برگزیده های پرشین تولز

من بدون پول چجوری شروع کردم و ادامه دادم - الان باید چکار کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
خیلی هم سخت نیست. چندتا نقد ببینید و بعد نظر خودتون بنویسید! بقیه که مدرک نقد کردن ندارن که.
به هر حال امیدواری به چیزی که میخواهید برسید و موفق باشید.

پیام خصوصی دادم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
بخش اخر زندگیت مثل من هستش
ما ادمای بی حرفه ی هستیم
و خودم علاقه های دارم و پیشنهاد هایی بهم شد که الان مثل ... پشیمونم
ولی الان طوری شده که بیکارم
دنبال کاری بودم که بشه تو خونه انجام بدم .یکم پول داشتم گفتم سیستم بخرم بلکه با اون کارکنم.
قبلش ترسیدم حتی اصول اولیه پست گذاشتن در سایت و اینکاراو بلد بودم اما یه ریسک ۳ یا ۴ ملیونی برای خرید کامپیوتر نکردم
فعلت در حال سرچ زدنم که اگه کاری پیدا شد بعد برم کیس بگیرم.
خواستم بگم شراید انقدر برای ما بده ترس داریم برای وضعیت ایندمون
شاید همون ده سال پیش میرفتیم شاگرد مکانیکی یا هرچیزی الان قطعا اوستا کار یه حرفه ی بودیم
بحث بعدی من شروع کار توی این سن و سال هست
که با توجه به علایقم بشدت از سرایط ترس دارم و نمقت نم قدمی بگذارم
مثل طراحی سایت یا از قبیل برنامه نویسی علاقه دارم اما از طرفی ترس برای سن شروع اینکارا دارم از طرفی چون قسط وام دارم وقتی برای هدر دادن ندارم
واقعا نمیدونم
درکت میکنم

من کلا ترس ندارم میرم کارمو میکنم
بخاطر همینه ضرر ها سنگینم در حد خودم کردم

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام خدمت استارتر عزیز،
اول اینکه امیدوارم شما و همه مردم ایران،همیشه حالشون خوب باشه و هیچ وقت رنگ سیاهی و غم رو در زندگی نبینید!

خب شما میخواید پول دربیارید؛
گذشته رو مرور کنید،شما قبلاً هم پول دراوردین،تا مرز خونه خریدن هم رفتید،اما سقوط کردید.
از ۴۰ هزارتومن شروع کردید.الان هم همین کار رو بکنید،
به جای اینکه سرمایه تون رو بدید سکه بخرید و یهو سایت بزنید و نمی دونم بیاید یه کار پر ریسک رو یه شبه انجام بدید،از کار های سبک و کم ریسک شروع کنید.
زمانی که با ۴۰ هزار تومان شروع کردید با الان خیلی فرق داره
اون موقع شما برای ۴۰۰۰ تومان سعی می کردید
الان دنبال ۴۰۰ هزار تومان

همیشه از اهداف کوچیک شروع کنید و پله پله اقدام به ریسک کنید.

شغل های مختلفی رو تجربه کنید؛نجاری،برنامه نویسی(به همراه یه شغل دیگه)،یا بزنید تو کار خرید و فروش،واسطه و خیلی کار های اینجوری هست که ریسک کمتری هم داره

ممنونم
روش ها پول درآوردن عوض شده . شرایط جامعه و .....
مثلا یه زمانی شخصی در جمعه بازار روزنامه همشهری آگهی میکرد و مردم میخریدن به فرض بخارپز
الان همه میرن دیجی کالا سفارش میدن همونو و نمیشه با دیجی کالا رقابت کرد
پشتش گرمه

وزیر ارتباطات سال ۹۶ گفت تا ۱۰ سال دیگه حداقل ۴ میلیون شغل از بین می‌ره

بعد من سرخورده شدم واقعا . نمی‌دونی چقدر مشکل دارم
الان اعتماد بنفسم از بین رفته

توقع پول در حد حقوق پایه وزارت کاری داشتن زیاده خواهی نیست

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اول یه سلام بدم به استارتر تاپیک
بابت فوت پدر بزرگوار متاسفم و امیدوارم از الان به بعد زندگی مطابق میلتون جلو بره

تاپیکو از اول تا اینجا خوندم چندتا نکته نظرمو جلب کردم که خدمتتون میگم
1 - آقای بیل گیتس کارشون خرید و فروش نبوده و ارزش آفرینی کردن . یعنی یه پدیده جدید به اسم مایکروسافت رو خلق کردن . البته خرید و فروش جزئی از فعالیت های هر کاسبه که باعث میشه سود یا ضرر هایی هم بکنه .
2 - تحصیلات دانشگاهی واقعا دلیل بر این نمیشه کسی موفق بشه یا اگه دانشگاه نرفته باشه موفق نشه و از این بابت کاملا با استارتر موافق

یه توصیه به شما دوست عزیز میکنم ، چون خودم گفتی که ضررهای زیادی کردی از طلا گرفته تا کلاهبرداری سر مورد ملکی ، شما اولویت اول زندگیت باید این باشه که داشته هات رو حفظ بکنی و بعد زیادش بکنی . به شدت این مورد مهمه و روش تاکید دارم و باید بهش 100% اهمیت بدی . این توصیه رو به از من به عنوان یه کاربر ، دوست یا هرچیزی که خودت صلاح میدونی بپذیر. شما این همه زحمت کشیدی بعد چطور حاضر شدی ضرر بکنی ؟؟

نگو که مقصر ضرر و یا کلاه رفتن سرت توی مورد ملکی خودت نبودی که باور نمیکنم !
شما هم باعث اون سودهای دلچسبت شدی هم باعث اون ضرر ها !
یه جاهایی تصمیمای درست گرفتی یه جاهایی غلط !

علت ضرر به نظر ایناست :
1 - عجله برای معامله و سود کردن
2 - علاقه به معامله کردن زیاد
3 - نداشتن تخصص جاهایی که پولتو از دست دادی ( طلا و مسکن جفتش تخصصیه ! )
4 - ریسک پذیری بالا
5 - غرور ! توی صحبت ها میشه فهمید که یه حس غرور داری نسبت به خود و موفقیت هات . غرور خوبه ولی اگه باعث بشه نسبت به خودت احساس کاذبی دست بده که شکست ناپذیری یا ضرر نمیکنی ، سرمایت توی مسیر سرازیری میوفته !
6 - روی حرف دیگران کار راه انداختن ! گفتی اینجا بهت زیاد گفتن کار آنلاین راه بندازی و این حرفا ولی تهش چیزی برات نداشته . هیچ وقت روی حرف کسی قدم از قدم بر ندار . الان اگه من 10 میلیارد روی سهم X توی بازار بورس تهران سرمایه بزارم و به شما هم نشون بدم خودم اینکارو کردم ، شما نباید حتی 1 ریال از اون سهم رو بخری تا زمانی که 100% مطمئن نشدی که چرا اون سهم ارزش خرید داره . اگه هم اون سهم رو نخریدی و 1000 برابر شد ، اهمیت نده . طی این چند ساعتی که شما تاپیک زدی رقم های نجووومی که حتی توی ماشین حساب جا نمیشه ، سود توی جهان پخش شده و خیلیا ، خیلی جاها سود کردن ! باید منو و شما حسرت بخوریم ؟ باید دستپاچه بشیم ؟ باید بگیم اگه فلانی سایت زد و گفت خوبه و سود کرد ، من انجام ندادم ، الان به هر قیمتی باید انجام بدم ؟ به هیچ وجه . شما توی اون چیزی که بهش تخصص داری کارت رو ادامه بده

اما پیشنهاد
چندتا از دوستان پیشنهاداتی رو دادن در زمینه گیم و اینا . سبک سنگین بکن و در نهایت ببین خوبه یا نه فقط حواست باشه الکی ریسک نکنی و زمان و پولتو هدر بدی .

به نظر من شما همون کارایی رو که قبلا انجام دادی انجام بده . اونی که توش تخصص داری . چون هرچیز که توش تخصص نداشته باشی باعث میشه بدتر اعصاب و روانتو بهم بریزه

اگه هم صرفا به حقوق قانون کاری قانعی که یه جا گفته بودی ، که دوباره همون کارای قبل رو بکنم و یدونه پراید کارکرده بگیر توی اسنپ کار بکن بیشتر از حقوق قانون کار در میاری ! اسنپ ته تهش روزی 300 تومن بهت پول میرسونه ، 100 تومنش واسه هزینه ها میره ( با پراید ) و 200 تا برای خودت میمونه . اون پراید رو الان با 35 هم میشه اوکی کرد . میتونی ماشینتو قسطی بخری ، میتونی ماشین رو اجاره بکنی برای 1 سال و سخت کار بکنی و بعدش ماشین بخری واسه خودت .

حقوق قانون کار واقعا چیزی نیست که بخوای بهش قانع باشی .

اما حیفه اون تخصصی رو که شما میگی داری ، توی اسنپ هدر بدی .

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
نه صحبت بازار انلاین شد
ایشون گفتن بازارش خوب نیست.
منم گفتم اگه خوب نبود شما ۱۰ تومن ماهی خرج نمیکردی.
بازارآنلاین تو ایران با این کرونا ، دوباره نشون داد میتونه نفسی دوباره بگیره...

کلا یه مدل دیگه میخونی یا متوجه نیستی
همون اولش گفتم "الان" بازار خرابه
مشتری سفارش میده میگه لطفا با الکل ضد عفونی کن توی دوتا کارتن بزار یکیش با فاصله باشه که من در اوردنی دستم به اون یکی نخوره بسته بندی فلان باشه و ... که کرونا نگیرم !
اشتباه داری میکنی بازار الان با کرونا خیلی برتر شده از قبل
من قبلا نیازی به تبلیغات هم نداشتم و هر روز سفارش داشتم

۷۰۰ کا داریم بالای ۳۰ میلیون نمیدن
ایشون ۳ ۴ تومن کمتر خریدن میخوان بیشتر از ۱۰ دربیارن
مجلسی ها حقوقشون ماهی ۱۰ تومن نیست
حالت خوبه ؟ 30 میلیون ؟ پیجی که تو شرایط عادی بالای 30 میلیون در ماه در میاره قیمتش 30 ؟ من یه پیج 331 کا دارم که مشتری 110 میلیونی داره نمیدم حالا این نزدیک 700 کارو 30 میلیون؟ من قبل از کرونا فروشم بالای 50 تومنم میرسید نزدیک 5 ساله با خانمم دوتایی 24 ساعته رو پیجا کار میکنیم برای همینه میگم انتظار نداشته باش یه شبه برسی به فروش خوب ما بعد از چند سال تازه رسیدیم به این مرحله
پیجای من ( اصلیا ) یه دونه هم فیک ندارن و چند تا دیگه دارم که بله اونا فیکه ولی اصلا ربطی به پیج اصلیم ندارن
شما فکر کنم آمارتو از جای اشتباه گرفتی یا کلا مثل تاپیک جذب سرمایت رو ابرا سیر میکنی 700 کا یوزر غیر فیک بالای 500 میلیونم ارزش داره
نمیگم پیجای من این همه ارزش دارن ولی این قیمت هم بدن بازم نمیدم چون چندین ساله زحمت کشیدیم به اینجا رسیدن و یه جورایی کاربرا مثل خونوادمونن و ستون کار ما هم همین پیجا هستن الان بریم پیج 2 میلیون فالوری هم بخریم فایده نداره چون پیج ما هدفمند اومد بالا ( موضوع هم تتو و آرایشی بهداشتی)

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
کلا یه مدل دیگه میخونی یا متوجه نیستی
همون اولش گفتم "الان" بازار خرابه
مشتری سفارش میده میگه لطفا با الکل ضد عفونی کن توی دوتا کارتن بزار یکیش با فاصله باشه که من در اوردنی دستم به اون یکی نخوره بسته بندی فلان باشه و ... که کرونا نگیرم !
اشتباه داری میکنی بازار الان با کرونا خیلی برتر شده از قبل
من قبلا نیازی به تبلیغات هم نداشتم و هر روز سفارش داشتم

حالت خوبه ؟ 30 میلیون ؟ پیجی که تو شرایط عادی بالای 30 میلیون در ماه در میاره قیمتش 30 ؟ من یه پیج 331 کا دارم که مشتری 110 میلیونی داره نمیدم حالا این نزدیک 700 کارو 30 میلیون؟ من قبل از کرونا فروشم بالای 50 تومنم میرسید نزدیک 5 ساله با خانمم دوتایی 24 ساعته رو پیجا کار میکنیم برای همینه میگم انتظار نداشته باش یه شبه برسی به فروش خوب ما بعد از چند سال تازه رسیدیم به این مرحله
پیجای من ( اصلیا ) یه دونه هم فیک ندارن و چند تا دیگه دارم که بله اونا فیکه ولی اصلا ربطی به پیج اصلیم ندارن
شما فکر کنم آمارتو از جای اشتباه گرفتی یا کلا مثل تاپیک جذب سرمایت رو ابرا سیر میکنی 700 کا یوزر غیر فیک بالای 500 میلیونم ارزش داره
نمیگم پیجای من این همه ارزش دارن ولی این قیمت هم بدن بازم نمیدم چون چندین ساله زحمت کشیدیم به اینجا رسیدن و یه جورایی کاربرا مثل خونوادمونن و ستون کار ما هم همین پیجا هستن الان بریم پیج 2 میلیون فالوری هم بخریم فایده نداره چون پیج ما هدفمند اومد بالا ( موضوع هم تتو و آرایشی بهداشتی)
اگه چند ساله از صفر اومدی۷۰۰کا یه حرف دیگس
بله ارزشش بالاست
بعد هی تاپیک سرمایه گذاری که شما و دوستان دانا به فاک دادین نکشید وسط.
پ ن پ ؛ نه که نظرات خوب و مفید دادین

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
منم واسم سواله که چرا مردم همیشه درباره تاپ ها حرف میزنن ؟
تا بحث استارتاپ و سایت میشه مردم درباره دیجی کالا / اسنپ / ... حرف میزنن
تا بحث کارآفرینی میشه مردم درباره بیل گیتس / زاکر برگ / ... حرف میزنن
تا بحث درآمد کافه بازار میشه، مردم درباره اپلیکیشن های مشهور حرف میزنن
...
منم موافقم که بازار آنلاین ایران خوب نیست، ولی خوب همونطور که گفتین از بازار عادی ایران بهتره.
منطقیه آدم اگه میخواد آنلاین کار کنه تو بازار جهانی کار کنه نه ایران. (که البته زبان انگلیسی لازم داره)
چون ما ایرانیا همیشه یاد گرفتیم وقتی کسی موفق میشه پیشینشو توجه نکنیم و موفقیتشو فقط ببینیم
دیجیکالا رو مثال میزنه در صورتی که دیجیکالا همه میدونن به کجا وصله وگرنه هیچکی از دیجیکالا راضی نیست مخصوصا از وقتی مارکت پلیس شده و فروشنده خودش نیست نارضایتی به اوج خودش رسیده ولی خوب پشتش گرمه همین

نه اتفاقا بازار انلاین ایران فوق العادست تنها مشکلش اعتماد مشتریا بود برای واریز و بعد ارسال که اونم با قرارداد پست و تحویل در محل اوکی شد
ولی مشکل اینه الان به شدت خراب شده من در ماه شاید بالای 2 هزارتا فقط برای محصول ماسک ذغالی سفارش داشتم الان به زیر 500 رسیده
یا مثلا ضد آفتاب که بالای 5 هزارتا سفارش بود الان 100 تا هم نشد این ماه !
یا مثلا محصولات تتو که بیشتر سودمون از اون بود الان شده دقیق 0 حتی یه سفارش هم نداشتیم تو این ماه !
کرونا یه تنه ترکوند همه چیو مخصوصا موضوع فعالیت ما که آرایشی بهداشتی بود

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
چون ما ایرانیا همیشه یاد گرفتیم وقتی کسی موفق میشه پیشینشو توجه نکنیم و موفقیتشو فقط ببینیم
دیجیکالا رو مثال میزنه در صورتی که دیجیکالا همه میدونن به کجا وصله وگرنه هیچکی از دیجیکالا راضی نیست مخصوصا از وقتی مارکت پلیس شده و فروشنده خودش نیست نارضایتی به اوج خودش رسیده ولی خوب پشتش گرمه همین

نه اتفاقا بازار انلاین ایران فوق العادست تنها مشکلش اعتماد مشتریا بود برای واریز و بعد ارسال که اونم با قرارداد پست و تحویل در محل اوکی شد
ولی مشکل اینه الان به شدت خراب شده من در ماه شاید بالای 2 هزارتا فقط برای محصول ماسک ذغالی سفارش داشتم الان به زیر 500 رسیده
یا مثلا ضد آفتاب که بالای 5 هزارتا سفارش بود الان 100 تا هم نشد این ماه !
یا مثلا محصولات تتو که بیشتر سودمون از اون بود الان شده دقیق 0 حتی یه سفارش هم نداشتیم تو این ماه !
کرونا یه تنه ترکوند همه چیو مخصوصا موضوع فعالیت ما که آرایشی بهداشتی بود
دیجی کالا وقتی کسی از بازار خرید و فروش سر رشته نداشت ، تو این حوزه فعالیت داشته
من از اول فعالیتشون میشناسمشون
خودشون اومدن بالا
درسته بعد توسط استارت آپ خارجی و دولتی دست هایی توش برده شد ولی هنوزم آمازون فعلی ایران است.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
اول یه سلام بدم به استارتر تاپیک
بابت فوت پدر بزرگوار متاسفم و امیدوارم از الان به بعد زندگی مطابق میلتون جلو بره

تاپیکو از اول تا اینجا خوندم چندتا نکته نظرمو جلب کردم که خدمتتون میگم
1 - آقای بیل گیتس کارشون خرید و فروش نبوده و ارزش آفرینی کردن . یعنی یه پدیده جدید به اسم مایکروسافت رو خلق کردن . البته خرید و فروش جزئی از فعالیت های هر کاسبه که باعث میشه سود یا ضرر هایی هم بکنه .
2 - تحصیلات دانشگاهی واقعا دلیل بر این نمیشه کسی موفق بشه یا اگه دانشگاه نرفته باشه موفق نشه و از این بابت کاملا با استارتر موافق

یه توصیه به شما دوست عزیز میکنم ، چون خودم گفتی که ضررهای زیادی کردی از طلا گرفته تا کلاهبرداری سر مورد ملکی ، شما اولویت اول زندگیت باید این باشه که داشته هات رو حفظ بکنی و بعد زیادش بکنی . به شدت این مورد مهمه و روش تاکید دارم و باید بهش 100% اهمیت بدی . این توصیه رو به از من به عنوان یه کاربر ، دوست یا هرچیزی که خودت صلاح میدونی بپذیر. شما این همه زحمت کشیدی بعد چطور حاضر شدی ضرر بکنی ؟؟

نگو که مقصر ضرر و یا کلاه رفتن سرت توی مورد ملکی خودت نبودی که باور نمیکنم !
شما هم باعث اون سودهای دلچسبت شدی هم باعث اون ضرر ها !
یه جاهایی تصمیمای درست گرفتی یه جاهایی غلط !

علت ضرر به نظر ایناست :
1 - عجله برای معامله و سود کردن
2 - علاقه به معامله کردن زیاد
3 - نداشتن تخصص جاهایی که پولتو از دست دادی ( طلا و مسکن جفتش تخصصیه ! )
4 - ریسک پذیری بالا
5 - غرور ! توی صحبت ها میشه فهمید که یه حس غرور داری نسبت به خود و موفقیت هات . غرور خوبه ولی اگه باعث بشه نسبت به خودت احساس کاذبی دست بده که شکست ناپذیری یا ضرر نمیکنی ، سرمایت توی مسیر سرازیری میوفته !
6 - روی حرف دیگران کار راه انداختن ! گفتی اینجا بهت زیاد گفتن کار آنلاین راه بندازی و این حرفا ولی تهش چیزی برات نداشته . هیچ وقت روی حرف کسی قدم از قدم بر ندار . الان اگه من 10 میلیارد روی سهم X توی بازار بورس تهران سرمایه بزارم و به شما هم نشون بدم خودم اینکارو کردم ، شما نباید حتی 1 ریال از اون سهم رو بخری تا زمانی که 100% مطمئن نشدی که چرا اون سهم ارزش خرید داره . اگه هم اون سهم رو نخریدی و 1000 برابر شد ، اهمیت نده . طی این چند ساعتی که شما تاپیک زدی رقم های نجووومی که حتی توی ماشین حساب جا نمیشه ، سود توی جهان پخش شده و خیلیا ، خیلی جاها سود کردن ! باید منو و شما حسرت بخوریم ؟ باید دستپاچه بشیم ؟ باید بگیم اگه فلانی سایت زد و گفت خوبه و سود کرد ، من انجام ندادم ، الان به هر قیمتی باید انجام بدم ؟ به هیچ وجه . شما توی اون چیزی که بهش تخصص داری کارت رو ادامه بده

اما پیشنهاد
چندتا از دوستان پیشنهاداتی رو دادن در زمینه گیم و اینا . سبک سنگین بکن و در نهایت ببین خوبه یا نه فقط حواست باشه الکی ریسک نکنی و زمان و پولتو هدر بدی .

به نظر من شما همون کارایی رو که قبلا انجام دادی انجام بده . اونی که توش تخصص داری . چون هرچیز که توش تخصص نداشته باشی باعث میشه بدتر اعصاب و روانتو بهم بریزه

اگه هم صرفا به حقوق قانون کاری قانعی که یه جا گفته بودی ، که دوباره همون کارای قبل رو بکنم و یدونه پراید کارکرده بگیر توی اسنپ کار بکن بیشتر از حقوق قانون کار در میاری ! اسنپ ته تهش روزی 300 تومن بهت پول میرسونه ، 100 تومنش واسه هزینه ها میره ( با پراید ) و 200 تا برای خودت میمونه . اون پراید رو الان با 35 هم میشه اوکی کرد . میتونی ماشینتو قسطی بخری ، میتونی ماشین رو اجاره بکنی برای 1 سال و سخت کار بکنی و بعدش ماشین بخری واسه خودت .

حقوق قانون کار واقعا چیزی نیست که بخوای بهش قانع باشی .

اما حیفه اون تخصصی رو که شما میگی داری ، توی اسنپ هدر بدی .

ممنونم
خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه
1. بیل گیتس از یه شرکت بیسیک خرید بهد
ای بی ام فروخت
بیل گیتس سیستم عامل خطی dos
۲ تا روایت داره یکی از یه شخصی دزدید کاملش کرد و منتشر کرد
روایت دوم از شرکت دیگه خرید و فروخت

حتی بیل گیتس دوست استیو جابز بود وقتی استیو اولین سیستم عامل پنجره ای و ابزاری و کاربردی شرکتشو به بیل گیتس نشون داد
بیل زودتر رفت یکی شبیه اون ساخت
به اسم windows 1.0
که سرش باهم مشکل پیدا کردن
و ......
بیل گیتس کارش خرید و فروش بود و در لحظه عمل می‌کرد و دودره بازی هم کم نکرده

2. بله خودمم گفتم تحصیلات دانشگاهی بدتر ذهن خشک کرد

بله درسته پروژه ها دیگه در کنار کارم انجام دادم که ضرر زیادی کردم
فکر میکردم موفق میشم و البته کلا ریسک پذیریم زیادی بود

درسته تصمیمات درست و غلط خود آدم میگیره مثلا سر سکه درسته
ولی بعضی چیزا باید در نظر گرفت مثلا ممکنه خونتون دزد بزنه اون تقصیر تو نیست
یا مثلا تو پروژه ای دزدی پیش بیاد اما سیستم قضایی کاری نکنه و طرف راست راست راه بره و ......
من که تو همه چیز سر رشته ندارم بخاطر همین از افراد تو این موارد فعالن مشورت گرفتم . نمونه زیاد داره چون طولانی میشه نمی‌گم

درباره غرور گفتی طرف عکس از نظر من از سفرم کپی میکنن میزارن اینحا تا با دست فروشی رفتی خارج و مسخره میکنن
( یه کارگرم با ۲ ماه حقوق کارگری می‌تونه بره ترکیه یه تور خوب )
درست مثل قضیه بازیگرا طنز . که بقیه بازیگران به بازیگرا طنز میگن این بازیگری نیست بازیگری واقعی می شروع می‌کنی

تو ضمیمه نقد و بررسی بازی و ..... پول آنچنانی توش نیست
و خود کنسول ۷ میلیون به فرض میخواد تازه نسل ۹ داره شروع میشه باید وایساد اونا بیان
اونا عمرا زیر ۱۰ میلیون باشن . بازیا ۱ میلیون
و ..... کلا صرف ندارد

درباره اسنپ ۳ نکته هست پول الان نقدم در حد پراید جنازه هم نیست پول مقدم خیلی خیلی خیلی کمه . و من بخاطر بیماری قرص مصرف میکنم نباید پشت ماشین بشینم . اصلا امثال الو پیک و اسنپ و .... شغل نیستن ( جونتو میزاری . هر چی در میاری خرج خود ماشین کنی . جریمه و .... بدی )

چنتا ایده دارم باید ببینم چی میشه

Last edited:

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
سلام.بحث خوبی رو شروع کردید
همه کارهایی که استارتر گفت انجام داده واسطه گری یا دلالیه
تو ایران بهترین کار دلالی و خرید و فروشه اینقدر تورم هست که اصلا تولید معنی نمیده
من که خودم دلالی میکنم کسی هم که فکر کنه دلالی کار بدیه عرضه اش رو نداره
نمونش خرید و فروش گوشی یا ماشین یا هر چیز دیگه ای.مثلا اگه 5 میلیون پول دارید طبیعتا نمیتونید دلالی ماشین کنید

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
721
ممنونم
خدا رفتگان شما رو هم بیامرزه
1. بیل گیتس از یه شرکت بیسیک خرید بهد
ای ب ی ام فروخت
بیل گیتس سیستم عامل خطی dos
۲ تا روایت داره یکی از یه شخصی دزدید کاملش کرد و منتشر کرد
روایت دوم از شرکت دیگه خرید و فروخت

حتی بیل گیتس دوست استیو جابز بود وقتی استیو اولین سیستم عامل پنجره ای و ابزاری و کاربردی شرکتشو به بیل گیتس نشون داد
بیل زودتر رفت یکی شبیه اون ساخت
به اسم windows 1.0
که سرش باهم مشکل پیدا کردن
و ......
بیل گیتس کارش خرید و فروش بود و در لحظه عمل می‌کرد و دودره بازی هم کم نکرده

2. بله خودمم گفتم تحصیلات دانشگاهی بدتر ذهن خشک کرد

بله درسته پروژه ها دیگه در کنار کارم انجام دادم که ضرر زیادی کردم
فکر میکردم موفق میشم و البته کلا ریسک پذیریم زیادی بود

درسته تصمیمات درست و غلط خود آدم میگیره مثلا سر سکه درسته
ولی بعضی چیزا باید در نظر گرفت مثلا ممکنه خونتون دزد بزنه اون تقصیر تو نیست
یا مثلا تو پروژه ای دزدی پیش بیاد اما سیستم قضایی کاری نکنه و طرف راست راست راه بره و ......
من که تو همه چیز سر رشته ندارم بخاطر همین از افراد تو این موارد فعالن مشورت گرفتم . نمونه زیاد داره چون طولانی میشه نمی‌گم

درباره غرور گفتی طرف عکس از نظر من از سفرم کپی میکنن میزارن اینحا تا با دست فروشی رفتی خارج و مسخره میکنن
( یه کارگرم با ۲ ماه حقوق کارگری می‌تونه بره ترکیه یه تور خوب )
درست مثل قضیه بازیگرا طنز . که بقیه بازیگران به بازیگرا طنز میگن این بازیگری نیست بازیگری واقعی می شروع می‌کنی

تو ضمیمه نقد و بررسی بازی و ..... پول آنچنانی توش نیست
و خود کنسول ۷ میلیون به فرض میخواد تازه نسل ۹ داره شروع میشه باید وایساد اونا بیان
اونا عمرا زیر ۱۰ میلیون باشن . بازیا ۱ میلیون
و ..... کلا صرف ندارد

درباره اسنپ ۳ نکته هست پول الان نقدم در حد پراید جنازه هم نیست پول مقدم خیلی خیلی خیلی کمه . و من بخاطر بیماری قرص مصرف میکنم نباید پشت ماشین بشینم . اصلا امثال الو پیک و اسنپ و .... شغل نیستن ( جونتو میزاری . هر چی در میاری خرج خود ماشین کنی . جریمه و .... بدی )

چنتا ایده دارم باید ببینم چی میشه
اسنپ و تاکسی و پیک موتوری و در کل کرایه کشی همش گند کاریه پولش هم برکت نداره همش رو باید خرج وسیله و جریمه و تصادف و بنزین کنی
ماشین هم خیلی گرون شده یه پراید مدل 80 که 4 تومن میدادن رو دارن 25 تا 30 قیمت میدن

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
اسنپ و تاکسی و پیک موتوری و در کل کرایه کشی همش گند کاریه پولش هم برکت نداره همش رو باید خرج وسیله و جریمه و تصادف و بنزین کنی
ماشین هم خیلی گرون شده یه پراید مدل 80 که 4 تومن میدادن رو دارن 25 تا 30 قیمت میدن

کاملا درسته
موافقم

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
دوستان سعی دارن بگن این مهارت نیست باید بری آرایشگری و ..... این میشه مهارت
من میگم این مهارته و میگن نه
میگم خودش مهارته و از کارم لذت میبرم میگن نه مهارت نیست
میگم به چهار چوب ها توجه نکنید بزرگتر فکر کنید
( این کار یعنی من و شغلم و علاقمو زیر سوال میبرن . من دفاع میکنم از هویتم این اسمش غرور نیست )
کی گفت فروش تخصص نیست؟ فروش تخصص به این ارزشمندی.
هدف اولیه ام میشه کسب و کار خود ساخته ای که حقوق وزارت کاری ازش در بیاد برای استارت هدف اصلی اول
۱ . من بیزینس میکنم تحصیلاتمم مرتبطه بوده حدودا
ببینید شما از یه طرف گفتید تخصصتون بیزینس / کسب و کاره، و میخواید کار راه بندازید.
از طرفی میگید تخصص تون فروشه.
خوب آدم قاطی میکنه. اینا فرق داره.
(اینکه گفتم بهتره تخصص یاد بگیرید، برای حالتی بود که مهارت شما "کسب و کار" باشه. چون کسب و کار بهتره تو یه حوزه تخصصی باشه، یا تیمی باشه.). ولی شما که مهارتتون فروشه، کلا بحثش جداست.
--------
یه نفر که تخصص فروش داره، میتونه این تخصص اش رو صرف فروش یه محصول با ارزش بکنه. مثلا شما بری خارج تو یه شرکت به عنوان مسئول فروش استخدام بشید حقوق بالایی میگیرید.
ولی آخه راه اندازی و مدیریت بیزینس / کسب و کار یه تخصص دیگه است.
اینکه به تنهایی خرید و فروش جنس بکنید، و دنبال یه چیزی بگردید که سودش خوب باشه برا خرید و فروش، اصلا دیدی درباره اش ندارم.
----
بهر حال ببخشید اگه سو تفاهم پیش اومد. شما که مهارت فروش دارید خیلی هم تخصص خوبیه، ببخشید اگه قاطی شد بحث ها یا بی احترامی شد. :)

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
کی گفت فروش تخصص نیست؟ فروش تخصص به این ارزشمندی.

ببینید شما از یه طرف گفتید تخصصتون بیزینس / کسب و کاره، و میخواید کار راه بندازید.
از طرفی میگید تخصص تون فروشه.
خوب آدم قاطی میکنه. اینا فرق داره.
--------
یه نفر که تخصص فروش داره، میتونه این تخصص اش رو صرف فروش یه محصول با ارزش بکنه. مثلا شما بری خارج تو یه شرکت به عنوان مسئول فروش استخدام بشید حقوق بالایی میگیرید.
ولی آخه راه اندازی و مدیریت بیزینس / کسب و کار یه تخصص دیگه است.
اینکه به تنهایی خرید و فروش جنس بکنید، و دنبال یه چیزی بگردید که سودش خوب باشه برا خرید و فروش، اصلا دیدی درباره اش ندارم.
----
بهر حال ببخشید اگه سو تفاهم پیش اومد. شما که مهارت فروش دارید خیلی هم تخصص خوبیه، ببخشید اگه قاطی شد بحث ها یا بی احترامی شد. :)

بیزینس هم فروشه چه کالا خودت چه بقیه
تولیدی پوشاک که نیست
اسم خاص و خارجکیش میشه بیزینس
یکی کارشو می‌کنه خرید و فروش می‌کنه یکی همونه + ثبت شرکت مثلا

یه وارد کننده هم همینه جنس میخره میاره اینجا با قیمت بالاتر میفروشه

نه خواهش میکنم این چه حرفیه

........
بالاترین اشاره کردم
روش ها پول درآوردن عوض شده . شرایط جامعه و .....
مثلا یه زمانی شخصی در جمعه بازار روزنامه همشهری آگهی میکرد و مردم میخریدن به فرض بخارپز
الان همه میرن دیجی کالا سفارش میدن همونو و نمیشه با دیجی کالا رقابت کرد

هیچوقت روبیک بازار خوبی تو ایران نداشت اما من کارمو با اون شروع کردم
همین الانش خیلی از شرکتا دنبال یکین بتونن محصولات اونا بفروشه بخصوص شرکت ها نوپا

خیلی ها کلا یاد گرفتن مهارت فقط خوبه یکی لوله کش شه . یکی .......
قرن ۲۱ ه با قدیم فرق کرده

Last edited:

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
بیزینس هم فروشه چه کالا خودت چه بقیه
نه ببین... کسب و کار یه بخش خیلی کوچک اش فروشه.
مثلا فرض کن یه کسب و کار مثل "اسنپ" ، "دیجی کالا"، "مامان پز"، "یه شرکت پوشاک" ، "یه شرکت خدمات کامپیوتری"، غیره داشته باشی.
کسب و کار یه سیستم پیچیده است.
مثلا یه شرکت پوشاک توی خارج رو تصور کن.
نیاز سنجی بازار میخواد، طراحی میخواد، تولید میخواد، بعد بازاریابی لازم داره، فروش لازم داره، خدمات پس از فروش میخواد، ارتباط با مشتری میخواد، مدیر و بازرس و ... میخواد، وکیل میخواد، حسابدار میخواد، ارتباط با سرمایه گذار ها میخواد، کلی تصمیم گیری میخواد، غیره.
موسس کسب و کار هم باید کل این سیستم رو طراحی / نظارت کنه و کاری کنه که دائم پیشرفت کنه.
حالا شما داری میگی کسب و کار همون فروشه، خوب این اشتباهه.
یه کسب و کار میتونه صرفا خرید و فروش یه محصول باشه، همونطور که داری میگی. ولی تو حالت عادی، اکثر کسب و کار ها خیلی وسیع تر از صرفا خرید و فروش یه محصول آماده اند.
واسه همین به نظرم شما نمیتونی بگی تخصص ات بیزینس (کسب و کار) ئه. یعنی میتونید بگید بیزینس دارید، ولی نمیتونید بگید تخصص اتون بیزینسه.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
نه ببین... کسب و کار یه بخش خیلی کوچک اش فروشه.
مثلا فرض کن یه کسب و کار مثل "اسنپ" ، "دیجی کالا"، "مامان پز"، "یه شرکت پوشاک" ، "یه شرکت خدمات کامپیوتری"، غیره داشته باشی.
کسب و کار یه سیستم پیچیده است.
مثلا یه شرکت پوشاک توی خارج رو تصور کن.
نیاز سنجی بازار میخواد، طراحی میخواد، تولید میخواد، بعد بازاریابی لازم داره، فروش لازم داره، خدمات پس از فروش میخواد، ارتباط با مشتری میخواد، مدیر و بازرس و ... میخواد، وکیل میخواد، حسابدار میخواد، ارتباط با سرمایه گذار ها میخواد، کلی تصمیم گیری میخواد، غیره.
موسس کسب و کار هم باید کل این سیستم رو طراحی / نظارت کنه و کاری کنه که دائم پیشرفت کنه.
حالا شما داری میگی کسب و کار همون فروشه، خوب این اشتباهه.
یه کسب و کار میتونه صرفا خرید و فروش یه محصول باشه، همونطور که داری میگی. ولی تو حالت عادی، اکثر کسب و کار ها خیلی وسیع تر از صرفا خرید و فروش یه محصول آماده اند.
واسه همین به نظرم شما نمیتونی بگی تخصص ات بیزینس (کسب و کار) ئه. یعنی میتونید بگید بیزینس دارید، ولی نمیتونید بگید تخصص اتون بیزینسه.

اونا کسب و کار سنتی هستن به واسطه فضا مجازی . اینترنت . سیستم همکاری در فروش اینترنتی و ...... میخوان فعالیت ادامه بدن
و زنده بمونن تو دنیا مدرن و نفس ها آخر بکشن
الان حتی تاکسی ها بدون راننده تو کشورا عربی هست
بعد فکر می‌کنی آژانسی که اینترنتی شده اوج پیشرفته؟

فکر کردی چرا وزیر ارتباطات سال ۹۶ اومد گفت با انقلاب صنعتی ۴ ام تا ۱۰ سال دیگه اکثر کسب و کار ها و شغل ها از بین میرن
امروز روزگار دیگه به فرض نیاز به سوزن بان قطار نیست

قرن ۲۱ قرن اطلاعات هست اطلاعات ارزش داره
همون کسب و کار که تو میگی . شامل چیا میشه؟
چیدمان فروشگاهی . تجارت الکترونیک . Crm . روانشناسی مرتبط با فروش و .......
همه اینا برای اینه که بتونن جنس بیشتری بفروشن همین
چیدمان فروشگاهی بخاطر اینه مشتری بیشتر تو فروشگاه نگه داری و ترغیبش کنی به خرید کالاهان
یا تجارت الکترونیک تا بتونی به طیف وسیعی از افراد کالاتو نشون بدی و بفروشی

همش قضیه فروش و پول و سوده

**** سیستمی سازمان ها . شرکت ها و .... با قدیم فرق کرده
تعریف ها عوض شده
اصل مطلب همش فقط فروش و سوده
چیز دیگه ای نیست

تا دهه ۷۰ کسی که کارش کامپیوتر بود میگفتن کامپیوترچی . حتی تو آگهی ها اون زمان بگردی پیدا می‌کنی
الان کامپیوترچی داریم؟ کارش فقط ۲ تا فلاپی گذاشتن تو کامپیوتر و کمودور ۶۴ و آمیگا بود

بحث ، بحث اینه میفروشی یا ورشکست میشی
نه عرفانی تو کاره . نه فلسفه ای تو کاره . نه عاشق چشم و ابرو تو هستن و .......

به زودی در دهه ها بعد منتظر باش ربات ها جا کارگر ها کارخونه و ..... بگیرن
ماشین افزار ها جا پرسنل شرکت میگیرن
اون وقت میفهمی سود و پول مهمه براشون نه منو تو

بزرگتر فکر کن

ashkanshirani

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,102
براتون ارزوی موفقیت میکنم دوست عزیز .
" صبح میشه این شب باز میشه این در "
امیدتون از دست ندید .

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
بحث ، بحث اینه میفروشی یا ورشکست میشی
اون وقت میفهمی سود و پول مهمه براشون نه منو تو
بزرگتر فکر کن
وا :p
خوب معلومه خروجی کسب و کار پول (یا ارزش) ئه دیگه. شما از این نتیجه گرفتی که فروش بخش اصلی کسب و کاره؟ بقیه قسمت ها هم هیچی ؟
نزن این حرفو انصافا :) مثل این میمونه که بگی خروجی کامپیوتر ال سی دیشه.واسه همین سی پی یو رو میتونی برداری بری بفروشی.
کامپیوتر ده ها قسمت داره، سی پی یو، رم ، هارد، ... هر کدوم رو برداری کار نمیکنه.
کسب و کار هم ده ها تا قسمت داره. دیجی کالا رو اگه موسس / هیئت مدیره اش رو حذف کنی، بخش فروش اش چیزی میمونه اصلا که بفروشه؟ انبارش رو حذف کن همینطور.
پشتیبانی اش رو حذف کن ببین چطوری بخش فروش میخواد کارش رو بکنه.
هر کسب و کار چندین بخش داره، یکی اش رو حذف کنی کل کسب و کار مختل میشه.
ببین، بحث سر این نیست که فروش ارزش اش چقدره، که میگی بزرگتر فک کن. اصلا قبول ، فروش ارزش اش خیلی بالاست. خوب بعدش چی؟
تا اونجایی که فهمیدم به کسب و کار هایی علاقه داری که صرفا فروش باشند، مثلا یه وبسایت که جنس بفروشی توش، یا همون خرید و فروش هایی که میکردین تا حالا.
ببین دیدی که من دارم اینه که تو دراز مدت، توی حالت متوسط، اگه بری به فرض متخصص فروش حرفه ای بشی و بری تو یه شرکت خارج کار کنی، درآمدت خیلی بیشتر میشه (شاید بالای 500 میلیون تو سال). یا اینکه یه کسب و کار راه بندازی که محصول / سرویس خودت رو به مشتری ات بفروشی.
ولی خوب نمیدونم. شاید به قول خودت دارم دست کم میگیرم خرید و فروش رو. شاید کسایی که دارن خرید و فروش میکنن به طور متوسط درآمدشون خیلی هم بالاست. یا اصلا شاید مهارت شما از خط متوسط خیلی بالاتره توی خرید و فروش.
قبلا هم گفتم، من توی زمینه خرید و فروش اطلاعاتی ندارم، اگه هم میدونستم منظورتون از کسب و کار ، کسب و کار خرید و فروشه، نظر نمیدادم اصلا. گفتید کسب و کار فک کردم منظورتون اینه که میخواید یه کالایی، پلتفرمی چیزی درست کنید، یا سرویسی ارائه بدید به مشتری، واسه همین نظر دادم.
پ.ن : ببین مثلا تو گوگل بزنی movies about business :
The Wolf of Wall Street : دلال سهام
The Social Network : کسب و کار (فیس بوک)
The Founder : کسب و کار (رستوران مک دونالد)
The Pursuit of Happyness : فروشنده
Steve Jobs : کسب و کار (اپل)
مثلا من یه دوستام سهام کار میکرد و درآمدش خیلی خوب بود (حدود ماهی 30 تومن). خیلی ها هم خرید و فروش میکنند و سودشون خوبه. خلاصه اینهارو نمیخوام انکار کنم، صرفا حوزه اطلاعات من نیست.

Last edited:

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
یادمه محله خارجی کاردستی و هنر دستی خریدم برای کسی
یه چیزا قشنگی دست ساز داشت
اگر بشه درست کرد میشه تو دیجی کالا فروخت
سود کم اما تعداد زیاد خورده زیرا = سود بالا
مجله رو داری؟ می تونی تهیه کنی؟
تو این زمینه علاقه مندم؛ اگر محصولات رو توجیه پذیر ببینم، می تونیم روش کار کنیم مشترک.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا