برگزیده های پرشین تولز

خودرو تا قیمت 19 میلیون

مارمولک

Registered User
لایک‌ها
3
سمند EF7 (16.5 تومنی) که هم دوگانه سوزه هم موتورش(در حالت گاز و بنزین) خوبه هم جاداره هم مال جادس هم قطعاتش ارزونتر و زیادتره :lol:

بابا جان ، با EF7 که این دوستمون باید صبح تا شب توی صف پمپ گاز باشه پس کی به درس و دانشگاه اش برسه ؟ :eek:

بازهم پرشياي موتور 1600 رو من پيشنهاد مي كنم كه قيافه اش عاليه. شايد اين دوستمون بخواد دانشجويان محترمه ديگر رو هم براي ثوابش برسونه;) ركاب خور پرشيا حرف نداره.:lol: البته اونهائي كه داشتند مي گفتند..

تایید نمیشه . پرشیا برای دختربازی دیگه خز شده. ده تا بوق هم بزنی کسی سوار نمیشه. :(

دنده اتوماتیک :( 20 میلیون :wacko:

کلاه برداری ایران فرغون در روز روشن. پژو 405 و پرشیا ، حقیقتا گاوهای شیرده این شرکت هستند :hmm:

پ.ن: راستی این مینیاتور ( ببخشید تیبا ) چطوره ؟ !

bh_hellboy

Registered User
لایک‌ها
8
بابا جان ، با EF7 که این دوستمون باید صبح تا شب توی صف پمپ گاز باشه پس کی به درس و دانشگاه اش برسه ؟ :eek:

چرا برادر مصرفش که خیلی از X7 بهتره سیکل ترکیبی زده 7.2 لیتر.
اونهایی که تستش کردن از موتوریش خیلی راضی بودن :blush:

78 اسب بخار (مصرف در سیکل ترکیبی 6.5!!!) شتابش رو میشه در حدود 206 های 1400 در نظر گرفت( 3 4 اسب قدرت موتور بیشتر در مقابل 60 70 کیلو وزن بیشتر)

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
دوستان از همتون ممنونم از همه واقعا جای تشکر داره ولی باور کنید سر کاری نیست من 3-4 روز رو تو شهر خودم نیستم من ساکن شیرازم و دانشجوی ابرکوه یزد حدود 30-320 کیلومتری شیراز . مطالب خیلی مفید بود نظرتون در مورد سمند ال ایکس فول اپشن سفارشی چیه فکر نمیکنم بیشتر از پرشیا گاز سوز بشه قیمتش تقریبا الان بین ان دو موندم حالا اگه جز اینا ماشینی هست که من بی خبرم راهنمااییم کنید مهم نیست ایران خودرو یا شرکت دیگه ای باشه
206 یکی از دوستانم یه موردی رو گوشزد کرد تقریبا از خریدش منصرف شدم من تو تصاده از دور دستی بر اتش دارم گفت اگه از جلو بزنی دیگه به درد نمیخوره حالا صحت حرفش رو نمیدونمولی نمیخوام ماشینی باشه که هزینه های سنگین رو دستم بزاره ماشینی میخوام راحت و کم خرج و ترجیحا گاز سوز
تورو خدا منو ببخشید اگه زیاد نرسیدم به تاپیک سر بزنم:blush:

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
دوستان از همتون ممنونم از همه واقعا جای تشکر داره ولی باور کنید سر کاری نیست من 3-4 روز رو تو شهر خودم نیستم من ساکن شیرازم و دانشجوی ابرکوه یزد حدود 30-320 کیلومتری شیراز . مطالب خیلی مفید بود نظرتون در مورد سمند ال ایکس فول اپشن سفارشی چیه فکر نمیکنم بیشتر از پرشیا گاز سوز بشه قیمتش تقریبا الان بین ان دو موندم حالا اگه جز اینا ماشینی هست که من بی خبرم راهنمااییم کنید مهم نیست ایران خودرو یا شرکت دیگه ای باشه
206 یکی از دوستانم یه موردی رو گوشزد کرد تقریبا از خریدش منصرف شدم من تو تصاده از دور دستی بر اتش دارم گفت اگه از جلو بزنی دیگه به درد نمیخوره حالا صحت حرفش رو نمیدونمولی نمیخوام ماشینی باشه که هزینه های سنگین رو دستم بزاره ماشینی میخوام راحت و کم خرج و ترجیحا گاز سوز
تورو خدا منو ببخشید اگه زیاد نرسیدم به تاپیک سر بزنم:blush:

اگر تو جاده مي خواي رانندگي كني امنيت سمند از همه خوردوهايي كه گفته شد بالاتره. بدنه فوق العاده محكم و احتمال چپ كردن آن خيلي كمه. گاز سوز هم داره و براحتي تا 300 كيلومتر رو با اين مخازن معمولي تو جاده جواب ميده.

اگر هر خودروئي رو تصادف كني افت داره. 206 آسيبش بيشتر خواهد بود. امنيت اتاق سمند بسيار بالاتره.

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49

تایید نمیشه . پرشیا برای دختربازی دیگه خز شده. ده تا بوق هم بزنی کسی سوار نمیشه. :(

کلاه برداری ایران فرغون در روز روشن. پژو 405 و پرشیا ، حقیقتا گاوهای شیرده این شرکت هستند :hmm:

مينياتو يا هر چيز ديگه اي كه سايپا بخواد خودش طراحي و توليد كنه عطف ما سبق و مشابه خودروهاي قبلي نظير كاروان و چيزهاي ديگه معلومه چي در مياد.

خوردوي طراحي جديد تو يه شهر دورافتاده كه سابقه اي هم قبلاً نبوده فعلاً تا يكسال پس از توليد اولين نمونه تجاري شده توصيه نمي شه.

اين مينياتور از لحاظ قيافه هم تعطيله. صد رحمت به "دوو منگول"

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
با این اوصاف به ترتیب :

ال نود

405

پرشیا

سمند

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
توجه: توالي از پائين به بالا درست مي باشد.

از نظر امکانات و ایمنی ال نود برتری داره ...

405 هم سبک تره و اصتعلاک کنتری داره...

پرشیا هم که وزنش فقط از 405 بیشتره ...

میمونه سمند .. سمند اصلا ترمز و کلاج خوبی نداره .. همچنین دید جلو ... بعد یه مدت هم لش میشه ...

درجه بنده من فقط از روی کیفیته .. نه قیافه و کلاس ماشین ...:p

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49

میمونه سمند .. سمند اصلا ترمز و کلاج خوبی نداره .. همچنین دید جلو ... بعد یه مدت هم لش میشه ...

درجه بندي من با توجه به امنيت و استحكامه. آمار چپي هاي سمند خيلي كمتره و استحكامش هم بسيار بالاتره.

تو جاده همدان دوستم 4 بار ملق زد و زنده موند. اگر تو 405 يا پارس بود كارش تموم بود.

اگر روي كلاس مي خواستم درجه بندي كنم مي گفتم: پرشيا سال

اين سيستمي كه گفتي چي بود؟: "اصتعلاک کنتری"

bh_hellboy

Registered User
لایک‌ها
8

فرمایشات فرزان جان تا حدودی تایید میشه
در مورد لوگان که 100 در 100 .
ایمنی و ضربه پذیری از همه خودروهای زیر 20 داخلی بهتره(وزن زیاد نشانگر ایمنی بیشتر نیست) حتی دوستان مصرف 5 لیتر در جاده رو تجربه کردن!!!!
در مورد 405 هم به نظر من دیگه تاریخ مصرفش گزشته (با اینکه ماشین خوبیه)
ولی در مورد سمند ... فکر نکنم با نصب بوستر های قویتر و سیستم ضد قفل مشکل خاصی در قسمت ترمز داشته باشه.ولی باز فکر نمیکنم موتور XU7 ارزش پول دادن رو مخصوصآ در این شرایط که احتمال آزاد شدن بنزین میره رو داشته باشه.
توجه کنید گاز یا بنزین فرقی نمیکنه اگه یارانه ها برداشته بشه گاز هم تقریبآ میشه در حد بنزین...
با این اوصاف نظر من اینه:

لوگان (E2+LP)
سمند EF7 با ABS
206 v8 یا پارس.

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
درجه بندي من با توجه به امنيت و استحكامه. آمار چپي هاي سمند خيلي كمتره و استحكامش هم بسيار بالاتره.

تو جاده همدان دوستم 4 بار ملق زد و زنده موند. اگر تو 405 يا پارس بود كارش تموم بود.

اگر روي كلاس مي خواستم درجه بندي كنم مي گفتم: پرشيا سال

اين سيستمي كه گفتي چي بود؟: "اصتعلاک کنتری"

اشتباه لپی بوده .. اصتعلاک کمتری !:p

البته خودت می دونی یه تصادف ملاک نیست ..
از نظر کلاسی که منم روی پرشیا و 206 موافقم ..

ایمنی و ضربه پذیری از همه خودروهای زیر 20 داخلی بهتره(وزن زیاد نشانگر ایمنی بیشتر نیست) حتی دوستان مصرف 5 لیتر در جاده رو تجربه کردن!!!!
ولی در مورد سمند ... فکر نکنم با نصب بوستر های قویتر و سیستم ضد قفل مشکل خاصی در قسمت ترمز داشته باشه.ولی باز فکر نمیکنم موتور XU7 ارزش پول دادن رو مخصوصآ در این شرایط که احتمال آزاد شدن بنزین میره رو داشته باشه.
توجه کنید گاز یا بنزین فرقی نمیکنه اگه یارانه ها برداشته بشه گاز هم تقریبآ میشه در حد بنزین...

لوگان (E2+LP)
سمند EF7 با ABS
206 v8 یا پارس.

درسته .. متاستفانه تو ایران تا 25 میلیون ماشین تاریخ گذشته و رده خارج کشور های دیگه رو می خری ..
از 206 بگیر تا سمند و پرشیا و 405 و ...
ولی چاره چیه ...:eek:
در مورد بنزین و گاز هم موافقم ..
در کل امنیت 206 خیلی بهتر از ماشین های موجوده .. 5 ستاره رو گرفته ..

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
به نظر من توی این رنج قیمتی بهترین ماشین ورنا هست.

من باشم پول بابت این لگن های ایران خر رو نمیدم. باز میل خودته.

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
اگر تو جاده مي خواي رانندگي كني امنيت سمند از همه خوردوهايي كه گفته شد بالاتره. بدنه فوق العاده محكم و احتمال چپ كردن آن خيلي كمه. گاز سوز هم داره و براحتي تا 300 كيلومتر رو با اين مخازن معمولي تو جاده جواب ميده.

اگر هر خودروئي رو تصادف كني افت داره. 206 آسيبش بيشتر خواهد بود. امنيت اتاق سمند بسيار بالاتره.

این جمله دروغ دوستان ایرانخودرویی هست. امنیت بالای سمند! ماشین هندونه نیست که بزنی به بدنه اش سفت باشه بگی خوبه!

ایرانخودرو هنوز که هنوزه جرائت نکرده سمند رو بفرسته تست تصادف ازش بگیرند. خیلی به امنیتش نمیشه اعتماد کرد. 206 حداقل 4 تا ستاره ایمنی از موسسه معتبر داره. همینطور ریو و ورنا و ال 90 ولی این امن بودن سمند اونهم به خاطر حرفهای تبلیغاتی خنده داره

این صحبت های منیه که سالها تو صنعت خودرو سازی کشور کار کردم و میدونم چه دزدیها و نامردیهایی تو این صنعت انجام میشه

Last edited:

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49

لوگان (E2+LP)
سمند EF7 با ABS
206 v8 یا پارس.

من با قيافه لوگان خيلي مشكل دارم. تو روماني و اروپا لوگان فقط تاكسيه. براي سواري استفاده نميشه. سر پيچها هم بخاطر مركز ثقلش كمي مشكل داره. با مابقي اش مشكلي ندارم.

bh_hellboy

Registered User
لایک‌ها
8
من با قيافه لوگان خيلي مشكل دارم. تو روماني و اروپا لوگان فقط تاكسيه. براي سواري استفاده نميشه. سر پيچها هم بخاطر مركز ثقلش كمي مشكل داره. با مابقي اش مشكلي ندارم.
من هم همین طور :D
همون اول گفتم" اگه میتونی با قیافه این قوطی کبریت کنار بیای..." :p ولی جدیدآ اسپورتاشو دیدم خوشم اومده با یکم ارتفاع و رینگ و لاستیک خوب قابل تحملتر میشه.
اینجارو ببین:rolleyes:
307uk9w.jpg

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
با 19 ميليون پول چطوری دلتون ميآد حرف از سمند بزنيد،مصرف بالا ،کيفيت پايين،شتاب نه چندان خوب و...
سمند به درد کسی ميخوره ميخواد 405 بخره ، يه کمی بودجه رو بيشتر ميکنه ميآد سراغ سمند.
مصرف سمند تو شهر پدر در ميآره.

ورنا امکانات خوبی داره،قدرت و شتاب خوبی داره،از نظر ايمنی هم خوبه،کلاس و استايل خاص خودش رو داره،از همه اين ها مهمتر مصرف بسيار خوبی داره.

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
من هم همین طور :D
همون اول گفتم" اگه میتونی با قیافه این قوطی کبریت کنار بیای..." :p ولی جدیدآ اسپورتاشو دیدم خوشم اومده با یکم ارتفاع و رینگ و لاستیک خوب قابل تحملتر میشه.
اینجارو ببین:rolleyes:
307uk9w.jpg

درسته اگه بهش برسي و سليقه داشته باشي بد نيست. اما خوب رو سمند و پرشيا هم كارهاي زيادي ميشكه كرد كه جالب بنظر بياد.

bh_hellboy

Registered User
لایک‌ها
8
با 19 ميليون پول چطوری دلتون ميآد حرف از سمند بزنيد،مصرف بالا ،کيفيت پايين،شتاب نه چندان خوب و...
سمند به درد کسی ميخوره ميخواد 405 بخره ، يه کمی بودجه رو بيشتر ميکنه ميآد سراغ سمند.
مصرف سمند تو شهر پدر در ميآره.

ورنا امکانات خوبی داره،قدرت و شتاب خوبی داره،از نظر ايمنی هم خوبه،کلاس و استايل خاص خودش رو داره،از همه اين ها مهمتر مصرف بسيار خوبی داره.
ما داریم در مورد سمند EF7 حرف میزنیم برادر.موتور و مصرفش خوبه گاز سوز هم هست(دوستمون گفتآ حدالمقدرو گاز سوز باشه :دی)
ورنا فکر میکنم چند سال دیگه به مشکلهایی که دوو سوارهای الان دارن روبرو بشه (نبود قطعات:wacko:) البته تجربه رانندگی باهاش رو ندارم, شما داشتین؟چه جوریاس؟

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
ما داریم در مورد سمند EF7 حرف میزنیم برادر.موتور و مصرفش خوبه گاز سوز هم هست(دوستمون گفتآ حدالمقدرو گاز سوز باشه :دی)
ورنا فکر میکنم چند سال دیگه به مشکلهایی که دوو سوارهای الان دارن روبرو بشه (نبود قطعات:wacko:) البته تجربه رانندگی باهاش رو ندارم, شما داشتین؟چه جوریاس؟

حالا کو تا ایرادهای EF7 در بیاد و ایرانخودرو هم بتونه حلشون کنه. ضمنا فرض که موتورش توپ شده بدنه و تعلیق و گیربکس و ترمز و ... به قدر کافی از امثال ورنا عقب افتاده تر هست.

ورنا با مشکل قطعه روبرو نمیشه چون هنوز تو کره تولید میشه ضمن اینکه هیوندا هست نه دوو...

Last edited:

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352

به نظر من ورنا از لحاظ کيفيت قطعات ، نرمی و راحتی و کم استحلاک بودن بسيار سر تر از سمند هستش

در مورد مصرف سمند هم ،در نوع LX ادعا ميشد،مصرفی در حدود صدی 7 يا 8 داره،اما مصرفش حتی تا بالای صدی 10 به راحتی ميرسه.
پس خيلی هم به حرف های ايران خودرو که موتورEF7 کيفيتش چطوری هست نميشه اعتماد کرد،بايد امتحانش رو پس بده.

بالا