برگزیده های پرشین تولز

آیا یه مهندس یا کارشناس ارشد میتونه با مدرک دیپلمش در آزمونهای استخدامی شرکت کنه ؟

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
یکیشون ایرانخودرو بود . فوق لیسانس داشت ولی با لیسانس اقدام کرده بود. یکیشون وزارت نیرو بود لیسانس ناپیوسته داشت با فوق دیپلمش اقدام کرده بود. یکیشون مخابرات بود که فوق لیسانس غیرمرتبط داشت با لیسانسش اقدام کرده بود- لیسانس برق فوق مدیریت- . یکی هم ارتش بود که لیسانس داشت و با دیپلم اقدام کرده بود. این 4 همگی از 82 به بعد استخدام شدن و مدرکشون بعدش قبول شد. وزارت بهداشت هم دورادور خبر دارم که سختگیری نمیکنه ، اما بعضی از ادارات در شرایط امتحان استخدامیشون قید میکنن که اگر این کار رو بکنید قبولیتون کان لم یکن میشه

از ۸۲ ۱۰ سال گذشته

یادمه ۵،۶ سال پیش همه اداره ها یه لیسانس داشتی‌ استخدام بودی الان که همچی‌ داغون شده

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
پسر داغ دلمو تازه کردی

شما 2 نفر با کمک هم این رشته رو با خاک یکسان کردید .همین فرداست که تو خیابون بشنویم خانمه به بچش میگه خاک تو سرت بشین درستو بخون که پس فردا مهندس قدرت نشی بیفتی گوشه خیابون:D

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
شما 2 نفر با کمک هم این رشته رو با خاک یکسان کردید .همین فرداست که تو خیابون بشنویم خانمه به بچش میگه خاک تو سرت بشین درستو بخون که پس فردا مهندس قدرت نشی بیفتی گوشه خیابون:D

پس تونستم وظیفمو انجام بدم؟! :D

رفتم دانشگاه بچه ها جدید اومده بودن ارشد ثبتنام کنن همه‌رو رای‌شون زدم نصفشونم برگشتن رفتن خونه :D

رشته نیست که خرابس

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
از ۸۲ ۱۰ سال گذشته

یادمه ۵،۶ سال پیش همه اداره ها یه لیسانس داشتی‌ استخدام بودی الان که همچی‌ داغون شده

اونی که ایرانخودرو بود 82 بود. بقیه 86 به بعد بودن. آره .الان که اوضاع خیلی خرابه. اینا هم خیلی زرنگ بودن، تو شغل دولتی زرنگ بودن خیلی مهمه. بعضیا رو می بینی هیچی نیستن ..نه سواد دارن ..نه کار میکنن ..نه حتی چاپلوسی میکنن. فقط زرنگن . بجای کار کردن دنبال تبصره ها و قانونهایی که میتونن ازش استفاده کنن میگردن .برای خودشون مدرکهای الکی جور میکنن و معادلسازی میکنن....

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
پس تونستم وظیفمو انجام بدم؟! :D

رفتم دانشگاه بچه ها جدید اومده بودن ارشد ثبتنام کنن همه‌رو رای‌شون زدم نصفشونم برگشتن رفتن خونه :D

رشته نیست که خرابس

خب شما که انقدر از قدرت ناراضی بودی، ارشد رو میرفتی مخابرات یا بیوالکتریک .قدرت بازار کارش خیلی محدوده

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
یه نکته‌ای جالبه توی این مدت که دنبال کارم فهمیدم

اینکه چون وضع خرابه کسی‌ ریسک نمی‌کنه همه دنبال یه نفر مطمن با ۱۰۰% با سابقه کار هستن!

زنگ زدم یجا واسه حراست هتل آشنا به زبانو اینا بود

خانم گفت مدرکتون چیه گفتم فلان

گفت زبان چی‌ گفتم عالی

گفت سابقه کار دارید؟!گفتم نه

گفت پس شرمنده :D

گفتم خانوم حراست هتل چه سابقه کاری می‌خواد؟!من قدو هیکلم خوب زبانم خوب چی‌ می خواید دیگه آخه؟!

کافی‌ سیکل باشی‌ کور باشی‌ هیچی‌ نباشی‌ اما سابقه کار داشته باشی‌

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
خب شما که انقدر از قدرت ناراضی بودی، ارشد رو میرفتی مخابرات یا بیوالکتریک .قدرت بازار کارش خیلی محدوده

اصلا از برق متنفرم!

می‌خواستم برم زبان که طی اتفاقات مسخره‌ای که توی کشور ما کاملا عادی رفتم برق!

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
یه نکته‌ای جالبه توی این مدت که دنبال کارم فهمیدم

اینکه چون وضع خرابه کسی‌ ریسک نمی‌کنه همه دنبال یه نفر مطمن با ۱۰۰% با سابقه کار هستن!

دقیقا . همه میخوان کل ریسک رو اون طرف متقبل بشه.اینجوری هیچ کاری انجام نمیشه

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
پسر داغ دلمو تازه کردی

منم لیسانس قدرت گرفتم الانم دارم ارشد می‌خونم

آقا کلا کار برقی‌ رو فراموش کن!

روز اول ارشد ۴۰ نفر بودیم استاد دونه دونه پرسید چکار می‌کنید حتی یه نفرم کارش برقی نبود!

منم به هر دری زدم واسه کار اما کشوری که صنعت نداره پس نیازی به مهندسم نداره!

یه مدت زبان تدریس می‌کردم به قدری حقوقش کم بود که اصلا ارزش رفتنم نداشت!

الانم هر روز روزنامه میگیرم دنبال اگهی ها کم مونده برم این موسسه خیریها صندوق خالی‌ کنم ماهی‌ ۴۰۰ بگیرم! :eek:

لعنت به هرچی‌ دانشگاه و درس که عمر مارو تلف کرد

اگه سرمایه داری ۱۰ ۱۵ برو یه مغازه ابزار فروشی چیزی بزن حسابی‌ درامد داری کار شیکیم هست

البته همه رشته ها واسه کار پیدا کردن همین مشکل رو دارند منتها بحث سر اینه که اگه میدونستیم اوضاعش اینجوری میشه مگه مریض بودیم بریم برق قدرت که توی خوندنش دهنمون صاف بشه ، میرفتیم مدیریت یا حسابداری پیام نور میخوندیم :)
راحت و پاکیزه با ترمی 100 ت شهریه سرش هم میومد .

الان فوق لیسانسه های علوم پایه و مدیریت و ... بیکار زیادند ولی اصلا بحث رشته هایی مثل برق و مکانیک با بقیه فرق داره . فقط من و اقا سعید نمونه ای از خروار هستیم ، تقریبا 10-11 تا از دوستای دوره تحصیلیم که میشناسم رشته برق خوندند همگی بیکارند ! یکی پارچه نویسی زده ! یکی داداش مهندس عمرانه اویزونه اون شده ! یکی پارتی پیدا کرد رفت تو **** ! یکی کشاورزی میکنه کمک باباش ! بقیه هم بیکارند :)

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
اقا سعید اصلا رو چه حساب رفتی ارشد ؟ از روی بیکاری ؟!
کجا میخونی حالا ؟

bene

Registered User
لایک‌ها
481
من خودم نیروگاه کار کردم و فرق مهندس برق با سیم کشی ساختمان را بلدم !
یه املاکی بزن توی یه منطقه خوب فقط زبون می خواهد حالا ببینم باز می گی پول می خواد و ریسک بالا . نه پول می خواد نه ریسک فقط مجوزش یکم دردسر داره.

خنده دار نیست ؟ به هر کس میگم مهندسی برق دارم میگه برو سیم کشی ساختمون ! من اصلا سیم کشی ساختمون بلد نیستم :) با روند ساخت در و پنجره دو جداره اشنا شدم ولی هیچ تمایلی ندارم ( هیچ دلیلی هم ندارم ) سیم کشی ساختمون رو یاد بگیرم .

شغل ازاد پول میخواد و ریسک بسیار بالا

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
البته همه رشته ها واسه کار پیدا کردن همین مشکل رو دارند منتها بحث سر اینه که اگه میدونستیم اوضاعش اینجوری میشه مگه مریض بودیم بریم برق قدرت که توی خوندنش دهنمون صاف بشه ، میرفتیم مدیریت یا حسابداری پیام نور میخوندیم :)
راحت و پاکیزه با ترمی 100 ت شهریه سرش هم میومد .

الان فوق لیسانسه های علوم پایه و مدیریت و ... بیکار زیادند ولی اصلا بحث رشته هایی مثل برق و مکانیک با بقیه فرق داره . فقط من و اقا سعید نمونه ای از خروار هستیم ، تقریبا 10-11 تا از دوستای دوره تحصیلیم که میشناسم رشته برق خوندند همگی بیکارند ! یکی پارچه نویسی زده ! یکی داداش مهندس عمرانه اویزونه اون شده ! یکی پارتی پیدا کرد رفت تو **** ! یکی کشاورزی میکنه کمک باباش ! بقیه هم بیکارند :)

دولت عین آب خوردن میتونست از رشته برق حمایت بکنه اما نکرد ... برای مثال فقط کافی بود که مثل همه دنیا برای هر ساختمان و برجی که ساخته میشه یک مهندس ناظر برق هم اجباری باشه.حقوقش را هم خود سازنده میداد

با این وجود من اعتقاد دارم که رشته برق جا برای خوداشتغالی و کارآفرینی زیاد داره... از قدرت زیاد اطلاع ندارم ، اما من که مخابرات و بیوالکتریک خوندم اگر همین لحظه بیکار بشم میتونم با کمتر از 10 تومن سرمایه برای خودم در حد یک کارمند خوب درآمد ایجاد کنم

omnia2

Registered User
لایک‌ها
46
آقا از بیکاری نگو که با مدرکه دانشگاهی به هر کاری دست بردیم فعلا هم که مسافرکشیم:(

خدا از باعث و بانیش نگذره

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
من خودم نیروگاه کار کردم و فرق مهندس برق با سیم کشی ساختمان را بلدم !
یه املاکی بزن توی یه منطقه خوب فقط زبون می خواهد حالا ببینم باز می گی پول می خواد و ریسک بالا . نه پول می خواد نه ریسک فقط مجوزش یکم دردسر داره.

هر کسی اینکارو نمیتونه انجام بده

گاهن زیاد باید دروغ بگی و سر مردم . و کلاه بزاری

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
دوست عزیز شرکت کن نترس مملکت صاحاب نداره که شما شرکت کن مدرک کی گیر میده داداش من بقول دوستمون 95 درصد قبل ازمون رفتن بالا بقیه هم که نخودی میرن به نظرم ازمونارو شرکت کن کنارش یه کاسبی که علاقه داری شروع کن حتما نباید 100 میلیون سرمایه داشته باشی لبته توصیه کلی من به دوستانی که تحصیل میکنن اگه میتونن سریع از این کشور بزنن بیرون تو ایران باید دزد یا حروم خور باشی تا بتونی پول دراری یه تجربه بهتون بگم تا خیالتون راحت شه ما یه دوست داشتیم که تو کلاس من به قولی شاگرد زرنگه بودم این دوستمون شاگرد تنبله بود کودن به تمام معنا خودم بعضی وقتا نتونم کودن برا دوستان تعریف کنم این دوستمون مثال میزنم خلاصش ما مهندسیم گرفتیم مگس میکشیم این دوستمون مدرک سیکلم نداشت الان تو اداره تامین اجتماعی خب پول درمیاره به نظرم شماهم تو این ازمون بیخودی مثه تامین اجتماعی و ... شرکت کن البته امیدوارم بتونی به شغل دلخواه و درامد عالی برسی و سایر دوستان

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
اقا من الان تا دی ماه فوق دیپلم رو میگیرم. بنا به دلایلی هم مجبور شدم برم ازمون کاردانی به کارشناسی رو بدم و 99 % هم باز دولتی قبول میشم.

الان ولی واقعیت خودمم نا امید شدم. یه بنده خدایی میگفت بیخیال کارشناسی بشم و با همین کاردانی برم دنبال کار.

یه مدت هم که به فکر مهاجرت ( زده بودم سیم اخر ، حتی پناهندگی ! ) بودم.

رشته : نرم افزار ؛ دیپلم شاخه فنی و حرفه ای : کامپیوتر.

خودمم از الان دنبال کار هستم تا اگه کاری جور بشه تا چند ماه دیگه ، بیخیال کارشناسی بشم.

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
دولت عین آب خوردن میتونست از رشته برق حمایت بکنه اما نکرد ... برای مثال فقط کافی بود که مثل همه دنیا برای هر ساختمان و برجی که ساخته میشه یک مهندس ناظر برق هم اجباری باشه.حقوقش را هم خود سازنده میداد

با این وجود من اعتقاد دارم که رشته برق جا برای خوداشتغالی و کارآفرینی زیاد داره... از قدرت زیاد اطلاع ندارم ، اما من که مخابرات و بیوالکتریک خوندم اگر همین لحظه بیکار بشم میتونم با کمتر از 10 تومن سرمایه برای خودم در حد یک کارمند خوب درآمد ایجاد کنم

چیکار ؟ میتونی چند نمونه مثال بزنی ؟

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803

دقیقا این مهندس ناظری که می‌گید وجود داره چنتا از دوستان توی ارشد بچه‌های شاهین شهرو اصفهان هستن میگن کلی‌ مهندسای برق از این راه پولم در میارن اما فقط اونجا!تهران یا شهرای دیگه به هیچ وجه اجرا نمی‌شه

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
اقا سعید اصلا رو چه حساب رفتی ارشد ؟ از روی بیکاری ؟!
کجا میخونی حالا ؟

من اراک می خونم

نباید میرفتم باید میرفتم دنبال زبان که حداقل یکم علاقه دارم

چند روز پیش می‌خواستم برم انصراف بدم اما دیدم دیگه بخاطر یه ترم تمومش کنم لعنتیو

کاش یه رشته دیگه خونده بودیم اینهمه واسه پاس کردن بدبختی نمیکشیدیم که الانم با فوق لیسانسش دنبال کارای تلفن جواب دادن پذیرش هتلو اینا نباشیم!

بالا