برگزیده های پرشین تولز

دو دلیل اول ومهم برای ازدواج!

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام Nodoom [hk ,لی منم افکار قانون مند مذهبی دارم که دارم ولی زجر نمیکشم. البته از یه نظر زجر میکشم اونم اینه که توی ایران برای انجام قوانین مذهبی خودم تحت فشارم!
و اگر نه اصلا زجری در کار نیست. :)

سلام امیر جان باحال. :happy: خوب منکه نگفتم همه زجر میکشن. من روی صحبتم با khepelesibilo بود که خودش میگه داره زجر میکشه... در ضمن اگه شما برای انجام قوانین مذهبی تو این مملکت تحت فشار باشین اون موقع تکلیف امثال منکه کارهامون با قوانین مذهبی تضاد داره چی میشه؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام امیر جان باحال. :happy: خوب منکه نگفتم همه زجر میکشن. من روی صحبتم با khepelesibilo بود که خودش میگه داره زجر میکشه... در ضمن اگه شما برای انجام قوانین مذهبی تو این مملکت تحت فشار باشین اون موقع تکلیف امثال منکه کارهامون با قوانین مذهبی تضاد داره چی میشه؟

سلام
البته من وقتی افراد ضد مذهب رو هم میبینم زجر میکشم حتی بیشتر از یه مذهبی گمراه با دیدن افراد ضد مذهب زجر میکشم! پس صد در صد شمارو هم قبول ندارم. :)

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این که همش شد درباره رابطه جنسی ؟

ازدواج فراتر از این مساله است . در ضمن تست کردن چند نفر قبل از ازدواج مضراتش بنظر من بیشتره . یکیش اینکه افراد تنوع طلب میشن و امکان خسته شدن از طرف مقابلشون بعد از چند وقت زیاده .

درسته که ازدواج اهداف دیگه ای بجز داشتن شریک جنسی داره اما مطمئنا یکی از بزرگترین اهداف ازدواج همینه.
اولا که من قبول ندارم که تست کردن چند نفر قبل از ازدواج باعث تنوع طلب شدن و خسته شدن زودرس از همسر میشه و اگه هم بشه احتمالش خیلی کمه. ازدواج های موفق و طولانی مدت در جوامع غربی بیشتر از ایران اسلامیه ماست. آمار طلاق در ایران بیشتر از کشور های غربیه (مدتی پیش تلوزیون دولتی ایران خودش این مطلب رو اعلام کرد) البته باید به این هم توجه کرد که چون تو این کشور ها طلاق کار ناپسندی نیست تقریبا 100% زوج هایی که از زندگی راضی نیستند طلاق میگیرن اما در ایران چون طلاق کار ناپسندیه ممکنه زوج های زیادی از ازدواجشون راضی نباشند اما به طلاق هم فکر نکنن... پس میبینید که تجربه نشون میده که حرف شما زیاد هم درست نیست.
در ضمن همه ی صحبت های ما فقط در مورد دختر هاست. آیا خود شما دوست ندارید قبل از ازدواج با دختر مورد علاقه ی خودتون باهاش رابطه ی جنسی برقرار کنید؟

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
البته من وقتی افراد ضد مذهب رو هم میبینم زجر میکشم حتی بیشتر از یه مذهبی گمراه با دیدن افراد ضد مذهب زجر میکشم! پس صد در صد شمارو هم قبول ندارم. :)

مگه من گفتم منو قبول کن؟ من فقط دارم نظرات خودم رو میگم و نظرات شما رو میشنوم. من مثل بعضی ها نیستم که امر به معروف و نهی از منکر رو وظیفه ی خودم بدونم و موجبات ناراحتی دیگران رو فراهم کنم...
اینکه شما به خاطر مذهبی نبودن کسی تمامی حرف هایی رو که میزنه رو حتی بهش فکر هم نمیکنید چه برسه به اینکه قبول کنید، نمایی جالب از شخصیت شما رو نشون میده... نمایی از شخصیتی که اکثرا انسان های مذهبی صاحبش هستند...
بهتره که بحث مذهب رو کنار بزاریم تو این فروم... نه؟

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
:)
حتي جمله هامو نخوندين! از اينكه راجع به من نظر ميدين ممنونم!
من نه با كاره قبل ازدواج كار دارم! نه با بعدش! از دخترها هم متنفر نيستم! از خدامم هست آزاد كنيم،خودم با همه دخترها ... به هيچكدومتونم نمي زارم برسه!
من گفتم از اينكه طرف كارشو كرده،بعد مي خواد بدوزه بگه من پاكم كار دارم!
با اون هم كار ندارم!
من گفتم با اين كار دارم كه من يك دختر رو مي خواستم،اما يكي سر تنفنن و روشنفكري هايي مثل تو،رفته براي 4 ماه رفاقتش تا قبل از رفاقت با بعدي،با يارو عشق و حالش رو كرده و مثل تفاله ولش كرده كار دارم!
من با دخترهايي كار دارم كه وقتي پسري از تهه دل مي خوادشون چون پسره زبون ريختن بلد نيست به اصطلاح خودمون بهش پا نمي دن !!!! اما يكي كه اين دوست دختر تفنني nامشه اصطلاحا مخش رو مي زنه ازش جنده قهوه خونه مش حسن مي سازه كار دارم!
من با روابطي كار داشتم كه زندگي هاي ...
من گفتم با اين كار دارم كه يارو فاحشه محافل عياشي اين و اونه، توو رفتارش با بقيه اداي دوشيزه مكرمه ...
بيخيال!
اگه قرار بود نوشته هارو بفهمين با همون مي فهميدين! سر همين گفتم مي خوام بعد از مدتي پاكش كنم

بعد هم اينكه پسر يا دختر بودن مردم به من چه! من داشتم كاراگاه بازي ميكردم! :p حالا نيست اينكه آدم توو بلاگش بنويسه من دخترم خيلي مدرك ميشه ;) به روباه گفتن مدركت چيه،گفت ليسانس ... بقيش يادم نيست ...

مي دوني موضوع چيه ؟ ما مذهب رو گم كرديم!!‌ نمي خوام موضوع رو اينجا باز كنم چون هيچكس ظرفيت شنيدنش رو نداره!! حال بحثي هم كه تهش طرف هيچي نمي فهمه رو ندارم!!! اما مذهب حرف 2 نفر كه تا ديدن با پوشيدن لباس روحانيت ميشه پول در آورد نيست! تعريف روحاني پاك بودنه،اون ناپاكي كه ميبينه اگه خودش رو با اين لباس بپوشونه پاك جلوه مي كنه،نمي تونه براي من روحاني رو ناپاك كنه، روزه خواني كه ... دين من رو از من نمي گيره، اشتباه كسي در لباس روحانيت، خداي من رو آلوده نمي كنه، من دين رو براي ملا و آخوند قبول نكردم كه اگه ناپاكي به اين لباس پناه برد، دين من رو از من بگيره. من اونقدر چشم دارم كه هم دنيا رو ميبينم هم مملكتم، هم خودم، هم مردمم، من خوب و بدش رو ميبينم، درست و غلطش رو ميبينم. افراط و تفريط در دين چند نفر،دين من رو آلوده نميكنه، من خدا رو قبول كردم تا آروم باشم، نه اينكه باهاش براي خودم عذاب بسازم

من دزدي نمي كنم چون نمي خوام كسي پول جيب من رو ببره، نه به خاطره آتشي كه در آخرت در دهانم ميريزند! من مي خوام دخترم پاك باشه، نمي خوام يه پسر ببرتش بكنتش! من مي خوام زنم پاك باشه و جز من با كسي نباشه، چطور ميتونم دختر مردم رو بكنم بعد دختر خودم رو پاك بخوام ؟ ربطش به مذهب چيه ؟

دلم براي مردم اطرافم مي سوزه، اگه گوشه گير شدم براي لطفيه كه خدا در حقم كرده و كمي موضوعات رو براي من روشن تر كرده، بعضي وقتها داد ميزنم خدايا ديگه طاقت ديدن اينهمه چرت و پرت رو ندارم! اما بعدش شكر ميكنم كه لااقل ميفهمم و خودم مي تونم كثافت نباشم...

من نه با حرف اوني كه ميگه دختره زير n نفر بخوابه ببينه كي بيشتر بهش حال ميده!‌ از راه خودم گم ميشم،نه با حرف اوني كه بگه اگه چشمت به دختري افتاد توو آخرت سيخ داغ ميكنن توو چشات پس نگاهه به نامحرم نكن!!!!!...

دين و مذهبم رو به حد عقل قبول كردم و از اون روشنفكري كه وقتي ميبينه توو جمعي حرفي براي گفتن نداره،سعي ميكنه با گفتنه جك براي ملا و آخوند خود نمايي كنه ....
من جزو اونها كه از سن 12 سالگي شده سياست مدار مي شه و در مباحث مملكت و خوبي و بدي آمريكا و يا خوبي و بدي ملا و ... شركت ميكنه نيستم
من انسانم،عقل دارم،هدف دارم، راهم رو ميبينم، انتخابم رو مي كنم

Reza021

Registered User
لایک‌ها
19
من كه خودم شخصا با ازدواج موافقم و حالم از رابطه دوستي بين دختر و پسر بهم ميخوره!

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
مگه من گفتم منو قبول کن؟ من فقط دارم نظرات خودم رو میگم و نظرات شما رو میشنوم. من مثل بعضی ها نیستم که امر به معروف و نهی از منکر رو وظیفه ی خودم بدونم و موجبات ناراحتی دیگران رو فراهم کنم...
اینکه شما به خاطر مذهبی نبودن کسی تمامی حرف هایی رو که میزنه رو حتی بهش فکر هم نمیکنید چه برسه به اینکه قبول کنید، نمایی جالب از شخصیت شما رو نشون میده... نمایی از شخصیتی که اکثرا انسان های مذهبی صاحبش هستند...
بهتره که بحث مذهب رو کنار بزاریم تو این فروم... نه؟

نظرات شما جالب برام ولی می خوام بدونم چرا ازدواج می کنی؟

یعنی چه چیزی ترو می کشونه به اون سمت؟

کاری ندارم سکس رو امتحان کردی یا نه ویا بیش از یک نفر بوده ویا نه. ویا خواهی کرد

درواقع مطمئنی که دوست داری ازدواج کنی؟ بهش اعتقاد داری؟

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
خوب فکر کنم مدرکی ندارم ٍ ثابت کنم دختم!!

پس بیخیال

راستی فکر کنم یک قسمت درد دل هم باز کنیم بهتر باشه! چون راجع به همه چیز حرف می زنید جز اصل مطلب

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
درسته که ازدواج اهداف دیگه ای بجز داشتن شریک جنسی داره اما مطمئنا یکی از بزرگترین اهداف ازدواج همینه.
اولا که من قبول ندارم که تست کردن چند نفر قبل از ازدواج باعث تنوع طلب شدن و خسته شدن زودرس از همسر میشه و اگه هم بشه احتمالش خیلی کمه. ازدواج های موفق و طولانی مدت در جوامع غربی بیشتر از ایران اسلامیه ماست. آمار طلاق در ایران بیشتر از کشور های غربیه (مدتی پیش تلوزیون دولتی ایران خودش این مطلب رو اعلام کرد) البته باید به این هم توجه کرد که چون تو این کشور ها طلاق کار ناپسندی نیست تقریبا 100% زوج هایی که از زندگی راضی نیستند طلاق میگیرن اما در ایران چون طلاق کار ناپسندیه ممکنه زوج های زیادی از ازدواجشون راضی نباشند اما به طلاق هم فکر نکنن... پس میبینید که تجربه نشون میده که حرف شما زیاد هم درست نیست.
در ضمن همه ی صحبت های ما فقط در مورد دختر هاست. آیا خود شما دوست ندارید قبل از ازدواج با دختر مورد علاقه ی خودتون باهاش رابطه ی جنسی برقرار کنید؟

اتفاقا تجربه برعکس میگه . من نمیدونم شما از روی کدوم آمار میگید ازدواجهای موفق و طولانی مدت !! در غرب بیشتره اما من شنیدم متوسط عمر ازدواج در اونجا 5 ساله ولی در ایران و بین اقوام خودم که نگاه میکنم اکثرا بالای ده یا بیست سال و در بسیاری از موارد تا آخر عمر زن و مرد کنار هم هستند .

نه . این کار اصلا جالب نیست . من هم جلو خودمو سالهاست که گرفتم و تا زمان ازدواج رابطه جنسی برای من منتفیه . هر آنچه برای خودت میپسندی برای دیگران هم بپسند .

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
اتفاقا تجربه برعکس میگه . من نمیدونم شما از روی کدوم آمار میگید ازدواجهای موفق و طولانی مدت !! در غرب بیشتره اما من شنیدم متوسط عمر ازدواج در اونجا 5 ساله ولی در ایران و بین اقوام خودم که نگاه میکنم اکثرا بالای ده یا بیست سال و در بسیاری از موارد تا آخر عمر زن و مرد کنار هم هستند .

نه . این کار اصلا جالب نیست . من هم جلو خودمو سالهاست که گرفتم و تا زمان ازدواج رابطه جنسی برای من منتفیه . هر آنچه برای خودت میپسندی برای دیگران هم بپسند .

نکته دیگه اینکه از وقتی زندگی ایرانیا شبیه غربیها داره میشه ( بعضی ها میگن بهش روشنفکری ) عمر زندگی مشترک پایین اومده اما همچنان خانواده های سنتی ازدواجهای موفق تر و طولانی تری دارند .

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
دليل مهمه ازدواج ؟

خوب دليلش به مهميه خوردن غذا، نفس كشيدن و.... هستش !!!

خوب غذا مي خوريم چون نوع خلقتمون همينه! نفس ميكشيم چون نوع آفرينشمونه!!! ...

و آفريده شديم ازدواج كنيم! راهي كه يهو يكي سيب از درخت خورده باشه توو سرش و كشف كرده باشه نيست!!! توو غريضه و خونمونه!

يه بار از در خونه اومدم بيرون، توو پياده رو قدم مي زدم،يك دختر زيبا در جهت مخالف من ميومد(هزار ماشاالله بانوان امروزي زيبا هم نباشن به لطف لوازم گرون قيمتي كه اومده ... اون هم دمه پارك ملت و .. :p )، به خودم اومدم ديدم زل زدم بهش و نگاهش ميكنم!!!! با خودم گفتم آخه تو نه آدمشي بيفتي دنبالش و بهش پيشنهاد بدي! نه اهل دوستي و ... هستي! پس چرا داري نگاه ميكني!! به خودم فشار آوردم كه ديگه نگاهش نكنم، در حال دعوا با خودم بودم كه متوجه شدم اون رد شده ،يكي ديگه داره مياد و روز از نو و روزي از نو!!!!!!!!
اونجا بود متوجه شدم اين جزيي از خلقتمه! با عقلم انجامش نمي دم كه حالا بگم انجام ندم! عقل فقط كمكم مي كنه كنترلش كنم!

ازدواج 2 دليل مهم نداره! 1 دليل داره،اون هم مهم نيست! بلكه اصله :p :
ما حيوان آفريده شديم مثل اسب و شتر و فيل و دايناسور و نهنگ و مورچه و ... ما آفريده شديم مثل اونها بعد از تولد رشد كنيم،بزرگ شيم، زوج انتخاب كنيم،به آرامش برسيم،هم رو تكميل كنيم، نسل رو حفظ كنيم، عمرمون تموم شه و خدا رحمتمون كنه :lol: ...
تفاوت ما با بقيه حيوانات فقط در اينه كه خدا عقل داده درست در موازات اين زندگي حيواني، با لطف عقلي كه داريم مصنوعاتي بسازيم كه زندگي مون رو راحتتر و آرومتر كنيم! و حيوان با غريضه اين موضوع رو مهار مي كنه، ما با عقل(اگه داشته باشيم!‌)

شايد اگه مي پرسيدين 2 موضوع مهم كه براتون انگيزه براي ازدواج بوجود مياره چيه، جواب مي دادم به يك يار براي تنها نبودن و يك مونس براي غمخوارم توو غمها و همشاديم توو خوشي ها بودن نياز دارم، مي گفتم حس ميكنم خدا رسما انسان رو ناقص آفريده، نيمه گم شده، تعريف صحيحي از همين رابطست ...

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
ارسطو میگه :
وقتی زن نداری ، فقط زن نداری
اما وقتی زن داری ، فقط زن داری :D

در کل نداشتنش یه درده . داشتنش هزار تا درد

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
:)
حتي جمله هامو نخوندين! از اينكه راجع به من نظر ميدين ممنونم!
من نه با كاره قبل ازدواج كار دارم! نه با بعدش! از دخترها هم متنفر نيستم! از خدامم هست آزاد كنيم،خودم با همه دخترها ... به هيچكدومتونم نمي زارم برسه!
من گفتم از اينكه طرف كارشو كرده،بعد مي خواد بدوزه بگه من پاكم كار دارم!
با اون هم كار ندارم!
من گفتم با اين كار دارم كه من يك دختر رو مي خواستم،اما يكي سر تنفنن و روشنفكري هايي مثل تو،رفته براي 4 ماه رفاقتش تا قبل از رفاقت با بعدي،با يارو عشق و حالش رو كرده و مثل تفاله ولش كرده كار دارم!
من با دخترهايي كار دارم كه وقتي پسري از تهه دل مي خوادشون چون پسره زبون ريختن بلد نيست به اصطلاح خودمون بهش پا نمي دن !!!! اما يكي كه اين دوست دختر تفنني nامشه اصطلاحا مخش رو مي زنه ازش جنده قهوه خونه مش حسن مي سازه كار دارم!
من با روابطي كار داشتم كه زندگي هاي ...
من گفتم با اين كار دارم كه يارو فاحشه محافل عياشي اين و اونه، توو رفتارش با بقيه اداي دوشيزه مكرمه ...
بيخيال!
اگه قرار بود نوشته هارو بفهمين با همون مي فهميدين! سر همين گفتم مي خوام بعد از مدتي پاكش كنم

بعد هم اينكه پسر يا دختر بودن مردم به من چه! من داشتم كاراگاه بازي ميكردم! :p حالا نيست اينكه آدم توو بلاگش بنويسه من دخترم خيلي مدرك ميشه ;) به روباه گفتن مدركت چيه،گفت ليسانس ... بقيش يادم نيست ...

مي دوني موضوع چيه ؟ ما مذهب رو گم كرديم!!‌ نمي خوام موضوع رو اينجا باز كنم چون هيچكس ظرفيت شنيدنش رو نداره!! حال بحثي هم كه تهش طرف هيچي نمي فهمه رو ندارم!!! اما مذهب حرف 2 نفر كه تا ديدن با پوشيدن لباس روحانيت ميشه پول در آورد نيست! تعريف روحاني پاك بودنه،اون ناپاكي كه ميبينه اگه خودش رو با اين لباس بپوشونه پاك جلوه مي كنه،نمي تونه براي من روحاني رو ناپاك كنه، روزه خواني كه ... دين من رو از من نمي گيره، اشتباه كسي در لباس روحانيت، خداي من رو آلوده نمي كنه، من دين رو براي ملا و آخوند قبول نكردم كه اگه ناپاكي به اين لباس پناه برد، دين من رو از من بگيره. من اونقدر چشم دارم كه هم دنيا رو ميبينم هم مملكتم، هم خودم، هم مردمم، من خوب و بدش رو ميبينم، درست و غلطش رو ميبينم. افراط و تفريط در دين چند نفر،دين من رو آلوده نميكنه، من خدا رو قبول كردم تا آروم باشم، نه اينكه باهاش براي خودم عذاب بسازم

من دزدي نمي كنم چون نمي خوام كسي پول جيب من رو ببره، نه به خاطره آتشي كه در آخرت در دهانم ميريزند! من مي خوام دخترم پاك باشه، نمي خوام يه پسر ببرتش بكنتش! من مي خوام زنم پاك باشه و جز من با كسي نباشه، چطور ميتونم دختر مردم رو بكنم بعد دختر خودم رو پاك بخوام ؟ ربطش به مذهب چيه ؟

دلم براي مردم اطرافم مي سوزه، اگه گوشه گير شدم براي لطفيه كه خدا در حقم كرده و كمي موضوعات رو براي من روشن تر كرده، بعضي وقتها داد ميزنم خدايا ديگه طاقت ديدن اينهمه چرت و پرت رو ندارم! اما بعدش شكر ميكنم كه لااقل ميفهمم و خودم مي تونم كثافت نباشم...

من نه با حرف اوني كه ميگه دختره زير n نفر بخوابه ببينه كي بيشتر بهش حال ميده!‌ از راه خودم گم ميشم،نه با حرف اوني كه بگه اگه چشمت به دختري افتاد توو آخرت سيخ داغ ميكنن توو چشات پس نگاهه به نامحرم نكن!!!!!...

دين و مذهبم رو به حد عقل قبول كردم و از اون روشنفكري كه وقتي ميبينه توو جمعي حرفي براي گفتن نداره،سعي ميكنه با گفتنه جك براي ملا و آخوند خود نمايي كنه ....
من جزو اونها كه از سن 12 سالگي شده سياست مدار مي شه و در مباحث مملكت و خوبي و بدي آمريكا و يا خوبي و بدي ملا و ... شركت ميكنه نيستم
من انسانم،عقل دارم،هدف دارم، راهم رو ميبينم، انتخابم رو مي كنم

از اینکه مفهوم جملاتت رو درست متوجه نشدم معذرت میخام... دوست من تو نباید از دختر هایی که میخان به دروغ خودشون رو به اصطلاح پاک نشون بدن متنفر باشی. این روال جامعه ی ماست و جزو یکی از هزاران بدبختیه ما که دختران ما فقط یک راه دارن و اون پاک بودنه و انتخاب دیگه ای ندارن. تو جامعه ی ما اگه پسری با ده تا دختر رابطه داشته باشه بهش میگن عیاش که زیاد مهم نیست اما اگه دختری فقط یک بار با پسری رابطه برقرار کنه بهش میگن... از دختر ها چه انتظاری میشه داشت بجز اینکه به دروغ خودشون رو پاک معرفی کنن و دنبال پول برای عمل دوخت ... باشن؟ من سنگ دختر هارو به سینه نمیزنم. شاید بدبختی پسر ها از دختر ها در جامعه ی ما بیشتر باشه اما در این مورد...
به نظر شما اینکه شما یک دختر رو بپسندی برای داشتن رابطه ی دوستی کافیه؟ اون دختری که شما میگی از پسر های زبون ریز خوشش میومده و چون تو زبون ریز نبودی از تو خوشش نیومده. دختر هم باید به پسر علاقه داشته باشه یا نه؟ در ضمن شاید اصلا دختره پسره رو مثل تفاله ول کرده باشه. چرا "مثل تفاله ول شدن" فقط برای دختر ها کاربرد داره؟
شاید بازم بیای بگی من منظور حرفات رو نفهمیدم شاید راست بگی اما من جواب هر چیزی رو که برداشت کنم رو میدم و معذرت خواهی هم کردم... در ضمن من روشن فکر نیستم فقط خرد گرا هستم و همه چیرو با عقل و خردم میسنجم و عقل و خرد یک انسان معمولی رو خیلی با ارزش تر از مجموع تمامی ادیان الهی و غیر الهی میدونم. عقلم بهم میگه در جامعه ی ما تبعیض جنسیتی زیادی وجود داره و نباید وجود داشته باشه.

نظرات شما جالب برام ولی می خوام بدونم چرا ازدواج می کنی؟

یعنی چه چیزی ترو می کشونه به اون سمت؟

کاری ندارم سکس رو امتحان کردی یا نه ویا بیش از یک نفر بوده ویا نه. ویا خواهی کرد

درواقع مطمئنی که دوست داری ازدواج کنی؟ بهش اعتقاد داری؟

اتفاقا من زیاد از ازدواج و داشتن رابطه هر چند فقط عاطفی با دختر ها خوشم نمیاد. نه اینکه بدم بیاد نه ولی اشتیاقی هم ندارم. شما چطوری از حرفام این برداشت رو کردی که من از ازدواج خوشم میاد؟ در ضمن من به هیچ چیزی اعتقاد ندارم و تمامی نظر هام هم ممکنه با شنیدن نظرات دیگران و تشخیص درست بودن اونها عوض بشه.

لعنت خداوند بر دل سیاه شیطان
بابا این همه پست رفته همش در مورد سکس در ازدواج و یا قبلش صحبت کردید
ایشون فقط سوال کردند 2 دلیل برای ازدواج چیه؟
صغری و کبری پیچی نکنید
سکس و دخول قبل از ازدواج جز گناهان کبیره است و مجازات اون زنا است و اگر به اختیار باشد هردو باید اعدام شوند
ولی اگر پسر دختر را مجبور کرده باشد(فریب دوست داشتن) زنا بر پسر وارد است و بر دختر فقط شلاق

بدبختیه مارو ... :blink:

esmaeeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خدا شیطان رو لعنت کنه

n0doom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اینم چند نمونه ازدواج غربی . یه موردش که دو نفر باهم 55 ساعت زندگی کردند قبلش چند سال همکلاسی بودند. lol
http://yasinkhabar.blogfa.com/post-205.aspx

نکته دیگه اینکه از وقتی زندگی ایرانیا شبیه غربیها داره میشه ( بعضی ها میگن بهش روشنفکری ) عمر زندگی مشترک پایین اومده اما همچنان خانواده های سنتی ازدواجهای موفق تر و طولانی تری دارند .

من از روی آماری که خود تلوزیون اسلامی داده حرف میزنم.
اگه قرار به مثال زدنه منم میتونم خیلی بدتر از اینهارو تو خود ایران مثال بزنم.
ازدواج سنتی یعنی این: چشم بسته یک نفر رو برات اتخاب میکنن و یا اگه شانس داشته باشی خودت انتخابش میکنی و یک عمر باهاش زندگی میکنی حالا اگه شانس بیاری که هیچ اگه شانس نیاری باید بسوزی و بسازی و هیچ طلاقی هم در کار نیست. به این نوع ازدواج و زندگی کردن نمیشه گفت ازدواج و زندگی آزاد. هرچند آمار طلاق اینجور ازدواج ها پایینه ولی اشتباهه. در واقع تو این جور ازدواج ها طرفین نمیتونن لذتی رو که باید از زندگی ببرن رو ببرن...
روشن فکری این نیست که از غرب و فلسفه اش حمایت کنی. غرب خودش ده ها مشکل داره که توش مونده. اما این واقعیت داره که مشکلات جوامع غربی حتی یک هزارم مشکلات جوامع ما نیست. در ضمن در غرب برای حل مشکلات تلاش میشه اما ما در اینجا با مشکلاتمون میسوزیم و میسازیم...

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
من از روی آماری که خود تلوزیون اسلامی داده حرف میزنم.
اگه قرار به مثال زدنه منم میتونم خیلی بدتر از اینهارو تو خود ایران مثال بزنم.
ازدواج سنتی یعنی این: چشم بسته یک نفر رو برات اتخاب میکنن و یا اگه شانس داشته باشی خودت انتخابش میکنی و یک عمر باهاش زندگی میکنی حالا اگه شانس بیاری که هیچ اگه شانس نیاری باید بسوزی و بسازی و هیچ طلاقی هم در کار نیست. به این نوع ازدواج و زندگی کردن نمیشه گفت ازدواج و زندگی آزاد. هرچند آمار طلاق اینجور ازدواج ها پایینه ولی اشتباهه. در واقع تو این جور ازدواج ها طرفین نمیتونن لذتی رو که باید از زندگی ببرن رو ببرن...
روشن فکری این نیست که از غرب و فلسفه اش حمایت کنی. غرب خودش ده ها مشکل داره که توش مونده. اما این واقعیت داره که مشکلات جوامع غربی حتی یک هزارم مشکلات جوامع ما نیست. در ضمن در غرب برای حل مشکلات تلاش میشه اما ما در اینجا با مشکلاتمون میسوزیم و میسازیم...

من آمار تلویزیون رو ندیدم به تلویزیون ایران هم اعتمادی ندارم شما داری آمار میدی شما هم باید منبع معرفی کنی .
این تعریف شماست از ازدواج سنتی . شاید انواع دیگشو ندیدی . پسر دختر رو میبینه میپسنده . با خانواده میره
میره خواستگاری با طرف صحبت میکنه ( البته نه درباره سکس ! ) بعد چند بار دیگه صحبت میکنند و بعد چند ماه برای نامزدی و بعد ازدواج .

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
در ضمن در غرب خیلی طلاقها ثبت نمیشه یعنی دونفر از هم جدا میشند و میرن با یکی دیگه زندگی میکنند اما طلاقشون تا چندین سال ثبت نمیشه . بنظر من اینمورد ( که کار جالبی هم نیست ) در منحرف کردن آمار تاثیر داره . البته من منکر این نیستم که در ایران هم بسیاری از خانواده ها به اجبار زندگی میکنند و بهره لازم رو نمیبرند و در واقع طلاق عاطفی میگیرند .
بهر حال در این زمینه من فکر نمیکنم مقایسه طلاق در ایران و غرب بتونه به ما کمکی کنه . بنظر من بحث درباره این که چطور یک ازدواج در ایران میتونه موفق و پایدار باشه و آرامش دو طرف رو به همراه بیاره بهتره . ضمن اینکه این تاپیک اصلا در مورد اینه که چه دلایل مهمی برای ازدواج وجود داره !

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
در ضمن در غرب خیلی طلاقها ثبت نمیشه یعنی دونفر از هم جدا میشند و میرن با یکی دیگه زندگی میکنند اما طلاقشون تا چندین سال ثبت نمیشه . بنظر من اینمورد ( که کار جالبی هم نیست ) در منحرف کردن آمار تاثیر داره . البته من منکر این نیستم که در ایران هم بسیاری از خانواده ها به اجبار زندگی میکنند و بهره لازم رو نمیبرند و در واقع طلاق عاطفی میگیرند .
بهر حال در این زمینه من فکر نمیکنم مقایسه طلاق در ایران و غرب بتونه به ما کمکی کنه . بنظر من بحث درباره این که چطور یک ازدواج در ایران میتونه موفق و پایدار باشه و آرامش دو طرف رو به همراه بیاره بهتره . ضمن اینکه این تاپیک اصلا در مورد اینه که چه دلایل مهمی برای ازدواج وجود داره !

دقیقا من هم همین رو می گم.بابا تاپیک رو بخونین بیاین تو:D

بالا