برگزیده های پرشین تولز

پاتوق قهوه خوران پرشین تولز

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
لدفا اموزش تهیه قهوه بدهید
با تشکر

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249

Alamode

Registered User
لایک‌ها
137
تو عمرم شاید 10 بار قهوه خورده باشم!:general507:
باشد که شاید شما منو به راه راست هدایت کنید :general406:

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
نسکافه با شیر هم اگه جز قهوه بحساب بیارین منم هستم

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
نسکافه با شیر هم اگه جز قهوه بحساب بیارین منم هستم
نسکافه یک نوع قهوه از نوع اماده است که با مخلوط شیر خشک و پودر قهوه اسیاب و بود داده شد استفاده میشود.
قهوه ای هست که معروف به قهوه فوری هستش ! میشه جزء قهوه حسابش کرد البته آماتور !
من خودم قهوه زیاد نمیخورم، بیشتر برای خانواده درست میکنم :p بچه ها به زودی طرز تهیه قهوه ترک به سبک خودم...:general304:

تو عمرم شاید 10 بار قهوه خورده باشم!:general507:
باشد که شاید شما منو به راه راست هدایت کنید :general406:
به جان تو منم 20 صربدر 10، همین :D
داداش قهوه خوردن کار ساده ای برای شروع برو به مغازه بگو قهوه فوری برند نسکافه رو بهت بده !
برای شروع قهوه خوردن بهترین گزینه هستش (150 گرم هستش 10 ت، برای 15 تا 25 روز)
در ضمن قهوه رو باید یک بار در روز بخورید نه مثل بعضی ها 5-6 کاپ در روز :general505:
معرفی می کنم آرش ، باغبان @Hamid2day ... باغبان ، آرش @ArAsH.DMA
باغبان بی زحمت آرشو مثل گل بچین ببر تو جزیره بکار
فدایی داری داداش :p:general107:

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
اینم برای نسکافه خوران که نمیدونند که قهوه میخورند یا نه !؟
قهوه فوری با قهوه معمولی چه فرقی دارد؟

این روزها در قفسه فروشگاه ها در میان انواع قهوه دانه ای، پودری یا کافی میکس شاهد انواع قهوه های فوری هستیم، اما این قهوه چه فرقی با قهوه معمولی دارد؟ دانه قهوه همچون دانه های دیگر حاوی فیبر نامحلول است؛ یعنی اگر دانه قهوه را آسیاب کرده و در آب بجوشانیم فیبر آن رسوب و رنگ قهوه در آب جوش حل می شود. حال اگر در صنعت با صافی رسوب را حذف و محلول حاصل را تبخیر، خشک و آسیاب کنند «قهوه فوری» به دست می آید که به محض ریختن آن در آب جوش، قهوه، آماده مصرف است.

البته رنگ انواع قهوه فوری ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد و این موضوع به نوع قهوه و روش خشک کردن آن بستگی دارد و نشان دهنده فساد یا تعیین کننده کیفیت و طعم محصول نیست. اغلب قهوه های پودری معمولی عطر و طعم اصیل خود قهوه را می دهد، اما به دلیل آن که قهوه فوری طی فرآیند حرارتی تا حدودی عطر و طعم خود را از دست می دهد گاهی آن را با شیر، شکر، شکلات، فندق، کارامل یا کاپوچینو طعم دار می کنند.

قهوه های فوری یا نسکافه

قهوه را به دو صورت درست می‌کنند؛ با دُرد یا صاف نشده و بی درد یا صاف شده. قهوه عربی و قهوه ترک را با درد درست می‌کنند. قهوه عربی، سیاهرنگ و تلخ است، اما قهوه ترک، رنگی ترش و مزه ای متمایل به شیرینی دارد. اروپاییان اما معمولا درد قهوه را از آب آن جدا می‌کنند. به همین خاطر قهوه اروپایی همیشه درشت تر از قهوه عربی و ترک سائیده می‌شود.

قهوه برخلاف چای نیاز به دم کردن ندارد، چراکه ماده عطری، رنگی و موثر آن به محض تماس با آب جوش آزاد می‌شود. در نیمه دوم قرن بیستم، انواع قهوه فوری (instand coffee) نیز در بازار اروپا و آمریکا عرضه شد. این قهوه در واقع شیره تبخیر شده قهوه صاف و عصاره دانه قهوه است که نیازی به قهوه جوش ندارد و با حل کردن کمی از آن در یک فنجان آب جوش، قهوه آماده به دست می آید.

این نوع قهوه در آغاز مخالفان جدی در میان طرفداران قهوه داشت، چراکه قهوه نوشان حرفه ای معتقد بودند طعم و عطر واقعی این نوشیدنی در بسته بندی های قهوه فوری از دست می‌رود، اما امروز با پیشرفت فن آوری تولید قهوه فوری، دیگر فاصله میان‌کیفیت این دو نوع قهوه به کلی از میان رفته و حتی قهوه فوری طرفداران بیشتری پیدا کرده است، چراکه این نوع قهوه معمولا پس از سایش، پروسه تولید را طی می‌کند و در حقیقت به نوعی پرورده و خوش طعم می‌ شود.

اولین شرکتی که قهوه فوری را راهی بازار جهانی قهوه کرد، شرکت معروف Nestle بود. با ورود بسته های Nestle Coffee به ایران، اصطلاح نسکافه نیز میان علاقه مندان به نوشیدن قهوه رواج یافت. به این ترتیب اصطلاح نسکافه به نوعی اختراع ایرانیان قهوه نوش به حساب می‌آید.

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
من میخوردم که بتونم بیدار بمونم تاثیری نداشت. بعدا فهمیدم این قهوه هایی که تو بازار هست بدونه کافئین
الان لازم باشه بیدار بمونم یه لیوان کولا میخورم تا صبح بیدارم

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
من میخوردم که بتونم بیدار بمونم تاثیری نداشت. بعدا فهمیدم این قهوه هایی که تو بازار هست بدونه کافئین
الان لازم باشه بیدار بمونم یه لیوان کولا میخورم تا صبح بیدارم
صد در صد، اگر قهوه با کافثین میخای باید یا خودت درست کنی یا بری کافه !
بیشترین کافین شات اسپرسو هستش و ملایم ترین لاته و کاپوچینو !
اگر هم میخای زیاد هزینه نکنی قهوه عربی با کافئین بالا خوبه (تا ساعت 5 صبح بیداری با یه ته استکان)
قهوه عربی زیاد نخورید چون خیلی قویه !

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
طرز تهیه قهوه ترک به روش من :

مواد لازم : آب سرد به اندازه فنجان قهوه، یک فاشق مربا خوری پودر قهوه اسیاب ترک (در اکثر مغازه ها موجوده) ،شکر به مقدار لازم و یک تکه شکلات ! برای یک نفر
اول از همه مفدار آب رو توی شیر جوش یا قهوه جوشتون از جنس روی یا مس (مس بهتره) بزارید (من اینجا روی استفاده کردم !)IMG_20160105_222031.jpg

بعدش باید قهوه رو بریزید توش به مقدار یک قاشق مربا خوری !
IMG_20160105_222056.jpg
بعدش با قاشق مخلوطشون کنین به سادگی !
IMG_20160105_222118.jpg
حالا که خوب هم خوردن بزارید روی گاز با مقدار شعله ای که الان میگم.
IMG_20160105_222309.jpg
خب بزارید تا وقتی که قول خورد و یکم ابش اومد بالا !
IMG_20160105_222513.jpg
حالا این مرحله دلبخواه هستش، اگر شیرین میخورید شکر بریزید، اگر نمیخورید که هیچ بزارید یکم دیگه بجوشه که قوام بیاد.
IMG_20160105_222708.jpg
بعد این مرحله سرو هستش، از کنار فنجون بریزید و با یک یا دو تکه شکلات سرو کنید و تمام !
IMG_20160105_222925.jpg
و بعدش نوش جان کنید، فنجون رو بر عکس کنید و فالتون رو ببینید :general107::p
IMG_20160105_223511.jpg

برای من که یک قلب با یک درختچه افتاد :confused::general105:
اگر دوست داشتید، دکمه تشکر هستش، پدرم دراومد تا عکس گرفتم، والا :general210:

Last edited:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
طرز تهیه قهوه ترک به روش من :

مواد لازم : آب سرد به اندازه فنجان قهوه، یک فاشق مربا خوری پودر قهوه اسیاب ترک (در اکثر مغازه ها موجوده) ،شکر به مقدار لازم و یک تکه شکلات !
اول از همه مفدار آب رو توی شیر جوش یا قهوه جوشتون از جنس روی یا مس (مس بهتره) بزارید (من اینجا روی استفاده کردم !)مشاهده پیوست 896950

بعدش باید قهوه رو بریزید توش به مقدار یک قاشق مربا خوری !
مشاهده پیوست 896951
بعدش با قاشق مخلوطشون کنین به سادگی !
مشاهده پیوست 896952
حالا که خوب هم خوردن بزارید روی گاز با مقدار شعله ای که الان میگم.
مشاهده پیوست 896953
خب بزارید تا وقتی که قول خورد و یکم ابش اومد بالا !
مشاهده پیوست 896954
حالا این مرحله دلبخواه هستش، اگر شیرین میخورید شکر بریزید، اگر نمیخورید که هیچ بزارید یکم دیگه بجوشه که قوام بیاد.
مشاهده پیوست 896955
بعد این مرحله سرو هستش، از کنار فنجون بریزید و با یک یا دو تکه شکلات سرو کنید و تمام !
مشاهده پیوست 896956
و بعدش نوش جان کنید، فنجون رو بر عکس کنید و فالتون رو ببینید :general107::p
مشاهده پیوست 896957

برای من که یک قلب با یک درختچه افتاد :confused::general105:
اگر دوست داشتید، دکمه تشکر هستش، پدرم دراومد تا عکس گرفتم، والا :general210:
با تشکر از زحمات شما:general510: هم قهوه درست کردن یاد گرفتیم هم یاد گرفتیم که برای نیم ساعت هامون هم باید برنامه ریزی کنیم;)

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
با تشکر از زحمات شما:general510: هم قهوه درست کردن یاد گرفتیم هم یاد گرفتیم که برای نیم ساعت هامون هم باید برنامه ریزی کنیم;)
موفق باشی داداش، سوالی، کاری، باری داشتی درخدمتم :general105::p

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
یه قهوه خوب پر کافئین و در دسترس برای بیدار و سرحال نگه داشتن معرفی کنید لطفن​

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
موفق باشی داداش، سوالی، کاری، باری داشتی درخدمتم :general105::p
خدمت از ماست:) من قهوه که درست میکنم اون دون دونای قهوه توش میمونه کامل حل نمیشه:( باید چیکارش کرد؟

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
خدمت از ماست:) من قهوه که درست میکنم اون دون دونای قهوه توش میمونه کامل حل نمیشه:( باید چیکارش کرد؟
اگه پور قهوه هستش که باید بمونه، قبل از خوردن با قاشق هم بزن که پخش شه توی اب بمونه، اما اگر کلا دوست نداری پودرش تو دهت باشه باید از قهوه های فیلتری استفاده کنی، که معمولا نیاز به دستکاه دارن، اسپرسو؛ لاته، کاپوچینو ! اما اگر هم بزنی درست میشه ! قهوه عربی کمتر از این دون دون داره و کلا یه شات هستش ! بزار برم بازار بخرم (تموم کردم) اموزشش رو میزارم ! :);)

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
یه قهوه خوب پر کافئین و در دسترس برای بیدار و سرحال نگه داشتن معرفی کنید لطفن​
برای قهوه پر کافئین برو پودر اسپرسو شرکت nescafe رو بخر، شبیه خودش نمیشه اما بازم میتونه جاشو بگیره (پر کاقئین)
اگر دستگاه داری قهوه lavatza قوی ترین قهوه ای که من تا به حال خوردم و طعمشو شنیدم ! خیلی عطر و طعم عالی داره ! (کیلویی 120 تا 150 ت)
اگر هم میخای یه چیز معمولی باشه قهوه عربی هستش که واقعا کافئین بالایی داره، مخصوصا اگر شب بخوری بیدار میمونی ! :rolleyes:;)

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
برای قهوه پر کافئین برو پودر اسپرسو شرکت nescafe رو بخر، شبیه خودش نمیشه اما بازم میتونه جاشو بگیره (پر کاقئین)
اگر دستگاه داری قهوه lavatza قوی ترین قهوه ای که من تا به حال خوردم و طعمشو شنیدم ! خیلی عطر و طعم عالی داره ! (کیلویی 120 تا 150 ت)
اگر هم میخای یه چیز معمولی باشه قهوه عربی هستش که واقعا کافئین بالایی داره، مخصوصا اگر شب بخوری بیدار میمونی ! :rolleyes:;)
http://coffeetamin.com/product/detail/id/92
این برای تو خوبه !

بالا