برگزیده های پرشین تولز

نمیخوام دیگه کارمند باشم

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
سلام به همه دوستان

یه راست برم سر اصل مطلب.. از کارمندی خسته شدم هفت هشت ساله کارمندم و دارم برای دیگران کار میکنم.. خودم کارمندم بابام هم کارمند بوده. همه فک و فامیلمون کارمند بودن. و هستن..

البته من کارمند بخش خصوصی. و قراردادیم و علاوه بر نارضایتی که از کار کردن برای دیگران دارم باید نگران تمدید نشدن قراردادم هم باشم..

خونه از خودم دارم اما کلی در ماه قسط میدم براش ماشین نسبتا خوب دارم اما قسطی.. خلاصه تگه یه ماه حقوق نگیرم خونه و ماشینم رو از زیر پام در میارن..

خدارو شکر با همین حقوق کارمندی زندگی نسبتا خوبی دارم از لحاظ خورد و خوراک و گردش. و تفریح کمبودی ندارم اما واقعا بریدم از خم و راست شدن جلو کارفرما و دختر و پسر و دامادش و.. خسته شدم دلم میخواد برا خودم کار کنم اما نمیدونم چیکار کنم سرمایه ای ندارم چون هرچی در میارم میره بابت قسط و هزینه زندگی..

خسته شدم از این شکل زندگی ارباب و رعیتی..

کاش میشد خودم ارباب خودم و رعیت خودم بودم..

روحیه کار آزاد و کاسبی بصورت خانوادگی در ما وجود نداره اما از اینکه بخوام حداقل بیست سال دیگه بهه مین وضع برای این و اون کار کنم اندهگین میشم..

به نظر شما چیکار کنم؟

hosein_nm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
سلام
هر چند که اطلاعات کامل ندادید (تحصیلات و سرمایه و..)
نظر من اینه اگه زندگی خوبی دارید خرابش نکنید از این شاخه به اون شاخه پریدن فایده ای نداره
ولی چون قراردادی هستید پس اندازی داشته باشید و همینطور حرفه یا شغلی دیگه بتونید دست و پا کنید خیالتون راحتتر میشه
امیدوارم نظرم مفید باشه

soheila1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
لطفا کمی راجع به شغل تون و مدرک تحصیلی و تجربه ها تون بگید ؟
در بعضی از شغل ها می توانید با توجه به تجربه تون برای خودتون مستقل کار کنید .

Codes

Registered User
لایک‌ها
411
سلام به همه دوستان
یه راست برم سر اصل مطلب.. از کارمندی خسته شدم هفت هشت ساله کارمندم و دارم برای دیگران کار میکنم.. خودم کارمندم بابام هم کارمند بوده. همه فک و فامیلمون کارمند بودن. و هستن..
البته من کارمند بخش خصوصی. و قراردادیم و علاوه بر نارضایتی که از کار کردن برای دیگران دارم باید نگران تمدید نشدن قراردادم هم باشم..
خونه از خودم دارم اما کلی در ماه قسط میدم براش ماشین نسبتا خوب دارم اما قسطی.. خلاصه تگه یه ماه حقوق نگیرم خونه و ماشینم رو از زیر پام در میارن..
خدارو شکر با همین حقوق کارمندی زندگی نسبتا خوبی دارم از لحاظ خورد و خوراک و گردش. و تفریح کمبودی ندارم اما واقعا بریدم از خم و راست شدن جلو کارفرما و دختر و پسر و دامادش و.. خسته شدم دلم میخواد برا خودم کار کنم اما نمیدونم چیکار کنم سرمایه ای ندارم چون هرچی در میارم میره بابت قسط و هزینه زندگی..
خسته شدم از این شکل زندگی ارباب و رعیتی..
کاش میشد خودم ارباب خودم و رعیت خودم بودم..
روحیه کار آزاد و کاسبی بصورت خانوادگی در ما وجود نداره اما از اینکه بخوام حداقل بیست سال دیگه بهه مین وضع برای این و اون کار کنم اندهگین میشم..
به نظر شما چیکار کنم؟
سلام دوست عزیز، والا نظر منو بخوای میگم همین زندگی رو حفظ کن، شما که خودت داری میگی با همین حقوق کارمندی زندگی نسبتا خوبی داری
الان کسانی هستند که پول تفریح و گردش که هیج خورد و خوراک رو هم به زور دارن!
اگه در حرفه ای که توش هستید، مهارت بالایی دارید، میتونید خودت در اون زمینه یک بیزینس راه بندازید ولی قبل از هر چیز اول همه راه ها رو بسنجید ببینید از پسش برمیاد یا نه.
موفق باشید.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
رشته تحصیلی ام سخت افزار و تخصصم شبکه هست. معمولا تو این سالها با شرکتهای دیگه ای هم قرارداد ساعتی دارم.. برا ی مستقل کار کردن هم سرمایه لازم و توانایی به تنهایی کار کردن در همین زمینه رو ندارم

Codes

Registered User
لایک‌ها
411
رشته تحصیلی ام سخت افزار و تخصصم شبکه هست. معمولا تو این سالها با شرکتهای دیگه ای هم قرارداد ساعتی دارم.. برا ی مستقل کار کردن هم سرمایه لازم و توانایی به تنهایی کار کردن در همین زمینه رو ندارم
میتونید تیم تشکیل بدین و یا با چند نفر شراکتی کار کنید. کار از شما سرمایه از بقیه.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
سایر دوستانم هم مانند من کارمندن و هر وقت حرف مستقل کار کردن میشه فقط در حد حرف میمونه کارمند جماعت اینقد ترس از دست دادن کارشو داره که به این راحتی ها حاضر نیست کارو ول کنه.. دوست دارم یه کافی نت بزنم بعنوان. شغل دوم و بعد کم کم که کار گرفت تبدیلش کنم به کار اصلیم اما نمیدونم جواب میده یا نه از طزفی هزینه اجاره مغازهه م واقعا زیاده نمیدونم بتونم از پسش در بیام یا نه..

مغازه های دیگه هم دوست دارم مثل کتاب فروشی که البته با این وضع سرانه مطالعه عاقبتش مشخصه.. لوازم التحریر و اسباب بازی فزوشی هم خوبن اما سرمایه زیادی لازم دارن

مدت زیادیه تو فکر کار دیگه ای هستم اما نمیدونم واقعا چیکار کنم اگه میشد یه کاری با سرمایه کم در ابعاد کوچک بعنوان شغل دوم ایجاد میکردم و بعد کم کم تبدیلش میکردم. به شغل اصلی..

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
درآمد فعلیتون چقدره و چقدر قسط می دهید؟

soheila1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
اینکه تو کارتون تخصص دارید یک طرف .و اینکه بتونید مثل یک کارفرما فکر کنید و تصمیم بگیرید یک طرف .فقط کافیه یک تصمیم درست بگیرید تا یک جهش حسابی تو زندگی داشته باشید و یا یک تصمیم و فکر اشتباه تا عقب بیافتید .برای همین به نظرم بهتره ابتدا دوره هایی در همین زمینه ببینید و یا کتاب بخونید تا زمینه شو داشته باشید .اگر کارفرمای موفقی دارید هم می تونید اونو درابتدا الگو قرار بدید .خلاصه...هرکه بامش بیشتر ..برفش بیشتر...

us12

Registered User
لایک‌ها
410
یکم استراحت به خودتون بدید ، یک غذا خوب ، یک تفریح ساده و ...

فردا صبح دوباره بروید سر کار ...

در این وضعیت بازار و رکود فیل تون یاد هندوستان نکنه :)

on-track

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
33
خوش بحالت دادا,منم کارمندم, یک و دویست اینا دستم میرسه, ۸۰۰ هم قسط دارم, یه ماشین معمولی دارم بعد ۱۰ روز تو خوردو خوراکمم میمونم,استخدام رسمی ام,کاردولتی, هر ازگاهی به سرم میزنه ول کنم الفرار سمت ترکیه هرچه بادا باد, با این وضعیت اگه تا پایان سی سال بتونم یه خونه بخرم خیلی هنر کردم,لعنت به این زندگی که باکار هم تو نیازهای اولمون موندیم,البته لعنت به این دولت, اسلام دین گشنگان و پابرهنگانه سازمان ماهم سنگ اونو به سینه میزنه و گشنه نگه مون میداره تا حکومت کنه

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
درآمد حدود ۴ تا ۴.۵

اقساط ماهی دو و چهارصد
الان تو کار آزاد مخصوصا این مشاغلی که عنوان کردید نصف اینم با حداقل 50میلیون سرمایه خوابوندن گیرتون نمیاد
الان کافی نت با کسر هزینه ها ماهی 2 هم براش خالص بمونه 3متر کلاش را میندازه هوا همین کاری که دارید را سفت و سخت بچسبید حتی نیاز شد کفش کارفرما را واکسم بزنید البته هر موقع قسط نداشتید و یک سرمایه حداقلی مناسب پیدا کردید و از اون مهمتر توانایی کار مستقل در زمینه کار خودتون پیدا کردید اون موقع بروید به سمن کار مستقل خوبه اما نه اینکه با تخصص شبکه بخواهید لوازم تحریر و کافی نت و...باز کنید اونم کسی که الان ماهی 4حقوق داره

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
شغلتو به خاطر کار آزاد ول نکن
هم زمان با کارت , یه بیزینس جم و جور را بنداز یا با یکی شریک شو
دوره کافی نت و اینجور چیزا هم تموم شده
اصولا مغازه و این تیپ کار ها تغییر آنچنانی تو زندگی کسی ایجاد نمیکنه . منظورم کارای معمولیه مثلا 30 یا 40 متر مغازه بگیری و فست فود بزنی , سوپر مارکت و بوتیک و ... . اینا آنچنان پولی نسیب کسی نمیکنه که بخواد پیشرفت چشم گیر داشته باشه .
بازرگانی , دلالی از نظر سود بهترین کاره !
همین ساخت و ساز تو بازار خراب فعلی هم کار خوبی محسوب میشه به شرط اینکه طرف این کاره باشه .
شما هر ماه یه درصدی از درآمدت رو اصلا بهش دست نزن و پس اندازش بکن . مثلا ماهی 15 یا 20%
بعد این پول رو وقتی به مقدار کافی رسید با یکی که تو بازاره شریک شو و کار رو بسپار به اون .
وقتی سرمایتون به حدی رسید که بتونید از حقوق کارمندی چشم پوشی کنید , از کار فعلی بزنید بیرون
شما الآن سالی 50 الی 55 به دست میارید . اگه حدود 700 تومن واسه خودتون جم بکنید ( فقط به عنوان سرمایه نه اینکه دارائیتون ! ) و سالی 7 یا 8 درصد هم سود بکنید میتونید از حقوق کارمندی چشم پوشی بکنید و به چسبید به کار آزاد .
قطعا قرار نیست سالی 7 درصد سود بکنید . شاید یک سال حساب بکنید و ببینید ضرر کردید و سال بعد حساب بکنید و متوجه بشید 100% سود کردید !
7 یا 8 درصد هم منظورم سود واقعی هستش نه بانک که اسما 20% میده
پولتون رو بخواید وام بدید , سالی 25 تا 35 درصد بهتون سود میدن .
اگه شراکت بکنید , سود بیشتری به دست میارید .

amirh7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
همه آرزشونه کار کارمندی با حقوق خوب داشته باشن میخوای ول کنی که چی بشه ؟ اگه باز حقوقت بد بود یه چیزی ولی الان اشتباهه بیای بیرون اون مشکلاتی هم که میگی الان داری تو کار ازاد هم هست تو کار ازاد هم باید صبح تا شب قربون صدقه یارو بری بیاد چکشو پاس کنه یا همش استرس داشته باشی یهو کارت نخوابه

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
البته دوستان همه درامدم از این کار اصلیم نیست..کلا قبول دارم که همیشه کاسبها دوست دارن کارمند بشن و کارمندها دوست دارن کاسب بشن..ولی کارمندی شاید برای شروع و در زمان جوانی خوب باشه ولی با بالا رفتن سن کار کردن برای این و اون سخت تر میشه...

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
شما الآن سالی 50 الی 55 به دست میارید . اگه حدود 700 تومن واسه خودتون جم بکنید ( فقط به عنوان سرمایه نه اینکه دارائیتون ! ) و سالی 7 یا 8 درصد هم سود بکنید میتونید از حقوق کارمندی چشم پوشی بکنید و به چسبید به کار آزاد .
7 یا 8 درصد هم منظورم سود واقعی هستش نه بانک که اسما 20% میده
پولتون رو بخواید وام بدید , سالی 25 تا 35 درصد بهتون سود میدن .
اگه شراکت بکنید , سود بیشتری به دست میارید .
این بخش از گفته هاتون رو دقیق متوجه نشدم میشه واضح تر توضیح بدین ممنون

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
درآمد حدود ۴ تا ۴.۵

اقساط ماهی دو و چهارصد
تو این شرایط رکود این درامدو تو کار ازاد و بدون سرمایه نمیتونی بدست بیاری حداقل در شروع کار پس فعلا بچسب به همین کارت که خیلیا ارزوشو دارن!

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
البته دوستان همه درامدم از این کار اصلیم نیست..کلا قبول دارم که همیشه کاسبها دوست دارن کارمند بشن و کارمندها دوست دارن کاسب بشن..ولی کارمندی شاید برای شروع و در زمان جوانی خوب باشه ولی با بالا رفتن سن کار کردن برای این و اون سخت تر میشه...
بحث سر این نیست که شما تا آخر عمر کارمند باشی بحث سر اینه که این کارهایی که شما نوشتید به درد نمی خوره .شما دنبال این باشید که در زمینه تخصصی خودتون که الان دارید ازش پول در میارید یک کار مستقل شروع کنید در واقع ببینید کارفرمای شما چه طوری پول در میاره که به یکی از کارمندانش اینقدر میده شما هر در این مسیرها قدمهای اول را بردارید نه کافی نت و کتاب فروشی و..... بعدشم شما زن زندگی داری و داری قسط هم میدی پس تا یک پس انداز مناسب نداشته باشی نمی تونی از کار فعلی خارج بشی

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
پس تا یک پس انداز مناسب نداشته باشی نمی تونی از کار فعلی خارج بشی

بله بزرگترین ریسمانی که دست و پام رو بسته همینه البته من اگه صد میلیون هم پول بیکار داشته باشم جز تو بانک گذاشتن راه دیگه ای بلد نیستم..

بالا