برگزیده های پرشین تولز

مشاوره (خرید، مقایسه، فنی...)

÷

• Total voters
    52

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
سلام

یک کمک میخاستم !! قراره این بلند گوها رو برای ماشین بگیرم

KFC-6960ie

قمتش هم 80 تومن !! نظر شما چیه !!خوبه؟؟؟؟

raxtastar

"کاربرفعال ورزش""کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
672
خوب امروز همین ها رو گرفتم با یه ضبط jvc نمی دونم چرا با mp3 خر خر میکنه ؟؟؟

علت از ضبطه یا بلند گو؟؟؟

واگر در مورد ساختن باکس ساب تجربه ای دارید بگید

چون فک کنم با توجه به توان و فرکانسش باید درست بشه !!!!

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
در اين كه شكي نيست!:p

اين ماشيناي Hybrid چيه هي اينا دم گوش ما ميخونن؟انواع مختلف داره؟چون هر كسي يه جوري دربارش توضيح ميده!:wacko:
در این ضمینه بنده اطلاعات ندارم متاسفانه .

میتونید از مجله ی ماشین کمک بگیرید.

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
گیر بکسم ترکید !!!!!!!

3 روز قبل , چمران جنوب , دنده تو 4 بود که ترمز کردم و خواستم بپیچم , دیدم دنده تو 4 گیر کرده و بیرون نمیاد !!!!!

خاموش کردم , هر کاری کردم در نیومد , 6 دفعه از سکون کامل با دنده ی 4 حرکت کردم تا دود از صفحه کلاچ بلند شد .

بله !! دیسک و صفحه تعطیل !!!!!!! دیگه کلاچ رو ول میکردم ماشین خاموش نمیشد!!!!!

ظاهرا تا 5 شنبه هم درست نمیشه و بنده امروز بدون ماشین عزیزم که تازه رینگ اولترا لگرا ( Oz)انداخته بودم , اومدم نوشهر !!!!!!!

شرمنده ، ولی یعنی بخاطر همین دنده عوض کردن بی کلاچ بوده؟؟؟؟

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اين ماشيناي Hybrid چيه هي اينا دم گوش ما ميخونن؟انواع مختلف داره؟چون هر كسي يه جوري دربارش توضيح ميده!

ماشینهای هایبرید، از بنزین و باتری استفاده میکنند و تا جایی که من میدونم سوییچ کردن بین سوختها اتوماتیک انجام میشه (کاری که در مدلهای قبلی باید دستی انجام میشد و به سادگی امکانپذیر نبود) و اگر اشتباه نکنم، هنگام استفاده از بنزین، باتری با استفاده از دور موتور شارژ میشود (این رو مطمئن نیستم)
بطوریکه در ترافیک که نیاز به شتاب و سرعت بالا نیست از باتری استفاده میکند و در بزرگراهها از بنزین و مطرف بنزین رو تا حد زیادی کاهش میدهد.
تویوتا یک مدل داده که توی بازار آمریکا خیلی ازش استقبال شده و قیمتش هم 25000 دلار هست (قیمت رو خیلی مطمئن نیستم). و مثل اینکه شرکتهای اروپایی هم بزودی مدلهایی از این نوع ماشین را معرفی خواهند کرد.
حالا کی برسه ایران، من فکر میکنم وقتی منسوخ شد، تازه پاش به ایران باز بشه!!!! در هر صورت خیلی بهتر از گازسوز هست. هم آلودگیش و هم مصرفش.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
ماشینهای هایبرید، از بنزین و باتری استفاده میکنند و تا جایی که من میدونم سوییچ کردن بین سوختها اتوماتیک انجام میشه (کاری که در مدلهای قبلی باید دستی انجام میشد و به سادگی امکانپذیر نبود) و اگر اشتباه نکنم، هنگام استفاده از بنزین، باتری با استفاده از دور موتور شارژ میشود (این رو مطمئن نیستم)
بطوریکه در ترافیک که نیاز به شتاب و سرعت بالا نیست از باتری استفاده میکند و در بزرگراهها از بنزین و مطرف بنزین رو تا حد زیادی کاهش میدهد.
تویوتا یک مدل داده که توی بازار آمریکا خیلی ازش استقبال شده و قیمتش هم 25000 دلار هست (قیمت رو خیلی مطمئن نیستم). و مثل اینکه شرکتهای اروپایی هم بزودی مدلهایی از این نوع ماشین را معرفی خواهند کرد.
حالا کی برسه ایران، من فکر میکنم وقتی منسوخ شد، تازه پاش به ایران باز بشه!!!! در هر صورت خیلی بهتر از گازسوز هست. هم آلودگیش و هم مصرفش.
شما که همه رو مطمئن نبودی :دی

به هر حال ممنون .

Seyyed_110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آيا نوع گاز سوزش هم هست؟ يعني بنزين و گاز به جاي بنزين و باتري؟
فكر كنم يه سيستمي داره كه باتري بوسيله ي ترمز گرفتن شارژ ميشه.
خيلي كارخونه ها ماشيناي هايبريد دادن بيرون،از جمله تويوتا كمري كه شما فرموديد، هندا سيتي، لكزس، و...
عجيبه! با اين سهميه بنديه بنزين من توقع داشتم سريع تو ايران منتشر بشه...ولي ديدم كسي دربارش حرف نميزنه گفتم بيام اينجا بپرسم شايد يه جاي قضيه رو من بد فهميدم يه مشكلي داره كه نميشه تو ايران ازش استفاده كرد ولي گويا مشكل خاصي نداره.:eek:

خيلي ممنون از اينكه اطلاعاتتون را در اختيار گذاشتيد.
----
حامد جان اگر زحمتي نيست يه توضيحي درباره اين ميزان مصرف بنزين ماشينها بفرماييد.مثلا ميگن مصرف بنزين يك ماشين 19/27 mpg است يعني چي؟گويا مصرف هرچي ميره بالاتر اين عدد مياد پايين تر.:eek:

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
شما که همه رو مطمئن نبودی :دی

به هر حال ممنون .

ببخشید حامد جان، دوست ندارم چیزی رو که ازش مطمئن نیستم، با قطعیت بگم.
حقیقتش این اطلاعات رو هم از یکی از آشنایان که آمریکا زندگی میکنه شنیدم، چون خودش امسال میخواسته ماشین بخره و در صدد تصمیم گری بین این گزینه و گزینه های دیگه بوده، اطلاعات خوبی داشت وگرنه من اطلاعات فنیم زیاد نیست.

آيا نوع گاز سوزش هم هست؟ يعني بنزين و گاز به جاي بنزين و باتري؟
فكر كنم يه سيستمي داره كه باتري بوسيله ي ترمز گرفتن شارژ ميشه.
خيلي كارخونه ها ماشيناي هايبريد دادن بيرون،از جمله تويوتا كمري كه شما فرموديد، هندا سيتي، لكزس، و...
عجيبه! با اين سهميه بنديه بنزين من توقع داشتم سريع تو ايران منتشر بشه...ولي ديدم كسي دربارش حرف نميزنه گفتم بيام اينجا بپرسم شايد يه جاي قضيه رو من بد فهميدم يه مشكلي داره كه نميشه تو ايران ازش استفاده كرد ولي گويا مشكل خاصي نداره.

خيلي ممنون از اينكه اطلاعاتتون را در اختيار گذاشتيد.
----
حامد جان اگر زحمتي نيست يه توضيحي درباره اين ميزان مصرف بنزين ماشينها بفرماييد.مثلا ميگن مصرف بنزين يك ماشين 19/27 mpg است يعني چي؟گويا مصرف هرچي ميره بالاتر اين عدد مياد پايين تر.

خواهش میکنم. من بنزین و گاز رو فقط توی همین ایران شنیدم! نمیدونم حالا چون جاهای دیگه گاز ندارند، تولید نمیشه یا خوب چون گاز بالاخره آلودگی داره ولی باتری بخصوص اگر با دور موتور یا اون سیستم ترمز گرفتن که شما گفتید شارژ بشه، هم آلودگیش کمتر هست و هم اینکه کلا مصرف منابع کمتری داره.
کلا هم بنظر روی آوردن به گازسوز اصلا یک راه حل بلند مدت نیست، سوختهای فسیلی حالا چه بنزین چه گاز تموم میشوند. دلیل نمیشه حالا چون ما گاز داریم بریم بسوزونیمش.

در عوض کمپانیهایی که هایبرید باتری و بنزین تولید میکنند و روی این سرمایه گذاری کرده اند، میبینیم که در این چند سال خیلی پیشرفت کرده اند و الان کم کم دارن مشکل شارژ باتری رو حل میکنند. شاید کم کم راهی برای افزایش سرعت هم پیدا کنند، اونوقت دیگه نیازی به بنزین نباشه. این میشه یک کار بلندمدت. نه اینکه حالا بیایم یک کاری کنیم و کلی سرمایه گذاری و تبلیغات و اینها بکنیم برای کاری که شاید بدرد 10 سال آینده هم نخوره.

free5masoud

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای این کار ابتدا ماشین را پر گاز میکنیم یعد دنده را جا می اندازیم

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
دو تا سوال دارم:
1- آيا براي دريافت بنزين سفر بايد ثبت نام اينترنتي و... انجام بديم يا خود به خود به كارتمون اضافه شده و نيازي نيست كاري بكنيم؟

2- لطفاً يه كم توضيح بديد كه براي دريافت بنزين سفر بايد چه كار كنيم و ماهيانه چقدر بنزين مي تونيم از كجاها دريافت كنيم؟

متشكرم

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
دو تا سوال دارم:
1- آيا براي دريافت بنزين سفر بايد ثبت نام اينترنتي و... انجام بديم يا خود به خود به كارتمون اضافه شده و نيازي نيست كاري بكنيم؟

2- لطفاً يه كم توضيح بديد كه براي دريافت بنزين سفر بايد چه كار كنيم و ماهيانه چقدر بنزين مي تونيم از كجاها دريافت كنيم؟

متشكرم

بنزین سفر به اون شکلی که گفته بودن فعلا منتفی شده,چون ظاهرا از نظر نرم افزاری برای اجرای اون طرح ثبت نام که شما هم گفتید,مشکل دارن و اینکه دیگه تابستون تمام شد! و خیلی ها رفتن سفر و 100 لیتری که وعده داده بودن رو سوزوندن... برای همین اعلام کردن 100 لیتر بنزین رو به همه بطور یکسان میدن,برای سفر و اول مهر که بازگشایی مدارس هست و اینکه خیلی مردم خوبی هستیم و همکاری کردیم;)
اینم لینک خبر البته جدید نیست,اخبار تلویزیون دیشب اعلام کرد...
خبر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
بنزین سفر به اون شکلی که گفته بودن فعلا منتفی شده,چون ظاهرا از نظر نرم افزاری برای اجرای اون طرح ثبت نام که شما هم گفتید,مشکل دارن و اینکه دیگه تابستون تمام شد! و خیلی ها رفتن سفر و 100 لیتری که وعده داده بودن رو سوزوندن... برای همین اعلام کردن 100 لیتر بنزین رو به همه بطور یکسان میدن,برای سفر و اول مهر که بازگشایی مدارس هست و اینکه خیلی مردم خوبی هستیم و همکاری کردیم;)
اینم لینک خبر البته جدید نیست,اخبار تلویزیون دیشب اعلام کرد...
خبر
خيلي ممنون. خبر رو خوندم. اما دو تا چيز رو درست نفهميدم:
1- آيا 100 ليتر بنزين داده شده يا داده خواهد شد؟
2- آيا فقط در صورت رفتن به سفر از اين سهميه مي تونيم استفاده كنيم يا در هر حال مي تونيم اون رو مصرف كنيم؟

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
يعني بعد از تابيتون بنزين سفر ماليده يا ميشه بعد از تابستون هم از بنزين سفر استفاده كرد؟

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
يعني بعد از تابيتون بنزين سفر ماليده يا ميشه بعد از تابستون هم از بنزين سفر استفاده كرد؟

من صبح اداره پست بودم
طرف گفت که اگه کارت بنزینتون تو پمپ بنزینهای شهرهای دیگه استفاده بشه تشخیص داده میشه که رفتین سفر و بعدها بنزینش اضافه میشه .
بعد گفت اگه بنزین کم دارین هر کی میره مسافرت کارتتون رو بهش بدین بگین بره مثلا تو راه باهاش بنزین بزنه :D

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
2- آيا فقط در صورت رفتن به سفر از اين سهميه مي تونيم استفاده كنيم يا در هر حال مي تونيم اون رو مصرف كنيم؟

نه هنوز به کارت اضافه نشده ولی گفتن به زودی به کارت همه اضافه میشه...
سفر هم لازم نیست گفتن برای همه هست,چون خیلی ها سفر رو اول تابستون رفتن و الان بنزین کم اوردن و برای اول مهر که رفت و آمد زیاده به همه 100 لیتر رو میدن.
*اون طرح مسافتی که بری و معلوم شه که سفر بودی هم فعلا نیست.

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
من صبح اداره پست بودم
طرف گفت که اگه کارت بنزینتون تو پمپ بنزینهای شهرهای دیگه استفاده بشه تشخیص داده میشه که رفتین سفر و بعدها بنزینش اضافه میشه .
بعد گفت اگه بنزین کم دارین هر کی میره مسافرت کارتتون رو بهش بدین بگین بره مثلا تو راه باهاش بنزین بزنه :D

اره اين بهترين روشه كه كارت به يكي ديگه بديم كه ميره سفر
هرچند بنزين زياده:D

پرايد خوب كم مصرفه ها
از رشت رفتيم شيراز اصفهان فقط 150 ليتر استفاده شد رفت وبرگشت

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
من توی اخبار شنیدم به خاطر بازگشایی مدارس و سفر به کارت همه 100 لیتر اضافه خواهد شد !

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
100 لیتر رو فکر کنم مهر بدن.
خیر، به همه میدن. چه اونهایی که سفر رفتن چه اونهایی که نرفتن.

کلا بحث بنزین سفر منتفی شد. الان 100 لیتر اضافه به همه میدن. به همون 600 لیتر اضافه میشه.

من صبح اداره پست بودم
بعد گفت اگه بنزین کم دارین هر کی میره مسافرت کارتتون رو بهش بدین بگین بره مثلا تو راه باهاش بنزین بزنه
خوب اون طرحشون کاملا منتفی شد و دیگه به همه 100 لیتر میدن.

نه هنوز به کارت اضافه نشده ولی گفتن به زودی به کارت همه اضافه میشه...
سفر هم لازم نیست گفتن برای همه هست,چون خیلی ها سفر رو اول تابستون رفتن و الان بنزین کم اوردن و برای اول مهر که رفت و آمد زیاده به همه 100 لیتر رو میدن.
*اون طرح مسافتی که بری و معلوم شه که سفر بودی هم فعلا نیست
.
دقیقا

من توی اخبار شنیدم به خاطر بازگشایی مدارس و سفر به کارت همه 100 لیتر اضافه خواهد شد !
دقیقا

بالا