برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

mehran_456

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
97
من از دوستان تعجب میکنم که برای واریز به صندوق امین آشنای ایرانیان چرا روش های سخت مثل کارت به کارت و یا واریز به حساب داخل شعبه یا پایا اینا استفاده میکنن.
راحت ترین کار پرداخت آنلاین به وسیله درگاه اینترنتی پرداختشون هست!!
سلام. وقتی بخوایم واحد های سرمایه گذاری بخریم تو سایت صندوق دو تا روش بیشتر وجود نداره. یا از طریق حسابای مختلفی که تو بانکای مختلف دارن که باید پایا بزنیم یا مستقیم به حسابشون از داخل بانک بریزیم یا کارت به کارت. درگاه اینتر نتی پرداختشون که همون کارت به کارت محسوب میشه و با تاخیر صدور واحد ها انجام میگیره. بهترین راه همون انتقال وجه پایا هست.

Last edited:

mehran_456

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
97
سلام . شما لطف دارین.
من هم 1 میلیون واریز کرده بودم که صادر شد و کل جریان رو تو همین تایپک عنوان کردم. اسکرین شات هم گذاشتم یه نگاهی بندازید بد نیست.
صفحات زیر :

https://forum.persiantools.com/threads/سرمایه-گذاری-در-بانک-و-بیشترین-سود-سپردۀ-کوتاه-مدّت.372845/page-1194

https://forum.persiantools.com/threads/سرمایه-گذاری-در-بانک-و-بیشترین-سود-سپردۀ-کوتاه-مدّت.372845/page-1195
سلام داداش. من دیروز یه مقداری واریز کردم و امروز چک کردم نوشته رد مدیر. یعنی صدور واحد ها دیگه افتاد برا شنبه؟

sourena_8888

Registered User
لایک‌ها
68
سلام ...

برای مبالغ بالای ۵۰۰ میلیون کدوم بانک شرایط بهتری داره ؟ ..... که بیشترین سود سپرده بلند مدت اعطا کنه و هم وام روی سپرده پرداخت کنه .....

wate

Registered User
لایک‌ها
94
سلام داداش. من دیروز یه مقداری واریز کردم و امروز چک کردم نوشته رد مدیر. یعنی صدور واحد ها دیگه افتاد برا شنبه؟

سلام. راستش نمی دونم جمعها هم ترتیب اثر بدن یا نه. ولی هنوز براتون صادر نشده . احتمالا شنبه تایید میشه.

دیگه جز صبر کردن که نمیشه کاری کرد حالا یکروز دیرتر یا زودتر صدور واحداتون انجام میشه.

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
من یه تعدای امین آشنا 3شنبه ابطال کردم ارزش اسمی واحدها را ریختن مابقیش را گذاشتن شنبه!!!
ابطال های 4شنبه هم تایید شده با نرخ 4 شنبه ولی پرداختش شنبه شده!!! :general410:
این که 5شنبه کار نمیکنن خیلی افتضاحه و ممکنه کسی چک داشته باشه و این موضوع را ندونه به فنا بره چون ابطالهای 4شنبه ها میره برای شنبه :eek:

wate

Registered User
لایک‌ها
94
من یه تعدای امین آشنا 3شنبه ابطال کردم ارزش اسمی واحدها را ریختن مابقیش را گذاشتن شنبه!!!
ابطال های 4شنبه هم تایید شده با نرخ 4 شنبه ولی پرداختش شنبه شده!!!
سلام. شما سه شنبه ابطال کردین همون سه شنبه براتون واریز کردن؟

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
سلام. شما سه شنبه ابطال کردین همون سه شنبه براتون واریز کردن؟
سلام
نه
ابطالهای روز 3شنبه را 4 شنبه فقط به ازای هر واحد 100 هزار تومان واریز کردن
حدود 1000 تومان بابت هر واحد موند که رفت برای شنبه

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
سلام. وقتی بخوایم واحد های سرمایه گذاری بخریم تو سایت صندوق دو تا روش بیشتر وجود نداره. یا از طریق حسابای مختلفی که تو بانکای مختلف دارن که باید پایا بزنیم یا مستقیم به حسابشون از داخل بانک بریزیم یا کارت به کارت. درگاه اینتر نتی پرداختشون که همون کارت به کارت محسوب میشه و با تاخیر صدور واحد ها انجام میگیره. بهترین راه همون انتقال وجه پایا هست.

چطوریه که پایا چند ساعت تاخیر داره سریعتر انجام میشه؟
در صورتی که درگاه پرداخت بالافاصله پول توی حسابشون میره

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
چطوریه که پایا چند ساعت تاخیر داره سریعتر انجام میشه؟
در صورتی که درگاه پرداخت بالافاصله پول توی حسابشون میره
درگاه آنی واریز نمیشه بلکه اکثرا تو سیکل های روزانه واریز میشه یعنی 24 ساعت تاخیر

Last edited:

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
درگاه آنی واریز نمیشه بلکه تو اکثرا تو سیکل های روزانه واریز میشه یعنی 24 ساعت تاخیر
بله درست ولی همون لحظه میتونن مطلع بشن که کاربر مبلغ رو واریز کرده .
مثلا شما از دیجی کالا جنس ۲۰ میلیون میخری و پرداخت اینترنتی انجام میدی.از همون لحظه پردازش سفارش شما شروع میشه نه ۲۴ساعت بعدش.
کلا مزیت پرداخت اینترنتی به آنی بودنشه.
یا مثال ساده تر شارژ خط و ....

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
الان خیلی از بانکها وب سرو های مالی ارائه میدن که خیلی راحت شرکت استفاده کننده میتونه ، کسری از ثانیه بصورت خودکار پولو برای شما جابجا کنه .و بریزه به حسابتون .و..چک کردن قطعی بودن پرداخت از درگاه هم 2 3 خط برنامه نویسی هست . اینکه طول میدن صدور و ابطال رو همش هدف اینکه پول بیشتر دستشون بمونه .و مشتری سریع پول جابجا نکنه

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
بله درست ولی همون لحظه میتونن مطلع بشن که کاربر مبلغ رو واریز کرده .
مثلا شما از دیجی کالا جنس ۲۰ میلیون میخری و پرداخت اینترنتی انجام میدی.از همون لحظه پردازش سفارش شما شروع میشه نه ۲۴ساعت بعدش.
کلا مزیت پرداخت اینترنتی به آنی بودنشه.
یا مثال ساده تر شارژ خط و ....
بله، ولی پول نقد از سیستم شاپرک تا سیکل بعدی به حساب صندوق واریز نمیشه. بدون پول هم که اونها نمی تونند اوراق مشارکت بخرند و یا سپرده گذاری کنند. در مثالهایی که زدید هم همین مساله صادقه، منتهی چون مطمین هستند که ظرف یک روز پول رو دریافت می کنند فرآیند خرید رو از لحظه تایید پرداخت شروع می کنند.
به طور خلاصه بگم که بهترین روش صدور آنلاین واحد در صندوقها "حواله اینترنتی" حساب به حساب در یک بانک مشخص (بدون نیاز به مراجعه به شعبه و از طریق اینترنت بانک یا موبایل بانک - به عنوان مثال از حساب ملت به حساب ملت صندوق) و نه حواله پایا یا ساتنای بین بانکی (به عنوان مثال از حساب آینده به حساب ملت صندوق) یا واریز از طریق درگاه شتابی می باشه. نیاز به مراجعه حضوری نداره و واریز به شکل آنی انجام میشه و در نتیجه تاخیر حداقل یکروزه وجود نخواهد داشت. فقط توجه کنید که حتما حساب به نام خود شخص سرمایه گذار باشه وگرنه مبلغ به حسابتون برگشت میخوره. برای اطمینان بیشتر بهتره که در هنگام حواله اینترنتی نام و کد ملیتون رو در بخش توضیحات ذکر کنید.
دوستان توجه داشته باشید که گویا کف سرمایه گذاری در صندوق بانک آینده از 100 میلیون تومان به یک میلیارد تومان افزایش یافته!

ضمنا اکثر صندوقها روزهای پنج شنبه صدور و ابطال انجام نمیدن، خیلی راحت می تونید از وبسایت صندوقهای مختلف بخش "ارزش داراییها و تعداد واحدهای سرمایه گذاری" این مساله رو از قبل چک کنید.

Last edited:

dietman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
بله، ولی پول نقد از سیستم شاپرک تا سیکل بعدی به حساب صندوق واریز نمیشه. بدون پول هم که اونها نمی تونند اوراق مشارکت بخرند و یا سپرده گذاری کنند. در مثالهایی که زدید هم همین مساله صادقه، منتهی چون مطمین هستند که ظرف یک روز پول رو دریافت می کنند فرآیند خرید رو از لحظه تایید پرداخت شروع می کنند.
به طور خلاصه بگم که بهترین روش صدور آنلاین واحد در صندوقها "حواله اینترنتی" حساب به حساب در یک بانک مشخص (بدون نیاز به مراجعه به شعبه و از طریق اینترنت بانک یا موبایل بانک - به عنوان مثال از حساب ملت به حساب ملت صندوق) و نه حواله پایا یا ساتنای بین بانکی (به عنوان مثال از حساب آینده به حساب ملت صندوق) یا واریز از طریق درگاه شتابی می باشه. نیاز به مراجعه حضوری نداره و واریز به شکل آنی انجام میشه و در نتیجه تاخیر حداقل یکروزه وجود نخواهد داشت. فقط توجه کنید که حتما حساب به نام خود شخص سرمایه گذار باشه وگرنه مبلغ به حسابتون برگشت میخوره. برای اطمینان بیشتر بهتره که در هنگام حواله اینترنتی نام و کد ملیتون رو در بخش توضیحات ذکر کنید.
دوستان توجه داشته باشید که گویا کف سرمایه گذاری در صندوق بانک آینده از 100 میلیون تومان به یک میلیارد تومان افزایش یافته!

ضمنا اکثر صندوقها روزهای پنج شنبه صدور و ابطال انجام نمیدن، خیلی راحت می تونید از وبسایت صندوقهای مختلف بخش "ارزش داراییها و تعداد واحدهای سرمایه گذاری" این مساله رو از قبل چک کنید.
البته من یک نکته بگم که دوشنبه حساب به حساب کردم از طریق بانک پاسارگاد ولی با ۲ روز تاخیر واحدها برام صادر شد و به قیمت روز صدور [emoji57]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
البته من یک نکته بگم که دوشنبه حساب به حساب کردم از طریق بانک پاسارگاد ولی با ۲ روز تاخیر واحدها برام صادر شد و به قیمت روز صدور [emoji57]

صندوق امین آشنا ایرانیان که حسابی در بانک پاسارگاد نداره (لیست)، حتما صندوق دیگه ای مد نظرتون هست. در هر صورت اگر واریز رو به غیر از انتقال حساب به حساب انجام داده بودید قطعا صدور واحدها بیشتر از همین 2 روز طول می کشید!
در کل پس از مرحله واریز مرحله تایید واریز هست که صدور در صندوقها به NAV روز تایید صورت می گیره، که یک روز کاری بعد محاسبه میشه و مابقی مبلغ واریزی به حساب بازگردونده میشه.

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
همین امین آشنا 5شنبه هم صدور و ابطال اسما انجام میده ولی پولشو شنبه میده :general710:
تاریخ 6 مهر را ببینید زده 92170 صدور و 1122 ابطال
یه نکتیه دیگه اینه که 5شنبه میتونه ابطال را تایید کنه ولی نمیتونه پولشو بده؟!!
حداقل اگر تایید نکرده بود من کنسل میکردم شنبه ابطال میزدم با نرخ شنبه!
این نشانه زرنگی و ... صندوق هست که فقط برای تایید ابطال ها روز کاریش هست نه پرداخت!

dietman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
صندوق امین آشنا ایرانیان که حسابی در بانک پاسارگاد نداره (لیست)، حتما صندوق دیگه ای مد نظرتون هست. در هر صورت اگر واریز رو به غیر از انتقال حساب به حساب انجام داده بودید قطعا صدور واحدها بیشتر از همین 2 روز طول می کشید!
در کل پس از مرحله واریز مرحله تایید واریز هست که صدور در صندوقها به NAV روز تایید صورت می گیره، که یک روز کاری بعد محاسبه میشه و مابقی مبلغ واریزی به حساب بازگردونده میشه.
تو این صفحه نوشته نشده ولی تو صفحه پرداخت پول تو لیست حسابها بانک پاسارگاد هست. من پرداخت اینترنتی هم انجام دادم همین ۲ روز طول کشید ولی نکته جالبش این بود که برای پرداخت انلاین اینترنتی قیما صدور رو به قیمت روز پرداخت صادر کرد. صندوق هم همین امین آشنا ایر انیان هست

dietman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
همین امین آشنا 5شنبه هم صدور و ابطال اسما انجام میده ولی پولشو شنبه میده :general710:
تاریخ 6 مهر را ببینید زده 92170 صدور و 1122 ابطال
یه نکتیه دیگه اینه که 5شنبه میتونه ابطال را تایید کنه ولی نمیتونه پولشو بده؟!!
حداقل اگر تایید نکرده بود من کنسل میکردم شنبه ابطال میزدم با نرخ شنبه!
این نشانه زرنگی و ... صندوق هست که فقط برای تایید ابطال ها روز کاریش هست نه پرداخت!
صندوقها زیر نظر سازمان بورس هستند و طبق قانون بورس پرداخت پول حاصل از فروش سهام و اوراق بهادار ۲ روز کاری پس از فروش انجام میشه (T+2)

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
صندوقها زیر نظر سازمان بورس هستند و طبق قانون بورس پرداخت پول حاصل از فروش سهام و اوراق بهادار ۲ روز کاری پس از فروش انجام میشه (T+2)

نخیر اولا پول فروش سهام 3 روز کاری بعد از فروش پرداخت میشه (T+3) نه دو روز!
ثانیا امین آشنا درآمد ثابت هست نه سهام و طبق همون مقررات بورس پولشون یک روز کاری بعد از فروش پرداخت میشه(T+1)
البته بحث من اصلا بابت یکی دو روز تاخیر نیست بابت اینه که باید اولش به مشتری اطلاع رسانی بشه وقتی میگن پول فردای ابطال واریز میشه من که علم غیب ندارم فردای 4شنبه میشه شنبه!!!

dietman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
نخیر اولا پول فروش سهام 3 روز کاری بعد از فروش پرداخت میشه (T+3) نه دو روز!
ثانیا امین آشنا درآمد ثابت هست نه سهام و طبق همون مقررات بورس پولشون یک روز کاری بعد از فروش پرداخت میشه(T+1)
البته بحث من اصلا بابت یکی دو روز تاخیر نیست بابت اینه که باید اولش به مشتری اطلاع رسانی بشه وقتی میگن پول فردای ابطال واریز میشه من که هلم غیب ندارم فردای 4شنبه میشه شنبه!!!
خوب شما اگر تو زمینه بورس فعالیت کرده باشید باید از این موضوع اطلاع داشته باشید.

Last edited:

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
خوب شما اگر تو زمینه بورس فعالیت کرده باشید باید از این موضوع اطلاع داشته باشید.

خب امین آشنا هم مثل صندوق بانک ها خارج از بورس هست و از اونجایی که بعضی بانک ها مثل شهر و پارسیان حتی 5شنبه ها هم ظرف چند ساعت ابطال و پرداخت میکنن و این موضوع را در نظر نگرفتم که ممکنه این استثنا باشه!
البته خوبیش اینه تجربه میشه و مهمتر اینکه شرایط ضروی نبود (مثل چک و ...) وگرنه به فنا میرفتم

Last edited:
بالا