برگزیده های پرشین تولز

کسی میدونه نژاد مردم ترکیه چیه؟!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shayan_island

Registered User
لایک‌ها
218
منم دلم میخواد ترکی بلد باشمممممممممممممممممممم :( :( :(

زبان ترکی زبان شیرین و دلنشینی هستش اما یادگیری اون سخت نیست براحتی می توان یاد گرفت..حداقل در مقایسه با یادگیری زبانهای مثل روسی..فرانسوی و حتی انگلیسی یادگیریش آسانتر هستش...
ترکی استانبولی و ترکی آذری هم تفاوت چندانی با هم ندارند بطور مپال اگر شما هر کدام رو بلد باشید در کوتاهترین زمان شاید کمتر از یک ماه میتونید به استانبولی یا آذری مسلط شوید..در واقع تفاوت آنها در بعضی کلمات است و در قسمت گرامر و الفبا نیز اختلاف اندک و می با هم دارند...
ترکی آذری(زبانی که مردم کشور آذربایجان بدان سخن میگویند) بسیار شبیه همین زبان آذری است که آذری زبانهای ایران بدان سخن میگویند...
اینارو عرض کردم چون اولا بنده زبان مادری ام آذری است...و اینکه مدرک تومر(ترکی استانبولی ) رو دارم..
اگر کسی تمایل به یادگیری زبان ترکی استانبولی یا ترکی آذری داشت میتونم کمکش کنم...
در کل خیلی سریع میتوانید به این زبان تسلط پیدا کرده و مکالمه کنید...
موفق باشید

shayan_island

Registered User
لایک‌ها
218
شما با استعدادی زود یاد میگیری آزیتا خانم:happy:
تبریز...باکی...آنکارا
بیز هارا فارسلار هارا:)
اینو ترجمه کن...زودا

سلام..
احیانا شما پانترک نیستید که..........؟
اگه بخواید اینطوری زبان ترکی..انگلیسی..یا هر چی یاد بدید که منظورتون یه چیزه دیگه ست تا آموزش زبان دوم...

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
سلام..
احیانا شما پانترک نیستید که..........؟
اگه بخواید اینطوری زبان ترکی..انگلیسی..یا هر چی یاد بدید که منظورتون یه چیزه دیگه ست تا آموزش زبان دوم...

سن اوزون تورکسن کاردش؟
ترک بشاراسان؟
پ ن:نه آقا اینجا جای این بحث ها نیست من هر چی هستم مهم نیس بحث سیاسی اینجا نکن:hmm:

shayan_island

Registered User
لایک‌ها
218
سن اوزون تورکسن کاردش؟
ترک بشاراسان؟
پ ن:نه آقا اینجا جای این بحث ها نیست من هر چی هستم مهم نیس بحث سیاسی اینجا نکن:hmm:

اوت..(بلی) کارداش بن تورکم اما ایرانلی..بقول ترکیه ای ها( ایران آذری سی ییم)
ایی اکشاملار..گجن خیر اولسون قارداش
پ.ن...دوست عزیز من بحث نکردم شما یه مطلبی گذاشته بودید رنگ و بوش یه چیزی دیگه داشت...همین..

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
اوت..(بلی) کارداش بن تورکم اما ایرانلی..بقول ترکیه ای ها( ایران آذری سی ییم)
ایی اکشاملار..گجن خیر اولسون قارداش
پ.ن...دوست عزیز من بحث نکردم شما یه مطلبی گذاشته بودید رنگ و بوش یه چیزی دیگه داشت...همین..

یاشا ...ایی آکشاملار
نه شوخی بود اینجا جاش نیست ولی...:cool:

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
ما ایرانی ها ادعا می کنیم که از نژاد ژرمن ها -آلمانی ها-هستیم!:wacko:برای همینه که ایرانی هایی که به آلمان مهاجرت میکنن نسبت به بقیه کشور های اروپایی بیشتره...-البته فکر کنم که این خودش دلیله مهمی هستش ها :lol:
confused1.gif
حالا من تازگی ها پی بردم که به غیر ایرانی جماعت ترکیه ای ها هم تو آلمان زیادن .....نکنه اونا هم ادعا میکنن که از نژاد ژرمن هستند؟
کی ادعا میکنه از نژاد!!! ژرمنها هستیم ؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!!! اون وقت افتخار داره ژرمنی آلمانی هستیم ؟!؟!؟!؟!!!:wacko:
من فکر میکردم ما آریایی هستیم و ژرمنها هم آریایی هایی هستن که مهاجرت کردن اونجا نمیدونستم ما آلمانی هایی هستیم که مهاجرت کردیم ایران و باید به آلمانی بودن خودمون افتخار؟ کنیم !!!

با این اوصاف ژرمنها پس از محاجرط به ایران یک بخشیشون رفتن غرب ایران و شدن ماد و یک بخشی رفتن شرق شدن پارت جنوبی ها هم شدن پارسها.

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
ما ایرانی ها ادعا می کنیم که از نژاد ژرمن ها -آلمانی ها-هستیم!:wacko:برای همینه که ایرانی هایی که به آلمان مهاجرت میکنن نسبت به بقیه کشور های اروپایی بیشتره...-البته فکر کنم که این خودش دلیله مهمی هستش ها :lol:
confused1.gif
حالا من تازگی ها پی بردم که به غیر ایرانی جماعت ترکیه ای ها هم تو آلمان زیادن .....نکنه اونا هم ادعا میکنن که از نژاد ژرمن هستند؟

چرا فکر می کنی ایرانی های سبزه پوست با موها و چشم های سیاه و متوسط قد 170 با ژرمن های مو بور و مو قهوه ای که چشم های سبز و آبی رنگ و پوست سفید دارند و متوسط قدشون 190 سانتی متره هم نژادند؟ غیر از تفاوت های فیزیکی بین این دو قوم نه افکار و عقاید مشترکی وجود داره نه فرهنگ و روحیات مشترکی و نه زبان تکلم مشترک.
و ... و ...

در ضمن تعداد ترک های آلمان تقریبا 20 برابر تعداد ایرانیهای آلمانی است. البته این حرف های من جانبداری از گروه خاصی نیست. بیان واقعیت بود.

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
تا اونجایی که یادم میاد هر وقت نئونازیا شلوغ میکنن اول میرن سراغ ترک ها اما جمعیت ترکها هم زیاده رفتارشون با ایرانیا بهتره

کدوم ترک ها؟ همون هایی که در جنگ اول جهانی در حمایت از همین نئونازی های با کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، فرانسه، هندوستان، ژاپن، ایتالیا، یونان و روسیه به صورت مستقیم و با کلی کشور دیگر به صورت غیر مستقیم وارد جنگ شدند؟
ترک ها در این جنگ در حالت کلی 250000 کشته دادند در حالی که تلفات روسیه به تنهایی بیش از 1.7 میلیون نظامی بود.

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
پس چرا اینقدر تو آلمان زیاد هستن؟:hmm:

بر می گرده به دروه جنگ های جهانی و اتحاد این دو کشور در جنگ اول. همونطور که تعداد آلمانی های آذربایجان زیاده. چون بعد از جنگ از آلمانی ها در بین جمهوری های شوروی سابق فقط در آذربایجان استقبال شد.

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
بعد از اتمام جنگ جهانی دوم و زمان بازسازی آلمان، تصمیم گرفتند که درصدی از نیروی کار کشور آلمان را مردم مهاجر از یک کشور خارجی باشند که با دستمزد خیلی کم کارهای سنگین را انجام دهند. بعد از بین کشورها تصمیم گرفتند که ترکیه ای ها را به آلمان دعوت کنند...
اکنون اکثر مهاجران ترک تبار از طبقات پایین ترکیه هستند از دله دهات ها یا مناطق فقیر نشین ترکیه. این حالا برای آلمان مشکل شده ترک ها بر عکس آلمانی ها هرکدام 7-8 بچه به دنیا می آورند. اکنون کسانی در آلمان هستند که پدر پدربزرگشان به آلمان مهاجرت کرده با این وجود المانی را نمی توانند به خوبی صحبت کنند!
اکثرا مسلمان افراطی هستند.
چند پرونده قتل در آلمان مثل توپ صدا کرده است. یکی از پرونده های قتل این بود که یک دختر ترک که تحصیل کرده بود به زور توسط خانواده اش مجبور شده بود با پسر عموی بیسوادش ازدواج کند او با دوست پسر آلمانی نژادش فرار می کند و با او ازدواج می کند ، خانواده اش همگی حکم به قتلش می دهند وبرای اینکه از مجازات فرار کنند از برادر 12 ساله اش می خواهند خواهرش را بکشد و او شب مهمان خواهرش میشود و سر او را می برد ...

ایرانی های مهاجر به آلمان اکثرا از طبقات مرفه و فهمیده و تحصیل کرده ایران هستند و مذهبی نیستند ولیمهاجران ترک از طبقات فقیر و بی فرهنگ و مذهبی ترکیه هستند.

من یه مثال نقض می زنم. برادران یرلی، موسسان شرکت معظم کرایتک و برنامه نویس های ارشد موتور کرای انجین ترک های متولد استانبول هستند.

حالا شما یک ایرانی ساکن آلمان نام ببر که سرشناس تر از این دو باشه تا من مثال های بیشتری بزنم.

elham-elaine

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا فکر می کنی ایرانی های سبزه پوست با موها و چشم های سیاه و متوسط قد 170 با ژرمن های مو بور و مو قهوه ای که چشم های سبز و آبی رنگ و پوست سفید دارند و متوسط قدشون 190 سانتی متره هم نژادند؟ غیر از تفاوت های فیزیکی بین این دو قوم نه افکار و عقاید مشترکی وجود داره نه فرهنگ و روحیات مشترکی و نه زبان تکلم مشترک.
و ... و ...

اتفاقن منم تاکید اکید اکید دارم که ایرانی جماعت هیچ چیزش شبیه آلمانی ها نییست و خودم وقتی اینو از قول بعضی ها می شنوم خیلی تعجب می کنم :lol: آخه هرچی نگاه آلمانی ها میکنم هیچگونه شباهتی با ایرانیها پیدا نمیکنم ...:blink:

نژاد و حتی فرهنگ ایران از وقتی که عربها وارد ایران شدن ر*ده شد توش ...الان ایرانی ها شبیه اونان

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
و ... و ...

در ضمن تعداد ترک های آلمان تقریبا 20 برابر تعداد ایرانیهای آلمانی است. البته این حرف های من جانبداری از گروه خاصی نیست. بیان واقعیت بود.

نه خیر

شما اگر کمی آگاهی داشتید می دانستید که برای نمونه بیشتر اروپایی ها و هندی ها با ایرانیان و اقوام ایرانی (شامل آذری و کرد و بلوچ و تاجیک و ...) دارای زبانی هم ریشه با هم (هنداروپایی یا همان آریایی خودمان) هستند و ریشه های استوره ای آن ها با هم یکسان است و این ها در گذشته های دور (نزدیک به 7 هزار سال پیش) دچار واگرایی شده و از یکدیگر جدا شده اند

زبان های هندواروپایی را بررسی کنید

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
همه یه زمانی یه قوم و نژاد بودیم... بعد از مهاجرت از سیبری به اینور اونور، هندیا که در مجاورت اون جنوبشرقیای آسیا چیز مغز شدن... ایرانیائم که کمی تا قسمتی با عرب قاطی شدن (به خصوص بعد از تاخت و تاز اعراب بر ایران و صاحاب شدن ناموس ملت)...

ولی اونایی که رفتن به اروپا نژادشون به نظر میاد سالم تر مونده و زیاد با نژادای دیگه قاطی نشدن (بیشتر غرب و شمال)... فقطم آلمان نیست... هلند و تقریباً اکثر کشورهای شمال و بسیاری از کشورهای شرق اروپا همگی از نژاد آریایی هستن... منطقه قفقاز و بالکان هم آریایی و بعضاً ایرانی هستن... صرب ها و کروات ها هم آریایی ایرانی هستن...

حالا انقدر تفاوتی که امروز بین آریاییان این سمت در هندوستان تا اون سمت در غرب اروپا میبینید به خاطر هزاران سال دور بودن از هم هستش... ولی در کل اشتراکات زیادی هنوزم وجود داره به خصوص در زبان اصیل و اعتقادات و داستان های عامیانه....

و......

در کل بیخیل این مسائل نژادی بشین... نه آریاییای الان 100 درصدن نه ترکا... ترکای از دریای خزر به سمت غربم که اصولاً ربط کمی به ترک های واقعی دارن...

و به طور کلی مسائل نژادی مفت نمی ارزن... مهم اینه که همگی یه تمدنی داریم دیگه... حالا اینور کاخای قشنگ تری داشتن اونور سرسبزتر بوده و و و و و........ و با توجه به موقعیت و مراودات با کشورهای همسایه و ده ها هزار سال این تمدنای امروز به وجود اومدن و تقریباً دیگه هیچ ربطی به اون تمدنای قدیمی ندارن (اکثراً)... حالا واقعاً به چه دلیلی باید به خاطر نژاد بزنیم تو سر و کله همدیگه...؟؟؟ یه عده پان ترک میشن و رو باد هوا کشوری که واقعاً بهش تعلق دارنو میخوان تجزیه کنن به دنبال ایده های پوچ... یه عده کرد و ترکمن و فارس و بلوچ...

در کل فکرتونو دموکراتیک و امروزی کنید... هزاران سال پدرانتون به خاطر یه مشت خزعولات دینی و نژادی سر هم دیگه رو بریدن و جنگ های فروان با صدها میلیون کشته در طول تاریخ رخ داده ، آخرش چی.....؟؟؟؟؟؟؟!!!

تا فکرتونو عوض نکنید و به دنیای جدید پا نزارید وضع کشورمون و خودمون و خانواده و زندگیمون همین گ*هی میمونه که هست...

جهان امروز جهانیه که توش همه چه سیاه چه سبزه چه زرد چه سرخ چه سفید همگی از هر نژاد و آئینی که هستیم با هم برادر و برابریم... جهان امروز جهان صلحه... به جای اینکه به چرندیات مردمان ک*خل گذشته ادامه بدین، این وضع نکبت بار رو پایان بدید و تمومش کنید.....

تمومش کنید ، سیاستمداران و مردمان آینده شما و فرزندانتونن... با درست کردن تفکرتون این گ*ه رو به پایان برسونید و جهان برادری و برابری و صلح رو پایه هاشو روز به روز مستحکم تر کنید.....

بس نیست.....؟؟؟؟؟؟؟؟

Last edited:

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
همه یه زمانی یه قوم و نژاد بودیم... بعد از مهاجرت از سیبری به اینور اونور، هندیا که در مجاورت اون جنوبشرقیای آسیا چیز مغز شدن... ایرانیائم که کمی تا قسمتی با عرب قاطی شدن (به خصوص بعد از تاخت و تاز اعراب بر ایران و صاحاب شدن ناموس ملت)...

ولی اونایی که رفتن به اروپا نژادشون به نظر میاد سالم تر مونده و زیاد با نژادای دیگه قاطی نشدن (بیشتر غرب و شمال)... فقطم آلمان نیست... هلند و تقریباً اکثر کشورهای شمال و بسیاری از کشورهای شرق اروپا همگی از نژاد آریایی هستن... منطقه قفقاز و بالکان هم آریایی و بعضاً ایرانی هستن... صرب ها و کروات ها هم آریایی ایرانی هستن...

حالا انقدر تفاوتی که امروز بین آریاییان این سمت در هندوستان تا اون سمت در غرب اروپا میبینید به خاطر هزاران سال دور بودن از هم هستش... ولی در کل اشتراکات زیادی هنوزم وجود داره به خصوص در زبان اصیل و اعتقادات و داستان های عامیانه....

و......

در کل بیخیل این مسائل نژادی بشین... نه آریاییای الان 100 درصدن نه ترکا... ترکای از دریای خزر به سمت غربم که اصولاً ربط کمی به ترک های واقعی دارن...

و به طور کلی مسائل نژادی مفت نمی ارزن... مهم اینه که همگی یه تمدنی داریم دیگه... حالا اینور کاخای قشنگ تری داشتن اونور سرسبزتر بوده و و و و و........ و با توجه به موقعیت و مراودات با کشورهای همسایه و ده ها هزار سال این تمدنای امروز به وجود اومدن و تقریباً دیگه هیچ ربطی به اون تمدنای قدیمی ندارن (اکثراً)... حالا واقعاً به چه دلیلی باید به خاطر نژاد بزنیم تو سر و کله همدیگه...؟؟؟ یه عده پان ترک میشن و رو باد هوا کشوری که واقعاً بهش تعلق دارنو میخوان تجزیه کنن به دنبال ایده های پوچ... یه عده کرد و ترکمن و فارس و بلوچ...

در کل فکرتونو دموکراتیک و امروزی کنید... هزاران سال پدرانتون به خاطر یه مشت خزعولات دینی و نژادی سر هم دیگه رو بریدن و جنگ های فروان با صدها میلیون کشته در طول تاریخ رخ داده ، آخرش چی.....؟؟؟؟؟؟؟!!!

تا فکرتونو عوض نکنید و به دنیای جدید پا نزارید وضع کشورمون و خودمون و خانواده و زندگیمون همین گ*هی میمونه که هست...

جهان امروز جهانیه که توش همه چه سیاه چه سبزه چه زرد چه سرخ چه سفید همگی از هر نژاد و آئینی که هستیم با هم برادر و برابریم... جهان امروز جهان صلحه... به جای اینکه به چرندیات مردمان ک*خل گذشته ادامه بدین، این وضع نکبت بار رو پایان بدید و تمومش کنید.....

تمومش کنید ، سیاستمداران و مردمان آینده شما و فرزندانتونن... با درست کردن تفکرتون این گ*ه رو به پایان برسونید و جهان برادری و برابری و صلح رو پایه هاشو روز به روز مستحکم تر کنید.....

بس نیست.....؟؟؟؟؟؟؟؟
تکبییییییییر!

عمو ترمز بریدی یهو! ولی کلا پستت تایید میشه. همین شرق آسیایی ها را ببینید. با نژاد و ظاهر و رنگ پوستی کاملا متفاوت با غربی های متمدن و پیشرفته چه طور تفاوت های نژادی را فراموش کردن و به استقبال دنیای مدرن رفتن. الان هم که شونه به شونه غربی ها تو همه زمینه های اقتصادی و صنعتی و ... حرکت می کنن و خواب راحت را از چشم های اونا دور کردن. چین که همین تازگی جایگاه ژاپن را تو دومین اقتصاد بزرگ دنیا گرفت. ژاپن هم که سومه. کره جنوبی هم اونور به سرعت برق داره به رده های بالا نزدیک میشه (اگه همینجوری پیش بره تا سال دو هزار و نمی دونم چهل و خورده ای بزرگترین اقتصاد دنیا خواهد شد!). اون کشورهای پولدار و مرفه و پیشرفته کوچولوی جنوب شرق آسیا مثل هنگ کنگ و تایوان و سنگاپور و ... هم به کنار.

Last edited:

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
تکبییییییییر!

عمو ترمز بریدی یهو! ولی کلا پستت تایید میشه. همین شرق آسیایی ها را ببینید. با نژاد و ظاهر و رنگ پوستی کاملا متفاوت با غربی های متمدن و پیشرفته چه طور تفاوت های نژادی را فراموش کردن و به استقبال دنیای مدرن رفتن. الان هم که شونه به شونه غربی ها تو همه زمینه های اقتصادی و صنعتی و ... حرکت می کنن و خواب راحت را از چشم های اونا دور کردن. چین که همین تازگی جایگاه ژاپن را تو دومین اقتصاد بزرگ دنیا گرفت. ژاپن هم که سومه. کره جنوبی هم اونور به سرعت برق داره به رده های بالا نزدیک میشه (اگه همینجوری پیش بره تا سال دو هزار و نمی دونم چهل و خورده ای بزرگترین اقتصاد دنیا خواهد شد!). اون کشورهای پولدار و مرفه و پیشرفته کوچولوی جنوب شرق آسیا مثل هنگ کنگ و تایوان و سنگاپور و ... هم به کنار.

دقیقاً...

ترمز بریدم چون دیگه از این بحثا خسته شدم عمو... مشکلات زیادن ولی با نژاد بازی و تجزیه طلبی و کشت و کشتار هیچی حل نمیشه و مشکلات بیشترم میشن...

مشکل تفکره... تفکرتونو اصلاح کنید و از این تفکر تحمیل تفکراتتون به دیگران (= زیاده روی و نژاد پرستی و افراطی گری) خارج بشید...

باید مردم دموکراسی و صلح و برابری و برادری رو بخوان و تفکرشون این باشه تا تغییر شکل بگیره... ملت ما خودشون هر کدوم یه ا.ن. هستن و نشستن میگن لنگش کن... از اونور مسائل افراطی اعتقادی و فرهنگی و نژادی روز به روز داره بیشتر تو جامعه نفوذ میکنه... نصف فکر و ذکر ملت کشتن و انتقام و خونریزی و مرگ بر و مرگ و مرگ و تفکرات ابلهانه نژاد پرستیه به خصوص در شهرای بزرگ... از اونور توی هر مراسمی آخر کیف و حال ملت اینه که گلوی یه حیوون بدبختو پاره کنن و بچه هاشونم میارن که ببینن این صحنه بسیار زیبای جون دادن و خون ریزی رو... از اونور بعضی از ملت میرن واسه سنگسار ثبت نام میکنن و افتخاره براشون که گرافیک یه آدمو بیارن پایین... از اونور در ملأ عام دار میزنن تا درس زیبایی باشه در تفکرات ملت و بچه ها که میشینن عین فیلم سینمایی تماشا میکنن....

تا روزی که این تفکرات پوچ و ابلهانه و عهد بوقی تغییر نکنن هیچی تغییر نمیکنه... تفکر و تعقله که جامعه و جهان رو درست میکنه و جهانی مناسب رو شکل میده... وگرنه با جنگ و خونریزی و خشم و کینه اگه قرار بود چیزی درست بشه الان باید دنیا بهشت میشد... تازه یکیم قراره بیاد یک سوم ملت دنیا رو بکشه و هر چی روایت در موردشه توش کلمات زیبای کشتن و خون و مرگم داره.....!!

دیگه حالم داره از این کشور و منطقه جهان بهم میخوره... البته جاهای دیگه ـم کما بیش همین مشکلات رو دارن... هر جایی که مذهب، اعتقادات و تفکرات افراطی و خرافه پرستانه وجود دارن همینه... از آمریکا بگیر تا شرق... البته شرق آسیا و اروپاییا وضعشون بهتره و کمی جلوترن... به خصوص بعضی کشورای شمال غرب اروپا (از قضا برادران آریایی!!!)...!

Last edited:

Felix

Registered User
لایک‌ها
7
نه خیر

شما اگر کمی آگاهی داشتید می دانستید که برای نمونه بیشتر اروپایی ها و هندی ها با ایرانیان و اقوام ایرانی (شامل آذری و کرد و بلوچ و تاجیک و ...) دارای زبانی هم ریشه با هم (هنداروپایی یا همان آریایی خودمان) هستند و ریشه های استوره ای آن ها با هم یکسان است و این ها در گذشته های دور (نزدیک به 7 هزار سال پیش) دچار واگرایی شده و از یکدیگر جدا شده اند

زبان های هندواروپایی را بررسی کنید

پس چرا شباهت های زبان ترکی برای مثال به انگلیسی بیشتر از فارسیه؟

یه مثال می زنم. صفت در ترکی و انگلیسی قبل اسم میاد ولی در فارسی برعکس.

سویوخ سو. کولد واتر.

آب سرد.

یا مثلا یه ترک زبان، لحجه ای با شباهت های بیشتر به یه انگلیسی زبان داره و کلمات انگلیسی رو بهتر تلفظ می کنه.
برای مثال به تلفظ کلمات پراید یا استاپ توجه کنید.

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
کدوم ترک ها؟ همون هایی که در جنگ اول جهانی در حمایت از همین نئونازی های با کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، فرانسه، هندوستان، ژاپن، ایتالیا، یونان و روسیه به صورت مستقیم و با کلی کشور دیگر به صورت غیر مستقیم وارد جنگ شدند؟
ترک ها در این جنگ در حالت کلی 250000 کشته دادند در حالی که تلفات روسیه به تنهایی بیش از 1.7 میلیون نظامی بود.

پارسا یه حرف خوبی می زد: باریکلا! بزن دسو!
icon10.gif

البته در اینجا به این معنا هست که زبان بریده ای که حرف نمی زنه کلا بهتر از کسیه که همینطوری حرف می زنه...

Felix

Registered User
لایک‌ها
7

ولی من می گم از اول هم نقطه مشترکی وجود نداشته و این داستان ها زائیده ذهن افراد متوهمی مثل رضاخان پهلوی هست که در حمایت از هم نژاد های ژرمنش در کمتر از 24 ساعت ایران را تحویل روس و انگلیس داد.:D

اینطور که از حرف شما برداشت کردم معتقدید که هر کس زبان مشترکی داشت مطمئنا نژاد مشترکی هم داره.
این حرف به هیچ وجه درست نیست. چون اگر بود الان سیاه های آمریکا از نژاد قفقازی محسوب می شدند.

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
دقیقاً...

ترمز بریدم چون دیگه از این بحثا خسته شدم عمو... مشکلات زیادن ولی با نژاد بازی و تجزیه طلبی و کشت و کشتار هیچی حل نمیشه و مشکلات بیشترم میشن...

تایید می شه، من خودم قبلا در اون یکی تاپیک مطالب مطولی در مورد این چرندیات نوشتم. نژادپرستی بیشتر به درد یه سری آدمای جوگیر و البته کم سواد می خوره، همون "توده ها"ی هیتلر...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا