برگزیده های پرشین تولز

... آيا با گياهخواري صرف (veganism) موافقيد ؟ ...

Bat Man

Registered User
لایک‌ها
1,665
انگار شما از لبنیات و تخم مرغ هم استفاده میکنید

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
دقیقا.
اونزمان طرف تو خونه خودش دام پرورش میداد و دامش طبیعی طبیعی بود.

منم خودم زیاد اهل گوشت قرمز نیستم.یعنی تو خورشت و...گوشتشو نمیخورم اکثر اوقات(همه بهم میگند بد غذا:D)ولی از کباب نمیتونم بگذرم:lol:

بجای گوشت چرخکرده میشه سویا و قارچ و....ریخت!بلاخاره این هنر اشپز هست!میتونیم بدونه گوشت خیلی غذاهای خوشمزه ای درست کنند.
غذاهایی با قارچ و سویا و...میتونه جای مصرف روزانه و پر تکرار گوشت رو بگیره.
من خودم اهل گیلانم.اکثر غذاهای محلی گیلان غیر گوشتی هستند.مثل باقلا خوروش.میرزا قاسمی.کشک و بادمجون و...

یه سوال:
مگه سبزیجات و گیاهان دیر حضم نیستند؟به معده فشار نمیارند؟

به غیر گوشت و روغن های حیوانی اکثر مواد غذایی طبیعی مدت زمان کمی تو معده انسان تا خروج از معده مثلا علمی شو نمیدونم ولی خوب هرچی کمتر تو معده میمونه شاید روش کمتر فشار میاد
مقدار و میزان پختگی وخامی و میزان چربی رو این اعداد تاثیر میزاره
میوه ها
طالبی - 20 بیست دقیقه
هندونه ها گریپ فروت انگور ها و پرتقال تا 30 دقیقه
سیب هلو گلابی گیلاس تا 40 دقیقه

سبزیجات
خام
سبزیجات تازه گوجه خیار کاهو فلفل قرمز و سبز کرفس 30 تا 40 دقیقه
پخته
سبزیجات برگدار اسفناج کدو سبز بروکلی گل کلم لوبیا سبز کدو زرد ذرت 40 تا 45 دقیقه

غلات

برنج قهوه ای گندم سیاه, ارد ذرت, جو 90 دقیقه .

عدس, , نخود, نخود فرنگی لوبیا قرمز 90 دقیقه
لوبیا سویا 120 دقیقه
Seeds & Nuts
دانه ها کنجد تخم آفتاب گردان تخم کدو 2/30 تا 3 ساعت
آجیل - بادام، filberts، بادام زمینی (خام)،گردو 2 1/2 تا 3 ساعت

لبنیات

شیر خامه گرفته شده و پنیر کم چرب 90 دقیقه
پنیر وشیر با خامه 120 دقیقه
پنیر و شیر پرچرب 4 تا 5 ساعت

پروتین های حیوانی

زرده تخم مرغ - 30 دقیقه
تخم مرغ کامل 45 دقیقه
غذای دریایی و ماهی ها 30 دقیقه
ماهی - ماهی قزل آلا، ماهی قزل آلا قزل آلا، شاه ماهی 45 تا 60 دقیقه
جوجه بدون پوست 2 تا 3 ساعت
بوقلمون بدون پوست 2 ساعت
گوشت گاو,بره نسبتا کم چرب - 3 تا 4 ساعت
گوشت خوک 5 ساعت

زمان ها تقزیبی هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
به نظر من هم سويا و قارچ رو ميشه با پاستا يا ماكاروني درست كرد و خيلي خوشمزه ميشه . من هم خيلي كم گوشت مصرف ميكنم .

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
بنده به عنوان یک گوشتخوار مطلق زندگی رو بدون گوشت غیر ممکن میدونم.
اگر همه مردم گیاخوار بودند فکر میکنم نسل انسان ها اینقدر ضعیف میشد که منقرض میشدند.

این انسان های وحشی و بی فرهنگی که ما می بینیم همون بهتر که نسلشون منقرض بشه! هر چه زودتر بهتر!
1364044234481.gif

اشك حيوان!؟؟

حالا اون هيچ, غم و غصه حيوان ديگه چه صيغه ايه آخه!؟؟؟

پس فکر کردی فقط خودت احساس داری؟! و لابد حیوان ها هیچ احساسی ندارند و فقط آفریده شده اند تا جنابعالی به قتلشون برسونی و بخوریشون؟!!
nt7e6cdveyapsa00n2zk.gif

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
مجله "ساینس" نوشت: پیروی از رژِیم غذایی گیاهخواری برای انسان ها مفید نیست و ممکن است کمبود شدید ویتامین هایی از خانواده "ب" را در بر داشته باشد.
این مجله افزود: خوردن هرگونه میوه و سبزی نمی تواند جای ویتامین موجود در گوشت و برنج را برای انسان بگیرد و به مرور زمان ضعف های تدریجی بدنی را نمایان می کند.

مجله ی ساینس یا مجله ی ساندیس؟!!
اونوقت این مجله ی عملی اینقدر دانش نداشته که بدونه گیاهخارها برنج هم می خورند؟! محض اطلاع شما و این مجله ی علمی(!) فقط میوه خارها و خام خارها هستند که برنج مصرف نمی کنند و نه تمام گیاهخاران

من یه مدت گیاه خوار شده بودم .چون نمیدونستم چی باید بخورم هویج و کاهو و سالاد و این جور چیزها میخوردم.بعد 2 ماه که گذشت باور کنید شبا خواب گوشت و برنج میدیدم.خواب کباب،ابگوشت و از این جور غذا ها .
اخرش هم مقاومتم شکست و شدم یه گوشت خوار کامل

خوب کاری کردی دوست عزیز ، چون شما با این اراده ی ضعیف آبروی هر چی گیاهخاره می بردید!!

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
مشاهده پیوست 431673

پرسش: "مگر گیاهان زندگی و احساس ندارند؟ چه فرقی می کند ما گوشت حیوانات را بخوریم یا از گیاهان تغذیه کنیم در هر دو حالت جانداران را می کشیم..."

البته همه گیاهخواران می دانند که گوشتخواران تنها برای توجیه رفتار و نوع تغذیه خودشان است که این سوال را مطرح می کنند، وگرنه همه می دانیم (و حتی یک کودک مدرسه ابتدایی هم میداند) که بین یک چغندر و یک گاو چقدر فرق وجود دارد!
جالب است که گوشتخواران پر احساس و متفکر !!!که حتی به احساس تخیلی یک گیاه اهمیت میدهند، همان هایی هستند که در مقابل پر پر شدن یک حیوان و شکنجه و قتل او در دامداری و کشتارگاه ساکت بوده و به راحتی گوشت حیوانات را بدون هیچ احساس گناهی به دندان میکشند!!! نمیشود انسانی مرگ یک حیوانی را به چشم ببیند و به آن بی تفاوت باشد و آنرا بخورد، و از سوی دیگر دلش برای چیدن یک سیب از درخت بسوزد!!!
گوشتخواران با ادعای اینکه گیاهان هم درد میکشند بیشتر خود را رسوا میکنند چرا که گوشت مصرفی آنها نیز تهیه شده از گیاهان انبوهی است که حیوان نگون بخت پیش از مرگش آنرا خورده است!!! به عنوان مثال برای تهیه یک کیلوگرم گوشت بیش از 16 کیلوگرم گیاه و غلات مصرف میشود. بنابراین گوشتخوارانی که این ادعا را دارند، خود بیشتر در مصرف گیاهان سهم دارند!

از جمله تفاوتهای گیاهان و حیوانات:
A- از نظر علمی و اخلاقی : علم ثبت کرده برای اینکه یک موجود زنده بتونه درد را حس کند باید دارای سیستم عصبی محیطی و گیرنده حس درد باشه، و مواد شیمایی انتقال دهنده آن (نورو ترانسمیتر) که حس درد را به قسمت مرکزی اعصاب منتقل میکنند را دارا باشند. حیوانات مانند انسانها همه این موارد را دارا میباشند. ،همه گیاهان فاقد تک تک اینها هستند.

The WorldWide Anaesthetist Pain Page

پژوهشگران معتقدند که حیوانات مانند انسانها نه تنها حس درد، بلکه درد های روحی مانند ترس و اضطراب و لذت و وحشت و غم و شادی و آرامش و سختی و ... را حس میکنند.
روانشناسان معتقدند گوشتخواران برای اینکه بتوانند با وجدان راحت گوشت بخورند حیوانات را از آنچه هستند ، کم هوشتر تصور میکنند:

New Study: Meat-Eaters Downplay Animal Intelligence - MFA Blog

تحقیقات روانشناسان نشان میدهد آنهایی که گوشت میخورند، برای اینکه کمتر احساس بدی داشته باشند، چشم بسته منکر وجود احساسات و شعور در حیوانات میشوند.

Carnivores Make Low Estimates of Animal Minds: Scientific American

خوشبختانه مجبور نیستیم در خواب غفلت، و در انکار زندگی کنیم. خود را گول بزنیم و یا تظاهر به نادانی و و مغلطه و حماقت کنیم.
مجبور نیستیم با هر وعده غذا جانی بگیریم و ظلم کنیم. مجبور هم نیستیم با خرید گوشت هر روز از تجاوز، کودک کشی و شکنجه و کشتار صنعت گوشت حمایت کنیم.
مجبور نیستیم خود فریبی کنیم، وجدان و انسانیت خود را فدای شکم خود کنیم.
به گفته فیلیپ ولن حیوانات گونه های دیگه نیستند، ملتهای دیگرند.
به راحتی میتوانیم مانند یک انسان آگاه، شجاع و خویشتن دار و قوی و پاک، گیاهخواری را برگزینیم.
هیچ زمانی از زمان کنونی برای این انتخاب آگاهانه بهتر و ساده تر نبوده است.

به جای گفته های مسخره و بی منطق و توهمات و خود فریبی ها، خِرد را بکار گیریم و در هر وعده غذا به یاد داشته باشیم که قدرت وجود هر انسانی محتویات شکم او نیست، بلکه محبت، شفقت و خویشتن داری اوست.
گیاهخواران هر روز این حقیقت زیبا را در سر سفرهای رنگین، پاک و زیبای خود به نمایش میگذارند.
اگه هنوز گیاهخوار نیستید وقت آن رسیده که شماهم به گیاهخواری فکر کنید. هیچ روزی بهتر از امروز نیست . تنها پشیمانی گیاهخواران همیشه این بوده که چرا زودتر این زندگی پاک و پر از آرامش را آغاز نکردند.

بسیار عالی! درود بر شما و نگارنده ی گرامی!
137624933969724.gif

اهورا مزدا

Registered User
لایک‌ها
684
همه چيز ازون ماهي قرمز شروع شد . دلسوزي براي ماهي قرمز عيد نوروز:eek:

جوي كه چند سال پيش راه افتاد تو مملكت

من از همون موقع ميترسيدم به ساير جانوران هم تعميم داده بشه

همش براي لوس بازي و كلاس و رمانتيك بازي بيخود

تا ديروز به مرغ و ماهيو گاو و گوسپند رحم نميكردن الان شدن انسان متمدن عصر نوين و گياه خواره دوست دار طبيعت

جمع كنيد بابا ....

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
همه چيز ازون ماهي قرمز شروع شد . دلسوزي براي ماهي قرمز عيد نوروز

تا ديروز به مرغ و ماهيو گاو و گوسپند رحم نميكردن الان شدن انسان متمدن عصر نوين و گياه خواره دوست دار طبيعت

جمع كنيد بابا ....

یعنی حیف اون نام کاربری برای شما!
1364044234481.gif

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
عمو کافر دور بر ندار:hmm:

دوره افتادی همه کسایی که عین خودت نیستن رو داری میگی وحشی و خونخوار و بی فرهنگ

عمو رضا ما با هم رفیقیم و خودتم میدونی با هم از این حرفا نداریم،اما خیلی داری تند میری

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
دوره افتادی همه کسایی که عین خودت نیستن رو داری میگی وحشی و خونخوار و بی فرهنگ

عمو رضا ما با هم رفیقیم و خودتم میدونی با هم از این حرفا نداریم،اما خیلی داری تند میری

من به دوستان جسارت نکردم ، ولی اگه صفحه های قبل رو بخونید می بینید که بعضی ها چطور بی فرهنگی خودشون رو اثبات کردند و احتمال زیاد اگه دستشون به ما می رسید خیلی دوست داشتند سر از تن ما جدا می کردند و این از ادبیات خشن به کار رفته در گفته هاشون کاملن مشهود هست
بعضی ها قبل از اینکه فکر بکنند عادت کردند اول دهنشون رو باز کنند و همینطور درافشانی کنند. ولی خبر ندارند دست بالای دست بسیاره و خوشمزه تر از خودشون هم پیدا میشه!

یه ضرب المثلی داریم که میگه چیزی که عوض داره گله نداره ، بنابراین کسی که یک حرفی رو می زنه باید منتظر بمونه پاسخش رو هم بشنوه(بخونه!)

Abbath

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
27,705
عمو این جمله رو تکلیفش رو مشخص کون،من احساس میکنم جمع بستی همه رو از اون اول تا آخر آفتابه گرفتی

این انسان های وحشی و بی فرهنگی که ما می بینیم همون بهتر که نسلشون منقرض بشه! هر چه زودتر بهتر!
1364044234481.gif

اهورا مزدا

Registered User
لایک‌ها
684
یعنی حیف اون نام کاربری برای شما!
1364044234481.gif

متاسفانه شما داراي تفكر سطحي و دو قطبي هستي به طوري كه همه رفتار ها و واكنش هات قابل پيشبينيه.انقدر سطحي نباش

فكر كنم همه دوستاني كه مدتيه اينجا عضون اون قسمت بولد شده رو تاييد ميكنن

تو اين چند مدتي كه اينجا هستم حتي يك مورد نديدم كه از نظر اشتباهي كه داري كوتاه بياي اين نشونه لجوج بودن و تعصب كوركورانه به يك مسئله هست

خودتو اصلاح كن

Bat Man

Registered User
لایک‌ها
1,665
متاسفانه شما داراي تفكر سطحي و دو قطبي هستي به طوري كه همه رفتار ها و واكنش هات قابل پيشبينيه.انقدر سطحي نباش

فكر كنم همه دوستاني كه مدتيه اينجا عضون اون قسمت بولد شده رو تاييد ميكنن

تو اين چند مدتي كه اينجا هستم حتي يك مورد نديدم كه از نظر اشتباهي كه داري كوتاه بياي اين نشونه لجوج بودن و تعصب كوركورانه به يك مسئله هست

خودتو اصلاح كن

آیا میدانید خالق اهورا مزدا گیاه خوار بوده؟ لااقل به نام کاربری که اننتخاب کردید احترام بگزارید

بالا