برگزیده های پرشین تولز

عكس روي جلد مجله زنستان در مورد ازدواج موقت

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
جالب است که این موضوع رو فقط ایران اسلامی و کشور های تابعه اون متوجه شدن، و بقیه دنیا، سالهاست که این نکته رو در اجتماع های خودشون نفهمیدند و این راه حل "کثیف" رو ارایه ندادند.

تا کی بازی با کلمات ؟ تا کی توجیه ؟

هر جایی فرهنگ خاص خودش رو داره ، بحث کردن روی این هم بی فایده است ، چون هر فرهنگی خواستگاه خودش رو داره ، پس نمیشه توی سر مردم زد که چرا این جور فکر می کنید

در کشور های عربی اکثر مرد ها چند همسر دارند ، و این یک جور افتخار و رسم هم براشون شده ، و در ایران یک جور دیگه !

شما ممکنه به ورد ! هایی که به عنوان صیغه ازدواج می خونند اعتقادی نداشته باشی ، ولی این نظر شماست ، و دیگری ممکنه اعتقاد داشته باشه ،

پس حق ندارید جانماز آب بکشید و کار کسی دیگر رو کثیف عنوان کنید ما هیچ کدوم پیغمبر نیستیم برای دیگری تعیین تکلیف کنیم

توی ایران بیشتر مردم صفر و 1 فکر می کنند. یا به ازدواج و عشق دائم باید اعتقاد داشته باشند ، یا باید تفکر دیگران رو زیر سوال ببرند

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما با قوانین آمریکا آشنایی ندارید. اونجا کسی که در مقابل خدمات جنسی پول بگیره زندانی میشه، و اصلا شغلی به عنوان sex worker قانونی نیست، برعکس اروپا. دلیلش هم واضحه. اونجا حداقل دولت اینقدر راستگو هست که اذعان کنه نمیتونه سلامت این روابط رو با وجود امراضی مثل ایدز تامین کنه.

خواسته من اینه که دولت با سرپوش گذاشتن روی کاری که نمیتونه سلامتشو تضمین کنه، سلامت همه رو به خطر نیندازه. حالا شما هر چی میخوای اسمشو بگذار.

بحث در مورد قانون بقیه کشورها مشکلی از ما حل نمی کنه ، و شاید هم شما درست بگید ؛ اما در جمعیت 70 میلیونی نیمه سنتی - مذهبی ما این همه sex worker و روابط جنسی غیر قانونی انجام میشه
حالا در امریکای 300 میلیونی با جامعه ایی که به مراتب آزادتر از ایران هست قاعدتا هر آنچه که قانون میشه به اجرا در نمیاد (مثالش هم مثل فروش سلاح های غیر قانونی در بازار سیاه و مواد مخدر و... هست)

دلیل این قوانین در امریکا رو هم نمی دونم و باز هم شاید شما درست بگی ؛ اما وقتی شایعه هست که اولین بار ایدز بین هم جنس بازان امریکایی دیده شده ، فکر می کنم کفایت کنه برای اینکه نشان بده علت این قوانین به خاطر جلوگیری از شیوع بیماری نیست و بیشتر به عقاید مذهبی و فرهنگی مردم مربوط باشه

//

نگرانی شما از گسترش بیماری های آمیزشی درسته ، اما آیا الان دولت توان داره این بیماری ها رو مهار کنه ؟
من میگم نه
و اگر تا حالا مهار شده مربوط به فرهنگ مردم میشه ؛ و از آنجاییکه اولین قدم در مهار بیماری های آمیزشی در اکثر نقاط دنیا آگاهی به عموم مردم هست ، پس هرچقدر این آگاهی بالا بره مشکلات کمتر میشه
وگرنه نمیشه مردم رو بکنیم در زندان ! که مبادا بیماری به سراغشون بیاد.

حالا آیا واقعا ضریب خطر بیماری در رابطه خارج از ازدواج بیشتره ؛ یا ازدواج موقت ؟ -- مطمئنا ازدواج موقت امنیت بیشتری داره

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حالا آیا واقعا ضریب خطر بیماری در رابطه خارج از ازدواج بیشتره ؛ یا ازدواج موقت ؟ -- مطمئنا ازدواج موقت امنیت بیشتری داره

من خودم تاحالا ازدواج موقت نداشتم ! ، و جدا از اونکه به دفاع از هر گونه تفکر اقلیتی مشهور هستم ! باید بگم :

1- ما دیگه در اون دوران نیستیم که فرهنگ ازدواج دائم ساده باشه ، و نمیشه به زور این فرهنگ رو به مردم قبولاند

2- دیگه در جامعه سنتی زندگی نمی کنیم که خانواده ، اون هم از نوع سنتی اش جایگاه خاصی در فرهنگ سازی و ***** اجتماع داشته باشه ، و تشکیل چنان خانواده ایی به دلایل مالی سخت هست و به دلیل زندگی به شیوه مدرن به راحتی قابل پیاده سازی نیست

3- با وجود اینکه هرکسی خودش نوع رابطه جنسی اش رو تعیین می کنه ، اما رابطه جنسی خارج از ازدواج کلا خطر بالاتری را داره ، و چون ما نمی تونیم شرایط خانواده های قدیمی رو به خوبی برپا کنیم و احتمال روابط خطر سازی خارج از ازدواج خیلی بالاست ، پس باید دنبال تغییر دادن سیستم ازدواج باشیم ، که لزوما نتیجه اش ازدواج موقت نیست.

و نتیجه گیری که : حالا یا باید قدرت کافی در تغییر سیستم ازدواج و جایگاه خانواده در اجتماع باشیم ، که این تا حدود زیادی به دولت مربوط میشه ، و طبق معمول دولت کوتاهی می کنه ؛ پس اگر راه حل سومی وجود داره که می تونه نیاز یک عده از مردم را تامین بکنه ما حق نداریم این راه چون خودمون نمی پسندیم نفی اش کنیم.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بحث در مورد قانون بقیه کشورها مشکلی از ما حل نمی کنه ، و شاید هم شما درست بگید ؛ اما در جمعیت 70 میلیونی نیمه سنتی - مذهبی ما این همه sex worker و روابط جنسی غیر قانونی انجام میشه
حالا در امریکای 300 میلیونی با جامعه ایی که به مراتب آزادتر از ایران هست قاعدتا هر آنچه که قانون میشه به اجرا در نمیاد (مثالش هم مثل فروش سلاح های غیر قانونی در بازار سیاه و مواد مخدر و... هست)

دلیل این قوانین در امریکا رو هم نمی دونم و باز هم شاید شما درست بگی ؛ اما وقتی شایعه هست که اولین بار ایدز بین هم جنس بازان امریکایی دیده شده ، فکر می کنم کفایت کنه برای اینکه نشان بده علت این قوانین به خاطر جلوگیری از شیوع بیماری نیست و بیشتر به عقاید مذهبی و فرهنگی مردم مربوط باشه

//

نگرانی شما از گسترش بیماری های آمیزشی درسته ، اما آیا الان دولت توان داره این بیماری ها رو مهار کنه ؟
من میگم نه
و اگر تا حالا مهار شده مربوط به فرهنگ مردم میشه ؛ و از آنجاییکه اولین قدم در مهار بیماری های آمیزشی در اکثر نقاط دنیا آگاهی به عموم مردم هست ، پس هرچقدر این آگاهی بالا بره مشکلات کمتر میشه
وگرنه نمیشه مردم رو بکنیم در زندان ! که مبادا بیماری به سراغشون بیاد.

من اصلا راجع به روابطی که دو نفر (حالا هم جنس یا غیر هم جنس) آگاهانه انتخاب میکنند که داشته باشند بحثی ندارم، نظری هم نمیدم. بحث من روی قانونی کردن فروش خدمات جنسی از طرف دولت بوده و هست. هیج جای دنیا هم به جز اینجا نه میشه، و نه منطقیه که کسی در روابط جنسی افراد دخالت کنه. شما هم اگر کسی رو پیدا کردید که باهاش ازدواج موقت کنید، بسم الله. ولی من شخصا نه طرفدار بی بند و باری جنسی هستم، نه با افرادی که با این کار موافقند نشست و برخواست میکنم و سعی میکنم همیشه یک ده متری بین من و اونا فاصله باشه...

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
عرض سلام خدمت دوستان
ببخشید وسط بحث .....
من فقط یه چیزی رو داخل پرانتز بگم که قبلا چندتا تاپیک در باره همین بحث بوده که متاسفانه به علت پستهای بعضی از دوستان و انحراف بحث باعث شده کل تاپیک پاک بشه و کلی پستهای ارزشمند رو از دست بدیم

خواهشا اگه از این پستها دیدید جواب ندین و فقط بد ریپورت بدین که یکدستی بحث از بین نره

خیلی ممنون

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما حق ندارید هوسرانی رو در ردیف جنایت های انسانی قرار بدید

هوسرانی تنها زمانی خطرناکه که تبدیل به تجاوز به دیگران بشه ، وگرنه باقیش مربوط به خود شخصه ، و دیگران حق ندارند در زندگی کسی دیگه دخالت کنند

حالا گیریم ، ازدواج موقتی وجود نداشت ، و من 10 باز ازدواج می کردم و 10 بارش رو هم طلاق می دادم ، و آخر سر با نفر 11 ایی ازدواج می کردم ، حالا چه کسی می تونه بگه کار من اشتباهه ؟ خدا ؟ دولت ؟ مردم ؟

من میگم رابطه جنسی حق هر انسانیه ، حالا نوعش رو خود اون شخص بنا به اعتقادش تعیین می کنه ، یکی ازدواج موقت ، یکی دائم ، یکی بدون ازدواج به من و شما ربطی داره که دیگران کدوم مدل از اینها رو انتخاب می کنند ؟

بسیار خوب خوده شما اعتراف کردید که زمانی هوسرانی خطرناک هست که منجر به تجاوز کسی بشود
اصلا تجاوز یعنی چه ؟در ایران یعنی رابطه جنسی غیر شرعی که تعریف مناسبی نمی باشد چون قانون 1400 سال پیش هست و مردمی که در آن زمان زندگی می کردند قابل مقایسه با انسانهای امروزی نیستند پس مجبوریم تعریف کشور های توسعه یافته را با استفاده از قوانین عقلانی توانسته اند پیشرفت کنند را بپزیریم
در آمریکا مجبور کردن شخص به برقراری رابطه جنسی به هر شکل و توسط هر کسی ( حتی شوهر زن ) تجاوز شناخته می شود حال شما چه به زور با یک شخص رابطه جنسی برقرار کنید , یک اسلحه بر روی پیشانی آن شخص بگذارید , با وعده دادن یک موقعیت اجتماعی بهتر با شخص رابطه جنسی بر قرار کنید و یا با پیشنهاد پول و هر گونه انگیزش دیگری قصد بر قراری رابطه جنسی را داشته باشید تجاوز محسوب می شود یعنی آن زن می تواند ادعا کند که به خاطره نیاز به چیزی که شما وعده داده بودیم مجبور شده است که تن به ارضای میل نفسانی شما بدهد

در خصوص اینکه شما 10 بار ازدواج می کردید شما می تواند 100 بار ازدواج دایم بکنیم و پس از آن طلاق بگیرید
کسی جلوی اینکار شما را نگرفته است ولی چنین کاری در عمل خیلی مشکل و یا غیر ممکن است

رابطه جنسی حق هر انسانی هست ولی چون انسان ها در جامعه زندگی می کنند باید تابع قوانین آن باشند

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بسیار خوب خوده شما اعتراف کردید که زمانی هوسرانی خطرناک هست که منجر به تجاوز کسی بشود
اصلا تجاوز یعنی چه ؟در ایران یعنی رابطه جنسی غیر شرعی که تعریف مناسبی نمی باشد چون قانون 1400 سال پیش هست و مردمی که در آن زمان زندگی می کردند قابل مقایسه با انسانهای امروزی نیستند پس مجبوریم تعریف کشور های توسعه یافته را با استفاده از قوانین عقلانی توانسته اند پیشرفت کنند را بپزیریم
در آمریکا مجبور کردن شخص به برقراری رابطه جنسی به هر شکل و توسط هر کسی ( حتی شوهر زن ) تجاوز شناخته می شود حال شما چه به زور با یک شخص رابطه جنسی برقرار کنید , یک اسلحه بر روی پیشانی آن شخص بگذارید , با وعده دادن یک موقعیت اجتماعی بهتر با شخص رابطه جنسی بر قرار کنید و یا با پیشنهاد پول و هر گونه انگیزش دیگری قصد بر قراری رابطه جنسی را داشته باشید تجاوز محسوب می شود یعنی آن زن می تواند ادعا کند که به خاطره نیاز به چیزی که شما وعده داده بودیم مجبور شده است که تن به ارضای میل نفسانی شما بدهد

در خصوص اینکه شما 10 بار ازدواج می کردید شما می تواند 100 بار ازدواج دایم بکنیم و پس از آن طلاق بگیرید
کسی جلوی اینکار شما را نگرفته است ولی چنین کاری در عمل خیلی مشکل و یا غیر ممکن است

رابطه جنسی حق هر انسانی هست ولی چون انسان ها در جامعه زندگی می کنند باید تابع قوانین آن باشند
خودتون می دونید این مدینه فاضله ایی که تقریبا ترسیم کردید فاصله زیادی با ما داره

اما اگر ما در جامعه مون ازدواج موقت رو نمی داشتیم و کسی هم دنبالش نرود ، باز این تجاوزها انجام میشه
و
اگر هم ازدواج موقت تبدیل به یک رسم عمومی بشه ، باز هم خود به خود دلیلی بر گسترش تجاوز نیست ،

و اتفاقا چیزی که من خیلی روش پافشاری دارم اینه که چون دولت دیگر کنترلی روی خانواده نداره و قوانین خانواده و روابط بین زن و مرد در جامعه جوابگویی الان نیست ، پس اگر ما در کارمون آزاد باشیم ، از اونجایی که انسان راحت طلبه و کمتر دنبال دردسر میره ، پس نصفی از مشکلات مثل مهریه های سنگین ، حق طلاق ، تعیین محل سکونت ، نبود درک عاطفی بین زن و مرد و... که به خاطر سخت بودن طلاق از بین میره
موارد باقی مثل خشونت شوهر علیه همسر ، یا اجبار کردن مرد و زن به انجام هر کار ناخواسته ، دیگه مربوط به دادگاه خانواده نخواهد شد ، و میشه سریعا براش تصمیم گرفت

//
و در ضمن عنوان میشه کسانی که دنبال کسب درآمد از راه جنسی هستند یک راه قانونی براشون فراهم میشه

در صورتی که اگر ازدواج موقت گسترش پیدا کنه ، هرکسی می تونه جفت خودش رو راحتت پیدا کنه ، و عملا بازار sex worker ها خراب میشه !

/

من میگم همیشه مردم از دولت بیشتر می فهمند ! پس اگر به مردم آزادی داده بشه که خودشون برای زندگیشون تصمیم بگیرند مطمئنا نتیجه اش بهتر از دخالت دولت خواهد بود.

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
عرض سلام خدمت دوستان
ببخشید وسط بحث .....
من فقط یه چیزی رو داخل پرانتز بگم که قبلا چندتا تاپیک در باره همین بحث بوده که متاسفانه به علت پستهای بعضی از دوستان و انحراف بحث باعث شده کل تاپیک پاک بشه و کلی پستهای ارزشمند رو از دست بدیم

خواهشا اگه از این پستها دیدید جواب ندین و فقط بد ریپورت بدین که یکدستی بحث از بین نره

خیلی ممنون

شوخی:

آره بابا نفتمون را دارند می برند
j6332h.gif

بنزین رو گرون کردند
laughbounce.gif

بعدش ما بحث ها قدیمی و تکراری می کنیم
gamer1.gif

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نمی دونم این مجله زنان - زنستان ؟ مربوط میشه یا نه :

اما اکثر گروه های حمایت از زنان برای این با ازدواج موقت مخالفت می کنند که می گند مرد می تونه همزمان چند همسر داشته باشه

که خوب با وجود اینکه در حال حاضر هر مردی که ازدواج دائم کرده باشه برای ازدواج دوم باید از همسر اولش اجازه داشته باشه ، خوب میشه همین وضعیت رو برای ازدواج موقت هم پیاده کرد

انوقت دیگر مردان فقط می تونند با تنها یک همسر داشته باشند ، یا همسر دوم با اجازه همسر اول باشه

S.T.S

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
یه سرچ بزن تو کائنات حتما پیدا میکنی ! اگه نکردی ا
خودتون می دونید این مدینه فاضله ایی که تقریبا ترسیم کردید فاصله زیادی با ما داره

اما اگر ما در جامعه مون ازدواج موقت رو نمی داشتیم و کسی هم دنبالش نرود ، باز این تجاوزها انجام میشه
و
اگر هم ازدواج موقت تبدیل به یک رسم عمومی بشه ، باز هم خود به خود دلیلی بر گسترش تجاوز نیست ،

و اتفاقا چیزی که من خیلی روش پافشاری دارم اینه که چون دولت دیگر کنترلی روی خانواده نداره و قوانین خانواده و روابط بین زن و مرد در جامعه جوابگویی الان نیست ، پس اگر ما در کارمون آزاد باشیم ، از اونجایی که انسان راحت طلبه و کمتر دنبال دردسر میره ، پس نصفی از مشکلات مثل مهریه های سنگین ، حق طلاق ، تعیین محل سکونت ، نبود درک عاطفی بین زن و مرد و... که به خاطر سخت بودن طلاق از بین میره
موارد باقی مثل خشونت شوهر علیه همسر ، یا اجبار کردن مرد و زن به انجام هر کار ناخواسته ، دیگه مربوط به دادگاه خانواده نخواهد شد ، و میشه سریعا براش تصمیم گرفت

//
و در ضمن عنوان میشه کسانی که دنبال کسب درآمد از راه جنسی هستند یک راه قانونی براشون فراهم میشه

در صورتی که اگر ازدواج موقت گسترش پیدا کنه ، هرکسی می تونه جفت خودش رو راحتت پیدا کنه ، و عملا بازار sex worker ها خراب میشه !

/

من میگم همیشه مردم از دولت بیشتر می فهمند ! پس اگر به مردم آزادی داده بشه که خودشون برای زندگیشون تصمیم بگیرند مطمئنا نتیجه اش بهتر از دخالت دولت خواهد بود.
من موافقم ! دوستان فکر کردن من طرفدار ازدواج موقتم در صورتی که هون اول گفتم مخالفم اما دوستان فکر کردن من آخوندم و ... در خیلی از موارد هم با دوستان ابراز موافقت کردم در مورد سلامت هم موافقم !اما یک جمله معروف هست که میگه هر چی میکشیم از نادونیه خودمونه ! اگر مردم آگاهی بیشتری داشته باشن هیچ وقت اجازه نمیدن چنین بلاهایی نظیر بنزین رو سرشون در بیاره ! در کل با نظرات دوستان موافقم !ضد و نقیض هم داشتا !;):lol:

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
عجبا.طرحش کردن یعنی چی.
مگر ازدواج موقت طرحیم میشه.
این دولت هم میبینه داره مملکت به *** کشیده میشه میاد اینطوری بدترهش میکنه.
بابا اینا دیگه کین.همشون خولن.
ول کنید دیگه.میخوان راهی برای شهوت پرستی مردم پیدا کنن از بیرون خبر ندارن.
به نظر من ازدواج چه موقت چه دائم بدون عشق طرفین حرام اندر حرامه .حالا اینا که دیگه میخوان بنگاهیش کنن.
فلا خانم با ******** اجاره به شرط تملیک.
به نظر من این اهانت هم به زن هم به مرده.
بابا ایرانیان اینا دارن ما ها را با حیوانات اشتباه میگیرن

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720

از جمله شرایط ازدواج موقت وجود مهریه هست. این کار عملا با فروش خدمات جنسی به صورت قانونی یکسان هست. اگر مهریه رو از ازدواج موقت حذف کنند، اونوقت شاید بشه به طرح شما هم فکر کرد.

در عین حال با جمله دوم شما موافقم. اگر اینهمه تابو در مورد آموزش مسائل حواشی روابط جنسی نبود و به مردم آگاهی و آموزش لازم داده میشد، این آزادی ثمرات خوبی داشت.

♂MAJID

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
zanestancover26.jpg

نظرتون در مورد اين عكس چيه؟ودر مورد ازدواج موقت؟
نميفهمم !
ولي فك كنم منظورشون اين بوده كه ميخان هم جنس بازي(Gay) رو مثه ازدواج موقت ...
اصن خوب دقت كنين خودتون متوجه منظور من ميشين !

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
توی ایران بیشتر مردم صفر و 1 فکر می کنند. یا به ازدواج و عشق دائم باید اعتقاد داشته باشند ، یا باید تفکر دیگران رو زیر سوال ببرند

خیر
این چه جور طرز فکریه؟

مشکل بر سر بحث ازدواج موقت و مشکل ریشه ای اون هست که به فساد و بی بندباری، وجهه قانونی میده!
و چیزی که قانونی بشه، اونم س ک س !!!!! دیگه هیچ .. بیا و جلوشو بگیر.

من نمیدونم ازدواج موقت اگه علاقه هم داشته باشه توش اسمشو بذاریم عشق موقت یا نه!
اما میدونم 95% مردم این کار رو برا امر جن سی به کار خواهند برد.

اما اینو بدونین، فکر نمیکنم بالای 50 یا 60% جوونای الان که دوس پسر دوس دختر هستند، با هم س ک س داشته باشن، و فکر ذکرشون هم اون باشه! اما اینجوری با خوندن 2 جمله، مثلا محرم میشن و یه مسافر خونه و ..

به نظر من ارزش اون رابطه و عشق بازی 2 تا دوست که حتی منجر به س ک س هم بشه، بسیار پاک تر، مقدس تر از این بحث کذایی هست.

برا چی همه 0 یا 1 هستن ؟ عشق موقت هم مگه داریم ؟ ای آقا خودمونو گول نزنیم، اکثر دوستان اینجا هم که نظرشون رو میخوندم بر این باورند که ازدواج موقت برابر است با ارضای جنسی، نه عشق موقت!
مگه شما از یکی خوشت بیاد، تو دانشگاه، تو یه جمع دوستانه، تو هر جا .. برا اینکه باهاش صمیمی شی میری باهاش ازدواج موقت میکنی ؟

چشمها را وقتشه که دیگه بشوییم !! .. البته اگه بشه اینهمه گرد و غبار رو که 1400 ساله روش نشسته رو پاک کرد
خیر !

N&A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیر
این چه جور طرز فکریه؟

مشکل بر سر بحث ازدواج موقت و مشکل ریشه ای اون هست که به فساد و بی بندباری، وجهه قانونی میده!

اما اینو بدونین، فکر نمیکنم بالای 50 یا 60% جوونای الان که دوس پسر دوس دختر هستند، با هم س ک س داشته باشن، و فکر ذکرشون هم اون باشه! اما اینجوری با خوندن 2 جمله، مثلا محرم میشن و یه مسافر خونه و ..

به نظر من ارزش اون رابطه و عشق بازی 2 تا دوست که حتی منجر به س ک س هم بشه، بسیار پاک تر، مقدس تر از این بحث کذایی هست.

برا چی همه 0 یا 1 هستن ؟ عشق موقت هم مگه داریم ؟ ای آقا خودمونو گول نزنیم، اکثر دوستان اینجا هم که نظرشون رو میخوندم بر این باورند که ازدواج موقت برابر است با ارضای جنسی، نه عشق موقت!
مگه شما از یکی خوشت بیاد، تو دانشگاه، تو یه جمع دوستانه، تو هر جا .. برا اینکه باهاش صمیمی شی میری باهاش ازدواج موقت میکنی ؟

چشمها را وقتشه که دیگه بشوییم !! .. البته اگه بشه اینهمه گرد و غبار رو که 1400 ساله روش نشسته رو پاک کرد
خیر !
تایید میشه 100000000 تا.

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خیر
این چه جور طرز فکریه؟

خیر !

من نمی دونم تفکر شما درباره ارتباط جنسی چیه ، و البته هرچی هم که باشه برای شما محترمه و من وظیفه ندارم که اون رو تغییر بدم

اما تفکر من اینه که انسان باید برای ارتباط جنسی (حداقل با جنس مخالف - نه هم جنس) آزاد باشه.
ممکنه من به ازدواج رسمی در هر دینی اعتقاد داشته باشم ، اما دلیلی نداره دیگران اعتقاد من رو داشته باشند

پس در جواب :

به فساد و بی بندباری، وجهه قانونی میده!

این همه به اصطلاح فساد ! توی اروپا هست ! مشکلی بوجود آمده ؟
همه جای دنیا یک عده تمایلات جنسی بی حد و حصر دارند ، پس بهتره به جای اینکه وجود این افراد رو کتمان کنیم یا مثل وضعیت فعلی در بین جامعه پراکندشون کنیم ، با تعاریف قانونی محدودشون کنیم ، اینطوری جامعه از خطر اونها بیشتر در امان هست

می تونید نتیجه بگیرید : تا اینجای کار من سکس و ارتباط جنسی رو چیز بدی نمی دونم ، فقط به شرطی که به دیگران و جامعه صدمه نزنه

/////

بحث عشق هم یک شباهت با این سکس ! داره که برای هرکسی متفاوته
کسی ممکنه تا آخر زندگیش عاشق یک نفر یا یک چیز باشه ، ولی کسی دیگه نظرش سریعتر تغییر کنه و یا حتی به عشق اعتقاد نداشته باشه

پس عشق یک چیز قلبیه و دورنیه که هیچ کس نمی تونه تعریفش رو به دیگران بقبولونه
به همین ترتیب چون تعریفی برای عشق نیست و کسی نمی تونه اون رو به دیگران نشان بده ؛ پس عشق لازمه ازدواج نیست !

//////

ببینید ، تعاریف شما برای خودتون محترمه و مقدسه، اما به شرطی به تعاریف دیگران هم احترام بزارید.

خیلی های دیگه هم براشون اون مدل ازدواج کردن و رابطه جنسی در مسافرخونه مقدس و پاک هست

///////////////////////////

اکثر دوستان اینجا هم که نظرشون رو میخوندم بر این باورند که ازدواج موقت برابر است با ارضای جنسی، نه عشق موقت!
من از شما نمی پرسم و حق هم ندارم بپرسم که اگر کسی دوست داشته باشی نحوه ارتباطت باهاش چیه ، به همون نسبت شما هم حق چنین پرسیدن سوالی رو از دیگران ندارید ، یا حداقل اون شخص می تونه به شما جواب نده.

و به همین نسبت کسی حق سوال کردن در امور شخصی دیگران رو نداره ، پس تاثیری نداره که مردم فکر می کنند ازدواج موقت آیا عشق رو دنبال می کنه یا ارضای جنسی ، چون تفکر شخصی هرکسی برای خودش محترمه

خیلی از مردم برای سکس اصالت قائلند ، حالا خوبه شما با اونها هم کلام نشدید ! وگرنه با این حرف ها انگار دارد بهشون فحش می دید!

صمیمی شدن و دوستی دو جنس مخالف ، چه ربطی به ازدواج موقت داره ؟
مگه کسی خواسته این رو جایگزین اون بکنه ؟
عشق جای خودش ، سکس ! هم جای خودش

من شخصا آدمی نیستم که برای افتخار کردن به کاری نیاز به تایید دیگران داشته باشم ، اما از اینکه در مسئله نیاز جنسی ، پاسخ دادن به این نیاز رو مهمتر از چگونگی اش می دونم افتخار می کنم
حالا همه کاربران اینجا یا مردم ایران خلاف نظر من رو داشته باشند اهمیتی نداره ، چون حرف من در عمل اثبات شده که برای جامعه بهتره.

N&A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نمی دونم تفکر شما درباره ارتباط جنسی چیه ، و البته هرچی هم که باشه برای شما محترمه و من وظیفه ندارم که اون رو تغییر بدم

اما تفکر من اینه که انسان باید برای ارتباط جنسی (حداقل با جنس مخالف - نه هم جنس) آزاد باشه.
ممکنه من به ازدواج رسمی در هر دینی اعتقاد داشته باشم ، اما دلیلی نداره دیگران اعتقاد من رو داشته باشند

پس در جواب :

این همه به اصطلاح فساد ! توی اروپا هست ! مشکلی بوجود آمده ؟
همه جای دنیا یک عده تمایلات جنسی بی حد و حصر دارند ، پس بهتره به جای اینکه وجود این افراد رو کتمان کنیم یا مثل وضعیت فعلی در بین جامعه پراکندشون کنیم ، با تعاریف قانونی محدودشون کنیم ، اینطوری جامعه از خطر اونها بیشتر در امان هست

می تونید نتیجه بگیرید : تا اینجای کار من سکس و ارتباط جنسی رو چیز بدی نمی دونم ، فقط به شرطی که به دیگران و جامعه صدمه نزنه

/////

بحث عشق هم یک شباهت با این سکس ! داره که برای هرکسی متفاوته
کسی ممکنه تا آخر زندگیش عاشق یک نفر یا یک چیز باشه ، ولی کسی دیگه نظرش سریعتر تغییر کنه و یا حتی به عشق اعتقاد نداشته باشه

پس عشق یک چیز قلبیه و دورنیه که هیچ کس نمی تونه تعریفش رو به دیگران بقبولونه
به همین ترتیب چون تعریفی برای عشق نیست و کسی نمی تونه اون رو به دیگران نشان بده ؛ پس عشق لازمه ازدواج نیست !

//////

ببینید ، تعاریف شما برای خودتون محترمه و مقدسه، اما به شرطی به تعاریف دیگران هم احترام بزارید.

خیلی های دیگه هم براشون اون مدل ازدواج کردن و رابطه جنسی در مسافرخونه مقدس و پاک هست

///////////////////////////

من از شما نمی پرسم و حق هم ندارم بپرسم که اگر کسی دوست داشته باشی نحوه ارتباطت باهاش چیه ، به همون نسبت شما هم حق چنین پرسیدن سوالی رو از دیگران ندارید ، یا حداقل اون شخص می تونه به شما جواب نده.

و به همین نسبت کسی حق سوال کردن در امور شخصی دیگران رو نداره ، پس تاثیری نداره که مردم فکر می کنند ازدواج موقت آیا عشق رو دنبال می کنه یا ارضای جنسی ، چون تفکر شخصی هرکسی برای خودش محترمه

خیلی از مردم برای سکس اصالت قائلند ، حالا خوبه شما با اونها هم کلام نشدید ! وگرنه با این حرف ها انگار دارد بهشون فحش می دید!

صمیمی شدن و دوستی دو جنس مخالف ، چه ربطی به ازدواج موقت داره ؟
مگه کسی خواسته این رو جایگزین اون بکنه ؟
عشق جای خودش ، سکس ! هم جای خودش

من شخصا آدمی نیستم که برای افتخار کردن به کاری نیاز به تایید دیگران داشته باشم ، اما از اینکه در مسئله نیاز جنسی ، پاسخ دادن به این نیاز رو مهمتر از چگونگی اش می دونم افتخار می کنم
حالا همه کاربران اینجا یا مردم ایران خلاف نظر من رو داشته باشند اهمیتی نداره ، چون حرف من در عمل اثبات شده که برای جامعه بهتره.
حرف شما احتمالا در عمل فقط به خود شما اثبات شده.چون هیچ آدم عاقلی حاضر نیست به خاطر چند دقیقه خوشی،یه عمر مریض بشه یا حسرت بخوره که ایکاش یه کم به عواقب کارم فکر میکردم.
اگر میخواین به خاطر لجبازی به خودتون افتخار کنید بحثش جداست....
پ.ن.من اصلا قصد جو سازی و جدال ندارم.اما شما که میفرمایین هر فرد برای خودش حقوقی داره لطف کنید و پست هاتون رو یه نگاه اجمالی بندازید.چون توی همه پستاتون نه تنها به حقوق همه تجاوز کردین بلکه با نادون جلوه دادن بقیه خواستین ثابت کنین که دانای کل هستین.

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
از جمله شرایط ازدواج موقت وجود مهریه هست. این کار عملا با فروش خدمات جنسی به صورت قانونی یکسان هست. اگر مهریه رو از ازدواج موقت حذف کنند، اونوقت شاید بشه به طرح شما هم فکر کرد.

در عین حال با جمله دوم شما موافقم. اگر اینهمه تابو در مورد آموزش مسائل حواشی روابط جنسی نبود و به مردم آگاهی و آموزش لازم داده میشد، این آزادی ثمرات خوبی داشت.

ولی من هم گفتم :

حساسیت شما برای تبدیل شدن این راه به نحوه کسب و کار یک عده ، در حال حاضر صحیحه !
مخصوصا که اگر اطلاعاتی از کسانی که تمایلی برای انجام چنین ازدواج های داشته باشند پیدا کنیم ، میشه فهمید هنوز مهریه های بالا عین قیمت بالای کلا ! نشون میده هدف این ازدواج ها بیشتر کسب درآمده !

اما اگر فرهنگ چنین ازدواجی گسترش پیدا کنه ، افرادی که شبیه هم فکر می کنند سریعتر هم دیگر رو پیدا می کنند و دیگه این قیمت مهریه نیست که چیزی رو تعیین می کنه

من خودم فکر می کنم وقتی می تونه مهریه ارزش مادی خیلی پایینی داشته باشه ، پس چه لزومی داره که وجود داشته باشه !؟ اما خوب اگر میشد برای مهریه راه بهتری پیدا کرد ، برای ازدواج دائم پیاده می کردند !

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حرف شما احتمالا در عمل فقط به خود شما اثبات شده.چون هیچ آدم عاقلی حاضر نیست به خاطر چند دقیقه خوشی،یه عمر مریض بشه یا حسرت بخوره که ایکاش یه کم به عواقب کارم فکر میکردم.
اگر میخواین به خاطر لجبازی به خودتون افتخار کنید بحثش جداست....
پ.ن.من اصلا قصد جو سازی و جدال ندارم.اما شما که میفرمایین هر فرد برای خودش حقوقی داره لطف کنید و پست هاتون رو یه نگاه اجمالی بندازید.چون توی همه پستاتون نه تنها به حقوق همه تجاوز کردین بلکه با نادون جلوه دادن بقیه خواستین ثابت کنین که دانای کل هستین.

اگر این طور به نظر میاد که من کسی رو مسخره کردم یا نادون دونستم معذرت می خواهم

قصد من این نبود که خواسته خودم رو به کسی تحمیل کنم ، اما از اینکه توی جامعه ما افراد بزرگسال هم نسبت به ازدواج تفکر teenager ایی دارند ،
یا چرا ما باید فکر کنیم ارتباط جنسی و سکس چیز بدیه ؟
یا چرا هر کسی که این ارتباط رو می خواهد دیگران بهش نگاه عجیبی می کنند ؟ و.... همه اینها من رو نارحت می کنه

واقعیت این که بهتر هست (اجباری هم نیست) هر زن و مرد بزرگسال ارتباط جنسی سالم داشته باشه ، حالا به هر طریقی. این ارتباط حتما در سلامت روانی افراد تاثیر مثبت داره و این حداقل از روی تجربه در همه جای دنیا اثبات شده

چگونگی این ارتباط رو باید خود افراد تعیین و تایید کنند، وگرنه سلامت این ارتباط به خطر میوفته.
حالا هرکسی بنا به علائق شخصی اش یک راهی رو انتخاب می کنه ، دلیلی نداره علائق و عقاید دیگران رو مسخره کنیم
////
بعدش هم چرا بیماری ؟ خوب دو طرف که مازوخیسم ندارند که خودشون رو بیمار کنند ، میشه با ابزارهای پزشکی و معاینات قبل از ازدواج زن و مرد از سالم بودن هم دیگه مطلع بشند و با آگاهی های پزشکی هم اونها رو از بیماری های احتمالی بعد از ازدواج در امان نگه داشت

بالا