برگزیده های پرشین تولز

شغل شما چسیت ؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
منم دوستان تو کاره خرید و فروش ماشینم و تصادفی
البته سرماییه میخواد سره این شریکیم چند نفر
سودش بد نیست اگه سرت کلاه نره:)
و اگه به قیمت بخری و انتخاب اشتباه نکنی
ولی استرس وحشتناکم بعضی وقت ها داره
درضمن همش باید با مردم سرو کله بزنی (چون مردم دنباله مفتن:) جسارت البته نباشه و میخوان مثلا با 10م یه بنز سوار بشن (در این حد توقعشون زیاده) بعضی هام هستن راحت میخرن
در ضمن فوش خورمنم عالیه ماشین عالی باشه فوش میخوریم:)

ایول پس خواستیم ماشین بفروشیم یا بخریم به شما بسپاریم دیگه؟
جقدر حق العمل کاری میگیری؟

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550

حسین درست ور دار 1 بازار رو بهش کاری نداشته باش
i320038_crazy.gif

m12000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مهندس مکانیک جامدات (طراحی کاربردی)
در زمینه کاری طراحی قطعات، تحلیل تنشهای استاتیکی و دینامیکی قطعه تحت بار، طراحی ملزومات و فیکسچرهای خط تولید قطعات و تهیه مستندات و مدارک تولید قطعه

من فقط در مورد بخشی از این رشته که کار خودم هست صحبت کردم ولی این شغل گستردگی خیلی زیادی داره.

مزایا:
1-همیشه خیلی چیزها هست که میشه یاد گرفت.
2-از همه استعدادهای ریاضی و دید مهندسی و شناخت مواد و ابزار تولید و حتی شناخت فضا و مدیریت منابع باید استفاده کرد.
3- زمینه کاری مکانیک جامدات گسترده و قابل انتخاب هست از کلیه قطعات و دستگاهها مثل قطعات خودرو گرفته تا تجهیزات عظیم صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و نیروگاه.

معایب:
1- کار سنگین فکری و زمانبر و مستلزم اطلاعات مناسب که عدم شناخت میتونه هزینه های تولید رو خیلی زیاد کنه.

2- توی ایران در بیشتر شرکتها و کارخونه ها مهندسی معکوس جای طراحی واقعی رو گرفته، در واقع شرکتها تلاشی برای طراحی نمیکنن چون هیچ قانون کپی رایتی وجود نداره و عین مدل خارجی رو تولید میکنن تازه خرج طراحی هم نمیکنن. برادران چینی هم مدلی که با مهندسی معکوس تولید شده رو با قیمت خیلی پایینتر از ایران تولید میکنن و هر آرمی هم که ازشون بخوای روی قطعه میزنن و تحویلت میدن. در نتیجه فاتحه تولید واقعی توی ایران خونده شده و در نتیجه پیدا کردن کار طراحی و مهندسی واقعی هم سختتر از قبل هست.

3- برای اینکه توی این رشته بصورت مستقل کار واقعی مهندسی بصورت طراحی و تولید انجام بدی هزینه بر هست .

سلام

چرا سایت های FREELANCING رو امتحان نمیکنی؟ من دیدم که دنبال یه همچین تخصص هایی میگردن

به نظرم وقتهایی که بیکار میشید یه سری به این سایت ها بزنید. پول خوبی هم میدن

mohamadhunter

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
15
خواستید بفروشید به قیمت خوبی میخریم ازت که کمی هم ما خیر بگریم رو فروشش
ولی اگه خواستید بخرید در خدمتتم و هزینه ای نمیگیرم ازتون عزیز چون فقط کارشناسیه ماشینه که ماشینه خوبی خریداری کنید
تصادفی هم بود در خدمتتیم چون کسی که تصادف میکنه کلی براش هزینه بر میداره درست کردن ماشین و نداشتن صافکار و نقاش و اتلاف وقت ما میخریم ازش که هر دوطرف سود کنن به قیمت مناسب

shelman m

Registered User
لایک‌ها
63
بنده کارهای زیر رو انجام دادم به هیچ جا نرسیدم
1. کافی نت
2. خدمات کامپیوتری
3. تعمیر موبایل ( سخت افزار )
4. تعمیر هود
5 . الانم دنباله مغازه خالی میگردم کرایه کنم الکتریکی بزنم
از قدیم گفتن پول که نباشه جون در عذابه . حالا اگه 20 میلیون سرمایه داشتم یه کاره درست و حسابی راه مینداختم اخه با 4 5 تومن به کجا میرسم
سلام دوست عزیز
من یه تزی دارم که میگه
ادم یکجا همه جا
یا
همه جا هیچج
هر کار و شغلی جدی گرفته بشه و براش برنامه ریزی بشه حتما نتیجه میده
سرمایه نصف قضیه هست نصف دیگش خلاقیت و پشتکار و بقول خودمون زرنگی پ
شما در نظر بگیر یه شخصی با کلی سرمایه بره یه روستائی که هنوز گاز نیومده و با هیزم اتیش روشن میکنن شرکت گاز رسانی و لوله کشی گاز بزنه !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنده قصد دخالت ندارم ولی وقتی میبینم شما به قول خودت از هیچکدوم به نتیجه نرسیدی ولی باز تلاشتو میکنی حیفم میاد تو این کار جدید هم خدای ناکرده به نتیجه نرسی(قول میدم من و همه دوستان دعا کنیم که انشا ا... همیشه سلامت و موفق باشی)
پس فقط فکر سرمایه نباش خیلی مسائل دخیله
همینجا از دوستانی که تو بازارن و سر رشته کار دستشونه مشورت بگیر که به خواست خدا به نتیجه برسی

مچ گير

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام به ملت
شغلت هر چي هست عيبي نداره فقط مغرور نشيم . ما ايرانيا فقط دنبال يه شغلي هستيم كه بتونيم باهاش پز بديم . حالا اگه قابل پز دادن هم نباشه ها بازم پز ميديم . فرقي نميكنه چه شغلي ، سپور ، منشي ، جوابگوي 118 ، راننده آژانس ، مامور آتش نشاني ، پرستار ، راهنمايي رانندگي هرچي حاجي هرچي كه بگي ايراني فقط دنبال پز دادنه ، دروغ ميگم بگو دروغ ميگي . البته (بعضي) ايرانيا يه خصلت بدي دارن اونم اينه كه با هر حرفي مخالفت مي كنن . من يه رفيق دارم اسمشو گذاشتيم عي مخالف ، از بس اين بشر با هرچيز مخالفت مي كنه . اينو گفتم كه كسي نخواد با اين حرفاي من مخالفت كنه .

ali__amiri

Registered User
لایک‌ها
42
سلام به ملت
شغلت هر چي هست عيبي نداره فقط مغرور نشيم . ما ايرانيا فقط دنبال يه شغلي هستيم كه بتونيم باهاش پز بديم . حالا اگه قابل پز دادن هم نباشه ها بازم پز ميديم . فرقي نميكنه چه شغلي ، سپور ، منشي ، جوابگوي 118 ، راننده آژانس ، مامور آتش نشاني ، پرستار ، راهنمايي رانندگي هرچي حاجي هرچي كه بگي ايراني فقط دنبال پز دادنه ، دروغ ميگم بگو دروغ ميگي . البته (بعضي) ايرانيا يه خصلت بدي دارن اونم اينه كه با هر حرفي مخالفت مي كنن . من يه رفيق دارم اسمشو گذاشتيم عي مخالف ، از بس اين بشر با هرچيز مخالفت مي كنه . اينو گفتم كه كسي نخواد با اين حرفاي من مخالفت كنه .
سلام من استارتر این تاپیک هستم و دارم دنبال شغل خوب و اینده دار و پر درامد و زود بازده میگردم :cool:دوستان لطفا راهنمایی کنید چیزای زیادی تو فکرمه اولیش تجارت و بیزینس از طریق خرید جنسای عمده و فروش و پخش اجناس مختلف حتا واردات جنس (سرمایم کمه ولی خیلی علاقه دارم) چون این کار قابلیت پیشرفت بسیاری داره. ارایشگری که ارایشگری بلدم مدرکشم دارم ولی خوب گرگان اجاره مغازه ها خیلی بالاست و دست هم زیاد و وام اشتغالم نمیدن که دلمون خوش باسه حداقل . رفتن تو کار اتلیه و عکاسی البته این شغل از علایق من هست ولی هیچ تجربه و اطلاعاتی در مورد عکاسی و درامد اتیلیه و اینا ندارم .تاسیس کافه چای و قلیون واقعا درامدش تو گرگان فضایی هست ولی نمیدم واسه راه اندازیش باید چه کار کنم و از کجا اقدام کنم ! رفتم تو کار بازاریابی مواد غذایی و ویزیتوری برا شرکت های غذایی تا در اینده با کسب تجربه تو این کار خودم شرکت پخش بزنم(البته ترجیح میدم واسه خودم کار کنم )- رفتن تو کارهای فنی ساختمانی نظیر فروش و نصب پنجره های دو جداره . دوستان خواهشن با توجه به اطلاعات و تجربه تون راهنمایی کنید . امیدوارم بتونم لطفتون جبران کنم...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سلام من استارتر این تاپیک هستم و دارم دنبال شغل خوب و اینده دار و پر درامد و زود بازده میگردم :cool:دوستان لطفا راهنمایی کنید چیزای زیادی تو فکرمه اولیش تجارت و بیزینس از طریق خرید جنسای عمده و فروش و پخش اجناس مختلف حتا واردات جنس (سرمایم کمه ولی خیلی علاقه دارم) چون این کار قابلیت پیشرفت بسیاری داره. ارایشگری که ارایشگری بلدم مدرکشم دارم ولی خوب گرگان اجاره مغازه ها خیلی بالاست و دست هم زیاد و وام اشتغالم نمیدن که دلمون خوش باسه حداقل . رفتن تو کار اتلیه و عکاسی البته این شغل از علایق من هست ولی هیچ تجربه و اطلاعاتی در مورد عکاسی و درامد اتیلیه و اینا ندارم .تاسیس کافه چای و قلیون واقعا درامدش تو گرگان فضایی هست ولی نمیدم واسه راه اندازیش باید چه کار کنم و از کجا اقدام کنم ! رفتم تو کار بازاریابی مواد غذایی و ویزیتوری برا شرکت های غذایی تا در اینده با کسب تجربه تو این کار خودم شرکت پخش بزنم(البته ترجیح میدم واسه خودم کار کنم )- رفتن تو کارهای فنی ساختمانی نظیر فروش و نصب پنجره های دو جداره . دوستان خواهشن با توجه به اطلاعات و تجربه تون راهنمایی کنید . امیدوارم بتونم لطفتون جبران کنم...

من میگم هر کدوم رو که می خوای کار کنی یه مدت شاگردی کن چم و خم کار دستت بیاد بعد دیگه خودت می تونی مستقل شروع کنی
همین ارایشگری رو یه مدت برو کار کن تو یه ارایشگاه کارت که خوب باشه خود به خود مشتری برات جور میشه
دیگه کار ارایش داماد و هم می تونی بگیری و...

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
من شغلم ضرر کردنه :D. کلا دست به هر کاری که میزنم ضرر میکنم .کارش فرقی نمیکنه. ابر وباد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم میدن تا من ضرر کنم.

معایب :
1- ضرر میکنیم
2- پولمون از بین میره
3- اعصابمون هم خرد میشه
4- مجددا ضرر میکنیم

محاسن و مزایا :

1- محاسن همون ریش وسیبیله ؟
2- دور هم خوشیم به ضررها میخندیم
3- 24 ساعته مشغول کار کردن هستم و به انحراف کشیده نمیشم و سیگاری و معتاد نمیشم :D. چون عامل اولیه انحرافات بیکاریه
4- احساس مفید بودن میکنم
5- به دیگران سود میرسونیم و این لذت بخشه :cool:

همین دیگه! در کل شغل خوبیه . من ازش راضیم :)

پ.ن: @استارتر : توصیه برادرانه میکنم به آحاد استارترهای عزیز که توی اینترنت اطلاعاتی که به دست میاری و میشنوی ، 95 درصد با واقعیات بیرون تفاوت داره.

Last edited:

leily_17

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
82
:Dمنم يه كارمند فلك زده قراردادي دولتم روزهاي اول ماه غرق كار وسط ماه ول معطل اخر ماه باز كار يه كار يك نواخت:D

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138

علی آقا گرگان کارای تبلیغاتی تو چه وضعیه
تراکت، بروشور، کالای تبلیغاتی و ...

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
نرم افزار (برنامه نویسی، طراحی، تحلیل، مستندسازی)

مزایا و معایب هم الان ذهنم قفل کرده نمیدونم چی هستش :)

ali__amiri

Registered User
لایک‌ها
42
علی آقا گرگان کارای تبلیغاتی تو چه وضعیه
تراکت، بروشور، کالای تبلیغاتی و ...

سلام سپول جان افتضاحه داداش افتتضاح دست و رقبای سنگین زیاده بماند که تو گرگان کسی به این کارا بها نمیده .میخاستم برم توش پشیمون شدم کشیدم بیرون داداش ....

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
من هم تا قبل عید تو یک شرکت خصوصی تو مشهد شبیه سازی تولیداتشون رو با نرم افزار fluent انجام می دادم { شبیه سازی کولر ابی ، بخاری گاز ی، شیر کنترل گاز و ... }. تو ازمون تابستون سال پیش شرکت نفت هم قبول شدم . دوره اموزشیمون { قبل ورود مستقیم به عسلویه } هم تو ماهشهره که از پس فردا شروع میشه .

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
شغل قبلیم: تو دفتر کانون تبلیغاتی به عنوان طراح و مسئول پذیرش کار میکردم

مزایا:
collapse_40b_collapsed.png

lastpost-left.png
همه مشتریامون باکلاس بودن. محیط کارمونم با کلاس بود. خواه ناخواه خودمم باکلاس شده بودم
126fs3315323.gif

lastpost-left.png
تابستون کنار کولر. زمستون کنار بخاری. سر و کارم با کامپیوتر بود. هی یادش بخیر
lastpost-left.png
بعضا با آدمای مهم و مطرح شهر سر و کار داشتم. مثلا کاندیداهای نمایندگی مجلس (بعضیا خودشون ، بعضیا نوچه هاشون) میومدن برا چاپ تراکت و تبلیغ و...
یا طرف سرمایه دار بود. نماینده ی سامسونگ (فرضاً) تو شهرمون بود. میومد پیش ما تبلیغ چاپ کنه
رئیس بانک اقتصاد نوین (رئیس یکی از شعبه هاش منظورمه) میومد سفارش بیلبورد بده
lastpost-left.png
خیلیا پاچه خاری میکردن که آگهیشونو توی آگهینامه جای خوب و صفحه ی خوب چاپ کنم
یا میومد میخواست تبلیغ چاپ کنه ، جاها پر شده بود. طرف التماس میکرد که آگهیش این هفته چاپ بشه. نه هفته ی دیگه. و منم چون ضعف شخصیتی دارم از این کارشون لذت میبردم
crazy.gif

معایب:

lastpost-left.png
اشتباهاتم خیلی گرون تموم میشد. طرف یه تبلیغ برای فروش کولرگازیهاش سفارش میداد ، میشد x تومن. بنده با اجازه تون شماره تلفن طرف رو یه رقم اشتباهاً اینور اونور تایپ میکردم . آگهی دهنده شاکی میشد میگفت فصل گرما اوج کارمونه ، به خاطر اشتباه شما متضرر شدم. بعد ما میباید یه بار دیگه مجانی براش چاپ میکردیم. ینی x تومن ضرر بعلاوه ی کلی اعصاب خوردی. بعد اون فردی که تلفنش چاپ شده بود هم شاکی میشد میگفت از صب تا حالا 50 نفر تماس گرفتن خونه ی ما کولرگازی میخوان. باید رضایت ایشونم جلب میشد. داستانی بود خلاصه

شغل بعدی ئی که داشتم: احداث باغ میوه - باغداری

مزایا و معایبش قاتی پاتیه. هر موردش میتونه برای یه نفر مزیت باشه و برای یه نفر عیب

lastpost-left.png
سود خوب در دراز مدت
lastpost-left.png
فعالیت بدنی زیاد ، درصورتیکه خودت بخوای کارا رو انجام بدی. وگرنه میشه کارگر بگیری
lastpost-left.png
نیاز زمین و چاه آب دارید. اگر ندارید باید سرمایشو داشته باشین که بخرید
lastpost-left.png
تا سه چار سال درآمد مرامد خبری نیس
lastpost-left.png
ریسک داره. جنگ با طبیعته. یهو یه تگرگ میزنه کل محصول یکسالتون ریده میشه توش
lastpost-left.png
اگر به ثمردهی برسه ، فرض 300 تا درخت لیموشیرین داشته باشین. هر درخت در سال 500 کیلو میوه میده ، کیلویی 700 تومنم بخرن میشه 100 میلیون در سال . 600 تا درخت داشته باشی میشه 200 میلیون ...
lastpost-left.png
اگه بچه داهات نباشی. اگه بچگیات تو گرد و خاک بازی نکرده باشی زود زده میشی ازش

شغل فعلیم: سوپرمارکت

مزایا:

lastpost-left.png
میتونه درآمد خوبی داشته باشه
lastpost-left.png
هر موقه هر چی دوس داشته باشی میزنی به بدن. دلستر. بیسکوئیت. لواشک. نون. بستنی. فقط اراده کن
lastpost-left.png
اینجا چون شهر کوچیکیه روال معمولش اینه که وقتی ازدواجی در محل در شُرُف وقوع هست میان پیش ما سوپریا تحقیق میکنن که فلانی چجور آدمیه. میتونی یه نفرو از طویله به اریکه برسونی یا بالعکس

معایب:

lastpost-left.png
با خیلی جاها سر و کار داری. اداره بهداشت. تعزیرات حکومتی. شهرداری حتی. اینا همه شون هدفشون اینه که فقط بهت گیر بدن و اذیتت کنن
lastpost-left.png
ساعات کارش خیلی زیاده. از ساعت 7 صبح باید مغازت باز باشه تا ساعت 11 شب مثلاً
lastpost-left.png
با مواد غذایی فاسد شدنی سر و کار داری. باید حواست به همه چی باشه. چی بخری. چی نخری. از کجا بخری. چقدر بخری که تاریخ انقضاش به مشکل نخوره. کلا باید همه چیو بتونی درست مدیریت کنی. وگرنه ضرر میکنی
lastpost-left.png
بخاطر اینکه یخچال مخچال تو کارته پول برق زیاد میاد
lastpost-left.png
خیلیا انتظار دارن جنس نسیه بهشون بدی. اگر بدی به پاک میری. اگر ندی ناراحت میشن. میخوام بشن. به چیز نداشته ی عرمین

Last edited:

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134

مزایا:

lastpost-left.png
همه مشتریامون باکلاس بودن. محیط کارمونم با کلاس بود. خواه ناخواه خودمم باکلاس شده بودم
126fs3315323.gif

lastpost-left.png
lastpost-left.png
بعضا با آدمای مهم و مطرح شهر سر و کار داشتم. مثلا کاندیداهای نمایندگی مجلس (بعضیا خودشون ، بعضیا نوچه هاشون) میومدن برا چاپ تراکت و تبلیغ و...
یا طرف سرمایه دار بود. نماینده ی سامسونگ (فرضاً) تو شهرمون بود. میومد پیش ما تبلیغ چاپ کنه
lastpost-left.png
یا میومد میخواست تبلیغ چاپ کنه ، جاها پر شده بود. طرف التماس میکرد که آگهیش این هفته چاپ بشه. نه هفته ی دیگه. و منم چون ضعف شخصیتی دارم از این کارشون لذت میبردم
crazy.gif

معایب:

lastpost-left.png
اشتباهاتم خیلی گرون تموم میشد. طرف یه تبلیغ برای فروش کولرگازیهاش سفارش میداد ، میشد x تومن. بنده با اجازه تون شماره تلفن طرف رو یه رقم اشتباهاً اینور اونور تایپ میکردم . آگهی دهنده شاکی میشد میگفت فصل گرما اوج کارمونه ، به خاطر اشتباه شما متضرر شدم. بعد ما میباید یه بار دیگه مجانی براش چاپ میکردیم. ینی x تومن ضرر بعلاوه ی کلی اعصاب خوردی. بعد اون فردی که تلفنش چاپ شده بود هم شاکی میشد میگفت از صب تا حالا 50 نفر تماس گرفتن خونه ی ما کولرگازی میخوان. باید رضایت ایشونم جلب میشد. داستانی بود خلاصه

مزایا و معایبش قاتی پاتیه. هر موردش میتونه برای یه نفر مزیت باشه و برای یه نفر عیب

lastpost-left.png
سود خوب در دراز مدت
lastpost-left.png
فعالیت بدنی زیاد ، درصورتیکه خودت بخوای کارا رو انجام بدی. وگرنه میشه کارگر بگیری
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
اگر به ثمردهی برسه ، فرض 300 تا درخت لیموشیرین داشته باشین. هر درخت در سال 500 کیلو میوه میده ، کیلویی 700 تومنم بخرن میشه 100 میلیون در سال . 600 تا درخت داشته باشی میشه 200 میلیون ...
lastpost-left.png

مزایا:

lastpost-left.png
lastpost-left.png
هر موقه هر چی دوس داشته باشی میزنی به بدن. دلستر. بیسکوئیت. لواشک. نون. بستنی. فقط اراده کن
lastpost-left.png
اینجا چون شهر کوچیکیه روال معمولش اینه که وقتی ازدواجی در محل در شُرُف وقوع هست میان پیش ما سوپریا تحقیق میکنن که فلانی چجور آدمیه. میتونی یه نفرو از طویله به اریکه برسونی یا بالعکس

معایب:

lastpost-left.png
با خیلی جاها سر و کار داری. اداره بهداشت. تعزیرات حکومتی. شهرداری حتی. اینا همه شون هدفشون اینه که فقط بهت گیر بدن و اذیتت کنن
lastpost-left.png
lastpost-left.png
با مواد غذایی فاسد شدنی سر و کار داری. باید حواست به همه چی باشه. چی بخری. چی نخری. از کجا بخری. چقدر بخری که تاریخ انقضاش به مشکل نخوره. کلا باید همه چیو بتونی درست مدیریت کنی. وگرنه ضرر میکنی
lastpost-left.png
lastpost-left.png
خیلیا انتظار دارن جنس نسیه بهشون بدی. اگر بدی به پاک میری. اگر ندی ناراحت میشن. میخوام بشن. به چیز نداشته ی عرمین

عمو پستت تو حلقم :D

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,494
منم تو کاره کرکره اتوماتیکم کاره خوبیه درامدش ماهی 2الی3تومنه سختی داره اما خوبه از صبح که میرم سرکار تا عصر فقط میخندیم شغله خوبیه

شاگرد نمیخای؟:دی
ولی اره کار خوبیه
موفق باشی

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550

مزایا:

lastpost-left.png
126fs3315323.gif

lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
crazy.gif

معایب:

lastpost-left.png

lastpost-left.png
سود خوب در دراز مدت
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png

مزایا:

lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png

معایب:

lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png
lastpost-left.png

چه پستی زدی تاریخی خدایی چه قد وقت گذاشتی
i298960_ddd.gif
پستت به صورت اریب و کاست VHS توی حلقم
i298960_ddd.gif

بالا