برگزیده های پرشین تولز

خودرو جدید به روایت تصویر: Samand Soran

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
چه جشني هم براي اين سمند سورن گرفتن

بيچاره پژو به بهترين ماشيني كه به خاطرش نمايشگاه گذاشته بود منظورم پژو 908 ار سي هست

چنين جشني نگرفته بود :D

اينم از پژو 908 كه خيلي ها ديدن

4-peugeot-908-rc.jpg

peugeot_908_rc_2006_04.jpg

Peugeot-908_RC-_5_grande.jpg

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
عکسه دیگه ای ازش نیست؟

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
میدونید اشکال کار کجاست.اشکال اینجاست که اینا نمیشینن از ابتدا و از پایه وقت بذارن تمام قسمتهای خودرو رو دونه دونه طراحی کنن و یه چیز جدید به وجود بیارن.همش دنبال کپی کاری و سمبل کاری و اینکه سریع یه چیز رو سمبل کنن و بدن بیرون.آخرشم میشه عین این خواننده هایی که آهنگ رو میدزدن و روش یه شعر مذخرف میذارن و آهنگ میدن بیرون نتیجش هم این میشه که همه حالشون از اون آهنگ به هم میخوره!

m_ab

Registered User
لایک‌ها
0
یه چند تا خبر :

منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو قيمت اين خودر را يك‌ميليون تومان بيشتر از LX (حدود 5/14ميليون تومان )عنوان كرد.

خودرويي كه جلو آن تا حدود زيادي از آئودي و قسمت عقب آن نيز از بي.ام.و اقتباس شده است. ايران‌خودرو سه سال پيش و پس از گذشت بيش از دو سال از طراحي نخستين مدل سمند تصميم به طراحي مدل جديد آن گرفت و براي همين از مراكز مختلف طراحي خودرو در دنيا طرح‌هايي را فراخوان كرد كه طرح يك شركت انگليسي با سرپرستي «راس هيوارد» برگزيده شد. جالب آنكه مدل ابتدايي سمند نيز به كمك شركت‌هاي اروپايي طراحي شده بود كه از اصلي‌ترين آن مي‌توان به شركت «فرست اتوميتو» انگلستان اشاره كرد كه «جف ماتيوس» وظيفه طراحي اصلي آن را برعهده داشت.

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اولن که عکسا با هم فرق داشت
ججلو پنجرش که ریده
یقره
داشبوردش هم که هنوز ساحل دریاست
فرمونشم زشت بود

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نکته جالب توجه اینه که اینو از یه ماشین خارجی کپی کردن حالا تو خارج اگه مثلا کمپانیه ford بیاد از ماشین های BMW تقلید کنه هیچ کس نمی یاد اون مدل کپی شدشو بخره همه می رن اصل رو می خرن

ولی اینجا برای اینکه کارخونه ایرانخودرویه فقیر یه وقتی ضرر نکنه و صنعت خودروسازیه کشور که در تمام دنیا ماشن صادر می کنه منجمله کشور هایه پیشرفته ای نظیر سنگال و آنگولا , از هم نپاشه رو این حساب یه ضریب 10 به قیمت ماشین های خارجی اضافه می کنند که شما مجبور چی اینو بخری

حالا اصلا فورقون هم بفروشن شما نمی تونی ماشین خارجی بخری بصرفه که بیای همون فرقون رو بگیری

حالا فقط خدا می دونه که این سمنده چه مشکلایی داره , پژو 405 که خود به خود آتیش می گرفت باید ببینیم برای تنوع مصرف کننده چه سورپرایزی برامون تو این ماشین گذاشتن !

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
از نزدیک که ببینید خیلی با سمند فرقی نکرده. لامپها و جلو پنجره و سپر عوض شده یکمی هم فرم درها . یعنی اینها رو اگر باز کنند همون سمنده. اما من از نیمرخش خیلی خوشم اومد.
فقط میمونه موتورش که قرار موتور ملی روش نصب بشه که اون موتور خیلی خیلی بیشتر از تغییر قیافه سمند کار برده و اون موتوره که مهمه این تغییر قیافه سمند هرچند کار خوب و لازمیه ولی زیاد هم کار فنی ای نبوده و نیست.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
ایرانی ها همه همینطور هستن! هر چیزی رو که میبینن بدون اینکه کوچکترین اطلاعاتی راجع بهش داشته باشن میگن "نه به درد نمیخوره, آشغاله و مفت نمیارزه" و از این چیزا!
یه زمانی از محصولات خارجی /حتی اگه منظور از خارج پاکستان باشه!/ تعریف میکردن, اما الان جنسهای مرغوب اروپایی رو هم قبول ندارن!!
جای چیز داره! آها! تاسف!

خوب برای اینکه ایرانیها یک مدت سروری میکردن، هنوز به بدبختیمون عادت نکردیم، شما ببخشید!!

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
اینها فقط بلدن چهارتا عکس ماشین بزارن جلوشون از هر ماشین یه تیکه انتخاب کنن و بزار رو هم بشه یه ماشین
این همه پول مفت از ملت میگیرن آخرش هیچی به هیچی.
این ماشین مخصوص کسانی که تا به حال سوار پراید و پژو و سمند و ماشینهایی در این رنج قیمت قرار داشتن میشه.
خوب از لحاظ ظاهر بهتر از این ماشینهاست و از لحاظ موتوری و کارکرد هم بهتر از پژوهای قاتل، پراید هست ظاهرش هم که به ماشینهای کلاس بالای کادیلاک و بنز میخوره پس مورد استقبال پژو یی ها پرایدی ها قرار میگیره.
هر ماشینی که از ایران خودرو میاد بیرون مخصوص یه قشر خاص این قشر خاص هر چیزی رو میتونید تو پاچشون کنید.
مطمئنا کسی که ماکسیما و پرادو و ب ام و X3 سوار میشه طرف این آشغالها نمیاد.

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
ایرانی ها همه همینطور هستن! هر چیزی رو که میبینن بدون اینکه کوچکترین اطلاعاتی راجع بهش داشته باشن میگن "نه به درد نمیخوره, آشغاله و مفت نمیارزه" و از این چیزا!
یه زمانی از محصولات خارجی /حتی اگه منظور از خارج پاکستان باشه!/ تعریف میکردن, اما الان جنسهای مرغوب اروپایی رو هم قبول ندارن!!
جای چیز داره! آها! تاسف!

منم میخواستم یه چیزی بگم!
فکر کنم میخواستم تایید کنم!!!

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جالب ترین نکته اینه که همه شما در گرفتن ایراد های بنی اسرائیلی استادید .
فکر میکنید اروپا و آمریکا یکشبه به اینجا رسیدند .
ژاپنی ها 60 سال پیش بی کیفیت ترین اجناس رو میزدند . من شنیدم که در فروشگاه های ژاپن دوجور نوشابه بوده آمریکایی با قیمت پایین و کیفیت بالا و ژاپنی با قیمت بالا و کیفیت پایین . اما مردم نوشابه ژاپنی میخریدند تا به صنعت کمک کنند و الان کشور فقیرشون ( از لحاظ منابع طبیعی ) یکی از اقتصاد های بزرگ جهان هست .
شما اگر در کنار نق زدن راهکار شدنی هم پیشنهاد میدادید خوب بود . البته نمیدونم چقدر از طراحی ماشین یا شرکت داری سر رشته دارید !! :lol:

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
ژاپنی ها 60 سال پیش بی کیفیت ترین اجناس رو میزدند . من شنیدم که در فروشگاه های ژاپن دوجور نوشابه بوده آمریکایی با قیمت پایین و کیفیت بالا و ژاپنی با قیمت بالا و کیفیت پایین . اما مردم نوشابه ژاپنی میخریدند تا به صنعت کمک کنند و الان کشور فقیرشون ( از لحاظ منابع طبیعی ) یکی از اقتصاد های بزرگ جهان هست .
شما اگر در کنار نق زدن راهکار شدنی هم پیشنهاد میدادید خوب بود . البته نمیدونم چقدر از طراحی ماشین یا شرکت داری سر رشته دارید !! :lol:
همیشه از این جور حرف زدن (امیدوارانه) خوشم میاد...

sservati

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

حرف شما كاملاً متين است...راه پيشرفت خود سازي است. اما در ايران خانه از پايبست ويران است!

شما فكر ميكنيد اين يارو كه جاي مدير قبلي ايران خودرو گذاشتن آخه آدمه؟ با وجود اين افراد پيشرفت يك رؤياست!

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

خودت داری می گی ژاپن ....

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حرف شما كاملاً متين است...راه پيشرفت خود سازي است. اما در ايران خانه از پايبست ويران است!

شما فكر ميكنيد اين يارو كه جاي مدير قبلي ايران خودرو گذاشتن آخه آدمه؟ با وجود اين افراد پيشرفت يك رؤياست!

اتفاقا بنظر انتخاب آقای منطقی از برخی جهات خوب است . چون ایشان مدیر انسانی هستند . و از مشکلات کشور ما این است که مدیران اکثرا مهندس هستند .
در ضمن شما باز فقط ایراد گرفتید . راهکار چه شد ؟

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خودت داری می گی ژاپن ....

ژاپن یا هرجا . شما به اصل صحبت من توجه نکردی . اگر یکبار بدون تعصب و پیشداوری و بدون عینک شک و بدبینی میخواندی شاید طور دیگری جواب میدادی .
من شاید از شما خیلی بیشتر از وضعیت کلی کشور چه صنعت و چه اجتماع ناراضی باشم . اما این راهش نیست .
با ایراد گرفتن صرف کاری از پیش نمیرود .
به نظر من اولا باید راه حل هم بدهیم . دوما خودمان هم باید کاری کنیم .
کارکنان ایران خودرو بالاخره بعد از سالها پیکان سازی و بعد مونتاژ خودرو های دیگر اکنون این خودرو را ساخته اند . حالا اگر ما کمکی نمیتوانیم بکنیم بهتر است حداقل تو سر مال نزنیم .

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
من قبول دارم که ایران خودرو پیشرفت داشه
اما وقتی خودرو داخلی با قیمتی بالاتر از خودروهای خارجی معمول به بازار عرضه میشه شما چطوری میخوای به صنعت خودرو سازی کمک کنی

اولا که قیمتش بالاست. و دوم اینکه شما هر روز نمیتونی به ماشین بگیری بعد اگه خراب بود فردا عوضش کنی.

در ضمن میدونی که ساپورت ایران خودرو هم زیاد چنگی به دل نمیزنه.

اگه قیمت ماشینی که میدن پایین و مناسب باشه مردم میرن میخرن.

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
بازم اومدن تقلید کنن از کمپانی های بزرگ دنیا ! ضایع کردن!
بجای اینکه طرح انحصاری مثل BMW یا پورشه بزنن همش دارن تقلید میکنن... یکی نیست بگه مگه ایرانی خلاقیت نداره ؟

nsh

Registered User
لایک‌ها
4

من خودم شخصا بین دوست داشتن کشورم و خر فرض کردنم فرق میذارم
وقتی شما دو جنس خارجی و داخلی داری که کیفیت ایرانیه رضایت بخشه منتها خارجی بهتره خوب میرم ایرانی رو میخرم اما اگه بخوان یه جنس داخلی بی کیفیت رو به این بهانه که داخلیه بهم بدم شاکی میشم
البته مورد ایران خودرو فرق میکنه ویک کم اجباریه (کلی دارم میگم منظورم ماشین خاصی نیست)

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم شخصا بین دوست داشتن کشورم و خر فرض کردنم فرق میذارم
وقتی شما دو جنس خارجی و داخلی داری که کیفیت ایرانیه رضایت بخشه منتها خارجی بهتره خوب میرم ایرانی رو میخرم اما اگه بخوان یه جنس داخلی بی کیفیت رو به این بهانه که داخلیه بهم بدم شاکی میشم
البته مورد ایران خودرو فرق میکنه ویک کم اجباریه (کلی دارم میگم منظورم ماشین خاصی نیست)

فرض شما تولید کننده هستید . شما که نمیتونید امروز یک محصول در حد محصولات تاپ آمریکا بسازید ( مثلا در حد جی ام یا مایروسافت یا بویینگ ) ( البته کسانی هم هستند که در همین ایران بهترین محصولات را تولید میکنند قابل رقابت در تمام دنیا بحث من الان روی اینها نیست ) ؛ مردم هم که محصولات خارجی را ترجیح میدهند . پس تولید کننده چه کار کند ؟ شما باشی چه میکنی ؟
البته یک نکته هم هست . کشور های پیشرفته معمولا تکنولوژی برتر را در اختیار جهان سومی ها قرار نمیدهند . اگر هم بدهند تکنولوژی وارداتی برتر به درد نمیخورد . برای رسیدن به سطح کشور های پیشرفته بسیاری از مراحل رشد و پیشرفت و توسعه را خودمان باید طی کنیم ؟

بالا