برگزیده های پرشین تولز

عوارض فیناستراید داغونم کرد !!

paradai3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
حدود 6 ماه هست که داروی فیناستراید 1 میلی مصرف میکنم و خیلی عالی و خوب جلوی ریزش مو ام رو گرفته همه چی به خیر و خوبی پیش میرفت و من شبی یکی میخوردم تا 2 ماه پیش که عوارضش شروع شد .
و تا همین 5 روز پیش مصرفش رو متوقف کردم .

عوارضش هم اینه که سینم حساس شده بود و مقداری خارج و احساس میکردم بزرگتر از حد نرمال شده (شاید هم دلیلش چاق شدنم باشه اما حساسیت که دلیلش چاقی نیست) با مراجعه به عوارض دارو دیدم که این مورد از عوارض هست .
و همچنین بیضه سمت چپم حدود یک سانت از راست پایینتره و این هم تو این مدت پدید امده یا بیشتر شده .

الا 5 روزه دارو رو قعط کردم دیگه خارش و حساسیت سینه ندارم . ولی کم کم مو هام میریزه .

21 سالمه حالا چیکار کنم . حفظ مو برام خیلی ارزش داره اما با این عوارض چیکار کنم ؟؟؟

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
ژنیکوماستی عارضه نوک پستان از عوارض شایع این دارو هست در برخی هم قرمزی و جوش های چرکی همراه با خارش در ناحیه سینه دیده میشه معمولا بعد از قطع دارو از بین میره در بعضی ها اما باقی میمونه برخی ها برای جلوکیری از عارضه نوک پستان تاموکسیفن مصرف میکنند البته تایید نمیشه اینکار ممکن بیضه هات قر هم بشه یعنی کوچیک بشه و در برخی ها موقع مصرف دارو افزایش سطح هورمون ال اچ دیده شده که نشان دهنده تاثیر مخرب این دارو روی بیضه است

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
با مشورت پزشک HCG بزن .. ( HCG ساخت Swiss بهترینه ) .. یه دوره 3 تایی که بزنی حل میشه ..

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
با مشورت پزشک HCG بزن .. ( HCG ساخت Swiss بهترینه ) .. یه دوره 3 تایی که بزنی حل میشه ..

دادا سطح ال اچ موقع مصرف این دارو به دلیل افت تستسترون سازی بالا میره hcgهمون گنادوتروپين ال اچ و اف اس اچ هست که در صورت بالا بودن ال اچ خودش ایجاد مشکل میکنه هزار بار گفتم این داروی کفتی هزار جور عوارض دار هیچی باور نکرد شما باید بری آزمایش lh-fsh-freetestosterone -totaltestosterone بدی اگه مشکل دار باشی معلوم میشه

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
آقا فقط ماینوکسیدیل بزن،بیخیال قرص
موهاتم اگر ریخت فدا سرت،۲۵ سالگی برو بکار،راحت !

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
من نزدیک دو ماه دارم مصرف میکنم الان میل جنسی و نعوظم یک مقدار کم شده اثری هم تا حالا رو موهام نداشته

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126

دوست عزیز این آمپولی که فرمودید جهت جلوگیری از ریزش مو کارایی داره یا برای کار دیگه ای هست؟
کسی نمیدونه چرا فیناستراید عوارضش اینقدر سیاه و سفید هست؟ ( یعنی برای بعضی ها بعد از سال ها استفاده هیچ عوارضی نداشته اما برای بعضی ها بعد از 1 2 ماه استفاده بیشترین عوارض رو داشته )
ظاهرا این دارو عوارضش حد وسط نداره!

paradai3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11

میشه یه توضیحی بدید دقیقا چی حل میشه ؟؟
یعنی بخورم دیگه عوارضش از بین میره ؟؟

برا نگه داشتن مو هام حاضرم هر هزینه ای بپردازم (اگه مشابه خارجی فیناستراید عوارض نداشته باشه)
قبلا خیلی پرپشت بود اما الان کم پشت تره اما هیچ کی نمیفهمه ریزش دارم و با مصرف فیناستراید مشکل ریزشم به کل تموم شد اما عوارض شروع شد

در مورد مشکل بیضه نمیدونم به خاطر دارو پدید امده یا نه اما سرج کردم خیلیا این مساله رو داشتن و ایا باید به پزشک پست و مو بگم (اخه یه خانمیه) ؟؟ یا متخصص دیگه ؟؟

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
میشه یه توضیحی بدید دقیقا چی حل میشه ؟؟
یعنی بخورم دیگه عوارضش از بین میره ؟؟

برا نگه داشتن مو هام حاضرم هر هزینه ای بپردازم (اگه مشابه خارجی فیناستراید عوارض نداشته باشه)
قبلا خیلی پرپشت بود اما الان کم پشت تره اما هیچ کی نمیفهمه ریزش دارم و با مصرف فیناستراید مشکل ریزشم به کل تموم شد اما عوارض شروع شد

در مورد مشکل بیضه نمیدونم به خاطر دارو پدید امده یا نه اما سرج کردم خیلیا این مساله رو داشتن و ایا باید به پزشک پست و مو بگم (اخه یه خانمیه) ؟؟ یا متخصص دیگه ؟؟

ظاهرا پایین تر بودن بیضه سمت چپ مشکلی نیست و نمیشه به عوارض این دارو نسبتش داد. اما کوچک شدن بیضه ها متفاوت هست.

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
داروی جایگزین بهتر نیست استفاده کنین؟

نوع ایرانی به اسم فیناستراید
نوع هندی به اسم فینپشیا
نوع آمریکایی به اسم پروپشیا
آوودارت یا دوتاستراید که البته مکانیزم اثرگذاریش با 3 تای بالا متفاوت هست اما دوز 0.5 اون برای ریزش مو تجویز میشه.

به غیر از اینا دارویی برای جایگزین کردن وجود نداره.

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
ظاهرا پایین تر بودن بیضه سمت چپ مشکلی نیست و نمیشه به عوارض این دارو نسبتش داد. اما کوچک شدن بیضه ها متفاوت هست.
پایین تر بودنش یکی از علت ها واریکوسل هست همون مرضی که دادش رسول داشت

paradai3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
داروی جایگزین بهتر نیست استفاده کنین؟

برا ریزش ارثی مو معمولا پزشک ماینوکسیدیل و فیناستراید تجویز میکنه .
که روی من فیناستراید انقدر خوب جواب داد که ماینوکسیدیل رو گذاشتنم کنار .

فیناستراید خارجی کسی اطلاعی داره ؟؟ میگن خیلی گرونه ؟؟ اخه یکی دو شب نیست هر شب باید خورد تا اخر عمر

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
پایین تر بودنش یکی از علت ها واریکوسل هست همون مرضی که دادش رسول داشت
درست میفرمایید.
بهمین دلیل عرض کردم نمیشه با قاطعیت پایین تر بودن بیضه رو به این قرص نسبت داد.
اما همون ظوری که شما فرمودید پایین بودن یکی از بیضه ها میتونه یکی از نشانه های واریکوسل باشه اما نشانه قطعی به هیچ عنوان نیست.
موفق باشید

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
برا ریزش ارثی مو معمولا پزشک ماینوکسیدیل و فیناستراید تجویز میکنه .
که روی من فیناستراید انقدر خوب جواب داد که ماینوکسیدیل رو گذاشتنم کنار .

فیناستراید خارجی کسی اطلاعی داره ؟؟ میگن خیلی گرونه ؟؟ اخه یکی دو شب نیست هر شب باید خورد تا اخر عمر

تو کشور ما حتی ماینوکسیدل اصل هم که مطمئن باشی نمیتونی گیر بیاری چه برسه به قرص!
پروپشیا که اصلا نیست و فینپشیا و آوودارت هم بدون مجوز وزارت بهداشت وارد میشه و هیچ کس نمیتونه اطمینان بده که اصل هست.
در مورد ماینوکسیدل هم فعلا فقط آلوپکسی ( فرانسه ) و روگین ( Rogin نه Rogaine ) تو تهران پیدا میشه که هیچ کدومش مشخص نیست اصل باشه. آلوپکسی بدون مجوز و به صورت مسافری میاد اما روگین برچسب شبنم داره اما برچسبش نامعتبر هست.
اگر کسی این داروها رو اصلش رو سراغ داره بدون در نظر گرفتن قیمت ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنه
موفق باشید

paradai3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
پس من باید چیکار کنم !؟!
همین ماینوکسیدیل 5% تنها رو اگه استفاده کنم و دیگه فیناستراید مصرف نکم باز هم ریزش مو ام برمیگرده ؟؟

دوستان کسی عوارض شبیح به من داشته بزرگی سینه ؟؟؟
من باید چه اقدامی انجام بدم ؟؟

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
پس من باید چیکار کنم !؟!
همین ماینوکسیدیل 5% تنها رو اگه استفاده کنم و دیگه فیناستراید مصرف نکم باز هم ریزش مو ام برمیگرده ؟؟

دوستان کسی عوارض شبیح به من داشته بزرگی سینه ؟؟؟
من باید چه اقدامی انجام بدم ؟؟

دوست عزیز بهترین کار مراجعه به یه دکتر واقعی هست ( امیدوارم منظورم رو از واقعی رسونده باشم چون تو خیلی از مطب ها که اتفاقا معروف هم هستند من مطمئن شدم از دکتر حداقل تو این یه مورد بیشتر سرم میشه )
اما اگر پیشنهاد من باشه میگم کاری رو که اکثر خارجی ها هم میکنن انجام بده یعنی دوز استفاده رو پایین بیار و ببین باز هم عوارض وجود داره یا نه و سعی کن اگر عوارض کم شد بین عوارض و میزان ریزش مو توازن ایجاد کنی ( دکتر ممکنه بگه زیر 1 میلی گرم اثر نداره اما من خیلی ها رو دیدم حتی با 0.25 هم عنوان کردند که ریزش موشون کم شده و عوارض هم به اندازه زیادی کاهش پیدا کرده
اگر میخوای سراغ ماینوکسیدل بری از همین اول باید یه تصمیم سخت بگیری چون بیشتر استفاده کننده های ماینوکسیدل زود دلسرد میشن و مصرف رو قطع میکنند و همین کار ممکنه باعث ریزش بیشتر بشه اما تو سن 21 سال شما فعلا با فیناستراید هم میتونی تا چندین سال موهاتو داشته باشی ( البته الگوی ریزش مهمترین شرط هست که باید تو خانواده خودت ببینی به چه شکل هست )
موفق باشید

بالا