برگزیده های پرشین تولز

پوچي

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9

noshin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از black_jack_of_black_city :
ياسر مزه نپرون

هر انساني عشق يا نفرت خودش رو با روش خاص خودش نشون ميده زياد مهم نيست اين روش چطور باشه مهمه اينه كه اين احساسات رو نشون بده

boofbasir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
صادق هدايت گفت:"در زندگي زخم هايي است که مثل خوره روح آدم را در انزوا مي خورد و مي تراشد"
حافظ گفت:"مگرم چشم سياه تو بياموزد راه/ور نه مستوري و مستي همه کس نتوانند"
مولانا گفت: " هر كسي كو دور ماند از اصل خويش/ باز جويد روز گار وصل خويش"
بوف بصير مي گويد:
"در فکر اينم که چهل پنجاه سال باقي مانده را چه طوري تمامش کنم. پنجاه سال! خيلي است گيريم بتوانم نصفش را بخوابم. بيست و پنج سال باقي مانده را چه کنم؟دلم را به کجايش خوش کنم؟همه اش بازي است همه اش مسخره بازي است همه اش خاک بازي است.

دلا تا کي در اين کاخ مجازي کني مانند طفلان خاک بازي؟

بچه بازي مي کند. خيلي که کوچک است با جغجغه. کمي که بزرگ شد با روروک. کمي که بزرگ شد با بادبادک. کمي که بزرگتر شد با کامپيوتر. بزرگ که شد با خانه و زن و بچه. با پول...

همه اش بازي است آدم که بزرگ شد، اسباب بازي اش هم گنده مي شود. زندگي بازي است. من بازيگر خوبي نيستم! من بازيچه خوبي نيستم! دنيا بازي خوبي نيست! تحمل پنجاه سال باقي مانده اين بازي را ندارم. يک زندگي مي خواهم که بازي نباشد. از کي مي خواهم؟ نمي دانم. از صاحب زندگي مي خواهم. صاحب زندگي گيست؟ زندگي صاحب دارد؟ زمان صاحب دارد؟ اي صاحب زندگي! به من زندگي بده. اي صاحب زمان! الغوث والامان! به داد برس! حيات بده! حيات شيرين مثل نبات بده. نبات ناب بده. شراب بده. شراب طهور. بده نور بده شور بده شعور بده... بده..."

به لانه ي سرد و نمور اين بوف سري بزن!حرف هايي دارد براي شنيدن!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از boofbasir :
صادق هدايت گفت:"در زندگي زخم هايي است که مثل خوره روح آدم را در انزوا مي خورد و مي تراشد"
بوف بصير مي گويد:
"در فکر اينم که چهل پنجاه سال باقي مانده را چه طوري تمامش کنم. پنجاه سال! خيلي است گيريم بتوانم نصفش را بخوابم. بيست و پنج سال باقي مانده را چه کنم؟دلم را به کجايش خوش کنم؟همه اش بازي است همه اش مسخره بازي است همه اش خاک بازي است.

بچه بازي مي کند. خيلي که کوچک است با جغجغه. کمي که بزرگ شد با روروک. کمي که بزرگ شد با بادبادک. کمي که بزرگتر شد با کامپيوتر. بزرگ که شد با خانه و زن و بچه. با پول...

همه اش بازي است آدم که بزرگ شد، اسباب بازي اش هم گنده مي شود. زندگي بازي است. من بازيگر خوبي نيستم! من بازيچه خوبي نيستم! دنيا بازي خوبي نيست! تحمل پنجاه سال باقي مانده اين بازي را ندارم. يک زندگي مي خواهم که بازي نباشد. از کي مي خواهم؟ نمي دانم. از صاحب زندگي مي خواهم. صاحب زندگي گيست؟ زندگي صاحب دارد؟ زمان صاحب دارد؟ اي صاحب زندگي! به من زندگي بده. اي صاحب زمان! الغوث والامان! به داد برس! حيات بده! حيات شيرين مثل نبات بده. نبات ناب بده. شراب بده. شراب طهور. بده نور بده شور بده شعور بده... بده..."

متن شما رو خوندم . ولی از یک چیز گله دارم :
نمیدانم قبول دارید یا نه ولی طرز تفکر مذهبی ( تعریفش را خواهم گفت ) یک طرز تفکر بیمار گونه است . طرز فکری که هاله ای از نور پنهان و دست نیافتنی و دور و غیر قابل امتحان به پیروانش میدهد و در ازاء اختیار را میگیرد و حقوق افراد را محدود میکند . متن شما برای بسیاری از ما قابل درک است . چون با پوچی در زندگی آشنائیم . میدانیم خاک بازی چیست و چقدر همه دنبال بازی اند و چطور با سر سوزنی جابجایی عزا به جشن و جشن به عزا تبدیل میشود . ............اما اینکه در ژرفای نا امیدی دست بسوی پاره های از هم گسسته دینی بیازید و بیایید در انتهای متن حرف را به صاحب الزمان بکشانید ....کمی با اسم و رسمی که ادعایش را دارید (بوف و ...) نا همگون است ! چه ، این کار ملا هاست . این دست دراز کردن و چیزی را که از هویت و ماهیتش را نمیشناسی گرفتن کمی عجیب است . پس اگر با احتمال بسیار کمی حرف کسی که میگوید این کشکها دکان پول در آوردن ملاهاست و ....درست باشد آنچه شما گرفته اید چیست ؟ جز یک توهم خیالی که کورسوی نوری روزی در تاریکی عمیق پوچی روزی به شما نشان داده ؟؟؟؟؟؟؟ کمی به این فکر کنید و همیشه راحت ترین راه را انتخاب نکنید ! این کار ملا هاست ! کمی به ذهن خود فشار بیاورید و به آن اجازه دهید بجای دیگران بر شما تصمیم بگیرد . کمی به اینکه شما آزادید از پوچی فرار کنید در مقابلش بایستید یا در آن حل شوید یا ....فکر کنید .
اینطور حرف زدنتان مرا یاد مجالس مداحی اهل بیت (قبلا در آنها زیاد بوده ام ) انداخت که با صدای زباد آمپلی فایر و رنگ سیاه و تاریکی و هروله در تاریکی و بر سر و سینه زدن و .........میخواهند حرف هایشان را به خورد شما بدهند . همیشه فکر میکردم اگر این آمپلی فایر نبود درباره این حرف چه تصوری داشتم ؟ اگر این آقای مداح اینطور دیوانه وار داد نمیزد آیا ممکن بود قبول کنم در روز عاشورا حسین نامی باعث شده 2 خورشید در آسمان ظاهر شود ؟ و مابقی قضایا .
نارحت نشوید . ایراد از فرستنده است که زیادی رک است !

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از boofbasir :
بوف بصير مي گويد:

اي بابا
اينجا داره دختر بارون ميشه !!!
متن بالا رو نخوندام ولي ميشه همون حرف كاكو جان رو برا اينجا هم بكار برد

boofbasir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كاكو جان
مرا به ملا ها چه كار!
من غريقي هستم كه براي نجات از پوچي و يافتن راز هستي، به ريسمان ها چنگ مي زنم.اگر راه بهتري بلديد نشان بدهيد
"گر تو بهتر مي زني بستان بزن" بله همان طور كه گفتيد احتمال دارد اين حرف ها چرت و پرت هايي باشند كه بخواهند سرمن وتو را گول بمالند.اما اگر راست بود، مي تواند مرا از پوچي نجات دهد،مي تواند به من زندگي ببخشد.ما كه در اين دنيا بي كاريم و از خاك بازي خوشمان نمي آيد،بهتر نيست كه وقتمان را براي جستجو بگذاريم؟
ستوده گرامي! محض اطلاع به استحضار مي رسانم كه اين بوف نر است! ولي برايتان متاسفم كه همه جا به فكر جنسيت و... هستيد.
نكته ديگر اين كه در انتهاي يادداشت قبلي ام لينك وبلاگم را قرار داده ام تا هركس خواست بيايد،بخواند و اظهار نظر كندحتما سري بزنيد اين هم لينک مجدد:
www.boofbasir.persianblog.com

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خوب ......حرف اومد سر جاش . وقتی دو طرف رو سنجیدی میری بسمت اونی که احتمال درست بودنش بیشتره نه ؟ کار خوبی میکنی عمو بوف بصیر . کار خوبی میکنی . من هم سر همین دو راهی گیر کرده بودم سالها.....اما جوابش را در پست قبل گفتم نه ؟ راهی که من دیدم پر تباهی بود و توهم . ترجیح میدهم با انگ مادی بودن زندگی کنم تا با ننگ الهی و متوهم بودن ! این هم فقط اظهار نظری است و بقول دوستی دلیلی ندارد چندی دیگر اعتباری داشته باشد .
متشکر از منطقی بحث کردن و نرفتن در وادی های فرعی . مشکل داش ستوده هم جنسیت نبود . یک شوخی بود بیشتر . یعنی ادامه بحث تاپیکی دیگر بوده احتمالا تا جواب بحث شما . زیاد متاسف نباشید . ستوده داداش خوبیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از boofbasir :
كاكو جان
مرا به ملا ها چه كار!
من غريقي هستم كه براي نجات از پوچي و يافتن راز هستي، به ريسمان ها چنگ مي زنم.اگر راه بهتري بلديد نشان بدهيد
"گر تو بهتر مي زني بستان بزن" بله همان طور كه گفتيد احتمال دارد اين حرف ها چرت و پرت هايي باشند كه بخواهند سرمن وتو را گول بمالند.اما اگر راست بود، مي تواند مرا از پوچي نجات دهد،مي تواند به من زندگي ببخشد.ما كه در اين دنيا بي كاريم و از خاك بازي خوشمان نمي آيد،بهتر نيست كه وقتمان را براي جستجو بگذاريم؟
ستوده گرامي! محض اطلاع به استحضار مي رسانم كه اين بوف نر است! ولي برايتان متاسفم كه همه جا به فكر جنسيت و... هستيد.
نكته ديگر اين كه در انتهاي يادداشت قبلي ام لينك وبلاگم را قرار داده ام تا هركس خواست بيايد،بخواند و اظهار نظر كندحتما سري بزنيد اين هم لينک مجدد:
www.boofbasir.persianblog.com
سلام عزيز
چرت و پرت نوشتن فايده نداره
سر خودت رو به يك كاري چيزي گرم كن.
فكر كردن به اين دنيا ارزشي نداره.
عينكي كه بهت دادن رو بزن به چشمات. يا حق

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
اگه فک میکنی دنیا پوچ و بی ارزشه لازم نیست بقیرو نا امید کنی
با خودکشی میتونی خودتو خلاص کنی از پوچی;)

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ببینید بچه ها . بنا نیست همدیگه رو نارحت کنیم . هر کسی وقتی احساس کنه چیزی ارزش نوشتن یا گفتن داره میگتش . مگه نه ؟ مگر کسی برای تفریح هم پست میزنه ؟ ؟ ؟ آقای بوف نر هم نظرش رو گفت و تازه نظرش هم مثل خیلی ها بر خوردنده و تحمیلی نیست . این دیگه حث ماست که بخونیم حرفشو یا نه . نمیشه به کسی گفت از اعتقاداتت دست وردار . حتی به علی سراج هم نمیگیم این حرفو چون انصاف نیست ! در ضمن با خودکشی امین جون هیچی درست نمیشه ! بلکه این ناامیدی اول سر دوراهی گیرکردنه ! شما ها هم که اینقد مطمئن حرف میزنید یا تصمیمتونو گرفتین یا هنوز به این دوراهی نرسیدین . نزارین یک تازه وارد از فروم زده بشه .
شما ها اصلا از هدایت و کافکا چیزی نخوندین نه ؟؟:lol:برین خرده اصلی رو به اونا بگیرین ! (البت اگر بعد از خوندن آثارشون مثل خودشون نشین !!:) )
امین عزیز . پوچ بودن و بی ارزش بودن دنیا دو چیزند ! و با همدیگه فرق دارن ! در ضمن با مردن کسی که به پوچی اعتقاد داره از پوچی "خلاص " نمیشه عزیز ! بلکه بدتر به دنیایی وارد میشه که دیگه اختیار رو هم ازش گرفتن . و این صد بار بدتر از اینجاست !!!
.
.
.
کلا سعی کنید با کسی (مخصوصا اگر فقط نظرشو گفته و کار دیگه ای نکرده ) بد برخورد نکنید . :):):)

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
بحث خيلي داره متعصبانه ميره جلو.

مشكل اينجاست كه شما خدا رو فقط اون ميدونيد كه اخوندا ميگند. بابا خدا مال همست!! نذاريد يه مشت دكون دار شايد هم سه كون دار! بياند و ازتون بگيرنش كه مجبور شيد به اهورا مزدا و زرتشت و ديگران روي بياريد. همه اينا رو تكميل تر و بهترشو داريم. فقط بايد خودمون درش بياريم.
من كه از صفر شروع كردم و همه رو امتحان كردم. ديدم دين و مسلك خودمون از همه بهتره.
بايد اميد رو از دست نديم. همين.

boofbasir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
خوب ......حرف اومد سر جاش . وقتی دو طرف رو سنجیدی میری بسمت اونی که احتمال درست بودنش بیشتره نه ؟ کار خوبی میکنی عمو بوف بصیر . کار خوبی میکنی . من هم سر همین دو راهی گیر کرده بودم سالها.....اما جوابش را در پست قبل گفتم نه ؟ راهی که من دیدم پر تباهی بود و توهم . ترجیح میدهم با انگ مادی بودن زندگی کنم تا با ننگ الهی و متوهم بودن ! این هم فقط اظهار نظری است و بقول دوستی دلیلی ندارد چندی دیگر اعتباری داشته باشد .
متشکر از منطقی بحث کردن و نرفتن در وادی های فرعی . مشکل داش ستوده هم جنسیت نبود . یک شوخی بود بیشتر . یعنی ادامه بحث تاپیکی دیگر بوده احتمالا تا جواب بحث شما . زیاد متاسف نباشید . ستوده داداش خوبیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
كاكوي عزيز!چه چيز يقين آور و عيني در جهان ماديات يافته ايد كه الهيون را متوهم مي خوانيد؟آيا جهان مادي سرشار از وهم و خيال و توهم نيست؟انگار اهل مطالعه هستيد. پس برويد مباحث مربوط به فلسفه ي علم را از زبان فلاسفه جهان غرب مطالعه بفرماييد تا ببينيد كه حتي علوم طبيعي و فيزيك نيز كه جهان مادي اين همه به آن مي بالد نيز خيال پردازي و توهمي بيش نيست! اگر فكر مي كنيد كه همه چيز در جهان ماده بر اساس شهود و عينيت بنا شده است،سخت در اشتباهيد!!!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
ميدانم ! چرا جوش مياري ! ميدونم !
واقعيت اينه كه شما بي خود اسم خودتو گذاشتي بوف بصير ! باس يه اسم با مسما تر ميزاشتي ! :)
در ضمن كسي كه از اون توهم ها به ماده روي بياره .......از گيج هم گيج تره ! من ماده گرا نيستم . فقط از پا گذاشتن جايي كه شل بنظر مياد بر حذرم . بخاطر همين با دين هايي كه بوي تقدس توهم زده ميدن آبم تو يه جوق نميره !( :) ) . برا همين ممكنه كسي مثل شما با خوندن متنم فكر كنه ماترياليست هستم ! من به همه چيز 2 ( يا چند گزينه اي ) نگاه نميكنم ! اگر اين نبود پس اون ......

من هنوزم سر همون دو راهيه ام ! فكر كنم مدتها هم باشم . مهم اين نيست كه كدوم ور ميري ...مهم اينه كه خوب بگردي و راه خودتو پيدا كني . بقول داش پرويز : به تعداد آدماي دنيا ( در حديثي از حضرت محمد اين تعداد به تعداد مخلوقات (!!!!!) گفته شده !‌يعني جماد و نبات و ....) راه هست........لزوما همشون به خدا ختم نميشه....به جايي كه آرزوي هر آدميه ختم ميشه . اگر بگردي پيداش ميكني .
در ضمن من به چيزي بنام الهيون اعتقادي ندارم ! :)
شما گويا داريد ! برا همين هم بهتره بريد يه اسم با مسما تر پيدا كنيد برا خودتون !

miladkdz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نوشين جان اين جور كه شما نوشتي بله! همه چي پوچ و بي معنيه
ولي زندگي اينه! روزمون كردن زندگي كنيم...

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
منظورتون زورمون كردنه ديه ؟؟؟
در ضمن خانم نوشين چند وقتيست بار سفر بستن از پي تي تشريف فرما شدن به يه جاي ديه !
زت زياد
ز

boofbasir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست گرامي كاكوي عزيز ! اين كه سر دو راهي گير كرده اي بسيار خوب است.من هم همين طور. اين دوراهي باعث حركت و مانع از ركود و مرداب شدن است. بار ديگر مي گويم اگر فكر مي كني من يك بچه مثبت مومن هستم كه سر را پايين انداخته گوسفند وار از دستورات پيروي مي كنم،سخت در اشتباهي. من وقتي با برخي دينداران مواجه مي شوم سخناني به آن ها مي زنم كه در دينشان متزلزل مي شوند. اما شايد تفاوت من با شما اين باشد كه من هنوز از مقوله اي به اسم دين نا اميد نشده ام. در ضمن از شما رسما دعوت مي كنم كه سري به وبلاگ اين بوف بزني و سخنانش را بخواني. و اگر توانستي، كمكي كني و كمكي بگيري. اگر خواستي كليك كن.

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اين ازون بحثاث كه نه سرش معلوومه نه تهش.

بالا