برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلامی دوباره.اشتراکم فعال شده .
اگر اینطوریه که شما می گویید پس چرا پشتیبانی دیروز به من می گفت در سی دی باید یک فایل زیپ شده باشه ولی الان من فایل راهنما را که می خوندم دیدم که اصلا اینطوری نیست و باید تنظیمات دیگر انجام بشه. من غصه ام بود که دوباره باید بروم پایتخت و بگویم سی دی ای که به من دادید کامل نیست.
نمی دونم چیکار کنم!
سلام

خوب شاید منظورشون درایور مودم هست که البته مودمی که کانفیگ داخلی داره و از طریق Lan متصل میشه درایور نمیخواد ... در حالت کلی هم به راحتی اخرین نسخه درایور تو سایت سازنده تجهیزات قابل دانلود هست و نیازی به مراجعه به بازار و پیش فروشنده رفتن نیست ..

شما با داشتن نام کاربری و رمزعبور میتونید مودم رو تنظیم یا به اصطلاح کانفیگ کنید .

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
َAsus ma602 با قیمت 65 و M6000 کدوم یکی مناسب تره؟

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد کانفیگ asus am602 بطوریکه مستقیما اینترنت بگیره بدون تعریف کانکشن کسی میتونه کمک کنه. اینترنت شاتل است . می خوام نقش dhcp هم داشته باشه. تو کنسولش میرم. ولی دقیقا نمی دونم چکار باید کنم

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
در مورد کانفیگ asus am602 بطوریکه مستقیما اینترنت بگیره بدون تعریف کانکشن کسی میتونه کمک کنه. اینترنت شاتل است . می خوام نقش dhcp هم داشته باشه. تو کنسولش میرم. ولی دقیقا نمی دونم چکار باید کنم
خیلی راحت ه

با ای پی وارد تنظیمات مودم که شدید باید از سمت چپ تنظیمات سریع رو انتخاب کنید و اون پایین چک باکس رو از حالت انتخاب خارج کنید . تو قسمت نام کاربری و رمز عبورهم باید رمز عبور و نام کاربری خودتون رو بدید تو مراحل بعد هم DHCP و ... رو میتونید تنظیم کنید آخر سر هم Save کنید تنظیمات رو ...

موفق باشید .

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
راستش 65 تومن نمیتونم واسه مودم هزینه کنم؟

تو مارک های دیگه مثل d-link مدلی با این امکانات و ارزونتر نیست؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10

مودم Am 602 تهران زیر 50 تومن ه ارزش داره به دوستان تهرانی انجمن بگی برات بخره پست کنه به ادرست ... مودم برند های دیگه زیاد اشنایی ندارم ..

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5

دی لینک تو مشهد بود می خواستم بخرم . 45 تومن بود . اترنت هم بود (لن کانکشن) و نه یو اس بی .
دی لینک ارزون بخر

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
یه جا Am602 پیدا کردم 55 تومن!!

یه مدل از SMC هست امکاناتش عین Am602 ـه با قیمت 48 تومن (SMC 7901BRA2)
خرید کدوم یک صلاحه؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
تهران پاساژ ايران
AM602=42
AM604=47
SMC=??
24.gif
24.gif
48.gif

ای نامردا!! یعنی با این همه تفاوت قیمت میفروشن؟

آدرس سایت گارانتی کننده asus رو دارین چک کنم ببینم تو تبریز نمایندگی دارن یا نه؟

azadiphone

Registered User
لایک‌ها
1
24.gif
24.gif
48.gif

ای نامردا!! یعنی با این همه تفاوت قیمت میفروشن؟

آدرس سایت گارانتی کننده asus رو دارین چک کنم ببینم تو تبریز نمایندگی دارن یا نه؟
گارانتي ايراني نداشت ولي 1 سال گارانتي مالزي داشت و 48 ساعت مهلت تست فروشنده

mahbooobeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان!
من حسابی ضرر کردم. برای اینکه دوتا کامپیوتر را بهم وصل کنم تا از ADSL استفاده کنیم رفتم مودم ASUS 604G را به قیمت 130 هزار تومان خریدم. حالا متوجه شدم که یکی از کامپیوتر ها کارت شبکه ندارد . این مودم هم که یو اس بی نداره. من مانده ام یک ضرر خیلی زیاد!

حالا دو تا سوال داشتم:
1- راهی برای برطرف کردن مشکل نداریم؟
2- این سوالم کمی متفاوت تر هست. چطور می توانم وایرلس این مودم را فعال کنم.چون یکی دیگر از دلایلم برای خرید این مودم امکان استفاده بی سیم از اون بود.
لطفا کمکم کنید

azadiphone

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان!
من حسابی ضرر کردم. برای اینکه دوتا کامپیوتر را بهم وصل کنم تا از ADSL استفاده کنیم رفتم مودم ASUS 604G را به قیمت 130 هزار تومان خریدم. حالا متوجه شدم که یکی از کامپیوتر ها کارت شبکه ندارد . این مودم هم که یو اس بی نداره. من مانده ام یک ضرر خیلی زیاد!

حالا دو تا سوال داشتم:
1- راهی برای برطرف کردن مشکل نداریم؟
2- این سوالم کمی متفاوت تر هست. چطور می توانم وایرلس این مودم را فعال کنم.چون یکی دیگر از دلایلم برای خرید این مودم امکان استفاده بی سیم از اون بود.
لطفا کمکم کنید
خوب يك كارت شبكه (حدودا 5 هزار) بخريد و نصب كنيد روي اون كامپيوتر
در مورد واير هم وقتي مودم را روشن و به خط وصل كنيد اتوماتيك واير هم كار ميكنه و روي كامپيوترتان هم(احتمالا لپ‌تاپ) آي‌پي كانكتشن واريرلس را دستي 192.168.1.5 تعريف كنيد. ديفالت گيت‌وي را هم 192.168.1.1

azm129

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من دارم از شاتل adsl2 می گیرم . با نوجه به این که تویه خونمون سه تا کامپیوتر هست می خواستم ببینم شماها چه مودمی رو پیشنهاد می کنین(ترجیحا یک خروجی یو اس پی و دو تا خروجی ایترنت داشته باشه بهتره)

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
من دارم از شاتل adsl2 می گیرم . با نوجه به این که تویه خونمون سه تا کامپیوتر هست می خواستم ببینم شماها چه مودمی رو پیشنهاد می کنین(ترجیحا یک خروجی یو اس پی و دو تا خروجی ایترنت داشته باشه بهتره)

تا جایی که من می دونم اگه هم یو اس بی و هم اترنت داشته باشه همزمان نمی تونی از اونا استفاده کنی .

یه مدل من دیدم که یه تا خروجی اترنت داره . بهترین انتخابه برات .

azm129

Registered User
لایک‌ها
0
فکر می کردم که نشه یه همچین ترکیبی رو پیدا کرد . حالا چه مودمی رو پیشنهاد می کنین تا adsl2 و پروتکل های شاتل رو ساپورت کنه و 3 خروجی ایترنت داشته باشه؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
فکر می کردم که نشه یه همچین ترکیبی رو پیدا کرد . حالا چه مودمی رو پیشنهاد می کنین تا adsl2 و پروتکل های شاتل رو ساپورت کنه و 3 خروجی ایترنت داشته باشه؟
ASUS AM 604

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
تا جایی که من می دونم اگه هم یو اس بی و هم اترنت داشته باشه همزمان نمی تونی از اونا استفاده کنی .

یه مدل من دیدم که یه تا خروجی اترنت داره . بهترین انتخابه برات .
چر ا نشه استفاده کرد .. مودمی که روتر باشه مثل ASUS am 602 که دو تا خروجی داره یکی USB و یکی Lan شما به طور همزمان میتونید از هر دو خروجیش استفاده کنید .. دوستان انجمن خیلی هاشون این مودم رو برای این امکانش خریداری کردن و دارن استفاده میکنن .

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
چر ا نشه استفاده کرد .. مودمی که روتر باشه مثل ASUS am 602 که دو تا خروجی داره یکی USB و یکی Lan شما به طور همزمان میتونید از هر دو خروجیش استفاده کنید .. دوستان انجمن خیلی هاشون این مودم رو برای این امکانش خریداری کردن و دارن استفاده میکنن .

ببخشید پس
ممنون
:heart:

بالا