برگزیده های پرشین تولز

iOS 5

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
overview_hero.png

خب به سلامتی فردا iOS 5 برای دانلود ریلیز خواهد شد!
این تاپیک رو باز کردم برای بحث و گفتگو پیرامون این نسخه از OS اپل و اینکه از دوستان هر کس مشکل و سوال و یا... داره در این تاپیک مطرح کنه. همینطور مسائل مربوط به iCloud.

اینقدر هم در این مدت راجع به امکانات جدید این OS شنیدین و خوندین که فکر نکنم لازم باشه دوباره راجع بهشون توضیحی داده بشه. ولی اگر کسی خواست راجع به امکانات جدید این نسخه از OS اپل نگاهی گذرا داشته باشه به این صفحه می‌تونه مراجعه کنه. البته برخی که در کشورهای با امکان پیش خرید بودن و می‌تونستن آیفون 4s رو پیش خرید کنند با اقبال مواجه شدند و آیفون خودشون رو زودتر از موعد تحویل گرفتند و الان دارن با نسخه نهایی iOS 5 کار می‌کنند! :p

به نظر من چند تا از مهمترین قابلیت‌های جدید این OS یکی سینک Wi-Fi هست، یکی نسخه جدید Safari که به صورت tab browsing شده و از همه مهمتر قابلیت reading list در سافاری هست که به نام Safari Reader ارائه شده. امیدوارم برای کار کردن و سینک کردن باهاش مجبور نباشیم حتما در کامپیوتر Safari نصب کنیم و با مرورگرهای دیگه هم بشه با iCloud سینک کرد مثل اپلیکیشن Read it Later! من با این read it later سافاری زندگی می‌کنم البته امیدوارم درست کار کنه و محدودیت و مشکلی نداشته باشه.

قابلیت‌ جالب دیگه برای من notification center هست و اینکه پخش موسیقی رو کلا از ویدیو جدا کردن! یعنی از این به بعد در iPhone مثل iPad یک اپلیکیشن مجزا برای ویدیو داریم و در اپلیکیشن iPod نیست.

البته قابلیت جذاب جدید زیاده که خب من فعلا وقتم بهم اجازه نمیده بهش بپردازم. دوستان می‌تونند همراهی کنند.

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
itunes10-165.png

در همین راستا iTunes 10.5 هم برای دانلود بر روی سایت اپل قرار گرفته.
نسخه جدید iTunes به خاطر پشتیبانی از iCloud و iOS 5 و سینک Wi-Fi ریلیز شده، و البته رفع برخی مشکلات.

شرح کامل:

کد:
[LEFT]
- iTunes in the Cloud. iTunes now stores your music and TV purchases in iCloud and makes them available on your devices anywhere, any time, at no additional cost. 
 * Automatic Downloads. Purchase music from any device or computer and automatically download a copy to your Mac and iOS devices. 
 * Download Previous Purchases. Download your past music, TV, app, and book purchases again, at no additional cost. Previous purchases may be unavailable if they are no longer on the iTunes Store. 

- Sync with your iPhone, iPad, or iPod touch with iOS 5. 

- Wi-Fi Syncing. Automatically sync your iPhone, iPad, or iPod touch with iTunes any time they're both on the same Wi-Fi network.
[/LEFT]

دانلود >> نسخه 32 بیت، نسخه 64 بیت

Hamed731

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,329
پس لینک دانلود iOS 5 رو نمیذازید ؟!

دز مورد iCloud و کاربردش یکم توضیح میدید؟

یه سوال دیگه هم داشتم ، من تا حالا iOS نصب نکردم ... می ترسم وقتی نصب کردم app های قبلیم پاک بشه ، چی کار کنم ؟

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
برای ایفون 4s

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-1317.20111012.UVTgr/iPhone4,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

برای ایفون 4:

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-8358.20111012.FFc34/iPhone3,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

برای ایفون 3GS:

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-8356.20111012.SQRDT/iPhone2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

برای ipad1:

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-8357.20111012.DTOrM/iPad1,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

برای ipad 2 3G:

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-9619.20111012.y34Nx/iPad2,2_5.0_9A334_Restore.ipsw

برای ipad2 WIFI:

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-9618.20111012.Zxb22/iPad2,1_5.0_9A334_Restore.ipsw

icloud یه سرویس جدید و رایگان از طرف اپل برای دارندگان idevice های اپل هست که امکانات خیلی خیلی زیادی بهتون میده....امکان ذخیره کانتکت ها به صورت مستقیم در سرور و انتقالش به دستگاه جدید...امکان بک اپ گیری....امکان بارگذاری عکس ها در سرور و دسترسی بهشون در هر جایی و خیلی خیلی چیزهای دیگه...برای اطلاعات بیشتر برید به اینجا:

Apple - Support - iCloud

----------
توجه کنید که اولا جیل بریک ios5 هنوز تتر هست یعنی با خاموش روشن کردن دستگاه باید باز به PC وصل کنیدش تا بالا بیاد. ضمن اینکه هنوز جیل بریک جدید یکم ایراد و اشکال داره...پس اگر عجله ندارید کمی صبر کنید که نسخه کامل تر جیل بریک بیاد...

برای مشکلتون هم خیالت راحت باشه...کافیه با itunes بک اپ بگیری...بعد از ریستور به نسخه 5 تمام برنامه ها بازی ها اس ام اس ها دفترچه تلفن تنظیمات سیستم و هرچی فکرش رو بکنی برمیگرده.

Hamed731

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,329
برای آیپاد تاچ کدومش رو دانلود کنم ؟

Hamed731

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,329
خیلی ممنون مازیار جان
ما رفتیم واسه دانلود :happy:

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
پس لینک دانلود iOS 5 رو نمیذازید ؟!

دز مورد iCloud و کاربردش یکم توضیح میدید؟

یه سوال دیگه هم داشتم ، من تا حالا iOS نصب نکردم ... می ترسم وقتی نصب کردم app های قبلیم پاک بشه ، چی کار کنم ؟

سلام،

این لینک دانلود‌ها،

iPhone 3Gs
iPhone 4 GSM
iPad
iPad 2 GSM - iPad 2 Wi-Fi
iPod Touch 3rd G
iPod Touch 4th G

البته من با خود iTunes آپدیت کردم، برای همین هم لینک نذاشتم.
دستگاه‌تون چی هست؟ خب نمی‌دونم چرا تا حالا OS نصب کردین، پس آپدیت‌ها رو چیکار می‌کردین؟

بله متاسفانه در این نسخه (5) اگر Update هم بکنید مثل Restore تمامی اپ‌هاتون پاک میشه، ولی مهم نیست اگر جیل نباشین! چون تمام اپ‌ها باید با iTunesتون سینک باشه مگر اینکه دستگاه رو از کسی که خریدین اوشون براتون اپ ریخته باشه و ......... ! اگر توضیح بدین شاید بتونم راهنمایی‌تون کنم.

iCould یک فضای اختصاصی 5 گیگابایتی رایگان هست که اپل در اختیارتون قرار میده، برای سینک کردن شماره تماس‌هاتون (کلا contactها)، سینک کردن تقویم و برنامه‌های روزانتون که درش قبلا وارد کردید و خواهید کرد، برای سینک کردن عکس‌ها و ایمیل‌هاتون، برای سینک کردن اپلیکیشن، سینک کردن فایل‌های موسیقی که خریدین و یا بر روی iTunes‌تون دارین! و...

اینطوری شما هرجا که باشین و با هر ابزاری اعم از iPhone و iPad و کامپیوتر شخصی‌تون به تمامی اینها دسترسی دارین و عملا از وابسته بودن ابزارهای موبایل‌تون به یک کامپیوتر کمتر می‌کنه و احتمالا در آینده نزدیک کاملا بی‌نیاز! در حال حاضر هنوز آپشن موسیقی به طور کامل فعال نشده ولی باقی چرا. مثلا الان شما به سایت icloud.com برین و با apple id تون لاگین کنید، به صورت آنلاین تقویم و contact هاتون رو می‌تونید مشاهده و ادیت کنید! حتی apple سه اپلیکیشن officeی دراه که اگر اون‌ها رو برای iOS خودتون خریده باشین می‌تونید فایل‌هایی که قبلا ایجاد و به صورت خودکار سینک شده را در صفحه iCloud به صورت آنلاین هم مشاهده و ادیت‌شون کنید. و اینکه از smsها و عکس‌های ابزارتون، تنظیمات OS و ..... به صورت خودکار بک‌آپ میگیره! یعنی خیالتون راحته حی اگر یک روز ابزارتون در دسترس نبود و یا مشکلی براش پیش اومد تمامی اینها در جای مطمئن هست و همیشه در دسترس!

کم‌کم اپلیکیشن‌ها هم شروع کردن به سینک شدن با iCloud، مثل اپلکیشن 2Do که تمامی برنامه‌ها، یادداشت‌ها و اطلاعات شما رو می‌تونه با iCloud سینک کنه!

کلا فلسفه Cloud computing که محدود فقط به اپل نمیشه و خیلی از شرکت‌های بزرگ مثل گوگل و مایکروسافت قبل از این شروع کردن البته به شکل متفاوت به تعریف عامیانه این هست که اطلاعات و فایل‌های شما و حتی برنامه‌های کاربردی که فعلا محدود به نرم‌افزارهای Office هست مثل google docs، محدود به یک کامپیوتر و هارد داخل اون نباشه. و از هر جا و با هر ابزاری از جمله موبایل‌های هوشمند قابل دسترسی باشه.

و در آخر هم اینکه این فضای 5 گیگابایتی iCloud با پرداخت هزینه قابل ارتقاء هست، و اینکه ما با این وضع اسف‌بار اینترنت‌مون شاید برامون 100 درصد فایده‌هاش ملموس نباشه، ولی قطعا برای ما هم کاملا مفیده.

پ.ن: خب ظاهرا من داشتم جواب رو تایپ می‌کردم دوستان تا حدی جواب دادن.

Hamed731

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,329
دستگاه‌تون چی هست؟ خب نمی‌دونم چرا تا حالا OS نصب کردین، پس آپدیت‌ها رو چیکار می‌کردین؟

بله متاسفانه در این نسخه (5) اگر Update هم بکنید مثل Restore تمامی اپ‌هاتون پاک میشه، ولی مهم نیست اگر جیل نباشین! چون تمام اپ‌ها باید با iTunesتون سینک باشه مگر اینکه دستگاه رو از کسی که خریدین اوشون براتون اپ ریخته باشه و ......... ! اگر توضیح بدین شاید بتونم راهنمایی‌تون کنم.

دستگاه من iPod tuch 4g هست، جیل هم شده، تمام app ها هم با iTunes کامپیوتر خودم سینک شده
فایل رو هم دانلود کردم ، بک آپ هم که خود iTunes گرفته ... حالا دقیقا چی کار کنم واسه نصب iOS 5 که اطلاعاتم پاک نشه ؟

در مورد توضیح کاملتون در مورد iCloud هم خیلی خیلی ممنونم :heart:

Reza_parvizi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای جیلبریک این نسخه هنوز مشکل داریم؟با نرم افزار Iphone PC Suite چطوری میتونم بک آپ بگیرم؟از ورژن 4.3.3؟

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
دستگاه من iPod tuch 4g هست، جیل هم شده، تمام app ها هم با iTunes کامپیوتر خودم سینک شده
فایل رو هم دانلود کردم ، بک آپ هم که خود iTunes گرفته ... حالا دقیقا چی کار کنم واسه نصب iOS 5 که اطلاعاتم پاک نشه ؟

در مورد توضیح کاملتون در مورد iCloud هم خیلی خیلی ممنونم :heart:

خواهش می‌کنم.

شما چون جیل‌بریک شده iPodتون به هر نسخه‌ای update کنید دیگه نمی‌تونید از appهایی که کرک شدن استفاده کنید! باید دوباره جیل‌بریک کنید.
برای ارتقاء به نسخه 5 اگر اپ‌هاتون رو خریده بودین هم بک‌آپ‌گیری iTunes در مورد اپلیکیشن‌ها کاری نمیکنه و فقط اطلاعات (تنظیمات) مربوط به اون‌ها رو بک‌آپ میگیره و شما دوباره باید از طریق iTunes اون‌ها رو نصب (سینک) کنید.

الان هم همونطور که مازیار عزیز گفتن فعلا جیلبریکی که برای iOS 5 اومده به مرحله‌ای نرسیده که با خیال راحت انجامش بدین، یکم دیگه صبر کنید...

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
من روز اول نسخه های مربوط به آیپد و آیفون رو دانلود کردم ولی فعلا فقط iPad رو آپگرید کردم.
در مجموع iOS 5 یه دنیای دیگه ست! قابلیت‎های خیلی خوبی داره که واقعا خوشم اومده ازش. اگه اهل جیل‎بریک نیستید همین الان همه دستگاهاتون رو به این نسخه ارتقاء بدین! ولی اگه جیلبریک می‎کنین و این که حتما باید یه 10 صفحه برنامه روی آی-دیوایستون نصب باشه، به هیچ وجه فعلا طرفش نرین!
من خودم آیپد رو جیلبریک کردم. جدا از اون بحث نیاز به بالا اومدنش با PC در صورت خاموش کردن (چون من خودم آخرین باری که اینو خاموش کردم یادم نمیاد!) کلا این جیلبریک مشکلات خیلی خیلی زیادی داره:
در قسمت Settings وقتی میخواید وارد قسمت Mail, Contacts, calenders بشید بعد از 2 لحظه دستگاه از Settings میپره بیرون و شما توی هوم هستید! این مشکل برای چند جای دیگه مثل iBooks و Contacts هم وجود داره. حالا شما فرض کن آیفون رو جیبریک کنی و نتونی بری توی کانتکت ها!
در کل من خودم دارم کم کم به این سمت میرم که 4-5 نرم افزاری که بهشون معتادم رو بخرم و کلا از شر جیلبریک خلاص بشم. البته بحث فقط خرید نرم افزار ها نیست، مشکل اینجاست که بعد از خرید مجبور به دانلودشون هستیم! مثلا من مشکلی برای پراخت 5 دلار برای گاراژبند ندارم، برای 400 مگابایت دانلود کردن از آیتونز مشکل دارم متاسفانه به این اوضاع اسفناک اینترنت! (بازی های یک - دو گیگابایتی به کنار)
از اون طرف؛ جیلبریک همیشه یه سری مزایا داره. مثلا دیروز روی یکی از سورس ها یه پچ اومد که کیبرد کاملا فارسی آیپد رو فعال میکرد در این ورژن! (همون طور که میدونید نسخه های اول بتایی که از 5 منتشر شد ساپورت فارسی داشت ولی نسخه فاینال نه!)

استفاده از شبکه‎های اجتماعی روی نسخه 5 واقعا لذت بشه. هم Twitter که بعد از 2 سال توش لاگین کردم به لطف iOS 5، هم نسخه فیسبوک مخصوص iPad که چند روزه معرفی شده و جدا بی‎نظیره!

ضمنا یه چندتا روزنامه به دردبخور و البته مجانی برای Newsstand معرفی کنید! :p

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
به به کی اینجا است! امیر جان معلومه کجایی، باید تاپیک‌هارو سرک بکشیم تا پیدات کنیم!

حالا من هر دویی که گفتی رو همون شب نصب کردم. :rolleyes:

خب جالب اینجا است انگار همه می‌دونستن که سینک Wi-Fi بدون اتصال power امکان پذیر نیست غیر من! همون روز اول سر این حسابی حالم گرفته شد، چون من نمی‌دونستم شرطش رو! بعد به نظرم امکانات iOS 5 در iPad به مراتب جذاب‌تر و کاربردی‌تر هست تا iPhone یا آی‌پاد!
tab browsing سافاری رو فقط محدود کردن به iPad !! در صورتی که می‌تونستن برای iPhone هم بزارن. امکان reading list که من شخصا روش خیلی حساب کرده بودم آفلاین کار نمیکنه و حتما باید آنلاین باشین! برای همین باید براش اپلیکیشن بخرم! multi-touch gestures فقط برای iPad هست، یعنی چی آخه؟!!
مثلا من انتظار داشتم برای آیفون وقتی ویدیو رو از اپ iPod جدا کرده به اسم Video و Music حداقل اون Video فرقی با قبل کرده باشه! دوست داشتم مثل iPad مثلا به صورت thumbnail بیاره نه دقیقا مثل قبل!! اینطوری به نظرم فقط یک کار هجوی کردن... کیبورد فارسی رو هم همینطور که گفتی برداشتن! Siri فعلا فقط روی 4s قابل استفاده است در صورتی که اون تیمی که حتما شنیدین پورت کردن روی 4 گفتن مشکل سخت‌افرازی وجود نداره! اون Newsstand هم در واقع یک فولدر خوشگل شده است! چون قبلا و هنوز هر مجله و نشریه یک اپ برای خودش داشته و داره! که شما توسط اپ اون نشریه می‌تونید شماره‌های مورد نظرتون رو خریداری و مشاهده کنید! من انتظار داشتم با اومدن Newsstand کلا اپلیکیشن مربوط به مجلات جمع بشه و همگی از این طریق قابل خریدن و خوندن باشن. تنها کاری که این Newsstand میکنه اینه که icon مربوط به اپلیکیشن هر نشریه رو در یکجا نشون میده! البته شاید ظاهر جذابی داشته باشه ولی عملا باز هم یک مورد هجویه!

ولی خب استفاده از iCloud و سینک بودنش با امکانات iOS خیلی عالیه هست، Reminder به همون خوبی هست که باید باشه، امکانات جدید notification center مخصوصا برای lock screen خیلی عالیه! استفاه از iMessage جذابه، کیبودر Emoji که گذاشتن عالیه (برای گذاشتن smilies در sms و ایمیل و ...)
دیکشنری داخلی که گذاشتن خیلی عالیه و به درد بخور فقط ای کاش زبانش هم قابل تغییر بود! Keyboard shortcuts خیلی به درد بخوره.

HTDemojismileycropped_thumb.png

فعلا فقط اینا به ذهنم رسید...

mehrvarzan

Registered User
لایک‌ها
1
با درود
دوستان هیچ راهی یا ترفندی واسه گرفتن shsh 4.3.3 وجود نداره؟
دوستانی که از فیس تایم و آی مسیج استفاده کردن در این ورژن نظرشون چیه؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
دیگه نمیتونید shsh برای 4.3.3 بگیرید. فقط در حال حاضر امکان گرفتن shsh برای نسخه 5 هست....بعد در اینده هم اگر نسخه 5 مثلا بشه 5.1.1 دیگه برای خود 5 هم نمیتونید بگیرید....

Reza_parvizi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اساتید جلبریک نیومد؟من از جیلبریک میترسم.همه برنامه ها وبازیام میپره؟الان 4.3.3 دارم.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
جیل بریک اومده...منتها هنوز دارای مشکل و ایرادهایی در کارکرد گوشی هست که بهتره صبر کنید جیل بریک بهتری بیاد.

SHOPING

Registered User
لایک‌ها
313
با درود
دوستان چطوری میشه بدون shsh دانگرد کرد؟
تا اونجایی که من میدونم میشه ... ولی راه کارش رو دقیق نمیدونم

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
تا اونجایی که من میدونم نمیشه....

Reza_parvizi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جیل بریک اومده...منتها هنوز دارای مشکل و ایرادهایی در کارکرد گوشی هست که بهتره صبر کنید جیل بریک بهتری بیاد.
تا کی میاد مثلا؟الان باچه برنامه ای جیلبریک کنم؟

بالا