برگزیده های پرشین تولز

دیگه بریدم:(

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
رشته تحصیلی
تخصص (به غیر از مدرک از رشته خودتون یا رشته دیگر چه مهارتی دارید)
شهر محل زندگی
این سه تا فاکتور خیلی مهم هستند!
شما تصور کن یکنفر مدرک تاریخ داره با موضع پایان نامه اقوام سومری بعد توی شهر مروست (یک شهر کوچک استان یزد استان خودم) زندگی میکنه! حالا معدلش هم باشه 20! به جز استخدام آموزش و پرورش به نظرتون شغل دیگه ای مرتبط براش هست؟

من با توجه به نجربه ای که دارم معتقدم موقع استخدام به مدرک و معدل توجه نمیشه! (شرکتهای دولتی بزرگ مدرک براشون مهم هست ولی شبه دولتی و خصوصی دنبال تخصص هستند)
جایی که الان مشغولم لیسانس معدل سیزده پیام نور با دکترای امیرکبیر کنارهم مشغولند!

شما سه تا مورد اول که گفتم را مشخص کن قطعا میشه فهمید مشکل کجاست و دوستان سایت شاید بتونند راه حلی ارائه بدهند.

seul

Registered User
لایک‌ها
261
رشته و شغلتونو میشه بگید؟
رشته م الکترونیک. اما کارم به رشته م ربطی نداره و بر اساس تخصص جداگانه هست.
اون استخدامیا که میگم رفتم برای رشته برق بود.

بعضی از دوستان به قول قدیمی ها « هنوز رو دیوار سفت نشاشیدن » که اینطور تز میدن و خیالات و تخیلات خودشون رو به دیگران نسبت میدن
شایدم هم خانواده و سرمایه پشتیبان دارند
شاید هم تا حالا شانس باهاشون یار بوده و موفقیتی کسب کرده و گذاشتن پا علم دانش و فهم زرنگیشون

Sent from my XT1562 using Tapatalk
آقا باور کن رو دیوار سفت هم شاشیدیم تازه هم برگشت ریخت تو چشممون و هم از زیرش نشت کرد و فونداسیون دیوار رو ترکوند و دیوار خراب شد رو سرمون:D
من که نه خانواده ی پولداری میبینم نه سرمایه ای. کل سرمایه اولیه کارم هم 2 میلیون بوده! حالا شاید شما داری بهتر میبینی ما کور شدیم رفته:D

good_boy1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
77
اول هر کاری سختی و عرق ریختن و از جیب خوردن داره. بهش می‌گن «خاک خوری»
بعد از خاک خوری حتماً زندگی شیرین می‌شه. باید تا می تونید این سربالایی رو تحمل کنید... سراشیبی بعدشه...

sinsinate

Registered User
لایک‌ها
123
تخصص (به غیر از مدرک از رشته خودتون یا رشته دیگر چه مهارتی دارید)
شهر محل زندگی
این سه تا فاکتور خیلی مهم هستند!
شما تصور کن یکنفر مدرک تاریخ داره با موضع پایان نامه اقوام سومری بعد توی شهر مروست (یک شهر کوچک استان یزد استان خودم) زندگی میکنه! حالا معدلش هم باشه 20! به جز استخدام آموزش و پرورش به نظرتون شغل دیگه ای مرتبط براش هست؟

من با توجه به نجربه ای که دارم معتقدم موقع استخدام به مدرک و معدل توجه نمیشه! (شرکتهای دولتی بزرگ مدرک براشون مهم هست ولی شبه دولتی و خصوصی دنبال تخصص هستند)
جایی که الان مشغولم لیسانس معدل سیزده پیام نور با دکترای امیرکبیر کنارهم مشغولند!

شما سه تا مورد اول که گفتم را مشخص کن قطعا میشه فهمید مشکل کجاست و دوستان سایت شاید بتونند راه حلی ارائه بدهند.
من چن تا رشته میگم مثلا اینا
ریاضی محض
شیمی کاربردی
عمران
شهرم هر جایی ک فکرشو بکنی آیا واس اینا کار هس میگم کار نه بیگار
اینم اشتباه محضه
مشکل معدل لیسانسته . اگه 12 13 میشدی الان حاضر بودی هر کاری رو انجام بدی ولی الان معدلت اجازه نمیده:D
نه داش اگه معدلمو رخ میکشیدم هیچ وقت دنبال صنعت نمیرفتم . مشکل ما همینه فک میکنیم زندگی ینی همیشه قانع شدن به توسریایی که باید بخوری

رشته م الکترونیک. اما کارم به رشته م ربطی نداره و بر اساس تخصص جداگانه هست.
اون استخدامیا که میگم رفتم برای رشته برق بود.

اینم اشتباهه تو الان تو جای ی نفر نشستی که اون رشته رو خوندی
اول هر کاری سختی و عرق ریختن و از جیب خوردن داره. بهش می‌گن «خاک خوری»
بعد از خاک خوری حتماً زندگی شیرین می‌شه. باید تا می تونید این سربالایی رو تحمل کنید... سراشیبی بعدشه...
داش کجای کاری بچه 17 ساله نیستم اینارو ندونم بعد سربالایی سرپاینیش دره بود میفهمی دره

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اینم اشتباه محضه
به نظر من این که دکترای امیرکبیر کنار پیام نور معدل 13است. اگر محل کارشون خصوصی هیچ مشکلی نداره .من نوعی صاحب کار قراره یک نفر را استخدام کنم که کار مشخصی برای من انجام بده دیگه برای من فرقی نداره طرف سیکل داره یا فوق دکترا از دانشگاه mit
طرفی که رفته دکترا خونده باید از خودش بپرسه چرا رفته دکترا خونده؟؟؟خیلی ها کار مناسب پیدا نمی کنند همین طور درس را ادامه می دهند به امید اینکه کار بهتر پیدا کنند در حالی که این هدف اشتباه و مشکل خود فرده که مسیر اشتباه انتخاب می کنه و جامعه و صاحب کار نباید جوابگو باشند .
شما را من نمیشناسم پس روی حرفم با شما نیست.کلی میگم. عموم جامعه وقتی معدلشون بالا است یا از دانشگاه خوبی مدرک می گیرند یا در مقاطع بالا تحصیل کردند فکر می کنند باید جامعه بیاد اینها را حلوا حلوا کنه ببره سرکار دلیلشم بر می گرده به فرهنگ جامعه ما که از کودکی بچه ای که معدلش 20میشد را می زدند تو سر معدل مثلا 17درحالی که جفت اینها معدل خوبیه و خیلی وقتها معدل17فردی بسیار موثر تر برای جامعه میشه.

seul

Registered User
لایک‌ها
261
یعنی کسی که اون رشته رو خونده نباید سوادش از منی که رشته ش رو نخوندم و دارم توش کار میکنم بیشتر باشه؟ اگه نیست، پس اینکه من جای اون رو گرفتم اشتباهه. من جای خودم رو گرفتم. کسی اگه سوادش در این زمینه بیشتره بیاد و سعی کنه جام رو از من بگیره. اگر هم سوادش رو نداره پس بیخود میکنه که فکر میکنه اینجا جای اون بوده و من تصرفش کردم:D
منطقی بود؟

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286

من چن تا رشته میگم مثلا اینا
ریاضی محض
شیمی کاربردی
عمران
شهرم هر جایی ک فکرشو بکنی آیا واس اینا کار هس میگم کار نه بیگار
اینم اشتباه محضه

نه داش اگه معدلمو رخ میکشیدم هیچ وقت دنبال صنعت نمیرفتم . مشکل ما همینه فک میکنیم زندگی ینی همیشه قانع شدن به توسریایی که باید بخوری

داش کجای کاری بچه 17 ساله نیستم اینارو ندونم بعد سربالایی سرپاینیش دره بود میفهمی دره
عزیز کم کاسب نیستی شما!
من میپرسم رشته ات چیه شما سه تا رشته مختلف اسم میبری!
میپرسم شهرت کجاست میگی هرجا فکرشو میکنی؟
بگو اومدم اینجا چ... ناله بزنم
ما هم میگیم تو راست میگی ! آخ آخ آخ آخخخ!!!
کار دیگه ای نمیشه کرد (البته یا توجه به زمان و مکان احتمالا میشه به رییس دولت یازدهم هم بد و بیراه گفت که جوونها بیکار هستند)

در مورد قضیه که گفتید اشتباه محضه، کجاش اشتباه هست؟
اینجایی که ما هستیم کار مهم هست.
اون دکتری که گفتم توی رشته خودش همونقدر کارش درسته که اون معدل 13 توی رشته خودش! هر کسی را برای کاری با توجه به توانایی هاش استخدام کرده اند (البته ناگفته نماند که حقوقشون و پرستیژ کاریشون برابر نیست )

sinsinate

Registered User
لایک‌ها
123
یعنی کسی که اون رشته رو خونده نباید سوادش از منی که رشته ش رو نخوندم و دارم توش کار میکنم بیشتر باشه؟ اگه نیست، پس اینکه من جای اون رو گرفتم اشتباهه. من جای خودم رو گرفتم. کسی اگه سوادش در این زمینه بیشتره بیاد و سعی کنه جام رو از من بگیره. اگر هم سوادش رو نداره پس بیخود میکنه که فکر میکنه اینجا جای اون بوده و من تصرفش کردم:D
منطقی بود؟
خب اونم ناامید میشه داش از رشتش اگه علاقه ای هم بود پرید منطقش اینه دیدی رشتت فرق میکنه تغییر رشته بدی
عزیز کم کاسب نیستی شما!
من میپرسم رشته ات چیه شما سه تا رشته مختلف اسم میبری!
میپرسم شهرت کجاست میگی هرجا فکرشو میکنی؟
بگو اومدم اینجا چ... ناله بزنم
ما هم میگیم تو راست میگی ! آخ آخ آخ آخخخ!!!
کار دیگه ای نمیشه کرد (البته یا توجه به زمان و مکان احتمالا میشه به رییس دولت یازدهم هم بد و بیراه گفت که جوونها بیکار هستند)

در مورد قضیه که گفتید اشتباه محضه، کجاش اشتباه هست؟
اینجایی که ما هستیم کار مهم هست.
اون دکتری که گفتم توی رشته خودش همونقدر کارش درسته که اون معدل 13 توی رشته خودش! هر کسی را برای کاری با توجه به توانایی هاش استخدام کرده اند (البته ناگفته نماند که حقوقشون و پرستیژ کاریشون برابر نیست )
داش من بهت سه تا رشته رو گفتم چرا چون شیمی کاربردی تموم کردم هنوز اینا بهترین رشته هاس معرفی کردم از بین شاخه های بیکاری ( واقعا بایس شاخه بازکنن) چرا گفتم هرجا چون دسترسی دارم کرمانشاه آذربایجان غربی و شرقی و کلا برام شهر مهم نیس

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
آقا حق داری
اونی که به ماهی 2-3 ميليون ميگه حقوق و راضيه زن نداره نميدونه خرجه زندگی چيه
22-23 سالشه فکر ميکنه با ماهی 3 ميليون زندگی ميشه کرد
وقتی من به دنيا امدم کل حقوق خانواده رو هم 2500 تا تک تومنی بود
تازه پدر مادر من ميگفتن ما فکر نميکرديم اوضاع اينجوری بد بشه!!!!توجه کن وسط جنگ بوده
عزيزی که فکر ميکنی ماهی 5 ميليون خيلی پوله سنت که رسيد به 35 تازه گوشی مياد دستت که ای دل غافل
10 سال ديگه تو همين مملکت از گرسنگی آدم ميخورن جنبيدی رفتی برد کردی بمونی داستان تلخی در انتظاره
اين روزا روزای خيلی خوبه ملته ايرانه مفت خوری پايان تلخی داره

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
کاش اصلا بدنیا نمیومدم
حق داری اینو بگی
آدم به امید زنده است. وقتی نا امیدی یه جورایی مردی
متاسفانه باید قبول کرد پارتی حرف اول رو میزنه تو کار گیر آوردن. برای ۹۵ در صد کار ها تخصص خیلی عجیب غریبی لازم نیست پس آدمی که پارتی داره الویت داره.
توصیه من اینه که چیزی رو یاد بگیر که میبینی موفق ترین آدمای دور و برت ازش پول در میارن. اگه دور برت همچین آدمایی نیست، مهاجرت کن. شده یه شهره دیگه.
:) منم تجربه بیکاری رو داشتم، واقعا دیونه کننده است. امیدوارم زودتر این دوره تلخ بگذره.

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
گل و بلبل و کار و رفع بیکاری و رفع فقر زدایی و توسعه کار و بفکر مردمه متوسط با درامد خیلی پایین و خرج نکردن ارزها برای خودشون و خانواده هاشون و منافعشون و هدر ندادن منابع در این کشور داره به همه امید میده :general410::confused:

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
منم با 29 سال سن بیکار - بی پول - بی سرمایه - بی خونه - بی ماشین :oops:

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
ما از وقتی 16 سالمون بود عین سگ میدوییدیم از دست فروشی بگیر تا کارای دیگه ... رفقامون سر 4 راه وای میسادن دختر بازی و الواتی ... زمون دانشگاه میرفتن دانشگاه و عصر میومدن میخوابیدن... ما عصر میومدیم میرفتیم جوشکاری تا 2 شب...زمون سربازی همینطور...
ما الان شکر خدا ناراضی نیستیم... اندازه زحمتمون نبردیم ولی شکر خدا ... نه بابای پولداری داشتیم... نه پارتی ... نه هیچ امتیاز دیگه ای بجز تلاش و خسته نشدن... اون بندگان خدایی که گفتم همشون یا معتاد شدن... یا بیکارن و زمین و زمان مینالن .. یا باباشون پول داره بلخره یه کاری براشون جور کرده
اینا رو میگم تا جوان تر هایی که میخونن فکر نکنن همینه ... نه... تلاش کنی میای بالا... حتی توی این مملکت با هزاران هزار مشکلش میشه اومد بالا ولی سخت...سخت تر از جاهای دیگه

نمیخوام دوستان عزیز رو ناراجت کنم... ولی این دنیا قانون داره... بلخره هرکی اندازه زحمتی که میکشه میبره.باید یه فرقی بین اونی که کل عمرش رو دویده با اونی که تازه 30 سالگی میخواد بیاد کار کنه باشه ( بلانسبت استارتر و باقی دوستان ) .. ظرفیت این مملکت محدوده نمیشه همه عالی باشن ای کاش بود ولی فعلا که با این اوضاع نیست... میخوای خوب زندگی کنی باید تلاش کنی بالاتر از بقیه وایسی
اگه این مملکت بدترین جای دنیا هم باشه میشه تو این بدترین شرایط هم یکی از بهترینا باشی...

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
ما از وقتی 16 سالمون بود عین سگ میدوییدیم از دست فروشی بگیر تا کارای دیگه ... رفقامون سر 4 راه وای میسادن دختر بازی و الواتی ... زمون دانشگاه میرفتن دانشگاه و عصر میومدن میخوابیدن... ما عصر میومدیم میرفتیم جوشکاری تا 2 شب...زمون سربازی همینطور...
ما الان شکر خدا ناراضی نیستیم... اندازه زحمتمون نبردیم ولی شکر خدا ... نه بابای پولداری داشتیم... نه پارتی ... نه هیچ امتیاز دیگه ای بجز تلاش و خسته نشدن... اون بندگان خدایی که گفتم همشون یا معتاد شدن... یا بیکارن و زمین و زمان مینالن .. یا باباشون پول داره بلخره یه کاری براشون جور کرده
اینا رو میگم تا جوان تر هایی که میخونن فکر نکنن همینه ... نه... تلاش کنی میای بالا... حتی توی این مملکت با هزاران هزار مشکلش میشه اومد بالا ولی سخت...سخت تر از جاهای دیگه

نمیخوام دوستان عزیز رو ناراجت کنم... ولی این دنیا قانون داره... بلخره هرکی اندازه زحمتی که میکشه میبره.باید یه فرقی بین اونی که کل عمرش رو دویده با اونی که تازه 30 سالگی میخواد بیاد کار کنه باشه ( بلانسبت استارتر و باقی دوستان ) .. ظرفیت این مملکت محدوده نمیشه همه عالی باشن ای کاش بود ولی فعلا که با این اوضاع نیست... میخوای خوب زندگی کنی باید تلاش کنی بالاتر از بقیه وایسی
اگه این مملکت بدترین جای دنیا هم باشه میشه تو این بدترین شرایط هم یکی از بهترینا باشی...

این یعنی اولا جوونی نکردی
دوما هر کی اینطوری کار کنه آخرش تازه میخواد از دسترنجش استفاده کنه اون موقع تازه هزار نوع مریضی مثل سرطان و ..... گرفته نمونه اش پدر خودم از کم سنی کار کرد کار دوست داشت همش وقت میذاشت وقتی ۵۰ خورده ای سالش شد گفت دیگه وقت استراحتمه به چند وقت نرسیده سرطان خون گرفت فوت کرد
آدم از فرداش خبر نداره
ممکنه مثل عارف لرستانی سکسکه ات بگیره تو خواب فوت کنی تو این سن کم
پول از جونت درآوردن کار شاقی نیست کار عقلانی نیست اگر میخوای از سلامتیت و جونت بزاری برای پول بهتر نیست بری تو سوریه بجنگی؟

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
این یعنی اولا جوونی نکردی
دوما هر کی اینطوری کار کنه آخرش تازه میخواد از دسترنجش استفاده کنه اون موقع تازه هزار نوع مریضی مثل سرطان و ..... گرفته نمونه اش پدر خودم از کم سنی کار کرد کار دوست داشت همش وقت میذاشت وقتی ۵۰ خورده ای سالش شد گفت دیگه وقت استراحتمه به چند وقت نرسیده سرطان خون گرفت فوت کرد
آدم از فرداش خبر نداره
ممکنه مثل عارف لرستانی سکسکه ات بگیره تو خواب فوت کنی تو این سن کم
پول از جونت درآوردن کار شاقی نیست کار عقلانی نیست اگر میخوای از سلامتیت و جونت بزاری برای پول بهتر نیست بری تو سوریه بجنگی؟
همینطور فکر میکنید که کار پیدا نمیکنین برادر من...
مخاطب صحبت من خودش معنی حرف منو پیدا میکنه... طرز فکر مثل شما دور و برم زیاد دیدم و تا صدسال دیگه هم متاسفانه همینطور فکر خواهید کرد و هیچکس نمیتونه بهانه هاتون رو ازتون بگیره و همینطور هم میاین غر میزنید و از زمین وزمان و دولت و ملت و... شاکی خواهید بود... یکی هم که به جایی رسید میگید طرف باباش پولدار بود... یا میگید پارتی داشت... یا میگید پول حروم خورد...یا میگید شانس اورد ... دست اخرم هیچ بهونه ای که نداشته باشید میگید جوانی نکردی از دستت رفت !!
اگه اینطوریه شما غذا هم نخور معلوم نیس تا یک ساعت دیگه زنده باشی !!... ما تفریحمونم کردیم و میکنیم به موقش .... با این صحبت ها و بهانه ها جوانتر ها رو گمراه نفرمایید
شما بقول خودت اگر لذت جوانیتو بردی و از نوع زندگیت راضی پس دیگه برای چی میای غر میزنی؟ پای تفریحی و عمری که سوزوندی بایست و بگو کار نکردم بجاش پول در نیوردم و سالمم!

موفق باشید

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
همینطور فکر میکنید که کار پیدا نمیکنین برادر من...
مخاطب صحبت من خودش معنی حرف منو پیدا میکنه... طرز فکر مثل شما دور و برم زیاد دیدم و تا صدسال دیگه هم متاسفانه همینطور فکر خواهید کرد و هیچکس نمیتونه بهانه هاتون رو ازتون بگیره و همینطور هم میاین غر میزنید و از زمین وزمان و دولت و ملت و... شاکی خواهید بود... یکی هم که به جایی رسید میگید طرف باباش پولدار بود... یا میگید پارتی داشت... یا میگید پول حروم خورد...یا میگید شانس اورد ... دست اخرم هیچ بهونه ای که نداشته باشید میگید جوانی نکردی از دستت رفت !!
اگه اینطوریه شما غذا هم نخور معلوم نیس تا یک ساعت دیگه زنده باشی !!... ما تفریحمونم کردیم و میکنیم به موقش .... با این صحبت ها و بهانه ها جوانتر ها رو گمراه نفرمایید
شما بقول خودت اگر لذت جوانیتو بردی و از نوع زندگیت راضی پس دیگه برای چی میای غر میزنی؟ پای تفریحی و عمری که سوزوندی بایست و بگو کار نکردم بجاش پول در نیوردم و سالمم!

موفق باشید

یا ساده لوح هستید یا دیگران ساده لوح میدونید
این نظراتتون منو یاد کسی میندازه میگفت از خواب پا میشم میرم جلو آیینه ۲ تا چک میزنم تو گوش خودم بعد میرم به پول درآوردنم میرسم
شما لاکپشت و کلاغ نیستی ۲۰۰ تا ۳۰۰ عمر کنی ، انسان فقط یک بار زندگی میکنه اونم برای حداکثر ۷۰ تا ۸۰ سال
و اینکه ما تو ایران زندگی میکنیم و نه آمریکا
حرفاتون بنظرم بچه گول زنکه

و اینکه من مثال واقعی از پدرم زدم که مثل حرف شما زندگی کرد آخرش سرطان گرفت درد کشید و فوت شد مثل شما فقط نظر باد هوا ندادم که
تجربه تجربه تجربه بار ها ارزش داره به حرف ها بی تجربه

بعد اینکه ما تو ایران زندگی میکنیم نه بهشت ، الان من یه آپارتمان ۱۰ ساله ۴۵ متری تو پایین شهر اجاره کردم۳۰ میلیون پول پیش دادم ماهی ۷۰۰ هزار تومن میدم
همین پدرم مریض شد تو ۱ ماه نیم ۱۸ میلیون خرج کردم تازه بیمارستان دولتی با دفترچه تامین اجتماعی آخرشم فوت شد
اینام بگو فکر نکن بقیه خرن نمیفهمن داری گولشون میزنی برا کسی احترام قائل نیستی برا شخصیت خودت ارزش قائل باش

Last edited:
بالا