برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

20ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
منم با اینکه این تاپیک پر از اخبار بشه موافق نیستم
به نظرم برای خوندن اخبار میشه به بخش مربوط به این موضوع مراجعه کرد
اگر این تاپیک فقط مخصوص گفتگو و تحلیل های کاربران گرامی باشه خیلی بهتر خواهد بود

xms

Registered User
لایک‌ها
387
با عرض عذر خواهی از مدیر محترم

مگه قرار نبود هرکسی خبر میزاره منبع اخبارش رو درج کنه ببینیم تا چه حد اعتبار داره

ضمن اینکه دیدم یه تاپیک مجزا برا اخبار اقتصادی وجود داره پس معنی پر کردن یه صفحه کامل از این تاپیک با اخبار اقتصادی چیه

بهتر نیست فقط عنوان اخبار و لینک منبع اصلی خبر تو یه پست درج بشه

بله کار درست هست اخبار فقط در تاپیک اخبار

mdaastani

Registered User
لایک‌ها
22
پارسال که داشت قیمت طلا کم کم افزایش ناگهانی خودش رو نشون می داد توی چند تا سایت معتیر انگلیسی پیش پبینی افزایش قیمت طلا رو در دنیا متوجه شدم
الان هم قدرت های بزرگ دنیا مثل چین که اومد 51 درصد سهام یکی از معادن بزرگ دنیا توی استرالیا رو خدید برای ذخیره طلا به عنوان پشتوانه داره استفاده کنه
به نظرم برای کسانی که پولشون کمه اگه علم و علاقه وارد شدن به بازار بورس رو ندارن سکه می تونه انتخاب خوبی باشه

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
انس مثل چی داره میره بالا
1733
خدا به داد برسه ...

mohammad-mt

Registered User
لایک‌ها
49
طلا نيوز : معاملات طلا پس از انتشار گزارشی که نشان داد تقاضای جهانی برای این فلز گران‌بها در سه ماهه سوم سال میلادی جاری کاهش داشت به پایین‌ترین قیمت در یک هفته گذشته رسید. بهای معاملات طلا برای تحویل در ماه دسامبر در بازار کامکس نیویورک با 16.20 دلار یا 0.9 درصد کاهش بها به 1713 دلار در هر اونس رسید که بزرگ‌ترین کاهش بها از ابتدای ماه میلادی جاری بود.

behnam500

Registered User
لایک‌ها
2,023
از دوستان صاحب نظر اینجا نظیر دکتر دکستر و سایر عزیزان کسی نمیدونه الان وقت فروش سکه هست یا نه ؟ الان 4 تا سکه دارم 1 تومن هم پول دارم حالا 4 تا رو بفروشم یا با این 1 تومن برم یکی دیگه هم بخرم ؟! آخه زورم میاد بفروشم . چند وقت پیش به 1500000 رسید نفروختم الان شده 1200000 یعنی نسبت به اون زمان 120000 ضر میدم .

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
از دوستان صاحب نظر اینجا نظیر دکتر دکستر و سایر عزیزان کسی نمیدونه الان وقت فروش سکه هست یا نه ؟ الان 4 تا سکه دارم 1 تومن هم پول دارم حالا 4 تا رو بفروشم یا با این 1 تومن برم یکی دیگه هم بخرم ؟! آخه زورم میاد بفروشم . چند وقت پیش به 1500000 رسید نفروختم الان شده 1200000 یعنی نسبت به اون زمان 120000 ضر میدم .

دوست من الان شده 1100 ......
نفروشی باید به قیمت خرید بزاری که یعنی ضرر نسبت به حتی سود بانکی

behnam500

Registered User
لایک‌ها
2,023
دوست من الان شده 1100 ......
نفروشی باید به قیمت خرید بزاری که یعنی ضرر نسبت به حتی سود بانکی

آره روزی 30-40 داره میاد پایین . انس و دلار هم روز به روز داره میاد پایین تر . ظاهرا بهترین کار فروشه

Over_Cracker

Registered User
لایک‌ها
37
کف سکه 1100 هستش. قیمت پایین تر از این بیاد باعث نوسان میشه و مجدد با قیمت های بسیار بالاتر از 1.100 روبرو میشیم.

هر قیمتی زیر 1.100،یک فرصت برای خرید هست به طور پله ای.مخصوصا اگر انس به 1700 کاهش پیدا کنه.

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
جناب OVER_CRACKER تحلیل ها و خبرهای چندین روز پیشت هم رو هم نگاه کن

هر روز یچیزی میگی

تحلیل بلد نیستی حتما نباید که یک چیزی از خودت بگی

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
سلام به دوستان!

الان بخوام از طلا فروشی ها دوتا ربع و دوتا نیم سکه بخرم باید مالیات بر ارزش افزوده هم بدم؟ این قیمتهایی که توی سایتهای خبری میزنن بدون احتساب مالیات هست؟ من قصد سرمایه گذاری ندارم فقط میخوام هر ماه درآمدم رو طلا بخرم تا ارزش پولم از بین نره...

تشکر.

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
سلام به دوستان!

الان بخوام از طلا فروشی ها دوتا ربع و دوتا نیم سکه بخرم باید مالیات بر ارزش افزوده هم بدم؟ این قیمتهایی که توی سایتهای خبری میزنن بدون احتساب مالیات هست؟ من قصد سرمایه گذاری ندارم فقط میخوام هر ماه درآمدم رو طلا بخرم تا ارزش پولم از بین نره...

تشکر.

خیر نیازی نیست.
قیمت رو از سایت زیر بگیر:
کد:
zcast.ir

و همون قیمتی که توی سایت نوشته باید بهش شما بدهند.نه کمتر نه بیشتر.

Over_Cracker

Registered User
لایک‌ها
37
جناب OVER_CRACKER تحلیل ها و خبرهای چندین روز پیشت هم رو هم نگاه کن

هر روز یچیزی میگی

تحلیل بلد نیستی حتما نباید که یک چیزی از خودت بگی

درود.

کدوم تحلیل چندین روز پیش،لطفا نقل قول کنید.

اون چیزی که چندین روز پیش گفتم،دقیقا اتفاق افتاده. شما توانایی درک ندارید،مشکل خودتونه و مجبور نیستید پست های بنده را مطالعه کنید.

حتی از کف قیمتی که حرف زدم دقیقا بازار تبعیت کرد.گفتم اگر بیش از 1.100 پایین بیاد منطقی نیست و تقاضا را تحریک میکنه.همین اتفاق هم افتاد و پس از اینکه قیمت تا 1070 کاهش یافت،اکثر بازاری ها رو خرید سکه تمرکز کردند و حتی آب شده را با سکه تعویض کردند و به دنبالش قیمت تا 1110 افزایش یافت.
قیمت زیر 1100 برای نوسان گیری یک فرصت خوب هستش.

در مود مذاکرات هسته ای ،پیش از این هم از رفتار های دوگانه و سیاست های اعلامی و اعمالی صحبت کردم که تشخیص نتایج مذاکرات را آسان میکنه.

برخی از سهام های بورس و مسکن در اولویت سرمایه گذاری هستند. سکه برای نوسان گیری و بلند مدت ارزش داره.

Last edited:

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
سري هاي تحويل سكه در گذشته چقدر روي كاهش اون در بازار آزاد تاثير گذاشته دوستان؟ ميخوام ببينم ١٥ آذر روميشه حدس زد؟

man_utd

Registered User
لایک‌ها
58
کسی از دوستان میدونه زمان تحویل و قیمت تمام شوده سکه های پیش فروش شوده 9 ماهه با احتساب قیمت پرداختی به اضافه 5 درصد مالیات و سود 24 درصد ماهیانه چقدر پای مردم در میاد؟

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
نکته ای هست دکتر،اگر انس برخلاف پیشبینی ها سقوط کنه به 1500 اونوقت سرمایه گذاری روی طلا ضرر میده خواه ناخواه...
الان صحبت هایی هست در مورد رکود دوباره اقتصادی اروپا و بعلاوه جمهوری خواه ها بشدت دنبال بودجه انقباضی هستند.که کسری بودجه رو کاهش بدن.

صحبت هاتون نشون میده که اطمینان دارید که رشد داریم این نظرتون در مورد این دو فاکتور بالا چیه؟

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
نکته ای هست دکتر،اگر انس برخلاف پیشبینی ها سقوط کنه به 1500 اونوقت سرمایه گذاری روی طلا ضرر میده خواه ناخواه...
الان صحبت هایی هست در مورد رکود دوباره اقتصادی اروپا و بعلاوه جمهوری خواه ها بشدت دنبال بودجه انقباضی هستند.که کسری بودجه رو کاهش بدن.

صحبت هاتون نشون میده که اطمینان دارید که رشد داریم این نظرتون در مورد این دو فاکتور بالا چیه؟

امروز که 20 تا رفته روش

amirpcp30

Registered User
لایک‌ها
130
سلام
دکتر جان ممنون میشم یک تحلیل در مورد بازار بکنید
من شنبه ی هفته ی گذشته خرید کردم می خواستم بپرسم بفروشم که بیشتر ضرر نکنم یا نگه دارم؟ می خواستم ببینم امکان داره هنوز تحلیل قبلیتون که گفته بودید تو این قمار یکدفعه بدجور میره بالا عملی بشه؟
با سپاس

Last edited:
بالا