برگزیده های پرشین تولز

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
من فردا میخوام‌برم کارگزاری پاسارگاد ثبت نام کنم.
کلا حساب بانکی حقوقم و حسابی که تو بورس باهاش کار میکنم هم مال بانک پاسارگاده.
و شنیدم کارگزاری خوب و خلوتیه.
خداییش مفید کارگزاری بدی نبوده و نیست،از سال ۹۲ دارم باهاش کار میکنم تو سامانه های آنلاین و پشتیبانی و خدماتی که می‌داده همیشه از کارگزاری های دیگه یه قدم جلوتر بوده.ایزی تریدر،انلاین پلاس،بامبو،پلکان،مفید آنلاین که هنوزم هستش و قدیمی ترین سامانه مفیده،بورس ویو و...
تا همین شش ماه پیش هم از لحاظ سرعت و پایداری مشکلی نداشت تا جایی که یادمه و همیشه استیبل بود.
اما خب دیگه خیلی شلوغ شده و گاهی وقتا ناخواسته دست آدمو می‌ذاره تو پوست گردو.
حالا برم یه کارگذاری خلوت رو امتحان کنم ببینم این مشکلات از هسته معاملاته یا مربوط به کارگذاری میشه.

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
خداییش مفید کارگزاری بدی نبوده و نیست،از سال ۹۲ دارم باهاش کار میکنم تو سامانه های آنلاین و پشتیبانی و خدماتی که می‌داده همیشه از کارگزاری های دیگه یه قدم جلوتر بوده.ایزی تریدر،انلاین پلاس،بامبو،پلکان،مفید آنلاین که هنوزم هستش و قدیمی ترین سامانه مفیده،بورس ویو و...
تا همین شش ماه پیش هم از لحاظ سرعت و پایداری مشکلی نداشت تا جایی که یادمه و همیشه استیبل بود.
حالا برم یه کارگذاری خلوت رو امتحان کنم ببینم این مشکلات از هسته معاملاته یا مربوط به کارگذاری میشه.
بحث سامانه معاملاتی هست بنظرم اول چک کن ببین از چه نوع سامانه ای استفاده می کنن مفید اسکرپیتش خیلی خوبه حیف که جوابگویی این همه مشتری نیست.

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
منم الان میخواستم پاسارگاد حساب باز کنم دیدم نوشته باید بری بانک حساب سپرده ویژه معاملات آنلاین سهام باز کنی ! بیخیال شدم

بحث سامانه معاملاتی هست بنظرم اول چک کن ببین از چه نوع سامانه ای استفاده می کنن مفید اسکرپیتش خیلی خوبه حیف که جوابگویی این همه مشتری نیست.

واقعا نمیدونم چه مرگشونه ! کارمزد میلیاردی میگیرن بعد نمیخوان یه سرور درست و حسابی بگیرن !

amir aqa

Registered User
لایک‌ها
1,845
من الان کارگزاری اصلیم پاسارگاده ،خوبه و با وجود اینکه نسبتا شلوغ هم هست ولی مشکلی نداشته تا الان فقط برای کسی که با اپلیکیشن های مفید و آگاه و فارابی کار کردن ،محیط برنامه موبایلش یکم غریبه میاد ،خیلی ساده است و سرراست و بسیاری از جزییات وجود نداره ،من راضی هستم

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
اره سامانه های مفید برای کسایی که تازه وارد به بورس هستن خیلی خوب و ساده و قابل فهمه.
مخصوصا آنلاین پلاس.
ولی برای ماها که فرقی نمیکنه.همینکه بتونم اردر هامو بی درد سر و بدون وقفه ثبت کنم و پرتفوی رو ببینم کافیه.
باقی چیزا مثل نمودار ها و ابزار های تحلیل و ... که تو سایت رهاورد هست

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
من الان کارگزاری اصلیم پاسارگاده ،خوبه و با وجود اینکه نسبتا شلوغ هم هست ولی مشکلی نداشته تا الان فقط برای کسی که با اپلیکیشن های مفید و آگاه و فارابی کار کردن ،محیط برنامه موبایلش یکم غریبه میاد ،خیلی ساده است و سرراست و بسیاری از جزییات وجود نداره ،من راضی هستم
خب همین خوبه.فردا میرم دنبال همین پاسارگاد.
هرچی ساده تر باشه بهتره.
آنلاین پلاس مفید هم تو اوج سادگی طراحی شده ،درحدی که پول واریز کنی و اردر بدی و پرتفوی رو ببینی.
باقی ابزار ها و جزییات رو گذاشتن تو ایزیتریدر

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
ردپای سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس

درحالی که بسیاری از مشمولین سهام عدالت از دریافت نکردن وجه حاصل از فروش سهام خود گله داشتند، صدای سایر سهامداران نیز از وضعیت فروش این سهام و تاثیر آن در روند حرکت شاخص درآمده است.
حدود دوماه از امکان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت و یک هفته از امکان فروش ۶۰ درصد آن برای مشمولانی که روش مدیریت مستقیم را برای سهام خود، پس از آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه انتخاب کرده بودند گذشته و همچنان پرونده عدم واریز وجه حاصل از فروش این سهام برای برخی مشمولان باز است.
این مشکل تا جایی ادامه یافت که فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد که فروشندگان سهام عدالت که در واریز مبلغ حاصل از فروش سهام عدالتشان با تأخیر غیرمعمول مواجه شده‌اند، برای پیگیری مراتب به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه اطلاع دهند.
سهام عدالت صدای سایر سهامداران را هم درآورد!
این مباحث درحالی مطرح می شد که روز چهارشنبه صدای اعتراض سهامداران بورسی از نحوه فروش سهام عدالت توسط کارگزاری ها بلند شود که باعث شد شاخص کل بورس روندی منفی به خود بگیرد و برخی سهم های موجود در پرتفوی سهام عدالت ریزشی شود.
موضوع این است که چنانچه مشمول سهام عدالتی قصد فروش تا ۶۰ درصد سهام خود را داشته باشد، باید به بانک ها و کارگزاری ها مراجعه کند یا سفارش خود را برای کارگزاری ها ثبت کند تا کارگزاری بنا بر تشخیص خود اقدام به فروش سهام فرد در تاریخی که توسط کارگزاری انتخاب می شود، کند. به عبارت دیگر مشمول سهام عدالت امکان اینکه شخصا اقدام به فروش سهام خود کند، ندارد.
بر این اساس، آنچه که در روز چهارشنبه مشاهده شد، رقابت برخی کارگزاری ها برای فروش سهام عدالت بود. کارگزاری ها حجم عظیمی از سفارش های ثبت شده سهام عدالت را ناگهان و به صورت یکجا در بازار عرضه کردند و این کار باعث ترس سهامداران دیگر و تبدیل صف خرید سهم ها به صف فروش شد. این در حالی است که نباید همه سفارش های فروش در یک روز انجام شود.
همانطور که ذکر شد درحال حاضر اختیار فروش سهام عدالت با کارگزاری ها است. ممکن است دلیل این موضوع جلوگیری از برهم خوردن تعادل در بازار باشد، اما این اتفاق روز چهارشنبه نیز رخ داد و باعث شد هم مشمولان سهام عدالت و هم سایر سهامداران متضرر شوند. در این راستا درحال حاضر بسیاری از مشمولان سهام عدالت خواستار این موضوع هستند که اختیار سهام عدالت، با خودشان باشد.
انتظار می رود کارگزاری ها حداقل ساز و کاری تعیین کنند که فروشها قانون مشخصی داشته باشد. مثلا ساعت مشخص یا تعداد مشخصی را در روز تعیین کنند؛ یا صبر کنند سفارش ها جمع شود، سپس بررسی کنند تا چنانچه سفارش مناسبی در قسمت تقاضا وجود دارد، اقدام به عرضه کنند./ ایسنا

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
اونایی که به امید عملکرد بهتر میخوان کارگزاری هاشون رو عوض کنند حرف این دوستمون رو جدی بگیرند--مهم سامانه معاملاتیه نه کارگزاری خلوت!!شما ممکنه از مفید بری مثلا کارگزاری پارس نمودگر ولی اگه هر دوشون از یه سامانه هسته ی مرکزیشوئن رو بگیرند علنا اینجوری هیچ فرقی نداره!
مثلا اگه از مفید متنفرید قبل انتخاب کارگزاری جدید ببینید هسته ی معاملاتیشو از همون شرکتی میگیره که کارگزاری مفید میگیره یا نه فرق داره!

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
از دو هفته گذشته بازار وارد اصلاح های خاص شده ( در همین تاپیک اعلام کردم )
با بسته شدن بازار امروز و این هفته میتوان با قطعیت گفت وارد اصلاح های کامپلکس شدیم
خصوصیات این نوع اصلاح ها ، فرسایشی بودن روند که سهام دار خسته میکنه
تصمیمات و خرد جمعی شکل گرفته در سال های اخیر این نوع اصلاح را پیچیده تر و روندهای شارپ افزایش میدهد در کل ثبات قیمت وجود ندارد
اصل اول سرمایه گذاری حفظ سرمایه
سلام
یک امار جالب دیدم
حدودا ۳۰۰ نماد در یک ماه گذشته منفی بوده
از این تعداد حدودا ۷۵ نماد بیش از ۲۰ درصد منفی بوده اند

شاخص مثبت !!!

متاسفانه این چند وقته میبینم افرادی که کمتر از یکسال وارد بازار سرمایه شدن چنان توهمات ایجاد میکنند یا سرمایه های دیگران جمع میکنند تا سبدگردانی کنند . واقعا تنم میلرزه چون نمیدونن پا کجا گذاشتن
امیدوارم پشیمان نشوید

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,710
اونایی که به امید عملکرد بهتر میخوان کارگزاری هاشون رو عوض کنند حرف این دوستمون رو جدی بگیرند--مهم سامانه معاملاتیه نه کارگزاری خلوت!!شما ممکنه از مفید بری مثلا کارگزاری پارس نمودگر ولی اگه هر دوشون از یه سامانه هسته ی مرکزیشوئن رو بگیرند علنا اینجوری هیچ فرقی نداره!
مثلا اگه از مفید متنفرید قبل انتخاب کارگزاری جدید ببینید هسته ی معاملاتیشو از همون شرکتی میگیره که کارگزاری مفید میگیره یا نه فرق داره!
خب هیچ کدوم از کارگزاری ها چیزی به اسم نسخه دمو ندارن تا آدم قبل از ثبت نام با محیط سیستمشون آشنا بشه
فقط تنها نکته ای که من نظرم رو جلب کرد مشابه بودن اسکریپت ثبت نام بعضی از کارگزاری ها بود
مثلا کارگزاری بانک دی و بانک سامان اسکریپت ثبت نامشون دقیقا یکیه !

و نکته مهم تر در این شرایط کرونایی اینکه حتما قبل از ثبت نام چک کنید که آیا پیشخوان احراز هویت در شهرتون داره یا نه
مثلا من برای تست کارگزاری بانک سامان و بانک دی رو چک کردم دیدم در گیلان اصلا دفتر پیشخوان برای احراز هویت ندارند !!

فقط بانک دی احراز هویت آنلاین داشت که باز به نظرم خوب بود

پارس نمودگر! سلطان وجه تسمیه وضعیت این روزهای بورس و نام کارگزاری. عاشقش شدم.

اینم جزء همون اسکریپت مشابه هاست , اسکریپت ثبت نامش با کارگزاری بانک پارسیان دقیقا یکیه , احتمال اینکه سیستم تردیشون هم یکی باشه وجود داره

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
میزان اصلاح قیمت سهام بزرگ و لیدرهای بازار از سقف قیمتی امسال تا قیمت آخرین معامله روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۹ :

#وغدیر : ٪۸-
#فارس : ٪۱۰-
#شپنا : ٪۱۵-
#شتران: ٪۱۵-
#شبندر : ٪۲۰-
#وتجارت: ٪۲۱-
#فولاد: ٪۲۴-
#فملی : ٪۲۵-
#وبصادر: ٪۲۵-
#خساپا : ٪۲۸-
#خودرو: ٪۳۶-

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

bhrouz

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
88
خب همین خوبه.فردا میرم دنبال همین پاسارگاد.
هرچی ساده تر باشه بهتره.
آنلاین پلاس مفید هم تو اوج سادگی طراحی شده ،درحدی که پول واریز کنی و اردر بدی و پرتفوی رو ببینی.
باقی ابزار ها و جزییات رو گذاشتن تو ایزیتریدر
من کارگزاری پاسارگاد رو دارم ، در کل بد نیست فقط توی خرید عرضه اولیه ، دو سه بار حالگیری کرد

Mehdi_Full

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,177
سلف نفت هر بشکه 42 دلار !! با دلار 22500 !! با سررسید دوساله !!
head_hurts_kr[1].gif

الآن هر بشکه نفتمون رو بیشتر از 20 دلار میخرن ؟ تازه اگر بخرن ؟
ملتو چی فرض کردن ؟
crash[1].gif

پ ن : با همین شرایط تو چند روز اول بعید نیست تمام 500 هزار بشکه فروش بره
به نظرتون کسی هست بخره ؟!!
confused1.gif

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
باگ بزرگ در نرم افزارهای کارگزاری مفید من جمله ایزی تریدر و مفید آنلاین!

در حالیکه در نرم افزارهای کارگزاری های دیگه مثل مبین سرمایه سهم غگز برای انتخاب یا مشاهد موجوده ولی این سهم در ایزی تریدر و حتی مفید انلاین موجود نیست تا انتخاب کنیم!:p:p:p

من نمیدونم چجوری این کارگزاری کارگزاری برتر سال شده!!!آخه باگ و افتضاح از این مهمتر هم مگه داریم؟

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
سلف نفت هر بشکه 42 دلار !! با دلار 22500 !! با سررسید دوساله !!
head_hurts_kr[1].gif

الآن هر بشکه نفتمون رو بیشتر از 20 دلار میخرن ؟ تازه اگر بخرن ؟
ملتو چی فرض کردن ؟
crash[1].gif

پ ن : با همین شرایط تو چند روز اول بعید نیست تمام 500 هزار بشکه فروش بره
به نظرتون کسی هست بخره ؟!!
confused1.gif

تا جایی که من اطلاع دارم هر بشکه 200 لیتر ـــه
200 لیتر بنزین آزاد بخوایی بخری میشه 600 هزار
حالا واسه چی بریم نفت خام کم ارزش تر رو 900 تومن بخریم ؟! نفتی که خود دولت 20 دلار هم نمیتونه بفروشه !

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
خب هیچ کدوم از کارگزاری ها چیزی به اسم نسخه دمو ندارن تا آدم قبل از ثبت نام با محیط سیستمشون آشنا بشه
فقط تنها نکته ای که من نظرم رو جلب کرد مشابه بودن اسکریپت ثبت نام بعضی از کارگزاری ها بود
مثلا کارگزاری بانک دی و بانک سامان اسکریپت ثبت نامشون دقیقا یکیه !

و نکته مهم تر در این شرایط کرونایی اینکه حتما قبل از ثبت نام چک کنید که آیا پیشخوان احراز هویت در شهرتون داره یا نه
مثلا من برای تست کارگزاری بانک سامان و بانک دی رو چک کردم دیدم در گیلان اصلا دفتر پیشخوان برای احراز هویت ندارند !!

فقط بانک دی احراز هویت آنلاین داشت که باز به نظرم خوب بود

اینم جزء همون اسکریپت مشابه هاست , اسکریپت ثبت نامش با کارگزاری بانک پارسیان دقیقا یکیه , احتمال اینکه سیستم تردیشون هم یکی باشه وجود داره
چون همه ی اینارو شرکت تدبیر پرداز طراحی میکنه.
یعنی واسط بین تمام کارگزاری ها و سامانه های آنلاین معاملاتی با شرکت بورس و هسته معاملات بورس،شرکت تدبیر پردازه.
یعنی حتی اگر یه کارگذاری بیاد خودش نرم افزار معاملاتی برای خودش طراحی کنه،در نهایت اون نرم افزار باید متصل بشه به TBS شرکت تدبیر پرداز.حکم یه جور وب سرویس یا API رو داره.

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
الان سوال مهم اینه که این کاهش قیمت های بسیاری از سهمای بزرگ طی یک ماه اخیر اصلاحه یا خالی شدن باد؟!!
چون اگه فرض رو بذاریم روی اصلاح الانا بهترین تایم ورود سنگین به این سهماست
اما اگه صرفا دارن بادشون رو خالی میکنن و به اصطلاح حبابشون داره میترکه هر زمانی یه مثبت بخورن (احتمالا شنبه یکشنبه این هفته دوباره) بهترین زمان خروج پوله تا دیگه توی ضرر نریم.
واقعا جواب این سوال برام مهمه.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
الان سوال مهم اینه که این کاهش قیمت های بسیاری از سهمای بزرگ طی یک ماه اخیر اصلاحه یا خالی شدن باد؟!!
چون اگه فرض رو بذاریم روی اصلاح الانا بهترین تایم ورود سنگین به این سهماست
اما اگه صرفا دارن بادشون رو خالی میکنن و به اصطلاح حبابشون داره میترکه هر زمانی یه مثبت بخورن (احتمالا شنبه یکشنبه این هفته دوباره) بهترین زمان خروج پوله تا دیگه توی ضرر نریم.
واقعا جواب این سوال برام مهمه.
من حدود شش ماه هست که هر بار کمی منفی می خوریم همه می آن و میگن دیگه دوره سودهای سرسام‌آور گذشته و بعد از این فقط سهم هایی سود می دن که بنیادی باشن و حباب نداشته باشن. بعد دو هفته نگذشته می بینم حرکتی شروع شده که نگو و نپرس و سودهایی به مراتب بیشتر دیده میشه. دوباره بعد مدتی یه اصلاح کوتاه مدتی می بینم و دقیقا همین حرف ها تکرار می شه. همین الانش هم همین حرف ها رو زیاد می شنویم. از کانال ها بگیر تا کسایی که ده سال تو بورس بودن. البته حرف کاملا منطقی و محترمانه ای زده می شه و فقط به قصد کمک هست. منتها فکر کنم این رشته سر دراز داشته باشه و همین روال ادامه داشته باشه. مردم ما زود همه چیز رو از یاد می برن از جمله همین هفته ای که گذشت رو هم از یاد خواهند برد. کافی هست دوباره یه حرکت سبزی تو بازار دیده بشه همه چی به دست فراموشی سپرده خواهد شد.
سوالی که شما مطرح فرمودید هم برای من مدتی پیش به وجود اومد و مدتی هم ذهنم رو مشغول کرد. اما احساس می کنم که هنوز تو بیشتر سهم ها حرکت های مثبت تری دیده خواهند شد و شش ماه دیگه دوباره به این قیمتها خواهیم خندید. البته این صرفا نظر و فکر من هست و دوستان پرسابقه تر و آینده بین تری تو این تاپیک داریم. خیلی خوشحال میشم نظرات اونها رو هم بشنویم و دور هم از همدیگه استفاده بیشتری بکنیم.
By the Way ... ETH Price is around 430$ :oops:

بالا