برگزیده های پرشین تولز

مولتی ویتامین بخوریم یا نه؟

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
من حدود2 سال هستش که به طور مرتب هر روز مولتی ویتامین استفاده میکنم و اکثرا از nature made multi daily complete استفاده میکنم
چون من بعضی از سبزیجات و بعضی غذاها رو اصلا نمیخورم و نمیخوام که به خاطرش کمبودی داشته باشم

ولی حالا تو پزشکی بحث داغی افتاده درباره مفید یا مضر بودن این مولتی ویتامین ها . میخواستم بدونم نظر دوستان در این مورد چیه و اینکه دوستان در صورت مصرف کدوم مولتی ویتامین هارو تایید میکنند؟

GU3ST

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
هر روز نخور بلکه هفته ای دو یا سه بار استفاده کن

اگه آقا هستین قرص آهن استفاده نکنید

سعی کنید از میوه ها و غذا ها استفاده کنید

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
شما نمیگید با این همه تحریم چطور یه محصول ساخت آمریکا که روش فارسی نویس هم شده میرسه دستتون؟!!

گول این شرکتها رو نخورید، والا پول دور ریختنه... جنس اروپایی درجه 1 الآن توی بازار هست 100 تاش فکر کنم 18 تومن! اونوقت ملت ما دنبال جنس درجه 3 آمریکایی هستند!

در مورد مصرف یا عدم مصرف هم هنوز بین علما اختلافه. یکی میگه 10 گرم در روز باید ویتامین سی بخورید، یکی میگه 150 میلی گرم هم کافیه! یکی میگه 30 واحد ویتامین e باید بخورید، اون یکی میگه 400 واحد باید بخورید! شما بخور، ولی نه هر روز... جنس خوب هم مصرف کن. اگرم به صورت مداوم مصرف میکنی، هر ماه یک هفته کلا قطع کن بزار کبد و کلیه ات نفس بکشن!

همراه با ناهار و با یک لیوان آب هم مصرف کن. مثلا همین مورد... مولتی ویتامین باید همراه با غذا مصرف بشه تا نهایت جذب رو داشته باشه. از طرفی باید با یک تا دو لیوان آب مصرف بشه برای بالا بردن جذب مواد محلول در آب. حالا یکی نیست بگه وسط غذا دو تا لیوان آب بخوریم؟!! پس چرا اساتید گوارش میگن با غذا آب نخورید!!!

ضمنا میتوانی خودت manage کنی برنامت رو... مثلا امروز مولتی ویتامین بخور. فردا امگا 9-6-3. پس فردا ویتامین E و C. دوباره برگرد از اول... یه برنامه اینطوری داشته باشی خیلی بهتره.

ضمنا شما که مدام این مواد رو مصرف میکنید آزمایش کامل ادرار و آنزیمهای کبدی حداقل سالی 1 بار رو فراموش نکنید.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116

mahiye_bala

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
508

دوست عزیز

واسه اینکه اقایون نیاز دارن بعد از مصرف نهار با خوردن چای اهن اضافی بدنشون رو دفع کنن نه اینکه بازم قرص اهن بخورن

ماجرای خانومها فرق داره.بلکه باید بعد از دورانیتا یه مدت بخورن

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
خب این مولتی کامپلت که آهن رو هم داره واسه چی دوباره آهن؟

هر روز نخور بلکه هفته ای دو یا سه بار استفاده کن

اگه آقا هستین قرص آهن استفاده نکنید

سعی کنید از میوه ها و غذا ها استفاده کنید

کم خونی که از کودکی داشتم. توی سال یک دوره 20 یا 30 تایی 50 میل بیشتر نمیخورم.

Last edited:

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
شما نمیگید با این همه تحریم چطور یه محصول ساخت آمریکا که روش فارسی نویس هم شده میرسه دستتون؟!!

گول این شرکتها رو نخورید، والا پول دور ریختنه... جنس اروپایی درجه 1 الآن توی بازار هست 100 تاش فکر کنم 18 تومن! اونوقت ملت ما دنبال جنس درجه 3 آمریکایی هستند!

در مورد مصرف یا عدم مصرف هم هنوز بین علما اختلافه. یکی میگه 10 گرم در روز باید ویتامین سی بخورید، یکی میگه 150 میلی گرم هم کافیه! یکی میگه 30 واحد ویتامین e باید بخورید، اون یکی میگه 400 واحد باید بخورید! شما بخور، ولی نه هر روز... جنس خوب هم مصرف کن. اگرم به صورت مداوم مصرف میکنی، هر ماه یک هفته کلا قطع کن بزار کبد و کلیه ات نفس بکشن!

همراه با ناهار و با یک لیوان آب هم مصرف کن. مثلا همین مورد... مولتی ویتامین باید همراه با غذا مصرف بشه تا نهایت جذب رو داشته باشه. از طرفی باید با یک تا دو لیوان آب مصرف بشه برای بالا بردن جذب مواد محلول در آب. حالا یکی نیست بگه وسط غذا دو تا لیوان آب بخوریم؟!! پس چرا اساتید گوارش میگن با غذا آب نخورید!!!

ضمنا میتوانی خودت manage کنی برنامت رو... مثلا امروز مولتی ویتامین بخور. فردا امگا 9-6-3. پس فردا ویتامین E و C. دوباره برگرد از اول... یه برنامه اینطوری داشته باشی خیلی بهتره.

ضمنا شما که مدام این مواد رو مصرف میکنید آزمایش کامل ادرار و آنزیمهای کبدی حداقل سالی 1 بار رو فراموش نکنید.

آقا مارک خوب درجه 1، 18 تومن چیه؟ شفاف سازی کن برا ملت؟ البته اونی که من میگیریم هم 100 تاییش 21 تونم قیمتشه. فارسی هم برچسب داره فارسی نشده، حالا اون قرص جوشان های سوپراویت یه چیزی اوایل خوب بود فارسی شد دیگه نمیشه خورد.

کلیه و کبد رو هستم پدر درمیاره، همینه که میگن روزی 8 تا لیوان آب بخورید.

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614

خب من Nature made Multi Daily استفاده میکنم که ساخت کشور آمریکا هستش و هر کپسول هم حاوی 100 تا قرص هستش که 21 از داروخانه میگیرم
علت استفاده از این محصول هم اینه که جز معدود محصولهایی هستش که از اتحادیه دارویی و بهداشتی آمریکا مجوز فعالیت رو داره
اینم لینکش:
Nature Made Multi Daily

حالا اگه دوستان آشنایی بیشتری با این گرو مولتی ویتامین دارند و درباره مضرات یا تقلبی بودن اون میدونن لطفا راهنمایی کنند

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
آقا مارک خوب درجه 1، 18 تومن چیه؟ شفاف سازی کن برا ملت؟ البته اونی که من میگیریم هم 100 تاییش 21 تونم قیمتشه. فارسی هم برچسب داره فارسی نشده، حالا اون قرص جوشان های سوپراویت یه چیزی اوایل خوب بود فارسی شد دیگه نمیشه خورد.

کلیه و کبد رو هستم پدر درمیاره، همینه که میگن روزی 8 تا لیوان آب بخورید.

مارک euro vital مارک بسیار خوبیه. این نیچر مید اطلاع دارید در آمریکا 7 دلاره؟ وقتی با این شرایط تحریم بره دبی و از اونجا بیاد، کلی از قیمتش بابت فوروارد شدنه... نه کیفیت!

روزی 8 لیوان و حتی بیشتر بسیار برای کار کلیه ها خوبه، ولی آنچنان کبد رو detoxify نمیکنه.

آره دیگه باید کنترل کنی که هموگلوبینت همیشه زیر 18 گرم و هماتوکریتت زیر 50% باشه.

خب من Nature made Multi Daily استفاده میکنم که ساخت کشور آمریکا هستش و هر کپسول هم حاوی 100 تا قرص هستش که 21 از داروخانه میگیرم
علت استفاده از این محصول هم اینه که جز معدود محصولهایی هستش که از اتحادیه دارویی و بهداشتی آمریکا مجوز فعالیت رو داره
اینم لینکش:
Nature Made Multi Daily

حالا اگه دوستان آشنایی بیشتری با این گرو مولتی ویتامین دارند و درباره مضرات یا تقلبی بودن اون میدونن لطفا راهنمایی کنند

اتحادیه دارویی و بهداشتی آمریکا کجاست دیگه؟ :D اینا رو بی خیال، naturemade رو زمانی که بسته ای 9 هزار تومن بود من میگرفتم... باور کن یکی از قدیمی ترین مولتی ویتامینها و در عین حال آشغالترینشون همینه! شما خودت باور میکنی جنس درجه 1 یا حتی درجه 2 آمریکایی رو بیان توی ایران بفروشن؟

شما وقتی یه قرص مولتی ویتامین میخوری، به هیچ وجه معنیش این نیست که تمام اون موادی که روش نوشته به بدن شما میرسه... حتی اگه همون آلمانی که من میگم رو بخورید!! از ماده اولیه و شرایط ساخت بگیر تا شرایط حمل و نقل و انبار و نگهداری در خانه و .... اینا همه مواد موثره قرص رو تا مرز نابودی می برن. بنابراین شما باید مولتی ویتامینی رو بخورید که اولا در کشور مبدا جزو مولتی ویتامینهای توی بورس باشه، ثانیا کوتاهترین مسیر تا خانه شما رو از کارخانه طی کرده باشه.

نیچرمید مثل یورو ویتال یه مولتی ویتامین پایه از ویتامینها، عناصر معدنی و تریس المنتها است. شما اگه جس خوب میخوای، مولتی ویتامینهای زیادی هست که مواد دیگه هم دارن... مثلا SONA که خیلی گرونه و ساخت کاناداست... توش یونجه هم داره! :D

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
لطفا بهترین مارک مولتی ویتامین برای مو هم معرفی کنید

بهترین مولتی ویتامین یادمه یه شربت بود حدود 80 دلار در آمریکا که دیگه آخرش بود، برای یک ماه هم بود! از روغن کله مورچه بگیر تا اورانیوم غنی شده رو داشت! :D برسه ایران فکر میکنم 250 هزار تومانی بشه... اونم برای یک ماه! :D

از لحاظ کیفی میخواید همون euro vital خیلی عالیه. از لحاظ غنی بودن میخواید sona خوبه ولی اونم گرونه... برای یک ماه استفاده پارسال 30 تومن بود. الآن باید دور و ور 40 شده باشه قاعدتا"...

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
یکی از دلایل مهمش، غلظت خون یا پلی سایتمی است که عواقبش آمبولی و سکته مغزیه! :D

من چند روز پیش رفتم یه آزمایش خون دادم و نشون دکتر دادم گفت گلبول های قرمزت تعدادشون خوبه ولی یه درجه کم خونی داری (مثلا عددش نرمالش 15 بود مال من 13.5 بود مثلا!) و قرص آهن داده و گفته شبی یه عدد بخورم. مشکلی ایجاد میکنه؟ قطعش کنم؟
ممنون

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
من چند روز پیش رفتم یه آزمایش خون دادم و نشون دکتر دادم گفت گلبول های قرمزت تعدادشون خوبه ولی یه درجه کم خونی داری (مثلا عددش نرمالش 15 بود مال من 13.5 بود مثلا!) و قرص آهن داده و گفته شبی یه عدد بخورم. مشکلی ایجاد میکنه؟ قطعش کنم؟
ممنون

پزشک عمومی بودن حتما... و گفتن چند وقت دیگه برید پیششون احتمالا! :p

معمولا به آقایون قرص آهن نمیدن... داروهای خونساز دیگه استفاده میشه. تنها چیزی که به این عددی که شما میگی میخوره، هموگلوبینه... و رنج نرمالش بستگی به دستگاه سل کانتر و مواد کالیبراسیون مورد استفاده داره ولی به طور عمومی و تقریبی برای آقایون باید بین 12 تا 18 باشه.

اگه خیلی میخواید مته به خشخاش بزارید برید یه آزمایشگاه درست و حسابی مثلا آزمایشگاه یه بیمارستان که زایشگاه هم داره و دستگاههای سل کانترشون دقیق هستند... درخواست یه آزمایش CBC کنید... هزینش هم به طور آزاد حدود 6000 تومان در میاد.

ولی من جای شما باشم در صورتی که مشکل علامتی دیگه ای ندارید، میگم بی خیالش... :D یه مقدار مواد پروتئین دار غذا رو بیشتر میکنم، چای رو هم کمتر میکنم... میزارم 6 ماه دیگه میرم آزمایش!

Chapeau

Registered User
لایک‌ها
11
من 2 هفته ایی هست دارم Wellman می خورم ... البته بهد از اینکه RegenDiet نایاب شد !!! //
ریجن رو به خاطر بیتوتین ش میخوردم البته یه مقدار پوست صورت رو چرب میکرد (فکر کنم ویتامینEش زیاد بود، نمیدونم ) ... ول من هم خوبه منتهی یه مقدار Sideeffect داره به خاطر جین سینگش D:

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
پزشک عمومی بودن حتما... و گفتن چند وقت دیگه برید پیششون احتمالا! :p

معمولا به آقایون قرص آهن نمیدن... داروهای خونساز دیگه استفاده میشه. تنها چیزی که به این عددی که شما میگی میخوره، هموگلوبینه... و رنج نرمالش بستگی به دستگاه سل کانتر و مواد کالیبراسیون مورد استفاده داره ولی به طور عمومی و تقریبی برای آقایون باید بین 12 تا 18 باشه.

اگه خیلی میخواید مته به خشخاش بزارید برید یه آزمایشگاه درست و حسابی مثلا آزمایشگاه یه بیمارستان که زایشگاه هم داره و دستگاههای سل کانترشون دقیق هستند... درخواست یه آزمایش CBC کنید... هزینش هم به طور آزاد حدود 6000 تومان در میاد.

ولی من جای شما باشم در صورتی که مشکل علامتی دیگه ای ندارید، میگم بی خیالش... :D یه مقدار مواد پروتئین دار غذا رو بیشتر میکنم، چای رو هم کمتر میکنم... میزارم 6 ماه دیگه میرم آزمایش!

بله دکتر عمومی بود نگفت دوباره بیا. یکم خوابم بیش از حد زیاد بود و خیلی خسته و کسل در اغلب روزها که از وقتی میخورم یکم بهتر شده.
اسم قرصی که داده فریون یا یه چیزی تو همین مایه هاست، همون آهنه دیگه؟ مثلا چه قرص های دیگه ای هستن که بگیرم؟

مرسی

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
من 2 هفته ایی هست دارم Wellman می خورم ... البته بهد از اینکه RegenDiet نایاب شد !!! //
ریجن رو به خاطر بیتوتین ش میخوردم البته یه مقدار پوست صورت رو چرب میکرد (فکر کنم ویتامینEش زیاد بود، نمیدونم ) ... ول من هم خوبه منتهی یه مقدار Sideeffect داره به خاطر جین سینگش D:

چه ساید افکتی؟ :D اصولا مصرف جین سینگ در آقایون منع مصرف نداره.

بله دکتر عمومی بود نگفت دوباره بیا. یکم خوابم بیش از حد زیاد بود و خیلی خسته و کسل در اغلب روزها که از وقتی میخورم یکم بهتر شده.
اسم قرصی که داده فریون یا یه چیزی تو همین مایه هاست، همون آهنه دیگه؟ مثلا چه قرص های دیگه ای هستن که بگیرم؟

مرسی

خب پس اگه علامت داشتی و رفع شده ادامه بده... ولی حواست باشه که مولتی ویتامین نیست که یه عمر ادامه بدی! :D نهایت چند ماه مصرف کن... اگه نگفته دوباره بیا، برو پیشش! متاسفانه جو یه جوری شده که بیشتر به سمت کاسبی داره پیش میره تا تشخیص و درمان صحیح! داروهای خونساز، دارو محسوب میشن... بدون تجویز پزشک که نمیشه نسخه کرد! :D حالا قرص آهن جزو مکملهاست، ولی پیشنهاد میکنم سر خود نرید چیزی بگیرید چون اگه گرفتار غلظت خون بشید تنها راهش اهدای مکرر خون و حجامته!

بالا