برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد CD و DVD ا

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
می خواستم دوتا فیلم مینی دی وی دی که توسط دوربین های فیلمبرداری dvd خور روشون ضبط شده
رو با رایترم کپی کنم اما رایترم نمی خونه؟ من تا حالا از این مینی دی وی دی ها استفاده نکرده بودم !
اما حالا سیستمم اینا رو نمی خونه! اما دی وی دی معمولی رو می خونه! مشکل چیه ؟
ایا ممکنه به دلیل اینکه توسط دوربین فیلمبرداری روی این مدیا ضبط شده رایتر نتونه بخونشون !
خیلی زود باید کپی شون کنم بگید چکار کنم؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
این مینیDVD ها ، روشون چی نوشته شده ؟ ... DVD-R ؟ ... یا ... ؟ ... مدل درایو DVD ات چیه ؟ ... منظورم اینه که نکنه دستگاهت نمی تونه این DVD ها رو بخونه ....

روی دستگاه دیگه امتحانشون کن حتما ...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
یکیشون dvd ram بود که دستگاه من نمی خوند توی یه درایو دیگه چک کردم خوند اما اون یکی رو نه رو دستگاه خودم
و نه رو دستگاه های دیگه نمی خونه یعنی میگه دی وی دی خالیه در حالی که پشتش رو نگاه میکنی میشه دید که روش رایت شده!

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
درايو شما چي هست . dvd ram ساپورت ميكنه ؟؟؟

ara_far

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
از بین دوستان کسی هست نرم افزار یا راهی برای بازیابی اطلاعات از روی cd خش داری رو که حتی نمیشه ازش image گرفت رو بدونه ؟؟؟؟:(:(:(
یک دنیا ممنون میشم

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
کمک!! یک دی وی دی رایت کردم بدون فاینالایز کردن.
تهش رو باز گذاشتم که بتونم بازم فایل اضافه کنم. اینم بگم که با SONIC رایت کردم. حالا هرکاری میکنم میبینم دی وی دی ارو از ادامه نمیخونه هی میگه یک دی وی دی دیگه بزارم تو دستگاه.

کسی میدونه که اصلا این کاری که من کردم درسته یا اصلا با دی وی دی معمولی میشه همچین کاری کرد یا نه.

پیشاپیش مرسی!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
مارک dvd مورد استفاده ات SONIC بوده ؟ ... می خوای اطلاعات روی dvd رو ببینی که این مشکل پیش میاد ، یا اینکه می خوای ادامه اش چیزی رایت کنی ؟ ...

rf

Registered User
لایک‌ها
5
من يه cd writer دارم که master هست و يه dvd writer دارم که slave هست. حالا می خوام سيستم رو با يه dvd بوت کنم اما مشکل اينجاست که تو تنظيمات Bios فقط گزينه cdrom وجود داره و وقتی اولين گزينه بوت رو cdrom تنظيم ميکنم اگر cd تو cdrom باشه بوت ميشه اما dvd توی dvdrom بوت نميشه.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
فقط یه حدسه ... ولی بد نیست که یه بار کابل های درایو CD رو قطع کنی تا دستگاه فقط با درایو DVD بالا بیاد ...

ضمنا گزینه cd-rom تو Bios مهم نیست ... مهم اینه که تو بهش اولویت بوت رو بگی ... یعنی بهش بگی که اول کدوم device رو بخونه ...

سوم - مطمئنی که اون DVD ، می تونه بوت کنه ؟ ... شاید خنده دار به نظر بیاد ولی یکی دوبار دست من DVD و CD هایی رسید که bootable نبودن ولی من چون نمی دونستم ، کلی حیران شدم ! ...

rf

Registered User
لایک‌ها
5
ممنون بابت جواب البته من کارم با یک کم اضافه کاری انجام شد.
در مورد Bootable بودن مطمئن هستم چون Debian etch DVD 1 هست.
در مورد قطع کردن سیم سی دی رایتر هم قاعدتاّ جواب میده اما مخصوصاّ حالا که کارم راه افتاده می خواستم ببینم راه ساده تری وجود نداره؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خب دقیقا بگو چطوری حل شد مشکلت حالا ...

در مورد راه حل ساده تر ... یه ضرب المثل چینی میگه " یا مسایل از راه حل ساده و نرمال حل میشن ، یا اگه نشدن ، دیگه ساده و نرمال معنی نداره ! ... برو تو کار شانس و آزمایش و خطا " ...

rf

Registered User
لایک‌ها
5
ضرب المثل جالبی بود :)
در مورد حل شدن مشکل: Debian خودش برای سیستم هایی که توانایی boot از طریق cdrom یا dvdrom رو ندارن یه راه حل داره اونم به این صورت که یه سری فایل های image تو DVD نصبش هست که اونا رو می ریزی رو چند تا floppy و اون وقت با floppy ها سیستمت رو boot می کنی و ...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خب پس هیچی دیگه ... چون منم می خواستم همین راه حل رو پیشنهاد کنم ... به جون خودم ! ...

imansosol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دی وی دی رایتر سونی من روی همه ی dvd+r ها رایت میکنه ولی با dvd-r مشکل داره.
مدلش DRU-500A هست.اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
از چه مارک DVD ی استفاده می کنی ؟... گاهی وقتا dvd خام بی کیفیت این مشکل رو باعث میشه ...

sub

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

دی وی دی رایتر سونی من روی همه ی dvd+r ها رایت میکنه ولی با dvd-r مشکل داره.
مدلش DRU-500A هست.اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه.

باید توی مشخصات دی‌وی‌دی رایترت ببینی که قابلیت رایت بر روی DVD-R رو داره یا نه.
بعضی از شرکت‌ها دی‌وی‌دی رایتر هایی تولید می‌کنند که با اونها فقط می‌تونید روی DVD+R یا فقط روی DVD-R رایت کنید.

برخی هم از هر دو فرمت پشتیبانی می‌کنند. مثل Asus و Lite-On

AMD64

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
چطور می توان یک یا دو فیلم را از روی DVD هایی که دارای 5 یا 6 فیلم بوده و دارای منو هستند را روی یک DVD دیگه رایت کرد. منظورم اینه که بدون encode کردن دوباره توسط Nero بشود یکی دو تا از این فیلمها را رایت کرد.
با تشکر.

بالا