برگزیده های پرشین تولز

آیا یه مهندس یا کارشناس ارشد میتونه با مدرک دیپلمش در آزمونهای استخدامی شرکت کنه ؟

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
من اراک می خونم

نباید میرفتم باید میرفتم دنبال زبان که حداقل یکم علاقه دارم

چند روز پیش می‌خواستم برم انصراف بدم اما دیدم دیگه بخاطر یه ترم تمومش کنم لعنتیو

کاش یه رشته دیگه خونده بودیم اینهمه واسه پاس کردن بدبختی نمیکشیدیم که الانم با فوق لیسانسش دنبال کارای تلفن جواب دادن پذیرش هتلو اینا نباشیم!

خدا شاهده اون روز شنیدم دنبال یه همچین کاری داری میری کلی ناراحت شدم سعید جان. این همه درس و معلومات باید بری بشی تلفن چی بعد یکی که تو زندگیش اندازه یه ورق ننوشته استخدام رسمی میشه !

از این دستگاه های پیشونی داغ زن یکی بسازه تو سایت بسازه گره از کار این رفقا باز بشه !

LG L7 II

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674
دولت عین آب خوردن میتونست از رشته برق حمایت بکنه اما نکرد ... برای مثال فقط کافی بود که مثل همه دنیا برای هر ساختمان و برجی که ساخته میشه یک مهندس ناظر برق هم اجباری باشه.حقوقش را هم خود سازنده میداد

با این وجود من اعتقاد دارم که رشته برق جا برای خوداشتغالی و کارآفرینی زیاد داره... از قدرت زیاد اطلاع ندارم ، اما من که مخابرات و بیوالکتریک خوندم اگر همین لحظه بیکار بشم میتونم با کمتر از 10 تومن سرمایه برای خودم در حد یک کارمند خوب درآمد ایجاد کنم

کار بچه های مخابرات خوب گرفته اما بچه های برق قدرت زیاد تو کار نیستن بیشترین علتش هم اینه که بیشتر میرن برق قدرت به خاطر همین هم بازار کارش خراب شده. کلا رشته ی برق کسی نره بهتره .

پ ن:بهترین رشته که به نظر من هنوز بازار کار داره عمرانه بعد یه مدت هم یه دفتر واسه خودت باز میکنی و خلاص:cool:

rooshak

Registered User
لایک‌ها
99
لیسانس داری
خوب یه پراید بگیر بزن تو خیابون
:Dبه رشتت هم میخوره

من هم احتمالا میخوام همین کار کنم

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
خداییش ناراحت شدم رفقا. بد دردیه بی کاری و اویزون خوونواده شدن. منم بعد دانشگاه 9 ماه اویزون بودم. دقیقا حس میکردم سربار خونه هستم.
دادا شما هم برو سمت بنگاه و مشاوره املاک. البته اگه روحیش رو داری

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
خداییش ناراحت شدم رفقا. بد دردیه بی کاری و اویزون خوونواده شدن. منم بعد دانشگاه 9 ماه اویزون بودم. دقیقا حس میکردم سربار خونه هستم.
دادا شما هم برو سمت بنگاه و مشاوره املاک. البته اگه روحیش رو داری

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

روحیم نمیخوره که هیچ ، اینجا دیگه اشباع شده ، از هر 3-4 تا مغازه یکیش مشاور املاکیه ، یکیش گوشی و مخلفات ! واقعا اگه کار نویی پیشنهاد بشه حتی اولش خاک خوری هم داشته باشه من حاظرم واسه پیشرفت استارتشو بزنم ولی خوب ...:eek:

mahdips3

Registered User
لایک‌ها
121
دوست عزیز به نظر من به قول خودت که بیکاری برو پیش یکی از اینها که سیم کشی ساختمان بلده کار را یاد بگیر بعد که کامل یادگرفتی خانه های در حال تکمیل را شناسایی کن و
صاحب ساخت را پیدا کن با کمتر گفتن فی بازار مطمن باش کار را بهت میدند بعد که روال بازار اومد دستت این کار را یاد چند نفر میدی و بجای خودت اونها را برای انجام کار می فرستی یکی را میشناختم با همین روش چه پولی میسازه الان به علت جمعیت زیاد ایران اکثر شغل ها دست توشون زیاده ولی چاره ای نیست.
داداش این هم پیرو گفته های قبلیم من توی آزمون 4 شرکت مهم ایران قبول شدم که یکیش همین فولاد مبارکه بود ولی چون پارتی نداشتم نگرفتندم و مجبور شدم توی یک اداره دولتی کار کنم بعد که ارشد قبول شدم ول کردم هم ارشدم را گرفتم و هم از اینترنت معادل همون پولی که نهاد دولتی بهم می داد دراوردم الان پارتی دارم توی یک زمینه ای اگر بهش رو بزنم دوسوته میزارم سر یکاری ولی دیگه حالم از کشوری که توش پارتی نداشته باشی بدبختی بهم میخوره و بمحض که تونستم ازون فرار می کنم.
از من میشنوی کار دولتی را فراموش کن و بچسب به شغل آزاد

با تمام احترامی که به تک تک افراد حاضر در فروم دارم ، کلا با این پیشنهاد مخالفم. من خودم به شخصه با مدرک مهندسی خودم به هیچ وجه راضی به رفتن سر سیم کشی ساختمان و... نیستم.به جاش با تعدادی از دوستان شرکتی رو ثبت کردیم و تعدادی نیروی فنی و کارآمد داریم(البته استخدام و... نکردیم فقط بعد از بستن قرارداد بهشون اطلاع میدیم که بروند سر پروژه ) و خودمون تنها سرپرستی و نظارت می کنیم. البته قبول دارم تازگی ها دست تو این کارها خیلی خیلی زیاد شده ولی بد هم نیست ولی درآمدشم طوری نیست که زیاد بشه روش حساب دائمی کرد.

mahdips3

Registered User
لایک‌ها
121
دوست عزیز استعلام به این صورت هست که از خودتون می خواهند که آخرین مدرک تحصیلیتون رو ارائه کنید. شما می تونید مدارک پایین تحصیلی تون رو ارائه کنید.مثلا فوق دیپلم.بعد اون سازمان با مکاتبه پیگیر اصل بودن مدرک و تائید توسط دانشگاه مربوطه تون میشه.البته جدیدا از طریق سایت. ولی اگر بعدا بنا به دلایلی بخواهید مدرک بالاترتون رو ارائه بدید ،با مشکل مواجه می شوید که در سیستم های اداری خیلی نباید جدی بگیرید.چون بعد از 2-3 سال دیگه زیاد گیر نمی دن.ولی بعضی جاها مثل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و... چون با ارائه مدرک بالاتر باید براتون پست مرتبطی رو در نظر بگیرند ، مدارک تحصیلی بالاتر از مدرک ارائه شده رو اگر تاریخ فراغت از تحصیلش قبل از استخدام باشه ، قبول نمی کنند. دوست خود بنده با مدرک فوق دیپلم رفت آزمون داد و با افراد کارادنی که ظرفیت پذیرش بالایی هم داشت رقابت کرد.بعد از حدود 1سال مدرک کارشناسیش رو هم ارائه داد و از مزایاش استفاده کرد

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
داداش یه جایی هست اینجا گاهی اوقات میریم گل سیب زمینی پاک میکنیم درامدش بد نیست
خوبیش اینه که دور از شهر کسی نمیبینه ابروی ادمم حفظ میشه دستام فقط یکم پینه بسته:blush:
ماهی چند کیلو سیب زمینیم میدن:)
خواستی بگو

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
داداش یه جایی هست اینجا گاهی اوقات میریم گل سیب زمینی پاک میکنیم درامدش بد نیست
خوبیش اینه که دور از شهر کسی نمیبینه ابروی ادمم حفظ میشه دستام فقط یکم پینه بسته:blush:
ماهی چند کیلو سیب زمینیم میدن:)
خواستی بگو

از این پلاستیکها که فشار میدی میترکه نداری ؟ برای نوه ام میخوام :D

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
چیکار ؟ میتونی چند نمونه مثال بزنی ؟
من تو تاپیک بغلی پشت دستم رو داغ گذاشتم که به کسی مشاوره ندم :blush:
مشاوره 2 خطی من هم گره از کار شما باز نمیکنه. یک مشاور بگیرید - حتی اگر هزینه داشته باشه- که در کنارتون باشه ، امکانات و تواناییهای شما رو ببینه و به شما مشاوره بده
دقیقا این مهندس ناظری که می‌گید وجود داره چنتا از دوستان توی ارشد بچه‌های شاهین شهرو اصفهان هستن میگن کلی‌ مهندسای برق از این راه پولم در میارن اما فقط اونجا!تهران یا شهرای دیگه به هیچ وجه اجرا نمی‌شه
هرچی امکاناته مال شهرستانیاست:(

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
من تو تاپیک بغلی پشت دستم رو داغ گذاشتم که به کسی مشاوره ندم :blush:
مشاوره 2 خطی من هم گره از کار شما باز نمیکنه. یک مشاور بگیرید - حتی اگر هزینه داشته باشه- که در کنارتون باشه ، امکانات و تواناییهای شما رو ببینه و به شما مشاوره بده

هرچی امکاناته مال شهرستانیاست:(

یه زمانی‌ می‌گفتم عمرا کار کارمندی اینا نرم حتی اگه بیکار بمونم

الان انقد اوضاع خراب شده که حاضرم برم کارمندی ماهی‌ ۵۰۰ :D

ولی‌ یه اندک سرمایه جمع کنم سریع مغازه میزنم

هیچی‌ مثل مغازه نمی‌شه هم در اختیار خودتی‌ هم درآمدش خوب مخصوصاً اگه بدونی چه مغازه ای و کجا بزنی‌

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
یه زمانی‌ می‌گفتم عمرا کار کارمندی اینا نرم حتی اگه بیکار بمونم

الان انقد اوضاع خراب شده که حاضرم برم کارمندی ماهی‌ ۵۰۰ :D

ولی‌ یه اندک سرمایه جمع کنم سریع مغازه میزنم

هیچی‌ مثل مغازه نمی‌شه هم در اختیار خودتی‌ هم درآمدش خوب مخصوصاً اگه بدونی چه مغازه ای و کجا بزنی‌

کارمندی از همه چی بهتره. راحت و بی دغدغه...

dollar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,641
کار نیست شرق کشور از اینم بدتره !

titanboy

Registered User
لایک‌ها
37
وای که چه اوضاعیه
اگه سززبون دارین بازاریابی تو شرکت معتبر خوبه دوستان تا 1500000 راحت میگیرن

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
داداش عنوان تاپیکت خیلی حالم رو گرفت:(

شرمنده دادا ، دیگه مجبور شدم . دیروز سر حقوق صحبت کردیم ، ماهی 400-450 ، حداکثر 100 ت هم اضافه کاری :( خدا وکیلی من 10 ساعت در روز با ماهی 550 چیکار کنم ؟ الان که اوج جووونی هستیم حقوقم اینقدر باشه وقتی 60 ساله میشیم و از کار افتاده چه خاکی بریزیم سرمون با این اوضاع مملکت ، باووووو چه گناهی کردیم که به حلال خوری عادت کردیم :(

بالا