برگزیده های پرشین تولز

... آيا با گياهخواري صرف (veganism) موافقيد ؟ ...

عبدالصمد

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
154
به هر حال باید برای زندگی جون یک موجود زنده ی دیگه رو بگیری چه گیاه چه جانور فرقی نمیکنه بیشتر نیاز های پروتئینو چربی هارو از جانوارا و ویتامین ها رو از گیاهان اگر از اون دید مضخرف گیاهخوارا بخوای نگاه کنیم بازهم گیاهخوارم قاتل هست حتی اگر زندگی ش رو با قرص ویتامین و پروتئین سپری کنه هرکس نمیخواد جانداری رو بکشه بره بمیره.

farshad10

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4,842
کاری ندارم به پستها فقط سوال رو جواب دادم
از نظر خودم که چند وقتیه سعی کردم مواد گیاهی بیشتری مصرف کنم خیر با گیاه خواری شدید موافق نیستم
برای بدن هر چیزی لازمه

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk 2

pedramzand

Registered User
لایک‌ها
29
بشر اولیه گیاه خوار بود برای همین مجبور بود در طول روز برای تامین انرژی کافی برای شکار 12 تا 13 وعده غذا بخوره برای اینکه بتونه بیشتر وقتشو به شکار بپردازه گوشت خوار شد و وعده هاشو به 3 یا 4 تا رسوند و یکی از دلایل ابقا نسل بشر همین گوشتخواری است
بعضی از دوستان از سر احساس و عواطف رقیق مخالف کشتن حیوانات برای تغذیه نوع بشر هستند اما بشر برای زنده ماندن باید قربانی کند این قانون طبیعته یک سری حیوانات فقط برای شکار شدن آفریده شدن و سری دیگه تنها شکارچیند مثل گرگ و گوسفند

kamkar

Registered User
لایک‌ها
621
بشر اولیه گیاه خوار بود برای همین مجبور بود در طول روز برای تامین انرژی کافی برای شکار 12 تا 13 وعده غذا بخوره برای اینکه بتونه بیشتر وقتشو به شکار بپردازه گوشت خوار شد و وعده هاشو به 3 یا 4 تا رسوند و یکی از دلایل ابقا نسل بشر همین گوشتخواری است
بعضی از دوستان از سر احساس و عواطف رقیق مخالف کشتن حیوانات برای تغذیه نوع بشر هستند اما بشر برای زنده ماندن باید قربانی کند این قانون طبیعته یک سری حیوانات فقط برای شکار شدن آفریده شدن و سری دیگه تنها شکارچیند مثل گرگ و گوسفند

البته اگر به ساختار فک انسان دقت کنید میبینید که از ترکیب دندان های جوندگان و گیاهخواران و گوشتخواران تشکیل شده.
آناتومی بدن انسان داره نشون میده که برای خوردن چه چیزهایی ساخته شده.

اینایی هم که همش از اصطلاح گوشتخوار و گیاهخوار استفاده میکنند.
والا ما هم از سبزیجات استفاده میکنیم، کباب رو با سبزیجات تزئین میکنیم و میخوریم.
قیمه از لپه تشکیل شده و یه تیکه گوشت هم توشه.
قرمه سبزی هم که پر از گیاهانه، یه تیکه گوشت هم برای تنوع توشه.
حتی آبگوشت و دیزی هم یه تیکه گوشت داره و بقیه اش حبوبات و سیب زمینی و گوجه است! همون هم موقع خوردن با سبزی و ماست خورده میشه!
تازه اگر بخوایم سنتی کار کنیم، تمام این غذاها رو با دوغ میخوریم که توش نعنا و گلاب ریختن.
حتی اگر همبرگر هم بخوریم، توش کاهو و کلم و گوجه و خیارشور میزارن!
من نمیفهمم، این که میگید گوشتخوار یعنی چی؟ این برنامه غذایی طبیعی یک انسانه!

Sent from my iPhone using Tapatalk

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
به هر حال باید برای زندگی جون یک موجود زنده ی دیگه رو بگیری چه گیاه چه جانور فرقی نمیکنه
اگر از اون دید مضخرف گیاهخوارا بخوای نگاه کنیم بازهم گیاهخوارم قاتل هست

عمو متن زیر رو خوندی؟!! مال دو صفحه پیش هست . برای عمه ی من که نوشته نشده ، برای امثال شما نوشته شده که از سر استیصال متوسل به چنین مغلطه ی مزخرف و مضحکی می شوید!

پرسش: "مگر گیاهان زندگی و احساس ندارند؟ چه فرقی می کند ما گوشت حیوانات را بخوریم یا از گیاهان تغذیه کنیم در هر دو حالت جانداران را میکشیم..."

البته همه گیاهخواران می دانند که گوشتخواران تنها برای توجیه رفتار و نوع تغذیه خودشان است که این سوال را مطرح می کنند، وگرنه همه می دانیم (و حتی یک کودک مدرسه ابتدایی هم میداند) که بین یک چغندر و یک گاو چقدر فرق وجود دارد!
جالب است که گوشتخواران پر احساس و متفکر !!!که حتی به احساس تخیلی یک گیاه اهمیت میدهند، همان هایی هستند که در مقابل پر پر شدن یک حیوان و شکنجه و قتل او در دامداری و کشتارگاه ساکت بوده و به راحتی گوشت حیوانات را بدون هیچ احساس گناهی به دندان میکشند!!! نمیشود انسانی مرگ یک حیوانی را به چشم ببیند و به آن بی تفاوت باشد و آنرا بخورد، و از سوی دیگر دلش برای چیدن یک سیب از درخت بسوزد!!!
گوشتخواران با ادعای اینکه گیاهان هم درد میکشند بیشتر خود را رسوا میکنند چرا که گوشت مصرفی آنها نیز تهیه شده از گیاهان انبوهی است که حیوان نگون بخت پیش از مرگش آنرا خورده است!!! به عنوان مثال برای تهیه یک کیلوگرم گوشت بیش از 16 کیلوگرم گیاه و غلات مصرف میشود. بنابراین گوشتخوارانی که این ادعا را دارند، خود بیشتر در مصرف گیاهان سهم دارند!

از جمله تفاوتهای گیاهان و حیوانات:
A- از نظر علمی و اخلاقی : علم ثبت کرده برای اینکه یک موجود زنده بتونه درد را حس کند باید دارای سیستم عصبی محیطی و گیرنده حس درد باشه، و مواد شیمایی انتقال دهنده آن (نورو ترانسمیتر) که حس درد را به قسمت مرکزی اعصاب منتقل میکنند را دارا باشند. حیوانات مانند انسانها همه این موارد را دارا میباشند. ،همه گیاهان فاقد تک تک اینها هستند.

Last edited by a moderator:

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
آیا میدانید خالق اهورا مزدا گیاه خوار بوده؟ لااقل به نام کاربری که اننتخاب کردید احترام بگزارید

جالبه! این آقا نمی دونه اصلن اهورا مزدا چی هست و خالقش کی هست و اندک اطلاعاتی هم در موردش نداره ، اونوقت میاد به بقیه میگه متعصب کور!!
zadan_toye_sar.gif

عمو این جمله رو تکلیفش رو مشخص کون،من احساس میکنم جمع بستی همه رو از اون اول تا آخر آفتابه گرفتی
ببین عمو تعارف که نداریم ، داریم؟!! به نظر من تمام انسان ها ( به خصوص انسان های گوشتخار!) یک توحشی در وجودشون هست . حالا این توحش درجه داره یکی بیشتر و یکی کمتر . اینکه ما به خاطر های و هوس خودمون حقوق سایر موجودات رو زیر پا بذاریم اسمش ستمکاری هست ، وقتی موجودات دیگه رو برای راحت طلبی خودمون از بین می بریم اسمش جنایت هست. حالا چه خوشمون بیاد یا نیاد.
و همچنین از دیدگاه من کسی که از گوشت یک حیوان تغذیه می کنه هیچ فرقی نداره با کسی که از گوشت انسان تغذیه می کنه و به اصطلاح آدمخار هست!
منظورم هم شخص خاصی نبوده و نیست ، یه ضرب المثل هست که میگه چوب رو که برداری گربه دزده فرار می کنه! حالا اگه کسی بهش برخورده بهتره به جای انتقاد و فحاشی به من بره خودش رو اصلاح کنه تا چنین برچسبی بهش نخوره

Enoch

Registered User
لایک‌ها
318
عمو متن زیر رو خوندی؟!! مال دو صفحه پیش هست . برای عمه ی من که نوشته نشده ، برای امثال شما نوشته شده که از سر استیصال متوسل به چنین مغلطه ی مزخرف و مضحکی می شوید!

پرسش: "مگر گیاهان زندگی و احساس ندارند؟ چه فرقی می کند ما گوشت حیوانات را بخوریم یا از گیاهان تغذیه کنیم در هر دو حالت جانداران را میکشیم..."

البته همه گیاهخواران می دانند که گوشتخواران تنها برای توجیه رفتار و نوع تغذیه خودشان است که این سوال را مطرح می کنند، وگرنه همه می دانیم (و حتی یک کودک مدرسه ابتدایی هم میداند) که بین یک چغندر و یک گاو چقدر فرق وجود دارد!
جالب است که گوشتخواران پر احساس و متفکر !!!که حتی به احساس تخیلی یک گیاه اهمیت میدهند، همان هایی هستند که در مقابل پر پر شدن یک حیوان و شکنجه و قتل او در دامداری و کشتارگاه ساکت بوده و به راحتی گوشت حیوانات را بدون هیچ احساس گناهی به دندان میکشند!!! نمیشود انسانی مرگ یک حیوانی را به چشم ببیند و به آن بی تفاوت باشد و آنرا بخورد، و از سوی دیگر دلش برای چیدن یک سیب از درخت بسوزد!!!
گوشتخواران با ادعای اینکه گیاهان هم درد میکشند بیشتر خود را رسوا میکنند چرا که گوشت مصرفی آنها نیز تهیه شده از گیاهان انبوهی است که حیوان نگون بخت پیش از مرگش آنرا خورده است!!! به عنوان مثال برای تهیه یک کیلوگرم گوشت بیش از 16 کیلوگرم گیاه و غلات مصرف میشود. بنابراین گوشتخوارانی که این ادعا را دارند، خود بیشتر در مصرف گیاهان سهم دارند!

این ها همه سفسطه ست.

بین یک چغندر و یک گاو چقدر فرق وجود دارد!
بین چغندر و گاو خیلی فرق وجود داره، اما بحث اینه که اگه توجیه گیاهخواران آسیب نرسوندن به موجودات زنده ست، گیاهان هم موجودات زنده هستند.

که حتی به احساس تخیلی یک گیاه اهمیت میدهند
من میتونم تضمین کنم که احساسات گیاهان تخیلی نیست و گیاهان بیشتر از اون چیزی که خیلی ها فکر میکنند احساس دارند.

نمیشود انسانی مرگ یک حیوانی را به چشم ببیند و به آن بی تفاوت باشد و آنرا بخورد، و از سوی دیگر دلش برای چیدن یک سیب از درخت بسوزد!!!
اصلا کسی حرف دل سوختن و اینکه خوردن حیوانات درسته و گیاهان غلط رو نزد. همونطور که در بالا عرض کردم مسئله اینه اگه توجیه گیاهخواران آسیب نرسوندن به موجودات زنده ست، گیاهان هم موجودات زنده هستند.

همونطور که خدمتتون گفتم کسی حرف حمایت از گیاهان و این جور چیز ها رو نزد. اشکال کار در این منطقی هست که شما عرض میفرمایید.

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
ببین عمو تعارف که نداریم ، داریم؟!! به نظر من تمام انسان ها ( به خصوص انسان های گوشتخار!) یک توحشی در وجودشون هست . حالا این توحش درجه داره یکی بیشتر و یکی کمتر . اینکه ما به خاطر های و هوس خودمون حقوق سایر موجودات رو زیر پا بذاریم اسمش ستمکاری هست ، وقتی موجودات دیگه رو برای راحت طلبی خودمون از بین می بریم اسمش جنایت هست. حالا چه خوشمون بیاد یا نیاد.
و همچنین از دیدگاه من کسی که از گوشت یک حیوان تغذیه می کنه هیچ فرقی نداره با کسی که از گوشت انسان تغذیه می کنه و به اصطلاح آدمخار هست!
منظورم هم شخص خاصی نبوده و نیست ، یه ضرب المثل هست که میگه چوب رو که برداری گربه دزده فرار می کنه! حالا اگه کسی بهش برخورده بهتره به جای انتقاد و فحاشی به من بره خودش رو اصلاح کنه تا چنین برچسبی بهش نخوره

من مگه بهت فحاشی کردم؟:D باووو تعارف نداریم اما انسان کلا یه خوی وحشی توش هست،درسته که عقل و قدرت اختیار داره اما اون خوی حیوانی قبلیش رو هم حفظ کرده هنوز

اینکه فقط گوشت خوارا بدین صورت هستن رو اصلا قبول ندارم،ملاک و مترت برای وحشی بودن چیه رضا؟

behnam500

Registered User
لایک‌ها
2,023

زرتشت ؟ گياهخوار ؟ كمي تحقيق كني متوجه ميشي كه زرتشت شخصيتيه كه حتي تاريخ تولد و بعثت و فلان و بهمانشم معلوم نيست اونوقت شما از رژيم غذاييش صحبت ميكني؟! تنها چند سند وجود داره مبني بر روزه ي گياه خواري كه توي چند روز از شكار پرهيز ميكردن . تا همين ديروز ايرانيا نميدونستن زرتشت كيه . امان از عنگلستان مادرنسكافه كه از بزغاله بودن جوانان ما نهايت سوءاستفاده ميكنه . هر روز با يه /س شعري سرگرمتون ميكنن . بابا برادران **** سگ تو روحتون يه پارازيت مشت بندازين روي اين منوتو تا اينقدر جوانان ما رو اغفال نكنن. يعني آدم عارش ميشه بگه اينا هموطنامن . با كيا شديم 75 ميليون . ميمونا هم از شما باهوش ترن .

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
من مگه بهت فحاشی کردم؟

ملاک و مترت برای وحشی بودن چیه رضا؟

من نمی دونم چرا همش به خودت می گیری؟! به صورت کلی گفتم.

توحش هم شامل خشونت رفتاری و هم خشونت گفتاری میشه. مثلن به گفته های زیر که متعلق به این دوست به ظاهر محترممون هست نگاه کنید. من دلیلی برای این نمی بینم جز همین گوشتخاری مفرط!

امان از عنگلستان مادرنسكافه كه از بزغاله بودن جوانان ما نهايت سوءاستفاده ميكنه . هر روز با يه /س شعري سرگرمتون ميكنن . بابا برادران **** سگ تو روحتون يه پارازيت مشت بندازين روي اين منوتو تا اينقدر جوانان ما رو اغفال نكنن. يعني آدم عارش ميشه بگه اينا هموطنامن . ميمونا هم از شما باهوش ترن .

zadan_toye_sar.gif

kamkar

Registered User
لایک‌ها
621

توحش هم شامل خشونت رفتاری و هم خشونت گفتاری میشه. مثلن به گفته های زیر که متعلق به این دوست به ظاهر محترممون هست نگاه کنید. من دلیلی برای این نمی بینم جز همین گوشتخاری مفرط!

zadan_toye_sar.gif
آخه عزیز من، شما که به صورت کلی میگی، یعنی همه انسان ها! چرا بعضی ها رو از دایره انسانیت خارج میکنی؟ :blink:

ضمنا در صفحات قبل یکی از دوستان گیاهخوار محترم حسابی من رو مورد لطف و عنایت خودش قرار داد، فکر نکنم دلیلش گوشتخواری مفرط باشه! :hmm:

اهورا مزدا

Registered User
لایک‌ها
684

از جمله تفاوتهای گیاهان و حیوانات:
A- از نظر علمی و اخلاقی : علم ثبت کرده برای اینکه یک موجود زنده بتونه درد را حس کند باید دارای سیستم عصبی محیطی و گیرنده حس درد باشه، و مواد شیمایی انتقال دهنده آن (نورو ترانسمیتر) که حس درد را به قسمت مرکزی اعصاب منتقل میکنند را دارا باشند. حیوانات مانند انسانها همه این موارد را دارا میباشند. ،همه گیاهان فاقد تک تک اینها هستند.

كسي كه كه اينو نوشته اصلا بلد نيست استدلال كنه. خودشو زده به كوچه علي چپ
ما كه نگفتيم دلمون براي گياها ميسوزه .اين نوشته فرضش رو بر همين مطلب غلط بنا كرده

ما نه دلمون براي جانوران ميسوزه نه گياهان .حرف ما اينه: شمايي كه ميگيد(گياه خوران) دلتون واسه حيوانات ميسوزه و اونها احساس دارن پس چرا دلتون واسه گياهان نميسوزه؟!

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
خوشم میاد اکثر اشخاصی منتقد گیاه خواری هستند جدای از اسپمر بودن و اراجیف گفتن... اصول اولیه انسانیت رو هم در کلامشون نمیتونن رعایت کنن که صد البته حتی ارزش نقل قول هم ندارن:eek:(البته چند نفری هم بودن که شخصیت داشتن احترام خودشون رو حفظ کردند)

بنده به شخصه این موجودات 2 پا رو میبینم هر روز روی تصمیمم مصمم تر میشم که از این موجودات فاصله بگیرم و یه وجه تمایزی باهاشون داشته باشم...:lol:

من نمیدونم کی اینا رو دعوت کرده به گیاه خواری. گوشت بخورید هر روز و توی جمع گیاه خوار ها نیاید .با تشکر فراوان ! :D

واقعا بعضیاشون کلمه انسان رو لجن مال کردن...حیف این کلمه...واقعا کجا زندگی میکنن ؟ننه بابا نداشتن بزنه تو دهنشون که به کسی توهین نکنن اگه حرفی دارن مثل آدمیزاد بزنن ؟

والا بخدا اونی که از پشت کوه میاد به کسی توهین نمیکنه من نمیدونم اینا از کجا اومدن

Last edited:

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705

zadan_toye_sar.gif

فک نمیکردم اینقدر تندرو باشی،منم گوشت خوارم اما دلیل توحش گوشت خواری یا برعکسش دلیل گوشت خواری توحش نیست،سعی کن یه کم تعصبت رو روی یه موضوع کم کنی

این یارو رو هم خودت بهتر از من میدونی تروله،پس به حرفاش استناد نکن

خوشم میاد اکثر اشخاصی منتقد گیاه خواری هستند جدای از اسپمر بودن و اراجیف گفتن... اصول اولیه انسانیت رو هم در کلامشون نمیتونن رعایت کنن که صد البته حتی ارزش نقل قول هم ندارن
mellowsmiley.gif
(البته چند نفری هم بودن که شخصیت داشتن احترام خودشون رو حفظ کردند)

بنده به شخصه این موجودات 2 پا رو میبینم هر روز روی تصمیمم مصمم تر میشم که از این موجودات فاصله بگیرم و یه وجه تمایزی باهاشون داشته باشم...
laughingsmiley.gif

من نمیدونم کی اینا رو دعوت کرده به گیاه خواری. گوشت بخورید هر روز و توی جمع گیاه خوار ها نیاید .با تشکر فراوان !
biggrinsmiley.gif

واقعا بعضیاشون کلمه انسان رو لجن مال کردن...حیف این کلمه...واقعا کجا زندگی میکنن ؟ننه بابا نداشتن بزنه تو دهنشون که به کسی توهین نکنن اگه حرفی دارن مثل آدمیزاد بزنن ؟

والا بخدا اونی که از پشت کوه میاد به کسی توهین نمیکنه من نمیدونم اینا از کجا اومدن

دوست عزیز شما هم یه مقدار تند میریا،طرف مگه به خانوادت اینجا توهین کرده که شما به خودت اجازه میدی در مورد داشتن ننه بابای طرف صحبت کنی؟

در مورد هر دو گروه میگم یه کم ترمز رو بکشین بد نیست،به قضیه بدون تعصب نگاه کنین

amir 1369

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
135
زرتشت ؟ گياهخوار ؟ كمي تحقيق كني متوجه ميشي كه زرتشت شخصيتيه كه حتي تاريخ تولد و بعثت و فلان و بهمانشم معلوم نيست اونوقت شما از رژيم غذاييش صحبت ميكني؟! تنها چند سند وجود داره مبني بر روزه ي گياه خواري كه توي چند روز از شكار پرهيز ميكردن . تا همين ديروز ايرانيا نميدونستن زرتشت كيه . امان از عنگلستان مادرنسكافه كه از بزغاله بودن جوانان ما نهايت سوءاستفاده ميكنه . هر روز با يه /س شعري سرگرمتون ميكنن . بابا برادران **** سگ تو روحتون يه پارازيت مشت بندازين روي اين منوتو تا اينقدر جوانان ما رو اغفال نكنن. يعني آدم عارش ميشه بگه اينا هموطنامن . با كيا شديم 75 ميليون . ميمونا هم از شما باهوش ترن .

goftam manzoore in agha zartoshte chi dari vase khodet ... migi??

اهورا مزدا

Registered User
لایک‌ها
684
راستي بعضي ازين حضرات جوري در مورد افراد گوشتخوار حرف ميزنن تو گويي اقليت مردم ايران گوشتخوارن. اين در حاليه كه بالاي95 در صد مردم گوشتخوارن . با اين حساب شما كه گوشتخوارا يعني اين 95 در صد رو متوحش ميدونيد احيانا از كره مريخ نيومديد؟

بالا