برگزیده های پرشین تولز

اينجا غزنه ستمديده است

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هر چی بدبختی می کشیم از دست همین تروریست هاست.

برادر Mhek عزیز که احتمالا حقوق بگیر حکومت هستی. شما پا روی دم اسراییل و آمریکا و دنیا بردار تا ببینی دیگه کسی با ما دشمنی نداره تا بخوای جنگ رو به اصطلاح به بیرون مرز هدایت کنی. سایه جنگ رو امثال شما بر سر این ملت آوردن وگرنه ملت ایران با هیچ کشوری از جمله اسرائیل دشمنی نداره. اصلا من متوجه نمیشم که دلیل منطقی دشمنی دولت ایران با اسرائیل چیه ؟ اسرائیل تا حالا چه کار با ایران کرده ؟ مثل عراق مثلا به ما حمله کرده ؟

متلک جالبی بود ولی جهت اطلاع اسرائیل بله خوب تونسته ما رو جو گیر کنه به اسم کارهای انسان دوستانه وکمکهای انسان دوستانه هی سرمایه بریزیم اونجا هی اونام دودش کنن جنگ فقط اسلحه دست گرفتن نیست که برادر من جنگ روانی و پدافند غیر عامل که شنیدی همینه دیگه خوب میدونه ما جوگیریم نظامی عمل نمیکنه احساسی باهامون برخورد میکنه داره به ریشمون هم میخنده اسرائیل کجا ثابت نکرده که با ما دشمنه ولی جهت اطلاع نود درصد مردم حتی نمیدونن اسرائیل درست میگه یا لبنان تا اونجا عموی خدا بیامرزما میگفت زمان شاه عین همین تبلیغات علیه فلسطین کشورهای عربی میشد و جالب قضیه اینجا بود که اسرائیل مظلوم بود زمانه عوض شده و الا جنگ عوض نشده تا جایی این تبلیغات زمان شاه رسید که ایران به اسرائیل کمک نظامی کرد که عموی ما هم جزو همونهابود و فکرمیکرد داره ریشه کفر رومیکنه حالا گرفتی چرا میگن به ما مربوط نیست

mhek

Registered User
لایک‌ها
125
ای داداش مثل این که نگرفتی برادر ما خودمون جنگ هم دیدیم از اون گنده هاش رو هم دیدیم هشت سال کل دنیا رو سر ما بمب خراب میکرد ساختمان نبود که سالم مونده باشه تو تهران همین خود من یادمه یه بار یه بمب فرانسوی زده بودن خیابان آسیا تو **** آباد کلی کشته دادیم ولی همین برادران با صدام بودند بخره تو سرشون نیرو هم واسش میفرستادن و اون زمان جالبه بدونید شعارشون این بوده که اسلام رو داریم از تفکر دروغین شیعه که در ایران حاکم هست نژاد میدیم یکی از دوستان در مورد انواع مذاهب در لبنان گفت باید بگم بله درسته ولی ببخشید بمبهایی که تو لبنان میخوره مذهب شناس نیستن و به همه آسیب میزنه ولی هیچ وقت اینطور نبوده که گفته شده به من شما همه دارن دروغ میگن قضیه رو فقط و فقط خود ایران داره بزرگ میکنه و اما در مورد اینکه جنگ رو دور از خونه نگهداریم باور کنید نمیدونم کجا بود که خوندم هزینه جنگ هشت ساله خیلی کمتر از هزینه کمک به لبنان برای ما تمام شده دیگه کار به جایی کشیده که تو فروش ماشین و وسایل نقلیه سهمیه بلیط هم سهم لبنان محفوظ هست تازه اسرائیل خیالتان راحت همین الان کشورهای عربی رو زیر سلطه داره ولی باز جرات حمله به ایران خیلی بعیده جنگ هشت ساله زهر چشمی بوده برای تمام دنیا من به شما قول میدم تا 20 سال آینده کسی جرات حمله نداره جنگ اصلی الان جنگ رسانه هست که فرهنگ این مملکت رو نشانه رفته بهتره واسه اون فکری بشه نه واسه این همین الان شما لطف کنید ماهواره رو باز کنید شبکه های سکسی رو آینه تر از خود اروپا براتون میگیره و هیچ پارازیتی هم در کار نیست ولی خدا نکنه یه نفر یه حرف انتقادی زده باشه از فردا پارازیت خلاصه اینکه چشمها رو باید شست جور دیگر باید دید

دوست عزیز حر ف شما صحیح
ولی اون جنبش فتح بود که اومد اول انقلاب ایران و به امام تبریک گفت و گفت ما خیلی خوشحالیم که شما پیروز شدید و شما الگوی ما هستید و میخوایم با شما همکاری بکنیم و ...........و بعد جنگ با صدام دیدار کردند و طرف صدام رو گرفتند.....بله همین یاسر عرفات بود رییس دولت خودگردان فلسطین و موسس جنبش فتح ولیکن الان ما داریم از حماس پشتیبانی میکنیم.....حماس رو خود ایران در فلسطین بنیان نهاد تا جنبش فتح رو تضعیف بکنه و جلوی اسراییل رو بگیره
مطمئن باش که اسراییل کوتاه بیا نیست و همین الان امکانات نظامیش خیلی بیشتر از ماست و خیلی هم پشتیبان داره و عرب ها هم مطیعشون و فقط و فقط لبنان هست که جلوش ایستاده....اسراییل رو دسته کم نگیرید که بزرگترین فتنه هستش.......
در مورد جنگ رسانه ای متاسفانه حرفاتون کاملا صحیح هستش....دقیقا همون ترفندی که در آندلس اسلامی بکار رفته شده....

مارمولک

Registered User
لایک‌ها
3
حالا گرفتی چرا میگن به ما مربوط نیست

من که نفهمیدم شما طرفدار کی هستی چون منظورت رو نتونستی کامل بیان کنی. معلم انشا ء ات کی بوده ؟

من میگم که اکثر مردم ایران اصلا اسرائیل رو دشمن خودشون نمی دونن و حسابشون از دولت جداست و توی دلشون درود هم به اسرائیل می فرستن که داره لج حکومت رو در میاره. اگر این چند روزه به اخبار نگاه کنید می بینید که ترکیه بین فلسطینی ها صد برابر ایران محبوبیت پیدا کرده . دست مردم تظاهر کننده همش پرچم ترکیه بود و حتی یه پرچم ایران هم نبود. نامردا خیلی قدر نشناس هستن :)

mhek

Registered User
لایک‌ها
125
هر چی بدبختی می کشیم از دست همین تروریست هاست.

برادر Mhek عزیز که احتمالا حقوق بگیر حکومت هستی. شما پا روی دم اسراییل و آمریکا و دنیا بردار تا ببینی دیگه کسی با ما دشمنی نداره تا بخوای جنگ رو به اصطلاح به بیرون مرز هدایت کنی. سایه جنگ رو امثال شما بر سر این ملت آوردن وگرنه ملت ایران با هیچ کشوری از جمله اسرائیل دشمنی نداره. اصلا من متوجه نمیشم که دلیل منطقی دشمنی دولت ایران با اسرائیل چیه ؟ اسرائیل تا حالا چه کار با ایران کرده ؟ مثل عراق مثلا به ما حمله کرده ؟

عزیز شما که این دو بزرگ رو نمیشناسید لطفا اینقدر ارحت در موردشون قضاوت نکنید....
هر گروهی هدفی داره و مکتبی داره ......میتونید به مبانی تفکر صهیون مراجعه کنید تا دلیل دشمنیش با ما رو بفهمید...ما دشمن اونها نیستیم....اونها دشمن ما هستند....کمی به تاریخ نگاه کنیم میبینم که همش جنگ بوده....در حالیکه هیچ کسی هم دشمن هیچ کس نبوده به قول شما....
اونها پا روی دم ما گذاشتند و ما هم کوتاه نمیایم....
انها نمیتونند تفکری جدای تفکر خودشون رو ببینند نه ما......اونها اعتقاد دارند که نمیشه دو تفکر در دنیا باشه.....پس باید فقط تفکر ما باشه....قرن 18 و 19 میلادی قرن مکاتب و تفکرات است....یه سری به مبانی تفکری فلاسفه غرب بندازید و همینطور مبانی تفکری ما تا بفهمید چرا دشمن ما هستند....
خوشبختانه نه من نه بابام حقوق بگیر نیستیم و شغلمون ازاده.....;)

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز حر ف شما صحیح
ولی اون جنبش فتح بود که اومد اول انقلاب ایران و به امام تبریک گفت و گفت ما خیلی خوشحالیم که شما پیروز شدید و شما الگوی ما هستید و میخوایم با شما همکاری بکنیم و ...........و بعد جنگ با صدام دیدار کردند و طرف صدام رو گرفتند.....بله همین یاسر عرفات بود رییس دولت خودگردان فلسطین و موسس جنبش فتح ولیکن الان ما داریم از حماس پشتیبانی میکنیم.....حماس رو خود ایران در فلسطین بنیان نهاد تا جنبش فتح رو تضعیف بکنه و جلوی اسراییل رو بگیره
مطمئن باش که اسراییل کوتاه بیا نیست و همین الان امکانات نظامیش خیلی بیشتر از ماست و خیلی هم پشتیبان داره و عرب ها هم مطیعشون و فقط و فقط لبنان هست که جلوش ایستاده....اسراییل رو دسته کم نگیرید که بزرگترین فتنه هستش.......
در مورد جنگ رسانه ای متاسفانه حرفاتون کاملا صحیح هستش....دقیقا همون ترفندی که در آندلس اسلامی بکار رفته شده....

درمورد امکانات نظامی اسرائیل باید تا همین حدبگم که با مانور مشترک نظامی که با آمریکا داشتن حتی نتوانستند آخرین ورژن موشک شهاب که به یاری برادران روس ما ساختیم روباچندین موشک کاملا اتوماتیک خود در هوا منهدم کنن خاورمیانه الان در دست همین اسرائیل هست متاسفانه بیشتر کشورهای عربی از جمله کله گنده هایی مثل عربستان و کویت و حتی عراق که کاسه گداییش دراز هست زیر نظر اسرائیل داره میچرخه بعضیها کاملا مشهوده بعضیها هم به قول معروف زیر سیبیلی ایران اگر میخواست باج بده تو این سی سال داده بود تا جایی پیش رفتن که تهدید هسته ای هم کردن ولی با برگزاری چند تا مانور به این نکته پی بردن که مسجد جای چی نیست بماند

Miracles

Registered User
لایک‌ها
805
همین یاسر عرفات گور به گور شده گفته بود ایرانیها و اسراییلیها از خوک کثیفترن
تازه از نظر فلسطینیها ایرانیا نجسن
تو جنگ ایران و عراق هم فلسطینیها طرفدار عراق بودن و کلی سرباز هم تو جبهه عراق داستن و خیلی از جوونای ما به دست همین عوضیها کشته شدن

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من که نفهمیدم شما طرفدار کی هستی چون منظورت رو نتونستی کامل بیان کنی. معلم انشا ء ات کی بوده ؟

من میگم که اکثر مردم ایران اصلا اسرائیل رو دشمن خودشون نمی دونن و حسابشون از دولت جداست و توی دلشون درود هم به اسرائیل می فرستن که داره لج حکومت رو در میاره. اگر این چند روزه به اخبار نگاه کنید می بینید که ترکیه بین فلسطینی ها صد برابر ایران محبوبیت پیدا کرده . دست مردم تظاهر کننده همش پرچم ترکیه بود و حتی یه پرچم ایران هم نبود. نامردا خیلی قدر نشناس هستن :)

والا شرمنده من معلم انشا نداشتم همیشه هم برادرم رو به جای خودم سر امتحان میبردم واسه همین چون سریع هم تایپ میشه منظور نمیرسه ولی خلاصه کلام و کل مطلب در یک خط خلاصه میشه آقا غزه یا هر جایی رو میزنن ای به جهنم به ما چه مربوطه بزاربزنن ما باید اول چراغهای خونه رو میزون کنیم بعد اضافه اومد بریزیم تو حلقوم یکی دیگه افتاد

mhek

Registered User
لایک‌ها
125
همین یاسر عرفات گور به گور شده گفته بود ایرانیها و اسراییلیها از خوک کثیفترن
تازه از نظر فلسطینیها ایرانیا نجسن
تو جنگ ایران و عراق هم فلسطینیها طرفدار عراق بودن و کلی سرباز هم تو جبهه عراق داستن و خیلی از جوونای ما به دست همین عوضیها کشته شدن

بله یاسر عرفات آدم کثیف و خائنی بود....و همین جنبش فتح نیروهاش رو به کمک عراق فرستاد و الان هم با اسراییل دستش تو یه کاسست......
مردم فلسطین دیگه گول فریب های این جنبش رو نمیخورن و عملا دیگه جایگاهی بین مردم نداره....

مارمولک

Registered User
لایک‌ها
3
عزیز شما که این دو بزرگ رو نمیشناسید لطفا اینقدر ارحت در موردشون قضاوت نکنید....
هر گروهی هدفی داره و مکتبی داره .....;)

کدوم دو تا بزرگ ؟

اون موسی صدر تندرو که تروریست تربیت می کرد و اینقدر تندرو بود که قذافی ( که خودش رئیس تروریست ها بود ) مجبور شد جلو تندروی شو بگیره و سرش رو بکنه زیر آب ؟

یا اون چمران دیوونه که مدرک دکترای فیزیک اش رو گذاشت کنار و رفت لبنان آموزش تروریستی دید و توی جنگ چریکی خیلی احمقانه خودشو به کشتن داد ؟

تا حالا فکرش رو کردین که چرا در اروپا ، جنوب شرق آسیا ، آمریکا ، و ... هیچ جا به اندازه خاورمیانه مسلمان جنگ و جدل وجود نداره ؟ دلیلش متاسفانه روحیه جنگ طلبی دین مبین ما است که تنها دینی است که با زور شمشیر گسترده شد ( برخلاف مسیحیت و یهودیت )

والا شرمنده من معلم انشا نداشتم همیشه هم برادرم رو به جای خودم سر امتحان میبردم واسه همین چون سریع هم تایپ میشه منظور نمیرسه ولی خلاصه کلام و کل مطلب در یک خط خلاصه میشه آقا غزه یا هر جایی رو میزنن ای به جهنم به ما چه مربوطه بزاربزنن ما باید اول چراغهای خونه رو میزون کنیم بعد اضافه اومد بریزیم تو حلقوم یکی دیگه افتاد

زبونت طلا .

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هر گروهی هدفی داره و مکتبی داره ......میتونید به مبانی تفکر صهیون مراجعه کنید تا دلیل دشمنیش با ما رو بفهمید...ما دشمن اونها نیستیم....اونها دشمن ما هستند....کمی به تاریخ نگاه کنیم میبینم که همش جنگ بوده....در حالیکه هیچ کسی هم دشمن هیچ کس نبوده به قول شما....
اونها پا روی دم ما گذاشتند و ما هم کوتاه نمیایم....
انها نمیتونند تفکری جدای تفکر خودشون رو ببینند نه ما......اونها اعتقاد دارند که نمیشه دو تفکر در دنیا باشه.....پس باید فقط تفکر ما باشه....قرن 18 و 19 میلادی قرن مکاتب و تفکرات است....یه سری به مبانی تفکری فلاسفه غرب بندازید و همینطور مبانی تفکری ما تا بفهمید چرا دشمن ما هستند....
خوشبختانه نه من نه بابام حقوق بگیر نیستیم و شغلمون ازاده.....;)

دوست عزیزچرا نگرفتی ایشون داره به روش گریز از مرکز شما رو مچل میکنه من همون پست اول گرفتم جواب هم دادم که هنوز منتظر جواب هستیم

mhek

Registered User
لایک‌ها
125
کدوم دو تا بزرگ ؟

اون موسی صدر تندرو که تروریست تربیت می کرد و اینقدر تندرو بود که قذافی ( که خودش رئیس تروریست ها بود ) مجبور شد جلو تندروی شو بگیره و سرش رو بکنه زیر آب ؟

یا اون چمران دیوونه که مدرک دکترای فیزیک اش رو گذاشت کنار و رفت لبنان آموزش تروریستی دید و توی جنگ چریکی خیلی احمقانه خودشو به کشتن داد ؟

تا حالا فکرش رو کردین که چرا در اروپا ، جنوب شرق آسیا ، آمریکا ، و ... هیچ جا به اندازه خاورمیانه مسلمان جنگ و جدل وجود نداره ؟ دلیلش متاسفانه روحیه جنگ طلبی دین مبین ما است که تنها دینی است که با زور شمشیر گسترده شد ( برخلاف مسیحیت و یهودیت )

زبونت طلا .

امام موسی صدر اتفاقا بسیار آدم متعادل و منطقی بود بطوریکه با وجود شیعه بودن حرفش بین کتائبیون و سنی ها احترام داشت چون مرد عمل و وفا به عهد بود...
شهید چمران هم توی لبنان آموزش ندید بلکه در مصر اموزش دید چون میخواست فنون جنگیدن رو یاد بگیره...
دوما ایشون توی جنگ چریکی خودش رو به کشتن نداد بلکه در راه دفاع از میهنش یعنی ایران کشته شد و اگر همین چمران نبود معلوم نبود الان چه به سر ما بود....
بده یه شخصی هم در قله علم باشه هم بدنی کارازموده و قوی داشته باشه و هم فنون رزم و جنگ چریکی بلت باشه و در عین حال بسیار با احساس و عاطفی باشه و بسیار فروتن؟؟..
خاورمیانه مهم است چون منبع انرژی دنیاست و پل ارتباطی شرق و غرب هستش...و بیشتر بهش حمله شده تا اینکه خود کشور های داخلش به همدیگه حمله بکنن....میتونی یه نیگاه به تاریخ بندازی

Last edited:

Mehdi14

Registered User
لایک‌ها
748
من نمیدونم این ملت همیشه در صحنه ایران , الان چرا با هوطنان خونی خویش , در مورد این عربای کثیف و ملخ خور بحث و جدل می کنند !

شست و شوی مغزی یک ایرانی , توسط اربابان حاکم , توسط **** دیکتاتور , به این میگنا !

اصل خودش رو ول کرده و داره از عربای خونخوار دفاع می کنه !

مارمولک

Registered User
لایک‌ها
3
امام موسی صدر اتفاقا بسیار آدم متعادل و منطقی بود بطوریکه با وجود شیعه بودن حرفش بین کتائبیون و سنی ها احترام داشت چون مرد عمل و وفا به عهد بود...
شهید چمران هم توی لبنان آموزش ندید بلکه در مصر اموزش دید چون میخواست فنون جنگیدن رو یاد بگیره...
دوما ایشون توی جنگ چریکی خودش رو به کشتن نداد بلکه در راه دفاع از میهنش یعنی ایران کشته شد و اگر همین چمران نبود معلوم نبود الان چه به سر ما بود....
بده یه شخصی هم در قله علم باشه هم بدنی کارازموده و قوی داشته باشه و هم فنون رزم و جنگ چریکی بلت باشه و در عین حال بسیار با احساس و عاطفی باشه و بسیار فروتن؟؟..
خاورمیانه مهم است چون منبع انرژی دنیاست و پل ارتباطی شرق و غرب هستش...و اگر بیشتر بهش حمله شده تا اینکه خود کشور های داخلش به همدیگه حمله بکنن....میتوین یه نیگاه به تاریخ بندازی

امام موسی صدر یه نفر در حد سید حسن نصراله بود. یکی که جوون های لبنانی و فلسطینی رو به کشتن می داد و گرجه شخصا آرام بود اما افکارش مانع صلح و صفا می شد.
در مورد چمران هم اگر به مصر رفته و یزر نظر اخوان المسلمین آموزش دیده که بدتره . جنگ های نامظم ایشون هیچگونه ارزش نظامی نداشت و اصولا ارتش عراق رو با این کارها نمیشد متوقف کرد.اگر ایشون می خواست به کشورش خدمت کنه باید از علم و دانش اش برای پیشرفت علوم داخلی ایران استفاده می کرد و مسلما اینگونه مفیدتر و برای مدت طولانی تر می تونست خدمت کنه. اینکه یه آدم برای احساسات خودش و چون علاقه به جنگ داره بره جبهه در صورتیکه می تونه در جبهه دیگری بهتر خدمت کنه اما میره طبق خواست خودش عمل می کنه کجاش وطن دوستیه ؟ من میگم حماقت و خودخواهی است.

شما فکرش رو بکنید که مثلا انیشتین در جنگ جهانی دوم به جای کمک در ساخت بمب اتم می رفت در جبهه اروپا و کشته می شد ! آیا اینطور بیشتر خدمت می کرد ؟

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امام موسی صدر یه نفر در حد سید حسن نصراله بود. یکی که جوون های لبنانی و فلسطینی رو به کشتن می داد و گرجه شخصا آرام بود اما افکارش مانع صلح و صفا می شد.
در مورد چمران هم اگر به مصر رفته و یزر نظر اخوان المسلمین آموزش دیده که بدتره . جنگ های نامظم ایشون هیچگونه ارزش نظامی نداشت و اصولا ارتش عراق رو با این کارها نمیشد متوقف کرد.اگر ایشون می خواست به کشورش خدمت کنه باید از علم و دانش اش برای پیشرفت علوم داخلی ایران استفاده می کرد و مسلما اینگونه مفیدتر و برای مدت طولانی تر می تونست خدمت کنه. اینکه یه آدم برای احساسات خودش و چون علاقه به جنگ داره بره جبهه در صورتیکه می تونه در جبهه دیگری بهتر خدمت کنه اما میره طبق خواست خودش عمل می کنه کجاش وطن دوستیه ؟ من میگم حماقت و خودخواهی است.

شما فکرش رو بکنید که مثلا انیشتین در جنگ جهانی دوم به جای کمک در ساخت بمب اتم می رفت در جبهه اروپا و کشته می شد ! آیا اینطور بیشتر خدمت می کرد ؟

گرجه اطلاعاتم در مورد چمران کامل نیست ولی تا جایی که شنیدم چمران با سبک به قول شما نا منظم خودش ریشه کردهای کوهستان نشین که در زمان جنگ هوس کشور گشایی کرده بودن و طرح کردستان کشور است را میخواستن پیاده کنن کند دوران جنگ هشت ساله دورانی هست که واقعا ایران رو خدا و جوانان نگه داشتن از همه طرف به ما حمله میشد مخصوصا مرزهای که کلشون باد داشت فکر این افتاده بودن که کشور گشایی کنن البته من هم تا حدودی قبول دارم که سبک جنگی چمران برای ارتش عراق کارایی نداشتش البته نا گفته نماند چمران تو مصر دوره آموزشی دیده بود همین چند سال پیش تلویزیون یه فیلم از دوره آموزشی چمران رو نمیدونم از کجا پیدا کرده بود پخش میکرد سبک کار چریکی بود

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
یه کشتی ایرلندی هوس کرده بترکه داره میره سمت غزه.
الان کشتی قایقهای اسرائیلی دارن دنبالش میکنن و هشدار میدن.
corrie-200x0.jpg

svASHDOD-420x0.jpg

mhek

Registered User
لایک‌ها
125

دوست من به جای اظهار نظر بدون اطلاعات کافی بهتر است کمی مطالعه کنیم....
امام موسی صدر فرزند برومند آیت الله صدر بود....وی یکی از شاگردان برجسته حوزه بود و مرد عمل..برعکس بعضی از آخوندها که فقط میشینند و دعا میکنند امام زمان ظهور بکنه.....
ایشون موقعی به لبنان رفت که روزانه صدها شیعه در لبنان توسط مسیحی ها و سنی ها کشته میشدند و در اوج بدبختی بودند.....و چنان عزتی به شیعه در لبنان داد که الان بالاترین و قدرتمند ترین حزب رو عملا دارند.....لبنان در ان هنگام کشور خون بود....ولی ارامش حال خود رو مدیون شخص امام موسی هست...
جنگ های نا منظم شهید چمران ابتکاری بسیار جالب بود که فقط و فقط از پس شخص باهوشی چون چمران بر میاد
چمران رو با انیشتین مقایسه میکنی.....صد در صد چمران کامل تر بود.....تنها هنر انیشتین نظریه نسبیت عام و خاص بود که در اوج خودش تنها تاثیر گذار در دنیای تجربیات و ماده هستش و در عمل از نظریه او استفاده سوء شد....ولی چمران در هنگام شهادت مرد کاملی بود....یک انسان نسبتا کامل....کسی که همه چیز رو تجربه کرده و تونسته راه زندگی صحیح رو پیدا بکنه....شما تا مثل ایشون دکترا نگیری و در فنون رزمی و جنگی ماهر نشی و در عین حال انسان ادیبی نباشی و در خدا شناسی معرفت کسب نکنی و نمیتونی بگی ایشون اشتباه کرد.....
ایشون تمامی ابعادش رو رشد داد نه یک بعد ..کاریکاتوری رشد نکرد....تمامی ابعاد او چه جسم چه خیال چه عقل چه قلب همگی رو رشد داد و بهشون توجه کرد و چنین آدم هایی بسیار کم هستند.....
اگر مادی فکر کنیم و نتونیم بالاتر از ماده رو هم درک کنیم حرف شما درسته ولی چمران چنین آدمی نبود اون دنبال پر کردن خلاء درونش بود و همه چیز رو تجربه کرد و در آخر فهمید فقط خدا آرومش میکنه و راهش رو پیدا کرد...
در اون موقع ایران دکترای فیزیک نمیخواست.....رزمنده میخواست و واقعا اگر ایشون نبود معلوم نبود چه بر سر ما میومد....دوست عزیز کمی کتاب های دست نوشت شهید چمران رو مطالعه بکنید تا به عظمت روحی و شحصیتی ایشون پی ببرید...

Last edited:

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16
خوشگذراني‌ اعراب
به نقل از هفته نامه اکونومیست آگوست 2003

normal_kelahort1.jpg

انتظار مي‌رفت‌ كه‌ جنگ‌ عراق‌، صنعت‌ جهانگردي‌ خاورميانه‌ را نابود كند اما آنچه‌ اكنون‌ مشهود است‌، اين‌ است‌ كه‌ هتل‌ها و ميهمانخانه‌هاي‌ اين‌ منطقه‌ به‌ دليل‌ ازدحام‌ مسافران‌ در حال‌ انفجار است‌. نرخ‌ سكني‌ در بيروت‌ تقريبا 100 درصد است‌. در ماه‌ جولاي‌، مصر بيش‌ از هر زماني‌ در تاريخ‌ خود پذيراي‌ ميهمانان‌ خارجي‌ بود.
عبور و مرور خودروها در مركز قاهره‌ بسختي‌ صورت‌ مي‌گيرد و ترافيك‌ سنگين‌ داخل‌ شهر تا ساعتها ادامه‌ دارد. ارزش‌ مايملك‌ در بلندي‌هاي‌ تپه‌هاي‌ شيك‌ لبنان‌ رو به‌ افزايش‌ است‌ و اكنون‌ به‌ اوج‌ خود رسيده‌ است‌. علتش‌ چيست‌? بيشترين‌ تعداد مسافران‌ اين‌ منطقه‌ عربهايي‌ هستند كه‌ در حاشيه‌ خليج‌ فارس‌ زندگي‌ مي‌كنند.
اين‌ عده‌ قبلا علاقه‌مند بودند تا به‌ اروپا و امريكا سفر كنند اما حالا كه‌ همگي‌ ديدني‌هاي‌ دوردست‌ را كشورهاي‌ نزديكي‌ چون‌ لبنان‌ و مصر دارند، اعراب‌ بهتر آن‌ مي‌بينند تا از اين‌ كشورها ديدن‌ كنند. بخصوص‌ حالا كه‌ اروپا دارد مسافران‌ وارده‌ را كباب‌ مي‌كند و در عوض‌ مديترانه‌ شرقي‌ از خنك‌ترين‌ تابستان‌ تاريخ‌ خود بهره‌ مي‌گيرد. عربهاي‌ حاشيه‌ خليج‌ فارس‌ علاقه‌ زيادي‌ دارند تا به‌ كشورهايي‌ سفر كنند كه‌ بي‌بند و بارترند، كشورهايي‌ كه‌ در آن‌ مي‌توان‌ خوشگذراني‌هايي‌ را تجربه‌ كرد كه‌ داشتن‌ آن‌ در خانه‌ امكان‌پذير نيست‌.
از اين‌ رو مي‌توان‌ گفت‌ شهرهايي‌ چون‌ قاهره‌، دمشق‌، بيروت‌ و امان‌ تفاوت‌ بسياري‌ با بيابان‌هاي‌ آفتاب‌ سوخته‌ شبه‌ جزيره‌ عربستان‌ دارد. خوشي‌ عربهاي‌ خليج‌ فارس‌ در اين‌ شهرها با لهو و لعب‌ به‌ اوج‌ مي‌رسد.
جده‌، پسر تاجري‌ كه‌ در لابي‌ هتل‌ سميراميس‌ در قاهره‌ لميده‌ است‌، مي‌گويد: «همه‌ اينها درست‌، ولي‌ ما عادت‌ داريم‌ بگوييم‌ براي‌ هوا به‌ هوا شدن‌ سفر مي‌كنيم‌.»
اما مي‌توان‌ گفت‌ سواي‌ اين‌ مسائل‌، عوامل‌ ديگري‌ نيز بر هجوم‌ مسافران‌ به‌ اين‌ شهرها تاؤير داشته‌اند. اينكه‌ سفر به‌ اروپا خيلي‌ گران‌ تمام‌ مي‌شود. مثلا كرايه‌ تاكسي‌ در قاهره‌ برابر است‌ با بليت‌ متروي‌ داغ‌ لندن‌.
سفربه‌ امريكا را نيز بايد به‌ كلي‌ از سر بيرون‌ كرد چون‌ اولا عربها را به‌ زور راه‌ مي‌دهند و دوم‌ اينكه‌ عربها از اينكه‌ لختشان‌ كنند و آنها را بگردند، بدشان‌ مي‌آيد.
همچنان‌ كه‌ عقل‌ و شعور اعراب‌ رشد مي‌كند، مقاصد آنان‌ براي‌ سفر نيز تغيير مي‌كند.
بر تابلوهاي‌ تبليغاتي‌ داخل‌ شهري‌ عربستان‌ اين‌ جملات‌ خوانده‌ مي‌شود «تور ارزان‌ به‌ قاهره‌ براي‌ جراحي‌ پلاستيك‌!» يا «تور ارزان‌ به‌ قاهره‌ براي‌ درمان‌ ناباروري‌!». در ميان‌ فيلمهايي‌ كه‌ بطور قاچاق‌ از لبنان‌ به‌ عربستان‌ مي‌آورند، فيلمي‌ وجود دارد كه‌ در آن‌ يك‌ نفر سرخ‌ مو در يك‌ رستوران‌ باعث‌ مي‌شود تا همه‌ حاضران‌ آواز سر دهند كه‌ «ممكن‌ است‌ از تو بگريزم‌، اما تركت‌ نمي‌كنم‌» نمايش‌ اين‌ فيلمها باعث‌ شده‌ تا براي‌ جوانان‌ عرب‌، بيروت‌ مبدل‌ به‌ تفرجگاهي‌ جديد شود.
ي‌حياترين‌ و بي‌شرم‌ترين‌ مركز توريستي‌ منطقه‌، دوبي‌ اس
ت‌. امارات‌ از هرگونه‌ جاذبه‌ طبيعي‌ براي‌ جذب‌ توريست‌، عاري‌ است‌، از نظر فرهنگي‌ و تاريخي‌ چيزي‌ براي‌ گفتن‌ ندارد و هواي‌ آن‌ جهنم‌ را تداعي‌ مي‌كند.
اما تميزي‌، كارايي‌ مناسب‌، فروشگاه‌هاي‌ شيك‌ و مراكز جيب‌ خالي‌كن‌ پرزرق‌ و برق‌ آن‌ باعث‌ شده‌ تا در حاشيه‌ خليج‌ فارس‌ از بقيه‌ كشورها موفق‌تر باشد. امارات‌ در حال‌ ساختن‌ بلندترين‌ هتل‌ دنياست‌، بزرگترين‌ جزيره‌ مصنوعي‌ را در دست‌ احداث‌ دارد و توانسته‌ است‌ يك‌ پيست‌ اسكي‌ مصنوعي‌ ايجاد كند. معمولا عربهاي‌ برشته‌ شده‌ در بيايان‌ عادت‌ دارند تا مجذوب‌ نوآوري‌هاي‌ جديد و «ترين‌»ها شوند.
شايد به‌ همين‌ علت‌ باشد كه‌ يك‌ سرمايه‌گذار آلماني‌ 500 ميليون‌ دلار پول‌ بي‌زبان‌ را در هتلي‌ در اعماق‌ آبهاي‌ امارات‌ دفن‌ كرده‌ است‌.

بالا