برگزیده های پرشین تولز

نیروی درون

Xing ying

Registered User
لایک‌ها
9
سلام خدمت تمام اساتيد

مخصوصا استاد shaolin linkhoo amir totti و....
واقعا از مطالب زيباي شما لذت ميبريم
من كه هميشه مي خونم اما كوچكتر از اون هستم كه پستي در اين زمينه بذارم و از مطالب شما اساتيد محترم استفاده ميكنم.

اميدوارم هميشه پيروز و سربلند باشيد!:f34r:

hadissj

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از SHAOLIN :
پلک زدن
به روح خود فرصت دهيد تا به عنوان يك مشاهده گر شاهد پلك زدن چشم فيزيكي شما باشد. هنگام اين مديتيشن فقط باز و بسته شدن چشمها و دور و نزديك شدن پلك ها از هم را مشاهده کنيد. .

استاد منظور از جمله ی (به روح خود فرصت دهيد تا به عنوان يك مشاهده گر شاهد پلك زدن چشم فيزيكي شما باشد) چیست؟
یعنی از فضایی بالا به جسم خود نگاه کنیم .منظورم اینکه مثل یک رویا که ما تمام بدن خود را نظارهگر هستیم ویا اینکه ......

deadly_spark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت اساتيد محترم
استاد totti من يه سوال داشتم
ميشه سرس مقاله اي كه در پست 175 در مورد چاكراها دادين رو معرفي كنين
يعني اگه لطف كنين و بگين نويسندش كيه و از چه كتاب يا ژورنالي تهيه كردين واقعا ازتون ممنون ميشم

M.Rouzbehani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام .
این اولین مطلبی است که به عنوان جدیدترین عضو مینویسم .
اصولا من بر این باورم که کلیه مباحثات در این ضمینه در صورتی که نتایج آن اجرایی و قابل لمس نباشند ، بی حاصل و کسل کننده اند . لذا به دوستان توصیه میکنم به جای شرح جزئیات بحث ، مطالبی را عنوان کنند که یک انسان با حد اقل ضریب هوشی این موضوعات را در باور خود بگنجاند .
من به عنوان کسی که اطلاعی از علوم متافیزیک ندارد ولی مشتاق به کشف حقایق در این ضمینه است ، موضوعات این بخش را حاصل تراوشات ذهنی کودکانه افراد خیالپرداز میدانم . لطفا اگر قدرت دفاع از موضع و نظرات خود را دارید به طور منطقی و از پایه آن را برای من شرح دهید ، چه بسا بنده هم به جمع شما پیوستم .
از کسانی که در رابطه با این موضوعات اطلاعات کاملی دارند ، خواهشمندم دانسته های خود را از طریق تلفن های زیر به بنده منتقل نمایند .
متشکرم . 66595650 - 66593913 - 09122484773​

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از deadly_spark :
با سلام خدمت اساتيد محترم
استاد totti من يه سوال داشتم
ميشه سرس مقاله اي كه در پست 175 در مورد چاكراها دادين رو معرفي كنين
يعني اگه لطف كنين و بگين نويسندش كيه و از چه كتاب يا ژورنالي تهيه كردين واقعا ازتون ممنون ميشم

سلام خدمت دوست عزیزم بنده هنوز در سطحی نیستم که به نام استاد صدایم کنید بنده شاگرد شما هستم در مورد سوالتون هم راستش هنوز هم یادم نیست من این صفحات را قبلا در کامپیوترم ذخیره کردم یادم نیست
فقط یادم هست که از یک سایت گرفتم اگه یادم اومد بهت میگم:)

M.Rouzbehani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای (شائولین) از توجه شما متشکرم . ولی در جواب شما اشکالاتی را یافتم .
- من در رابطه با ضریب هوشی یک انسان نوعی صحبت کردم نه خودم .
- آیا شما قصد گسترش و اشاعه علمی که به آن یقین دارید را ندارید ؟ پس چطور برای شما مهم نیست که من نوعی این مباحث را باور دارم یا نه ؟ ثانیا باید به شما متذکر بشم که امروزه برای طهارت و امثالهم واحد درسی در دانشگاهها میگذارند ولی از علم بین المللی شما نشانی به چشم نمیخورد ! با این وجود شما طوری در رابطه با من اظهار نطر میکنید ، گویی من از همه جا بی خبرم .
برای من روشن کنید که شما صرفا طرفدار علم مورد بحث هستید یا به نوعی مروج آن ؟ اگر شما مروج آن هستید باید بگویم شما در تعلیم بسیار ضعیف عمل میکنید . صد البته که من برای روشن کردن حقیقت یا خرافه کسی را نماینده نمیکنم بلکه در نهایت خود آن را کشف خواهم کرد . در ضمن باید به شما بگویم که من در رابطه با این مبحث منفعل نبوده و نیستم، بلکه زود باوری را پیشه نکرده ام .
لطفا به پیشنهاد های من توجه کنید :
1 . اسامی مستعار خود را به اسامی واقعی تغییر دهید .
2 . عکس خود را جایگزین اشکال فانتزی کنید .
3 . از القاب اقرار آمیز مانند استاد ، پیشکسوت و امثالهم پرهیز کنید .
4 . برای دیدگاههای مختلف ارزش قائل شوید تا به دیدگاه شما احترام بگذارند .
5 . توجه داشته باشید اینکه شما به موضوعی علاقه مند هستید ، دلیل این نیست که خود را بهترین مدافع آن بدانید .

در آخر توجه داشته باشید که وقتی یک کارکتر موجه وارد یک وبلاگ با انواع شکلکهای مختلف ، اسامی عجیب و گاهی مضحک ، ادعا های بی پشتوانه دلیل منطقی و لقب بزرگ استاد برای اشخاص مجهول الهویه میشود ، نباید از او انتطار داشت که این مباحث عظیم را جدی بگیرد . این یک وبلاگ فانتزی است نه سایت دانشگاه شریف ! در ضمن از یک متخصص برای سایت اهذوان کمک بگیرید . من که جز تصویر اولیه سایت چیزی ندیدم !
به جای طرد کارکتر های سختگیر ، به آنها بها دهید . دست آخر خود ضرر می کنید . مثال آن است که مردم آمریکا ادیسون را طرد میکردند!
منتطر جواب متین شما هستم .
با تشکر .​

deadly_spark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
استاد totti واقعا ازتون ممنون ميشم اگه سايت يا نويسنده يا هر سرسي كه داره رو سريعتر پيدا كنين
چون خيلي برام مهمه كه نويسنده اين مقاله و كتاب يا ژورنالي كه توش چاپ شده رو حداكثر تا د و سه روز ديگه بدونم
واقعا بهش نياز دارم
مرسي

The one

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از deadly_spark :
استاد totti واقعا ازتون ممنون ميشم اگه سايت يا نويسنده يا هر سرسي كه داره رو سريعتر پيدا كنين
چون خيلي برام مهمه كه نويسنده اين مقاله و كتاب يا ژورنالي كه توش چاپ شده رو حداكثر تا د و سه روز ديگه بدونم
واقعا بهش نياز دارم

سلام به اساتيد محترم و دوستان گرامي :
با اجازهُ استاد totti_mmp بنده منبعي را براي اين دوست گرامي معرفي مي كنم:
نام كتاب: چاكرا درماني (درمان از طريق مراكز انرژي)_ نوشتهُ شليلا شارامون - بودو. جي . باجينسكي
مترجم : رايمون شهابي _ نشر افكار : خيابان وليعصر ، بالاتر از طالقاني ، پلاك 555 ، تلفن: 66463489 تلفن مركز پخش : 77510983 _ فروش الكترونيكي :www.Iketab.com

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
استاد منظور از جمله ی (به روح خود فرصت دهيد تا به عنوان يك مشاهده گر شاهد پلك زدن چشم فيزيكي شما باشد) چیست؟
یعنی از فضایی بالا به جسم خود نگاه کنیم .منظورم اینکه مثل یک رویا که ما تمام بدن خود را نظارهگر هستیم ویا اینکه ......

به دوست خوبم hadissj سلام عرض می کنم همانطور به دیگر اساتید و عزیزان تاپیک .

ببینید دوست و استاد گرامی بسیاری از تمرینات بر روند تمرکز و تصور موثر است با اجازه که بررسی روانشناسانه از این مقوله داشته باشیم چون ممکن است به حل موضوع و بهتر روشن شدن آن بیشتر کمک کند و سپس می رویم سر اصل مطلب . همواره ذهن ما آماده پذیرایی اکثر افکارها و رویاهاست و جالب اینکه فرقی بین حقیقت محض با رویا قائل نیست بدین جهت است که می گویند رویاهایتان را هرگز فراموش نکنید شما هر آنچه را که تصور می کنید می توانید بدست آورید (البته تصورات دور از منطق خود جای بحث دارد) ما بااکثر تمرینات تمرکز و تصور می توانیم به خواسته های درونی و اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم بسیاری از تمریناتی که توسط اینجانب و استاد خوبم طوطی ذکر شد بر اساس تمرکز و تصور پایه ریزی شده است بطور مثال همین تمرین مدیتیشن که اینجانب توضیح داده ام بر همین منوال است یعنی شما در حالی که در حال پلک زدن بطور عادی و معمول هستی خود نمی توانی بدون مثلاً آینه تصویر پلک زدن خود را ببینید که البته این کار و دیدن در آینه نقطه مثبتی هم در پی ندارد شما باید روحاً به خود اجازه دهید و تصور نمایید که در حال پلک زدن می توانید حرکات پالکتان را مشاهده کنید و اصلاً فلسفه این کار یا شمردن و گوش دادن به ضربان قلب و یا تمرکز بر روی دم و بازدم خودتان و حرکات شکم شما در حین بالا و پایین آمدن در هنگام( تنفس ) همه این می تواند باشد که شما تمرکز خود را بر روی اعمال و رفتار طبیعی خودتان که هیچ وقت به آن توجه نداشته بوده اید معطوف دارید .بطور مثال در تمرین با چشمان بسته که بایستی بنشینید و حرکات بالا و پایین آمدن شکم را در حین تنفس ببینید مثلماً این از طریق تصور روحی امکان پذیر است و به نوعی حرف شما نیز درست است که از فضای بیرون از جسم که روح توانایی چنین کاری را دارد با تمرکز می توانید اعمال فیزیکی خود را تحت نظر و در آینده تحت کنترل درآورید . اینکه افرادی هستند که عضلات صاف خود مانند قلب را تحت کنترل در می آورند مقدمه اش همین تمرکز بر اعضاء می باشد یعنی می توانند ضربان قلب خود را در دست بگیرند و آن را تنظیم کنند . انشاالله جواب خود را گرفته باشید باز هم سئوالی بود این حقیر در حد توان در خدمت می باشم ( توضیح آخر ) :انسان روحاً بسیار بزرگ است و همه این مسائل برای عزیزانی مانند شما که اطلاعات و پیش زمینه این کار را دارید معلوم و مشخص است و از نوع سئوالاتتان مشخص است که فهم بسیاری از مطالب را خیلی بهتر از من حقیر می دانید و البته این مسائل برای افراد بی اطلاع و کم اطلاع و عجول ممکن است دست مایه ای باشد برای ناامید کردن دیگران و این کج فهمی اینگونه افراد که بعضاً از روی غرور و تکبر و گاهی نیز ناخواسته پیش می آید چون واقعاً هر کسی توانایی فهم این امور و مهمتر از همه به فعل درآوردن این تئوریها را ندارند و این خود جای بسی خوشحالی برای ما و شماست به جهت داشتن افراد فهمیده ای مانند شما و دیگر دوستانی که قدم به قدم با ما همراه این موضوعات و تمرینات هستند و همین علاقه و عشق شماست که ما را بر آن داشته که بدون هیچ گونه چشم داشتی در حد توان و فکر کوچکمان با شما همراه باشیم . از خداوند منان آرزوی پیشرفت یکایک شما دوستان و اساتید را دارم .
با تشکر شائولین

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلم دوستان خیلی خیلی خوشحالم که تاپتیک دوباره جون گرفته و دوستان جدیدی هم به تاپتیک ما سرمیزنند :happy:

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان خوبم و اساتید بزرگ نمیدونم تا کنون به فواید تنفس عمیق فکر کرده اید یا خیر امروز میخوام فواید تنفس عمیق را به شما بگم
1-کنترل هيجانهاي عصبي
هيجانهاي عصبي منفي و به ويژه خشم و اضطراب، تنفس شما را بد و سطحي مي کنند و شما بايد مراقب باشيد که اين هيجانها را در خود کنترل کنيد تا در نهايت سلامتي و طول عمر خود را حفظ کرده باشيد. خوشبختانه تنفس صحيح و عميق، خود عاملي باز دارنده براي اين هيجانهاست. شايد خود شما هم بارها تجربه کرده باشيد. وقتي عصباني و خشمگين مي شويد، اگر در حرکتيد، بايستيد؛ اگر ايستاده ايد، بنشينيد؛ اگر نشسته ايد، دراز بکشيد و بعد چند نفس عميق بکشيد. خيلي سريع خشم شما فروکش مي کند و مسلماً شما با آرامش، بهتر و عاقلانه تر فکر مي کنيد و تصميم مي گيريد.

هر هيجان منفي ديگري را که در خود احساس مي کنيد، مي توانيد با اين روش از بين ببريد و حتماً اين کار را بکنيد. فراموش نکنيد که شما به هيچ عنوان نمي توانيد با اين هيجانهاي عصبي و اين تنفسهاي بد، از آرامش و به ويژه از تمرکز حواس برخوردار شويد. توجه داشته باشيد که پياده روي همراه با تنفس عميق، همواره يکي از راههاي کسب آرامش بوده است.

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آرامش
شايد مهمترين تأثير تنفس عميق که خيلي سريع هم به چشم مي آيد، آرامش است. با هر نفس عميقي که مي کشيد هم ذهن شما آسوده تر مي شود و هم جسمتان، به ويژه در بازدمهاي عميق بدن شل و ريلکس و منبسط مي شود.

اساساً بين تنفس و انقباض عضلاني هميشه رابطه اي وجود دارد. هيجانهاي عصبي منفي، تنفس را سطحي مي کند و تنفس سطحي انقباض و گرفتگي عضلاني را موجب مي شود که شما دندانها را به هم مي فشاريد و دستها را مشت مي کنيد و ابروها را در هم مي کشيد. حتي ثابت شده است که در اين حالت جدار معده شما جمع شدگي و کليه شما چروک خوردگي پيدا مي کند.

"لوييزهي" روان شناس ِ بنام در کتاب معروف خود "شفاي زندگي" مي نويسد: "زخم معده و سنگ کليه بازتابهاي هيجان خشمند، در عوض تنفس عميق و آرام، انبساط و آرامش عضلات را موجب مي شود. همين طور به خاطر ارتباط تنگاتنگ جسم و ذهن، آرامش عضلاني، آسودگي ذهن را به دنبال دارد و انقباض عضلاني، آشفتگي فکر را. اين همان اصلي بود که ما در فصل پيش بر آن تکيه کرديم.

مهمترين و اساسي ترين عامل مؤثر در تمرکز فکر، همين آرامش جسم و ذهن است که رهاوردي از تنفس عميق هم هست.

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کنترل عواطف
عواطف و احساسهاي شما هم بر تنفس شما تأثير مي گذارد. کساني که احساسي تر باشند، تنفس سطحي تري دارند. کنترل احساسات به نوعي کنترل انرژي ذهني و کنترل مغناطيس شخصي است. ما به کساني که خيلي احساساتي هستند توصيه مي کنيم تنفس عميق را تجربه کنند. با چند تنفس عميق و آهسته، خيلي سريع از شدت احساس و عاطفه کاسته مي شود. البته ما نمي خواهيم جلوي هر احساسي را بگيريم. برخي از احساسها را حتي بايد دامن زد و گستراند.

شما بايد توجه داشته باشيد که احساس و عاطفه شما همسو و هم جهت با ارزشهاي فکري و اهداف شما هستند يا نه. اگر هستند و در شما واکنشهاي مثبت در جهت رسيدن به هدف ايجاد مي کنند، از آنها استقبال کنيد و دوستشان بداريد؛ اما اگر شما را به واکنشهاي منفي وا مي دارند، مثلاً به زير پا گذاشتن ارزشها و منحرف شدن از مسير اهداف، حتماً بايد آنها را تعديل و کنترل کنيد تا بعداً دچار پشيماني و احساس گناه نشويد. تنفس عميق و تفکر مثبت، دو بازوي اصلي کنترل عواطف منفي هستند.

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کنترل ميل جنسي
پيشاپيش تأکيد مي کنيم که کنترل به معني "*****" نيست. ميل جنسي يکي از موهبتهاي الهي و از نعمتهاي خدادادي شماست براي تنازع بقا. حتي ميل جنسي را يکي از نيروهاي دروني و حياتي بشر مي دانند که اگر کنترل و تعديل شود، يک رکن موفقيت به حساب مي آيد.

"ناپلئون هيل" روان شناس مشهور در کتاب معروف خود "بينديشيد و ثروتمند شويد"، ميل جنسي را يکي از سه ضلع موفقيت مي داند. آنچه ما در صدد کنترل آن هستيم، ميلي است که هدفدار نيست و در جهت مثبت قرار ندارد. همه اميال، مثبت و مفيدند. همه اميال، موهبت الهي اند اما به شرط آن که مهارشان کنيم و به کنترلشان در آوريم و از آنها درست استفاده کنيم. افراط در ارضاي ميل جنسي و کنترل نکردن آن، هم تعادل عصبي شما را برهم مي زند و هم از بخش عظيمي از نيروهاي حياتي و قواي مغياطيسي شما مي کاهد. جالب اين که ميل جنسي تنفس را تند و سطحي مي کند.

هر بار که ميل جنسي، نه در جهت مثبت و درست، در شما طغيان کرد، يک شيوه کنترل، آن است که مکان و وضعيت خود را تغيير دهيد و چند نفس عميق بکشيد. من "پياده روي تند همراه با تنفسهاي عميق" را در اين مواقع به شما توصيه مي کنيم.

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خلاقيت
با تنفس عميق، شما به لايه هاي عميق تر مغز و منشأ فکر مي رسيد. آنجا که خلاقيت، افکار نو، تصميمهاي تازه و حتي الهام و شهود شماست، تنفس عميق يعني ارتباط با منشأ فکر و شعور خلاق. با تنفس عميق، هم فکرتان بهتر و عميق تر مي شود و هم تمرکز حواس بيشتري پيدا مي کنيد. درباره ارتباط بيشتر و بهتر با منشأ فکر در فصل "مديتيشن" صحبت خواهيم کرد

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من غیر از چیز هایی که من گفتم چیزهای بسیار دیگری هم هست که میشه با تنفس به ان رسید مراحل بالا تمرکز فکر که در پست اولم به شما گفتم
اگه عمری بود فردا طریق صحیح تنفس عمیق هم به شما میگم موفق باشید
سوالی باشه در خدمتم
totti_mmp

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تکنيک تنفس عميق
تنفس عميق، شامل سه مرحله است:
1. دم عميق
2. نگهداري نفس
3. بازدم عميق

دم عميق
فرو بردن هوا به ريه ها يعني دم، مطلوب ما نيست مگر آن که اين شرايط را داشته باشد:
الف- آهسته و آرام باشد. دم شتاب آميز هرگز نمي تواند ريه ها را به طور کامل پر کند يعني شما هر چقدر سعي کنيد که نفس عميق بکشيد اما اين کار را با شتاب انجام دهيد، ريه هاي شما به طور کامل پر نمي شود. بايد آهسته ريه ها را از هوا پر کنيد.

ب- نفس عميق بايد شکمي باشد. ابتداي دم عميق، قسمتهاي فوقاني قفسه سينه از هوا پر مي شود که در تنفس سطحي هم چنين چيزي رخ مي دهد. آنچه مطلوب ماست، پر شدن قسمتهاي تحتاني قفسه سينه و حبابچه هاي هواست. سعي کنيد با قسمت شکم خود نفس بکشيد. وقتي به آرامي ريه ها را از هوا پر مي کنيد، در آخرين لحظات، يک فشار و درد اندکي را در قسمت فوقاني شکم (ديافراگم) خود حس مي کنيد. اما چرا مي خواهيم چنين حالتي ايجاد شود؟

سلولهاي بدن ما با خون ارتباط مستقيم ندارند بلکه اين ارتياط را لنف يا آب ميان بافتي ايجاد مي کند. لنف مواد غذايي را از خون مي گيرد و در اختيار سلول قرار مي دهد و از طرفي مواد زايد را از سلول مي گيرد و به خون باز مي گرداند. هرچه لنف اين تبادل را سريعتر و بهتر انجام دهد سلامت سلول و شادابي آن بيشتر مي شود. به طور کلي سلامت سلول به دو عامل وابسته است: شتاب و سلامت خون، شتاب و سرعت لنف.

سرعت گردش خون عمدتاً به قلب وابسته است اما سرعت لنف به حرکت عضله بالاي شکم يعني ديافراگم بستگي دارد. تنفس عميق و شکمي، ديافراگم را حرکت مي دهد و اين حرکت، در حفره شکمي خلأيي ايجاد مي کند که شتاب لنف را پانزده برابر مي کند. سلامتي و جواني شما اساساً به دو عامل وابسته است: عمق تنفسي و گردش خون.

با تنفسهاي عميقي که انجام مي دهيد، سرعت لنف را فزوني مي بخشيد و در نتيجه متابوليسم سلولي شما بهتر انجام مي شود و شما شادابي، سر زندگي و انرژي فراواني را احساس مي کنيد.

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نگهداري نفس
شايد مهمترين قسمت تنفس، همين نگهداري باشد. وقتي شما هوا را در ريه ي خود نگه مي داريد، به کيسه هاي هوايي خود فرصت مي دهيد که تبادل اکسيژن و دي اکسيد کربن را کامل انجام دهند. در تنفسهاي تند و سطحي، اين تبادل خوب صورت نمي گيرد چون شما به ريه هاي خود فرصت کافي نمي دهيد.

بازدم عميق
در بازدمهاي سطحي و معمولي، ريه ها از مواد مسموم و عمدتاً دي اکسيد کربن، به طور کامل خالي نمي شوند. بازدم هم بايد دو شرط ويژه داشته باشد: اول آن که آهسته و آرام انجام گيرد. دوم آن که از راه بيني باشد. اما در آخرين لحظات، دهان را باز کنيد و هواي باقي مانده را با فشار و صداي "هه" بيرون دهيد.

در بازدمهاي سطحي، حدود 1300 تا 1500 ميلي ليتر از هواي بازدمي ريه ها خالي نمي شود. اين هواي باقي مانده، يکي از مهمترين علل پيري شناخته شده است. بازدمهاي عميق را تجربه کنيد و ريه هاي خود را از آخرين هواي مسموم نيز خالي کنيد.

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آگاهي بر تنفس
يکي از مهمترين عوامل مؤثر در تمرکز حواس، توجه کردن به تنفس است. از لحظه اي که دم عميق را شروع مي کنيد تا آخرين لحظه اي که هوا را بيرون مي کنيد، به فرآيند تنفس و صداي تنفس خود توجه کنيد. به صداي نفس خود گوش بسپاريد و تمام توجه خود را به آن معطوف سازيد.

شمارش تنفس
يکي از راههاي آگاهي بر تنفس، شمارش آن است. براي همين امروزه فرمولهايي براي شمارش تنفس ارائه شده است که شما مي توانيد با استفاده از آنها بر تنفس خود آگاهي پيدا کنيد.

جديدترين و معمولترين فرمول تنفسي، فرمول "2 – 4 – 1" است. يعني اگر شما تا يک شماره دم عميق مي کشيد، چهار برابر آن هوا را در ريه نگه مي داريد و دو برابر آن، يعني نصف زمان نگهداري، هوا را از ريه ها خارج مي کنيد. اين فرمول تنفسي، بر اساس ظرفيت تنفسي شما مي تواند افزايش يابد که ميزان افزايش براي افراد مختلف متفاوت است. مثلاً اگر دم عميق شما سه شماره طول مي کشد، بايد با 12 شماره نفس خود را نگه داريد و سپس با شش شماره هوا را از ريه هاي خود خارج کنيد. منظور ما عمدتاً آگاهي بر تنفس است و شما مي توانيد فرمول را کمي تغيير هم بدهيد به شرط آن که "طولاني تر بودن زمان نگهداري نفس" را جدي بگيريد.

مي توانيد نفس را با انگشت، شمارش کنيد و يا اين که در ذهن خود بشماريد. هر شماره الزاماً معادل يک ثانيه نيست. به آرامي و هر طور که دوست داريد يک ريتم شمارش را در نظر بگيريد و براي خود بشماريد.

دکتر "لوئيس پروتو" در کتاب خود "طريقت آلفا و رسيدن به آرامش" از "آگاهي بر تنفس و توجه به صداي نفس کشيدن" به عنوان يکي از مؤثرترين روشهاي آرامش و ريلکسيشن صحبت کرده است.

درشبانه روز دست کم سه بار و هر بار ده مرتبه تنفس "2 – 4 – 1" را با همه شرايط لازم براي يک تنفس صحيح و عميق انجام دهيد.

totti_mmp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب دوستان من فکر کنم این مقدار توضیح برای تنفس عمیق صحیح کافی باشد
اگه باز هم کسی سولی داشت بپرسه برای امشب هم کافی
فردا شب هم کمی در مورد پرانا و تغذیه بحث میکنیم راستی بچه ها نیستید اساتید هم نیستند منتظر استفاده از مطالب تمام اساتید هستم.:)

بالا