برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

Saeed1366

Registered User
لایک‌ها
125
نه سازگار خوبه . من اشتباه فکر کردم msi هست .
یه سوال.ممکنه به خاطر عدم همخونی قطعه ها باشه این مشکل؟یکی از رمها رو کلا سیستم باهاش تصویر نمیده ولی رم روی سیستم دیگه بدون مشکل کار میکنه.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نه این مشکل بر اثر ناسازگاری رم نیست . ولی میتونه به خاطر عدم شناسایی درست پردازنده باشه . حالا شما یکبار تو بایوس ولتاپ پردازنده رو دستی همانطور که روی خودش نوشته وارد کنید . ببینید تغییری حاصل میشه .

Saeed1366

Registered User
لایک‌ها
125
نه این مشکل بر اثر ناسازگاری رم نیست . ولی میتونه به خاطر عدم شناسایی درست پردازنده باشه . حالا شما یکبار تو بایوس ولتاپ پردازنده رو دستی همانطور که روی خودش نوشته وارد کنید . ببینید تغییری حاصل میشه .
ولتاژ و مدل و ... پردازنده درسته....دمای سی پی یو نرماله و حدود 40 ...دمای مادربرد بالاست درحالی که با دست تست می کنم هیچ کدوم از هیت سینکها دماشون غیر طبیعی نیست.اینم داستان شد شانس ما.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
خوب مشکلی ایجاد میکنه ؟ اگر مشکلی ندارید باید صبر کنید تا با بایوس جدید برطرف بشه

Saeed1366

Registered User
لایک‌ها
125
خوب مشکلی ایجاد میکنه ؟ اگر مشکلی ندارید باید صبر کنید تا با بایوس جدید برطرف بشه
همش وارنینگ میده.ممکنه مشکل ساز بشه.بایوس رو آخرین ورژن کردم باز فرق نکرد.جالب اینکه یکبار درست بود و وین نصب کردم بعد از ریست باز همینطوری شد.
بایوس رو داونگرید کنم؟
من روی این لامصب 8350 بستم روش 9590 میبندن بی مشکل کار میکنه.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مشکل ایجاد نمیشه . همش به خاطر باگ در بایوس هست .

Saeed1366

Registered User
لایک‌ها
125
مشکل ایجاد نمیشه . همش به خاطر باگ در بایوس هست .
یه مسئله ای هست.حس می کنم سیستم کند میشه.
و یه مورد دیگه اینکه الان یه 145 روش تست کردم بازم دمای مین بالاست.یعنی ؟مین مورد داره نه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه مسئله ای هست.حس می کنم سیستم کند میشه.
و یه مورد دیگه اینکه الان یه 145 روش تست کردم بازم دمای مین بالاست.یعنی ؟مین مورد داره نه؟
طبیعی هست وقتی دما رو بالا نشون میده . مادربرد پروتکشن هاش فعال میشه . ولی با یاداشت ایراد بفرست گارانتی .چون اینطور که میگید نمیشه باهاش کار کرد .

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
با سلام....
دوستان به کمکتون احتیاج دارم.....
دیشب تو اینترنت بود یه لحظه کامپیوتر رو خاموش کردم بعد از چند دیقه روشن کردم دیدم صدای ورود به ویندوز از اسپیکر میاد ولی مانیتور هنوز تو حالت استندبایه....مانیتور رو عوض کردم...کابل رو عوض کردم..رمارو دونه دونه در اوردم ولی بازم مانیتور روشن نشد.. تا اینکه گرافیک رو بردم تو یه سیستم دیگه گذاشتم دیدم اونجام مانیتور روشن نمیشه... یعنی چشه این لامذهب؟ یه چند ماهی هم بود که ارور درایو میداد الکی..که که جناب amd گفتن ماله ریمارک بودنه کارته ووو... amd جان چکارکنم حالا؟ تقریبا ده روز قبل هیت سینکشو در اوردمو خمیر مرغوب زدم تو لود 20 درجه خنکترشد!... امروز گفتم بازش کنم شاید خمیر زیاد زدم دوروبر ریخته باشه و مشکلی ایجاد کرده باشه..باز کردم و خمیرا دوروبر ریخته بود و تمیز کردم ولی درست نشد...راهکاری سراغ ندارین؟ صدای ورود به ویندوز میاد ولی مانیتور رو استندبایه و تصویر ندارم... گرافیکمم شاتل 450gts ddr3 2gig مادربردم p8p67-le پاورم گرین gp-685b با 8گیگ رم.....ci3
هنوز خوابم نبرده! حالا من موندم و این سیستم انبرد در پیتی...محتاج راهنمایی....

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با سلام....
دوستان به کمکتون احتیاج دارم.....
دیشب تو اینترنت بود یه لحظه کامپیوتر رو خاموش کردم بعد از چند دیقه روشن کردم دیدم صدای ورود به ویندوز از اسپیکر میاد ولی مانیتور هنوز تو حالت استندبایه....مانیتور رو عوض کردم...کابل رو عوض کردم..رمارو دونه دونه در اوردم ولی بازم مانیتور روشن نشد.. تا اینکه گرافیک رو بردم تو یه سیستم دیگه گذاشتم دیدم اونجام مانیتور روشن نمیشه... یعنی چشه این لامذهب؟ یه چند ماهی هم بود که ارور درایو میداد الکی..که که جناب amd گفتن ماله ریمارک بودنه کارته ووو... amd جان چکارکنم حالا؟ تقریبا ده روز قبل هیت سینکشو در اوردمو خمیر مرغوب زدم تو لود 20 درجه خنکترشد!... امروز گفتم بازش کنم شاید خمیر زیاد زدم دوروبر ریخته باشه و مشکلی ایجاد کرده باشه..باز کردم و خمیرا دوروبر ریخته بود و تمیز کردم ولی درست نشد...راهکاری سراغ ندارین؟ صدای ورود به ویندوز میاد ولی مانیتور رو استندبایه و تصویر ندارم... گرافیکمم شاتل 450gts ddr3 2gig مادربردم p8p67-le پاورم گرین gp-685b با 8گیگ رم.....ci3
هنوز خوابم نبرده! حالا من موندم و این سیستم انبرد در پیتی...محتاج راهنمایی....

بایوس کارتت گرافیکت پرید باید فلشش کنی . خواستی بیار ببینم میتونم . بایوسش رو بزنم برات یا نه . اگر گارانتی داره ببر گارانتی . اگر نداره بفرست ببینم چه میشه کرد .

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
یک مادربرد عهدبوق ماله دوستمه زده خروجی تصویرش را ناکار کرده(قابش با فیش مانیتور کنده)
یه گرافیک براش گذاشتم، پین power sw هم طبق منوال لینک زیر وصل کردم
ولی روشن نمیشه، پاور هم سالمه
http://www.pcchips.com.tw/PCCWebSit...goryID=1&etailName=Feature&MenuID=45&LanID=2
اون قسمتی که کنده شده کلی از ترک های مادربرد رو کنده . کلا فاتحه برد رو خونده /

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
اتصالات را در آوردم دوباره نصب کردم روشن شد فقط تصویر نداره
آیا این گرافیک مربوط به این اسلات است؟
vu6u7eje.jpg

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
باطری رو 10 دقیقه برعکس جا بزن در حالی که برق وصل نیست . بله این برای همین اسلاته

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
انجام دادم
فن گرافیک هم میچرخه، فقط تصویر نداره
آیا ربطی به جامپر های مین نداره؟
یک جامپر با 3 پین هم روی گرافیکه دوتاش بهم وصله

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این مادربرد دو تا جامپر برای رم و فکر کنم برای گرافیک داره باید دفترچش رو ببینی

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
این مادربرد دو تا جامپر برای رم و فکر کنم برای گرافیک داره باید دفترچش رو ببینی
دفترچش را از اینجا گرفتم چیزی درمورد جامپر گرافیک نبود
http://www.pcchips.com.tw/PCCWebSit...goryID=1&etailName=Feature&MenuID=45&LanID=2

JBAT1: Clear CMOS Jumper
Use this jumper to clear the contents of the CMOS memory. You may need to clear the CMOS memory if the settings in the Setup Utility are incorrect and prevent your mainboard from operating. To clear the CMOS memory, disconnect all the power cables from the mainboard and then move the jumper cap into the CLEAR setting for a few seconds.
Function

Jumper Setting
Normal

Short Pins 1-2
Clear CMOS

Short Pins 2-3
JP1A1, JP1B1: CPU Clock
This jumper enables to select CPU frequency.
CPU Clock

JP1A1

JP1B1
100M

Short Pins 1-2

Short Pins 2-3
133M

Short Pins 2-3

Short Pins 1-2
JP1: DRAM Voltage (VCC)
This jumper enables to select voltage of DRAM.
Function

Jumper Setting
2.5V (DDR)

Open Pins 1-2
3V (SDR)

Short Pins 1-2
J2A/B/C/D, J3A/B/C/D: DDR/SDR DRAM Type Selector
This jumper enables to select the type of DDR or SDR DRAM.
Function

Jumper Setting
DDR1,DDR2

Short all J2A/B/C/D and J3A/B/C/D pins
DIMM1, DIMM2

Open all J2A/B/C/D and J3A/B/C/D pins
JP2: Wake on Keyboard/USB activity
This jumper enables any USB keyboard activity to power up a system previously in a standby or sleep state.
Function

Short Pins 2-3
J13: Flash ROM Voltage (VCC)
This jumper enables to select voltage of flash ROM.
Function

Jumper Setting
5V

Short Pins 1-2
3V

Short Pins 2-3
JP4: Flash ROM Size
This jumper enables to select size of flash ROM.
Function

Jumper Setting
2M

Short Pins 1-2
4M

Short Pins 2-3
The Panel Connector
PANEL1
If there are a headphone jack or/and a microphone jack on the front panel, connect the cables to the PANEL1 on the mainboard.​

PANEL2
This panel connector provides a set of switch and LED connectors found on ATX case. Refer to the table below for information.
Device

J16: LAN LED Indicator
This connector is attached to LAN device that needs a LED indicator.
Device

Note: The plus sign (+) indicates a pin which must be connected to a positive volta
J12: Sleep Switch
This header is connected to the sleep button for suspending the computer’s activity if pushing the button. Or, the computer is automatically suspended after passing a period of time.​

SPK1: Speaker Connector
Connect the cable from the PC speaker to the SPK1 header on the mainboard.​
+5V
USB1/USB2: Front panel USB headers
The mainboard has USB ports installed on the rear edge I/O port array. Some computer cases have a special module that mounts USB ports at the front of the case. If you have this kind of case, use auxiliary USB connectors USB1 and USB2 to connect the fornt-mounted ports the mainboard.
Pi
Note: It supports USB2.0 only when P4X333 NB+VT8235 SB
are installed on the mainboard. If the P4X333
NB+VT8233ACE SB are installed on the mainboard, it
doesn’t support USB 2.0; meanwhile, it doesn’t support the
header USB2, either.
WOL1/WOM1: Wake On LAN/Wake On Modem
If you have installed a LAN card, use the cable provided with the card to plug into the mainboard WOL1 connector. This enables the Wake On LAN (WOL1) feature. When your system is in a power-saving mode, any LAN signal automatically resumes the system. You must enable this item using the Power Management page of the Setup Utility.
If you have installed a modem, use the cable provided with the modem to plug into the mainboard WOM1 connector. This enables the Wake On Modem (WOM1) feature.
When your system is in a power-saving mode, any modem signal automatically resumes the system. You must enable this item using the Power Management page of the Setup Utility. See Chapter 3 for more information.-RING
CD1/2:CD-ROM/DVD Audio Input Connector
If you have installed a CD-ROM drive or DVD-ROM drive, you can connect the drive audio cable to the onboard sound system.
On the mainboard, locate the two 4-pin connectors CD1 and CD2. There are two kinds of connector because different brands of CD-ROM drive have different kinds of audio cable connectors. Connect the cable to the appropriate connector.
CD1
Pin

SIR1: Serial infrared port
The mainboard supports a Serial Infrared (SIR1) data port. Infrared ports allow the wireless exchange of information between your computer and similarly equipped devices such as printers, laptops, Personal Digital Assistants (PDAs), and other computers.
Pin

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
رمت ddr هست یا sd ?

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
This jumper enables to select voltage of DRAM.
Function

Jumper Setting
2.5V (DDR)

Open Pins 1-2
3V (SDR)

Short Pins 1-2
J2A/B/C/D, J3A/B/C/D: DDR/SDR DRAM Type Selector
This jumper enables to select the type of DDR or SDR DRAM.
Function

Jumper Setting
DDR1,DDR2

Short all J2A/B/C/D and J3A/B/C/D pins
DIMM1, DIMM2

Open all J2A/B/C/D and J3A/B/C/D pins
JP2: Wake on Keyboard/USB activity
This jumper enables any USB keyboard activity to power up a system previously in a standby or sleep state.
Function

بالا