون هیچی میخواد چیکار کنه ؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
حداقل تو صفحات حوادث روزنامه ها هر هفته اين موارد يعني توطئه زن و قتل شوهر براي رسيدن به معشوق رو ميشه پيدا كرد! حالا اين فقط موارد عشقي هست و براي رسيدن به مهريه راه آسونتري وجود داره كه به اجرا گذاشتن اون هست و اين به راحتي زندگي رو از هم ميپاشونه.
در ضمن براي متهم كردن يك فرد به زنا چه همسر و چه غير بايد 2 شاهد عادل مرد يا 4 زن صحنه رو مشاهده كنند و شهادت بدن در غير اين صورت كسي كه بدون شاهد ادعا كرده به جرم تهمت زدن شلاق ميخوره و هيچ سنگساري هم در كار نيست!

خوب شوهر داد و بيداد ميكنه، دو تا همسايه ميان، زنگ ميرنند پليس شاهد هم جور ميشه. من شخصا نديدم خانمي از زندگيش راضي باشه و مهريشو به اجرا بگذاره. مهريه هميشه وقتي وسط اومده كه ديگه طرف نخواسته به رندگي مشترك ادامه بده. حالا يا ابزاري براي طلاق بوده، يا انتقام، يا اينكه طرف خواسته بعد از طلاق براي خودش يك سرپناهي دست و پا كنه.

البته كسي شما رو مجبور نكرده كه موقع ازدواج به مهريه سنگين تن بدين، شما اگر با خانمي سر مهريه توافق نكردين باهاش ازدواج نكنين، به همين راحتي.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
به نظر من این که بیاند حق طلاق رو فقط به مرد بدن و از اونور هم بگن که زن اندازه خون پدرش مهریه بخواد یه سیستم کاملا معیوبه!!!
هر چقدر هم از این چرت و پرت هایی مثل "حقوق زن و مرد مشابه نیست ولی مساوی است" یا جمله مسخره "مهریه در واقع هدیه مرد به زن است و بس" تحویل ما بدهند باز هم در احمقانه بودن این قوانین شکی نیست.
زنهایی داریم که توی سن 15 سالگی به یه نفر که هیچ علاقه ای بهش نداشته با زور داده اندش یا بهتره بگیم "فروخته اندش"، حالا طرف 20 سالش شده و تازه فهمیده که چیزی به اسم عشق هم در دنیا هست!! دستش هم به هیچ چیز بند نیست چون حق طلاق ندارد!!
خوب یه همچین چیزی کم کمش از هر 10 مورد که یه موردش به قتل منجر میشه دیگه!!
از اون ور هم شاهکار این قانون زنهای کثافتی هستند که یه مرد پولدار رو خر می کنند و فرداش به هر بهانه کوچکی مهرشون رو می ذارند اجرا!!
کی ما می خوایم بفهمیم که این قوانین ابلهانه به کفر ابلیس نمی ارزند؟؟؟
296.gif

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
والا با این حرفا که شماها گفتین من از فکر ازدواج و زن و شوهر و .... همه چی که به زنا مربوطه بیخیال شدم.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نظر من منصفانه اينه كه به زن حق طلاق بدن و مهريه رو هم بردارن. آخه مرد چه گناهي كرده كه چون حق طلاق داره بايد بعد يه عمر زندگي و اعتماد به يكي، طرف بندازتش تو زندون؟!
بدبختانه فرهنگ غلط و احمقانه اي كه بين ايرانيها رايج شده باعث ميشه شما وقتي تو خواستگاري از مهريه پايين حرف بزني همون جا عذر شما رو بخوان. يعني الان ديگه كسي حاضر نميشه دخترش رو زير 1000 سكه بفروشه. حتي اگه دختر 1000 تا ايراد هم داشته باشه.

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جناب مصطفی_جی ام؛ واقعا متاسفم که چنین طرز تفکری دارید، اما فراموش نکنید این مهریه را روز اول همین شما که داماد بوده اید قبول کرده اید . میتونستید قبول نکنید. اگه غلط میگم بفرمایید.
در مورد خیانت زن و ..
مرد اگه واقعا اهل زندگیش باشه و به همسرش برسه، هیچوقت همسرش نمیاد و چنین کاری نمیکنه.
بابت مهریه، یه دختر بعد از ازدواج تقریبا به جز شوهرش دیگه هیچ سرپناه و تکیه گاهی نداره، شما که احیانا انتظار نداری تنها تکیه گاه ناچیزش که همین مهریه باشه رو هم ازش دریغ کنند ؟

هیچ تا حالا شده خودت رو جای یه دختر که داره ازدواج میکنه بزاری ؟

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من منصفانه اينه كه به زن حق طلاق بدن و مهريه رو هم بردارن. آخه مرد چه گناهي كرده كه چون حق طلاق داره بايد بعد يه عمر زندگي و اعتماد به يكي، طرف بندازتش تو زندون؟!
بدبختانه فرهنگ غلط و احمقانه اي كه بين ايرانيها رايج شده باعث ميشه شما وقتي تو خواستگاري از مهريه پايين حرف بزني همون جا عذر شما رو بخوان. يعني الان ديگه كسي حاضر نميشه دخترش رو زير 1000 سكه بفروشه. حتي اگه دختر 1000 تا ايراد هم داشته باشه.

این رو الآن دیدم.... برای خودم متاسف شدم که چنین طرز تفکری بین افرادی از نسل امروز وجود داره

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
جناب مصطفی_جی ام؛ واقعا متاسفم که چنین طرز تفکری دارید، اما فراموش نکنید این مهریه را روز اول همین شما که داماد بوده اید قبول کرده اید . میتونستید قبول نکنید. اگه غلط میگم بفرمایید.
در مورد خیانت زن و ..
مرد اگه واقعا اهل زندگیش باشه و به همسرش برسه، هیچوقت همسرش نمیاد و چنین کاری نمیکنه.
بابت مهریه، یه دختر بعد از ازدواج تقریبا به جز شوهرش دیگه هیچ سرپناه و تکیه گاهی نداره، شما که احیانا انتظار نداری تنها تکیه گاه ناچیزش که همین مهریه باشه رو هم ازش دریغ کنند ؟

هیچ تا حالا شده خودت رو جای یه دختر که داره ازدواج میکنه بزاری ؟

این رو الآن دیدم.... برای خودم متاسف شدم که چنین طرز تفکری بین افرادی از نسل امروز وجود داره

ببخشید این حرف های شما به نظر من جای تامل داره.
مرد روز اول که میره خواستگاری با حالتی شبیه به اجبار باهاش برخورد میشه و اگه مهریه تعیین نکنه اصلا هیچ جا قبولش نمی کنند! خیلی بببخشید ولی شما همچین میگی خودش قبول کرده انگار که توی لوس آنجلس بزرگ شدید!! :blink:
کی گفته که اگه مرد اهل زندگی باشه زنش هیچ وقت مهرشو اجرا نمی ذاره؟؟ شما اصلا چیزی از "سوء استفاده از مهریه" نشنیده اید؟
در انتها این رو هم بگم:
تا وقتی که زنها انقدر ضعیف باشند که: "تنها تکیه گاه ناچیزشون همین مهریه باشه" صحبت کردن از برابری حقوق زن و مرد بی معنی است.
متاسفانه فراوانند زن هایی که در حالی که عرضه کشتن یه سوسک رو ندارند مدام از برابری زن و مرد و حقوق زنان دم می زنند.
296.gif

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببخشید این حرف های شما به نظر من جای تامل داره.
مرد روز اول که میره خواستگاری با حالتی شبیه به اجبار باهاش برخورد میشه و اگه مهریه تعیین نکنه اصلا هیچ جا قبولش نمی کنند! خیلی بببخشید ولی شما همچین میگی خودش قبول کرده انگار که توی لوس آنجلس بزرگ شدید!! :blink:
کی گفته که اگه مرد اهل زندگی باشه زنش هیچ وقت مهرشو اجرا نمی ذاره؟؟ شما اصلا چیزی از "سوء استفاده از مهریه" نشنیده اید؟
در انتها این رو هم بگم:
تا وقتی که زنها انقدر ضعیف باشند که: "تنها تکیه گاه ناچیزشون همین مهریه باشه" صحبت کردن از برابری حقوق زن و مرد بی معنی است.
متاسفانه فراوانند زن هایی که در حالی که عرضه کشتن یه سوسک رو ندارند مدام از برابری زن و مرد و حقوق زنان دم می زنند.
296.gif

میشه بفرمایید شما که تو لوس آنجلس ! بزرگ شدید چی دیدید که فکر میکنید بنده هم مثه شما ... ؟
همچین اینطوری هم که شما میفرمایید نیست، من خودم کسی که انتخاب کردم هیچ مهریه ای از من نمیخواد این رو نه تنها خودش که خانودش هم گفتن . بنده خدا هم هیچ مشکلی نداره که بخوای بگی لابد مشکلی هست که برخورد اینطوریه . نه عزیز !
همه چی بستگی به خود شما و طرف مقابل و شناخت دو طرف از یکدیگر داره . میشناسم آدمایی ه مهیریه ای تعیین کردن که اگه داماد بخواد تا آخر عمرش مبلغ رو بشماره هم ! وقت کم میاره و در کنار اون مهریه هایی که پرداختش از عهده ی هر بی سر و پایی بر میاد .
اما نه اون مهریه بالا آش دهن سوزیه و نه اون مهریه پایین ننگ .

در مورد اینکه عرض کردم مرد اگه اهل زندگی باشه ظاهرا شما سوء برداشت کردین .
شما زمانی که همسرتون از زندگیش راضی باشه، واقعا شما رو بخواد و شما هم ایشون رو، و هیچ کم و کاستی تو زندگیتون نباشه، (کم و کاست همیشه هست، اما اگه هست ناشی از کم کاری و بیخیالی مرد نباشه) چه دلیلی وجود داره که بخواد مهرش رو به اجرا بذاره ؟
بله در مورد سوء استفاده های مهریه هر روز شنیدیم و میشنویم و تو روزنامه ها هم ماشالله هر روز از اینجور چیزا مینویسن .
اما اه طرف مقابلت رو خوب بشناسی و بدونی داری با کی ازدواج میکنی و طرف مقابلت چرا داره با تو ازدواج میکنه هیچوقت تو همچین مشکلی گیر نمیکنیم...

در مورد ضعیف بودن زنها؛
یک زن در مقابل شوهری که از زندگی و زناشویی هیچی نمیدونه و هیچ بویی از بشریت و انسانیت نبرده چی داره ؟ به جز این مهریه ؟که البته اونم بعد از کلی مکافات قانونی به اجرا گذاشته میشه و هزار و یک ترفند برای رهایی و فرار از پرداخت اون وجود داره ؟

در انتها هم جناب ماهی58، اگه جایی تند رفتم و توهین برداشت شد من عذر میخوام قصد توهین به شما رو نداشتم .

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من نمیدونم چه رسم احمقانه ایه تو ایران راه افتاده
مهریه یه هدیس از طرف مرد به زن حالا جق نداره خانواده دختر این هدیه رو تعیین کنه مگه هدیه زوری هم میشه؟
هیچ تضمینی هم برای زندگی به حساب نمیاد
زندگی که نابود شد با پول بر نمیگرده
تضمین خانواده دختر براش همین بس که حول نشه و دخترشو زود شوهر نده , وقتی روی خواستگاره خوب فکر کنه خوب تحقیق کنه و عقلانی انتخالب کنه همین تضمین زندگی هست
به نظر من خانواده ای که روی مهریه زیاد چونه بزنن ینی دارن دخترشونو میفروشن
کاری ندارن پسره چه جوریه مرد زندگی هست یا نه
هر کی مهریه بیشتر بده
خب این پایین آوردن ارزش دختر هست

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ماهي

من نفهميدم اينكه من نميتونم سوسك بكشم، چه ربطي به قضيه خواست حقوق انسانيم ميتونه داشته باشه. كشتن هم تا اونجا كه من ميدونم هنر نيست كه شما بهش مفتخريد.

من نميدونم شما كجا تصميم داريد خواستگاري بريد، ولي مسلما هر جا كه رفتيد و هر چي كه بهتون گفتند، نتيجه همين طرز تفكراتتونه.

به هر جهت يك خانم عاقل كه با شناخت كافي با فردي ازدواج ميكنه، اگر چه ممكنه هيچوقت در زندگي مشكلي نداشته باشه و مورد آزار و سو استفاده شوهرش قرار نگيره ولي نبايد شرط احتياط رو از دست بده. اگر در جامعه ما زن مطلقه شانس جديد براي يك زندگي خوب داشت، اگر زن حق طلاق داشت، و اگر دارايي هاي زن و شوهر پس از طلاق تقسيم ميشد، احتياجي به مهريه نيود. ولي حالا كه از اين خبرها نيست، مهريه مثل بيمه شخص ثالث براي هر خانمي كه ازدواج ميكنه لازم و واجبه، تا اگر مرد اهل زن و زندگي نبود، زن مجبور به تحمل اين وضعيت فلاكت بار نباشه.

شما ميخواهي اسمشو بگذاري قيمت من بگذار، اهميتي نداره، من اسمشو ميگذارم بيمه روز مبادا. سهم من از يك زندگي از دست رفته. تا وقتي هم جامعه ما همين طور هست، اين كمترين توقعي هست كه يك خانم ميتونه داشته باشه.

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ماهي

من نفهميدم اينكه من نميتونم سوسك بكشم، چه ربطي به قضيه خواست حقوق انسانيم ميتونه داشته باشه. كشتن هم تا اونجا كه من ميدونم هنر نيست كه شما بهش مفتخريد.

من نميدونم شما كجا تصميم داريد خواستگاري بريد، ولي مسلما هر جا كه رفتيد و هر چي كه بهتون گفتند، نتيجه همين طرز تفكراتتونه.

به هر جهت يك خانم عاقل كه با شناخت كافي با فردي ازدواج ميكنه، اگر چه ممكنه هيچوقت در زندگي مشكلي نداشته باشه و مورد آزار و سو استفاده شوهرش قرار نگيره ولي نبايد شرط احتياط رو از دست بده. اگر در جامعه ما زن مطلقه شانس جديد براي يك زندگي خوب داشت، اگر زن حق طلاق داشت، و اگر دارايي هاي زن و شوهر پس از طلاق تقسيم ميشد، احتياجي به مهريه نيود. ولي حالا كه از اين خبرها نيست، مهريه مثل بيمه شخص ثالث براي هر خانمي كه ازدواج ميكنه لازم و واجبه، تا اگر مرد اهل زن و زندگي نبود، زن مجبور به تحمل اين وضعيت فلاكت بار نباشه.

شما ميخواهي اسمشو بگذاري قيمت من بگذار، اهميتي نداره، من اسمشو ميگذارم بيمه روز مبادا. سهم من از يك زندگي از دست رفته. تا وقتي هم جامعه ما همين طور هست، اين كمترين توقعي هست كه يك خانم ميتونه داشته باشه.

اگر زنی یک زندگی رو خراب کرد . و قرار به جدایی شد مرد باید سهم زندگی از دست رفته اش رو از کی بگیره ؟؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
اگر زنی یک زندگی رو خراب کرد . و قرار به جدایی شد مرد باید سهم زندگی از دست رفته اش رو از کی بگیره ؟؟

مرد حق طلاق دارد، همينطور شانس بهتري براي ازدواج مجدد، در ضمن اگر تقصير با زن بود دادگاه نه تنها مرد رو مجبور به تقسيم دارايي ها نميكنه، بلكه مهريه اي هم در كار نيست.

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

فکر میکنم پاسخی که باید رو، گرفتین .

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرد حق طلاق دارد، همينطور شانس بهتري براي ازدواج مجدد، در ضمن اگر تقصير با زن بود دادگاه نه تنها مرد رو مجبور به تقسيم دارايي ها نميكنه، بلكه مهريه اي هم در كار نيست.

بحث بر سر بعد از توافق برای طلاق است .

چرا ؟؟ نکنه اینم تقصیر قوانین مردسالارانه هست ؟

یعنی چی اگر تقصیر زن بود ؟ :eek: طلاق مگه با توافق یا به درخواست مرد نیست ؟ تقصیر چیه ؟ چطوری تو طلاق یک زن مقصره ؟؟ بر فرض زن مقصر باشه ؟ :eek: کسی که یک زندگی رو بهم زده باید بهش جایزه بدن ؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من منظور شما را در مورد بند قرمز اصلا متوجه نميشم بوروس خان.

در مورد بند آبي، نه خير، اين مثل بقيه مسائل سنتي جامعه است. چون ديد جامعه رو نميشه تغيير داد، به نظرم سنت مهريه رو هم نبايد تغيير داد. اينها اهرمهايي براي كنترل يكديگرند.

نخير، كسي نگفت بايد به زن براي خراب كردن زندگي (مثلا عشق پنهاني با مرد ديگر) جايزه داد و جامعه و قوانين ما هم اينكار رو نميكنند. حتي در كشورهايي كه دارايي ها تقسيم ميشه اگر زن يا مردي خيات كرده باشه بهش سهم زيادي تعلق نميگيره، و به نظر من هم كار درستيه.

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بحث بر سر بعد از توافق برای طلاق است .

چرا ؟؟ نکنه اینم تقصیر قوانین مردسالارانه هست ؟

یعنی چی اگر تقصیر زن بود ؟ :eek: طلاق مگه با توافق یا به درخواست مرد نیست ؟ تقصیر چیه ؟ چطوری تو طلاق یک زن مقصره ؟؟ بر فرض زن مقصر باشه ؟ :eek: کسی که یک زندگی رو بهم زده باید بهش جایزه بدن ؟

جناب بروس فکر میکنم این بحث تمام شده باشه و بیخود دارید کشش میدید...

بالا