برگزیده های پرشین تولز

گفتگوی آزاد بخش سینمای ایران

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
محلی برای صحبت درمورد مسائل متفرقه مربوط به تالار سینمای ایران و تئاتر، طرح سؤالات و درخواست‌ها و گفتگوی آزاد

Last edited by a moderator:

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
اغلب مردم برای سرگرمی به سینما و فیلم دیدن روی میارن. ولی این فیلم از اونجایی که همه حواس و تمرکز و نگاه آدم رو به شدت به خودش جلب می کنه (کاری که معلم ها به زور می تونن با شاگردهاشون بکنن) به صورت ناخودآگاه می تونه یک واکنش ظاهری رو در فرد القا کنه.

دقت کنید ، واکنش رو با پیام یک فیلم اشتباه نگیرید. پیام یک فیلم رو ممکنه هر کسی متوجه نشه. منظور من واکنش آدمها به موقعیتهایی هست که پیش میاد. چندتا مثال می زنم؛

مثلا توی فیلم های ایرانی همیشه در موقعیتی که قراره خبر تصادف یک نفر رو تلفنی اعلام کنن اینجوری هست: تلفن زنگ می خوره، فرد موردنظر خیلی اروم میره سراغ تلفن ، سلام می کنه، بعد یک سکوت طولانی ، ناگهان به صدایی نگران میگه "کدوم بیمارستان؟؟ ". متاسفانه در ایران الان آدم ها یاد گرفتن که در چنین موقعیت هایی اینجوری رفتار کنن.

یا مثلا در فیلمهای قدیم (فیلم فارسی ها) وقتی طرف یک موضوع غیرتی و ناموسی پیش میومد سکانس به این شکل بود که طرف چاقو رو در میاورد و میرفت دخل اون یکی رو میاورد.

خب .. حالا حرف من چیه ؟

من میگم فیلمسازها باید بیان از این خاصیت سینما در جهت های خوب و برای ارتقای فرهنگ جامعه و حذف چرت و پرتهای جامعه استفاده کنن. مثلا اونجایی که طرف دعوا می کنه و بعد از دعوا ول می کنه از خونه میره بیرون، به جای اینکه قهر کنه بیاد توی یک اتاق با زنش بشینه حرف بزنه و مشکلش رو حل کنه ..

به نظرتون اینجوری بهتر نیست؟

یادمه مرحوم خسرو شکیبایی و گروه بیژن بیرنگ سعی داشتند با ساخت سریال ها و فیلمهاشون از همین خاصیت در جهت درستش استفاده کنن.

نظر شما چیه ؟

kambiz_g

Registered User
لایک‌ها
1,522
سلام من هر چی گشتم لینک دانلود این فیلم رو پیدا نکردم
فیلم ساخته بهرام توکلی هست که سال 89 هم ساخته شده عجیبه من هیچ جا گیرش نیاوردم
هر کی لطف کنه و لینکش رو بزاره هم تو این دنیا هم تو اون دنیا دعاگوشم

Paranoid Android

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
164
این تاپیک رو ایجاد کردم که دوستان برای بیان مطالب متفرقه، به جای ایجاد تاپیک جدید، از این تاپیک استفاده کنن. مشابه این تاپیک در بخش سینمای جهان رو اینجا داریم. هرگونه درخواست لینک، سؤال و بحث‌های آزاد رو میتونید اینجا انجام بدید.

• Like
Reactions: H-C

spalding

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام به همه،
دیدم جای این پست خالیه و گفتم این تاپیک رو ایجاد کنم ، از همه دوستان میخوام که ساینهای خبری خوب که با محتوای سینمای ایران هستش رو معرفی کنند:
برای شروع این چند بعد نیست:

کافه سینما - پایگاه خبری تحلیلی سینمای ایران و جهان caffecinema.com

سینمای ما - سایت خبری تحلیلی cinemaema.com

Adin

Registered User
لایک‌ها
769
نسخه كامل هست ؟

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
به دليل رعايت حقوق ناشر پست لطفا به آدرس گفته شده مراجعه كنيد و دانلود كنيد.

حقوق ناشر ؟
کسانی که فیلم رو ساختن بعد حقوقی ندارن ؟

فیلم داخلی هست دیگه، کلی هزینه کردن یک فیلم ساختن، اکرانش که اونجوری شد، دیگه تو اینترنت لینک دانلودش رو پخش نکنید !!

.1.

Registered User
لایک‌ها
114
فیلم جدید رضا عطاران که خودش کارگردانی کرده اومده. کسی دیده از دوستان ؟؟؟؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
من این پست رو تازه دیدم و چون فیلم جدید ایرانی نمیتونم ببینم فعلآ تو این تاپیک جواب میدم
گشت ارشاد

همونطور که علی آقا بالا گفتن، این هم فیلمی هست که ارزش سینما رفتن داره. البته من موضوع فیلم رو هم میپسندم و بنظرم البته خیلی ایرادات بولدی نداره، در واقع فیلم یک خط صافی رو طی میکنه اول تا آخر، حالا یکسری دیالوگ ها و موقعیت های کمدی هم پیش میاد، کمدیش هم البته بیشتر شخصیت ها میسازن تا داستان.

کلا فیلم خوبی بود، بهترین فیلم اکران نوروزی هست مسلما !

نکته اول فرق بین فیلم ها رو میشه بعد از گذشت چندماه از دیدنشون فهمید! وقتی از یک فیلم تصویری محو داری یعنی خیلی فیلم خوبی نبوده! اگر مثل همون روزی که دیدی تو ذهنت روشن و شفاف هست یعنی فیلم خوبی بود
این فیلم یکمی برام تیره و تار هست! بنابراین ارجاع های زیادی نمیتونم به متن فیلم بدم اما یکی از بولدترین ایراداتی که داشت فیلم فصل پایانی فیلم بود.
جز روایت به شدت غیر منطقی ، بازی های به شدت نخنما و ضعیف (تو کل فیلم بدترین از این بازی نگرفتم کارگردان با توجه به اینکه تو پستم هم گفتم در مجموع بازی ها خیلی خوب هست اگر این فصل رو جدا کنیم) ، فضا سازی مصنوعی و ملال آور
اون زوم های فاجعه بار روی صورت کارکتر ها! یک تقلید بسیار ضعیف شاید از فیلم خوب ، بد ، زشت
به نظر وقتی فیلمی همزمان مشکل روایی و بصری داره بهش میگن مشکل بسیار بولد و این فصل پایانی این دوتا رو همزمان داشت.

یک نکته دیگه که دوست قبلی هم پرسیده ، کسی فیلم عطاران رو ندیده؟! داره رکورد فروش رو میزنه اما کسی اینجا چیزی ازش ننوشته یا حداقل من ندیدم هنوز!

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
من این پست رو تازه دیدم و چون فیلم جدید ایرانی نمیتونم ببینم فعلآ تو این تاپیک جواب میدم

نکته اول فرق بین فیلم ها رو میشه بعد از گذشت چندماه از دیدنشون فهمید! وقتی از یک فیلم تصویری محو داری یعنی خیلی فیلم خوبی نبوده! اگر مثل همون روزی که دیدی تو ذهنت روشن و شفاف هست یعنی فیلم خوبی بود
این فیلم یکمی برام تیره و تار هست! بنابراین ارجاع های زیادی نمیتونم به متن فیلم بدم اما یکی از بولدترین ایراداتی که داشت فیلم فصل پایانی فیلم بود.
جز روایت به شدت غیر منطقی ، بازی های به شدت نخنما و ضعیف (تو کل فیلم بدترین از این بازی نگرفتم کارگردان با توجه به اینکه تو پستم هم گفتم در مجموع بازی ها خیلی خوب هست اگر این فصل رو جدا کنیم) ، فضا سازی مصنوعی و ملال آور
اون زوم های فاجعه بار روی صورت کارکتر ها! یک تقلید بسیار ضعیف شاید از فیلم خوب ، بد ، زشت
به نظر وقتی فیلمی همزمان مشکل روایی و بصری داره بهش میگن مشکل بسیار بولد و این فصل پایانی این دوتا رو همزمان داشت.

یک نکته دیگه که دوست قبلی هم پرسیده ، کسی فیلم عطاران رو ندیده؟! داره رکورد فروش رو میزنه اما کسی اینجا چیزی ازش ننوشته یا حداقل من ندیدم هنوز!

خیر مسلما برای من هم محو هست ! خب اصلا قرار نیست اونقدر فیلم خوبی باشه که آدم یادش بمونه. صرفا برای اون روز سینما رفتن و وقت گذروندن و کمی خندیدن گزینه خیلی خوب بود. مسلما "کما" نبود که قرار باشه یادم بمونه.

دو تا مساله اینجا وجود داره. اول اینکه کلا پایان فیلم عوض شده بخاطر ممیزی !
دوم اینکه من میگم وقتی نه کارگردان مدعی هست و نه هوادار متعصبی وجود داره، چرا باید اصلا اینقدر ریز شی تو مشکلات ؟
من گفتم مشکل بولدی وجود نداره، ولی اصلا فکر نمیکردم تو اینقدر بخوای ریز شی و بگی زوم های فاجعه ای داشت !! why so serious واقعا ؟!

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
فیلم جدید رضا عطاران که خودش کارگردانی کرده اومده. کسی دیده از دوستان ؟؟؟؟

طنزی تلخ و انتقادی اجتماعی داره

شخصیتی که عطاران تو فیلم داره با تیپی که معمولا تو فیلمها ارائه میده فرق داره ( آدم رند و خودخواه ) و اگه کسی با اون تفکر که به دیدن طنزی به مانند کارهای قبلی عطاران میره چندان راضیش نمیکنه

در ضمن من رو خیلی یاد فیلم زیبای " خواب سفید " حمید جبلی انداخت البته خواب سفید بیشتر به حالات و احساسات درونی شخصیت اصلی پرداخته بود و خوابم میاد به چالشی که اون با محیط اطراف پیدا میکرد .

در ضمن هنرمندی اکبر عبدی در نقش مادر رضا !! هم خیلی شیرین و دیدنی بود .

یعنی میتونیم از این فیلم بعنوان " نقطه مشترک تفاهم " نام ببریم ؟! :دی

ایسنا: جديدترين آمار فروش رسمي فيلم‌هاي روي پرده در سينماهاي تهران در حالي اعلام شده است كه تنها «خوابم مي‌آد» توانسته، استقبال متعارف مخاطبان را به دنبال داشته باشد.

در روز‌هاي ابتدايي تابستان 91، تنها «خوابم مي‌آد» رضا عطاران است كه با فروش متعارفي در گيشه سينماها روبرو است.

براساس جديدترين آمار رسمي فروش كه بنياد سينمايي فارابي آن را تا 3 تيرماه منتشر كرده است، نخستين فيلم سينمايي رضا عطاران توانسته تنها در مدت 11 روز اكران در سينماهاي تهران به فروش بيش از 565 ميليون توماني دست پيدا كند.

فروش اين فيلم تا 29 خردادماه و در مدت 6 روز اكران، 263 ميليون تومان بود و مي‌توان گفت كه در اين مدت، رقم فروش اين فيلم دوبرابر شده است. نمايش «خوابم مي‌آد» اكنون در 29 سينماي پايتخت ادامه دارد.

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
روزنامه "جوان " در گزارشي اختصاصي اعلام كرد كه اختلاف شديد دستمزد ميان عوامل خارجي و ايراني فيلم سينمايي «محمد» جديدترين ساخته مجيد مجيدي باعث اعتراض عوامل ايراني اين پروژه و نارضايتي آنها از روند كار شده است. در ساخت اين پروژه گروهي از عوامل خارجي در بخش طراحي صحنه، فيلمبرداري و جلوه‌هاي ويژه حضور دارند كه دستمزد هر يك از نيروهاي درجه سوم آنها معادل دستمزد يكي از نيروهاي مديريتي فعال در بخش ايراني است و به عنوان نمونه يك دستيار سوم خارجي و نيروي فني حاضر در اين فيلم معادل يك نيروي متخصص مديريتي ايراني حقوق دريافت مي‌كند.

طبق شنيده‌هاي اين سايت اصول‌گرا، پايه دستمزد عوامل خارجي در اين فيلم ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار است كه به صورت ماهانه پرداخت مي‌شود كه البته با افزايش قيمت دلار، اين دستمزد عملاً بار مالي سنگيني براي پروژه ايجاد كرده است. ضمن آنكه عوامل خارجي روزانه فقط هشت ساعت كار مي‌كنند و در صورت تداوم فيلمبرداري به آنان «اضافه‌كار» پرداخت مي‌شود. به هر يك از عوامل خارجي نيز هفته‌اي حداقل ۲۵۰ دلار به عنوان تن‌خواه پرداخت مي‌شود كه در شرايط امروز معادل ۵۰۰ هزار تومان است.

از ديگر تسهيلاتي كه اين پروژه در اختيار عوامل قرار مي‌دهد، فراهم آوردن امكان اقامت عوامل در هتل‌هاي لوكس است كه چنين امكاناتي به هيچ‌وجه به عوامل ايراني داده نمي‌شود و همين مسئله سبب اعتراض آنها به تيم توليد شده است.

استفاده از عوامل خارجي در ساخت اين فيلم در حالي صورت مي‌گيرد كه نيروهاي ايراني متخصص زيادي در سينماي ايران حضور دارند كه گاه حتي در ساخت پروژه‌هاي خارجي نيز مشاركت مي‌كنند اما در ساخت فيلم محمد مديران پروژه اصرار فراواني دارند تا حتي در بخش هايي مانند دستياري صحنه و لباس، دستياري فيلمبرداري و دستياري دكور از عوامل خارجي استفاده كنند.

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
خیر مسلما برای من هم محو هست ! خب اصلا قرار نیست اونقدر فیلم خوبی باشه که آدم یادش بمونه. صرفا برای اون روز سینما رفتن و وقت گذروندن و کمی خندیدن گزینه خیلی خوب بود. مسلما "کما" نبود که قرار باشه یادم بمونه.

دو تا مساله اینجا وجود داره. اول اینکه کلا پایان فیلم عوض شده بخاطر ممیزی !
دوم اینکه من میگم وقتی نه کارگردان مدعی هست و نه هوادار متعصبی وجود داره، چرا باید اصلا اینقدر ریز شی تو مشکلات ؟
من گفتم مشکل بولدی وجود نداره، ولی اصلا فکر نمیکردم تو اینقدر بخوای ریز شی و بگی زوم های فاجعه ای داشت !! why so serious واقعا ؟!

میدونی تصمیم گرفتن در مورد اینکه اصولآ فیلم نسازی یا فیلمت رو تا حد ممکن جوری بسازی که خودت میخوای و بخش هایش رو عوض کنی چون حاکمیت دلش میخواد. خیلی سخت هست
و اگر جای کارگردان نباشی نمیتونی از بیرون بگی لنگش کن!
برای من فضای فرهنگی حاکم بر جامعه مهم هست ، برام مهمه پرفروشی ترین فیلم سینماهای ایران که نماینده سلیقه مردم کشورم هست چه برتری ها و چه مشکلاتی داره
صرفآ استفاده از بعضی رانت های فرهنگی و پرداختن به موضوعاتی لبه مرزی که در فضای پر از سانسور و سفارشی و تحت کنترل ایران مثل سوپاپ پلوپز فقط یکمی بخار رو خالی میکنه که چیزی نترکه هنر نیست
مسلمآ اخراجی ها با توجه به همین موضوع و دادن یکسری اوانس ها به سازنده اش چه دهنمکی میساخت ، چه احمد خاتمی ، چه سلحشور و چه احمدی نژاد به هر حال فروش میکرد
حالا شاید بعضی هاشون میتونستند بهتر موضوع رو باز کنند! حالا سهیلی هم خیلی آش دهن سوزی نیست به قول خودت حتی ادعاش هم به اندازه امثال ده نمکی و سلحشور نیست اما خب به اون بدنامی هم نیست
هرچند صد در صد از یک رانتی استفاده کرده که تونسته فیلمی با این مضمون بسازه و به خاطر همین رانتش هم مجبور شده کمی باج بده و به قول تو آخر فیلم رو عوض کنه اما به هر حال من دوست داشتم از کسی که واقعآ کارگردان هست و عضوی از خانواده سینما ، دست به تجربیات نسبتآ جدید و یه جورایی جسورانه زده مثل فیلم چهارانگشتیش ، یک فیلم بهتر با ساختاری منسجم تر چه از نظر روایی و چه از نظر بصری ببینم
مسلمآ سلیقه مردم ما با این چیزها شکل میگیره! بدون هیچ تردیدی شبکه ای مثل فارسی 1 ، تمام شبکه های تلویزیونی داخلی تو شکل گیری سلیقه مخاطبشون نقش دارند! وقتی این وسط یک شبکه مثل من و تو2 یا نشنال جغرافی فارسی میاد همه رو تکون میده! نگاه کنید به تاثیری که شبکه بی بی سی فارسی در مخاطبین گذاشت و تاثیری که روی خبر در سیمای داخلی ایران گذاشت!
یکسری فیلمها هستند که صرفآ خوبند برای وقت گذروندن! خب نباید بهشون خیلی دقت کرد به قول تو! باید وقت رو باهاشون بگذرونی!
یکسری فیلمها هستند که پتانسیل تغییر دادن چیزی رو دارند! تمام فیلمهایی که در صدر جدول پرفروش ها قرار میگیرند همین خصوصیات رو دارند! شاید بسیاری از فیلمهای هالیوودی که پرفروش شدن ارزش هنری بالایی نداشته باشند اما تاثیر مستقیم روی مخاطب دارند!
سلیقه مخاطب رو بالا میبرند (مثلآ در توقع از جلوه های بصری در فیلمها دیگه به تکون خوردن یک کینگ کونگ با نخ وسط شهر مقوایی راضی نمیشند) یا حس آقا بالاسر بودن آمریکا ، حس افتخار به کشورشون ، حس قدرت و هیچوقت درمونده نشدن رو بهشون منتقل میکنه!
من انتظار نداشتم فیلمی مثل گشت ارشاد بیاد یک تحول اجتماعی ایجاد کنه! نه فضا باز هست ، نه سهیلی اینکاره!
اما انتظار داشتم یک نفر از بدنه سینما یک فیلمی بسازه که از نظر بصری/هنری سطح سلیقه رو ببره بالا! که فردا یک چماق به دست نیاد با کاشتن دوربین و 4 تا شبه ستاره و ستاره پرفروش ترین فیلم ایران رو بسازه
یا یک سینمایی دیگه نیاد یک موضوع با رانت خواری و پاچه خواری جور کنه ، چهارتا چشم آبی بزک کرده هم بذاره توش و ازش نون بخوره!

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
حرفهات درسته و در واقع اتفاقی هست که میتونه ایده آل باشه. ولی من چنین توقعی از فیلمسازان فعلی ندارم.

شما ببین فضایی که الان روی سینما حاکم هست شدیدا بسته شده و خیلی دوست دارن سینما ساکن بمونه و اتفاقی نیفته. من توقع ندارم از کارگردانی که بیاد فیلمی بسازه و بخواد جریان سازی بکنه. خیلی فیلمهای به قول شما پتانسیل این رو دارند که جریانی راه بندازن و تغییری بدن ولی خب نمیذارن.

همین الان بهترین فیلمهای سینمای ایران در این چندسال اخیر هم نتونستن همچین کاری بکنن. همین جدایی نادر از سیمین که اسکار هم گرفت بنظر من چنین کاری رو نکرد. در واقع ما الان فیلمهای سینماییمون به سه دسته تقسیم شده. یک سری فیلمهای کمدی، یک سری فیلمهای کاملا سفارشی (در هر ژانری) و یک سری فیلمهای اجتماعی که میخوان واقع گرایی کنن (چه خوب مثل مثال بالا، چه فیلمهای بد که در واقع سیاه نمایی میکنن) ولی قرار نیست جریانی درست کنن چون اجازه بهشون داده نمیشه.

یک سینماگر در حال حاضر مسلما و منطقا به حیات خودش و موندنش فکر میکنه. ببین کسانی که قدرت اینکار رو داشتن الان رفتن (امثال فرمان آرا) چون نیازی ندارن که باشن، همه بهمن فرمان آرا رو میشناسن، همه بهرام بیضایی رو میشناسن. ولی خب سهید سهیلی کسی هست که اگر حداقل دو سالی یک فیلم نسازه مردم فراموشش میکنن.

در حال حاضر هم آدمهایی که هستن به نظر من بغیر از یک نفر هیچکدوم توانایی این کار رو ندارن، اون یکی نفری هم که میتونه چنین کاری بکنه (اصغر فرهادی) فعلا دنبال این هست که جای پای خودش رو ثابت کنه و نشون داده دنبال دعوا کردن هم نیست. فیلمش تبدیل شد به موفق ترین فیلم تاریخ سینمای ایران در عرصه بین المللی ولی خب تنها کاری که در ایران کردن تخریب کردنش بود و مقایسش با اخراجی ها !! همین الان لیلا حاتمی رو دارن میکوبن، در صورتی که هر روز داره از یک جشنواره ای جایزه میگیره. جریان سازی در حال حاضر توقع بیجایی هست بنظر من از کسانی که حضور دارن.

اون قدیمی ها هم که قدرت و نفوذ داشتن، دیگه زورشون نرسیده و رفتن کنار. یکی مثل مسعود کیمیایی هم که دیگه تو دنیای پرتوهم خودش داره سیر میکنه و فقط داره یک سری فیلمهای نامفهوم و مزخرف میسازه. این جو حاکم بر سینما در واقع همه رو بیمار کرده. همین 1-2 روز پیش روز ملی سینما رو از تقویم رسمی کشور حذف کردن !!!!!

جریان سازی از طرف یک آدمی که قدیمی این سینما هست خیلی اتفاق خوبی هست، ولی الان بنظر من توقعی بیجایی هست. در این 10 سال اخیر من تا جایی که یادم میاد چیزهایی که جریان ساز شدن و همه گیر شدن یا تیکه های شوخی های کمدی بوده، یا حالا مثلا بهترینشون واژه "کودک درون" بود در فیمل آتش بس، من چیز دیگه ای رو یادم نمیاد و مسلما مسئولان هم بسیار خوشحال هستن از این قضیه.

تو سینمایی که یکی میاد همه رو از دم فاحشه میخونه، خیلی راحت میاد میگه بازیگران سریال یوسف رو من "آدم" کردم، کسی هم کاری به کارش نداره، بعد یکی به شرایط موجود اعتراض کنه میشه آمریکایی و صهیونیست و .... شما دنبال جریان سازی نباید بگردی رئیس جان !

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
کلاه قرمزی و بچه ننه هم ظاهرا امروز اکران شد

کلا نمی دونم فقط من این جوری هستم یا شما هم این جوری هستین؟
حسم به این عروسک چیز عجیبیه
انگار خود منه
انگار مال خودمه
یعنی فکر می کنم هر جا هست باید باشم
به احترام اینکه همیشه بوده!
منتظرم بیاد اهواز تا برم ببینمش
شاید هیچ نسلی غیرا از ما عاشق این عروسک نباشه
خالقش هم خوب می دونه ما گاهی با یه بغضی داریم نگاهش می کنیم

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
کلاه قرمزی و بچه ننه هم ظاهرا امروز اکران شد

کلا نمی دونم فقط من این جوری هستم یا شما هم این جوری هستین؟
حسم به این عروسک چیز عجیبیه
انگار خود منه
انگار مال خودمه
یعنی فکر می کنم هر جا هست باید باشم
به احترام اینکه همیشه بوده!
منتظرم بیاد اهواز تا برم ببینمش
شاید هیچ نسلی غیرا از ما عاشق این عروسک نباشه
خالقش هم خوب می دونه ما گاهی با یه بغضی داریم نگاهش می کنیم

یه جورائی تلنگری نوستالژیکه به کودک درون کودکانی که دیگه خیلی کودک نیستن ! منم یه جورائی با تمام شخصیت هائی که خلق میکنه هم همذات پنداری میکنم

در کل به نظرم کودکی یه ما به این گروه و این برنامه خیلی مدیونه

پ ن : جای فاطمه معتمد آریا هم خالی ..

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
یه جورائی تلنگری نوستالژیکه به کودک درون کودکانی که دیگه خیلی کودک نیستن ! منم یه جورائی با تمام شخصیت هائی که خلق میکنه هم همذات پنداری میکنم

در کل به نظرم کودکی یه ما به این گروه و این برنامه خیلی مدیونه

پ ن : جای فاطمه معتمد آریا هم خالی ..
درود
البته که ما به این گروه مدیون هستیم
و عجیب اینکه معتمد آریا بدجور جاش همیشه خالی هست بین برنامه های این سال های کلاه قرمزی

و البته
یه بزرگ دیگه که نسل ما بد جور مدیون کارهاش هست و می دونیم خیلی زیاد عاشقمونه
مرضیه برومند:)

بالا