برگزیده های پرشین تولز

دانشگاه صنعتی شریف

belffy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بشین سر جات. یا دستت به شریف نمیرسیده یا اگه هم اومدی اونجا از اون تو انداختنت بیرون که همچین حرفی میزنی. وسط حرف زدن مهندسا یه عمله با این طرز حرف زدن نمیپره وسط که . تا وقتی یه سری که سرشون به اونجاشون پنالتی میزنه اومدن گند زدن به همه چیز و اجازه هیچی رو هم نمیدن باید هم اینطوری بشه . ماشالله کشور به شدت مترقی داریم از سال بعد از ناسا میان ایران ببینن باید چی کار کنن.

واقعا جای شرمندگیه که الان داره نسل سوم موبایل یا همون تری جی با کیفیت عالی و حتی پخش تصویر داره تو خیلی کشورهای اروپا و آمریکا کار میکنه بعد تو ایران موبایل جلو چشمته و زنگ میزنی بهش تو دسترس نیست. این مسخره نیست؟ یه آمریکایی بیاد ایران اینو ببینه چی میگه؟ تازه این نسل دوم هست و یه نسل عقبه که اینطوریه.

حتی یه عابربانک تو اینجا کار نمیکنه و انواع و اقسام خطاها میاد. واقعا مملکت پیشرفته هست؟ تحریم هم باعث میشه خیلی خیلی خیلی پیشرفت کنین. آفتابه دیجیتالی میخواین بسازین؟ ورود با پای راست خروج با پای چپ

the_patriot

Registered User
لایک‌ها
0
ای کاش لا اقل تو جملاتت اتقدر واضح مدرکت رو رو نمیکردی !

من رو شریف راه نمی دن چون اصلا تو انتخاب هام نبود و اگه شما شعور کافی برای درک رتبه داشتین می فهمیدین که چیزی برای راه ندادن تو شریف برای یه رتبه 200 وجود نداره!

فکر کنم سطح علمی و فنی شما خیلی پایین تر از اون باشه که لیاقت کل با من داشته باشید! شما همون حسرت بخورید! این هم که کسایی مدیرند که .... مربوط به اصل خلایق و لایق میشه!

و در آخر هم :شما حتی منظور من رو از حرفام متوجه نشدید(نمی گم نفهمیدید! ولی فکر کنید!).
در کل میدونم تو شریف هم آدم بی شرف زیاده! خیلی هاشون رو هم میشناسم که بعضی هاشون رقیب بودند با ما تو قلمچی!

belffy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باید تو سر ایرانی جماعت تو سری بزنن یا مثل خودتون برخورد کنن تا تربیت یاد بگیرین. این چه طرز صحبت کردنه. یکی بیاد به این احمق حالی کنه قبول شدن تو متالورژی یا صنایع شریف رتبه چند میخواد. این یارو اصلا کنکور نداده که این چیزا دستش نیست. از تربیتش هم معلومه. جمله هاش رو بخونین بنازم به این تربیت ایرانیا.

امثال شما خیلی کوچکتر از اینی هستن که اعتبار و شرافت شریف رو زیر سوال ببرن و با این چیزا زیر سوال نمیره. اگه کسی هزار تا کلاس قلمچی هم بره اگه اون چیزی که باید رو نداشته باشه عمرا تو شریف قبول شه. اگه با سهمیه شاهد و غیره . زورچپونی هم بیاد همون اول درجا میزنه ریاضی 1 هم پاس نمیکنه

اعتبار شریف رو باید تو آمریکا و کانادا سنجید نه احمقهایی مثل اینا که تو ایرانن. اون لینک کتاب رو ببینین. نویسنده بهزاد رضوی هست که الان خودش پروفسور شده. تو مقدمه کتاب از شریف بختیار استاد الکترونیک دانشگاه شریف یاد کرده که باعث شد سی ماس رو واقعا یاد بگیرم. کتاب هم مک گرو هیل چاپ کرده و تو تمامی دانشگاههای آمریکا و کانادا سورس الک 2 و 3 هست برای سی ماس. تو شریف هم سورس همین درسها و درس سی ماس پیشرفته هست. . بقیه دانشگاهها هم دارن با کتاب آسون سدرا به سختی الک 2 و 3 رو پاس میکنن. حالا شریف رو با بقیه جاها مقایسه کنین

the_patriot

Registered User
لایک‌ها
0
آخی نازی !استاد شما واقعا در جمع این ایرانیای بی ادب چه می کشید!

وقتی یه ابلهی می آد با یکی که میاد یه نقدی میکنه ؛اون جوری برخورد می کنه واقعا هم بوی تعفن انگیز از میان کلامش بلند خواهد شد !

انقدر خودتونو بالاتر از دیگر ایرانیان فرض نکنید که چه پر محتوا فرموده اند: ایجاز المرء بنفسه دلیل ضعف عقله!

من هیچ وقت کسی نبودم و نیستم که فخر بفروشم و بگم فلان کار رو کردم !
ویقین دارم هر کسی هم که میره شریف دلیل نمیشه اون چیز رو داشته باشه! شما هم اگر در شریف باشید از این قایله مستثنی نیستید!!
یه بابایی هم پیدا بشه به این ابله بگه امروزه دیگر کادر در تمام دروس مبنای عالی بودن نیست! شریف در برق الکترونیک عالی است ! علم وصنعت در عمران و موادو......! ای کاش میتوانستم مانند ابلهانی چون تو بدون کنکور در دانشگاه قبول شوم چون مثل اینکه راه و چاهش را خوب می شناسی!

دعا کنیم خداوند به دانشجویان، چه شریف چه غیر شریف ، شرف درس خواندن عطا فرماید!آمین

(FX)

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. دعوا نکنید بچه ها. من هم قضیه شریف رو دیدم و معتقدم این کارها از قصد انجام میشه برای اینکه کسانی که مخن بزارن برن. معنی اینکاری که کردن یعنی دفن شهید تو دانشگاه شریف بعد از رای گیری و مخالفت اکثریت مطلق دانشجوها اینه که رای اکثریت پشمه و کاری که ما میخواهیم میشه چه بخاید چه نخاید.
اینکه میگم از قصده الکی نیستا استادای شریف همه ترغیب کننده دانشجوها هستن برای ریکامندیشن دادن و فرستادن اینها اتفاقی نیست. اینکه بهترین بچه های ایران و جهان(به گواه المپیادها) رو با هزینه خیلی زیاد(سرانه هر دانشجوی شریف چند برابر جاهای دیگه ایرانه) پرورش میدیم بعد خودمون(بهتره بگم خودشون) میفرستن کانادا و امریکا بفهمید که قصدی تو کاره و اتفاقی نیست.

از نظر من ما(هر کسی که الان زندس با هر سنی :D) نسل از دست رفته ای هستیم اگر توایرانیم. کسانی که خارجن که هستن و احتمالا کاری به داخل ندارن حق هم دارن. ایران حتی اگر درست بشه به سن ما قد نمیده تازه من معتقدم هیچوقت از چنبره هزار و خرده ای سال انحطاط خلاص نمیشیم.

the_patriot

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از (FX) :
سلام. دعوا نکنید بچه ها. من هم قضیه شریف رو دیدم و معتقدم این کارها از قصد انجام میشه برای اینکه کسانی که مخن بزارن برن. معنی اینکاری که کردن یعنی دفن شهید تو دانشگاه شریف بعد از رای گیری و مخالفت اکثریت مطلق دانشجوها اینه که رای اکثریت پشمه و کاری که ما میخواهیم میشه چه بخاید چه نخاید.
اینکه میگم از قصده الکی نیستا استادای شریف همه ترغیب کننده دانشجوها هستن برای ریکامندیشن دادن و فرستادن اینها اتفاقی نیست. اینکه بهترین بچه های ایران و جهان(به گواه المپیادها) رو با هزینه خیلی زیاد(سرانه هر دانشجوی شریف چند برابر جاهای دیگه ایرانه) پرورش میدیم بعد خودمون(بهتره بگم خودشون) میفرستن کانادا و امریکا بفهمید که قصدی تو کاره و اتفاقی نیست.

از نظر من ما(هر کسی که الان زندس با هر سنی :D) نسل از دست رفته ای هستیم اگر توایرانیم. کسانی که خارجن که هستن و احتمالا کاری به داخل ندارن حق هم دارن. ایران حتی اگر درست بشه به سن ما قد نمیده تازه من معتقدم هیچوقت از چنبره هزار و خرده ای سال انحطاط خلاص نمیشیم.

متاسفانه مشکل ما از جایی شروع شد که تعالیم زیبای اسلام رو با بربریت عرب قاطی کردیم! و سنتهای مسخره ی اعراب رو به جای تعالیم اسلام گرفتیم! و هر جا که دانشمند ایرانی مطرح در جایی دیده اید بدانید یک ایرانی مسلمان است ! نه مسلمان مسخ شده در فرهنگ عرب!
دوست عزیز من معتقدم برای پیشرفت در جامعه یک نسل حتما باید پیشقدم شده و سختی ها را تحمل کند!
همان طور که نسل قبل در ژاپن یا در کره یا در آمریکا یک نسل این این سختی را تحمل کرد و پیشرفت حاصل شد!

(FX)

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بحث دور شد و عملا offtopic هستیم. شما اگر خیلی مرد حرفی که گفتی هستی در جایی که کمتر به کسی بربخوره و در یک تاپیک دیگر بیا و فرق بین این دوتایی که گفتی رو بگو. یعنی اسلام زیبا و اسلام نازیبا. تا جایی که من میدونم اسلام فقط یک وجهه داره و زیبا و نازیبا بودنش مربوط به برداشت و اعتقاد فرده. یا نکنه معتقدید تاریخ اشتباهه؟ تاریخ رو بیشتر از یک حدی که نمیشه عوض بدل کرد؟! حرفتون در مورد نسل هم قبول ندارم چون اینکه در یک نسل فقط یه سری نخبه که لایق بهترین هستن زحمت بکشن و افرادی سودجو ازش سوء استفاده حکومتی و سیاسی کنن اشتباهه. همون بهتر که نخبه ها برن(که میرن) دنبال زندگی ساده خودشون. من تا حدی با همین افراد مخصوصا از شریف در ارتباطم و میبینم که بخاطر عیش و نوش نمیرن(حتی یک نفر) احمق هان که همچین ارزوهایی دارن. اینها دنبال یک زندگی مناسب بدون دردسر و تا حدی تضمین شده هستن. نه که امروز استاد دانشگاه باشی بعد که دولت عوض شد بگن شما باید بری غاز بچرونی. امروز نویسنده کتاب باشی فردا بعد چاپ دهم کتابت بیان بگن کتابت دیگه مجوز نداره. اینهاست که درد داره و هر کسی که سرش به تنش بیارزه رو ترغیب میکنه بزاره بره.
اینهام که برن عامه مردمی که با چهار تا سرود و ... تحریک میشن برن رای بدن همیشه برای سرپا نگه داشتن حکومت دیکتاتوری در لباس جمهوری اسلامی همیشه در صحنه حاضرن.

the_patriot

Registered User
لایک‌ها
0
شما مثل نیهیلستها همه چیزو از اساس میبری زیر سوال !
من حاضرم گفتمان کنم در این مساله و واقعا هم معتقدم! هر چند در شرع و عرف پرسش از اعتقاد صحیح نیست ! اما چون موضوعی است که خود پیش کشیده اید در تاپیک دیگری ابتدا برداشت خود از آن یک وجه اسلام(که من هم تک وجهی بودن اسلام را قبول دارم به نوعی متفاوت از شما) را بیان کنید .تا من به گفت و گو در این باره که به ناچار باعث آشکار شدن اعتقاداتم می شود بپردازم!

تاریخ چیزی است که همه از آن سخن می گویند و هیچ وقت همه دروغ نمی گویند!

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اينا چه ربطي به اين تاپيك داشت ؟؟

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از belffy :
اعتبار شریف رو باید تو آمریکا و کانادا سنجید نه احمقهایی مثل اینا که تو ایرانن. اون لینک کتاب رو ببینین. نویسنده بهزاد رضوی هست که الان خودش پروفسور شده. تو مقدمه کتاب از شریف بختیار استاد الکترونیک دانشگاه شریف یاد کرده که باعث شد سی ماس رو واقعا یاد بگیرم. کتاب هم مک گرو هیل چاپ کرده و تو تمامی دانشگاههای آمریکا و کانادا سورس الک 2 و 3 هست برای سی ماس. تو شریف هم سورس همین درسها و درس سی ماس پیشرفته هست. . بقیه دانشگاهها هم دارن با کتاب آسون سدرا به سختی الک 2 و 3 رو پاس میکنن. حالا شریف رو با بقیه جاها مقایسه کنین

با اينكه متن اول اون كتاب رو نخوندم ولي حدس ميزدم كه چي ميخواين بگين .
با دكتر شريف بختيار الكترونيك 2 داشتم .يه توضيحي در مورد ايشون براي ديگران بدم :

واسه من كه ايشون بهترين استادم بودند .
فوق العاده مسلط به الكترونيك آنالوگ هستند .
گمون نكنم استادي تو الكترونيك circuit تو ايران به پاي ايشون برسه .
در ضمن كاملا به هنر تدريس آشنا هستند و هيچ معلم و استادي رو نديدم كه به اين خوبي مفاهيم درس رو برسونه .
فوق العاده از دانشجو هاش متوقع هست و انتظارات خيلي بالايي ازشون داره .تو هيچ جايي از مملكت اينقدر از دانشجوهاي الكترونيك توقع ندارن .
خيلي سخت گير هستند .خيلي زياد از دانشجو هاش كار ميكشه . دوره ما 15 سري تمرين داد كه هر سري حدود 15 صفحه حلشون ميشد . سري 15هم رو توي امتحاناي پايان ترم داد .
بسيار منظم و منضبط هستند .

با اين اوصاف و سطح توقعات ايشون دانشجو يان هر دانشگاهي نميتونند با ايشون دوام بيارند(اگه بر فرض جاي ديگه درس ارائه ميداد)

مسلما ايشون به سطح توانايي ها و پايه علمي دانشجويان شريف واقفند كه اينجوري درس ارائه ميكنند و توقع دارن.

setareh2

Registered User
لایک‌ها
2
این که میگن شریفیا مخن! و دانشگاه شریف اله و بله! همش چرته!
من شریف درس خوندم...
بعدش مدتی با زور و بدبختی تو ایران کار کردم بعدش اومدم اینور آب!
هیج جای دنیا دانشگاه شریف رو اصلا به اسم هم نمیشناسند!
این که میبینید دانشگاه های آمریکا و کانادا پر از دانشجوهای graduate ایرانیه (نه فقط شریفی!!!!!) به دلیل بالا بودن اعتبار شریف نیست! بیشتر برای اینه که خود آمریکاییها و کاناداییها مغزشون رو از سر راه نیاوردن برن در حد فوق لیسانس و دکترا فیزیک و ریاضی و الکترونیک و کامپیوتر بخونند! همشون یا کالج میرند بعد میرن سر کار یا فوقش یه BS میگیرند بعد میرند سر کار.... اون درصدی که بالاتر از BS میخان بخونند هم خیلی خیلی خیلی (به توان 10000) کم هستند! چون زندگیشون و کارشون با مدرک BS و پایینتر هم تضمینه! اختلاف حقوق چندانی هم با مدارک بالاتر ندارند!
بنابر این همیشه بالای 80% ظرفیت دانشکده های فیزیک و ریاضی و الکترونیک (و کلا رشته هایی که مخ میخوره) میمونه واسه چینیها بعدش هندی ها بعدش اروپای شرقیها و دست آخر اون ته ته ها ایرانیها!
بیخود هم پز شربفی بودن رو ندین!
وقتی پای کار عملی پیش بیاد از تمام فارق التحصیلهای دیپلمه و زیر BS کشورهای صنعتی هم پایینتریم! حتی از خیلی از دانشگاه های ایرانی هم پایینتریم!
خوندن یه مشت تئوری محض بالاتر از سطح دانشگاه های دیگه بدون پشتوانه آزمایشگاهی هم مفت نمی ارزه!
چون تئوری محض فراره! بعد یه سال از فارق التحصیلی از دانشگاه هیچی تو مخ هیچکدومشون نیست!
الکی هم سعی نکنید به دلیل شریفی بودن بقیه رو با دید موش و سوسک نگاه کنید که این بزرگترین حماقت روزگاره!
الان کسی میتونه دیگران رو به صورت موش و سوسک نگاه کنه که جیبش پر پول تر باشه نه اینکه یه مشت تئوری به درد نخور تو مخش جا داده باشه!
صلوات بفرست!;)

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از setareh2 :
این که میگن شریفیا مخن! و دانشگاه شریف اله و بله! همش چرته!
من شریف درس خوندم...
بعدش مدتی با زور و بدبختی تو ایران کار کردم بعدش اومدم اینور آب!
هیج جای دنیا دانشگاه شریف رو اصلا به اسم هم نمیشناسند!
این که میبینید دانشگاه های آمریکا و کانادا پر از دانشجوهای graduate ایرانیه (نه فقط شریفی!!!!!) به دلیل بالا بودن اعتبار شریف نیست! بیشتر برای اینه که خود آمریکاییها و کاناداییها مغزشون رو از سر راه نیاوردن برن در حد فوق لیسانس و دکترا فیزیک و ریاضی و الکترونیک و کامپیوتر بخونند! همشون یا کالج میرند بعد میرن سر کار یا فوقش یه BS میگیرند بعد میرند سر کار.... اون درصدی که بالاتر از BS میخان بخونند هم خیلی خیلی خیلی (به توان 10000) کم هستند! چون زندگیشون و کارشون با مدرک BS و پایینتر هم تضمینه! اختلاف حقوق چندانی هم با مدارک بالاتر ندارند!
بنابر این همیشه بالای 80% ظرفیت دانشکده های فیزیک و ریاضی و الکترونیک (و کلا رشته هایی که مخ میخوره) میمونه واسه چینیها بعدش هندی ها بعدش اروپای شرقیها و دست آخر اون ته ته ها ایرانیها!
بیخود هم پز شربفی بودن رو ندین!
وقتی پای کار عملی پیش بیاد از تمام فارق التحصیلهای دیپلمه و زیر BS کشورهای صنعتی هم پایینتریم! حتی از خیلی از دانشگاه های ایرانی هم پایینتریم!
خوندن یه مشت تئوری محض بالاتر از سطح دانشگاه های دیگه بدون پشتوانه آزمایشگاهی هم مفت نمی ارزه!
چون تئوری محض فراره! بعد یه سال از فارق التحصیلی از دانشگاه هیچی تو مخ هیچکدومشون نیست!
الکی هم سعی نکنید به دلیل شریفی بودن بقیه رو با دید موش و سوسک نگاه کنید که این بزرگترین حماقت روزگاره!
الان کسی میتونه دیگران رو به صورت موش و سوسک نگاه کنه که جیبش پر پول تر باشه نه اینکه یه مشت تئوری به درد نخور تو مخش جا داده باشه!
صلوات بفرست!;)

اولا تو شريف درس خوندي دليل نميشه حرفات و نظراتت در موردش درست باشه .

-تو همه جاي دنيا و مراكز معتبر علمي رو گشت زدي كه ميگي: " هيچ جاي دنيا" شريف رو به اسم
هم نميشناسند ؟؟؟!
كاملا مشخصه كه چقدر حرفات رو بي حساب ميزني.

چيزي كه جالبه اينه كه برداشت تو از شناخته شده بودن يك دانشگاه تو دنيا اينه كه ملت (يا ملت دانشگاهي) اسم شريف سر زبونهاشون باشه و اين دانشگاه رو بشناسند .
در صورتي كه اصلا شناخته شده بودن يك دانشگاه تعريفش اين نيست .

اصلا ربطي به اين نداره كه تو فلان كشور بقال سر محل يا فلان دانشجو ها دانشگاه شريف رو نشناسند .
اونايي كه بايد بشناسند به خوبي ميشناسند .
بي شك اعضاي هيئت علمي دانشگاههاي معتبر دنيا شريف رو بخوبي ميشناسند( خيلي فراتر از شنيدن اسمش!)

پذيرش و" بورس" شريفيها از طرف معتبر ترين دانشگاههاي آمريكا و كانادا و ...هم مويد اين موضوع هست .
بي شك دانشگاههايي مثه استانفورد بيخودي كسي رو قبول نميكنند و سخت گيريهاي فوق العاده زيادي در پذيرش
دانشجو دارند چه برسه بخوان بورسيه خفن هم بدن !
همين تابستوني كه گذشت قبوليهاي دانشگاه استانفورد (فلو!) ,ميشيگان , مريلند و ... داشتيم .

مسلما يكي از پارامتر هاي مهم قبولي براي اونا اعتبار دانشگاه محل تحصيل قبلي طرف هستش .
حالا چجوري شريفيا چنين پذيرشهايي گرفتن در صورتي كه تو ميگي اصلا هيچ جاي دنيا كسي حتي اسم شريف رو نشنيده !!

حتي در اين حد هم اطلاع نداري كه خيلي از اعضاي هيئت علمي شريف با اعضاي دانشگاههاي معتبر دنيا در ارتباط هستند و با هم تبادل نظر و مكاتبه دارند .

اين موضوع كه خيلي از مردم عادي و دانشجوها تو خيلي كشورها شريف رو شايد نشناسند خيلي مربوط ميشه به
اينكه اين دانشگاه در كشور "ايران" واقع شده .

خوب عجيب نيست اگه مثلا يه دانشجوي آمريكايي شريف رو نشناسه چون هرگز حتي به ذهنش هم خطور نميكنه كه مثلا براي ادامه تحصيل از آمريكا بياد تو كشوري مثه ايران !(حتي اگه الان توي بدترين دانشگاه آمريكا مشغول تحصيل باشه)

چند سال پيش تلويزيون نشون داد كه با تعدادي از دانشجوهاي آمريكايي مصاحبه كرده بودند خيلي هاشون حتي اسم ايران رو نشنيده بودند .خيلي هاشون هم ايران رو با عراق اشتباهي ميگرفتند و فكر ميكردند ايران همون عراقه ! (چون تو انگليسي شبيه هم نوشته ميشن )
در صورتي كه اين دو تا كشور 8 سال با هم جنگيدند ! وقتي دانشجو هاشون اينطوري بودند چه انتظاري از بقيه مردم ميشه داشت ؟!
(البته الان كه اسم ايران به بدترين شكل ممكن تو دنيا در رفته)

در مقابل خيلي از شريفيا تو ايران نقشه آمريكا رو از حفظند . از چيزهايي مثه نوع آب و هواي هر ايالت و مراكز مهم شهر هاش و ... خبر دارند .
از معتبر ترين تا خيلي از درپيت ترين دانشگاههاي آمريكا اطلاع دارند و شناخت دارن .
دانشگاه علي آباد كتول آمريكا رو هم بگي يه سري ميشناسند . چرا ؟ -"چون تو آمريكا واقع شده "

به عنوان يه مثال ديگه كتابچه راهنماي دانشكده برق يكي از دانشگاههاي معتبر سنگاپور رو ميخوندم .هيئت علمي خفني داشت و كلي استاد تمام داشتند .
حالا چند درصد از دانشجوها اون دانشگاه سنگاپوري رو ميشناسند ؟؟خيلي كم .
چون هر كسي حاضر نميشه بره سنگاپور(با اينكه كشور پيشرفته اي هست) و همه چششون به يه سري كشور هاي ديگست .

اگه اين دانشگاه و دانشگاه شريف با همين سطح علميشون تو يه كشور اروپايي ياكشور هاي آمريكاي شمالي واقع ميشدند اونوقت ميديدي چه در صدي از دانشجوها و مردم اونا رو ميشناختند.

اينا در مورد مردم و خيلي از دانشجوها تو كشور هاي ديگه بود .
--------------
وگرنه همون طور كه گفتم اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاههاي معتبر دنيا (كه شوت نيستند ) دانشگاه شريف رو ميشناسند به خوبي .
اساتيد خيلي از دانشگاههاي دنيا با هم ارتباط علمي دارند . علم و دانش مرز و بوم نميشناسه.

belffy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینی که میگم شریف به این خاطره که کتابهایی که خوندیم تو لیسانس اونجا و کورسهایی که ارایه دادن واقعا عالی بود (البته فقط تئوری. آزمایشگاه صفر مطلق). شاید بعضیها کم گذاشتن بعضیهاش هم خودم کم گذاشتم ولی خودت مقایسه کن تو همه جای کشور و خیلی جاهای دنیا الک رو از رو سدرا درس میدن. مسخره نیست. با گری میر مقایسش کن که ما تو الک 2 و 3 خوندیم. . واقعا شریفیها یه سر و گردن کاملا بالاتر از بقیه جاها هستن. در ضمن ارزش شریف درس خوندن رو وقتی بیای بیرون و مستر یا پی اچ دی رو بری اروپا یا آمریکا می فهمی. کار پرکتیکال رو وقتی تئوری لنگ بزنه خوب نمی تونی انجام بدی یا نتایجت رو اون طوری که هست نمیتونی پرزنت کنی. برای همین کار پرکتیکال اونا کاملا یه سر و گردن از هم بقیه کلاسیها بالاتره. مطمئنم اگه فقط یه شریفی یه جایی رفته باشه که اسمه شریف رو نشنیدن سال بعدش به ادمیشن آفیس سفارش مخصوص میکنن شریفیها رو.

البته شریف خودش برا آدم چیزی نمیاره. کسی که تونسته بره اونجا حتما یه چیزی داشته. همون یه چیز باعث میشه تو بقیه رقابتهاش هم هنوز اول بشه بین بقیه جاها

البته هیچ وقت نباید مغرور شد. و اگه مغرور شدی افت کردنت شروع میشه. مطمئن باشین

belffy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کار شریفی یا آریا مهری همیشه پرفکت بوده و هست. در این شکی نیست

به شریفیها هم توصیه میشه با این اوضاع مسخره که تو شریف درست کردن اینا تو این روزای آخر الکی خودشون رو قاطی بازیهای سیاسی نکنن. تو ایران اصلا دنبال بازیهای سیاسی نرین و ارزش شریف رو نگه دارین. این بازیها اصلا حساب کتاب نداره و آخرش هم به ضرر خودتون تموم میشه. چون جو کاملا یه طرفه هست و هیچ کس از شما حمایت نمیکنه. البته میدون رو هم نباید خالی کرد و باج به کسی نباید داد. البته این بازیها رو بقیه جاها مثل دانشگاه تهرانیا که هم تعدادشون هم زورشون بیشتره هم قواعد بازی رو بهتر بلدن و پایه ترن بهتر میتونن انجام بدن. پس اونا وزنه سنگینتری نسبت به شماها دارن ولی الان معلوم نیست کجان. رفتن عیدی؟:lol:

setareh2

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mohammad123 :
اولا تو شريف درس خوندي دليل نميشه حرفات و نظراتت در موردش درست باشه .

-تو همه جاي دنيا و مراكز معتبر علمي رو گشت زدي كه ميگي: " هيچ جاي دنيا" شريف رو به اسم
هم نميشناسند ؟؟؟!
كاملا مشخصه كه چقدر حرفات رو بي حساب ميزني.

چيزي كه جالبه اينه كه برداشت تو از شناخته شده بودن يك دانشگاه تو دنيا اينه كه ملت (يا ملت دانشگاهي) اسم شريف سر زبونهاشون باشه و اين دانشگاه رو بشناسند .
در صورتي كه اصلا شناخته شده بودن يك دانشگاه تعريفش اين نيست .

اصلا ربطي به اين نداره كه تو فلان كشور بقال سر محل يا فلان دانشجو ها دانشگاه شريف رو نشناسند .
اونايي كه بايد بشناسند به خوبي ميشناسند .
بي شك اعضاي هيئت علمي دانشگاههاي معتبر دنيا شريف رو بخوبي ميشناسند( خيلي فراتر از شنيدن اسمش!)

پذيرش و" بورس" شريفيها از طرف معتبر ترين دانشگاههاي آمريكا و كانادا و ...هم مويد اين موضوع هست .
بي شك دانشگاههايي مثه استانفورد بيخودي كسي رو قبول نميكنند و سخت گيريهاي فوق العاده زيادي در پذيرش
دانشجو دارند چه برسه بخوان بورسيه خفن هم بدن !
همين تابستوني كه گذشت قبوليهاي دانشگاه استانفورد (فلو!) ,ميشيگان , مريلند و ... داشتيم .

مسلما يكي از پارامتر هاي مهم قبولي براي اونا اعتبار دانشگاه محل تحصيل قبلي طرف هستش .
حالا چجوري شريفيا چنين پذيرشهايي گرفتن در صورتي كه تو ميگي اصلا هيچ جاي دنيا كسي حتي اسم شريف رو نشنيده !!

حتي در اين حد هم اطلاع نداري كه خيلي از اعضاي هيئت علمي شريف با اعضاي دانشگاههاي معتبر دنيا در ارتباط هستند و با هم تبادل نظر و مكاتبه دارند .

اين موضوع كه خيلي از مردم عادي و دانشجوها تو خيلي كشورها شريف رو شايد نشناسند خيلي مربوط ميشه به
اينكه اين دانشگاه در كشور "ايران" واقع شده .

خوب عجيب نيست اگه مثلا يه دانشجوي آمريكايي شريف رو نشناسه چون هرگز حتي به ذهنش هم خطور نميكنه كه مثلا براي ادامه تحصيل از آمريكا بياد تو كشوري مثه ايران !(حتي اگه الان توي بدترين دانشگاه آمريكا مشغول تحصيل باشه)

چند سال پيش تلويزيون نشون داد كه با تعدادي از دانشجوهاي آمريكايي مصاحبه كرده بودند خيلي هاشون حتي اسم ايران رو نشنيده بودند .خيلي هاشون هم ايران رو با عراق اشتباهي ميگرفتند و فكر ميكردند ايران همون عراقه ! (چون تو انگليسي شبيه هم نوشته ميشن )
در صورتي كه اين دو تا كشور 8 سال با هم جنگيدند ! وقتي دانشجو هاشون اينطوري بودند چه انتظاري از بقيه مردم ميشه داشت ؟!
(البته الان كه اسم ايران به بدترين شكل ممكن تو دنيا در رفته)

در مقابل خيلي از شريفيا تو ايران نقشه آمريكا رو از حفظند . از چيزهايي مثه نوع آب و هواي هر ايالت و مراكز مهم شهر هاش و ... خبر دارند .
از معتبر ترين تا خيلي از درپيت ترين دانشگاههاي آمريكا اطلاع دارند و شناخت دارن .
دانشگاه علي آباد كتول آمريكا رو هم بگي يه سري ميشناسند . چرا ؟ -"چون تو آمريكا واقع شده "

به عنوان يه مثال ديگه كتابچه راهنماي دانشكده برق يكي از دانشگاههاي معتبر سنگاپور رو ميخوندم .هيئت علمي خفني داشت و كلي استاد تمام داشتند .
حالا چند درصد از دانشجوها اون دانشگاه سنگاپوري رو ميشناسند ؟؟خيلي كم .
چون هر كسي حاضر نميشه بره سنگاپور(با اينكه كشور پيشرفته اي هست) و همه چششون به يه سري كشور هاي ديگست .

اگه اين دانشگاه و دانشگاه شريف با همين سطح علميشون تو يه كشور اروپايي ياكشور هاي آمريكاي شمالي واقع ميشدند اونوقت ميديدي چه در صدي از دانشجوها و مردم اونا رو ميشناختند.

اينا در مورد مردم و خيلي از دانشجوها تو كشور هاي ديگه بود .
--------------
وگرنه همون طور كه گفتم اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاههاي معتبر دنيا (كه شوت نيستند ) دانشگاه شريف رو ميشناسند به خوبي .
اساتيد خيلي از دانشگاههاي دنيا با هم ارتباط علمي دارند . علم و دانش مرز و بوم نميشناسه.
داغ نکن عزیز من....
منم یه زمانی مثل شما داغ بودم! خود من با ویزای دانشجویی اومدم اینور! تو یکی از بهترین دانشگاههای کانادا (UFT) مسترم رو دارم میگیرم... پس بیحساب حرف نمیزنم!
اینجا همه کسایی که پذیرش گرفتن از ایران شریفی نیستند! دانشگاه آزادی هم داریم!
مگه اینکه استاده ایرانی باشه که شریف رو بشناسه!
اینم که میگم نمیشناسن عین حقیقته!
فکر میکنی سطح دانشگاه رو چجوری میسنجن؟
- با مقالات اینگلیسی که ازش در میاد!
از چه دانشگاهی مقاله درست حسابی در میاد؟
- دانشگاهی که امکانات آزمایشگاهی خوب داشته باشه!
امکانات آزمایشگاهی دانشگاه شریف در مقابل دانشگاه های دارغوز آباد سفلی یه کشور غربی مثل چی میمونه؟
- مورچه در مقابل فیل!

بی خود نیست اسم شریف حتی تو رده 1000 دانشگاه اول دنیا هم نیست...
چون چیزی ازش در نمیاد!
تنها و تنها لیسانسه هاس با معلومات تئوری بالا میده بیرون!
وضعیت فوق لیسانس و دکتراش گریه آوره! پروژه هاشون به درد لای جرز هم نمیخوره! چرا؟ چون ارتباطی با صنعت ندارند! تازه اگه هم داشته باشند با چه صنایعی ارتباط دارند؟؟؟؟؟ یه چیزی تو مایه های صنایع خودرو سازیمون!!! برو تا تهش!

این مورد رو از کجا در آوردی عزیز؟؟؟؟ ارتباط بین دانشگاهی وقتی انجام میشه که 2 دانشگاه پروژه مشترک داشته باشند! شریف با کدوم دانشگاه معتبر پروژه مشترک داره! اصلا چه پروژه ای به جز ترجمه و گردآوری مطلب تو شریف تعریف میشه!
این که تو روبوکاپ میره مقام میاره این شما رو هیجان زده نکنه!
هیچ جای دنیا کل استادهای یه دانشکده نمیان رو پروژه روبوکاپ دانشجوهای زیر لیسانسشون نظر بدن!
چون وقتشو ندارن! وقتشون رو پروژه های درست حسابی مشغوله عزیز!
البته وقتی فارغ التحصیل شدی به حرف من میرسی... الان زوده;)

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
جشنواره خوارزمي كه مثلا بهش افتخار ميكنيم .... يه جايي هست كه چند تا بيسواد برا چيزايي كه ساختي نظر ميدن
و بيشتر موارد يا ردش ميكنن ...يا اونقدر ازش بد ميگن كه طرف نااميد ميشه
من شخصا خودم رفتم و بنابه دلايلي ول كردم واسه همين هم تو استان دوم شدم
---
فكر ميكنم داور ها ي اصلي هم زياد حاليشون نباشه
من خودم ميديدم چه چيزايي ميسازن ... بعد داور برميگرده يه ايراد كوچيك روش ميزاره ... و بعد هي ازش بد ميگه
طرف هم مايوس ميشه .... و متنفر
---
موضوع اينه كه تو كشور ما به علم اهميت نميدن

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام :)
خوب من خودم شریف درس نخوندم و تا حالا هم حضوری با کسی که شریف درس خونده باشه طرف نشدم که ببینم چند مرده حلاجه البته این رو هم بدونین که من اگه خودم رو بالاتر از شریفیا ندونم پایین تر هم نمیدونم و بهترین حالت اینه که تویه یه سطح میبینم
نیومدم که باهاتون کل کل کنم اومدم منم یه سری صحبت هایی که دارم رو باهاتون بزنم ولی با این طرز فکر بسیار بسیار مخالفم که کل ایران یعنی شریف ، هر چه دانشجوی با سواد هستش تو شریف هستش نه عزیز از این خبرا نیستش تو ایران خیلی دانشجوی دانشگاه آزادی هم داریم که بسیار باسواد هستند حتی چتد تاییشون هم از بهترین دانشگاه های امریکا بورس تحصیلی گرفتن البته من خودم دانشجوی دانشگاه آزاد نیستم چون وضع مالیم این اجازه رو نمیده اینو گفتم که یه وقت موضع بد نگیرید این عبارت رو هم که هی میگین " حتماً یه چیزی داشته که اومده شریف " با اینم مخالفم این طوری که شما میگین یعنی دانشجویان سایر دانشگاه ها هیچ چی ندارن و هیچ چی بارشون نیست ما دانشجویانی داشتیم که شریف درس نخونده بودند ولی تو پذیرش دانشگاه های معتبر امریکا از یه شریفی هم سر آمده بود اصلاً روش گزینش دانشجو تو ایران که همون کنکور هستش غلطه که شما بیای با احتساب کنکور بگی بله کل کسایی که وارد شریف شدند تاپ اند و بقیه دانشجوهای دانشگاه های دیگه هیچ حالیشون نیست ما حتی دانشجویانی از دانشگاه های تربیت معلم هم داشتیم که بسیار باسواد بودند در مورد رشته های برق و الکترونیک شما اصلاً دانشگاه های شیراز و تهران رو دست کم نگیرین که دانشجویان خیلی تاپی دارن مهم این نیست که تو دانشگاه چی درس میدن و از چه رفرنسی استفاده میکنن یا دانشجو چقدر زیر فشار هستش ( البته این عوامل دخیل هستش ) ولی اصل خود دانشجو هستش که چطوری در پی درس و تحقیق و علم باشه اینو خودم دیدم من تو ایران از هر جور دانشگاهی که بگین دانشجوی تاپ دیدم که به سطوح بسیار عالی هم رسیدن آزاد و تربیت معلم و علمی کاربردی و فنی و سراسری و ... این شرایط محیطی و زندگی یه نفر هستش که تعیین میکنه کجا و چطوری درس میخونه خیلی از دوستان خودم که بسیار هم با سواد هستند سراغ دارم که به راحتی میتونستن تو شریف قبول بشن ولی به خاطر مشکلاتی که توی کنکور براشون پیش اومده نتونستن رتبه بالایی رو بدست بیارن مثلاً یکی از دوستام یکی از سوالات شیمی رو پس و پیش زده بود و کل سوالات شیمیش همون طوری رفته بود و امتیازی که میتونست از شیمی بدست بیاره رو از دست داده بود اونم امتیازی که با 100 درصد زدن شیمی بدست می آورد چون تو شیمی فوق العاده قوی بود سرتون رو درد آوردم به جای اینکه ادم بشینه اینقده از خودش تعریف کنه بهتره سعی و تلاش کنه و خودش رو به سطوح عالی برسونه و اصلاً هم مهم نیست کجا درس خونده این رو همیشه یادمون باشه : درخت هر چه پر بارتر سر به زیر تر :happy: در ضمن اینقدر هم نگین " بشین بابا دستت به شریف نمی رسه " نه آقا کشته مرده شریف نیستیم که اگه توش درس نخونیم بریم خودمون رو بکشیم و قید درس رو بزنیم همون جایی که هستیم بهترین تلاش ها رو برای موفقیت خودمون میکنیم :)
ممنون از اینکه این پست رو خوندین همه تون موفق باشین چه آزادی چه سراسری چه تربیت معلم چه فنی چه علمی کاربردی چه اونایی که تو امریکا و کانادا هستن و چه اونایی که تو شریف و پلی تکنیک و تهران و شیراز و تبریز و ... هستن

faraz-hacker

Registered User
لایک‌ها
1
پس چرا فقط از شریف به mit داریم؟از ازاد نداریم؟(البته از شریف منظور برق هست)

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
از غیر برق هم داریم اما چون معمولا برق ها آدمای مخ تری هستن خوب بیشتر میرن ! از تهران هم دختره با معدل 19.5 بورس ام آی تی گرفت رفت اونم برق بود !
اینجا کسی شریفی نیست ؟

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
یکی از دوستای منم از علامه حلی کرمان که یک روبات ساخته بود چهارم شد تو جهان و خوارزمی برنده شد سهمیه گرفت بعد از آذرم شروع کرد تازه 3 سال دبیرستان رو 3 ماه بیشتر مدرسه نرفت رتبش شد 173 با سهمیه شد 24 25 ! الانم برق شریف ورودی 85 !تازه گفته هرکی خواست باهاش فیزیک کار میکنه ! اون پایس لول !

بالا