برگزیده های پرشین تولز

زبان ژاپنی

car20

Registered User
لایک‌ها
2
سلام به دوستان خوبم در این تاپیک
همگی خسته نباشید , خصوصا بانو Yen Yen گرامی و برادر Kakashi عزیز که انصافا زحمات زیادی را در به مقصد رساندن این تاپیک متحمل شدند , نمی دونم چطور شد این وقت شبی سر از این تاپیک در آوردم , آهان یادم افتاد , راستش سریال اوشین رو خیلی دوست داشتم دوباره ببینم اما این سریال به زبان ژاپنی است و زیر نویس انگلیسی هم براش پیدا نشده , گفتم شاید بشه اینجا یکمی سواد ژاپنی امان را هم تقویت کنیم تا شاید یک چیزهایی از این سریال بفهمیم ( البته شاید به خاطر اینکه یکبار این سریال را دیدیم از موضوع اصلی خارج نشیم ).
بعد یک سوال خصوصی هم از این دو بزرگوار دارم , اگر مایل بودین جواب بدین , شما در ژاپن زندگی کردین یا رشته ی تحصیلی اتان ژاپنی است ؟ و سوال مهمترم این که این تاپیک را تا چهمرحله ای همراهی می کنید ؟ ممنون

car20

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
چند وقت پيش ها يك نرم افزار آموزش زبان ژاپني مخصوص پاكت پي سي ديده بودم كه برام خيلي جالب بود ، الان كه فكر مي كنم مي بينم شايد بد نباشه اون نرم افزار را براي استفاده ي دوستان در اين تاپيك هم آپلود كنم ، حجم برنامه هفت مگابايت بوده و بر روي گوشي هاي ويندوز موبايل يا همون پاكت پي سي نصب مي شه ، براي دريافت اين برنامه اينجا كليك كنيد برنامه به اين طريق كار مي كنه كه ( با توجه به عكس زير )
japan2go.gif
در صفحه اول فرضا Travel رو انتخاب مي كنيد بعد به يك صفحه ديگر وارد مي شويد كه در آن جملاتي را به انگليسي نوشته و در پايين آن ژاپني همان جملات را هم نوشته و يك عكس بلند گو هم در كنارش هست ، وقتي اونجا كليك مي كنيد يك خانمي متن ژاپني را برايتان مي خواند فكر كنم برنامه بدي نباشه .اما يك مشكل هست و اون اين كه دوستاني كه پاكت پي سي ندارند چي كار بايد بكنند ؟ من فكر كردم كه شايد بشه برنامه را در گوشي ام اجرا كنم و يك ويدئو ازش كپچر كنم بعد فايل ويدئويي را هم براي ديگر دوستان آپ كنم اما متاسفانه نمي دونم چي جوري مي تون از پاكت پي سي صوت و تصوير را باهم كپچر كرد الان وقتي كپچر مي كنم فقط تصوير را دارم و صداي اون خانم ژاپني را ندارم البته من بيكار ننشستم و قصد دارم صدارو بايك برنامه ديگه ضبط كرده و اين دو تا رو ( صدا و تصوير ) با هم تركيب كنم ، حالا از دوستان خواهش مي كنم اگر كسي راه بهتري سراغ داره بگه . ببخشيد زياد حرف زدم:blush:

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
خیلی داره تاپیک جالبی میشه.خسته نباشید

آرون

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی تصادفی چشمم به این تاپیک افتاد و برام عجیب بود که چرا بقیه کسانی که واقعا ژاپنی بلدن به اینجا سر نزدن!؟
من خودم ژاپنی تا حد بالایی بلدم چون قرار بود چند ماه دیگه برای درس خوندن برم ژاپن که لغو شده فعلا و انگار باید پاییز دیگه برم ... ولی فکر کنم بتونم کمک کنم اینجا اگه امکانش باشه.

روش آموزشی که اینجا دیدم به غیر از هیراگانای دوست عزیز ین ین ^^ , بقیه به صورت بهم ریخته و پیچیده ای بود که فقط آموزش ژاپنی رو سخت تر می کرد:f34r:

در تدریس زبان ژاپنی این خیلی مهمه که به ترتیب درست و یکی یکی آموزش داده بشه.:blush:
گرامر اصلا همزمان با خطوط ابتدایی کار نمیشه. ممکنه به زبان ژاپنی خط رو آموزش بدن تا گوش شما عادت کنه , اما اصلا در کنار آموزش هیراگانا , گرامر یاد نمیدن.
چرا ؟
چون برای یادگیری گرامر , باید اول حدااقل هیراگانا رو یاد بگیری!:cool:
چون اگه واقعا بخواد کسی ژاپنی یاد بگیره , برای یاد گیری گرامر اصلا و ابدا نباید گرامر رو با حروف "روماجی" یاد بگیره! (روماجی یعنی ژاپنی با حروف انگلیسی)
برای اینکه اگه با روماجی برای اولین بار گرامر رو یاد بگیره, چشمش عادت می کنه و بعد خیلی براش سخت میشه که با هیراگانا بخونه!:wacko: و همینطور ادامه آموزش ژاپنی براش سخت تر از سابق میشه!;)

پس هیراگانا رو خوب یاد بگیرید , تا به کانجی و گرامر برسید!:D

/

باید به دوستان بگم که یادگیری زبان ژاپنی اصلا آسون نیست, و اگه حتی 5% فکر می کنن ممکنه نتونن ادامه بدن, باید بذارنش کنار! باید شدیدا عاشق این زبان باشین که اراده کافی رو داشته باشین برا یادگیریش!:happy:

قصد ترسوندن ندارم ولی اینکار رو حتی اساتید ژاپنی بهتون میگن, و اگه یه ذره کم اراده گی توی شما ببینن بهتون فشار میارن , تکیه کلام رایج برای یادگیری زبان ژاپنی اول از همه "اراده" (yuruki) است, که اکثر آدما اولش دارن ,
و بعد "حوصله"(Konki) ست. اینجا اکثرا کم میارن. اما اگه حوصله کردید , گام بعدی "ادامه" (Keizoku) است:D این شعار اولیه تو این آموزش هاست که حتی سردر آموزشگاههای زبان ژاپنی در ژاپن هم نوشته شده اکثرا! :D

اگه بتونین بر اینا فائق بیاین , میبینین که زبان ژاپنی چطور تبدیل به شیرین ترین زبان دنیا میشه براتون!:wub:
من خودم به شخصه عاشق این زبانم و آواهای کلامیش, خط هاش, و فرهنگش باعث شده هیچوقت کوتاه نیام تو یادگیری بیشتر! و به نظرم زیباتر از این زبان , زبان دیگه ای وجود نداره! :wub:

جناب miladninja من خودم هم خیلی دوست داشتم بدانم این نوشته های سخت را چه طور در مدارس اموزش می دهند مشتاقانه منتظر راهی هستم که بتوانم کانجی را راحتتر یاد بگیرم .

ین ین عزیز , راستش کانجی برای کسانی که دنبالش نرفتن و از دور نگاه کردن وحشتناک به نظر میاد! اما اگه ذهنیت داشته باشن و بدونن از کجا شروع کنن , آسون نه , ولی راحتت تر از وحشتناک میشه براشون!!:D
تو ژاپن کانجی رو از سال اول درس می دن, و هر سال تحصیلی , به تعداد کانجیها اضافه میشه. کانجی ها شماره دارن و همینطور دلبخواهی درس نمیدن! یعنی به عنوان مثال سال اول تا کانجی شماره 20 , سال دوم تا کانجی شماره 100 (که میشه 80 تا کانجی دیگر) و الی آخر.
و باید اینو هم در نظر داشته باشیم که اونها ژاپنی اند , از بچگی کانجی های مختلف دیدن و باهاش برخورد داشتن, و در حین آموزش هم دائم کانجی میبینن و استفاده می کنن. برای همین یادگیری کانجی براشون خیلی آسون تر از ماهاییه که فوقش فقط تو کتاب های خاصی که پیدا می کنیم و فیلمای آموزشی , کانجی می بینیم.

مهم ترین نکته تو یادگیری کانجی , اول یاد گرفتن پایه های کانجیه که باید حدود 500 تاشو یاد بگیری و باهاش آشنا بشی-نگران نباشید کار چندان سختی هم نیست-
این پایه ها رو بچه های ژاپنی به علت اینکه همش کانجی میبینن , به طور خواه ناخواه باهاشون آشنایی دارن. ولی ما نداریم و باید یاد بگیریم.
بعد از اون , دیگه طرز نوشتن اشکال کانجی رو خیلی راحت تر میشه فهمید.
(اینی که الان گفتم یه سکرت بود که استاد زبان ژاپنیم بهم یاد داده بود ولی کمتر کسی به فکرش میفته:D یا تو آموزشگاها, اصلا با اون پایه ها کاری ندارن و یه راست می رن سراغ کانجی برای همین یه کم سخت میشه!)

ولی جدا از طراحی و نوشتن کانجی, بازهم یاد گرفتن صداها و معانی و طرز کاربرد انواع کانجی , فوق العاده سخته. و باید اینقدررررر استفاده کنی و تمرین کنی تا یاد بگیری. چون معمولا کانجی بعدی رو که میای یاد بگیری , قبلیا رو یادت میره و باید همش جلوی چشمت باشه.

خب همینا فعلا امیدوارم ادامه پیدا کنه:p

جا نه!:blush:​

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
سلام به دوستان خوبم در این تاپیک
همگی خسته نباشید , خصوصا بانو Yen Yen گرامی و برادر Kakashi عزیز که انصافا زحمات زیادی را در به مقصد رساندن این تاپیک متحمل شدند , نمی دونم چطور شد این وقت شبی سر از این تاپیک در آوردم , آهان یادم افتاد , راستش سریال اوشین رو خیلی دوست داشتم دوباره ببینم اما این سریال به زبان ژاپنی است و زیر نویس انگلیسی هم براش پیدا نشده , گفتم شاید بشه اینجا یکمی سواد ژاپنی امان را هم تقویت کنیم تا شاید یک چیزهایی از این سریال بفهمیم ( البته شاید به خاطر اینکه یکبار این سریال را دیدیم از موضوع اصلی خارج نشیم ).
بعد یک سوال خصوصی هم از این دو بزرگوار دارم , اگر مایل بودین جواب بدین , شما در ژاپن زندگی کردین یا رشته ی تحصیلی اتان ژاپنی است ؟ و سوال مهمترم این که این تاپیک را تا چهمرحله ای همراهی می کنید ؟ ممنون

سلام
اول از همه از محبتتان ممنونم :happy:
در مورد سوالتان باید بگم که تا حالا ژاپن نبودم (متاسفانه) رشته ی تحصیلی ام هم ژاپنی نیست صرفا علاقه شخصی (مثل شما که برای دیدن اوشین علاقه مند شدید ^_^ من هم صرفا به خاطر یه علاقه شخصی دارم دنبال می کنم ^_^ )
در مورد ادامه تاپیک هم من به سهم خودم می توانم هیراگانا و انشالله کاتاکانا را کامل کنم ولی برای بقیه ترجیح می دم چیزی نگم چون احاطه کامل ندارم و ممکن باعث بد فهمی بشم از اینجا به بعد من هم با بقیه دوستان منتظر می مانم که از اطلاعات اساتید فن استفاده کنم. ^_^ (مگر اینکه نکته ی خاصی باشه که کاملا از صحتش اطمینان داشته باشم)

راستی برای نرم افزار ممنون برای مشکلی که دارید از اعضای بخش نرم افزار سوال کردید احتمالا می توانند کمکتان کنند.

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
سلام جناب ارون

چه اتفاق خوبی که شما اینجا را دیدید
cheerleader3.gif

از مطالبی که نوشتید ممنونم نکات خیلی جالبی را گفتید ^_^
همین طور ممنون بابت راهنمایی برای خطوط کانجی (بهتره تا مثل بقیه دوستان نرفتید تا می توانم از تجربیاتتان استفاده کنم
rollingf.gif
biggrin2.gif
)

اگر مشکلی پیش نیاد این هفته هیراگانا را تمام می کنم تا گرامر بیشتر از این عقب نیفته ^_^

جناب ارون به نظرتان می توانید اینجا هم سری بزنید
blush.gif

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
قبل از شروع جلسه ی یازدهم لازمه توضیحاتی بدم

یک خبر خوب ^_^ شما با شکل پایه همه حروف در پایان جلسه ی دهم اشنا شدید
bis.gif

از اینجا به بعد حروف با تغییرات کوچکی نوشته می شوند ولی دیگه شکل جدید در کار نیست
fly2.gif
ولی نکته مهم، از اینجا به بعد تعداد استثناء ها بیشتر از 10 جلسه قبل مخصوصا در تلفظ پس لازمه به صدای تلفظ ها دقت کنید پیشنهاد من اینه که از الان ( حتی 10 جلسه قبل) را روی یک صفحه بنویسید تا هم زمان همه استثنائات را داشته باشید.

جلسه یازدهم​

لطفا برای شنیدن تلفظ به این سایت مراجعه کنید http://www.kanjistep.com/en/online/hiraganasteps/

سری دهم حروف یعنی:

が ga ぎ gi ぐ gu げ ge ご go

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

می بینید این سری در واقع همان خانواده k هستند ولی دو تا خط اریب کوچک* بالای همه حروف نوشته شده (دقیقا مثل فارسی" ک" و " گ" ) که باعث میشه " گ " خوانده بشند.

نکته تلفظی مهم: سری " گ " در واقع دو نحوه خواندن دارد .

1. سری که در اول کلمه آمده که دقیقا مثل فارسی تلفظ می شود (سایت هم همین تلفظ را گذاشته)
2. سری که این حرف در وسط یا آخر کلمه امده باشد در این صورت تلفظ " گ " از ته گلو در واقع مثل کسی که سرما بدی خورده باشه و سعی کنه تلفظ کنه
sick0026.gif

*اسم این دو علامت کوچک "Ten Ten " است.

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
جلسه دوازدهم:

ざ za じ ji ず zu ぜ ze ぞ zo​

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

این سری از اضافه شدن ten ten روی سری حروف "s" به وجود می اید ولی همان طور که می بینید یک استثناء مهم اینجا داریم یعنی حرف shi ( در واقع همان استثناء سری s ) بعد از اضافه شدن ten ten به z تغییر شکل نمی دهد و ji خوانده می شود

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
تمرین خواندن و نوشتن:
جلسه 11-12

a.می توانید از حروف پایین برای خواندن این کلمات استفاده کنید ولی تا جایی که ممکنه سعی کنید خودتان بخوانید. (فاصله بین حروف هر کلمه برای راحتتر شدن خواندن است لزومی ندارد که بین حروف این قدر فاصله باشد)

ga gi gu ge go
za ji zu ze zo

نقاش が か
کلیدか ぎ
عینکめ が ね
سربازぐんじん
سکه ی نقرهぎ ん か
مبلمانか ぐ
صندل چوبیげ た
کوه فوجیふ じ さん
بازی پرتاب حلقه わ な げ
نقشه ち ず
برنج ご は ん
بادか ぜ
سیبり ん ご
اکواریومす い ぞ く か
زیر سیگاریは い ざ り

b.از هر کدام این کلمات عینا حداقل سه بار بنویسید:

سرمشق!

خارجی が い こ く じ ん
شیمیか が く
بانک き ん こ う
(سمت) راستみ ぎ
قطره چشمめ ぐ す り
دلیلけ ん い ん
ریشひ げ
P.M.ご ご
آتش فشانか ざ ん
آبみ ず
A.M.ご ぜ ん
خانواده か ぞ く

c.حروفی که به لاتین نوشته شده بخوانید و سعی کنید معادل ژاپنی انها را بنویسید:

Ga ka.1
مثال : ga ka
2.gozen
3.go go
4.migi
5.kazoku
6.haizara
7.fujisan
8.megane
9.kaze
10.gunjin
11.kagu
12.gen-in
13.suizokukan
14.wanage
15.ringo

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
بابا این ین ین را ولش کنی یه روزه بهتون تافل ژاپنی را درس میده.
دمت گرم.
موفق باشی.
راستی چرا ژاپنی میخواهی یاد بگیری/

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
سلام جناب Muhammadinfo

rainbowf.gif
مرسی ^_^ (کاش تا تافل ژاپنی بلد بودم
apl.gif
)

چرا می خوام یاد بگیرم؟
hmm.gif

داستانش طولانی (دلایلش هم زیاده که اصلا چه طور شد به خاور دور علاقه مند شدم) ولی فکر کنم اخر داستان به این برسه:
زبان و فرهنگ قشنگ و جالبی داره در کل الان از این زبان و مردم شان خیلی خوشم میاد بدون اینکه هیچ نعمت طبیعی داشته باشن به همه چیزهایی که ما همش حرفش را می زنیم رسیدن یک کشور با یک سوم مساحت ایران با سه برابر جمعیت ما می خوام ببینم واقعا چه جور ادمهایی هستن

دوست دارم حداقل برای یک دوره کاراموزی یک یا دو ساله برم ژاپن پس باید زبان را بلد باشم

دلیل کلی تر هم اینکه یه ضرب المثل جالب(آلمانی؟) میگه هر چی زبان بیشتر بلد باشی آدم تری!

خوب فکر کنم دلیل تفریحی اش هم لذت بیشتر موقع دیدن انیمه باشه
blushdown.gif

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
جلسه سیزدهم

لطفا برای شنیدن تلفظ به این سایت مراجعه کنید http://www.kanjistep.com/en/online/hiraganasteps/

سری سیزدهم حروف یعنی:

だ da ぢ ji づ zu で de ど do​

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

این سری از خانواده ی " t " با اضافه شدن ten ten به وجود می آید.

در مورد تلفظ بهتره به این نکته توجه کنید که این گروه d از تغییر یافته سری t به دست امده اگر دقت کنید صدایی که از تلفظشان می شنوید خیلی شبیه t ای که با کمی تغییر صوت به d تبدیل شده باشه ( نمی دانم توانستم منظورم را واضح کنم؟ اگر نه لطفا بگید
candlef.gif
)

و همان طور هم که در نوشته بالا می بینید اینجا هم دو تا استثنا داریم
glassesf.gif

1. ぢ ji شاید از خودتان برسید تفاوت این حرف با じ ji چیه؟ یا اینکه از کجا بفهمیم که نوع اول و کجا نوع دوم را بنویسیم
hmm.gif

خب باید بگم نوع دوم ji می بیند در واقع یکی از حروفی که بسیار بسیار به ندرت در کلمه ای استفاده می شود پس تا جایی که این کلمه را می شنوید نگران اشتباه دیکته نباشید و با همان نوع اول بنویسید در صورتی که روزی در لغتی بهش برخورد کنید فقط ان دیکته را حفظ کنید.
velo.gif

بالاخره یافتم ^_^ کلمه استثنائی مربوط به حرف

ちぢむ
chijimu
چروک

2. づ zu با ず zu چه تفاوتی دارد؟ این هم مثل بالا از حروف بسیار نادر که باید در صورت برخورد فقط دیکته صحیح را حفظ کنید ولی حدس بزنید این حرف را در یکی از استثنائی ترین کلمات کجا دیدید
glasses.gif
(این یکی را هر بچه ی ایرانی حتما بلده )

つ づ く

آشنا نه؟ یاد کارتون های بچگی بخیر ^_^

つ づ く...​

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
جلسه چهاردهم​

سری چهاردهم حروف یعنی:

ば ba び bi ぶ bu べ be ぼ bo​

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

این سری از خانواده ی " h " با اضافه شدن ten ten به وجود می آید.

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
جلسه پانزدهم

سری پانزدهم حروف یعنی:

ぱ pa ぴ pi ぷ pu ぺ pe ぽ po

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

pic.php

این سری از خانواده ی " h " با اضافه شدن "maru" * به وجود می آید.

* ま る به معنی دایره است.

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
تمرین خواندن و نوشتن:
جلسه 13-15

a.می توانید از حروف پایین برای خواندن این کلمات استفاده کنید ولی تا جایی که ممکنه سعی کنید خودتان بخوانید. (فاصله بین حروف هر کلمه برای راحتتر شدن خواندن است لزومی ندارد که بین حروف این قدر فاصله باشد)

da ji zu de do
ba bi bu be bo
pa pi pu pe po

میوه く だ も の
کیفか ば ん
تلفن で ん わ
میگو ^_^え び
پنجرهま ど
روزنامهしん ぶ ん
دیوار خانهま べ
مدادえ ん び つ
سینی お ぼ ん
نوعی غذای ژاپنی で ん ぷ ら
موج (رادیویی) で ん ば
راه رفتنさ ん ぽ

b.از هر کدام این کلمات عینا حداقل سه بار بنویسید:

سرمشق!

سمت راست ひ た り
شعبهえ だ
بازو うで
الکتریسیتهで ん き
رقصお ど り
کودکこ ど も
سیگارた ば こ
انگشتゆ び
مارへ び
فرهنگぶ ん か
ماهی تابهな べ
حرف صدادارぼ い ん

c.حروفی که به لاتین نوشته شده بخوانید و سعی کنید معادل ژاپنی انها را بنویسید:

kudamono.1
2.denwa
3.mado
4.denki
5.empitsu
6.shimbun
7.kaban
8.tabako
9.nabe
10.nebi
11.odori
12.boin
13.kodomono
14.yubi
15.bunka

car20

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان چند وقتی هست که خبری نیست در این تاپیک جالب
من چندتا کتاب یافتم که میذارم واسه دانلود:

Japanese learning eBooks 1

حجم:
49 مگابایت

Japanese learning eBooks 2

حجم:
35 مگابایت

هر دوتا لینک خراب هستند دوستان اگر لینک سالم داشتند بگذارند ممنون
راستی از خواهر ین ین و برادر کاکاشی هم که ادامه می دهند بسیار ممنونم , نمی دونم چی شده , هنوز انگلیسی بلد نیستم اومدم ژاپنی یاد بگیرم

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
سلام

صبح جمعه همه بخیر

امتحان 1
یک دوره کلی روی همه چیزهایی که تا حالا یاد گرفتیم خیلی ساده است فقط کافی کلماتی که به انگلیسی نوشته شده را به هیراگانا بنویسید جلوی هر کلمه به تعداد حروفی که باید استفاده کنید خط فاصله هست ( جوابهای صحیح را بعدا می نویسم)

موفق باشید ^_^

1. Uta _ _
2. Natsu _ _
3. Kasa _ _
4. Uso _ _
5. Inu _ _
6. Neko _ _
7. Saru _ _
8. Fune _ _
9. Mama _ _
10. Fue _ _
11. Yoru _ _
12. Yuki _ _
13. Yane _ _
14. Heya _ _
15. Yeme _ _
16. Kisoku _ _ _
17. Sekai _ _ _
18. Tsukue _ _ _
19. Ototoi _ _ _ _
20. Sensu _ _ _
21. Kinko _ _ _
22. Rainen _ _ _ _
23. Hon-ya _ _ _
24. Kamisori _ _ _ _
25. Sakana _ _ _
26. Hakari _ _
27. Otsuri _ _ _
28. Kazoku _ _ _
29. Kazan _ _ _
30. Haizara _ _ _ _
31. suki _ _
32. Tsuki _ _
33. Tsuna _ _
34. Suna _ _
35. Chika _ _
36. Shika _ _
37. Kata _ _
38. Hata _ _
39. Kana _ _
40. Kan-na _ _ _
41. Kuchi _ _
42. Kushi _ _
43. Kin _ _
44. Ushi _ _
45. Kin _ _
46. Gin _ _
47. Kagi _ _
48. Knai _ _
49. Kami _ _
50. Kaki _ _

1. う た
2. な つ
3. か さ
4. う そ
5. い ぬ
6. ね こ
7. さる
8. ふ ね
9. ま め
10.ふ え
11.よ る
12.ゆ き
13.や ね
14.へ や
15.ゆ め
16.き そ く
17.せ か い
18.つ く え
19.お と と い
20.せ ん す
21.き ん こ
22.ら い ね ん
23.ほ ん_ や
24.か み そ り
25.さ か な
26.は か り
27.お つ り
28.か ぞ く
29.か ざ ん
30.あ い ざ ら
31.す き
32.つ き
33.つ な
34.す な
35.ち か
36.し か
37.か た
38.は た
39.か な
40.かん_な
41.く ち
42.く し
43.う ち
44.う し
45.き ん
46.ぎ ん
47.か ぎ
48.か に
49.か み
50.か き

car20

Registered User
لایک‌ها
2
بانو ین ین درود بر شما , صبح آدینه ی شما هم بخیر و شادی
من نمی دونم برای این حروف ژاپنی روی کیبورد کدام دکمه را باید بزنم , این مهم را چطور بفهمم ؟
البته هنوز به امتحان نرسیدم یعنی من ازون تنبلها هستم , اما همه ی دروس را پرینت گرفتم و تمام اون تلفظ هارم از سایتی که فرمودین دانلود کردم .
با سپاس از شما

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
سلام

جناب car20 برای نوشتن حروف ژاپنی اگر نرم افزار مناسب را دارید(یکی را معرفی کرده بودم) یا اگر از زبان ژاپنی خود ویندوز استفاده میکنید کافی هر طوری که تلفظ می کنید بنویسید

مثلا برای نوشتن کلمه ی え び کافی بنویسید e bi و خود به خود نوشته میشه ^_^

( بهتره همین طور ارام پیش برید نوشته ها هم تا پی تی هست هستند فقط مهم اینکه با تمرین زیاد جلو برید موفق باشید )

car20

Registered User
لایک‌ها
2
بانوی بزرگوار
من این نرم افزار را گرفتم , نصب هم کردم اما بیشتر مثل یک اکسپلورر می ماند تا نرم افزار ؟! نکنه من اشتباهی دانلود کردم برنامه ای که دانلود کردم اینه : ( NJStar Asian Explorer ) , لطفا راهنمایی کنید .
با سپاس از شما

پ . ن :
من در کنترل پنل در regional and language زبان های اسیای شرقی را چک مارک کردم بعد کیبور مخصوص آنها راهم در لیست کیبورد ها و زبان هایم هم ADD کردم اما هنوز نمی تونم یک کلمه هم ژاپنی بنویسم :wacko:

بالا