برگزیده های پرشین تولز

آموزش ایجاد صندوق بازنشتگی (تضمین آینده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
Amadea شما میگی بجای اینکه مثلاً 200هزار تومان هر ماه تو بانک سرمایه گذاری کنیم بجاش طلا بخریم؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
Amadea شما میگی بجای اینکه مثلاً 200هزار تومان هر ماه تو بانک سرمایه گذاری کنیم بجاش طلا بخریم؟

من می گم اگر قرار باشه نرخ سود حتی 25% هم باشه، طلا بخری بهتره. مگر این که نرخ سود بالاتر پیدا کنی. مثلا همین 33% که محاسبه شده بود توی صفحه قبل نرخ خوبیه. کلا توی بازار 30% هست دیگه، همون خوبه. منتها بانک معتبری نیست این قدر سود بده، بنابراین من یکی طلا می خرم.

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
من می گم اگر قرار باشه نرخ سود حتی 25% هم باشه، طلا بخری بهتره. مگر این که نرخ سود بالاتر پیدا کنی. مثلا همین 33% که محاسبه شده بود توی صفحه قبل نرخ خوبیه. کلا توی بازار 30% هست دیگه، همون خوبه. منتها بانک معتبری نیست این قدر سود بده، بنابراین من یکی طلا می خرم.

خوب طلا رو بر اساس یه مبلغ معین میخری یا یه مقدار معین؟
یعنی ماهی 200 هزار تومن طلا میخری یا 3 گرم طلا؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
خوب طلا رو بر اساس یه مبلغ معین میخری یا یه مقدار معین؟
یعنی ماهی 200 هزار تومن طلا میخری یا 3 گرم طلا؟

با این بالا پایین رفتن های اخیر که خیلی وقته چیزی نخریدم، اما نه، می گذارم هر از چند ماه که تونستم پس انداز کنم سکه کامل می خرم.

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
با این بالا پایین رفتن های اخیر که خیلی وقته چیزی نخریدم، اما نه، می گذارم هر از چند ماه که تونستم پس انداز کنم سکه کامل می خرم.

این هم روشیه
حساب پس انداز کوتاه مدت پس اندازها رو جمع کرد هر چند ماه یکبار یه سکه خرید

جالب شد

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
مگه نمی گی به اندازه دو تا سکه سرمایه گزاری می کنی؟ اصلا مگه نمی بینی دور اول اون 70 تومن از قیمت سکه عقبه؟ وقتی به اندازه دو تا سکه سرمایه گزاری کردی، بعد با قیمت یه سکه می سنجی؟ بعد به من می گی خوابم؟ :lol: بالاخره اگر چند نفر محاسباتشون مثل شما نبود که بانک ها نمی اومدن این طوری سود بدن که، مجبور می شدن نرخ تورم رو در نظر بگیرن!

بزگوار همونطور که عرض کردم خدمتتون شما هنوز صورت مساله رو خوب متوجه نشدین ! چرا ؟!

شما قراره ببینید سرنوشت همون 70 تومن چی می شه، نه این که وسط کار بهش پول اضافه کنید!!

شما 70 تومن رو تو بازه 10 ساله در اون مثالتون در نظر گرفتین درسته ؟! و قراره ببینین سرنوشت این 70 تومن توی 10 سال چی میشه دیگه؟! اینو که دیگه منکر نیستین ؟!؟براتون

بُلد و قرمزش کردم!

خُب مشکل همین جاس ! 70 تومن شما عمرش! 5 سال بیشتر نیست ! چطور انتظار دارین سرنوشتشو تو بازه 10 ساله حساب کنیم !؟!!! بعد از 5 سال شما 70 تومن + سودش در

سررسید رو میکشین بیرون ! یعنی تمام ! یعنی مرگ 70 تومن کذایی !! بعد همون روز به پولی که دستتونه مبلغی رو که برای هر ماه در نظر گرفتین اضافه میکنین و یه حساب

سپرده بلند مدت 5 ساله جدید باز میکنین !

در واقع شما هر ماه میرین بانک مورد نظرتون که فقط و فقط سپرده جدید باز کنین مگر اینکه اون ماه یکی از سپرده های قبلیتون 60 ماه از عمرش گذشته باشه که در این صورت باید یه کار اضافه انجام بدین اونم اینه که سپرده ای که 60 ماهش شده رو با سودش بگیرین ،مبلغ مورد نظرتون رو بهش اضافه کنین و یه سپرده جدید باز کنین !

در واقع ما همیشه 60 تا سپرده داریم نه بیشتر چون سپرده 61 اُم رو که میخواییم باز کنیم میبینیم که یه سپرده داریم که 60 ماه از عمرش میگذره،پس موقعش رسیده که فدای این سپرده جدید بشه و بیاد روی این جدیده،در واقع جایگزین میشه دیگه !

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
گفتم که، اگر فکر می کنید محاسباتتون درسته، برید هر کار دوست دارید انجام بدید.

maradona1986

Registered User
لایک‌ها
0
مشکل این جاست که شما اصلا محاسبه نمی کنید. بیاید، من حساب می کنم:

فرض کنیم شما سال 81 که سکه 70000 تومن بوده، همین پول رو با سود سالی 25 درصد 5 سال گذاشتید توی بانک. فرض کنید سودش رو هم براتون می ریزه توی حساب کوتاه مدت که بهش سود تعلق بگیره. سود کوتاه مدت هم 9%. توجه کنیم که در شرایط واقعی در سررسید 5 ساله شما آپشنی برای دریافت سود 20% هم نداشتید و باید با 17% سرمایه گزاری می کردید، ولی ما هیچ کدوم این مسائل رو در نظر نمی گیریم و می گیم اصلا همون 25% و 9% برای کل ده سال.

پنج سال اول 70000 تومن شما می شه: 173817 تومن. همین پول رو دوباره تمدید می کنید، بعد از 5 سال بعدی می شه: 431605 تومن. این در حالی هست که سکه امروز 695000 تومنه. یعنی اگر ده سال پیش سکه خریده بودید و هر ماه کلی هم در بانک معطل نشده بودید، کلی از ارزش پولتون کم نشده بود.
من با نظر این دوستمون بیشتر موافقم. اگر قراره بعد از گذشت یه دوره 5 ساله مبلغی رو به سپرده قبلیمون اضافه کنیم، خب میاییم همون مبلغ رو هم طلا میخریم و بعد مقایسه میکنیم تا ببینیم کدوم روش سود بیشتری داره. ممکنه قیمت طلا توی یک دوره حتی منفی هم باشه اما بعضی از سال ها (مثل سال 90) به جای 20 یا 30 درصد ، 70 درصد و یا بیشتر رشد میکنه. در مجموع با کم ارزش شدن هر روزه پول رایج و مقدار تورم ، به هیچ وجه قرار دادن پول در بانک رو به صلاح نمی دونم.

♥majid

Registered User
لایک‌ها
0
حالا به خاطر شما کوتاه می آم. :lol: ولی شما می خواید 10 سال پس انداز کنید که برید سفر خارج؟ همین الان یه سال با ماهی 200 تومن پس انداز کنید و برید. چه کاریه این قدر صبر کنید کل دارائیتون رو بعد یه هفته ای به باد بدید!

شما سروری
بلـــــــــــــــــــه چی بگم والا!! بانو این فقط یه مثال بود بعدم منظورم خارج از تهران نبودا ! :D الان یه تور رم و پاریس فکرکنم حداقل یه 5 -6 م در بیاد حالا سوغاتی بچه ها هم هیچی :D

♥majid

Registered User
لایک‌ها
0
البته پس انداز به شیوه سکه خریدن یه حسن دیگه هم داره بعد 20 سال که جمع شد ادم میشینه مثل این فیلمها هی این سکه هاش رو از این دست میریزه تو اون دست یه حالـــی میده!! :D

یه ضرر هم داره اگه یه دزد به خونه بزنه کل پس اندازه 20 سالتون به فنا میره ولی سپرده بانک چی! نه! پس یه جورایی خطر بالقوه هم هست پس باید یه جای امن مثل صندوق امانات بانک نگه دارید

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
شما سروری
بلـــــــــــــــــــه چی بگم والا!! بانو این فقط یه مثال بود بعدم منظورم خارج از تهران نبودا ! :D الان یه تور رم و پاریس فکرکنم حداقل یه 5 -6 م در بیاد حالا سوغاتی بچه ها هم هیچی :D

من با توجه به این محاسبات سامبادی گفتم. خودش زده بود 2 میلیون، ایناهاش:

بنده بی تقصیرم. سفر خارجه هم به بودجه کارگری ما نیومده. :lol:

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
قراره ما ماهیانه یه مبلغی پس انداز کنیم خوب اگر بخوایم به ریال اینکارو انجام بدیم به هرحال تورم همیشگی و ارزش پول تغییر میکنه هم میتونی سکه بخری هم میتونی روش دکتر انجام بدی ولی اگر من بخوام ریسک کمتری متحمل بشم دنبال سکه نمیرم
حتی میشه ریال تبدیل کرد به ارز به غیر از دلار و یورو که نوسان کمتری داشته باشه مثلا دینار عراقی یا بری کشور های عربی به جای سکه طلای 24 عیار بخری گرمی پس انداز کنی که هر کدوم داستان خودش داره

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
دکتر دکستر کم پیدان!سر نمیزنن فیض ببریم
کجایی دکی جان؟منتظر تحلیل ها و پاسخ هاتونیم

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
بله ! استفاده از زمان وقتی درسته که شما به 28 سال دیگه امیدوار باشی ! اینجا شما به فردای خودت نمیتونی اعتمادی داشته باشی. یک روز از خواب پا میشن سود رو دست میزنن یه روز میگیرتشون مسکن رو 100 برابر میکنن یه روز سکه رو و و و و و ...

اما فقط یک سوال که کسی پاسخ من رو نداد. اعتبار چیه و چطوری میتونم ازش استفاده کنم . بنده توی بانک اقتصاد نوین سپرده دارم . توضیحی در باب اعتبار و شرایطش میخواستم
با تشکر

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
بله ! استفاده از زمان وقتی درسته که شما به 28 سال دیگه امیدوار باشی ! اینجا شما به فردای خودت نمیتونی اعتمادی داشته باشی. یک روز از خواب پا میشن سود رو دست میزنن یه روز میگیرتشون مسکن رو 100 برابر میکنن یه روز سکه رو و و و و و ...

اما فقط یک سوال که کسی پاسخ من رو نداد. اعتبار چیه و چطوری میتونم ازش استفاده کنم . بنده توی بانک اقتصاد نوین سپرده دارم . توضیحی در باب اعتبار و شرایطش میخواستم
با تشکر

اعتبار از سپرده های بلند مدت با ارقام بالا بدست میاد
گردش حساب معمولا باید بالای 10 میلیون در ماه باشه تا اعتبار زیاد بدست بیاد
چک ها بایستی بموقع و سرموعد پاس بشه
وام های دریافتی نبایستی عقب بیفته و سر وقت پرداخت بشه
اعتبار همون وام با درصد پایینه که بخاطر همون حساب بالایی که دارین بهتون تعلق میگیره و حتی کارت اعتباری هم داده میشه
همونطور که دکتر گفتن اعتبار رو میتونی هر موقع خواستی از بانک با درصد یک یا دو و بعضی جاها 4 درصد دریافت کنی و ماه بعد به بانک برگردونی (نبایستی دیرکرد داشته باشی تا درصدش بالا نره و ضرر نشه)
معمولا بدرد مغازه دارها میخوره که جنس بخرن و بریزن تو مغازه و یماهه فروش کنن و پول فروشش رو با درصد پایینی که بانک بهشون داده به بانک برگردونن و سود اصلی رو واسه خودش نگه دارن
باز هم دوستانی که وارد تر هستن بایستی از مزایاش بگن

Last edited:

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
مثکه واقعا راسته ها ! میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده هیچ جوره نمیشه بیدار کرد !!:D

متاسفانه هنوز صورت مساله رو متوجه نشدین ،پس انتظاریم نیست که جوابتون درست باشه !:D

خوبه حالا معیار خودتون و حساب کتابای خودتونو گذاشتیم رو دایره !
موفق باشین !;)
راست ميگه ديگه.
شما 10 پيش يه سكه خريدي به قيمت 70 هزار تومن يا همين 70 هزار تومن رو گذاشتي تو بانك
اگه قرار باشه به 70 هزار تومني كه تو بانك ميذاري پول اضافه كني خوب بايد به اون سكه اي كه خريدي هم طلا اضافه كني.

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
راست ميگه ديگه.
شما 10 پيش يه سكه خريدي به قيمت 70 هزار تومن يا همين 70 هزار تومن رو گذاشتي تو بانك
اگه قرار باشه به 70 هزار تومني كه تو بانك ميذاري پول اضافه كني خوب بايد به اون سكه اي كه خريدي هم طلا اضافه كني.

ببین دوست من تاپیک در مورد سکه بود ؟! شما پست اولو که دکتر زده نگاه کن ببین اسمی از سکه اومده ؟! نیومده دیگه ! دکتر گفته آقا جان "با این روش" اینجوری سود میکنین !:)

اما این دوستمون که مخالف این روش بودن گفتن اگر این پول رو طلا بخری بذاری کنار بهتره ،درسته !؟ اینم متن جملشون :

بلا به دور، 60 تا حساب؟ منم گفتم با یه حساب احتمالا نشه. بعدش شما فکرش رو بکنید که من کاری به نرخ تورمی که بانک مرکزی می ده ندارم، اون به درد خودش می خوره. عملا با یه نرخ تورم 60 درصدی که نسبت به پارسال داریم تجربه می کنیم، با پولی که سالانه فوقش 30 درصد بیاد روش، عملا خودت رو سر کار گذاشتی. یعنی احساس می کنم اگر این پول رو طلا بخری بذاری کنار، لااقل بعدش همون قدر پول داری، نه این که با یه سود کم و تورم وحشتناک کلی ارزشش رو از دست داده باشه.

پس رقابت رو میذاریم بین طلایی که خریداری شده و کنار گذاشته شده و این روش سپرده گذاری ،نه روشی دیگه !! اگر بعد از سر رسید بهش پولی اضافه نشه که دیگه این روش نیست !!;)

تو یکی از پستا هم که حساب کردیم یدفه بش 190000 تومن دستی اضافه کردیم،چرا؟ چون قیاس ایشون با سکه بود و سکه در سال 86 این قیمت بوده !ما هم با توجه به زیاد شدن درآمد در اون سال نسبت به سال افتتاح سپرده دیگه مبلغ بی ارزش اولیرو اضافه نکردیم

بله اگر به سکه هم وسط راه سکه اضافه کنیم محاسبات عوض میشه ،اما همونطور که پست ایشون رو گذاشتم ایشون گفتن :"اگر این پول رو طلا بخری بذاری کنار" مثلا بهتره!;)

پس مقایسه بین این روش سپرده گذاری(نه روش دیگه ای!) و خرید طلا بصورت همزمان با شروع یک سپرده بلند مدت (معادل از لحاظ ریالی) و کنار گذاشتن طلا بود !!

از طرفی نمیخواییم سر خودمون رو کلا بذاریم که !! دکتر این تاپیکو زده و از یه سری حساب کتابا به این نتیجه رسیده ممکنه الان که به این فکر افتادیم روش های جایگزین بهتری هم پیدا کنیم ،که تا الان کمتر کسی پیداش کرده و اجراش کرده !

اما یه چیزم در نظر داشته باشین ،الان 2-3 ساله بحث سکه داغ شده و توی انجمن های مختلف روش بحث میشه ! چرا ؟ چون تا سال 88 سکه رشد آروم و منطقی داشت سالی حدود 30-40 تومن (یکم اینور یکم اونور) بش اضافه میشد اما سال 88به 89 یدفه از 288 تومن شد 435 تومن سال 90 یدفه شد 700 تومن ! این دیگه رشد منطقی اُنس نیست !

یعنی همیشه اینجور رشدی نمیمونه ! هر 15-20 سال یه بحران اقتصادی داریم که تبعاتش تا 4-5 سال بعدش هم میمونه ،وقتی سرمایه دارا به اوضاع اقتصادی آمریکا به خاطر همین مسائل بی اعتماد شدن سرمایه ها رفت سمت طلا ! اُنس کشید بالا و به موازات اونم سکه !سال 71 به 72 سکه از 12 تومن شده 16 تومن اما از 72به 73 یدفه شده 30 تومن ! میخوام بگم (در شرایط عادی) همیشه اینجوری رشد نداریم،دیدن که تا 1050 هم رفت ،اما چقدر روش موند ! الان زیر 700 هست !! اوضاع اقتصادی بورسای بزرگ جهان که همیشه اینجوری نمیمونه ،به نظر من روبه راه که شد دوباره سرمایه هایی که طلا شده بودن میره سمتش و اُنس میکشه پایین !;)

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا