برگزیده های پرشین تولز

دیگه بریدم:(

sinsinate

Registered User
لایک‌ها
123
خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه
کلی بعد از فوت پدرم خرج کردم - الان سرمایه ندارم الان کار ندارم - الان هیچی ندارم
پدرمم چیزی نداشت که برامون بزاره مستاجریم

اون زمان اول دبیرستانم تموم شد خواستم برم کاردانش پدرم نذاشت اون موقع
یه درس 2 کلاس پشت سر هم داشته باشی مغزت تعطیل میشه - حالا یه بچه 9 و 10 ساله چطور میتونه کل هفته ریاضی داشته باشه هر روز تو چند کلا
یا همون آشتیانی معلم ریاضی راهنمایی

پدر پولداری نداشتم که کمکم کنه - اون زمان کلاسا جبرانی مدرسه 1500 تومن بود مادرم میگفت پول بده حداقل بره کلاس خونه جنگ راه میفتاد چون نداشت پدرم
حتی گاهی پول خرید یه نون بربریم نداشتیم با این وضع من تو مستبقات استانی و ....... رتبه میاوردم
آره خیلی کارا کردم - نگهبان شهرک آتی ساز بودم - تو شرکت طلایعه دار سحر تهران کارا ساختمونی کردم که هفت جدو آبادم میومد جلو چشمام - کارگر موش کش شهرداری بودم - با یکی شریکی مغازه خدمات کامپیوتری داشتیم و .............
هیچکدومو خودم نیومدم بیرون

تو این اقتصاد - تو این جامعه و ............ علاقه کیلو چنده
من انقدر سختی کشیدم که همین الانش جراح پزشک مغز و اعصاب کلی بهم دارو داده فکر کنم زیاد دووم نیارم
انقدر این ور اون ور گشتم که دیگه اصلا نمیدونم چه هدفی دارم
نمیدونم به چی علاقه ای دارم
اصلا نمیدونم بدرد چه کاری میخورم
علاقه هام همیشه ***** شده
الکی که نیست ایران رتبه اول یا دوم غمگین ترین انسان ها تو دنیا داره

من کارانیم مدیریت کسب و کار بود - کارشناسی آسیب شناسی اجتماعی گرایش پیشگیری از اعتیاد - رشته تخصصی شهرداری
تو دانشگاه شهرداریم خوندم - با هزتا جور واسطه و آشنا بازم شهداری مارو نگرفت اما من بیخیال نشدم کلی جا رفتم برا کار
نمونه اش رفتم یه دفتر خونه زد بود نیرو میخوایم , رفتم صحب کردم شرایط خودمو گفتم آخرش گفت ماهی 250 هزار تومان میدیدم بقیشو باید خودت از مراجعین شیرینی بگیری
بهش گفتم ممنون از دست و دلبازیتون اومدم بیرون

100 نرمال حساب میشه زیر 100 بسته به رنج و عدد زیر نرمال

برا خودم جدیدا یه هدف درست کردم میگم میخوام یه کار پیدا کنم یه مدت پولامو جمع کنم میخوام مهاجرت کنم
یه شرایطی براش دارم جور میکنم - اگر درست بشه حداقلش میدونم تو یه کشور دیگه کارگری هم کنم احترامم محفوضه - حق و حقوقم محفوظه - با اون حقوق کارگری خرج اجراه خونه و ....... میتونم بدم تفریحمو دارم و .............
اصلا هدف از خلقت ما چی بوده تو کدوم نقطه از زندگی هستیم ایا اسمشو میشه گذاشت زندگی بعضی وقتا میگم سقط کردن جنین کار خوبیه بچه ای که وقتی دنیا بیاد نتونه تو کل زندگیش معنی زندگی بفهمه بهتر همون نطفه خفه شه هیچ عدالتیم تو زندگی نیس یکی از وقتی دنیا میاد بچه مایه دار ه هر عن بازیم در میاره میشه هنر اما .... ما محکومیم به مرگ (البته بعضیا فک میکنن من دارم جبرمیگم اما حقیقته حقیقت تلخ)

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
ما از وقتی 16 سالمون بود عین سگ میدوییدیم از دست فروشی بگیر تا کارای دیگه ... رفقامون سر 4 راه وای میسادن دختر بازی و الواتی ... زمون دانشگاه میرفتن دانشگاه و عصر میومدن میخوابیدن... ما عصر میومدیم میرفتیم جوشکاری تا 2 شب...زمون سربازی همینطور...
ما الان شکر خدا ناراضی نیستیم... اندازه زحمتمون نبردیم ولی شکر خدا ... نه بابای پولداری داشتیم... نه پارتی ... نه هیچ امتیاز دیگه ای بجز تلاش و خسته نشدن... اون بندگان خدایی که گفتم همشون یا معتاد شدن... یا بیکارن و زمین و زمان مینالن .. یا باباشون پول داره بلخره یه کاری براشون جور کرده
اینا رو میگم تا جوان تر هایی که میخونن فکر نکنن همینه ... نه... تلاش کنی میای بالا... حتی توی این مملکت با هزاران هزار مشکلش میشه اومد بالا ولی سخت...سخت تر از جاهای دیگه

نمیخوام دوستان عزیز رو ناراجت کنم... ولی این دنیا قانون داره... بلخره هرکی اندازه زحمتی که میکشه میبره.باید یه فرقی بین اونی که کل عمرش رو دویده با اونی که تازه 30 سالگی میخواد بیاد کار کنه باشه ( بلانسبت استارتر و باقی دوستان ) .. ظرفیت این مملکت محدوده نمیشه همه عالی باشن ای کاش بود ولی فعلا که با این اوضاع نیست... میخوای خوب زندگی کنی باید تلاش کنی بالاتر از بقیه وایسی
اگه این مملکت بدترین جای دنیا هم باشه میشه تو این بدترین شرایط هم یکی از بهترینا باشی...
با زحمت کشيدن و کار کردن کاملاً موافق هستم اصلاً شکی درش نيست
شما يا پولداری سرمايه سنگين داری زود به نتيجه ميرسی يا مجبوری بيشتر جون بکنی
ولی بايد هدف دار باشه الان رو ساختمان شما کارگر صفر داری گچکار هم داری آسانسور کار هم داری
اينا همشون از نظر شروع تقريباً تو يه مايه بودن کم کم يکی زرنگتر بوده پيشرفت کرده ولی هيچوقت برج ساز نميشن ولی نسبت به نقطه شروع ميتونی يه کارگر ساده باشی يا يه گچکار خوب
ولی موافق اين نيستم که هرکی اندازه زحمتی که ميکشه ميبره اصلاً با قانون دنيا در تناقضه
دنيا عادلانه نيست يکی از گرسنگی ميميره يکی از چاقی مريض ميشه ميميره
شانس بزرگترين و مهمترين چيزی هست که بايد داشته باشی
شانس اصل زندگيه
اينو من ميگم که تا 30 سالگی هيچ کاری نکردم هيچ پولی نداشتم
الان از تمام افرادی که ميشناسم دور خودم ميزونترم کل ساعت های کاريم تو زندگی فکر نکنم به 1000 ساعت هم برسه
اگه گند نزنم آينده خوبی دارم همش رو هم مديون اين هستم که گفتم يا اونی که من ميخوام ميشه يا ميزنم خودمو ميکشم جدی هم ميگفتم
من اصلاً رقبت به سختی ندارم وقتی بدونم تهش بازم سختيه
من نمونه بارز مثال نقض اينم که همه ميگفتن زندگی آدمت ميکنه الان تو چشم همونا نگاه ميکنم که در حالی که تو 60 سالگی جای 30 سالگی منم نيستن تا 120 سالگی هم نميرسن همون موقع هم خدمتشون عرض کردم شما ريدين دليل نميشه که بقيه هم برينن
من سربازی نرفتم از همون اول راهنمايی يعنی 12 سالگی همش ميگفتم من بميرمم نميرم ميگفتن ميری مگه ميشه کسی سربازی نره؟گفتم من نميرم مگه اينکه بيان با لگد ببرن
گذشت و من به خاطر اينکه حرفم درست دربياد با يه سری داستانا تو 24 سالگی معاف شدم
من اگه قرار باشه يه روزی سختم بشه وا نميستم جلوم با پورشه برن و بيان من لنگ يه لقمه نون باشم چون اون از حق من اون پورشه رو سوار شده
يا من بازيم يا بايد بازی خراب بشه من گرسنه بشم شده 100 نفر رو بکشم بايد سير بشم
انسان اول از همه يه جانوره گوشتخوار هست بعدا وقت کنه سير بشه انسان ميشه من وقت ندارم

Last edited:

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
یه ایراد بزرگ تو حرفا میبینم که کارکردن رو با جون کندن تعبیر میکنید .

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
یه ایراد بزرگ تو حرفا میبینم که کارکردن رو با جون کندن تعبیر میکنید .
به نظر شما 6 صبح بيدار شدن جون کندن محسوب ميشه يا نه؟به نظر من ميشه چون خواب مزه ميده اونم 6 صبح
ولی قريب به اتفاق اکثر مديران سطح اول دنيا اون ساعت صبحانه رو هم زدن
به قول بنجامين فرانکلين که ای کاش يکی از اين رعيس جمهورا ما هم داشتيم
رمز موفقيت زير ساعت زنگی شماست

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
ساعت ۶ صبح یه نفر با نفر دیگه فرق داره.
این جمله که سحر خیز باش تا کامروا شوی
نمونه نقصش میشه رانندگان تاکسی و نمونه دیگش میشه کسی مثل بیل گیتس که میگه من ساعت ۱۱ شب امریکا رو ندیدم :))
یعنی یکی مجبوری باید ۶ صبح بلند شه اون یکی با علاقه و لذت به کارش.
من خودم جزو اون ادمایی هستم که ساعت بدن و ذهنم شب ها رو ترجیح میده.
کسی هم که مجبور به سختی کشیدن باشه چیزی که حس میکنه این هیچی برای از دست دادن نداره.

در مورد عدالت دنیا و این مباحث چیزی جز خل و چل شدن به همراه نداره و بحث هاش نتیجه گیری نداره.
چه تحت جبر که فکرشو بکنی میبینی نمیشه همه پولدار باشن پس یه مسیر معینی وجود داره برای همه. حالا چه اسمش شانس باشه که میشه شانس رو هم تعبیری از خدا دونست.

من یه زمانی انقدر به این چیزا فکر میکردم خل شده بودم.

شاید باورتون نشه نزدیک به ۱۰ ۱۲ سال پیش مادر و یک سری اقوام ما که از خارج از کشور اومده بودن رفتن پیش یه خانم نمیدونم درویش بود یا چیز دیگه
این خانوم آینده دایی و پدر و اون فامیل مون رو اون موقع گفت.
دایی بنده اون زمان وضعش معمولی بود گفت وضعت بهتر میشه خیلی اروم اروم پیشرفت میکنی و سفر خارج میری که الان بعد بازنشستگیش فرصتش پیش اومد براش.
به پدر بنده هم گفت تو کارت چک نگیر بدبخت میشی دقیقا همین اتفاق ها پیش اومد و پدر بنده هنوزم چارش نشده و نمیشه.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
ساعت ۶ صبح یه نفر با نفر دیگه فرق داره.
این جمله که سحر خیز باش تا کامروا شوی
نمونه نقصش میشه رانندگان تاکسی و نمونه دیگش میشه کسی مثل بیل گیتس که میگه من ساعت ۱۱ شب امریکا رو ندیدم :))
یعنی یکی مجبوری باید ۶ صبح بلند شه اون یکی با علاقه و لذت به کارش.
من خودم جزو اون ادمایی هستم که ساعت بدن و ذهنم شب ها رو ترجیح میده.
کسی هم که مجبور به سختی کشیدن باشه چیزی که حس میکنه این هیچی برای از دست دادن نداره.

در مورد عدالت دنیا و این مباحث چیزی جز خل و چل شدن به همراه نداره و بحث هاش نتیجه گیری نداره.
چه تحت جبر که فکرشو بکنی میبینی نمیشه همه پولدار باشن پس یه مسیر معینی وجود داره برای همه. حالا چه اسمش شانس باشه که میشه شانس رو هم تعبیری از خدا دونست.

من یه زمانی انقدر به این چیزا فکر میکردم خل شده بودم.

شاید باورتون نشه نزدیک به ۱۰ ۱۲ سال پیش مادر و یک سری اقوام ما که از خارج از کشور اومده بودن رفتن پیش یه خانم نمیدونم درویش بود یا چیز دیگه
این خانوم آینده دایی و پدر و اون فامیل مون رو اون موقع گفت.
دایی بنده اون زمان وضعش معمولی بود گفت وضعت بهتر میشه خیلی اروم اروم پیشرفت میکنی و سفر خارج میری که الان بعد بازنشستگیش فرصتش پیش اومد براش.
به پدر بنده هم گفت تو کارت چک نگیر بدبخت میشی دقیقا همین اتفاق ها پیش اومد و پدر بنده هنوزم چارش نشده و نمیشه.

اینی که میگی چیزی شبیه نظریه زندگی های متوالی هستش
مهم نیست , من نمیدونم چرا نمیتونم یا نمیخوام برم دنبال کار خلاف
نمیدونم انگار یه چیزی جلومو میگره - یا نمیدونم جراتشو ندارم

گاهی آدم یه کاری میکنه بعد به خودش میگه ااا من چرا این کارو کردم من اصلا این کاره نبودم و نیستم چجوری اینجوری شد
آدمو یاد نظریه تناسخ میندازه
مثل یه آگاهی درون - چیزی که تا الان نشنیدی اما بی دلیل ازش خبر داری
چیزی که برا من اتفاق افتاد چند بار

ابراهیم فر

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با زحمت کشيدن و کار کردن کاملاً موافق هستم اصلاً شکی درش نيست
شما يا پولداری سرمايه سنگين داری زود به نتيجه ميرسی يا مجبوری بيشتر جون بکنی
ولی بايد هدف دار باشه الان رو ساختمان شما کارگر صفر داری گچکار هم داری آسانسور کار هم داری
اينا همشون از نظر شروع تقريباً تو يه مايه بودن کم کم يکی زرنگتر بوده پيشرفت کرده ولی هيچوقت برج ساز نميشن ولی نسبت به نقطه شروع ميتونی يه کارگر ساده باشی يا يه گچکار خوب
ولی موافق اين نيستم که هرکی اندازه زحمتی که ميکشه ميبره اصلاً با قانون دنيا در تناقضه
دنيا عادلانه نيست يکی از گرسنگی ميميره يکی از چاقی مريض ميشه ميميره
شانس بزرگترين و مهمترين چيزی هست که بايد داشته باشی
شانس اصل زندگيه
اينو من ميگم که تا 30 سالگی هيچ کاری نکردم هيچ پولی نداشتم
الان از تمام افرادی که ميشناسم دور خودم ميزونترم کل ساعت های کاريم تو زندگی فکر نکنم به 1000 ساعت هم برسه
اگه گند نزنم آينده خوبی دارم همش رو هم مديون اين هستم که گفتم يا اونی که من ميخوام ميشه يا ميزنم خودمو ميکشم جدی هم ميگفتم
من اصلاً رقبت به سختی ندارم وقتی بدونم تهش بازم سختيه
من نمونه بارز مثال نقض اينم که همه ميگفتن زندگی آدمت ميکنه الان تو چشم همونا نگاه ميکنم که در حالی که تو 60 سالگی جای 30 سالگی منم نيستن تا 120 سالگی هم نميرسن همون موقع هم خدمتشون عرض کردم شما ريدين دليل نميشه که بقيه هم برينن
من سربازی نرفتم از همون اول راهنمايی يعنی 12 سالگی همش ميگفتم من بميرمم نميرم ميگفتن ميری مگه ميشه کسی سربازی نره؟گفتم من نميرم مگه اينکه بيان با لگد ببرن
گذشت و من به خاطر اينکه حرفم درست دربياد با يه سری داستانا تو 24 سالگی معاف شدم
من اگه قرار باشه يه روزی سختم بشه وا نميستم جلوم با پورشه برن و بيان من لنگ يه لقمه نون باشم چون اون از حق من اون پورشه رو سوار شده
يا من بازيم يا بايد بازی خراب بشه من گرسنه بشم شده 100 نفر رو بکشم بايد سير بشم
انسان اول از همه يه جانوره گوشتخوار هست بعدا وقت کنه سير بشه انسان ميشه من وقت ندارم
الان کارت چیه که اینقدر میزونی؟ سفره خونه؟

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
الان کارت چیه که اینقدر میزونی؟ سفره خونه؟
اون ميزونی که من مد نظرم هست فعلاً نيستم ولی سختم نيست هرچی هم جمع کردم و کار کردم همش خودم از اون ريال اولش زحمت کشيدم و دنبالش رفتم ولی به سبک و روش خودم
الان يکی دو تا واحد ساختم اونا رو بفروشم از شر ساختمان سازی راحت بشم با تنی چند از دوستان يه کار ديگه استارت بزنيم که حالا نظر بر سفره خونه هستش اگر داستان نشه
سياست های غلط پولی آقای دکتر(يعنی کلمه ای مونده که تو اين 40 سال نريده باشن به معنيش؟)زد زير کار ساختمون هم مردم ضرر کردن هم سازنده مگر آقا زاده ها که مفت مجوز سنگين ميگيرن که بحثشون جداست

haj-amir

Registered User
لایک‌ها
144
متاسفانه مشکل بیکاری توی کشور عزیزمون عوامل زیادی داره,ولی به نظر من مهمترینش اینه که یه دوره طولانی از وقت افراد رو با تحصیل تلف میکنیم بدون اینکه اون فرد واقعا تخصصی یاد بگیره
بعد هم فارق میشه میاد تو جامعه به خیال اینکه من اینهمه درس خوندم فوق لیسانس گرفتم,هرجا برم همه قبولم میکنند
ولی وقتی چند جا میره میبینه مدرکش هیچ ارزشی نداره
اگر این وقت و سرمایه که برای تحصیل گذاشته بود رفته بود شاگردی الان یک فرد فوق العاده موفق بود
من خودم این مورد رو بسیار دیدم دونفر باهم و همسن هم یکی رفته درس خونده اونیکی رفته کار کرده
اونیکه درس خونده با هزار جور خواهش و تمنا و اینا ببین و ..... یجا میره سر کار ماهی 1 تومن میگیره
اونیکی که رفت سرکار الان 3-4 تا مارکت بزرگ داخل کشور داره خودش هم با خانواده رفتند آمریکا داره اونجا هم کار و کاسبی راه میندازه
===============
توی اوضاع الان کشور باید مدرک رو بزاری در کوزه برادر من,برو دنبال تخصص
یکاری یاد بگیر که بازار داشته باشه
مثلا برو سیم کشی یاد بگیر,شاید فکر کنی کار خوبی نیست
ولی اگه از بازار کارش خبر داشته باشی از فردا میری دنبالش
بیا برو یک دوره آشپزی بین المللی بین, نه اینکه فقط مثل مدرک گرفتن بری سر کلاس و بیای ها نه تلاش کن,مطالعه کن خلاقیت داشته باش
خیلی راحت ماهانه بالای 5 تومان در میاری
کار خیلی هست ولی باید توش وارد باشی

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
متاسفانه مشکل بیکاری توی کشور عزیزمون عوامل زیادی داره,ولی به نظر من مهمترینش اینه که یه دوره طولانی از وقت افراد رو با تحصیل تلف میکنیم بدون اینکه اون فرد واقعا تخصصی یاد بگیره
بعد هم فارق میشه میاد تو جامعه به خیال اینکه من اینهمه درس خوندم فوق لیسانس گرفتم,هرجا برم همه قبولم میکنند
ولی وقتی چند جا میره میبینه مدرکش هیچ ارزشی نداره
اگر این وقت و سرمایه که برای تحصیل گذاشته بود رفته بود شاگردی الان یک فرد فوق العاده موفق بود
من خودم این مورد رو بسیار دیدم دونفر باهم و همسن هم یکی رفته درس خونده اونیکی رفته کار کرده
اونیکه درس خونده با هزار جور خواهش و تمنا و اینا ببین و ..... یجا میره سر کار ماهی 1 تومن میگیره
اونیکی که رفت سرکار الان 3-4 تا مارکت بزرگ داخل کشور داره خودش هم با خانواده رفتند آمریکا داره اونجا هم کار و کاسبی راه میندازه
===============
توی اوضاع الان کشور باید مدرک رو بزاری در کوزه برادر من,برو دنبال تخصص
یکاری یاد بگیر که بازار داشته باشه
مثلا برو سیم کشی یاد بگیر,شاید فکر کنی کار خوبی نیست
ولی اگه از بازار کارش خبر داشته باشی از فردا میری دنبالش
بیا برو یک دوره آشپزی بین المللی بین, نه اینکه فقط مثل مدرک گرفتن بری سر کلاس و بیای ها نه تلاش کن,مطالعه کن خلاقیت داشته باش
خیلی راحت ماهانه بالای 5 تومان در میاری
کار خیلی هست ولی باید توش وارد باشی

اونی که فوق لیسانس یا دکترا گرفته بالا ۳۳ سال داره ، وقتی میره دنبال کار خوب بخاطر شرایط ایران پیدا کردن کار سخته
بقول شما بره از صفر یه مهارت یاد بگیره موفق میشه
اما از صفر شروع کردن برا طرفربا اون سن معلومه سخته

یه بار یکی گفت چرا انقدر بیکار زیاده ، گفتم بیا این کتاب اطلاعات آماری و جغرافیایی ایران که مال زمان قبل از انقلاب بود ببین ، جمعیت ایران ۲۳ میلیون نفر بوده
اون ظرفیت ها تولیدی اون موقع که به فرض برا کار ۹ میلیون نفر تو کل ایران بودن
اما تو دهه ۶۰ ما انفجار جمعیت هم رو رد کردیم ۱.۵ درصد رشد یعنی انفجار جمعیت اما ایران رشد ۱۰ تا ۱۱ درصدی داشته
جمعیت رسیده به ۸۰ میلیون نفر و همون زیر ساخت ها و تولیدی ها و صنعت ها زمان قبل از انقلاب هم دیگه یا جمع شدن یا توان جذبشون نصف شده
خوب معلومه بیکاری زیاد میشه
الانم به جا حمایت از تولید کننده فقط جنس درجه ۱۰ اشغال چینی وارد میکنن

فکر میکنی چرا کشور ها جهان اول ‌ برا مهاجرت کارگر و کارگر ماهر میگیرن اما کارا مدیریتی و ..... خودشون انجام میدن؟
چون مهارت همون کارگر ماهر تو دنیا الکترونیک و اطلاعات دنیا بی ارزشترین کاره
رضا شاه بی سواد دانشگاه تهران راه انداخت تا مهندسا و ..... داخل ایران آموزش بدن تا ایران پیشرفت کنه و نیاز به خارجی ها نداشته باشه

همین مستند ها ساخت دیده باشی مثلا یه قسمتش ساخت هواپیما بود ، هواپیما رو متخصص ها طراحی و عیب یابی میکنن تا این غول آهنی پرواز کنه نه ممد آقا آهنگر سر کوچه ما

یکی از اقوام خودمون برق صنعتی خونده بود همش بیکار بود یا شرکت ها هم میرفت بهش حقوق پایه بهش میدادن
از ایران رفت ، اتریش بود یه مدت بعد رفت آلمان ، الان میگه دوره ها تخصصی جدیدی گذروندم ۲۰ تا نیرو برق کار که دیپلما برق و یا دوره ها مهارت ۲ ساله برق کشی از کالج ها گذروندن زیر دست منن

یا عمه خودم مامایی خونده بود وقتی رفت کانادا میگفت سیستم دانشگاهی اونجا فرق داره ، رشته اشو عوض کرد یه دوره های گذروند بعد شروع کرد به مدیریت بیمارستانی خوندن
میگفت وقتی مدرک گرفتم کلی پیشنهاد کار برام اومد الانم مدیریت یه کلینیک داره هم کار بهتر هم درآمد بیشتر

یه کلیاتی از عقاید کارل مارکس بخونید شاید کمی دیدگاهتون عوض شه
تا متوجه شید طبقه کارگر ها همیشه پایین ترین رده اجتماعی داشتن از دیرباز تا الان
خود من سال ها کارگریرکردم آخرش چی شد؟ موفق شدم؟ ۴ تا مغازه زدم؟ معلومه نه

هر چیزی دورانی داره مثلا دوران آتاری گذشت الان بازیاشو ببینی خنده ات میگیره ، دوران سرمایه گذاری هم ۵ مرحله داشته به فرض دوران سرمایه گذاری رو زمین و پول خوب ازش در آوردن بیشتر از ۱۵ ساله دیگه تموم شده قبل از ۱۵ سال پیش هر کی فکرش کار کرد خرید زمین الان تامینه تا آخر عمرش
نمونه اش پدر خودم میگفت خیلی وقت چیش بهم گفتن موتورتو بده یه زمین اینجا بهت میدیم ۲۰۰۰ متر ، پدرم گفت من گفتم اینجا کجاست هیچی نیست اینجا سگم از اینجا رد نمیشه رفتم ، گفت الان اونجا شده اشرفی اصفهانی و اگر من عقلم کار کرده بود نیاز نبود با این سن کارگری کنم جون بکنم بخاطر یه لقمه نون
مهارت یاد گرفتن و ازش پول خوب درآوردنم یه زمان طلایی داشت که دورانم اونم تموم شده ، خدا یه مهارتم باشه بیمه برات کارگر رد میکنه بیشتر از یه کارگر قبولت نداره وقتی ام بازنشستت میکنه کمترین ماهیانه رو میده

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
اصلا هدف از خلقت ما چی بوده تو کدوم نقطه از زندگی هستیم ایا اسمشو میشه گذاشت زندگی بعضی وقتا میگم سقط کردن جنین کار خوبیه بچه ای که وقتی دنیا بیاد نتونه تو کل زندگیش معنی زندگی بفهمه بهتر همون نطفه خفه شه هیچ عدالتیم تو زندگی نیس یکی از وقتی دنیا میاد بچه مایه دار ه هر عن بازیم در میاره میشه هنر اما .... ما محکومیم به مرگ (البته بعضیا فک میکنن من دارم جبرمیگم اما حقیقته حقیقت تلخ)
بر سنگ قبر ابوالعلا معری مشهور ترین شاعر عرب معروف به خیام عرب که نابینا بود و هیچوقت صاحب اولاد نشد نوشته شده:
هذا جناه ابى علّىّ و ما جنیت على احد---
"این جنایتی است که پدر بر من کرد و من بر احدی جنایت نکردم"
به زبون ساده بدنیا نیومدن بهتر از این وضعیته

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
فکر میکنی چرا کشور ها جهان اول ‌ برا مهاجرت کارگر و کارگر ماهر میگیرن اما کارا مدیریتی و ..... خودشون انجام میدن؟
خودشون کیه داداش؟اوباما ترامپ کدومشون اصیلا آمریکایی بودن؟یا شهردار یکی از شهرهای سوئد ی خانم ایرانیه,و ی عالمه مثال دیگه

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
خودشون کیه داداش؟اوباما ترامپ کدومشون اصیلا آمریکایی بودن؟یا شهردار یکی از شهرهای سوئد ی خانم ایرانیه,و ی عالمه مثال دیگه

اولا من خانومم
دوما شما هنوز تفکرات ناسیونالیستی و فاشیستی دارید ، کشور هایی مثل کانادا ، آمریکا ، استرالیا و ـ.... همه بومی هاشون قتل عام شدن یا کنار رونده شدن و جامعه رو همین مهاجر ها از هر ملیتی تشکیل دادن بخاطر همینه به نژاد و رسوم و .... هم احترام میزارن ‌ و حتی موضوع هایی مثل دشمنی با سیاه پوستا تو آمریکا به لطف جامعه مدنی کنار گذاشته شد

همه اونا دور هم جمع شدن و آمریکایی شدن و عاشق کشور و سرودشون هستن دم هر خونه ای میری پرچم کشور آویزونه و ......
این کشور بزرگ و جمعیت زیادش پشت هم هستن و مهاجر ها جدید به چشم نیرو کار و سرمایه داری میبینن
کشور **** سرمایه داری

نمونه همین احترام و قانون مدنی میشه به رفتن تو چمن ها و نشستن جرم محسوب میشه و جریمه داره اما دولت آمریکا رو ۱۳ بدر ایرانی رو تو آمریکا برای ایرانی آزاد اعلام کرده وارد چمن ها شن و اون روز شاد باشن
منطقه ای روکه ایرانی زیاد داره رسما به تهران جلس تغییر نام داده و .....

حالا خود ما که ادعا چند هزار سال قدمت و تاریخ میکنیم یه افقانی ، یه پاکستانی ، یه هندی و ..... به چشم حقارت و .... نگاه میکنیم فحش میدیم و .......

الکی که نیست کشور آمریکا بعد از استعمار تو ۱۵۰ سال فقط قدمت بزرگترین قدرت تبدیل شده
بقول یه دوستی آمریکا هر کاری هم کنه جنگن کنه و ....ـ برای رفاه مردمش میکنه ، حالا ما چیکار میکنیم؟

افرادی مثل اوباما و ..... نسل هاست در جامعه آمریکا هضم شدن با جامعه یکی شدن همه افتخار میکنن آمریکایی هستن ، الان ایران هر قومی که در ریشه در اصل یکی هستن ادعا برتری و ..... میکنن بقیه قبول ندارن

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
اولا من خانومم
دوما شما هنوز تفکرات ناسیونالیستی و فاشیستی دارید ، کشور هایی مثل کانادا ، آمریکا ، استرالیا و ـ.... همه بومی هاشون قتل عام شدن یا کنار رونده شدن و جامعه رو همین مهاجر ها از هر ملیتی تشکیل دادن بخاطر همینه به نژاد و رسوم و .... هم احترام میزارن ‌ و حتی موضوع هایی مثل دشمنی با سیاه پوستا تو آمریکا به لطف جامعه مدنی کنار گذاشته شد

همه اونا دور هم جمع شدن و آمریکایی شدن و عاشق کشور و سرودشون هستن دم هر خونه ای میری پرچم کشور آویزونه و ......
این کشور بزرگ و جمعیت زیادش پشت هم هستن و مهاجر ها جدید به چشم نیرو کار و سرمایه داری میبینن
کشور **** سرمایه داری

نمونه همین احترام و قانون مدنی میشه به رفتن تو چمن ها و نشستن جرم محسوب میشه و جریمه داره اما دولت آمریکا رو ۱۳ بدر ایرانی رو تو آمریکا برای ایرانی آزاد اعلام کرده وارد چمن ها شن و اون روز شاد باشن
منطقه ای روکه ایرانی زیاد داره رسما به تهران جلس تغییر نام داده و .....

حالا خود ما که ادعا چند هزار سال قدمت و تاریخ میکنیم یه افقانی ، یه پاکستانی ، یه هندی و ..... به چشم حقارت و .... نگاه میکنیم فحش میدیم و .......

الکی که نیست کشور آمریکا بعد از استعمار تو ۱۵۰ سال فقط قدمت بزرگترین قدرت تبدیل شده
بقول یه دوستی آمریکا هر کاری هم کنه جنگن کنه و ....ـ برای رفاه مردمش میکنه ، حالا ما چیکار میکنیم؟

افرادی مثل اوباما و ..... نسل هاست در جامعه آمریکا هضم شدن با جامعه یکی شدن همه افتخار میکنن آمریکایی هستن ، الان ایران هر قومی که در ریشه در اصل یکی هستن ادعا برتری و ..... میکنن بقیه قبول ندارن
چه ربطی ب فاشیست و ناسیونالیستو سیزده به در داره؟شما میگی مدیریت رو ب خارجی ها نمیدن و فقط کارگری یا خدماتی رو میدن در حالی که اینحرف اشتباهه ,اون بومی هایی رو هم که میگی چند درصدشون قتل عام شدند؟یعنی الان دیگه از نسل بومی ها نداریم؟اتفاقا تفکرات سنتی رو شما داری که فکر میکنی مدیریت بستگی به مهاجر بودن یا نبودن یا بومی و غیر بومی بودن داره در حالی که خودت میگی اونها بهم احترام میذارن و هرکس که لازمه میتونه خیلی راحت مدیریت رو بر عهده بگیره

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
چه ربطی ب فاشیست و ناسیونالیستو سیزده به در داره؟شما میگی مدیریت رو ب خارجی ها نمیدن و فقط کارگری یا خدماتی رو میدن در حالی که اینحرف اشتباهه ,اون بومی هایی رو هم که میگی چند درصدشون قتل عام شدند؟یعنی الان دیگه از نسل بومی ها نداریم؟اتفاقا تفکرات سنتی رو شما داری که فکر میکنی مدیریت بستگی به مهاجر بودن یا نبودن یا بومی و غیر بومی بودن داره در حالی که خودت میگی اونها بهم احترام میذارن و هرکس که لازمه میتونه خیلی راحت مدیریت رو بر عهده بگیره

اسراری به گول زدن نیست ۹۸ درصد این افراد تو کشور ها دیگه حتی بدنیا اومدن و فقط لقب اصلیت ایرانی میکشن
درست مثل پسر و دختر عمه من که متولد کانادا هستن هر ۵ سال یه بار میان ایران ، برا ۲ هفته تو این مدتم دعا دعا میکنن برن بزور پدر و مادرشون و تنها نموندنشون میومدن ، بار آخر حتی شوهر عمه ام و پسرش نیومدن فقط عمه ام و دخترش اومدن

اون ۲ درصد بقیه هم کسایی هستن که تو زمان بچگی رفتن و فقط محل تولد تو مدارک هویتیشون ایران درج شده

طرف رفته یه جا دیگه دنیا زندگی کنه و اونجا پیشرفت کنه حالا ما گیر دادیم طرف ایرانی ۴ نسل پیشش ایرانی بوده
مثل چرت هایی که تو جامعه مجازی پر میشه اوباما اصلیتش ایرانی بوده ، شکیرا مادرش ایرانی بوده و از این مضخرفات

نمونه اش پیر امید یار موسس ebay که ایرانی معرفیش میکنی ، کسی بود که از بدو تاسیس و شهرت اولیه اش هنوز تحریم ها آمریکا وجود نداشت ایشون هر گرنه فعالیت برا ایرانی ها تحریم و ممنوع کرده بود تو سایتش

رشد ذهنی باید بیشتر شه

Last edited:

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
اسراری به گول زدن نیست ۹۸ درصد این افراد تو کشور ها دیگه حتی بدنیا اومدن و فقط لقب اصلیت ایرانی میکشن
درست مثل پسر و دختر عمه من که متولد کانادا هستن هر ۵ سال یه بار میان ایران ، برا ۲ هفته تو این مدتم دعا دعا میکنن برن بزور پدر و مادرشون و تنها نموندنشون میومدن ، بار آخر حتی شوهر عمه ام و پسرش نیومدن فقط عمه ام و دخترش اومدن

اون ۲ درصد بقیه هم کسایی هستن که تو زمان بچگی رفتن و فقط محل تولد تو مدارک هویتیشون ایران درج شده

طرف رفته یه جا دیگه دنیا زندگی کنه و اونجا پیشرفت کنه حالا ما گیر دادیم طرف ایرانی ۴ نسل پیشش ایرانی بوده
مثل چرت هایی که تو جامعه مجازی پر میشه اوباما اصلیتش ایرانی بوده ، شکیرا مادرش ایرانی بوده و از این مضخرفات

نمونه اش پیر امید یار موسس ebay که ایرانی معرفیش میکنی ، کسی بود که از بدو تاسیس و شهرت اولیه اش هنوز تحریم ها آمریکا وجود نداشت ایشون هر گرنه فعالیت برا ایرانی ها تحریم و ممنوع کرده بود تو سایتش

رشد ذهنی باید بیشتر شه
شما بخودت زحمت نمیدی حتی بیو گرافی اینا رو بخونی
هادی پرتوی متخصص کامپیوتر ایرانی تبار مقیم سن فرنسیسکو است. او به همراه برادر دوقلویش علی پرتوی شرکت iLike را بنیان نهاد و رییس آن بود.[۱] او قائم مقام عالی تکنولوژی مای اسپیس بود.[۲]

سام نظریان متولد ۱۳۵۴ در یک خانوادهٔ یهودی در ایران، فرزند یونس نظریان و فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های نیویورک و دانشگاه کالیفرنیای جنوبیاست. وی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت SBE Entertainment Group و سرمایه گذار برخی از تاسیسات تفریحی در لس آنجلس، لاس وگاس ومیامی است. گفتنی است که شعبه یکی از کلوب های وی همزمان با بازی حامد حدادی درآن ورزشگاه افتتاح شد.

امید کردستانی در شهر تهران[۴][۵][۶][۷][۸] به دنیا آمد و در همین شهر به مدرسه رفت.
بیژن داوری (زاده تهران، ایران) یک ایرانی آمریکایی که معاون ارشد شرکت آی‌بی‌ام می‌باشد. بیژن داوری دارنده مدرک دکتری در زمینه الکترونیک از دانشگاه پلی‌تکنیک رنسیلر و دارای بیش از ۷۰ مقاله علمی می‌باشد، وی از سال ۱۹۹۶ به‌عنوان یکی از کارمندان برجسته شرکت آی‌بی‌ام مطرح گردید و سپس در سال ۱۹۸۸ به‌عنوان معاون ارشد این شرکت برگزیده‌شد. آخرین پست مدیریتی وی به سال ۲۰۰۳۳ برمی‌گردد که معاون ارشد فناوری تکنولوژی نسل آینده نیز معرفی گردید.[۱][۲] [۳]
اونجایی که صورتی کردمو ببین اینا چند نمونه هستن که فقط تو همین لیستن اگه قرار بود فقط آمریکایی های اصیل بشن مدیر الان آمریکا آمریکا نبود اونا از هرکس لازم باشه استفاده میکنن ولازمه مدیرشدن دنیا اومدن تو این کشور نیست,سوال منو هم جواب ندادی کی گفته بومی های همون کشور کاملا کنار گذاشته شدن؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
شما بخودت زحمت نمیدی حتی بیو گرافی اینا رو بخونی
هادی پرتوی متخصص کامپیوتر ایرانی تبار مقیم سن فرنسیسکو است. او به همراه برادر دوقلویش علی پرتوی شرکت iLike را بنیان نهاد و رییس آن بود.[۱] او قائم مقام عالی تکنولوژی مای اسپیس بود.[۲]

سام نظریان متولد ۱۳۵۴ در یک خانوادهٔ یهودی در ایران، فرزند یونس نظریان و فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های نیویورک و دانشگاه کالیفرنیای جنوبیاست. وی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت SBE Entertainment Group و سرمایه گذار برخی از تاسیسات تفریحی در لس آنجلس، لاس وگاس ومیامی است. گفتنی است که شعبه یکی از کلوب های وی همزمان با بازی حامد حدادی درآن ورزشگاه افتتاح شد.

امید کردستانی در شهر تهران[۴][۵][۶][۷][۸] به دنیا آمد و در همین شهر به مدرسه رفت.
بیژن داوری (زاده تهران، ایران) یک ایرانی آمریکایی که معاون ارشد شرکت آی‌بی‌ام می‌باشد. بیژن داوری دارنده مدرک دکتری در زمینه الکترونیک از دانشگاه پلی‌تکنیک رنسیلر و دارای بیش از ۷۰ مقاله علمی می‌باشد، وی از سال ۱۹۹۶ به‌عنوان یکی از کارمندان برجسته شرکت آی‌بی‌ام مطرح گردید و سپس در سال ۱۹۸۸ به‌عنوان معاون ارشد این شرکت برگزیده‌شد. آخرین پست مدیریتی وی به سال ۲۰۰۳۳ برمی‌گردد که معاون ارشد فناوری تکنولوژی نسل آینده نیز معرفی گردید.[۱][۲] [۳]
اونجایی که صورتی کردمو ببین اینا چند نمونه هستن که فقط تو همین لیستن اگه قرار بود فقط آمریکایی های اصیل بشن مدیر الان آمریکا آمریکا نبود اونا از هرکس لازم باشه استفاده میکنن ولازمه مدیرشدن دنیا اومدن تو این کشور نیست,سوال منو هم جواب ندادی کی گفته بومی های همون کشور کاملا کنار گذاشته شدن؟

بازم اسرار به گول زدن
باشه عزیز گوش ما دزاره , دمم داریم

شما یا مشکلی داری یا بقیه ابله فرض کردی , من تو پست قبلی گفتم : اون ۲ درصد بقیه هم کسایی هستن که تو زمان بچگی رفتن و فقط محل تولد تو مدارک هویتیشون ایران درج شده
الان شما اومدی 4 تا اسم لیست کردی ایرانی تبارن؟ یعنی نظر منو نخوندی یا میخواستی مسخره بازی در بیاری؟
کسی که برات ارزش قائل بوده بهت احرتام گذاشته نظرتو خونده روش فکر کرده جواب داده , حداقل سعی کن وقتی برات گذاشته رو قدرشو بدونی حداقل جوابی هم ندادی ندادی مهم نیست حداقل کامل و با دقت حرفشو میخوندی

Last edited:

ali56543

Registered User
لایک‌ها
543
بازم اسرار به گول زدن
باشه عزیز گوش ما دزاره , دمم داریم

شما یا مشکلی داری یا بقیه ابله فرض کردی , من تو پست قبلی گفتم : اون ۲ درصد بقیه هم کسایی هستن که تو زمان بچگی رفتن و فقط محل تولد تو مدارک هویتیشون ایران درج شده
الان شما اومدی 4 تا اسم لیست کردی ایرانی تبارن؟ یعنی نظر منو نخوندی یا میخواستی مسخره بازی در بیاری؟
کسی که برات ارزش قائل بوده بهت احرتام گذاشته نظرتو خونده روش فکر کرده جواب داده , حداقل سعی کن وقتی برات گذاشته رو قدرشو بدونی حداقل جوابی هم ندادی ندادی مهم نیست حداقل کامل و با دقت حرفشو میخوندی
اولا که درست حرف بزن دوما این آمارها از کجا میاد منبعی داری همینطوری آمار میدی 98 درصد بومی های آمریکا رفتن کنار یا 2 درصد اونا فقط محل تولدشون جای دیگست؟اگه منبع آمار خودتی که کلا بگذریم و گرنه آمارشو بده ماهم ببینیم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
اولا که درست حرف بزن دوما این آمارها از کجا میاد منبعی داری همینطوری آمار میدی 98 درصد بومی های آمریکا رفتن کنار یا 2 درصد اونا فقط محل تولدشون جای دیگست؟اگه منبع آمار خودتی که کلا بگذریم و گرنه آمارشو بده ماهم ببینیم

با دسته کودنا و کورا که طرف نیستی , شما برا کسی ارزش قائل بودی اول نظر منو میخوندی بعد جوابشو میدادی
کسی که حتی وقت نمیزاره چند ثانیه جواب کسیو بخونه ارزش هم صحبتی نداره این از تربیت اشتباه والدینه
وقتی حتی چند ثانیه وقت نمیزاری نظر بخونی از کجات جواب در میاری خدا میدونه
بزرگ شو بچه کوچیک نمون - وقتی تو جامعه چند بار این کار تکرار کردی 2 تا چک زدن تو گوشت میفهمی دنیا جا بچه بازی نیست
یا بزرگ میشی یا از بین میری

Last edited:
بالا