برگزیده های پرشین تولز

چقدر از مرگ میترسید؟

Shahnaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من وقتي فكر مي كنم اگه بعد از اينكه مردم ديگه همه چي ولقعا تموم ميشه و براي هميشه ديگه وجود نخواهم داشت (به هر شكلي) دلم يهو ميريزه... ترجيح ميدم بهش فكر نكنم.:blink::wacko:

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
من هميشه از تغيير ترس و وحشت داشتم. اولين روزهايي كه بعد از تابستان به خوابگاه ميرفتم، اولين روزهايي كه از دانشگاه بر ميگشتم اصفهان، همه ترسناك و اغلب دلتنگ كننده بودند. مرگ بزرگترين تغيير در زندگي به طرزي كه با آن خو گرفته ايم هست و به همين خاطر وحشتناك. هيچ كاريش هم نميشه كرد.
نتیجه اخلاقی غیر مربوط به تاپیک: شما اصفهانی هستی!

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
نه اون قدر مرگ رو دوست دارم که به سمتش برم و نه اون قدر ازش می ترسم که ازش فرار کنم!

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
راستش من شما رو به عنوان یک آدم جنگ طلب میشناسم برای همین امیدوارم شانس بیاری و دستت به خون کسی آلوده نشه.
البته بعضی نترسیدنها هم از سر ندانستنهاست.
من هی می خوام هیچی نگم ، شما منو تحریک می کنی! مطمئنا شروین یه جا با شما مخالفت کرده و به احساسات لطیف شما (!!!) برخورده !
نمی دونم توی این باند مزخرفی که راه انداختید سر دسته ای یا ته دسته ! ولی امیدوارم اگه قابل هدایتی که هدایت بشی اگر نیستی هم ناب.د !!!

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
ترس از مرگ فکر کنم از 3 حالت خارج نباشه!

1- ترس از دست دادن اموالی که با هزار زحمت جمع کردیم یا خانواده یا دوستان یا .......

2- ترس از خوده مرگ به خاطر نوعی عدم شناخت نسبت به مرگ و ماهیت آن

3- اگر به آخرت اعتقاد داشته باشیم ترس از عذاب به خاطر گناهان و اعمالمون در دنیا و حتی شرمندگی در مقابل دیگران در روز قیامت

( یه حالت چهارمی هم میشه متصور شد که کسی میخواد به هدفی برسه ولی از این بترسه که به خاطر فرا رسیدن مرگ بهش نرسه.
مثلا اینکه کسی بخواد در یک اختراع علمی تا آخرش بره ولی هر لحظه میترسه که نکنه کار تموم نشه و ....)
==========

حالا هر کسی میخواد بگه نمی ترسم باید بگه که این 3 حالت اصلا براش موضوعیت نداره

خوده من شاید روی اولی و دومی زیاد مشکل نداشته باشم ولی از لحاظ سومی خیلی ترسناکه

Hades66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آدمای مذهبی بلا استثناء از مرگ می‌ترسن چون قطعاً معصوم نیستن
و کارای خوبشون هم از روی ترس از مرگ و عذاب اون دنیاس!!
پس گناهکارن و گناهکاران باید منتظر عذاب الهی تو اون دنیا باشن

آدمهای بی‌دین یا از مرگ می‌ترسند چون از ورود به دنیای ناشناخته ( اگه وجود داشته باشه ) ترس دارن
و یا نمی‌ترسن چون به جهان بعد از مرگ ایمان ندارن

67sj8gi.gif

Reza021

Registered User
لایک‌ها
19
من هی می خوام هیچی نگم ، شما منو تحریک می کنی! مطمئنا شروین یه جا با شما مخالفت کرده و به احساسات لطیف شما (!!!) برخورده !
نمی دونم توی این باند مزخرفی که راه انداختید سر دسته ای یا ته دسته ! ولی امیدوارم اگه قابل هدایتی که هدایت بشی اگر نیستی هم ناب.د !!!

آقا شروین قضیه این باند و قاتل و....:eek::(
چیه دارم میترسم مافیا هستین:eek:

Reza021

Registered User
لایک‌ها
19
برو بچ ممنون از همتون حرفهای خوبی زدید ادامه بدید لطفا
288.gif

حالا از شب اول قبر چی میدونید؟؟؟؟
studsmatta.gif

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
جدی میگم ترسی ندارم ...

اما چند تا آرزو دارم که دوست دارم به اونا برسم و بمیرم اگه نشد هم اشکالی نداره چون تا این سن خیلی گناه نکردم .
هر چی پاک تر بمیری بهتره. ... :D

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17

آدمهای بی‌دین یا از مرگ می‌ترسند چون از ورود به دنیای ناشناخته ( اگه وجود داشته باشه ) ترس دارن

67sj8gi.gif

کاپیتان از شما بعید بود یعنی به جز معصوم بقیه از مرگ میترسن؟!!! افرادی که مذهبی هستن به رحمت خدا هم معتقد هستن.به شفاعت هم همینطور.اون خوف و رجاء که میگن برای ذات اقدس خدا هست.که خود معصوم هم خوف داشته.

هرکی که ادعا می کند از مرگ نمی ترسد دروغ می گوید یا خیلی خر شانس هست

چون این بدین معنی هست که اگه شما از وسط خیابون دارید رد می شید و یک ماشین با سرعت زیاد طرفتون میاد اگر شما از مرگ نترسید این زحمت را به خودتان نمی دهید که از جلوی ماشین بپرید کنار ولی زیر ماشین له می شید یا اون ماشین یه جوری با بد بختی خودشو می کشه کنار و شما را رد می کنه که می شه خر شانسی

اون یه چیز غریزیه به ترس از مرگ هم مربوط نمیشه شما تو دیفالتت هست که از خطر فرار کنی حالا چه از مرگ بترسی چه نترسی! در ضمن اینکه از مرگ نترسی نه این که بری خودکشی بکنی.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261

67sj8gi.gif
من نمیدونم این امار های دقیق رو از کجا میارید که اینقدر بدون شک و تردید میگید بلا استثنا
وقتی اینجوری میگید کاملا واضح میشهکه همینجوری یه چیزی گفتید
شما مگه تمام آدمای مذهبی رو دیید که میگی بلا استثنا؟ باید بگی تا اونجایی که من دیدم
نظر من کاملا متفاوت با نظر شماس
بستگی داره منظورت از مذهبی چی باشه
آره منم زیاد دیدم آدمای خشک مقدرس که در ظاهر خیلی ادعاشون میشه ولی وقتی بحث مرگ میشه از ترس مرگ میمیرن چون خودشون میدونن چی هستن
ولی دیدم آدمایی که واقعا آدمای شریفی بودن و چون به خودشون مطمئن بودن ترسی نداشتن
البته ترس از مرگ ربطی به مسلمون بودن یا نبودن نداره ربط به تفکر آدم از مرگ داره
مثلا همون مسلمون چرا میترسه؟ چون فکر میکنه از وقتی بمیره یه عالمه فرشته عذاب اجیر شدن تا با سیخ داغ اینو تیکه تیکه کنن

هرکی هر تفکر داشته باشه روی ترسیدن یا نترسیدنش تاثیر میذاره
خود من نه فکر میکنم بهشتیم که نترسم و نه فکر میکنم جهنمیم که بترسم
اصولا فکر نمیکنم اونور گل و بلبل هست و دیلیل نترسیدنم این نیست
تا حالا شده تو مدرسه یه درسی رو بلد بوده باشی بعد معلم بخواد امتحان شفاهی بگیره و بعد امتحان هر کسی اون فرد رو تعطیل کنه بره خونش؟
چقدر آدم به نفراتی که قبل از خودش میرن و جواب میدنو میرن خونه حسودیش میشه و دوست داری تو هم سریع بری پای تخته و بری خونه
من تفکرم اینه بازم میگم درباره درست و غلطیش بحث نمیکنم فقط درباره علت دارم صحبت میکنم
من تفکر میکنم واقعا اینجا جای موندن نیست برای همیگم منکه باید برم خوب زود برم دیگه
البته شاید وقتی موقع مرگم برسه آرزو کنم که 1000 سال دیگه زنده میموندما ممکنه این نترسیدن فقط برای الان باشه
خلاصه اینکه همونطوری که کسی برنگشت بگه همه ی بی دین ها و غیر مذهبی ها چون مال پرستن میترسن (حرف غلطیه واسه مثال گفتم) شما هم بدون فکر نتیجه گیری های کلی نکن

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
شما مگه تمام آدمای مذهبی رو دیید که میگی بلا استثنا؟ باید بگی تا اونجایی که من دیدم

بستگی داره منظورت از مذهبی چی باشه
آره منم زیاد دیدم آدمای خشک مقدرس که در ظاهر خیلی ادعاشون میشه ولی وقتی بحث مرگ میشه از ترس مرگ میمیرن چون خودشون میدونن چی هستن

البته ترس از مرگ ربطی به مسلمون بودن یا نبودن نداره

فقط همین قسمت هاش تائید میشه...:f34r:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
اینکه به زبان میگویید نمیترسید که خیلی راحته...وقتی یگ گیوتین آماده کردن جلوت و گفتن سرت رو بذار اونوقت باید پرسید میترسی یا نه!!!!...دنیای بعد از مرگ هم تا وقتی نریم اونجا نمیشه قضاوت کرد...ولی به نظر من دنیای راحتتری میتونه باشه...من میدونید از چی میترسم؟!!!...فرض کنید مردید و شما رو گذاشتن توی قبر زیر خروارها خاک...اونوقت شما دوباره زنده بشید و ..... من از این میترسم...

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اینکه به زبان میگویید نمیترسید که خیلی راحته...وقتی یگ گیوتین آماده کردن جلوت و گفتن سرت رو بذار اونوقت باید پرسید میترسی یا نه!!!!...دنیای بعد از مرگ هم تا وقتی نریم اونجا نمیشه قضاوت کرد...ولی به نظر من دنیای راحتتری میتونه باشه...من میدونید از چی میترسم؟!!!...فرض کنید مردید و شما رو گذاشتن توی قبر زیر خروارها خاک...اونوقت شما دوباره زنده بشید و ..... من از این میترسم...
بستگی داره منظورت از مرگ چی باشه
مسلما هر کسی از درد مرگ و .. میترسه
خود من از مردن میترسم ولی از مرگ نمیترسم
متوجه منظورم میشی؟
اون که خب یه درد شدیده و هرکسی میترسه منظور اتفاقات بعد از اونه که خیلیا وحشت دارن
اونم اگه کسی اعتقاد داشته باشه بعدش هیچی نیست خب از اونم نمیترسه

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
اون آدمایی با ایمان که از مرگ میترسن اگر واقعا ایمان داشته باشن بخاطر گناهاشون میترسن ! آدمای ترسو بی اعتقاد هم میترسن چون اعتقادی به اونور ندارن و آدم از پایان ترس داره(آدم معمولی)
منم میگم از مرگ ترش ندارم اما اگر پاش برسه مطمئن باشید هممون میترسیم تاحالا چند نفرتون تا لبه مرگ رفتین و برگشتین من یک بار داشتم با آدامس خفه میشدم ! این یک بارش بود بازم بوده !اون موقع کل زندگیم اومد جلو چشمم از گناههایی که کردم میترسیدم از حق بقیه که به گردنم بود که اگر میمیردم نمیتونیستم بدم ترسیدم ! اما از خود مرگ که کی بدش بیاد؟دوست دارن توی این دنیای محدود و بی عدالت بمونن !

castrolGT

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فرق عمده مرگ با خواب همانا پاره شدن تارهای نقره ای کالبد اثیری و کالبد های روحی بالا تر با کالبد فیریکی است یعنی همین ما هر شب یک مرگ با قابلیت بازگشت رو تجربه میکنیم پس همه با اون مواجه شدیم برای حلاجی و دریافت واقعیات مرگ بطور علمی باید دست به دامان علوم روحی شد نه مذهب یا مکاتب خاص تمام این حالتها الان برای ما آشکار شده در این 30 سال خیلی در این ضمینه ها توسط دانشگاهای و محققین معتبر تحقیق شده .

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
یادش به خیر موقعی که زلزله تهران اومد از خونه اومدیم بیرون و رفتیم توی پارک نزدیک خونه!
خیلی برام جالب بود! هر کسی رو که می دیدیم رنگ به چهره اش نبود!! حتی خیلی از خانم ها داشتند از ترس گریه می کردند!!
فرداش رفتیم دانشگاه و با بچه ها صحبت کردیم، بدون استثنا همه می گفتند:
"من که نترسیدم!" :blink:
"من از این چیزها بترسم؟ عمرا!" :blink: :blink:
"خیلی باحال بود آدم می لرزید!!" :blink::blink::blink:
...
:lol:

خلاصه که نترسیدن از مرگ به این راحتی ها نیست! باید باهاش مواجه بشید تا ببینید واقعا می ترسید یا نه.
من كه اون لحظه از خونه بيرون نيومدم حتي اون شب هم تو خونه راحت گرفتم خوابيدم!
ولي كلا از مردن ميترسم نه براي اينكه دنيا رو دوست دارم فقط براي اينكه به دنياي ديگه اعتقاد دارم و ميدونم تا بميرم منيدازنم تو جهنم!!
اگه اعتقاد نداشتم يه لحظه هم براي مردن ترديد نميكردم چون فكر ميكنم سختيهاي زندگي خيلي بيشتر و غير قابل تحمل تر از راحتي هاي اون هست.

KENSHIN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بسیاری از نظرات ازشمند بود و بسیاری چنان...بود که حالمان بد شد

آیا براستی انکار میکنید که مرگی هست؟ هر لحظه در تعقیبتان و هر جا در کمینتان ، گوئی انتظار فرصتی را میکشد که چنگال های خود را در وجود شما فرونماید...آری حقیقتیست مرگ که رهائی ازان وجود ندارد

راستی هر لحظه یک قدم به آن نزدیک میشوید آیا به خداوند هم نزدیک میشوید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا