برگزیده های پرشین تولز

چقدر از مرگ میترسید؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
راست میگه کنشن
همین الان که متن منو خوندید 4 ثانیه به مرگ نزدیک شدید:evil:

Hades66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من نمیدونم این امار های دقیق رو از کجا میارید که اینقدر بدون شک و تردید میگید بلا استثنا
وقتی اینجوری میگید کاملا واضح میشهکه همینجوری یه چیزی گفتید
شما مگه تمام آدمای مذهبی رو دیید که میگی بلا استثنا؟ باید بگی تا اونجایی که من دیدم
نظر من کاملا متفاوت با نظر شماس
بستگی داره منظورت از مذهبی چی باشه
آره منم زیاد دیدم آدمای خشک مقدرس که در ظاهر خیلی ادعاشون میشه ولی وقتی بحث مرگ میشه از ترس مرگ میمیرن چون خودشون میدونن چی هستن
ولی دیدم آدمایی که واقعا آدمای شریفی بودن و چون به خودشون مطمئن بودن ترسی نداشتن
البته ترس از مرگ ربطی به مسلمون بودن یا نبودن نداره ربط به تفکر آدم از مرگ داره
مثلا همون مسلمون چرا میترسه؟ چون فکر میکنه از وقتی بمیره یه عالمه فرشته عذاب اجیر شدن تا با سیخ داغ اینو تیکه تیکه کنن

آمارهای من از همون امارهایی هستش که شماها ارائه میکنین

همونجور که گفتم و باز هم میگم ترس از مرگ تنها دلیلش ترس از اون
دنیاس اون هم به خاطر عذاب و اینجور داستانا که فقط و فقط افراد مذهبی بهش اعتقاد دارن و ازش میترسن
در نتیجه کارهای خوبی هم که مثلا انجام میدن و به اصطلاح
فرایض دینیشونو انجام میدن از روی اجبار و ترس از اینه که تو اون دنیا سیخ بهشون فرو نکنن
و کارهای خوبشون هم فقط وفقط برای پاداش گرفتن و پیش حوری ها خوابیدن است :blink::)

وگرنه هنر اینه که انسان کار خوب رو بدون چشمداشت و پاداش انجام بده
بیخود نیست که همه مذهبیا میگن من فلان کار خوب رو در راه خدا انجام دادم ( فی سبیل ا... )

اگر هنری دارید کار خوب رو در راه انسان انجام بدید

البته ترس از مرگ ربطی به مسلمون بودن یا نبودن نداره ربط به تفکر آدم از مرگ داره

خوب اینم همونی شد که من گفتم که!!

تفکر افراد مذهبی :

1: از مرگ نمی‌ترسن چون فکر میکنن کارهای خوبشون اونارو به بهشت میبره!! ( که البته کارهای خوبشون هم از روی ترس و اجبار و به امید پاداش انجام دادنه که هیچ ارزشی نداره )

2: از مرگ میترسن چون به خودشون شک دارن و میترسن تو اون دنیا دچار عذاب الهی بشن و این داستانا که فقط و فقط در تفکرات افراد مذهبی هستش

تفکر افراد غیر مذهبی:

1-از مرگ میترسن چون از ورود به دنیای ناشناخته ترس دارن ( اگر وجود داشته باشه )

2- از مرگ نمیترسن چون اعتقادی به اون دنیا و زندگی پس از مرگ ندارن و ترس از عذاب یا امید به پاداش در ازای کار خوب ندارن

ولی دیدم آدمایی که واقعا آدمای شریفی بودن و چون به خودشون مطمئن بودن ترسی نداشتن

این هم از همون امارهای شما بود دیگه؟؟؟؟!! :D

Hades66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آیا براستی انکار میکنید که مرگی هست؟ هر لحظه در تعقیبتان و هر جا در کمینتان ، گوئی انتظار فرصتی را میکشد که چنگال های خود را در وجود شما فرونماید...آری حقیقتیست مرگ که رهائی ازان وجود ندارد
؟؟[/BSIZE]
][/

کسی مرگ رو انکار نمیکنه که شما اومدی داری یاداوری میکنی!!! :D

بحث درباره ترس از مرگ و علل اونه :)

Hades66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
کاپیتان از شما بعید بود یعنی به جز معصوم بقیه از مرگ میترسن؟!!! افرادی که مذهبی هستن به رحمت خدا هم معتقد هستن.به شفاعت هم همینطور.اون خوف و رجاء که میگن برای ذات اقدس خدا هست.که خود معصوم هم خوف داشته.

اگر کسی از خودش شک نداشته باشه به رحمت و شفاعت هیچ چیز و هیچ کس نیاز نداره

افراد مذهبی میگن : صدبار اگر توبه شکستی باز آی :blink::blink:
پس منم تو کل عمرم هر غلطی بکنم بعد سر پیری و دم دمای مردن بیام بگم خدایا غلط کردم منو ببخش
ببر تو بهشت برینت :blink:

این هم باز بر میگرده به همون تفکر مذهبی و ترس از عذاب و امید به پاداش و شفاعت و غیرو

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261

دنیاس اون هم به خاطر عذاب و اینجور داستانا که فقط و فقط افراد مذهبی بهش اعتقاد دارن و ازش میترسن
فرایض دینیشونو انجام میدن از روی اجبار و ترس از اینه که تو اون دنیا سیخ بهشون فرو نکنن
و کارهای خوبشون هم فقط وفقط برای پاداش گرفتن و پیش حوری ها خوابیدن است :blink::)

بیخود نیست که همه مذهبیا میگن من فلان کار خوب رو در راه خدا انجام دادم ( فی سبیل ا... )

تفکر افراد مذهبی :

1: از مرگ نمی‌ترسن چون فکر میکنن کارهای خوبشون اونارو به بهشت میبره!! ( که البته کارهای خوبشون هم از روی ترس و اجبار و به امید پاداش انجام دادنه که هیچ ارزشی نداره )

2: از مرگ میترسن چون به خودشون شک دارن و میترسن تو اون دنیا دچار عذاب الهی بشن و این داستانا که فقط و فقط در تفکرات افراد مذهبی هستش

تفکر افراد غیر مذهبی:

2- از مرگ نمیترسن چون اعتقادی به اون دنیا و زندگی پس از مرگ ندارن و ترس از عذاب یا امید به پاداش در ازای کار خوب ندارن

منظورت از شماها کیه؟
اصلا مهم نیست برام تو چه تفکری درباره من داشته باشی ولی بدون من نه جزو دسته شماها هستم و نه جزو دسته اونهایی که تو فکر میکنی من جزوشم
من فقط و فقط یه ذره اعتقادات دارم
اگه به حرف شما هم اعتراض کردم برای دفاع از افراد مذهبی نبود فقط خواستم بگم که بدون مدرک نیا بگو بدون استثنا
ضمنا گفتی مثل امار های منه
تو یه پست از من گیر بیار که یه حکم رو بدون فکر و از روی حماقت خودم به همه نسبت داده باشم
در مورد اینم که میگی افراد مذهبی چون به جهنم اعتقاد دارن میترسن باید بگم افراد مذهبی به بهشت هم اعتقاد دارن پس اونی که از خودش مطمئنه نمیترسه چون میدونه بهشتیه نه جهنمی
شما فقط از هر قضیه اونجاییشو میبینید که دوست دارید و میتونید به نفع خودتون حرف بزنید
بله تو تعلیمات اسلام هم پست ترین کار خوب اونیه که برای پاداشش انجام بدی
بهت یه چیزی میدن ولی اون ارزشو نداره که بدون چشم داشت و فقط برای خوب بودن کار یا برای خوشحال کردن دل یه مظلوم یا برای خدا انجام بدی
خب شما معنی فی سبیل الله رو بد برداشت کردی
البته حق هم داری به قول خودت از آدمای مقدس مآبی این جمله رو شنیدی که بجز برای پول کار نمیکنن
معنی فی سبیل الله دقیقا همونیه که شما میگی باید کار خوب اینجوری باشه
ینی شما کار خوب رو برای خدا و برای رضای خدا انجام بدی نه اینکه برای حوری بهشتیو ...
کسی که واسه این چیزا کار کنه تکلیفش معلومه
البته هر آدمی ظرفیتش فرق میکنه

تفکر افراد مذهبی :

ببین ما بحث نمیکنیم سر اینکه تفکرشون درسته یا نه که شما میگی اعمالشون فلانه و ... ما فقط درباره دلیل ترس یا عدم ترس بحث میکنیم
پس منم بیام گیر بدم به اونایی که نمیترسن چون اعتقاد به اون دنیا ندان؟ و بگم تفکرشون غلطه در صورتی که من چنین کاری نکردم
شما کاری نداشته باش درست فکر میکنه بهشتیه یا غلط به این کار داشته باش چرا میترسه و چرا نمیترسه
این تاپیک درباره ترس و عدم ترسه نه درستی تفکرات بقیه

این هم از همون امارهای شما بود دیگه؟؟؟؟!!
بله از نوع امار های من بود و نه از نوع آمارای شما
شما یهو میگی بدون استثنا
من همونطور که گفتم دیدم ادمای جانماز آبکش تو خالی
گفتم دیدم آدما خوب واقعی که هیچ ادعایی ندارن
خب من مثل شما گفتم همه مذهبا خوبی؟ پس دیدی آمار من ایرادی بهش وارد نیست
هر وقت اومدم گفتم همه اینطور بیا یقه منو بگیر
خوب دیدم واقعا چنین کسانی رو ولی نسبت به همه ندادم
خندم میگیره این جملتو میخونم چون حرفم خیلی واضح بود که به جزء اشاره کردم نه مثل شما به کل شما چرا متوجه نشدید خدا میدونه

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261

پس منم تو کل عمرم هر غلطی بکنم بعد سر پیری و دم دمای مردن بیام بگم خدایا غلط کردم منو ببخش

این هم باز بر میگرده به همون تفکر مذهبی و ترس از عذاب و امید به پاداش و شفاعت و غیرو
ااااااااااااااااه
واقعا اعصابم خورد میشه با آدمایی مثل تو بحث میکنم
هی بگو افراد مذهبی افراد مذهبی
بابا چون یه من ریش میذارن میشن واقعا مذهبی؟ این اسمیه که خودشون رو خودشون گذاشتن
یه فرد واقعا مذهبی یه آدمیه که هیچ ادعایی نداره نه مثل این آدمایی ... که همش یه تسبیح گرفتن دستشونو پیس پیس میکنن از تو ریشاشونم یه من شپش میریزه و بقیه رو سگ خودشونم حساب نمیکنن درحالی که خودشون سگ بقیه هستن

Hades66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اصلا مهم نیست برام تو چه تفکری درباره من داشته باشی ولی بدون من نه جزو دسته شماها هستم و نه جزو دسته اونهایی که تو فکر میکنی من جزوشم
من فقط و فقط یه ذره اعتقادات دارم

من نه به تفکرات جنابالایی کار دارم نه به اعتقاداتت چون برای خودت محترمه

در مورد اینم که میگی افراد مذهبی چون به جهنم اعتقاد دارن میترسن باید بگم افراد مذهبی به بهشت هم اعتقاد دارن پس اونی که از خودش مطمئنه نمیترسه چون میدونه بهشتیه نه جهنمی

بله میدونه بهشتیه چون کارهای خوبشو برای رسیدن به این بهشت انجام میده نه برای چیز دیگه پس ارزشی نداره

ببین ما بحث نمیکنیم سر اینکه تفکرشون درسته یا نه که شما میگی اعمالشون فلانه و ... ما فقط درباره دلیل ترس یا عدم ترس بحث میکنیم

خوب بابا منم دارم میگم دلیل عدم ترسشون از مرگ اینه که به امید پاداش هر کاری رو میکنن و خیالشون راحته که مثلا وقتی یه مدرسه میسازن ذخیره اخرتشون شده : یا مثلا ثواب مسجد ساری از مدرسه سازی کمتر نیlol:

واقعا اعصابم خورد میشه با آدمایی مثل تو بحث میکنم

زیاد خودتو ناراحت نکن منم همین حسو دارم :lol:

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
زیاد خودتو ناراحت نکن منم همین حسو دارم
پس بیخیال
کارای واجب تر از این بحث های مسخره هم داریم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
اسماچ هرکس نوشه های شما رو بخونه متوجه میشه اطلاعات راجع به اسلام نداری (البته نمیگم نظر نده هرچی میخوایی راجع به آدم های مذهبی بگو ولی خودتو سبک کردی چون اطلاعات ناقصه)تو هر خط نوشته شما ده ها مشکل پیدا میشه که بعضی هاش روshervinrv عزیز گفت(عجب حوصله ای داری دمت گرم)ولی کلا شما یک آدم شرطی به حساب میایی ....عینک بدبینی رو بردار خیلی ساده تر وشیرین تر از این حرفاس.
تو جامعه ما 90 درصد مردم شرطی هستن ....مایه تاسف

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
چرا چرت میگی مومن آدم مذهبی اگر اعتقادش زیاد باشه تازه دوست داره بمیره بره پیش یار اصلی بره پیش عشق حقیقی ! من خودم مذهبی هستم !اصلا از مرگ هم ترش ندارم از بچگیم هم میگفتم دوست دارم زودتر بمیرم !

justice sword

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرگ فقط دردش ترسناکه. مرگ خیلی دردناک هست. هیچ کس هم راه فراری ازش نداره. هممون باید اون درد وحشتناک رو تجربه کنیم و در انتظارمونه. بعدش آرامش هست. نیستی یا هستی (از نوع مطلق و بدون نابودی) هردو آرامش بخش هست

Reza021

Registered User
لایک‌ها
19
سلامه دوباره دوستان
بروبچ من این تاپیکو زدم تا یه خورده چشو گوشم باز شه چون من خارج از ایرانم نمیخوام غافل بمونم!
پس تورو خدا انقدر بهم گیر ندید خدای بده اینهمه حال هم دیگرو میگیرید(اینو نباید من بگم)
از نظره من هم پست های همتون خوب بود و بدرد بخور!
ممنون!

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
من نه به تفکرات جنابالایی کار دارم نه به اعتقاداتت چون برای خودت محترمه

بله میدونه بهشتیه چون کارهای خوبشو برای رسیدن به این بهشت انجام میده نه برای چیز دیگه پس ارزشی نداره

خوب بابا منم دارم میگم دلیل عدم ترسشون از مرگ اینه که به امید پاداش هر کاری رو میکنن و خیالشون راحته که مثلا وقتی یه مدرسه میسازن ذخیره اخرتشون شده : یا مثلا ثواب مسجد ساری از مدرسه سازی کمتر نیlol:

زیاد خودتو ناراحت نکن منم همین حسو دارم :lol:
شما اعتقادات خودتو بگو. كاري هم به اعتقادات بقيه نداشته باش. بذار هر كي از هر چي ميخواد بترسه. حله؟

KENSHIN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

تفکر افراد مذهبی :

تفکر افراد غیر مذهبی:

باز ما رفتیم یک چرت بخوابیم چه گرد و خاکی راه انداختند ملت!

اینکه افراد مذهبی از مرگ ترس دارند چرندی بس بزرگ است زیرا که مرگ برای مومن به واسطه ی پلی است که او را به بهشت میرساند و برای کافر پلی است که به جهنم منتهی میشود

نمونه های نترسی مومنین واقعی چنان فراوانند که از رقم ستارگان در میگذرد

یاران ابا عبدالله الحسین 72 نفر بودند و معصوم هم نبودند و در مقابل 10000 نفر ایستادند

بابا همین دسته ی 15 نفری چریک های حزب الله در روستای قوریه در مقابل تانکهای میرکاوا 4 شب مقاومت کردند و آنها را عقب زدند و...آیا از مرگ میترسیدند؟؟؟

اینکه مومنان واقعی مرگ را در آغوش میگیرند چیز جدیدی نیست چون میدانند عاقبتشان چیست

اینهم نیست که مومنین واقعی کارهای خوب و بد را بخاطر حوریان بهشت انجام دهند نمونه اش آیت الله طباطبائی و آنچه در نماز بر او گذشت

و خود امیر المومنین مفرماید مردم سه دسته اند: یک عده از ترس جهنم مومن هستند ، دیگری به خاطر بهشت ، و عده ای خدا را به خاطر خود وجودش میستایند که این عده همان آزادگان یا اسابقون السابقون میباشند
و خود حضرت میفرماید که پروردگارا من تو را به خاطر بهشت و یا ترس از جهنم نمیستایم بلکه چون ذات تو تنها لیاقت پرستش را دارد آن را
میستایم

در ضمن حواستان هست چه میگوئید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نیکی را برای انسان کنیم و نه برای رضای خدا؟؟؟
عجب ... جالب اینجاست که خود خدا فرمان به نیکی بر مردم داده چون خود او مردم را خلق کرده است و هرکاری بکنید باید برای رضای او باشد
در ثانی اصلا نیکی بدون وجود خدا چگونه معنی میشود ، کسی که ملحد باشد اصلا تعهد اخلاقی ندارد و هر لحظه چون به هیچ چیز اعتقاد ندارد میتواند جنایتی را مرتکب شود
و آنچه شما به عنوان نیکی در بشر در یافته اید ، همان فطرت بشر مخلوق است که خدا در او قرار داده ، بدین معنی که انسان چه مومن به خدا و چه ملحد از خیانت بیزار است اما خیانت آنجا ارزشش نمود پیدا میکند ک خدائی از آن متنفر باشد ، چرا که بشر ملحد آنرا بواسطه ی منافع خودش بد میشمرد و حاظر است آن کار را در حق دیگری انجام دهد ، اگرچه خود از آن بیزار است

شما مردم را با خدا یکی میکنی !!! که میگوئی کار خوب را به خاطر مردم انجام بده
مردم منهی خدا فرقی با حیوان ندارند که حیوان فرزند خود را زنده به گور نمیکند که کفار جاهل میکردند
که حیوان همنوع خود را از بین نمیبرد که انسان میکند و...
ازین خزعبلات اینجا ننویس کاپیتان که ...مان گرفت
کاملا معلوم است فرق ج از د را در دین نمیدانی

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14

از این خبر ها هم نیست ...

در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری ای است .. ورنه هر گبری به پیری می شود پرهیزکار

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
یه چیزی میگم لطفا دعوا راه نندازین : نظر شخصی من :

من وقتی میمیرم ، دیگه همی چی برام تموم میشه ، یعنی نابود میشم ! در ضمن فرض میکنیم که رفتیم بهشت و زندگی جاودانه داشتیم ، بالاخره یه روزی نمیخوایم سرمونو بذاریم زمین و بمیریم ؟ نمیخوایم نابود بشیم مثل قبل تولدمون ؟

برای من مردن مثل قبل تولده پس اصلا ازش نمیترسم ولی از اینکه مرگ بدی داشته باشم میترسم ، دوست دارم راحت بمیرم ، به بهشت هم اصلا فکر نمیکنم یا جهنم !

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14

حتی اگه اینی که شما گفتی درست باشه حد اقل مذهبیون دلیلی برای انجام کار خوب و انجام ندادن کار بد دارن(پاداش اخروی)

خوب فرض کنیم آخرتی وجود نداره اصلا من برا چی باید چیزی رو برای کسی انجام بدم؟؟

خوب حالا گور بابای هر چی انسان دیگه س که هر چی در مورد من فکر کنن من دوست دارم حالم رو بکنم ...

=
یعنی بااین شرایط که شما می گی یعنی آخرت رو که ولش .. دنیا رو هم ولش؟؟ پس چی؟؟

به نظر من این افکار و نظریات مادی گرایانه پوسیده را دور بریزید کمی روشن فکر کنید...

KENSHIN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

ها ها ها ها ها ها!!!

در این تالار چه جوک هائی که ما نخواندیم!

شما مشکلت اینجاست که معنی شفاعت رو نمودنی و خیال میکنی همون پارتی بازی آدم هاست
در صورتی که مومنین و کسانی که در راه شفیعان قدم برداشته اند(بتا بر آیه مکرمه ی قرآن) به شفاعت آنان میرسند
و نه هر کسی که به خدا ایمان داشته باشد!!!

افراد مذهبی منظورشان شناساندن لطف و کرم خداوند است و این افراد مذهبی میگویند:

پاک بودن در جوانی شیوه ی پیغمبریست ، گر نه هر گبری به پیری میشود مسلم

چه چرتی!!!هر کس خودش را بشناسد به شفاعت احتیاجی ندارد...:eek::eek::eek:!!!این را خودتان مکاشفه نمودید؟
علی (ع) میفرماید در هر حال توبه کردن مستحب است ... چه برسد شفاعت این عده برما!!!!!

اتفاقا اگر خودش را بشناسد خدای خودش را هم خواهد شناخت و متوجه میشود که چقدر به شفاعت و بخشش احتیاج دارد!!!!

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
من اصلا حال می کنم کهبا اسنایپر هد شات کنم واسه چی نباید این کار رو بکنم؟؟ یا اصلا دوست دارم از کسایی که زورم بهشون می رسه دزدی کنم و با پولش حال کنم یا دوست دارم به هر کی از قیافه ش خوشم اومد به زور تجاوز کنم (نمی دونی چه حالی میده این کارها)

خوب حالا گور بابای هر چی انسان دیگه س که هر چی در مورد من فکر کنن من دوست دارم حالم رو بکنم ...

اگر دوست داری با خودت اینکارو بکنن ، حب بکن !

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
یه چیزی میگم لطفا دعوا راه نندازین : نظر شخصی من :

من وقتی میمیرم ، دیگه همی چی برام تموم میشه ، یعنی نابود میشم ! در ضمن فرض میکنیم که رفتیم بهشت و زندگی جاودانه داشتیم ، بالاخره یه روزی نمیخوایم سرمونو بذاریم زمین و بمیریم ؟ نمیخوایم نابود بشیم مثل قبل تولدمون ؟

برای من مردن مثل قبل تولده پس اصلا ازش نمیترسم ولی از اینکه مرگ بدی داشته باشم میترسم ، دوست دارم راحت بمیرم ، به بهشت هم اصلا فکر نمیکنم یا جهنم !

وقتی انسان در رحم مادر است چقدر به دنیای بیرون از آن آگاهی دارد؟
درست همین شرایط در مورد دنیای پس از مرگ است.

بالا