برگزیده های پرشین تولز

حملات روحی در هنگام خواب

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
بچه ها این برون فکنی چیه داستانش بگین به منم
لینک فرومی چیزی هست بگین برم بخونم

from Lg

varoid

Registered User
لایک‌ها
67
دادا اصلا ربطی به روح و موح ماورا نداره بابا همه یا یه مشکل روانیه که باید به روان پزشک مراجعه بشه یا یه مشکل مغزی از توی مغزه باید بری دکتر همین پس زود تر برو تا روح ها بیشتر نشدن

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
آدم اخلاق 4 گانه ای داره واسه خودش. غقل ! شهوت ! غضب ! وهم !

خیلی ساده بخوام توصیفش کنم انسان رو یک پادشاهی در نظر میگیرم ! پادشاهش روح . وزیر اون عقل. مامور مالیاتش شهوتش. نگهبانش غضب . و وهم هم که مسئول مخفی کردن حقیقت هاست . شهوت همیشه مخالف وزیرش هست و همش میخواد بخوره ! بخوابه ! بریز و بپاش کنه و بنوشه . همیشه هم میخواد نظر پادشاه رو به خودش جلب کنه . غضب نگهبان ماست و تند و تیز و چابک هست . زدن و ظلم و عداوت هم از غضب میاد . وهم هم کارش تفرقه و فتنه هست . توی این کشور انسان هر کدوم که غلبه کنه آثارش مشخص میشه . وهم ، شهوت و غضب همیشه با همدیگه صلح هستن د و با عقل درگیر ! حالا اگر عقل آدمیزاد بتونه به اینها غلبه کنه مقام و منزلت آدم ها خیلی بالا میره حتی تا فرشته ها میرسه ! کاری که پیامبر و ائمه و بزرگان ما انجام دادند . تا اینجا مطلب رو داشته باشید :::

خرابه ها - چهار عنصر مهم حالا توضیحات این بلاگ رو بخونید. خیلی سادست به دلیل این چیزها پیر میبرید که چرا توی خواب حس میکنید همش دارید خیس میشید. همش دارید پرت میشید ! همش فکر میکنید بختک میاد

nilson

Registered User
لایک‌ها
827
شاید بتونم به جرات بگم که این بختک رو یک شب درمیون تجربه میکنم . اوایل وقتی تاق باز میخوابیدم اینجوری میشد که فکر میکردم شاید راه نفس کشیدنم بسته میشه اینجوری میشم ، چون وقتی هم بیدار میشدم تا چند دقیقه احساس تنگی نفس میکردم اما الان جلل الخالق که به هر حالتی میخوابم بختکی میشم ! چند بار شده که خواب میدیم که خوابم و توی خواب بختک افتاده و وقتی توی خواب از خواب پریدم فهمیدم که داشتم خواب میدیدم ! فکر میکنم اگر توی خواب بفهمی که خوابی بعد این مشکل حل میشه . البته واسه دوستانی که در این مورد اذیت میشن . من خودم خوشم میاد از این حال یه حسِ هیجانی داره
یه چیز جالبم اینکه چند وقت پیش داشتم کتاب میخوندم در مورد بختک نوشته بود . آلمانی ها و اتریشی ها به بختک میگن alpdrucken ( الپ دروکن ) و این اصطلاح یعنی فشار الف ! ( الف ها موجوداتی شبیه انسان با گوش های کشیده دارن که به دو دسته خوب و بد تقسیم میشن و ..... - یه جورایی شبیه جن خودمون میمونه !

بختک از دید علمی/

بختک از ديد علمي

فلج خواب يا به اصطلاح عموم " بختک " با زمينه ژنتيکي در نتيجه استرسهاي روزمره به وقوع مي پيوندد و هيچگونه عارضه جسمي در پي ندارد.
تشريح چگونگي فلج خواب يا بختک
دقيقا پيش از خواب طبيعي و يا هنگام بيدار شدن بامدادي و هنگامي که فرد دراز کشيده حالتي موسوم به فلج خواب رخ مي دهد که در آن فرد براي چند ثانيه ( گاهي تا چند دقيقه ) مطلقا قادر به حرکت نيست ولي در عين حال نسبت به کليه وقايع اطراف خود آگاه است .
مي توان با لمس بدن فرد يا صدا کردن اسم او، وي را از اين حالت خارج کرد. در ضمن گاهي اوقات فرآيندهاي ذهني خواب در زمان فلج خواب بروز مي کند و فرد حتي ممکن است در حالت بيداري و فلج، رويا ببيند که اکثر اين روياها هشدار دهنده و ترسناکند.

علت ايجاد " بختک "
به طور يقين مي توان گفت ؛ که فلج خواب در اثر ناهنجاري مغزي ايجاد مي شود که در آن مکانيسمهاي عصبي، در زماني نامناسب فعال شده اند.
خواب چنين افرادي به جاي آنکه با امواج آهسته مغزي ( آلفا) آغاز شود مستقيما وارد مرحله عميق مي شود و اين بدين معناست که فرد مبتلا به فلج خواب، خواب سبک يا به اصطلاح چرت زدن را تجربه نمي کند.
فلج خواب يک اختلال ژنتيکي است و تقريبا کليه افراد مبتلا داراي ماده ويژه اي در خون به نام HLA-DR2 هستند. در ضمن فلج خواب هيچ عارضه جسمي ايجاد نکرده و با اضطراب و استرس تشديد مي شود.
لازم به ذکر است عارضه مذکوربا داروهايي از قبيل ايمي پيرامين و آمفتامينها به طور موفقيت آميزي درمان مي شود.

فلج خواب -بختک

فلج خواب(sleep paralysis) به حالت ناتواني درانجام حركات ارادي حين خواب اطلاق مي شـود.فلج خواب يـك تـجربـه ي دلــهره آور و هراس انگيزمي بـاشد. فـلـج خـواب اغـلب اوقات هنگام بيدارشـدن از خـواب و يـا در مـوارد نـادر در لحظه ي بهخـواب رفتن رخ ميدهد. فلج خواب از چند ثانيه تاچـند دقيـقه بـه طـول مي انجامد. 25 تا 30 درصدجـمعيت كشـور حـداقل يكبار در طول زندگي خوداخـتـلال فلج خـواب را تـجـربه كرده اند. فلج خوابميتواند در هر سني روي دهد.

علايم فلج خواب:

1- ناتواني در حركت دادن تنه، دستها و پاها و صحبت كردن (فرد از فرط ترس ميخواهد فرياد بكشد و براي بيدار شدن تقلا ميكند، اما گويي تلاش وي بي نتيجه است).

2- فلج تمام و يا بخشي از عضلات اسكلتي ي بدن.

3- احساس خفگي و نزديك بودن زمان مرگ (گويي موجودي روي قفسه سينه ي شما قرار گرفته است).

4- وحشتزدگي و اضطراب.

5- توهمات خواب(hypnagogic hallucinations): به توهمات شنيداري، ديداري و لمسي ي رويا مانند اطلاق ميشود. احساس حضور يك انسان ديگر در اتاق، احساس فشردگي در قفسه سينه، ديدن سايه ي افراد، ديدن منبع نوراني، شنيدن صداي افراد، شنيدن صداي قدمهايي كه نزديك ميشوند، ديدن شبح، تجربه خروج از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنيدن صداي بازو بسته شدن درها.

تصورات غلط نسبت به فلج خواب و يا بختك:

آزار و اذيت توسط جن، شيطان، ديو و يا موجودات فرازميني، و يا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج از بدن.

علت ايجاد فلج خواب:

عوامل ژنتيكي، اضطراب و استرس، اختلال هراس و اختلال در نظم خواب را در پيدايش فلج خواب دخيل ميدانند.

مكانيسم ايجاد فلج خواب:

در طي خواب در مرحله ي حركات سريع چشم(REM)، يعني مرحله اي كه رويا بيني در آن روي ميدهد، مغز انتقال سيگنالهاي عصبي بسوي عضلات اسكلتي (به استثناي عضله ديافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف ميسازد، تا شما روياهاي خود را برون ريزي نكنيد (يعني مثلا وقتي خواب ميبيند در حال دويدن هستيد، از رختخواب بلند نشويد و شروع به دويدن نكنيد). هنگامي كه شما قصد داريد از خواب بيدار شويد، مغز مجدداً كنترل عضلات را به دست ميگيرد. اما گاهي اوقات قبل از اينكه مغز كنترل عضلات اسكلتي را بدست گيرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، شما هشياري خود را باز مي يابيد. كه نتيجه ي آن احساس هراس آور فلج بودن بدنتان خواهد بود. نقطه ي مقابل اين عارضه زماني است كه برخي افراد هنگام رويا ديدن دستها و پاهاي خود را تكان ميدهند و يا در موارد شديد تر دچار خوابگردي ميشوند.

چه چيزهايي احتمال تكرار فلج خواب را افزايش ميدهند:

1-كساني كه بطور طاق باز و رو به پشت ميخوابند بيشتر به فلج خواب دچار ميشوند.

2-برنامه ي خواب نامنظم و محروميت از خواب.

3-افزايش استرس و اضطراب.

4-تغييرات ناگهاني در سبك و يا محيط زندگي.

5-مصرف قرصهاي خواب آور و آنتي هيستامينها.

چگونه هنگام تجربه فلج بدن خود را از اين وضعيت هراس آور خلاصي بخشيم:

1-سعي كنيد انگشتان دست و يا پاي خود را تكان دهيد.

2-چشمان خود را به شدت تكان دهيد، به دنباي آن پلكها و سر خود را.

3-سعي كنيد وضعيت خروج از بدن را در خودتان القا كنيد.

درمان فلج خواب:

فلج خواب يك اختلال خواب بي خطر است. تنها با رعايت اصول بهداشت خواب، خودداري از طاق باز خوابيدن و كاهش استرسها و هراسها ميتوان تكرار آن را به حداقل رساند. افرادي كه هفته اي يكبار به فلج خواب دچار ميشوند لازم است تحت درمان دارويي (مصرف ضد افسردگي ها) قرار گيرند

خبرگزراي دانشجويان ايران isna

new24

Registered User
لایک‌ها
300
حمله منظورت تجاوزه؟

خوب خوبه که لذتش و ببر :snitch:

عمو خدارو شکر شوما فقط به nilson و اینجور کاربرا حمله(منظورم تجاوزه)تجاوز میکنی.
یه سری به فرهاد (شادمغز) هم بزن،دهنشو طوری آسفالت کن که از فکر اون شارژی که از کف داده بیاد بیرون!!(دونبال نجیبش بود،شارژ پیاده شد!)

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
امیدوارم بحث ادامه پیدا کونه:)

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
...............

Last edited:

arsi.vamp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من هر موضوعي رو كه يه بار ميبينم سعي ميىنم تا وقتي كه اطلاعات در حد ٥٠ ٦٠٪ ازش نداشته باشم رد نشم ازش.الانم دوست دارم يكم در رايطه با برونفكني مطالعه كنم.لينكي ميشه معرفي كنين؟ممنون.
در ضمن من هم تا به حال ٣ ٤ دفعه بختك رو تجربه كردم.

Sent from my iPad using Tapatalk

mehdi.karami

Registered User
لایک‌ها
743
دوستان من هر موضوعي رو كه يه بار ميبينم سعي ميىنم تا وقتي كه اطلاعات در حد ٥٠ ٦٠٪ ازش نداشته باشم رد نشم ازش.الانم دوست دارم يكم در رايطه با برونفكني مطالعه كنم.لينكي ميشه معرفي كنين؟ممنون.
در ضمن من هم تا به حال ٣ ٤ دفعه بختك رو تجربه كردم.

Sent from my iPad using Tapatalk
بختک نه فلج خواب

septemer

Registered User
لایک‌ها
368
بهترین راه برای کسایی که زیاد دچار این عارضه می شوند مراجعه به روانپزشک هست. من خودم زیاد دچارش میشدم اما توجهی بهش نداشتم اما یه روز تصمیمم گرفتم که به یه روانپزشک مراجعه کنم و مشکلما باهاش در جریان بزارم و با یه سری داروی آرم بخش مشکلم تقریبا حل شد.

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,370
خیلی تجربه ناجوریه!
من توی خواب خواب میدیدم و دوباره توی اون خواب هم خواب میدیدم!
جالبه وقتی توی خواب بیدار میشدم فکر میکردم واقعیته و میرفتم بیرون و دنبال اینکه به کارام برسم! :دی

بعضی جاها هم هستند که دور و اطرافش جن داره و وقتی بخوابی توی این حالت میتونید جن ها رو هم ببیند که اصلا توصیه نمیشه!

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
بعضی جاها هم هستند که دور و اطرافش جن داره و وقتی بخوابی توی این حالت میتونید جن ها رو هم ببیند که اصلا توصیه نمیشه!
با عرض پوزش این حرفتون مورد تائید نیست
بحث یکم سنگینه و منم خسته(نمرات چنتا درس رو امروز اعلام کردن،من میخوام برم خودکشی کونم:))ولی در مورد اختلاف انرژی هست :)

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,370
با عرض پوزش این حرفتون مورد تائید نیست
بحث یکم سنگینه و منم خسته(نمرات چنتا درس رو امروز اعلام کردن،من میخوام برم خودکشی کونم:))ولی در مورد اختلاف انرژی هست :)
مورد تایید کجا نیست؟ مگه علم میتونه جن و موجودات غیرارگانیک رو ثابت کنه؟ o_O
بحث جن و موجودات غیرارگانیک خیلی پیچیده تر از چیزیه که فکرشو بکنید و من هم با عرض معذرت وقت ندارم بخوام در موردش بحث کنیم.
فقط اینو از روی تجربیات خودم + مطالعات زیاد + صحبت با افراد مطلع گفتم. ;)

بالا