برگزیده های پرشین تولز

همهء سوالات من (سوالات فني)

optis2005

Registered User
لایک‌ها
70
دوستان من دیروز یک دوربین نیکون D7100 خریدم
بعد اومدم برای اولین بار بزنم شارژ ولی چراغ شارژر روشن نمیشه و مشکل داره:|
از اونجایی که شارژر گارانتی نیست به نظرتون میشه تعمیرش کرد؟چیز پیچیده ایه؟
ممنون

mehrave

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
دوربینم مدل 70دی کانون هست چطوری می تونم با دکلانشور تک شات کار کنم؟

kyo.ir

Registered User
لایک‌ها
29
سلام نظرتون در مورد دوربینهای سونی سری PJ چیه

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
یه 600D دارم همیشه در حالت اتوماتیک عکس گرفتم. بلد نیستم در حالت های دستی عکس بگیرم. از کجا میتونم یاد بگیرم که چطور عکس های بهتری با این دوربین بگیرم؟

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
یه 600D دارم همیشه در حالت اتوماتیک عکس گرفتم. بلد نیستم در حالت های دستی عکس بگیرم. از کجا میتونم یاد بگیرم که چطور عکس های بهتری با این دوربین بگیرم؟
عکاسی یعنی ثبت نور!
در مد اتوماتیک، میزان و شدت و مدت نور ورودی به صورت اتوماتیک تعیین میشه ولی در مد دستی تنظیم نور بعهده عکاس هست. اصلا لذت داشتن دی اس ال ار همینه.
شما ابتدا در مورد دیافراگم، شاتر و ایزو مطالعه داشته باشید و یاد بگیرید وطیفه هر کدام چیست و کم و زیاد کردنشون چه تاثیری داره..
با فراگرفتن وطایف این سه ( که به مثلث نوردهی معروف هستن ) پیشرفت زیادی در عکاسی خواهید داشت..

FBI_20

کاربر بخش دانلود نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
سلام یه دوربین کنان دارم میخوام فیلم های پاک کردشو برگدونم یه نرم افزار خوب سراغ دارید؟

مشکل بعدیم اینه درایو دوربینم توی مای کامپیوتر فقط ظاهر میشه ولی توی برنامه نمیاد با همه برنامه ها چک کردم دوربین به پی سی وصل هستش محتویات داخل رم گوشی رو هم میتونم ببینم ولی تو برنامه نصب نمیشه

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
سلام یه دوربین کنان دارم میخوام فیلم های پاک کردشو برگدونم یه نرم افزار خوب سراغ دارید؟

مشکل بعدیم اینه درایو دوربینم توی مای کامپیوتر فقط ظاهر میشه ولی توی برنامه نمیاد با همه برنامه ها چک کردم دوربین به پی سی وصل هستش محتویات داخل رم گوشی رو هم میتونم ببینم ولی تو برنامه نصب نمیشه
فکر کنم مشکل شما از این باشه که دوربین رو با کابل به کامپیوتر وصل میکنید. بهتره کارت حافظه رو با رم ریدر به سیستم وصل کنید اینطوری قاعدتا نباید مشکلی وجود داشته باشه.

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
سلام

دوستان میخواستم ببینم کسی با اکتنشن تیوپ کار کرده تا حالا؟ چند تا فیلم تو یو%تیو=ب دیدم بنده خدا با یه ریورس 28 میلیمتری و یه اکتنشن تیوپ یه ماکرو هایی میگرفت فکم میوفتاد! میخواستم ببینم کسی کار کرده باهاش؟

A.M.I.R.

Registered User
لایک‌ها
1,143
سلام.
یک چند تا سوال مبتدیانه دارم :
1- بخواهم برای عکاسی مجوز بگیرم باید چی کار کنم و چه شرایطی داشته باشم؟
2- عکس هامو بخواهم بفروشم چی کار باید بکنم؟ نمایشگاه باید بزنم یا راه های دیگه هم هست؟
3- اگه بخواهم یه جا وایستم بابت عکسی که از مردم میگیرم پول بگیرم، ایا میان گیر میدن؟

4- یه لنز 70-300 لرزشگیردار دارم ،اگر بخواهم مدت طولانی با فاصله کانونی 200 به بالا نور دهی کنم با اینکه دوربین رو سه پایس ولی نتیجه رو که میبینم لرزش دار هست. راه حلی برای برطرف کردن این مشکل هست؟

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
سلام.
یک چند تا سوال مبتدیانه دارم :
1- بخواهم برای عکاسی مجوز بگیرم باید چی کار کنم و چه شرایطی داشته باشم؟
2- عکس هامو بخواهم بفروشم چی کار باید بکنم؟ نمایشگاه باید بزنم یا راه های دیگه هم هست؟
3- اگه بخواهم یه جا وایستم بابت عکسی که از مردم میگیرم پول بگیرم، ایا میان گیر میدن؟

4- یه لنز 70-300 لرزشگیردار دارم ،اگر بخواهم مدت طولانی با فاصله کانونی 200 به بالا نور دهی کنم با اینکه دوربین رو سه پایس ولی نتیجه رو که میبینم لرزش دار هست. راه حلی برای برطرف کردن این مشکل هست؟

راجع به مجوز من تجربه ی خودم رو بگم که برای علاقه خودم از معماری ،از دفتر دانشگاه یه مجوز گرفتم.یه ورق معمولی تایپ شده و یه امضا و یه مهر ! خیلی جاها فقط گفتن داری منم گفتم بله ،نگاه هم نکردن ! بعضی جاها هم کلا اجازه ندادن .یکی دوبار هم چک کردن ولی اصلا استعلامی در کار نیست. خلاصه سعی کن از جایی بگیری ولی اگه نشد خودت دست به کار شو.

z1

A.M.I.R.

Registered User
لایک‌ها
1,143
راجع به مجوز من تجربه ی خودم رو بگم که برای علاقه خودم از معماری ،از دفتر دانشگاه یه مجوز گرفتم.یه ورق معمولی تایپ شده و یه امضا و یه مهر ! خیلی جاها فقط گفتن داری منم گفتم بله ،نگاه هم نکردن ! بعضی جاها هم کلا اجازه ندادن .یکی دوبار هم چک کردن ولی اصلا استعلامی در کار نیست. خلاصه سعی کن از جایی بگیری ولی اگه نشد خودت دست به کار شو.
z1

بسیار متشکرم.
امور دانشجویی رفتین؟ رشتتون عکاسی هست؟

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
سلام؛
یک تعدادی خاص از تصاویر موجود در سیستمم قابل اجرا نمی باشند و فقط آیکون عکس مشخص است. با چه نرم افزاری می توانم آنها را احیا کنم؟!

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
سلام؛
یک تعدادی خاص از تصاویر موجود در سیستمم قابل اجرا نمی باشند و فقط آیکون عکس مشخص است. با چه نرم افزاری می توانم آنها را احیا کنم؟!
روی فایل راست کلیک کنید و پسوند دقیق فایل رو ذکر بفرمایید
اگر امکانش هست یک اسکرین شات هم قرار بدید

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
روی فایل راست کلیک کنید و پسوند دقیق فایل رو ذکر بفرمایید
اگر امکانش هست یک اسکرین شات هم قرار بدید
پسوند فایل .jpg
الان هارد در دسترسم نیست اسکرین شات بگیرم. ولی اینجوری است:

حجم فایلها کاملا درسته، ولی هیچی مشخص نیست و بجاش عکس همین آیکون پیشفرض هست.

filtrmiltr

Registered User
لایک‌ها
162
دوستان می خوام یه سیستم کامپیوتر جمع کنم صرفا برای عکاسی . نرم افزار های مربوطه
لطفا از تجربیاتتون و باید ها و نبایدها به من بگید

nicknafs

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وستان عزیز

من وقتی با این دوربین canon g16 فیلم می گیرم
البته روی پایه میزارم ونسبتا با فاصله 3-4 متر فیلم می گیرم
هی در حین فیلم برداری تار میشه و دوباره واضح حلاصه خیلی خراب در میاد
باید در ستینگش کار خاصی بکنم

در ضمن راهنمای فارس داره

ممنون

leilaaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه دوربین نیمه حرفه ای کانن مدل sx230 دارم که می خوام باهاش عکس با زمینه تار بردارم .محدوده دیافراگم گوشیم بیم 3.1 تا 8 که من اونو روی کمترین یعنی 3.1 گذاشتم. شاترم روی 1.10 تا 1 گذاشتم ولی پس زمینه با وقتی که دیافراگم روی 8 خیچ فرقی نکرد! فاصله من تا سوژه 1 متر و از پس زمینه 3 متر، به نظر شما مشکل از چیه؟ فاصله سوژه و پی زمینه رو چند بزارم؟

rez7

Registered User
لایک‌ها
597
من یه دوربین نیمه حرفه ای کانن مدل sx230 دارم که می خوام باهاش عکس با زمینه تار بردارم .محدوده دیافراگم گوشیم بیم 3.1 تا 8 که من اونو روی کمترین یعنی 3.1 گذاشتم. شاترم روی 1.10 تا 1 گذاشتم ولی پس زمینه با وقتی که دیافراگم روی 8 خیچ فرقی نکرد! فاصله من تا سوژه 1 متر و از پس زمینه 3 متر، به نظر شما مشکل از چیه؟ فاصله سوژه و پی زمینه رو چند بزارم؟
دوربینتون انقدر حرفه ای نیست که بشه فوکوس خوبی ازش گرفت

leilaaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی اصلا نمی شه عکس با پس زمینه تار داشت با این دوربین؟ مطمئنید؟

بالا