برگزیده های پرشین تولز

کنفرانس معرفی آیفون 4S

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,464
به نظرتون کی وارد بازار ایران میشه و با چه قیمتی؟

فکر میکنم بعد از ورود به بازارهای جهانی نهایت 10 روز 15 روز بعد تو ایران هم بشه خرید...البته قیمت بالاست....حداقل روزهای اول 1700 -1500 تومن...بعد کم کم فروکش میکنه ولی 6 ماه اول عرضه زیر 1 میلیون نیست تو ایران.

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
:D

می‌بینم که یکی از احتمال‌هایی که چند روز پیش گفتم درست از آب دراومد!
گفتم بهتون دقیقا همون اتفاقی که برای 3Gs افتاد امروز هم تکرار شد! همه منتظر یک آیفون با شکل و شمایل جدید ولی اپل در مسیر خود قدم بر می‌داره...

برای من که بد نشد حداقل به فکر آپدیت دیگه نیستم! و جدا مرده‌شورشون رو ببرن با این ریلیز کردن iOS ! دوباره یک هفته افتاد عقب... در کل امروز اپل اپل نبود! نیم ساعت از برنامه رو که داشتن قابلیت‌های iOS5 رو می‌گفتن یعنی کاملا حرف‌های تکراری که در کنفرانس قبلی گفته شده بود! بعد هم iPodها جدید که تغییر خاصی نداشتن و iOS و ریلیز iCloud رو هم که گذاشتن یک هفته دیگه!

این یک گیگ بودن حافظه رو هیچ جا رسمی اعلام نکردن! مطمئنین؟!

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
آره ۱ گیگ رم شد
Apple Announces iPhone 4S
iPhone 4s - Q8path

:D

می‌بینم که یکی از احتمال‌هایی که چند روز پیش گفتم درست از آب دراومد!
گفتم بهتون دقیقا همون اتفاقی که برای 3Gs افتاد امروز هم تکرار شد! همه منتظر یک آیفون با شکل و شمایل جدید ولی اپل در مسیر خود قدم بر می‌داره...

برای من که بد نشد حداقل به فکر آپدیت دیگه نیستم! و جدا مرده‌شورشون رو ببرن با این ریلیز کردن iOS ! دوباره یک هفته افتاد عقب... در کل امروز اپل اپل نبود! نیم ساعت از برنامه رو که داشتن قابلیت‌های iOS5 رو می‌گفتن یعنی کاملا حرف‌های تکراری که در کنفرانس قبلی گفته شده بود! بعد هم iPodها جدید که تغییر خاصی نداشتن و iOS و ریلیز iCloud رو هم که گذاشتن یک هفته دیگه!

این یک گیگ بودن حافظه رو هیچ جا رسمی اعلام نکردن! مطمئنین؟!

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
به نظرتون دوربین 8 mp با فیلمبرداری 1080 p چقدر میتونه کارا باشه و جواب بده و راضی کننده باشه در کل؟
البته با پردازنده جدید و حافظه بیشترتا 64 گیگ و بازی هایی که برای این سیستم ساخته خواهد شد به نظرم جالب و قابل تامل خواهد بود
و از جهتی هم به قول دوست گرامی نیاز ما رو به تعویض 4 در کوتاه مدت عوض کرد.

iphone

Registered User
لایک‌ها
188
اندازه صفحه نمایش برای من هم یکم ضد حال شد ولی عوضش یه اپگرید اساسی شد....رم شد 1 گیگ...پردازنده هم 2 هسته ای با کلاک 1 گیگاهرتز و پردازنده گرافیکی هم 7 برابر قویتر از ایفون 4 شد...دوربین هم 8 مگاپیکسلی با فیلم برداری 1080P که عالی شد....ساختار انتن و وایرلس هم اصلاح شد و دیگه مشکل انتن دهی به کل حل شد...

همه اینها رو بزاری کنار یه ios5 نتیجه گیری میشه که من میخرم.:happy:

دقیقا منم میخرم.......ولی شاید ایندفعه سفید

iphone

Registered User
لایک‌ها
188
به نظرتون دوربین 8 mp با فیلمبرداری 1080 p چقدر میتونه کارا باشه و جواب بده و راضی کننده باشه در کل؟
البته با پردازنده جدید و حافظه بیشترتا 64 گیگ و بازی هایی که برای این سیستم ساخته خواهد شد به نظرم جالب و قابل تامل خواهد بود
و از جهتی هم به قول دوست گرامی نیاز ما رو به تعویض 4 در کوتاه مدت عوض کرد.
این که دوربینش از دوربینای دیجیتال هم بهتر شده خوب خیلی خوب گفته
دیشب دوربین 8 ایفون رو با نیکون و... مقایسه کرد

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
بالاخره معرفی شد پس.
ظاهرش تغییر خاصی نکرده. اما در باطن پردازنده 2 هسته ای نقطه بارزش هست . و دوربینش که فول اچ دی شده. و رمش هم که یه گیگ . بلوتوث 4.0 هم شده که در این مورد اطلاع خاصی ندارم.
مقایسه با مدل قبلی در اینجا

بنظرتون با اومدن مدل جدید، مدل قبلی کاهش قیمت پیدا میکنه؟

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
من در کل از دوربین 4 راضی هستم خصوصا با برنامه های فوق العاده ای که براش هست تا حدی مگر در موارد خاص از دوربین دیجیتال استفاده نمیکنم
اومیدوارم دوربین جدید به کمک پردازنده پرقدرتش خوب جواب بده و مشکل گرمایشی مشابه اس2 نداشته باشه که قاعدتا با توجه به سابقه درخشان اپل در مورد کیفیت اجناس تولیدش نباید حای نگرانی باشه.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
گویا بلوتوث 4 هم اضافه شده بهش.

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
بالاخره معرفی شد پس.
ظاهرش تغییر خاصی نکرده. اما در باطن پردازنده 2 هسته ای نقطه بارزش هست . و دوربینش که فول اچ دی شده. و رمش هم که یه گیگ . بلوتوث 4.0 هم شده که در این مورد اطلاع خاصی ندارم.
مقایسه با مدل قبلی در اینجا

بنظرتون با اومدن مدل جدید، مدل قبلی کاهش قیمت پیدا میکنه؟

در کوتاه مدت بعیده و به نظر من با توجه به ادامه تولید 3 جی اس کمی زمان میبره تا قیمت ها کاهش پیدا کنه

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
من در کل از دوربین 4 راضی هستم خصوصا با برنامه های فوق العاده ای که براش هست تا حدی مگر در موارد خاص از دوربین دیجیتال استفاده نمیکنم
اومیدوارم دوربین جدید به کمک پردازنده پرقدرتش خوب جواب بده و مشکل گرمایشی مشابه اس2 نداشته باشه که قاعدتا با توجه به سابقه درخشان اپل در مورد کیفیت اجناس تولیدش نباید حای نگرانی باشه.

نمونه عکس های 4s : First Apple iPhone 4S camera samples surface, look stunning - GSMArena.com news

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
مشکل گرمایشی مشابه اس2 نداشته باشه

خواهشن چيزيرو رو که نمیدونيد اصلاً در رابطش اظهار نظر نکنيد...

مشکل گرمايشی در اس 2 با امدن رام 2.3.4 به کلی رفع شد...الان که 2.3.5 امده ديگه فوها..

در کل همه منتظر يه چيز شاختر در شکل و استايل از آيفون بودن.

اين همه هايپ به پا شد ولی گويا هيچی به هيچی...

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
خودم یه چیزایی پیدا کردم :

هنوز در بیشتر وسایل ارتباطی دنیا از بلوتوث ورژن ۲ استفاده میشود.
البته در بعضی از گوشی های جدید بلوتوث ورژن۲.۱ و ۲.۲ نیز به صورت انگشت شمار به کار گرفته شده است.
این در حالی است که حدود ۱ سال پیش بلوتوث ورژن ۳ پدید آمد. و هنوز ۱ سال از تولد بلوتوث ۳ نگذشته که ورژن ۴ آن هم متولد شد.
اطلاعات کاملی در مورد این سرویس برای شما در زیر نقل کرده ام. امیدوارم از خواندن آن لذت ببرید.
bluetooth.jpg

گروه مشترک‌المنافع ویژه بلوتوث(SIG) با رونمایی از ویژگی‌های نسخه چهارم هسته بلوتوث،اعلام کرد که ساختار طراحی این نسخه، مشابه بلوتوث 3 است که 10 ماه پیش عرضه شده اما موارد کاربرد آن کاملا متفاوت با نسخه قبلی است.
مایکل فولی(Michael Foley)،‌ مدیر SIG اعلام کرد: با عرضه بلوتوث 4، میدان رقابت جدیدی برای طراحان ابزار مبتنی بر فناوری بلوتوث ایجاد خواهد شد و همه آنها سعی دارند که اولین ابزار مبتنی بر این فناوری را وارد بازار کنند. وی افزود: هم‌اکنون مجوز استفاده از فناوری بلوتوث کم مصرف برای محصولات جدید ارایه شده و این گام مهمی در ظهور بازارهای مبتنی بر فناوری بی‌سیم بلوتوث به شمار می‌رود. وی عنوان می‌کند که اتحادیه مسایل بهداشتی مستمر هم‌اکنون نسخه جدید بلوتوث را به عنوان فناوری انتقال داده‌های خود برای نسل جدید راهبری ابزار بهداشتی همراه انتخاب کرده است.
گفتنی است که نسخه سوم بلوتوث، از سرعت انتقال داده تا 24 مگابیت در ثانیه پشتیبانی کرده و هدف از طراحی آن اجرای کاربردهایی چون پخش صدا و انتقال فایل بوده است. اما هدف از طراحی نسخه چهارم بلوتوث، از نظر فنی عملکردی مشابه نسخه سوم است با این تفاوت که این نسخه تنها قابلیت پشتیبانی از پاکت‌های داده کوچک‌تر 8 تا 27 بایتی با سرعت یک مگابیت در ثانیه را دارد. این فناوری همچنین در حسگرهایی که حجم وسیعی از داده‌ها را منتقل می‌کنند، به کار رفته است.
اندرز ادلاند(Anders Edlund)، مدیر بازاریابی بخش بلوتوث SIG می‌گوید: مهم‌ترین ویژگی نسخه سوم بلوتوث، استفاده بهینه از استاندارد Wi-Fi برای ایجاد ارتباط با سرعت بالا بود. وی می‌افزاید: کاربرد اصلی بلوتوث سنتی در ابزاری چون هدست‌ها، انتقال داده بین تلفن‌های همراه و وسایلی از این نظیر است و در مقایسه با فناوری Wi-Fi انرژی کمتری را صرف می‌کند. اما روی‌هم رفته مصرف انرژی در آنها هنوز به حدی نرسیده که بتوان با باتری کم شارژ تلفن همراه و یا حسگر یک دوچرخه از طریق این فناوری داده منتقل کرد.
موارد استفاده بلوتوث 4
ادلاند عنوان می‌کند که هدف اولیه طراحی نسخه چهارم بلوتوث، استفاده از آن در تجهیزات بهداشتی و وسایل مربوط به تناسب اندام است.
وی می‌گوید: بر این اساس یک توپ فوتبال یا یک دوچرخه می‌تواند مجهز به حسگرهایی برای اندازه‌گیری سرعت ورزشکار و مواردی چون این باشد. این فناوری حتی می‌تواند برای کسانی که از نظر روانی یا ذهنی مشکل دارند، کاربردهای بهداشتی داشته باشد. به این نحو که دستبندهای مجهز به حسگری طراحی شوند که از طریق فناوری بلوتوث 4 اطلاعات را از این افراد منتقل کنند و از آنجا که این افراد حافظه خوبی ندارند،‌ تا هفته‌ها بدون نیاز به شارژ کار کنند. به گفته ادلاند، حتی امکان ترکیب فناوری بلوتوث نسخه سوم و چهارم در ابزارهایی چون تلفن‌های همراه نیز وجود دارد. به این صورت که با استفاده از نسخه سوم بلوتوث می‌توان حجم زیادی از اطلاعات را در تلفن‌های همراه رد و بدل کرد و با به‌کارگیری نسخه چهارم این انتقال داده را با مصرف کم انرژی انجام داد.
در حقیقت بلوتوث کم‌مصرف زمینه پیاده‌سازی دو نوع کاربرد تک حالته و دو حالته را فراهم آورده است. در مورد دو حالته، عملکرد کم‌مصرف انرژی با کنترلر بلوتوث کلاسیک ترکیب می‌شود. مورد تک حالته نیز برای ابزار کوچک و کم‌وزن کاربرد دارد.

با عرضه این فناوری،‌ برخی شرکت‌های تولید کننده وسایل الکترونیکی نیز حمایت خود را از این فناوری اعلام کرده‌اند. به طور مثال ST-Ericsson سرمایه‌گذاری مشترک دو شرکت STMicro و اریکسون اعلام کرد که تراشه بی‌سیمی با نام CG2900 طراحی کرده که از نسخه چهارم بلوتوث پشتیبانی می‌کند.
ST-Ericsson در بیانیه‌ای اعلام کرد: مشتریان به زودی قادر خواهند بود از طریق تلفن‌های همراه خود و با استفاده از حسگرهای کم‌مصرف بلوتوث، اطلاعات خود را رد و بدل کنند و آنها را به نمایش بگذارند. علاوه بر این می‌توانند با اتصال به اینترنت از طریق تلفن‌های همراه‌شان از کاربردهای بهداشتی و تناسب اندام از راه دور بهره ببرند. با این اوصاف با عرضه نسخه چهارم بلوتوث، تلفن‌های همراه به قطب ایستمی متنوع متشکل از انواع ابزارهای کم‌مصرف نظیر ساعت‌های مچی، تجهیزات پزشکی،‌ وسایل ورزشی، دماسنج‌ها،‌ فشارسنج‌ها،‌ حسگرهای خانگی و یا حتی کنترلرهای کنسول بازی کامپیوتری و وسایل خانگی تبدیل می‌شوند.
گفته می‌شود که نوکیا نیز در حال بررسی این فناوری برای استفاده در گوشی‌های جدید خود است. مارکو ورکاما، مدیر بخش توسعه و تحقیق نوکیا اعلام کرده است این شرکت به فناوری بلوتوث 4 به عنوان فرصتی جدید برای ورود به یک بازار جدید و فضای جدیدی برای بروز نوآوری‌ نگاه می‌کند .

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
خواهشن چيزيرو رو که نمیدونيد اصلاً در رابطش اظهار نظر نکنيد...

مشکل گرمايشی در اس 2 با امدن رام 2.3.4 به کلی رفع شد...الان که 2.3.5 امده ديگه فوها..

در کل همه منتظر يه چيز شاختر در شکل و استايل از آيفون بودن.

اين همه هايپ به پا شد ولی گويا هيچی به هيچی...

امیدوارم که مشکی گرمایشیش با رام حل شده باشه که اصلا چیز بدی نیست خدا رو شکر

در مورد آیفون هم باید عرض کنم که بله همه منتظر یه محصول جدید بودن البته گمان هم میرفت که 4 اس بیاد با توجه به سابقه اپل

من حرف و نظراتم برپایه دانستنی هام و تجربیات شخصیم هست که البته محدوده و اصلا در پی محکوم کردن چیزی نیستم و شخصا نظرم اینه که باید تو دنیایی ارتباطات و فن آوری و نو آوری دستگاهای جدید " وجود چند رقیب خوب واقعا تو ارتقا محصولات از نظر کیفی و کمی و قیمتی تاثیر مثبت داره
د

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
البته پیش از این اپل تو محصولات پیشینش مثل MacBook Air و MacBook Mini از بلوتوث 4 استفاده کرده بود

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
من حرف و نظراتم برپایه دانستنی هام و تجربیات شخصیم هست که البته محدوده و اصلا در پی محکوم کردن چیزی نیستم و شخصا نظرم اینه که باید تو دنیایی ارتباطات و فن آوری و نو آوری دستگاهای جدید " وجود چند رقیب خوب واقعا تو ارتقا محصولات از نظر کیفی و کمی و قیمتی تاثیر مثبت داره
د
ایفون همیشه یه چیزی واسه گفتن داشته..حالا باید دید اینبار هم با این محصولش میتونه موفق بشه یا خیر..

بالا